Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2018.02.05. 22:02:55

MessiNeymarSuarez írta:Na vezet a Watford, Duliufuli összehozott egy tizit, plusz még emberelőnyben is vannak :D

Először örültem, aztán rájöttem hogy így lehet kirúgják már most Conte-t előttünk :(
Aztán a hírek szerint jön Luis Enrique. Szép BL meccs lenne így a Chelsea ellen. :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.05. 21:44:11

Na vezet a Watford, Duliufuli összehozott egy tizit, plusz még emberelőnyben is vannak :D

Először örültem, aztán rájöttem hogy így lehet kirúgják már most Conte-t előttünk :(
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.04. 19:40:04

Komoly volt ez a végjáték a Pool-Spurs-ön. :shock: :D
Tromort77

2018.02.04. 14:29:09

recrea írta:Miért akarják Contet elküldeni? Nem nézek PL-t, csak ritkán. City-t esély se volt megfogni, BL-ben ott vannak, onnantól meg kb mindegy h hanyadik helyen vannak a négyben.

Én nagyon jó szakembernek tartom, de azért nem szoktunk edzőt elküldeni, mert van egy kis hullámvölgy januárban.
A sajtóban több oka is van a dolognak.
Az öltözőt ott haragította magára amikor Costa-t a bajnokság megnyerése után egy SMS-ben rúgta ki úgymond. Ez sokaknak nem tetszett. A hírek szerint David Luiz-al is ezen balhézott össze és ő ezért került ki a kezdőből.

A vezetőséggel pedig az igazolásokon balhézott össze. Nem ő igazol, ő csak kér. De akiket kért a nyáron azok közül senkit nem kapott meg. Nainggolan és Alex Sandro-t szerette volna. Erre kapott egy Drinkwatert és Zappacosta-t, aki főleg jobb hátvéd. Csere balhátvédnek most kapott egy Emerson-t aki eddig sérült volt a szezonban. Ezen felül Matic-tól megváltak és a helyére érkezett Bakayoko akir írtó gyenge. Morata-ról nem is beszélve.

Ő pedig többször is panaszkodott a sajtóban, hogy így nem várható el, hogy felvegye a versenyt a többiekkel. A vezetőségnek meg nem tetszik, hogy a sajtóban így nyilvánul meg. Ugyanakkor a vezetőség már szeretné azt is, ha a pár éve összevásárolt akadémiáról kijönne már egy két játékos. De Conte nem igen élt ezzel, inkább mindenkit elengedett kölcsönbe.

Valahogy az egész karakter olyan akit már nem érdeklel semmi, csak ki akarja tölteni ezt az egy évet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.04. 12:50:40

S.Agüero írta:Bobnak: https://www.youtube.com/watch?v=OfPedRT ... ture=share" target="_blank
Sebesség vs. intelligencia :D
Zseniális, ahogy Cesc végigkocogja. Sokkal több volt abban az emberben, mint ami lett.

Értem, jogos, nem is figyeltem, h ilyen szoros az eleje. Nehogy pont Madridban üresedjen meg egy szék Contenak. Nem örülnék neki.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.04. 12:41:31

Bobnak: https://www.youtube.com/watch?v=OfPedRT ... ture=share" target="_blank
Sebesség vs. intelligencia :D
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.02.04. 12:13:59

recrea írta:Miért akarják Contet elküldeni? Nem nézek PL-t, csak ritkán. City-t esély se volt megfogni, BL-ben ott vannak, onnantól meg kb mindegy h hanyadik helyen vannak a négyben.

Én nagyon jó szakembernek tartom, de azért nem szoktunk edzőt elküldeni, mert van egy kis hullámvölgy januárban.
Nem sokáig lesznek a 4-ben. Inkább az a baj.

1. Manchester City 26 22 3 1 74:19 69
2. Manchester United 26 17 5 4 51:18 56
3. Liverpool 25 14 8 3 57:29 50
4. Chelsea 25 15 5 5 45:19 50
5. Tottenham 25 14 6 5 49:22 48
6. Arsenal 26 13 6 7 51:35 45

Most jön pár rangadójuk zsinórban és könnyen elveszthetik a jelenlegi 4. helyüket, az pedig már tényleg kezd meleg lenni. Conte jó edző szerintem, de valami nagyon elszakadt ott....
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.04. 11:59:28

Miért akarják Contet elküldeni? Nem nézek PL-t, csak ritkán. City-t esély se volt megfogni, BL-ben ott vannak, onnantól meg kb mindegy h hanyadik helyen vannak a négyben.

Én nagyon jó szakembernek tartom, de azért nem szoktunk edzőt elküldeni, mert van egy kis hullámvölgy januárban.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.04. 11:45:28

http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ek-2616997" target="_blank

Remélem nem rúgják ki a BL párharcig, és megtartják ellenünk is ezt a nagy harci kedvüket :D
Nagyon nem kéne hogy előttünk leváltják az edzőt aztán egy felpörgött Chelsea ellen játsszunk.

Az viszont ironikus lenne ha Lucho jönne, és pont ellenünk edzősködne újra.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.03. 20:39:50

S.Agüero írta:Szerintem ez az emberek habitusától is függ, vagy nem is tudom, hogy mondjam.

A németek és az angolok is szeretik a sört, kimennek a meccsre, előtte beisznak, szurkolnak egy jót, aztán folytatják az ivást. A spanyolok meg lehet, hogy inkább otthon nézik a meccset, aztán elborozgatnak közben. :D
Függ a lakosság számától Anglia 53 millió, Német 82 millió, spanyol 43 millió

de akár időjárástól is.pl én olasz meccset ritkán nézek, szinte mindig köd volt. Városok mérete. Jegyárak.
De számít az is, hogy mekkora hagyománnyal rendelkezik egy csapat.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.03. 18:20:58

Meg nálunk két kőbányai utána vagy verekednek vagy bealszanak, szóval nem működik :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.03. 18:08:17

Jogos, de nálunk nem olyan színvonalú és tempójú a foci. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.03. 18:06:04

S.Agüero írta:Szerintem ez az emberek habitusától is függ, vagy nem is tudom, hogy mondjam.

A németek és az angolok is szeretik a sört, kimennek a meccsre, előtte beisznak, szurkolnak egy jót, aztán folytatják az ivást. A spanyolok meg lehet, hogy inkább otthon nézik a meccset, aztán elborozgatnak közben. :D
Ez alapján dugig lennének a magyar stadionok is :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.03. 17:55:08

Szerintem ez az emberek habitusától is függ, vagy nem is tudom, hogy mondjam.

A németek és az angolok is szeretik a sört, kimennek a meccsre, előtte beisznak, szurkolnak egy jót, aztán folytatják az ivást. A spanyolok meg lehet, hogy inkább otthon nézik a meccset, aztán elborozgatnak közben. :D
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.02.03. 17:36:10

recrea írta: Mekkora?
Stadionkihasználtság érdekes adat biztos. Az össz az ugye megvan tegnapról, brutál, h az angol másodosztályra többen mennek ki, mint a La Ligában. Hozzáteszem, h jelenleg a két ország gazdasági helyzete is egész más.
13.607.420 - Premier League (20 csapat)
12.703.896 - Bundesliga (18 csapat)
11.086.368 - Championship (24 csapat)
10.621.000 - La Liga (20 csapat)

UEFA tette közé ezeket a számokat, tavalyi szezon.
Kép
Tromort77

2018.02.03. 17:20:21

De a tévés szerződések és szponzori pénzek pont azért olyan magasak mert rengeteg a néző/drukker.

Mahrez-t valahol megértem. Kb évek óta ígérgetik neki, hogy elengedik. Tavaly is azt mondták, hogy 40-ért elengedik, amikor aztán a Roma letett volna annyit akkor azt mondták, hogy de a piac szerint már 50. Most az volt, hogy 65-ért eladják, jött is a City, majd felemelték az árát 90-re. A City két hétig tárgyalt velük. Ő mindent megtett a klubért, ebben a szezonban is. Ezek után nem csoda, hogy kiakadt. A Cityben most kupákért küzhetne.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.02.03. 17:13:56

Veidt_madridista írta: Nem a szurkolók (jegyek, merchandising) miatt van ennyi pénzük, hanem a tévés és a szponzori bevételek miatt. Egyébként az ilyen listák semmit sem jelentenek a valóban fanatikus drukkerek szempontjából, nyilván ők sem egy zsák pénzbe szerettek bele. :D De az valóban szembetűnő, hogy például mekkora különbség van a nézőszám és a stadionkihasználtság terén a PL (+ Championship) és a La Liga között.
Ellenben ha nem lenne igény ezekre a meccsekre, akkor TV-s pénz sem lenne ennyi, tehát megint ott tartunk, hogy a szurkolói bázisuk erre igényt tart. :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.03. 17:13:22

Veidt_madridista írta:
TripleH írta:Ráadásul az angol klubok szurkolói tényleg olyan szinten fanatikusok, hogy ez gazdasági erejüket is rettenetesen növeli, hiába nem nyert például a MU közel egy évtizede BL-t, a Forbes a legértékesebb football klubnak értékelte, a 2017es évben. De nem csak a mu van ilyen szépen értékelve:
Nem a szurkolók (jegyek, merchandising) miatt van ennyi pénzük, hanem a tévés és a szponzori bevételek miatt. Egyébként az ilyen listák semmit sem jelentenek a valóban fanatikus drukkerek szempontjából, nyilván ők sem egy zsák pénzbe szerettek bele. :D De az valóban szembetűnő, hogy például mekkora különbség van a nézőszám és a stadionkihasználtság terén a PL (+ Championship) és a La Liga között.
Mekkora?

Stadionkihasználtság érdekes adat biztos. Az össz az ugye megvan tegnapról, brutál, h az angol másodosztályra többen mennek ki, mint a La Ligában. Hozzáteszem, h jelenleg a két ország gazdasági helyzete is egész más.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.02.03. 17:07:35

TripleH írta:Ráadásul az angol klubok szurkolói tényleg olyan szinten fanatikusok, hogy ez gazdasági erejüket is rettenetesen növeli, hiába nem nyert például a MU közel egy évtizede BL-t, a Forbes a legértékesebb football klubnak értékelte, a 2017es évben. De nem csak a mu van ilyen szépen értékelve:
Nem a szurkolók (jegyek, merchandising) miatt van ennyi pénzük, hanem a tévés és a szponzori bevételek miatt. Egyébként az ilyen listák semmit sem jelentenek a valóban fanatikus drukkerek szempontjából, nyilván ők sem egy zsák pénzbe szerettek bele. :D De az valóban szembetűnő, hogy például mekkora különbség van a nézőszám és a stadionkihasználtság terén a PL (+ Championship) és a La Liga között.
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.03. 17:00:40

Az meg van, hogy Mahrez bedurcázott és nem ment edzésre egész héten?

Azt ti is írtátok már, hogy 60 körül kínált érte a City, de a Liecester sokkal többet szeretett volna érte,(90 mill) és végül nem engedte el, hiába nyújtott be transfer requestet is a játékos.

Erre Mahrez igazi pro módjára megtagadta az edzéseket és nem hajlandó játszani. Ahogy látom, nem is nevezték a mai meccsre.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.02.03. 16:48:23

Ráadásul az angol klubok szurkolói tényleg olyan szinten fanatikusok, hogy ez gazdasági erejüket is rettenetesen növeli, hiába nem nyert például a MU közel egy évtizede BL-t, a Forbes a legértékesebb football klubnak értékelte, a 2017es évben. De nem csak a mu van ilyen szépen értékelve:

"The world's most valuable soccer teams are big businesses because of the popularity of their brands and the sport's unparalleled global audience. The 20 most valuable soccer teams this year are worth an average of $1.48 billion, 3% more than a year ago. Following Manchester United in value are Barcelona ($3.64 billion), Real Madrid ($3.58 billion), Bayern Munich ($2.71 billion) and Manchester City ($2.08 billion)."

Itt számszerűsítve a top 5.

Forrás: Forbes

Itt pedig a 10es lista a Forbes alapján:
1 Manchester United (4,583mio)
2 Barcelona (3,635mio)
3 Real Madrid (3,580mio)
4 Bayern Munich (2,713mio)
5 Manchester City (2,083mio)
6 Arsenal (1,932mio)
7 Chelsea (1,845mio)
8 Liverpool (1,492mio)
9 Juventus (1,258mio)
10 Tottenham Hotspur (1,058mio)

Forrás: Wiki a Forbes alapján

Ha ezeket a számokat megnézzük rögtön szembetűnő, hogy a 10ből 6 klub a PL-ből van, ezzel alátámasztva (Tromort77) érvelését, hogy igenis ők jól megvannak a saját berkeiken belük, hiszen hiába nem dominálják Európát mégis iszonyatosan nagy a szurkolói bázisuk ezáltal a klubok értéke is.
Tromort77

2018.02.03. 14:51:47

LG írta: Én ezt nem tudom megérteni és elfogadni. Én ha egy angol PL fan lennék, akkor nem elégednék meg azzal, hogy gazdasági és nézettségi mutatókban legyünk az elsők, hanem a pályán is elvárnám, hogy a többiek föle nőjünk, hiszen a foci még elsősorban mindig sport, nem pedig üzlet.

Az utóbbi években pedig a közvélemény gúnyolódik a PL-en, az angol válogatottról nem is beszélve, ha ez nem zavarja az érintettek, számomra az igénytelenség.
Két különböző sportág az egész. Ami jóvá teszi a PL-t, a tempó, az attitűd, az jelenleg nem éli fénykorát Európa szerte mert sokkal taktikusabb már a foci. Nyilván ezen segít az olyan edzők jelenléte mint Guardiola, vagy Conte. De senki nem fogja tökön szúrni magát azért, mert nincs BL menetelés miközben írtó jó és lüktető a foci a PL-ben. A gazdasági oldalát nem azért írtam mert az számít, csak jól mutatja, hogy a PL szurkoló az pontosan ezt akarja látni. Azt akarja látni, hogyha leül megnézni egy Liverpool vagy egy Burnley meccset akkor ugyanazt a tempót lássa vissza.

Közvélemény? Nyilván aki a spanyol fociért rajong az gúnyolódik, de fals ezt kijelenteni bármiféle többségnek. Ezért írom mindig azt a mondatot, hogy a PL köszöni szépen jól meg van.

De nem akarok én itt az ördög ügyvédje lenni egyébként. Csak én mint aki mindkét oldalt kedveli, úgy érzem tudom látni mindkettő szépségét. De nincs szükség farokméretegésre az ügyben. Kinek mi a szimpatikus.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.03. 13:57:55

De annak kapcsán írtam, hogy nem is akarnak megszakadni, hogy ezen változtassanak, mert bőven el vannak ők a saját bajnukságukban.
Én ezt nem tudom megérteni és elfogadni. Én ha egy angol PL fan lennék, akkor nem elégednék meg azzal, hogy gazdasági és nézettségi mutatókban legyünk az elsők, hanem a pályán is elvárnám, hogy a többiek föle nőjünk, hiszen a foci még elsősorban mindig sport, nem pedig üzlet.

Az utóbbi években pedig a közvélemény gúnyolódik a PL-en, az angol válogatottról nem is beszélve, ha ez nem zavarja az érintettek, számomra az igénytelenség.
Tromort77

2018.02.02. 17:39:44

Veidt_madridista írta: Igen, de ez csak egy újabb extra körülmény, nem a dolog miértje. Egy 2008-as Manchester United jelenleg is esélyes lenne például a PL+BL kombóra, de ilyen erősségű csapat angol csapat egyszerűen nem létezett az elmúlt ~6 évben. Ebből kifolyólag nem tartom valósnak bármi másra az angol csapatok nemzetközi gyengélkedését.
Nagyon összetett kérdés ez. Nem lehet egy dologra ráfogni. De az is elég erős tényező, hogy az angol foci nem tud annyi tehetséget kitermelni mint amennyire szükség lenne. Már csak a regisztrációs szabályok miatt is szükség van a hazai játékosokra illetve rengeteg klub elvből is a hazai játékosokat preferálják. Csak egy angol játékos nem sok esetben fog máshol játszani, így a PL-en kívül nehezen fog tudni alkalmazkodni más játék stílusokhoz. Így nehéz fent tartani a lépést. Ilyen dolgok összetevődése alapján nem csoda, hogy le vannak maradva a BL-ben. De annak kapcsán írtam, hogy nem is akarnak megszakadni, hogy ezen változtassanak, mert bőven el vannak ők a saját bajnukságukban.

Például a 2008 csapat is egy anomália, mert tele volt saját nevelésű játékosokkal. Igazi aranygeneráció volt és azóta se sok olyan angol játékos van mint abban a csapatban volt. Guardiola például rögtön azt javasolta miután megérkezett, hogy a tartalék és ifi bajnokságokat be kellene szüntetni és a klubbok B csapatait elindítani az alsóbb diviziókban, mint ahogy van ez spanyolban is. Csak annyi pénz van a másodosztályban is, hogy ez létezhetetlen. Így meg az angol tehetségek vagy játszanak a színvonaltalan U bajnokságban és tartalékcsapatokban, vagy padoznak a nagy csapatoknál, vagy kölcsönben elkallódnak. Ez semennyire nem segíti a fejlődést. Ezután meg nem csoda, ha ki jön egy kettőt passzolni tudó angol játékos akkor rögtön bankot robbantanak.
Amiből az egyiket minden csapat ifikkel tol végig... bár az idei City lehet, hogy ebben is kivétel.
Erősen rotálnak, de a kulcsjátékosok rendre szerepelnek mindenhol. Egy másod, harmadosztályú csapat is olyan felkészült fizikálisan, hogy nem engedhetik meg a nagy csapatok, hogy B csapattal álljanak ki. Még Guardiola is alig meg kockáztatni.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.02.02. 17:08:00

Tromort77 írta: Volt akkora keret előnyük illetve a spanyol foci nem volt ennyire domináns.
Igen, de ez csak egy újabb extra körülmény, nem a dolog miértje. Egy 2008-as Manchester United jelenleg is esélyes lenne például a PL+BL kombóra, de ilyen erősségű csapat angol csapat egyszerűen nem létezett az elmúlt ~6 évben. Ebből kifolyólag nem tartom valósnak bármi másra az angol csapatok nemzetközi gyengélkedését.
Tromort77 írta: Illetve ne felejtsük el, hogy Angliában két kupa sorozat is van.
Amiből az egyiket minden csapat ifikkel tol végig... bár az idei City lehet, hogy ebben is kivétel.
Kép
Válasz küldése