Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.16. 13:48:11

AVB out, hivatalos.

Hát nagyon sajnálom a portugált, megkedveltem az itt töltött időszaka alatt, bármennyire hülyeséget csinált is, de érthető a döntés. Ebből a csapatból már ennyi idő alatt is többet lehetett / kellett volna kihozni.

Capellóról meg Laudrupról cikkeznek, örülnék akármelyiküknek.

Adiós, AVB! :(
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.12.15. 22:46:57

Ha már az uruguayi... :mrgreen:

Surázen kifogtak
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.15. 21:31:16

vargaakos írta:Közben 442 hír hogy, Villas-Boast kirúgták. Neki nem lett valami fényes a PL pályafutása.
SkySports is lehozta, szóval valószínű, h nem kacsa...
Hát a keret erősségéből tényleg kilehetne hozni többet, főleg az idei kiegyenlített mezőnyben.
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2013.12.15. 21:16:34

Közben 442 hír hogy, Villas-Boast kirúgták. Neki nem lett valami fényes a PL pályafutása.
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.12.15. 20:28:16

Emlékszem még kb 3-4 éve vmi Madridistával vitatkoztam,de sok Barcással is,h Benzema jobb e vagy Suarez. Akkor is egyértelműen Suarezt tartottam annak,és nem is értettem,h a francia mit tett le?! Mert akkor sem villogott a madridban, válogatottban sem. Míg azért az Uru igen. Azóta még nagyobb a difi köztük, kár,h Suárez agyban zokni, pedig a nagyon szűk elit tagja lehetne hosszú távon is.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
socio66

2013.12.15. 20:27:06

Egyáltalán nem meglepőek ezek az eredmények, a Tottenham egy igazi középcsapat lett Bale távozásával. Nincs olyan kaliberű játékosuk, aki képes lenne védelmeket megbontani, a csapat felét zavarja a labda, olyan megmozdulásokat látok egy-egy meccsen, ami itthon is ciki, a játékuk egyik szegmense sem hasonlít egy komolyabb csapatéhoz.
Egy jó formában lévő City, United, Chelsea, és az idei Arsenal, Liverpool egészen más szintet képvisel, ők képesek dominálni az ellenfelet, látni lehet mit játszanak, és megvannak azok a játékosaik, akik megteremtik a különbséget.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.12.15. 20:00:59

Nagyon komoly eddig a PL, tegnap megnéztem a City - Senalt, hát semleges szurkolóként szerintem az év meccse (Bayern fanok lehet nem így látják.. :D). Nagyon komoly erőt képvisel a City, én az egyik legesélyesebbnek tartom őket a PL-re idén, de azt azért látni kell, hogy bitang szoros az élmezőny. És ha jövőhéten a Chelsea legyőzi az Arsenalt, és a Pool meg a City is nyer, egy ponton belül lesz az első négy :D

A Chelsea nem gálázva, de szépen gyűjtögeti a pontokat, az Arsenal szerintem felébred ettől a pofontól, és a Pool is bírni fogja a tavaszi szezont. Jelenleg ebből a négyesből a Ágyúsokat tartom a leginstabilabbnak, ez lehet, hogy döntő is lehet a dobogót tekintve (kétlem, hogy az Everton, vagy bárki más ebbe már beleszólhatna)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.12.15. 19:54:33

Ha meg elkezdene niggerezni, vagy megharapna valakit, leköpne valakit, anyázna vagy egyéb tök átlag, rá jellemző dolgot csinálna és fél szezonokra eltiltanák, akkor lenne még itt nagy szurkolótábora! :) Bár úgy megnéznék egy Suarez v Pepe&Ramos meccset... :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.12.15. 19:33:46

Hozzuk el Suárez-t a Barcába. Nem kell új stadion, olyan 200ért már eltudnánk hozni :D
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.12.15. 19:22:09

Szerintem Suarez a jelenleg legjobb formában lévő támadó...Ez kétségtelen.
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.12.15. 19:09:39

Suárezben az az elképesztő, hogy ugyanazt a varázslatot látod a képernyőn, mintha Messit néznéd. Ha megindul szinte elválaszthatatlan a labdától, passzokat, kiugratásokat is remekül érzi, és a befejezéseknék is ott van ugyanaz a gyilkos ösztön, mint Messinél. Ma is egy testcsellel elfektette Walkert és higgadtan elgurította, és az emelést is tökéletesen megoldotta.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.15. 19:08:41

Suárez elképesztő.
Már 2009 környékén írogattam ide is,hogy el kéne hozni, 2010ben még intenzívebben mondtam,hogy most kell elhozni,mert pár év, és 50-60 lesz az ára, Pool asszem akkor olyan 27-28M euróért vitte... hát most a duplája legalább...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.12.15. 19:01:41

Gareth Tello írta:Hát ez óriási égés volt megint. És nem az a gáz, hogy ötöt kaptunk, hanem az, hogy akkor is kaptunk volna ennyit, ha végig tizenegy emberrel játszunk.

0-6 ra egy 0-5... AVB-nek szerintem annyi.

Suárez meg eszméletlen.
De legalább egy gólt rúghattatok volna. :evil:

20 ezer ment a levesbe...

Lloris nélkül már első félidőben is lehet így nézett volna ki a téma. Még egy rendes kapura lövés sem volt az első félidőben, könyörgöm... :( :( :(


Suarez meg állat. Jövőhéten megint jön a hír madridból, hogy viszik... :D
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.15. 18:59:40

Nem szoktam Tottenham meccset nézni, Poolt néha, de ezt most nagyon elkaptam.
Nagyon jó kis meccs volt, Suarez egy jó értelemben vett "állat"! Iszonyat ez a pali, ahogyan játszik. Remélem nem adják el a Madridnak, mert akkor kezdhetünk félni.
Ebben az idényben nagyon összerakták a Poolt, kíváncsi vagyok, ha esetleg odaérnek és BL-be nyomják jövőre, mennyit bírnak hosszútávon.

Ami nagyon feltűnt nekem, hogy a Spurs pályája a Pl-hez méltatlan minőségű. Ritkán látni élcsapatoknál ilyen gyenge minőségű talajt, erre az eleredő eső sem lehet kifogás.

( örülök, hogy nem raktam meg a "biztosnak tűnő" ikszet)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.15. 18:54:31

Hát ez óriási égés volt megint. És nem az a gáz, hogy ötöt kaptunk, hanem az, hogy akkor is kaptunk volna ennyit, ha végig tizenegy emberrel játszunk.

0-6 ra egy 0-5... AVB-nek szerintem annyi.

Suárez meg eszméletlen.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.12.15. 18:41:05

Suárez-nél van most jobb formában lévő csatár? Szerintem nincs.

Karate kölyök:
http://footymemes.lockerdome.com/media/110799628" target="_blank
Gareth Tello írta: 1. Ti legalább rúgtatok is pár gólt, mi viszont le lettünk nullázva... De gondolom, így is hatalmas érzés lehet. :mrgreen:

3. Középen rendben vagytok alapvetően, mondjuk ha kidől a Mertesacker-Koscielyn-Vermaelen hármas egyik tagja, akkor a rotálás mint olyan lehetetlenné válik azon a poszton. Egy ST viszont mindenképpen kell, Giroud nem rossz, de elég nagy felelőtlenség lenne a Giroud-Bendtner párossal nekiindulni a tavaszi szezonnak.

Mertesacker leszedte Özil fejét: https://vine.co/v/h2DXPO3LUWp" target="_blank

Wilshere véleménye a Cityről: KATT
1. Teljesen mindegy, ugyanúgy 0 pontot szereztünk.
3. Amúgy sem szoktunk rotálni CB poszton, Vermaelen kb. 3-4 meccset játszott ebben a szezonban. Remélem Bendtner mostantól 0 percet fog játszani, majd Podolski és Walcott megoldja Giroud helyettesítését.

Egyébként ez így történt:
KATT
:mrgreen:

Wilshere-t meg tuti, hogy eltiltják ezért. Mondjuk mostanában amúgy sincs valami nagy formában...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.15. 16:21:55

Tottenham: Lloris, Walker, Capoue, Dawson, Naughton, Paulinho, Sandro, Lennon, Dembele, Chadli, Soldado.
Liverpool: Mignolet, Flanagan, Sakho, Skrtel, Johnson, Allen, Lucas, Henderson, Sterling, Coutinho, Suarez.


Avagy Chiriches sincs végül, ahogy Rose sem... :-k Annak örülök, hogy Paulinho, Sandro és Dembélé is kezd, viszont Chadli helyett én Lamelát játszatnám. A védelmünktől és Suáreztől tartok kissé, de jó lesz ez.

COYS!

szerk.: 0-2... Jó lenne legalább ikszre kihozni... :?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.15. 11:15:05

Gareth Tello írta:Nyerünk.

Komolyra fordítva a szót, igazából nem ajánlanám, hogy bármit is tegyél erre a meccsre, mert közhely ugyan, de itt tényleg bármi megtörténhet. Mellettünk szól, hogy
- a 0-6 óta egyre jobb formában játszunk
- mi leszünk hazai pályán
- a Poolnál nem lesz Gerrard és Sturridge

Viszont
- a Poolnak van egy Suáreze, aki akármikor képes eldönteni egy meccset
- a védelmünk legmegbízhatóbb tagja (Vertonghen) sérülés miatt hiányozni fog
- elképzelhető, hogy Chiriches sem épül fel, ez esetben pedig a védelmünk finoman szólva sem lesz stabil (Walker-Dawson-Capoue-Rose?...)

Ha muszáj lenne választani, akkor azt mondanám (félig elfogultságból, félig nem), hogy Spurs-győzelem, de mondom, ezen a meccsen tényleg bármi lehet.

(Sokat tehát nem tudtam segíteni. :mrgreen: )
Köszi, azért ez is segítség, mert Vertonghem, Chirches duó távollétével nem voltam tisztában, csak Sturridge van meg, hogy nem játszik egy darabig.
A hazai pálya miatt talán teljes csapattal, de így, necces lenne, bár a Pool idegenben elég gyenge. Ilyenkor figyel be általában egy iksz. Azt hiszem mégis meggyőztél, inkább kihagyom. :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.15. 11:09:16

Alcantara írta:A mai Tottenham-Liverpool meccshez kérnék egy kis esélylatolgatást "elfogulatlanul" a Spurs csapat rajongójától. :wink: Némi támpont lenne a tippmixhez. #-o
Nyerünk, ez biztos. :^o

Komolyra fordítva a szót, igazából nem ajánlanám, hogy bármit is tegyél erre a meccsre, mert közhely ugyan, de itt tényleg bármi megtörténhet. Mellettünk szól, hogy
- a 0-6 óta egyre jobb formában játszunk
- mi leszünk hazai pályán
- a Poolnál nem lesz Gerrard és Sturridge

Viszont
- a Poolnak van egy Suáreze, aki akármikor képes eldönteni egy meccset
- a védelmünk legmegbízhatóbb tagja (Vertonghen) sérülés miatt hiányozni fog
- elképzelhető, hogy Chiriches sem épül fel, ez esetben pedig a védelmünk finoman szólva sem lesz stabil (Walker-Dawson-Capoue-Rose?...)

Ha muszáj lenne választani, akkor azt mondanám (félig elfogultságból, félig nem), hogy Spurs-győzelem, de mondom, ezen a meccsen tényleg bármi lehet.

(Sokat tehát nem tudtam segíteni. :mrgreen: )
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.15. 11:01:18

A mai Tottenham-Liverpool meccshez kérnék egy kis esélylatolgatást "elfogulatlanul" a Spurs csapat rajongójától. :wink: Némi támpont lenne a tippmixhez. #-o
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.14. 18:26:19

Hihetetlen meccs volt ez is! =D>

City-győzelmet vártam, de nem ilyen brutálisat... :D Igazából nem is az Arsenal-védelem volt gyenge, hanem a kékek voltak elképesztően kreatívak és hatékonyak elöl, Agüeróról már csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, Silva a visszatérése után is hozni tudja azt a szintet, amit korábban, Negredo helyzetkihasználása ugyan nem volt a topon, de így is fényévekkel jobb volt, mint Giroud a túloldalon, Nasri tetszett, bár szerintem egy kicsit kilóg valahogy a csapatból, Touré egy állat, a szó jó értelmében, annyit fut, mint Lahm egész évben, eszeveszett mennyiségű labdát szerez, aztán ezeket vagy tökéletesen elosztogatja, vagy megindul, mint egy interkontinentális ballisztikus rakéta és végigszlalomozik a védők között, mint egy kígyó. Fernandinhónak is remek meccse volt, egyébként én sosem voltam elájulva tőle, összességében eddig annyira nem is játszott jól a Cityben, de ma megmutatta, hogy talán nem véletlenül perkált le érte 40 milliót (ha jól emlékszem) a sejk úr, Zabaleta valahogyan top jobbhátvéddé lépett elő az utóbbi egy-két idényben, Kompany klasszis, Demichelis mondjuk felejtős, hogy Walcott góljánál mit csinált, azt emlegetni fogja halála napjáig, Clichy ugyan már nem a régi, de így is hasznosan játszik, ez a Pantilimon gyerek meg annyira nem is rossz.

A Senal meg valahogy a szokásosnál jóval pontatlanabb, motiválatlanabb és lassabb volt, az első góljuk után kicsit feljavultak, ott lehetett látni azt az Arsenalt, amelyik szép kis előnyt épített ki magának a tabella elején, de aztán visszasüllyedtek arra a szintre, ahol voltak gyakorlatilag a meccs elejétől fogva. Hiányzott az átütő erő a középpályán, a rengeteg mozgás, a sok passz, a nyomás, amivel eddig megnyerték a meccseiket, egyrészt azért, mert Fernandinhóék eszméletlen munkát végeztek ott középen és hátul, illetve azért, mert Özil eléggé eltűnt, momentumai voltak csak (az a gólpassz példának okáért), ezt pedig nem annyira tudta megemészteni az együttes, pláne, hogy Ramsey-ék sem tündököltek. (Megjegyzem, így is rúgtak hármat, szóval annyira nem vészes a helyzet.)
Giroud meg no comment. Amikor ziccerben belebotlott a labdába, vagy én nem is tudom, mit csinált, és két méterrel mellérúgta bőven a tizenhatoson belülről, az elég nevetséges volt.
Game90 írta:(GT, most már tudom, hogy mit érezhettél :mrgreen: )

Viszont ha verjük a Chelsea-t (ha-ha), akkor "belefért" ez a mai vereség.

Egy RB/CB és egy ST kell januárban.
1. Ti legalább rúgtatok is pár gólt, mi viszont le lettünk nullázva... De gondolom, így is hatalmas érzés lehet. :mrgreen:

2. A Chelsea szerintem fogható, én szinte biztos vagyok benne, hogy megveritek őket. Egy ilyen nagy pofon eléggé kijózanító, és nagyon felpörget a következő pár meccsre mindenképpen. Megeszitek őket reggelire. (Megint jinxelek. :mrgreen: )

3. Középen rendben vagytok alapvetően, mondjuk ha kidől a Mertesacker-Koscielyn-Vermaelen hármas egyik tagja, akkor a rotálás mint olyan lehetetlenné válik azon a poszton. Egy ST viszont mindenképpen kell, Giroud nem rossz, de elég nagy felelőtlenség lenne a Giroud-Bendtner párossal nekiindulni a tavaszi szezonnak.

Mertesacker leszedte Özil fejét: https://vine.co/v/h2DXPO3LUWp" target="_blank
:arrow:
Kép
:mrgreen:

Wilshere véleménye a Cityről: KATT

Közben az Everton simán nyert (Lukaku ezúttal nem rúgott gólt), a szarkák leikszeltek a Sotonnal, úgyhogy ha nem kapunk ki a Pooltól, akkor a hatodik helyen zárjuk majd a fordulót.

Viszont a nap jelenete:
Kép
Sírok. :lol:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.12.14. 17:32:53

Hmm, na nézzük...

1. Kabaré védelem.
2. Monreal oldaláról mennyi gólt kaptunk? Négyet? Gibbs sincs valami nagy formában, de a spanyol elintézte most, hogy csak akkor játsszon, ha Gibbs sérült.
3. Tipikus Arsenal, hogy pont egy ilyen meccsen sérül meg az egyik legjobb védőnk. Mondjuk szerencsére nem súlyos Koscielny sérülése.
4. Flamini - Ramsey kettősnek még pluszban három ember helyett kellett védekeznie.
5. Wenger mit gondolt, amikor lecserélte Flamini-t? Az amúgy is gyenge középpályás védekezésünk utána teljesen meghalt, szerintem jobb döntés lett volna inkább Wilshere-t leszedni a pályáról.
6. Giroud nagyon hasznos mezőnyben, de kapura teljesen veszélytelen.
7. Az egyetlen pozitívum, hogy Walcott duplázott.
8. Ez a ManCity hazai pályán nagyon jó, de egy hatost (GT, most már tudom, hogy mit érezhettél :mrgreen: ) azért nem kellett volna kapni tőlük.
9. Azért így a ManUnited, Everton, Napoli, ManCity meccsek után látható, hogy van pár hibája a csapatnak.
10. Viszont ha verjük a Chelsea-t (ha-ha), akkor "belefért" ez a mai vereség.
11. Egy RB/CB és egy ST kell januárban.

+1. Amúgy az idei PL-t szerintem úgy is meglehet nyerni, ha valaki gyengén teljesít a rangadókon.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.12.14. 16:02:00

Atkinson: FAF

Wenger: vegyél csatárt... Mertesacker is jobb megoldás Zsurinál.
Giroud? Menjen vissza a Montpöliébe, most azonnal.

Két eladott labdából lőttek gólt, a tizenhatosunk sarkánál szórakoztuk el, az utolsót pl. Gnabry.

Legalább mi rúgtunk hármat :lol:

Ezt a Cityt nehezen lehet megállítani minden fronton :roll:

Martino: Buy him back!
"And my heart will leave you never."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.12.14. 15:54:39

Azért az Arsenalnál érdemes elgondolkodni a bajnoki álmokon. Egy "bajnokcsapatnak" nem illik 6-ot kapni.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.14. 15:45:54

Eszméletlen nagy meccset játszott a két csapat! Az utóbbi időben rendszeresen megnézem a City hazai meccseit, otthon brutálisan jók. Ma sem volt másként. Fernandinho micsoda gólt lőtt, te atyaég!!!
Kifejezetten nem szeretném, ha összesorsolnának velük a BL-ben.
A Liga legjobb védelmének titulálták az Arsenal hátsó alakzatát! Hát mit mondjak: mint kés vajban, úgy ment át a City rajtuk.
Válasz küldése