Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
10
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
5%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 44
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.11. 20:04:02

zola8787 írta:
Most komolyan, nem égne a pofád Barca szurkolóként, ha a Granada lenne a bajnok? Hát dehogynem, minden más bajnokságot kedvelő haverod cikizne, hogy mekkora gány már a Primera Division.
Mondjuk ez azért atom érv. :D Te azért szurkolsz egy csapatnak hogy villogj másoknak? Ezt soha nem tudom felfogni, pedig engem középsuliban mindig cikiztek hogy milyen gyenge a Barca aztán jókat mosolyogtam rajta, aztán meg jók lettünk és azóta is mosolygok. :D Úgyse lehet teljesen objektíven lemérni hogy ez vagy az a bajnokság a jobb. Minden szentnek meg maga felé hajlik a keze. Nem lesz attól jobb vagy rosszabb a PL szerintem ha egy évben van egy ekkora meglepetés (sőt meglepetések). Pont a nagy pénzek miatt hamar visszafog állni a rend, s hát látjuk is hogy City, Chelsea már mozgolódott, Unietd is fog majd Nyáron. És ezzel nehéz lesz lépést tartani, főleg ha a Leicestert szétszedik, amire eléggé megvan az esély.

Amúgy senki nem is vitatja a Leicester érdemeit, parádés, amit csinálnak. Ezek előszoktak néha fordulni, Nantes, Sociedad, Vác. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.11. 19:57:05

Igen a Leicester egy angol csapat, csak van ott egy idén szenzációs befejező (Vardy), egy iszonyatosan jó dribblis (Mahrez), és egy fal akiről mennek visszafele a labdák (Kanté), és perszer nem elhanyagolhatóak a többiek sem, de egyértelműen ezaz a 3as akik akármelyik multimiliárdos angol csapat gerincét alkothatnák. Ráadásul eredményes és a legkevésbé "patkány" módon játszanak, szép tiszta nyílt sisakos játék, ami kontrákra épül és időnként olyan háromszögeléseket nyomnak, ami örömet okoz a szemnek. Buta focit sokkal inkább játszik a MU (jelenlegi játékosállományuk maximum árban képvisel többet mint a Leicesteré 1-2 kivétellel). Na meg ott van a bűvös kis csapat jelző is.

De az is had engedtessék már meg az embereknek, hogy a MU szurkolókat (akik a foci csúcsának tartják a saját játékukat) és ezáltal a PL színvonalán röhöghessenek és egy kicsit kárörvendjenek.

Nekem nem mint bajnoksággal van bajom a PLel, hanem az a Hype ami övezi és még mindig elhiszik sokan, hogy ez a n1.
Tromort77

2016.04.11. 19:39:39

Mindig jön, hogy a PL-ben milyen buta focit játszó csapatok vannak, erre jön egy csapat aki a buta focit kiemelkedően szervezetten játsza és a nép meg el van ájulva tőle, miközben pont ezért fikázza a PL-t. Te is mondod, hogy nem a Leicesternek szól, hanem a többi ellen. Innentől meg nekem kárörvendés csak. A szurkolás valami mellett szól, nem valakik ellen, mert az már nem szurkolás. Azt látom, hogy sokáig nemzetközi szinten is csúcson volt a PL és ettől mindenki frusztrált lett így most csak az alkalmat keresi, hogy visszavágjon. Miközben ez az egész szólhatna ténylegesen a fociról, de arról senki nem beszél igazán.

Az, hogy ki kit cikiz az meg tök irreleváns, nem mások véleménye, negatív zrikája határoz meg.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2016.04.11. 19:37:42

igen, biztos hogy az jön be az embereknek, hogy a harmadik legkisebb költségvetéssel nyomja a lcfc úgy, hogy ranierinek gyakorlatilag 11 embere van - ez a kezdője -, és szevasz.
nem szeretem az angol focit, de nagyon szurkolok én is a leicesternek, főleg azért, hogy a csilliárdokból összedobott "világverő" (MUHAHA) csapatoknak megmutassák, hogy így is lehet.
egy van, amitől tartok. hiába rendkívűl szimpatikus enber számomra az öreg (az asr-re nagyon haragudtam, amikor rendkívűl aljas módon megbuktatták annó), de raineri eddig legendásan nem tudott érdemben befejezni semmit sem, amit elkezdett, akármennyire is jónak nézett ki a szitu...
talán majd most!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.11. 19:04:05

Tromort77 írta:Én sem értem ezt a nagy Leicester imádatot, van egy Stoke féle taktikájuk és ennyi. Pont az angol focit utálók éltetik a legangolosabb focit játszó csapatot, hogy is van ez? :D (akinek nem inge)
Most ezen mit nem lehet érteni? :D Ha a Stoke lenne a bajnokesélyes, akkor nekik drukkolna a többség, ha a Swansea, akkor nekik. Itt nem a Leicester a lényeg, hanem, hogy kis csapat alázza porrá a Premier League-t. És igen, jelen pillanatban lealázza, hiszen az angol nagyok milliárdokból építkezhetnek, erre meg jön egy full középcsapat (tavaly a 30 fordulóig kb kieső helyen voltak) és túlzással élve fillérekből hozzák a bajnokságot. Ez kárörvendés, így van, aki pedig nem kárörvend és semleges szurker Angliában, úgyis a kisebb csapatnak fog szurkolni, tehát a Leicesternek.

Most komolyan, nem égne a pofád Barca szurkolóként, ha a Granada lenne a bajnok? Hát dehogynem, minden más bajnokságot kedvelő haverod cikizne, hogy mekkora gány már a Primera Division.
Tromort77

2016.04.11. 17:18:36

Nem láttam a Leicester meccset, csak ezeket:

https://streamable.com/ufj2
https://streamable.com/li0o

Valami nagyobb erő nagyon akarja, hogy ők nyerjék a PL-t.
Ugyanakkor hihetetlen mentalitással hozzák a meccseiket, le a kalappal. Legtöbb csapatot kicsinálta volna már a nyomás, őket pedig pont ez motiválja mégjobban. Megérdemelnék a címet, de szerintem nincs ez még lefutva. A Spurs elég erőteljes üzenetet küldött, hogy még ők is versenyben vannak.
Játékot nézve viszont sokkal inkább Spurs mint Leicester. Én sem értem ezt a nagy Leicester imádatot, van egy Stoke féle taktikájuk és ennyi. Pont az angol focit utálók éltetik a legangolosabb focit játszó csapatot, hogy is van ez? :D (akinek nem inge)
A Spurs évek óta tartó építkezése rögtön az élvonal mögött minden más szezonban hihetetlen nagy dícséretet kapna mégis alig emílti őket valaki.

Arsenal... Símán bajnokok lehettek volna egy ilyen szezonban erre önmagukat múlják alul. Mentálisan nagyon nincsenek egyben. Az is sokat elmond, hogy amikor a legjobban kellett volna összefogni akkor néhány játékos szembe megy az edzői véleménnyel és "feladja" a szezont.

Örülök a Swansea-nak, szépen menti a szezonját.
EL-ért meg szép csata lesz még: MU, WHU, Soton, Pool, Stoke, (Chelsea?)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.04.10. 22:24:02

De értem persze a kis jelzőt, a futball milyenségére gondoltam. Szervezett jó focit tolnak, mégis érzek kettős mércét.
Nem a focijukkal szimpatizálnak sokan szerintem, hanem szimplán azért szurkolnak nekik, mert az ember ilyen, az esélytelennek szeret szurkolni, főleg ilyen esetben, hogy egy kis csapatból bajnok lehet, akik eddig sehol sem voltak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.10. 22:16:34

Bob_Marley írta:

Hozzánk képest meg kb mindenki kis csapat. :D De értem persze a kis jelzőt, a futball milyenségére gondoltam. Szervezett jó focit tolnak, mégis érzek kettős mércét. De mindegy, én is szurkolok nekik,d e nem azért mert kis csapat, hanem mert a focijuk olyan amiben van ész.
Jópár meccsüket láttam, és a szervezettség,kontra stb jelzők ülnek.
De nagyon ritkán látom őket alattomoskodni, hentelni, odarúgni durván, gusztustalankodni. Mint pl Chelseanél, Atleticonál, vagy éppen espanyolnál (ellenünk).

Nekem a szervezett,tudatos játékkal nincs bajom, amikor az túl megy a fair playen, amellett már nem tudok szemet hunyni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.10. 22:07:35

PCsabi írta:
Leicester meg szerintem behúzza most már, az utolsó három meccsük se olyan félelmetes, én a helyükben jobban tartanék a West Ham-től. Inkább az a kérdés, hogy jövőre mit mutatnak majd, több fronton kell helyt állniuk, valószínűleg a sérülésekkel sem lesz ekkora szerencséjük, szóval nyáron 5-6 használható játékost igazolniuk kéne.
Egyszer volt Budán kutyavásár, olyat nem biztos hogy fognak tudni mint Mahrez, Vardy, Kante és nagy eséllyel ez a hármas távozik.
Azért, mert kis csapat, és hoznak egy kis "színt" az angol bajnokságba
Hozzánk képest meg kb mindenki kis csapat. :D De értem persze a kis jelzőt, a futball milyenségére gondoltam. Szervezett jó focit tolnak, mégis érzek kettős mércét. De mindegy, én is szurkolok nekik,d e nem azért mert kis csapat, hanem mert a focijuk olyan amiben van ész.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.04.10. 21:56:14

Arsenal meccset nem kommentálnám, az a csapat, amelyiknek Andy Carroll három gólt ver... Viszont Iwobi-ból jó kis játékos lesz, kb. többet mutatott ebben a szezonban, mint Ox és Walcott.


Leicester meg szerintem behúzza most már, az utolsó három meccsük se olyan félelmetes, én a helyükben jobban tartanék a West Ham-től. Inkább az a kérdés, hogy jövőre mit mutatnak majd, több fronton kell helyt állniuk, valószínűleg a sérülésekkel sem lesz ekkora szerencséjük, szóval nyáron 5-6 használható játékost igazolniuk kéne.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.04.10. 21:15:50

Én elég kevés meccset láttam tőlük, de kb nekem is ez maradt meg, ezért is tettem fel múltkor a kérdésem, hogy nekik szurkolnak az emberek, de más játéka meg "undorító célfutball", miért?
Azért, mert kis csapat, és hoznak egy kis "színt" az angol bajnokságba.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.10. 19:45:39

visca el barca írta: amugy Bobnak igazi csemege ez a leszter, jól mozognak együtt, nincs semmi felesleges kockázat, rohanás, piros lapos szerelések, okosan kivárnak, hihetetlenül együtt mozognak...
Én elég kevés meccset láttam tőlük, de kb nekem is ez maradt meg, ezért is tettem fel múltkor a kérdésem, hogy nekik szurkolnak az emberek, de más játéka meg "undorító célfutball", miért?

Én továbbra sem tudom ezt hova tenni, mert valamikor el kell fogyjanak. :D De nem akarnak, s most már hajlok afelé hogy tényleg beránthatják, ami nagyon nagy dolog lenne.

Leicester are now guaranteed to finish at least 4th, meaning they will have Champions League football next season.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.04.10. 19:05:00

Spurs-MU meccs eddig nagyon halovány. Egyik se akar nyerni.
Ez gyors volt. :mrgreen: Megvan a Citynek a BL. :D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.04.10. 18:26:47

LG írta:
kanty írta:Jók ezek az "igaz, hogy nyert a Leicester, de" kezdetű szövegek. Lassan egy éve lehet ezeket olvasni.
Mert érezni rajtuk, hogy bármikor kipukkadhatnak.
Egy biciklizőhöz tundám hasonlítani őket, aki szökésben van, és tekintélyes előnnyel rendelkezik, de még hátra van egy nehéz emelkedő, ahol akár el is fogyhatnak. Persze az emelkedő ott van az üldözőknek is...
Csak annyi a különbség, hogy bicikliben az üldözőknek jót tesz, hogy együtt mennek, mert úgy erősebbek. Itt meg mindenki magáért van.

Spurs-MU meccs eddig nagyon halovány. Egyik se akar nyerni.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.10. 17:47:34

Szerintem innen már behúzzák, főleg ha ma nem nyer a Spurs amire jó esély van. Kell még 1-2 ilyen melós győzelem meg 1-2 X és kész. Utolsó fordulónak ha meg még lesz tétje a Chelsea simán leadja nekik.

Amúgy szép történet tényleg, de azért ez leginkább a Premier League és főleg a nagycsapatok szégyene , hogy egy Leicester gyakorlatilag csont nélkül bajnok tud lenni. Bár a nagypofájú angolok abből is azt hozzák ki, hogy milyen erős a PL. Ezeket jövőre rommá alázzák a BLbe afelöl ne legyen kétség.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.10. 17:10:20

Én most egy MU győzelemre számítok, akkor 1 pontra kerülnek a Citytől, másrészt lehet ezt hypenak, bandwagonnak bárminek nevezni, de akkor már remélem a Leicester történelmet ír Angliában. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.10. 17:05:09

Alfa írta:Igaz , hogy nyert a Leicester viszont egyre kevésbé meggyőzőek.
400 valahány perce gólt sem kaptak, azt hozzák amit tudnak. Örülnék ha hoznánk két meccset kapott gól nélkül.
Ők ennél nem lesznek,és nem is voltak meggyőzőbbek soha, de ma is azt csinálták amihez értenek.
Respect. Kante nagyot ment ma is, Vardy dupla, több nem is kell nekik.

Amúgy nekem mindegy, Tottenham bajnoki cím is kuriózum lenne, kettő közül valamelyik nyeri a ligát, akkor nem leszek szomorú.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.10. 17:02:51

kanty írta:Jók ezek az "igaz, hogy nyert a Leicester, de" kezdetű szövegek. Lassan egy éve lehet ezeket olvasni.
Mert érezni rajtuk, hogy bármikor kipukkadhatnak.
Egy biciklizőhöz tundám hasonlítani őket, aki szökésben van, és tekintélyes előnnyel rendelkezik, de még hátra van egy nehéz emelkedő, ahol akár el is fogyhatnak. Persze az emelkedő ott van az üldözőknek is...
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.10. 16:59:49

Alfa írta:Igaz , hogy nyert a Leicester viszont egyre kevésbé meggyőzőek.
De nyugodt lennék ha tegnap ennyire lettünk volna meggyőzőek mint ma ez a Leicester....
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.04.10. 16:49:46

Jók ezek az "igaz, hogy nyert a Leicester, de" kezdetű szövegek. Lassan egy éve lehet ezeket olvasni.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.04.10. 16:42:17

Na ez a győzelem nagyon kellett, mert innentől jönnek a kemény ellenfelek a Leicesternek.
West Ham ellen bárki megszenvedhet.
Swansea talán a legkönnyebb az 5 ellenfél közül, viszont megverték a Chelseat és nincsenek most rossz formában.
MU-val idegenben rohadt nehéz, főleg hogy ők is BL helyért kaparnak.
Everton otthon hát nem tudom...hangulatcsapat de ha jó napot fognak ki bármi lehet, mert a keretük azért nem rossz. Igaz nekik tét már nem nagyon van.
Chelsea idegenben, sokmindentől függ ez már mivel utolsó forduló, de könnyűnek semmikép sem mondanám.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.10. 16:37:49

Igaz , hogy nyert a Leicester viszont egyre kevésbé meggyőzőek. Az a 7 pont ( vagy több a Spurs meccstől függően) pedig csalóka mert a következői meccseiken ezzel a játékkal nem nagyon lesz esélyük. Itt vannak a hátralévő meccseik: West Ham (otthon, április 17.) Swansea (otthon, április 24.) Manchester United (idegenben, május 1.) Everton (otthon, május 7.) Chelsea (idegenben, május 15.). A Swansea ellen ilyen játékkal is nyerhetnek viszont a többi ellenfél ellen ennél jóval több kell. Bár a Spursnek is lesznek nehéz meccsei úgyhogy nagy az esély a csodára ,de ahhoz muszáj lesz javulniuk. Hajrá =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.10. 16:17:06

rhuni írta:Ez az Okazaki nagyon suta, kicsit értelmesebb játékossal már az előrejátéka is jó lehetne a Leicesternek.
én is pont ezt néztem a délutáni szieszta közben. messze a leggyengébb láncszem ebben a csapatban.

amugy Bobnak igazi csemege ez a leszter, jól mozognak együtt, nincs semmi felesleges kockázat, rohanás, piros lapos szerelések, okosan kivárnak, hihetetlenül együtt mozognak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.10. 16:12:21

6 forduló van vissza és jelen állás szerint 10 pont előny (Spurs még1el kevesebb meccset játszott), de ha nyernek is akkor is még 7 pont, ezt már akaratból be kell húzniuk.

Valaki említette múltkor, hogy szerinte itt 75 ponttal már valaki bajnok lehet, hát ha nem változik semmi, akkor 85 fölé is felmennek. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.10. 16:01:17

Kép
Kép
Kép
Válasz küldése