Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2022.03.08. 17:04:38

Most nezem a PL allasat... azert az ev eleji lesajnalt Arsenal negyedik helyen van, ugy hogy 3 meccsel kevesebbet jatszodtak, mint az otodik MU. Mi lett veluk? Megtaltosodtak? Visszajonnek a BL-be?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.23. 09:53:29

LG írta:
2022.02.19. 20:31:04
Jó kis meccs volt. Mocsok City majdnem kimaxolt egy x-et, de szerencsére győzőtt a jobb csapat végül.
Son 2 gólpassz, Kane 2 gól + egy meg nem adott
Emerson is jól játszott, amíg a pályán volt. Egy próbált csak megért volna, nem hinném, hogy a Dest, Mingéza, SR hármasnál nem tudott volna többet. :roll:
Igen, nagyon jó meccs volt. Conte azért tényleg komoly edző, tud csapatot építeni, nagyon meglepődnék, ha nem lennének BL, vagy mindenképp EL helyen év végén, pedig mindkettő bravúr lenne a komoly nevű konkurenciákat tekintve.
Emerson az év nagy részében szerintem gyenge volt, vagy talán inkább szürke közepes. Hátul sokat hibázott, elöl meg nem tett annyit hozzá, hogy kompenzáljon. Nekem is tetszett volna, hogyha kapott volna fél-1 évet itt, de gondolom arról a lóvéról nem tudtunk lemondani. Komoly teljesítményt nem nyújtott volna, de abban egyetértek, hogy még így is jobban nézett volna ki a jobboldalunk.

Nincs nagy bajom a Cityvel, de azért örülök, hogy így a Pool vesztett pontokat tekintve már csak 3 pontos lemaradásban van. Ők nekem mégiscsak szimpatikusabb csapat, nem két csapatnyi világsztárral operálnak, plusz még a két sztárjuk távollétét is megoldották. Elképesztő bravúr lenne, ha egy ilyen Cityt el tudnának kapni. Meg hát a PL-nek is jobb, hogy nem utcahosszal vezetnek a világoskékek... lehet ebből még izgalmas végjáték, de a Poolnak ehhez végig 100% kell, meg egy kis szerencse is persze.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.19. 20:31:04

Jó kis meccs volt. Mocsok City majdnem kimaxolt egy x-et, de szerencsére győzőtt a jobb csapat végül.
Son 2 gólpassz, Kane 2 gól + egy meg nem adott
Emerson is jól játszott, amíg a pályán volt. Egy próbált csak megért volna, nem hinném, hogy a Dest, Mingéza, SR hármasnál nem tudott volna többet. :roll:
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.05. 12:26:55

https://www.youtube.com/watch?v=dqjQjpZBY9c&t=4s

ez kemeny meglepetes volt, ilyet meg mi sem tudnank csinalni :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.05. 01:05:42

LG írta:
2022.02.04. 12:34:46
Nyilván ez nem hiányzott a vörösöknek, mert hosszabb távon is előjöhet majd hatása, de eddig nélkülük is hozzák eddig szépen a pontokat. Azért ez mutatja, hogy a támadójátékuk nem feltétlenül 1-2 játékostól függ, hanem inkább rendszerben erős. Ezért ha valakit el is vinnének esetleg nyáron tőlük, akkor sem számítanék komoly visszaesésre tőlük. Amikor van Dijk esett ki, az sokkal nagyobb érvégás volt számukra, szerintem őt az a játékos, akit minőségben megközelítőleg sem tudnak pótolni.
Igen, valahogy még hoztak is pontokat a Cityn, ha jól tudom. A tavalyi VVD kiesés durva volt, idén szerintem kevésbé lenne, már pótolták nagyjából, plusz a holland sem az az áthatolhatatlan fal már, mint 2 évig volt.
És valóban látszik a Klopp rendszer előnye. Salah ugyan zseni, de Mané pl semmi extra. És mégis milyen szezonokat hozott le. Odakerült a Wolvesban jóindulattal is közepes statokat hozó Jota, és kb az már nála is a hírérték, ha nem szerez gólt. Esküdni mernék rá, hogy bármilyen legalább közepes erősségű támadót be lehetne tenni Mané vagy Jota helyére, és hasonló számokat hozna. Salah kicsit más.
De mondjuk most azért számszerűleg sem voltak meg, mázli, hogy lehozták a meccseket. Ez a két hét szünet nagyon jót tett, kellett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.04. 12:34:46

bence0330 írta:
2022.02.03. 22:51:22
Jürgen Klopp szerintem valamit biztos, hogy üt otthon a foteljában. Van kb összesen 4 támadója, akikkel 3 szezon óta játszik rotáció nélkül, és abból a két legjobb egymás ellen játszik az Afrika Kupa döntőjében... :D Kegyetlen pech. Salah már a többedik hosszabbításával ráadásul.
Nyilván ez nem hiányzott a vörösöknek, mert hosszabb távon is előjöhet majd hatása, de eddig nélkülük is hozzák eddig szépen a pontokat. Azért ez mutatja, hogy a támadójátékuk nem feltétlenül 1-2 játékostól függ, hanem inkább rendszerben erős. Ezért ha valakit el is vinnének esetleg nyáron tőlük, akkor sem számítanék komoly visszaesésre tőlük. Amikor van Dijk esett ki, az sokkal nagyobb érvégás volt számukra, szerintem őt az a játékos, akit minőségben megközelítőleg sem tudnak pótolni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.03. 22:51:22

Jürgen Klopp szerintem valamit biztos, hogy üt otthon a foteljában. Van kb összesen 4 támadója, akikkel 3 szezon óta játszik rotáció nélkül, és abból a két legjobb egymás ellen játszik az Afrika Kupa döntőjében... :D Kegyetlen pech. Salah már a többedik hosszabbításával ráadásul.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.03. 19:12:06

Deluigi írta:
2022.02.03. 16:29:13
a csaj hogyan tudott volna hazudni?

kekre veri magat aztan rafogja a pasijara?

felveteti a hangot, ahogyan a pasija szexre kenyszeriti es veressel fenyegeti, mint egy szerepjatekban?

elegge megalapozottnak tunik a vad, amugy ovadekkal szabadlabon van a srac, meg elpucolhat Angliabol
Kalapos írta:
2022.02.03. 16:05:45

De kinézem a srácból a történteket szóval tök mindegy :D
Én elhiszem a dolgot ezzel nincsen baj, de CR, Neymar, színészek politikusok stb egy folytában megvannak gyanúsítva a híres férfiak.
Volt igaz vád? Volt. Volt hamis vád? Volt.

Akkor logikus 1 hét alatt elvenni valakitől mindenét egy vád alapján? Soha nem volt az, soha nem is lesz. Régen úgy volt, amíg nincs ítélet hát persze szürke zónában volt valaki, de nem volt ilyen cancel-ed státusz egy vád alapján. Megalapozott vád alapján se.

Mondom, simán kinézem belőle és megérdemel minden bűnhődést ha bebizonyosodást nyer a dolog.

Csak volt akit börtönbe zártak, volt akit kirúgtak az iskolájából elvették otthonát, kutatásait munkáját státuszát, volt aki diák volt és meghurcolták - hisztis nők vádjai alapján. És mindről kiderült hogy kamu volt. Sajnos sokan nem fogják fel mekkora súlya van egy ilyen vádnak, és csak ennyi a lényeg. Láttunk már példát arra hogy a nő utólag beismerte hogy kamu mert rájött mekkora ügy lett belőle. Aztán mi történt? Semmi.
A kamu ilyen esetben összemérhetően undorító egy megtörtént esettel.

Annyi ilyen kamu eset volt már, hogy megtanulhatta volna már a társadalom hogy nem éri meg gyorsan dönteni, legyünk elővigyázatosok, és egészséges távolságtartással kezeljünk minden hírt. Ne tényként. Mert utólag, ritkán hozták helyre a hamis vád okozta károkat, és a vádolót, alig büntették meg. Ami gyomorforgató, pont mint a tett ami a vád.

És amíg nincs ítélet, addig nem kéne büntetést osztani, általános igazság. Csak ennyit akartam megjegyezni, amúgy nem érdekel a srác, hülye nőt hülyék szednek össze, és a kevés amit tudok a játékosról az pont elég hogy elhigyjem :D
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.03. 17:46:06

Neymar legalabb cafolta, de a Greenwood gyerek hallgat, mint a sir
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.03. 16:37:36

Hát, mondjuk nézd meg azt a videót, amit a csaj bizonyítékként nyújtott be a Neymar elleni vádaskodásban. Röhögőgörcsöt kaptam majdnem, kb a csaj próbálja verni és provokálni Neymart (eleve szándékosan felállított kamerával), az meg a lehetőségekhez képest nyugodtan és értetlenül próbálja csitítani és lefogni. :D (https://www.youtube.com/watch?v=NgaSvj56Vkk). És az is hónapokig húzódott, és Neymar kihagyta a Copát miatta.

Persze ez nem jelent semmit, könnyen lehet, hogy ez sajnos tényleg megtörtént, de hogy nem 100%, az biztos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.03. 16:29:13

Kalapos írta:
2022.02.03. 16:05:45
Majd alakul a dolog, de ő kártérítve már nem lesz, és a csajt se büntetik meg kellőképpen ha bebinyosodik hogy hazudott. Azt már nem szokás, mert az nem szenzáció.
a csaj hogyan tudott volna hazudni?

kekre veri magat aztan rafogja a pasijara?

felveteti a hangot, ahogyan a pasija szexre kenyszeriti es veressel fenyegeti, mint egy szerepjatekban?

elegge megalapozottnak tunik a vad, amugy ovadekkal szabadlabon van a srac, meg elpucolhat Angliabol
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.03. 16:05:45

Sinya22 írta:
2022.02.03. 15:37:35
Angliába nem létezik amúgy ártatlanság vélelme? Vagy lehet én maradtam le és már a tárgyalás is megvolt. :D Ha tényleg bebizonyosodik akkor jogos, csak ez így 1-2 poszt alapján elég erős.
Ez csak angolul megy de
az innocent until proven otherwise fogalom megszünt amióta van twitter és cancel culture.

De kinézem a srácból a történteket szóval tök mindegy :D
Majd alakul a dolog, de ő kártérítve már nem lesz, és a csajt se büntetik meg kellőképpen ha bebinyosodik hogy hazudott. Azt már nem szokás, mert az nem szenzáció.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.03. 15:37:35

Barcaforever írta:
2022.02.03. 12:12:37
Ez a Greenwood gyerek, rendesen elintézte magát. A szurkolóknak ingyen kicserélik a Greenwood mezeket, plusz a Fifa 22-ből is törölték.
Angliába nem létezik amúgy ártatlanság vélelme? Vagy lehet én maradtam le és már a tárgyalás is megvolt. :D Ha tényleg bebizonyosodik akkor jogos, csak ez így 1-2 poszt alapján elég erős.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.03. 14:50:40

Barcaforever írta:
2022.02.03. 12:12:37
Ez a Greenwood gyerek, rendesen elintézte magát. A szurkolóknak ingyen kicserélik a Greenwood mezeket, plusz a Fifa 22-ből is törölték.
Kiderült már valami tényleges infó is róla vagy eddig csak a szokásos cancel culture megy?
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.03. 12:12:37

Ez a Greenwood gyerek, rendesen elintézte magát. A szurkolóknak ingyen kicserélik a Greenwood mezeket, plusz a Fifa 22-ből is törölték.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.01. 19:11:38

Sinya22 írta:
2022.02.01. 16:10:06
Én inkább a jövőre utaltam, de amit írsz az is igaz, nekik nagyon vért kell izzadni, hogy meglegyen a bl, szép kis tavasz lesz ebből a szempontból a Pl-ben. És nagyon csalóka a tabella, mert a 10. Leicester hátránya már 19 pont a Chelsea-vel szemben, csak hát -4 meccs, szóval még az is lőtávol. A Spurs meg pl előzheti az MU-Chelsea kettőst is ha bepótol majd mindent.

De arra akartam elsősorban utalni, hogy nem is csak a támadóhiány a gond az MU-nál most ( megvannak minden posztra, de most ha onnan is bármikor kiesik 1-2 ember akkor gáz van nagyon), hanem sok sok poszton lehetne cserélni, és szerintem fognak is. Nagy klub, nagy szurkoló bázissal, az se normális hogy ők egy negyedik helyért gürcöljenek. És valós esélyük egy bajnoki címre meg pl nem is tudom mikor volt utoljára. 3 csapat előttük van keret minőségben, és van még legalább 3-4 akik velük egy szinten kb. Arról nincs infóm, hogy ők hogy állnak pénzügyileg, tudnak-e jelentős változtatásokat csinálni, vagy majd ők is megpróbálnak esetleg kisebb angol csapatokból hozni embereket, vagy akár kölcsön, mint mi.
Ja értem. Mondjuk hasonló a helyzet hosszútávon is talán, valóban. A két nagy után szakadék, aztán talán CFC, bár ők még elmozdulhatnak következő évre mindkét irányban. Aztán 4-5 csapat. A Leicester a kedvenceim közé tartozik, de szerintem ők most idén ezt a védelmük teljes kiesésével elengedték, hiába van kevesebb meccsük, alig tudnak megnyerni 1-2-t. Viszont jövőre ők is ott lesznek a kihívók közt, mint ahogy az elmúlt két évben is a legutolsó fordulóig BL-helyen voltak.
Tudtommal a Unitednek elég sok lóvéja van (mintha a Covid közben is büszkén hirdették volna, hogy kb semmi káruk nem lett belőle...), és végülis eddig sem az volt a gond, hanem az elköltése, pl. kiadtak Sanchora 85M-t simán, pedig azért nem volt akkora hiány a posztján, hogy indokolt legyen. Rashford sokkal jobb, még kicsit rosszabb formában is. Igen, mögé elfért volna valaki, de nem 85-ért, könyörgöm. Kb mint mikor leigazoltuk Griezmannt Leo posztjára. Valahogy elcsúszott az egész politikájuk az elmúlt 1-2 évben. De szerintem a keret támadóival nem lenne nagy gáz, azon a poszton még vetélkednek nagyokkal, de valahogy nehéz őket fél-1 éve összerázni. A kp vicc, a hátsó részleg meg nem erősödött annyit, mint amilyen brutál pénzeket kiadtak, pl Maguire szerződtetésével.

De az tény, amit írtál is, baromi izgalmas a PL, az összes rangadót megnézem szinte, mert nem lehet tudni, mi történik, és mindegyik meccsnek jelentősége van. A big6 is értelmét veszti lassan, WH, Leicester bármelyik évben odaérhetnek az EL-be, kis bravúrral a BL-be is, jobb szezonjukban egy Wolves is. És jön a NC. Tényleg kiváncsi leszek, nem fognak-e valamit lépni az uefánál, én 5-re bővíteném a keretet a BL-re, de minimum selejtezőre mehetne valaki. Nagyon a többi topliga felett vannak minőségben és mennyiségben is. Más volt, mikor a La Liga erősebb volt, a két nagy + ATMA, és mögötte kb Sevilla vagy néha Valencia volt, de nem lehetett ezt érezni, hogy van 7 brutál csapat, és 3 nem jut be igazságtalanul. Villarreal, Betis, Getafe, Bilbao, Granada, kb ilyenek voltak a BL-helyek mögött, nem Arsenal meg Tottenham.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.01. 16:10:06

bence0330 írta:
2022.02.01. 15:19:08

West Ham, Arsenal, és asszem vesztett pontokban Tottenham bőven jobb, én őket látom jelenleg a 4. helyre érkezni, jó formában vannak, Kane is alakul, Conte meg győztes edző. Ez a 4 csapat komoly harcot fog vívni, bár még a Chelsea is lecsúszhat közéjük
Még szerencséjük, hogy idénre eltűnt a Leicester a kihívók közül.

Az a baj, hogy ha igazságos elvek alapján akarjuk a csapatokat a BL-be osztani, akkor a PL-ben minimum 5 helynek kellene kiadónak lennie már, sőt. Kb 2 év múlva a Newcastle is becsatlakozik, és akkor lesz kb 7, néha 8 olyan csapat, akikre mind azt mondhatjuk, ha lecsúsznak, hogy BL-t érdemeltek volna. Spanyolban ez nincs így, Olaszban kb 2 éve 5 csapat van, akik közül egynek le kell maradnia, de az belefér.
Én inkább a jövőre utaltam, de amit írsz az is igaz, nekik nagyon vért kell izzadni, hogy meglegyen a bl, szép kis tavasz lesz ebből a szempontból a Pl-ben. És nagyon csalóka a tabella, mert a 10. Leicester hátránya már 19 pont a Chelsea-vel szemben, csak hát -4 meccs, szóval még az is lőtávol. A Spurs meg pl előzheti az MU-Chelsea kettőst is ha bepótol majd mindent.

De arra akartam elsősorban utalni, hogy nem is csak a támadóhiány a gond az MU-nál most ( megvannak minden posztra, de most ha onnan is bármikor kiesik 1-2 ember akkor gáz van nagyon), hanem sok sok poszton lehetne cserélni, és szerintem fognak is. Nagy klub, nagy szurkoló bázissal, az se normális hogy ők egy negyedik helyért gürcöljenek. És valós esélyük egy bajnoki címre meg pl nem is tudom mikor volt utoljára. 3 csapat előttük van keret minőségben, és van még legalább 3-4 akik velük egy szinten kb. Arról nincs infóm, hogy ők hogy állnak pénzügyileg, tudnak-e jelentős változtatásokat csinálni, vagy majd ők is megpróbálnak esetleg kisebb angol csapatokból hozni embereket, vagy akár kölcsön, mint mi.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.01. 15:19:08

Sinya22 írta:
2022.02.01. 14:47:38
Kitették a keretből már, szerintem ez a szezon off is neki. Martialt odaadták a Sevillának, bár ő egy ideje nem sok vizet zavar. Maradt a szélre Rashford, aki szintén évek óta megrekedt egy bizonyos szinten, belőle is több lehetett volna. És ugye Sancho, akiről fogalmam sincs milyen, akárhányszor MU meccset néztem vagy padozott vagy ott sem volt. Meg ugye középre is Cr+Cavani van. Lingard-ról meg tegnap olyanokat olvastam, hogy távozni akart, végül nem tudott de itt is felmerül a kérdés milyen hozzáállása lesz így valakinek a meccseken.

Ha valakinek esetleg jól jött volna egy szélső (Dembelé) az MU. A többi lehetőség ami a sajtóban felmerült (Chelsea pl) eleve halott ötlet volt. Azért itt is jó sok embernek kifelé áll a szénája szerintem, Van de Beek el is ment az Evertonhoz, Pogbának ha jól tudom lejár a szerződése is, meg van 1-2 ember a keretben még akivel nem a bajnoki címért fognak harcolni :D Érdekesek lesznek ők is hogy a következő nyáron mit alkotnak a piacon. Egyelőre a City Pool kettőstől messze vannak, a Chelsea-től is hiába rossz a formájuk a londoniaknak. Na meg olyanok mint a West Ham vagy az Arsenal is jön fel, szóval lassan nem árt nekik is összekapni a keretet.
Rendben is van (már ha igaz), olvastam, hogy már mindenki elzárkózott tőle. Hát így sem gyenge az a támadósor, de kezd szűkössé válni, az tény. Rashfordban szerintem az a jó, hogy fejben nagyon erős, ha kevesebb gólt lő, akkor is lehet rá számítani a 94. percben egy 1/1-es helyzetkihasználással. Sanchóból én sem emlékszem kb semmire, csak hogy kb egy hónappal ezelőtt lőtt végre egy gólt. :D
A United amúgy lassan olyan lesz, mint mi, irgalmatlan pénzeket szórnak el felesleges/be nem váló igazolásokra, és nemhogy jobbak lennének, inkább mintha egyre rosszabbak lennének megint.

Ole szerethető focit játszó United-ja egyébként érdekes, hogy pont a két sztárigazolással esett szét. Ugyanazt érzem, mint a Chelsea-nél, Lampard baromi jó csapatot tett össze a feltörekvő fiatalokból, és bravúrral BL-be vezette őket, mikor nem is lehetett ezt elvárni. Aztán jöttek a nagy nevek, és azzal nem tudott mit kezdeni. Ole is ebbe bukott bele szerintem, és nem tudom, Rangnick mennyire tudja ez majd megoldani. Tuchellel a kékeknél jó irányba váltott a dolog, de itt valahogy kétlem. Az biztos, hogy azt a rengeteg lóvét jobb helyekre kéne költeniük, a középpálya pl. vicc náluk Freddel az élen.

West Ham, Arsenal, és asszem vesztett pontokban Tottenham bőven jobb, én őket látom jelenleg a 4. helyre érkezni, jó formában vannak, Kane is alakul, Conte meg győztes edző. Ez a 4 csapat komoly harcot fog vívni, bár még a Chelsea is lecsúszhat közéjük
Még szerencséjük, hogy idénre eltűnt a Leicester a kihívók közül.

Az a baj, hogy ha igazságos elvek alapján akarjuk a csapatokat a BL-be osztani, akkor a PL-ben minimum 5 helynek kellene kiadónak lennie már, sőt. Kb 2 év múlva a Newcastle is becsatlakozik, és akkor lesz kb 7, néha 8 olyan csapat, akikre mind azt mondhatjuk, ha lecsúsznak, hogy BL-t érdemeltek volna. Spanyolban ez nincs így, Olaszban kb 2 éve 5 csapat van, akik közül egynek le kell maradnia, de az belefér.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.01. 14:47:38

bence0330 írta:
2022.01.31. 21:53:44
Hát, lehet, hogy a United-nek is kellett volna valamiféle támadót szerződtetni. Greenwoodot elvileg letartóztatták ma nemi erőszak vádjával. Azért az kemény. Ha igaz, akkor azért, ha nem, akkor nem hiszem, hogy nagyobb kellemetlenség érheti az embert, mint ez a vád. Mint ugye Neymarnál, az rohadt ciki volt, még egy Copát is ki kellett miatta hagynia feleslegesen...
Kitették a keretből már, szerintem ez a szezon off is neki. Martialt odaadták a Sevillának, bár ő egy ideje nem sok vizet zavar. Maradt a szélre Rashford, aki szintén évek óta megrekedt egy bizonyos szinten, belőle is több lehetett volna. És ugye Sancho, akiről fogalmam sincs milyen, akárhányszor MU meccset néztem vagy padozott vagy ott sem volt. Meg ugye középre is Cr+Cavani van. Lingard-ról meg tegnap olyanokat olvastam, hogy távozni akart, végül nem tudott de itt is felmerül a kérdés milyen hozzáállása lesz így valakinek a meccseken.

Ha valakinek esetleg jól jött volna egy szélső (Dembelé) az MU. A többi lehetőség ami a sajtóban felmerült (Chelsea pl) eleve halott ötlet volt. Azért itt is jó sok embernek kifelé áll a szénája szerintem, Van de Beek el is ment az Evertonhoz, Pogbának ha jól tudom lejár a szerződése is, meg van 1-2 ember a keretben még akivel nem a bajnoki címért fognak harcolni :D Érdekesek lesznek ők is hogy a következő nyáron mit alkotnak a piacon. Egyelőre a City Pool kettőstől messze vannak, a Chelsea-től is hiába rossz a formájuk a londoniaknak. Na meg olyanok mint a West Ham vagy az Arsenal is jön fel, szóval lassan nem árt nekik is összekapni a keretet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.31. 21:53:44

Hát, lehet, hogy a United-nek is kellett volna valamiféle támadót szerződtetni. Greenwoodot elvileg letartóztatták ma nemi erőszak vádjával. Azért az kemény. Ha igaz, akkor azért, ha nem, akkor nem hiszem, hogy nagyobb kellemetlenség érheti az embert, mint ez a vád. Mint ugye Neymarnál, az rohadt ciki volt, még egy Copát is ki kellett miatta hagynia feleslegesen...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.20. 16:21:31

bence0330 írta:
2022.01.19. 22:29:57

Aztán átváltott a kép a United meccsre, ahol épp azt mutatta a kamera, ahogy Ronaldo alig hajlandó lejönni a pályáról, és még Rangnick-kal is pöröl. Nagy ász a csávó, de azért ezt több klubban több edzőnél megcsinálni 40 felé közelítve szerintem kicsit necces... ilyenekkel vett el szerintem a Unitedtől és a Juvétól is ha nem is többet, mint amit adott, de elég sokat. Nem véletlen szerintem, hogy mindkét klub az érkezése után esett szét darabjaira, hiába termeli mellette iparilag a gólokat...

Érdekes, mert a Reálban még fordítva volt, jó csapatember is volt, vitte a hátán őket, nem csak gólokkal, szerintem ott semmi bomlasztó hatása nem volt.
Szerintem a Realban is eljött volna az az időszak nála, csak Perez időben megakadályozta, hogy a klub fejére nőjjön. Szvsz a lehető legjobbkor adták el, a legjobb éveit kimaxolták, jó pénzt is kaptak érte. 1 igazán gyenge szezonjuk volt a távozása után, de azt ő sem tudta volna megmenteni, játékban már azért az utolsó szezonjaiban ő is sokszor komoly - volt, de ezt még fontos gólokkal éppen tudta kompenzálni. Carregher-rel nagyon egyertértek abban, amit róla és Messiről mondott. Az utóbbi években az erős statisztikák ellenére nem olyan komoly tényezők már, csapatszinten egyik sem tudott dobni pl. az új csapatán, és szerintem mi is gyorsan túl fogjuk tenni magunkat az argentin távozásán. Amúgy szerintem kettejük közül Messi az, aki hamarább elfogyott. Tudom, hogy ezen a fórumon erre sokan ugranak, de akkor is ezt gondolom. Kb. mindenki a keze alá dolgozott a klubnál, de a tudomány már csak annyi volt, hogy meg tudta tömni a spanyol kiscsapatokat. Sorsdöntő rangadókon meg gyakran mintha a pályán sem lett volna.

CR ebből a szempontból jobb, ő még bevágja a gólt a fontos meccseken. De a csapata megfizeti az árát, és összességében nincsenek vele sem előrébb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.19. 22:29:57

Aztanemjóját, most ért véget a Leicester - Tottenham meccs. Ilyet azért ritkán látni, a 95. percben még 2-1 volt, és 5 perces volt csak a hosszabbítás. Aztán a csereként beállt Bergwijn 2 perc alatt két gól...

Aztán átváltott a kép a United meccsre, ahol épp azt mutatta a kamera, ahogy Ronaldo alig hajlandó lejönni a pályáról, és még Rangnick-kal is pöröl. Nagy ász a csávó, de azért ezt több klubban több edzőnél megcsinálni 40 felé közelítve szerintem kicsit necces... ilyenekkel vett el szerintem a Unitedtől és a Juvétól is ha nem is többet, mint amit adott, de elég sokat. Nem véletlen szerintem, hogy mindkét klub az érkezése után esett szét darabjaira, hiába termeli mellette iparilag a gólokat...

Érdekes, mert a Reálban még fordítva volt, jó csapatember is volt, vitte a hátán őket, nem csak gólokkal, szerintem ott semmi bomlasztó hatása nem volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.15. 20:22:24

PGK írta:
2022.01.15. 20:15:17
Barcaforever írta:
2022.01.15. 19:59:57
Gyerekek én nagyítóval fogom figyelni a hamarosan beálló Coutinhot, hogy máshol tud jól játszani vagy csak Katalóniában voltak vakok hozzá…

Szerk.: na elmegy a sunyiba, alig 10 perc után nyom egy jó beindulást és gólpasszt ad… :twisted: =D> :mrgreen:
15 perc alatt gól és gólpassz ...
Na jó én ezt komolyan nem hiszem el. Örülök neki nyílván, új légkör, ambíció stb, fél szemmel figyelni fogom innentől…
Kép
PGK
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.09.20. 09:47:21

2022.01.15. 20:15:17

Barcaforever írta:
2022.01.15. 19:59:57
Gyerekek én nagyítóval fogom figyelni a hamarosan beálló Coutinhot, hogy máshol tud jól játszani vagy csak Katalóniában voltak vakok hozzá…

Szerk.: na elmegy a sunyiba, alig 10 perc után nyom egy jó beindulást és gólpasszt ad… :twisted: =D> :mrgreen:
15 perc alatt gól és gólpassz ...
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.15. 19:59:57

Gyerekek én nagyítóval fogom figyelni a hamarosan beálló Coutinhot, hogy máshol tud jól játszani vagy csak Katalóniában voltak vakok hozzá…

Szerk.: na elmegy a sunyiba, alig 10 perc után nyom egy jó beindulást és gólpasszt ad… :twisted: =D> :mrgreen:
Kép
Válasz küldése