Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.31. 19:16:13

Nézhetetlen sajna továbbra is. Haalandot 2-3-an fogják egész meccsen, most jutott el először hozzá tisztán a labda, ő is úgy meglepődött, hogy luftot "rúgott". Ez kb elmond mindent a meccsről. Arsenalnak volt 1-2 esélye, de mindig rosszul döntöttek. Most kicsit kinyílt így a 80. perc után a dolog.

1 és 2 a kaput eltaláló lövések száma :D :D

57 meccs után végzett lőtt gól nélkül otthon a City.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.31. 18:57:08

Ilyen is ritkán van, én a félidőben otthagytam a City- Arsenalt. Valahol számítottam rá, mert a City szenved a rangadókon idén, az Arsenalnak meg idegenben nem rossz az X. Itt max egy gyors gól segített volna kizökkenteni ebből a taktikusságból a meccset, de így azt mondom valaki majd talál egy gólt, és ennyi.

Pár hete a Pool- City sokkal nagyobb iramú volt, tele helyzetekkel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.31. 17:10:27

Sinya22 írta:
2024.03.31. 15:34:17
Jó meccs nagyon, a Pool jobb oldala sebezhető, szerintem lesz még Brighton gól is arról az oldalról.

Úgy tűnik egy Salah góllal csak nyer a Pool nehezen. Az biztos (hogy ne csak az egyiptomit szidjam) ennél a Pool támadótriónál önzőbb sort nem nagyon láttam még. Érdemes figyelni hogy szinte az összes Diaz, Nunez vagy Salah helyzetnél lövésnél van 1 vagy sokszor 2 jobb pozícióban levő társ mégsem néznek fel hanem az összes létező szögből jön a lövés vagy az eszetlen labdacipelés. Szeretem a Pool-t, de valahol ez is közrejátszik abban hogy ennyire sok meccset kell fordítani, vagy a végén megnyerni, kell 10-15-20 helyzet mire sikerül lezárni egy meccset. Ha sikerül.
Ja, a kémia kevésbé van meg. Amúgy Nunezen nem érzem annyira ezt, szerintem ő kifejezetten szeret a többiek alá játszani, sokat húz el embert, keresi jobban a passzokat is. Persze néha ő is ráveri, mikor nem kéne, de egy kilencesnek szerintem ez valamennyire a dolga.

Reméljük, a következő meccs még jobb lesz. :)

Szerk: hát nem az, sajna ez eddig az a meccs, ahol a két csapat taktikailag túl jó, stabilitásra törekednek, nem igazán élvezetes így.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.31. 15:34:17

Jó meccs nagyon, a Pool jobb oldala sebezhető, szerintem lesz még Brighton gól is arról az oldalról.

Úgy tűnik egy Salah góllal csak nyer a Pool nehezen. Az biztos (hogy ne csak az egyiptomit szidjam) ennél a Pool támadótriónál önzőbb sort nem nagyon láttam még. Érdemes figyelni hogy szinte az összes Diaz, Nunez vagy Salah helyzetnél lövésnél van 1 vagy sokszor 2 jobb pozícióban levő társ mégsem néznek fel hanem az összes létező szögből jön a lövés vagy az eszetlen labdacipelés. Szeretem a Pool-t, de valahol ez is közrejátszik abban hogy ennyire sok meccset kell fordítani, vagy a végén megnyerni, kell 10-15-20 helyzet mire sikerül lezárni egy meccset. Ha sikerül.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.31. 15:23:41

Nehéz megítélni. Letámadásból soha nem vette ki igazán a részét, az mínusz, és a Pool rendszerében fontos, szerintem még nem hátráltatja a csapatot, de nem is viszi előrébb, egálban érzem a dolgot, a zsenije még eltakarja a hiányosságot, nagyon nehéz helyzeteket hagyott ki most is. Bár a fiatal gyerekkel tényleg kicsit gördülékenyebbek voltak a meccsek. De tényleg érdekes, mert Európában egyénileg messze ő a legjobb és legeredményesebb jobbszélső.

Nagyon nyom a Pool így hátrányban, MacAllister különösen él.

Diaz munkamorálja valami fenomenális, kicsit a brazilunkra hajaz mentalitásban, ellentétes skillekkel, sokat hibázik, de addig megy és kapar, míg valami összejön neki.

Pazar meccs.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.31. 15:20:34

Ma számolni fogom, hogy Salah-n mennyi támadás hal el. 18 perc után eddig úgy 8-9. Tartom hogy már csak hátráltatja a Poolt hosszú távon, akkor is ha ma az ő góljaival nyernek. Remelem nyáron le lesz cserélve mert botrány amit csinál a Pool meccsek 90%-án.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.30. 23:39:54

LG írta:
2024.03.30. 23:28:30
A MU meccsét nem láttam, mert a miénket néztem, de az is kemény lehetett, hogy a 96. percben elhitték, hogy megvan, erre a 99.-ben egyenlít az ellenfél. Így eddig ők a forduló nagy vesztesei, hiszen 2 pont hátrányt megint összeszedtek a riválisokkal szemben, 9 meccsen kellene 8 pont hátrányt ledolgozniuk a 4. helyért. Ráadásul így, hogy a Spurs és a Villa ellen is mennek, könnyen lehet, hogy ha még esetleg a PL-nek sikerülne is megszereznia a +1 BL helyet, rajtuk az sem segítene.
en sem lattam, de az sokat elmond, hogy kapuralovesek 17-4 xG pedig 3.03 - 0.54 a Brentfordnak

allitolag a szezon leggyengebb meccset nyomtak ma
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.30. 23:28:30

bence0330 írta:
2024.03.30. 23:14:40
Á, csak nem. :D

Most néztem meg a CFC meccs összefoglalóját, a végén majdnem kikaptak a Burnleytől úgy, hogy már az első félidőben kaptak egy ordas kamutizit, amiről kapott egy kamusárgát a Burnley védője, amiért aztán reklamált és megkapta a másodikat, szóval a meccs nagy részét emberelőnyben is tolták teljesen jogtalanul. :D :D Vicc ez a csapat.
Nagy gáz a szezonjuk, arra viszont jók, hogy egy meccsre felszívva magukat bárki ellen felvegyék a versenyt, és akár pontokat vigyenek.

A MU meccsét nem láttam, mert a miénket néztem, de az is kemény lehetett, hogy a 96. percben elhitték, hogy megvan, erre a 99.-ben egyenlít az ellenfél. Így eddig ők a forduló nagy vesztesei, hiszen 2 pont hátrányt megint összeszedtek a riválisokkal szemben, 9 meccsen kellene 8 pont hátrányt ledolgozniuk a 4. helyért. Ráadásul így, hogy a Spurs és a Villa ellen is mennek, könnyen lehet, hogy ha még esetleg a PL-nek sikerülne is megszereznia a +1 BL helyet, rajtuk az sem segítene.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.30. 23:14:40

Á, csak nem. :D

Most néztem meg a CFC meccs összefoglalóját, a végén majdnem kikaptak a Burnleytől úgy, hogy már az első félidőben kaptak egy ordas kamutizit, amiről kapott egy kamusárgát a Burnley védője, amiért aztán reklamált és megkapta a másodikat, szóval a meccs nagy részét emberelőnyben is tolták teljesen jogtalanul. :D :D Vicc ez a csapat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.30. 18:07:14

bence0330 írta:
2024.03.30. 17:44:56
A Tottenham meccsen másodszor gurul végig a gólvonalon a labda gól nélkül, az egyiknél szemmel alig lehetett látni az ismétlésnél, hogy még épp csípte a labda a vonalat, a másik meg konkrétan kapufától kapufáig ment. Döbbenet pechük van, pedig nagyon mennek. Na, közben addig gyötörték befelé a labdát, míg gól lett belőle.

Az a rangadó tényleg érdekes lesz, lassan már lehet akár döntő tényező is félig-meddig. Nekem mindegy, a Pool-Arsenal közül melyik nyeri, csak végre ne a City. Az egész ligának jót tenne. A Pool kb biztos, hogy élre fog állni fél óráig, kérdés, ki fog csatlakozni/előzni. Bár igaz, hogy ők is a Brightonnal tolják, az is ilyen minirangadó-féleség, látványos meccs lehet, jó kis PL-délután várható. Gondolom a világ nagy része az Arsenalnak szorít. Ha mindketten ellépnének a Citytől, akkor tényleg bajban lehetnek Pepék.
Aztán holnap mindenki játszik egy jó döntetlent, és majd az utolsó fordulóban eldől :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.30. 17:44:56

A Tottenham meccsen másodszor gurul végig a gólvonalon a labda gól nélkül, az egyiknél szemmel alig lehetett látni az ismétlésnél, hogy még épp csípte a labda a vonalat, a másik meg konkrétan kapufától kapufáig ment. Döbbenet pechük van, pedig nagyon mennek. Na, közben addig gyötörték befelé a labdát, míg gól lett belőle.
Így most ebben a 4. helyért folyó rivalizálásban nemhogy pont ugyanannyi pontjuk van a Villával, de még a kapott góljaik száma is ugyanaz, egy rúgottal megy a Tham.

Az a rangadó tényleg érdekes lesz, lassan már lehet akár döntő tényező is félig-meddig. Nekem mindegy, a Pool-Arsenal közül melyik nyeri, csak végre ne a City. Az egész ligának jót tenne. A Pool kb biztos, hogy élre fog állni fél óráig, kérdés, ki fog csatlakozni/előzni. Bár igaz, hogy ők is a Brightonnal tolják, az is ilyen minirangadó-féleség, látványos meccs lehet, jó kis PL-délután várható. Gondolom a világ nagy része az Arsenalnak szorít. Ha mindketten ellépnének a Citytől, akkor tényleg bajban lehetnek Pepék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.03.30. 18:07:33-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.30. 17:24:05

Sinya22 írta:
2024.03.30. 16:40:35
A Newcastle- West Ham nagyon jó kis 7 gólos meccs volt. Aki még a Barcánál is szerencsétlenebb a sérülésekkel, az a Newcastle. Az egy dolog, hogy október óta folyamatosan 6-8, olykor 10 sérültjük van, de ma megsérült egy ember, bejött a csere, majd ő is megsérült, szóval megint csere. Nem nézem az összes meccsüket, de ott meg kettesével hullanak az emberek. 2 hete náluk is kidőlt valaki 1 évre. Nagyon hasonló a helyzet, ott már a védelemben nem is maradt ember speciel.

Nagyon kár értük, szerintem jóval több volt bennük idén, mint egy BL kiesés meg a 8-10. hely.

Holnap City- Arsenal, City idén a rangadókon nem remekel, Haaland szintén, most viszont nyerniük kellene, ha bajnokságot akarnak nyerni.
Igen, a Newcastle csúnyán belefutott idén, eleve Tonali-val is nagyon csúnyán jártak, aki most még nagyobb bajba kerülhet:
https://index.hu/sport/futball/2024/03/ ... le-united/

Annak nem örülök, hogy válogatott szünet után jön a sorsdöntő rangadó, így szerintem elég kiszámíthtatlan, hogy mi lesz. Még úgy is, hogy most a City is belefutott egy-két sérülésbe.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.30. 16:40:35

A Newcastle- West Ham nagyon jó kis 7 gólos meccs volt. Aki még a Barcánál is szerencsétlenebb a sérülésekkel, az a Newcastle. Az egy dolog, hogy október óta folyamatosan 6-8, olykor 10 sérültjük van, de ma megsérült egy ember, bejött a csere, majd ő is megsérült, szóval megint csere. Nem nézem az összes meccsüket, de ott meg kettesével hullanak az emberek. 2 hete náluk is kidőlt valaki 1 évre. Nagyon hasonló a helyzet, ott már a védelemben nem is maradt ember speciel.

Nagyon kár értük, szerintem jóval több volt bennük idén, mint egy BL kiesés meg a 8-10. hely.

Holnap City- Arsenal, City idén a rangadókon nem remekel, Haaland szintén, most viszont nyerniük kellene, ha bajnokságot akarnak nyerni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.18. 21:00:24

Sinya22 írta:
2024.03.18. 19:36:12
Az Everton után a Nottingham Forest is kapott egy 4 pontos levonást, mert megsértették a pénzügyi szabályozást. Elméletileg mivel a City 150 pontban sértette meg a szabályokat, nem pontlevonás, hanem kizárás járna szinte, de az igazságosság tombol Angliában is, szóval abból semmi sem lesz :D
Elvileg a City ügyében pont azért nem mostanában várható döntés, mert akkora horderejű. Szerintem ez már teljesen nem lehet eltusolni, húzzák az időt amíg lehet, addig próbálják kimaxolni a lehetőségeket. Aztán valószínűleg csúnya világ jön.

Az ilyen pontlevonásokat pedig nem a szezon közben osztanám ki, hanem a végén, már a tavaly a Juventus-nál is ezt mondtam. Túl sok mindent befolyásolhat, pl. az adott csapat az egyik bajnokesélyessel akkor játszik, amikor még küzd valamiért, sikeresen pontokat rabol. Aztán kap egy nagyobb pontlevonást, és elengedik a szezon maradék részét. és a másik bajnokesélyes csapat valódi ellenállsá nélkül átmegy rajtuk. Vagy ott van az Everton. Ők nagyon jól tették, hogy -10-nél nem engedték el a küdzelmet, így, hogy 4 pontot visszakaptak, bent is maradnak jó eséllyel. De ha akkor elengedik, akkor már a hajukra kenhetnék ezt is.

Először a pályán dőljenek el a dolgok, aztán szezon végén lehet büntetni azt, aki nem játszott tisztességesen. De ne csak a kisebbeken csattanjon az ostor!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.18. 19:36:12

Az Everton után a Nottingham Forest is kapott egy 4 pontos levonást, mert megsértették a pénzügyi szabályozást. Elméletileg mivel a City 150 pontban sértette meg a szabályokat, nem pontlevonás, hanem kizárás járna szinte, de az igazságosság tombol Angliában is, szóval abból semmi sem lesz :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.18. 14:19:47

A Poolnak összességében valóban jó lehet, hogy eggyel kevesebb sorozatban szerepel, inkább csak az lehet fájó, ahogy elbukták.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.18. 09:36:00

A Poolnak szerintem jobban kéne beosztani az erejét, két éve is rámentek a 4 kupás szezonra, ráadásul mindkét év Afrika kupás is volt Salah, meg akkor Mané nélkül, az övék volt a legjobb csapat Európában, de a két hazai kupa mellett a két nagy verseny legutolsó napján véreztek el. Lehet, hogy idén is belebuknak ebbe majd összességében, mert ahogy írtátok is, akkora cserepadjuk azért nincs. Az tuti, hogy ez jót tett nekik.

És azért van az EL-ben is 3 lazán BL-szintű csapat idén, akik kb a jövő évi BL-negyeddöntőben is lehetnek, ha úgy alakul, igaz, nekik ebből csak eggyel kell megküzdeniük, gondolom a Lever lesz az, bár a Milan most épp nagy formában van, és kicsit rutinosabbak már. No meg azért egy szintén rendszeres BL-továbbjutó Benfica is ott van még, meg a javuló Roma/WH duó győztese sem egy Sparta, nem nagyon tudják ellazázni azt sem. Nem emlékszem ilyen erős EL-re az elmúlt évekből, tavaly lehetett volna majdnem ilyen, de minden nagy idő előtt kiesett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.17. 19:12:28

Nem semmi meccs volt, összességében megérdemli az MU, már a 94. percben eldönthették volna szerintem Klopp is rosszul cserélt, Szoboszlai ma az egyik legjobb volt, hacsak nem fájt a lába az ütközés miatt biztos nem kellett volna lehozni. Salah nagyon gyenge volt, egy normális passzra nem emlékszem. Gakpo is homály. Ez az utolsó szöglet meg nevetséges volt, ahogy a 2 Pool játékos nem tudta eldönteni kié legyen, nagyon amatőr volt.

Jó tanulság ez, hogyha a Pool jövőre is minden kupát hozni akar, akkor jobb csere emberek is kellenek. Lehet jobb is a Poolnak összességében, így 2 rangadóval kevesebbet játszanak.
bence0330 írta:
2024.03.17. 15:06:06

Igen, bár ilyen rosszul idén még nem játszottak. :) És szerintem nem csak maguk miatt, a Fulham gyönyörű volt, amit csinált, nem gondoltam, hogy ilyen látványos, technikás focit tolnak. Ez a Tottenham helyében ilyen kalapemelős dolog volt, amire nem tudsz semmit mondani, csak hogy baromi jó volt az ellenfél. :) És ez a többedik ilyen, amit látok a Fulhamtől. Olyan jól nem állnak, szóval gondolom ez egy olyan téma, mint a Brighton, hogy őszinte, nyílt, technikás foci, és akkor kapunk amennyit kapunk, remélhetőleg kevesebbet, mint amennyit lövünk, csak nyilván gyengébb kerettel egy ilyen erős bajnokságban ennyire futja. :)
A Fulham nekem ilyen "mini Spurnek" tűnik idén. Van néhány nagy arányú győzelmük is otthon, 4-0,5-0, most a Spurst is elrakták, de nem képesek azért hosszú fordulókon keresztül így teljesíteni( mint mondjuk ősszel a Spurs amikor az elején sokáig vezették is a tabellát). De amikor elkapja a ritmust a Fulham, akkor gyilkosak :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.17. 18:46:15

Á, de nem kellett volna a Liverpoolnak a hosszabbítás. Remélem innen azért már behúzzák.

Szerk: hát nem húzták be. :?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.17. 15:06:06

Sinya22 írta:
2024.03.17. 12:07:05
bence0330 írta:
2024.03.16. 19:39:20
A kiscsapatokat annyira nem követem, de a Fulhamet a hetekben többször is láttam, nagyon látványos egyérintős támadásépítéseik vannak. Szétfocizzák épp a Tottenhamet, játékban, eredményben is elképesztő a különbség.
A Spurs teljesen kiszámíthatatlan, egy hete meg kiütötték a Villát idegenben :D
Igen, bár ilyen rosszul idén még nem játszottak. :) És szerintem nem csak maguk miatt, a Fulham gyönyörű volt, amit csinált, nem gondoltam, hogy ilyen látványos, technikás focit tolnak. Ez a Tottenham helyében ilyen kalapemelős dolog volt, amire nem tudsz semmit mondani, csak hogy baromi jó volt az ellenfél. :) És ez a többedik ilyen, amit látok a Fulhamtől. Olyan jól nem állnak, szóval gondolom ez egy olyan téma, mint a Brighton, hogy őszinte, nyílt, technikás foci, és akkor kapunk amennyit kapunk, remélhetőleg kevesebbet, mint amennyit lövünk, csak nyilván gyengébb kerettel egy ilyen erős bajnokságban ennyire futja. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.17. 12:07:05

bence0330 írta:
2024.03.16. 19:39:20
A kiscsapatokat annyira nem követem, de a Fulhamet a hetekben többször is láttam, nagyon látványos egyérintős támadásépítéseik vannak. Szétfocizzák épp a Tottenhamet, játékban, eredményben is elképesztő a különbség.
A Spurs teljesen kiszámíthatatlan, egy hete meg kiütötték a Villát idegenben :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.16. 19:39:20

A kiscsapatokat annyira nem követem, de a Fulhamet a hetekben többször is láttam, nagyon látványos egyérintős támadásépítéseik vannak. Szétfocizzák épp a Tottenhamet, játékban, eredményben is elképesztő a különbség.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3275
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.10. 22:22:50

Sinya22 írta:
2024.03.10. 19:39:39
Szerintem pont a cserék után lettek gyengébbek.

Tényleg fura, hogy ez a Pool folyamatosan 4-6 sérülttel hogy van ott az élen,
Szerintem pedig éppen, hogy onnantól játszották azt a focit, ami hasonlított a korábbi Pool stílusra....semleges nézőként ezt kifejezetten élvezetes nézni.... :lol:
Nem beszélve az első félidő első feléig mutatott játékról, amikor megléphetett volna a City néhány góllal is akár.
A cserék után viszont az egész meccs dinamikája megváltozott, ami - szerintem - a Poolnak volt köszönhető.
De ezért szép a foci, hogy sokféleképpen lehet látni, hiába ugyanazt nézzük.

Decemberben néztem néhány Pool meccset és akkor nagyon csodálkoztam, hogy lehet olyan focival vezetni a tabellát. Lehet, hogy éppen Te írtál akkor is, hogy "tudnak ők másképp is focizni"....
Sinya22 írta:
2024.03.10. 20:39:50
a norvég mennyire egyszerű játékos a franciához képest..
Azért találtam közös nevezőt..... :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.10. 20:45:22

Azért Haaland sem csinálja ezt, visszajön, meg ki is ugratható, fel is vesz labdákat. De hát a City középpályáig alig ment ma el a laszti. Elég speciális eset volt. :) Kane talán kicsit mélyebben vissza tud jönni, igen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.10. 20:39:50

bence0330 írta:
2024.03.10. 20:22:46


Haalanddal nem értek egyet, ő egy center. Ugyan az első félidőt nem láttam, de a második félidőben nem kapott labdát. Veszélyes helyzetben semmiképp sem. A City az 58. percben jutott el először a félidőben az ellenfél tizenhatosáig. Ilyen helyzetben itt lehetett volna Ronaldo, másik Ronaldo, Pelé, Kane, akárki, szerintem. Én őt venném elő a legkevésbé ezért a teljesítményért, ha nem kapsz labdát, nem fog gólt rúgni, centerként semmiképp sem.
Én ezzel azért nem értek egyet, mert a foci 2024-ben nem arról szól, hogy te védő vagy, te támadó, neked ez a dolgod, neked az. Ahogy egy jhv/bhv sem csak áll és védekezik, úgy egy centernek sem ennyi dolga van, hogy várja a labdákat, ha meg nem jöttek, akkor ez van :D Rengeteget szidtam Lewát, sőt a mai napig égnek áll tőle sokszor a hajam, vagy anno Suareznél is ez volt, de sose láttam egyikőjüktől sem olyat, hogy ha mögöttük nem ment a játék, akkor 20 percenként értek egyáltalán labdába.

De emlékeim szerint Kane se csinálta ezt a Spursben, ha kellett akkor visszajött és labdákat szerzett, vagy felvette a kp-n. A Bayernben már nem tudom mit csinál.

A másik pedig hogy a következő 3-4 év vélhetően az Mbappé, Haaland duóról fog szólni ami az aranylabdát illeti, és az ilyen meccsek azért rendesen megmutatják, hogy a norvég mennyire egyszerű játékos a franciához képest. Persze nem egy poszt.
Válasz küldése