Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.18. 15:14:17

Ezt találtam:

Who are Aston Villa owners?
Aston Villa's holding company V Sports, jointly controlled by owners Nassef Sawiris and Wes Edens, has entered into an agreement with investment company Atairos for it to become a partner.

Nem ismerem őket, de gondolom stabil anyagi háttér van mögöttük. Ennek ellenére nem szórják a pénzt, az egyetlen komolyabb összeg Moussa Diabyért ment (55 millió euró). De összességében lényegesen kevesebbet költöttek, mint a riválisaik. Náluk Emery az igazi erő.

Nagyon szervezetten játszanak, otthon megy ugye verhetetlenek mostanában. Jelenleg szerintem bárkire veszélyesek.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 14:25:10

Andris írta:
2023.12.18. 10:28:02
Mondjuk az AV a city ellen durvan latvanyos dominanciat csinalt. Utana elvertek az arsenalt is, azt nem lattam.
Nem jo nezni oket?
Emeryt nagyon nagyra tartom edzokent.

Amugy naluk is valami olajos hatter lett most, nem?
Igy nehez lesz barkit igazan megkedvelni.
Otthon jelenleg a legjobb csapat, nem csak eredményekben, de játékban is, max az Arsenal jobb náluk kicsit. Idegenben viszont már nem olyan magabiztosak, de szerintem tőlük nem is várja senki, hogy otthon 15 zsinórban megnyert meccs után még idegenben is hozzanak közel tökéletes meccseket. Most pl nyertek idegenben, igaz nehéz volt, fordítani kellett, és amíg a Brentford nem kapott pirosat, nem úgy nézett ki, hogy sikerül.

Ha még a Villa abban is tudna előrelépni, hogy idegenbeli papírforma meccseket hozzák, akkor tényleg bajnok esélyes csapat lesz, de én még várnék ezzel úgy márciusig, addigra kiderül, hogy harcban maradnak-e. A hátterükről semmit se tudok, de amúgy egyáltalán nem rossz a keret, a támadók pl elég tecnikásak.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 10:28:02

Mondjuk az AV a city ellen durvan latvanyos dominanciat csinalt. Utana elvertek az arsenalt is, azt nem lattam.
Nem jo nezni oket?
Emeryt nagyon nagyra tartom edzokent.

Amugy naluk is valami olajos hatter lett most, nem?
Igy nehez lesz barkit igazan megkedvelni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 23:02:09

Sinya22 írta:
2023.12.17. 22:28:51
Nekem az (is) szimpi, ha vért isznak és a végén darálnak be bárkit is....ezt pl a Realban nagyon tudtam értékelni, kicsit irígykedtem is emiatt, hogy ebből belénk nem szorult sajna semmi.
Nem vagyok én azért ennyire finnyás, de ahogy meccs közben véltem, végülis be is jött, "reggelig sem lett volna bennük a gól"....
A nem brillírozó, de meggyőző játékot is sokra tudom értékelni.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.17. 22:28:51

Peter írta:
2023.12.17. 21:58:09

De sebaj, az ünnepek alatt az angolok úgyis nyomják a fordulókat, egyszer majd csak ki kell fogjam, hogy mitől is olyan jó a Pool, ahogy a tabella mutatja....a nagy számok törvénye alapján ki kell, hogy jöjjön előbb vagy utóbb....(látod, azért létezik olyan statisztika, amiben hiszek.... :D )
A Pool jelenleg azért van ott ahol van, mert a pontjai kb 70%-át azt a meccsek utolsó 5-10 percében hozták, magyarul végig bírják a meccseket fizikálisan is, meg mentálisan is. Newcastle ellen még szeptemberben pl emberhátrányban fordítottak az utolsó 5 percben, idegenben :D Ez félelmetes bennük. Az Arsenal, meg most a City meg inkább elszórja a pontokat a meccsek végén. A Newcastle, Tottenham kettősről már írtam korábban, mindkettőnél kidőlt egy teljes csapat kb, így nem lehet versenyezni sehol. A Villa pedig szépen tartja magát szintén, otthoni statisztikájuk, zsinórban 15 győzelem :D Mindent elmond.

Látványra nem fog meggyőzni a Pool, mert mondom, nem játszanak szebben, mint ma, csak beverik a helyzeteket, főleg a meccsek hajrájában. Szép focit Arsenal és Spurs játszik, ami még eredményes is, ha az eredmény nem érdekel, nézz bele majd a Luton hazai meccseibe, őket aztán nem érdekli ki az ellenfél, csak fociznak :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 21:58:09

bence0330 írta:
2023.12.17. 21:17:22
Ja, ha garantáltan jó meccset akarsz, Tottenham, Arsenal, ők tolják az egyérintős technikás focit, főleg az előbbi. A Pool-City-Newcastle meg lehet nagyon látványos is (a Pool nemrég játszott 4-3-at 4 átlövésgóllal, stb...), de nem stabilan azok.
Az AV stabilan jó, de nem egy extra foci látványra.
Tavaly inkább az Arsenal volt a fókuszomban, mert jó volt látni a fejlődésüket, szimpi volt a haladásuk, mentalitásuk, hozzáállásuk. Eljutottak egy olyan szintre, ahol már a finomhangolások számítanak.

A Tott (nem sokat láttam őket) meglepően ügyes a labdakihozatalokban, tetszetősen építkezik.
City nincs könnyű helyzetben, begyűjtöttek mindent, náluk az "előbb vagy utóbb úgyis behúzzuk" mentalitás leküzdése lehet talán a legnehezebb. Nekik a legnehezebb talán saját magukat legyőzni elsősorban. Ők is tudják, hogy ők a legjobbak, így csak ők ronthatják el a meccseiket.
Newcaste és Aston Villa duót túl keveset láttam.

Poolhoz még annyit, hogy olyan lehet ez most a számomra, mint annó a szép időkben volt egy La Ligát akkor kevésbé nézegető számára, ha Barca meccs, na az akkor kellemes és szórakoztató program. Hát ez nem mindíg jön be, ezek szerint.
De sebaj, az ünnepek alatt az angolok úgyis nyomják a fordulókat, egyszer majd csak ki kell fogjam, hogy mitől is olyan jó a Pool, ahogy a tabella mutatja....a nagy számok törvénye alapján ki kell, hogy jöjjön előbb vagy utóbb....(látod, azért létezik olyan statisztika, amiben hiszek.... :D )
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.17. 21:17:22

A Pool tolt egy elmúlt 4 meccses Barcát. Jól mentek, nyomtak, és mindent kihagytak. Nem űrfocival, de jóval. A végére mondjuk a United kb partiba került.

Ja, ha garantáltan jó meccset akarsz, Tottenham, Arsenal, ők tolják az egyérintős technikás focit, főleg az előbbi. A Pool-City-Newcastle meg lehet nagyon látványos is (a Pool nemrég játszott 4-3-at 4 átlövésgóllal, stb...), de nem stabilan azok.

Az AV stabilan jó, de nem egy extra foci látványra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.17. 20:35:23

A Liverpool nincs jó formában, de még így is megvolt a fölényük megnyerni a meccset. Elszórakoztak két pontot, már nem először a szezonban. Így nem lesz bajnoki cím.

A City is botladozik, de így, hogy a többiek is, nem rossz nekik az állás szvsz. Azért az várható, hogy tavaszt ők fogják a legjobban bírni, plána KdB visszatérésével. Ezzel a -5 ponttal nálam még ők az esélyesek. Ha 7-8 pontra elmenne az Arsenal, akkor azt mondanám, hogy 50-50 százalék, és -9-nél tartanám az Arsenalt esélyesnek.

Ami az Aston Villát illeti, elég stabilnak tűnnek, és olyan nagy megzuhanásra nem számítok tőlük. Rangadókon is tudnak teljesíteni. Bajnokok valószínűleg nem lesznek azért, de a top 4-et szerintem megtartják. A Tottenham jó, de náluk sokkal kevésbé stabil.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 20:19:05

Sinya22 írta:
2023.12.17. 20:14:30
Nem para,
Én Kloppot csípem....még a dortmundi kezdetektől....
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.17. 20:14:30

Peter írta:
2023.12.17. 19:47:49


Ne érts félre, nem vitázni van szándékom, Barca szurkoló vagyok, annyira nem érdekel a Pool, én csak pusztán nézőként gondoltam, hogy na megnézek egy jónak ígérkező meccset totális semlegesként érzelmileg. Csak és kizárólag a foci kedvéért érdekelt a meccs.

Nem para, értekelek, azért is mondtam, hogy semlegesként az Arsenal meccsek élvezhetőek tényleg, vagy akár a Spurs is szép, gyors focit játszik, én tartom ,hogy ha nem kerülnek bele a sérüléshullámba most ott vannak a 2. helyen kb, de még így se kizárt, hogy felzárkóznak. :D

Én sem vagyok Pool szurkoló(Dominik miatt egy kicsit) én ugyan úgy szorítok az Arsenalnak, a Spursnek stb, de még a City-nek is, és abban egyetértek, hogy a Pool meccsre sok mindent el lehet mondani, de hogy látványos lenne a foci az nem feltétlenül :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 19:47:49

Sinya22 írta:
2023.12.17. 19:31:23
Abszolút nem rossz a Pool középpálya,

Ma nagyon pontatlanok voltak, nem csak Salah, hanem az összes támadó és középpályás is, benyomták az egész meccsen az MU-t a saját kapujukhoz,
Ne érts félre, nem vitázni van szándékom, Barca szurkoló vagyok, annyira nem érdekel a Pool, én csak pusztán nézőként gondoltam, hogy na megnézek egy jónak ígérkező meccset totális semlegesként érzelmileg. Csak és kizárólag a foci kedvéért érdekelt a meccs.

A középpályára irányuló figyelem pedig pusztán Barca szurkolóként önkéntelenül, magától jön, anélkül is, hogy erre jobban koncentrálnék.

A benyomásom az volt, ameddig néztem a meccset (első félidő), hogy hasonló semmit látok, mint a mi meccseinken, csak a motiváció, akarat, intenzitás és talán a sebesség magasabb szinten volt.
Nem kötött le, ennyi, nem is gondolom én sem túl.

Úgy dobta a gép a programomat, hogy ezt a meccset lett volna lehetőségem végignézni.
Szóval nem kerestem, nem készültem rá, de ha már így adódott, gondoltam szórakoztató lesz.
Mást vártam, ennyi, van ilyen.... :D

De legutóbb is ugyanilyen Pool meccset fogtam ki, szóval a mai nem egyedi kivétel volt, ez biztos.
Legutóbb is pötyögtem ide arról, azt is kikapcsoltam.

A jó meccs fogalma nekem - szerintem - ugyanaz, mint bárkinek, aki "szurkolás" nélkül tekint meg egy meccset, hogy szórakoztató és élvezetes legyen.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.17. 19:31:23

Abszolút nem rossz a Pool középpálya, csak ők nincsenek évek óta együtt, mivel mindenkit nyáron vettek :D De nyilván nem is kell mindenkinek tetszenie. Nem is tudom mi a nézhető kategória nálad. Ha szép, egyérintős, gyors focira gondolsz, akkor érdemes Arsenal meccset nézned, mert a Pool még nagyon nem tart ott játékban, eredményekben igen, és ez utóbbi jelenleg fontosabb nekik, mivel idén a City nem dominálja le Angliát úgy tűnik.

Ma nagyon pontatlanok voltak, nem csak Salah, hanem az összes támadó és középpályás is, benyomták az egész meccsen az MU-t a saját kapujukhoz, de összességében nem ért semmit, pedig nyerhető meccs volt, az MU borzalmas amit csinál, valahol szomorú, hogy ide jutottak, de ilyen játékosokkal mint Anthony nem is lesz előrelépés, ez a 6-7. hely környéke reális nekik idén. Ez az 1 pont összességében bravúr, a játékot elnézve viszont lesznek még pofonok idén.

A forduló győztese így az Aston Villa és a z Arsenal, utóbbit nagyon élesnek érzem, ők pl hasonló meccset játszottak ma, mint a Pool, 8-10 helyzet, de végül le tudták zárni időben.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 18:36:52

Még persze van egy félidő, de a legutóbbi Pool meccs is nézhetetlen volt. Ki is kapcsoltam.
Oké, behúzzák biztosan a MU ellen, de nézhetetlen a játékuk.
Középpálya siralomház nekik, ez nem először tűnik fel.
Majd a MU hozni fog néhány balfék hibát, de másképp reggelig sem találna be a Pool
Ez is kikapcsot érdemel.

Klopp csapatainak a focija nekem korábban tetszetős volt, meg vezetik (vezették) a bajnokságot, szóval többet várna egy egyszerű focikedvelő halandó....
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.12.16. 18:22:53

Mi köti össze Gardiolát és Xavit? A BARCA. És a sors keze.
Fura egy párhuzam. A játék ugyan nem hasonlít, de az eredményesség szinte másolva van. Mindkét csapat megnyerte az elmult bajnokságot. Mindkét csapat elsőként jutott tovább a BL csoportból. Az idei bajnokságban meghatározó játékosai sérültek. Az őszi bajnoki meccseik tiszta kudarc.
Persze a hasonlóság csupán a véletlen műve. Vagy.......
Vagy csak az én agymenésem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.16. 18:19:29

A City 2-0-ról adott le 2 pontot. Ezt nem láttam jönni. :shock:

Holnap a riválisok növelhetik az előnyt. Papíron erős ellenféllel játszanak, de hazai pályán.

Illetve a csapból is az folyik, hogy MU előző edzői a Liverpool ellen véreztek el. Ha kikapnak, zsinórban a 3. vereségük lenne, megspékelve ugye azzal, hogy utolsóként estek ki a BL-csoportjukból. Eléggé adottak a körlmények hozzá, hogy feladják ten Hag-nak a kegyelemdöfést. Kivéve, ha jön a bravúr, de egy fillért nem tennék rájuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 22:12:47

Sinya22 írta:
2023.12.10. 22:53:50
A Chelsea totál homály, én azt gondoltam a tavasz után, hogy nem lehet még egyszer ilyen gyenge idényt hozni, de egyelőre pont ugyan úgy szerepelnek.

Én az MU-ban sem érzem azt, hogy képesek megelőzni a Spurs-Newcastle-Villa hármast a 4. helyért, de igen, edzőváltás lehet adna egy új löketet. Kérdés meddig várnak még vele.
Igen, én is ezt gondoltam róluk. Hogy lehetetlen két ilyen szezont lehozni ilyen kerettel. És mégis... nem tudom megfejteni őket. Nem ül rossz edző a padon, a játékosok jók, még ha túlárazottak is nyilván. Mindegy, én csak örülök, mert van már rajtuk kívül is vagy 7 szimpatikus angol csapat, akik közül eleve csak 4-en érhetnek oda.

Nem tudom, váltanak-e a MU-nál. Én most náluk azt érzem, hogy lépegetnek előre, csak közben sokszor hátra is egy nagyot, de a tendencia mostanság egyre inkább felfelé megy. Egyre többször játszanak top4-es csapatként elég komoly erővel, hiába kapnak utána valami gyalázást a kövi csapattól. Szerintem félnek megbontani ezt most, nem lehetetlen, hogy be fog érni, most ez az egész projekt úgy a határmezsgyén táncol inkább, mintsem nyílt bukta lenne. Szerintem bíznak benne.
Amúgy ten Hag szerintem hasonló képességű edző, mint Xavi. Mindkettő baromi jó focit tolt alacsonyabb szinten (nyilván TH alacsonyabb szintje jóval magasabb, de a tapasztalata is több, 10 évvel idősebb, a lényeg, hogy túl nagy nyomás az Ajaxnál nem volt...), a felváltásnál meg mindkettő kicsit megakadt. Egyik sem rossz, de egyik sem tudja megvalósítani azt a látványos játékot, amit korábban igen.

Könnyen lehet, hogy egy de Zerbi, Gasperini vagy egy Michel is itt akadna el amúgy, most fejből pár, akik nagyon szép focit játszanak egy nyomás nélküli csapatban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 22:53:50

LG írta:
2023.12.10. 21:17:09
Igen, volt néhány buktájuk, amit elsősorban maguknak köszönhettek. A sok sérült meg negatív spirál kerülhetett volna többe is nekik, de sikerült a tűz közelében maradniuk. A MU-ra is azt mondanám, bár ők rosszabbul néznek ki, de talán egy új edző és egy jó tavasz segíthet még rajtuk.

Ellenben pl. a Chelsea már most olyan hátrányban van, hogy ha még tavaszra össze is állna valahogy a csapatuk, és tudnának konstans jól teljesíteni, már az is kevés lenne a nemzetközi porondhoz.
A Chelsea totál homály, én azt gondoltam a tavasz után, hogy nem lehet még egyszer ilyen gyenge idényt hozni, de egyelőre pont ugyan úgy szerepelnek.

Én az MU-ban sem érzem azt, hogy képesek megelőzni a Spurs-Newcastle-Villa hármast a 4. helyért, de igen, edzőváltás lehet adna egy új löketet. Kérdés meddig várnak még vele.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.10. 22:03:55

Igen, az az érdekes, hogy nemigen játszottak gyengébben ezeken a buktákon mint ma, szinte bármelyiken lehetett volna mészárlás. Nyilván a 9 emberrel játszott CFC illetve a City meccset kivéve. Ma is gyönyörű volt, amit műveltek, csak berúgtak pár helyzetet is. A formájuk játékban szerintem nem nagyon ingadozott, csak az eredményesség, hiányoztak az utolsó passzok, meg hárul gyengült a védelem. Szerencséjük, hogy nincsenek nemzetközi porondon,

Richarlison másfél év után rúgta meg az első Spursös gólját lábbal, elképesztő stat, még ha volt is azért sérülés benne bőven. De ha már megrúgta, rögtön jött még egy.

A CFC-n meg újfent röhögtem egy jót. Egyszerűen nem értem, mit művelnek ilyen kerettel. Ezt még edző nélkül is le kéne hozni egy konferencia helyig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.10. 21:17:09

Igen, volt néhány buktájuk, amit elsősorban maguknak köszönhettek. A sok sérült meg negatív spirál kerülhetett volna többe is nekik, de sikerült a tűz közelében maradniuk. A MU-ra is azt mondanám, bár ők rosszabbul néznek ki, de talán egy új edző és egy jó tavasz segíthet még rajtuk.

Ellenben pl. a Chelsea már most olyan hátrányban van, hogy ha még tavaszra össze is állna valahogy a csapatuk, és tudnának konstans jól teljesíteni, már az is kevés lenne a nemzetközi porondhoz.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 19:06:51

LG írta:
2023.12.10. 18:57:10


Más: A Spurs lesimázza a Castle-t. Nem engedték el a BL-t ők sem, pedig van fél csapatuk sérült. Mondjuk a vendégeknek is.
Nem vagyok Spurs szurkoló sem, de ma nekik szurkoltam, az elmúlt 4 vagy 5 meccset elbukták előnyről, ez sérültek ide-vagy oda elég negatív stat :D Ezzel a mai győzelemmel kicsit visszajön az önbizalmuk, ha meg a sérültek visszajönnek ki tudja, lehet megint jön a szezon eleji forma is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.10. 18:57:10

Sinya22 írta:
2023.12.10. 18:12:25
LG írta:
2023.12.10. 17:16:01
Behúzta a City, kellett is nekik. Igaz, hogy hosszú a bajnokság még, de azért -7, -6 pont hátrány nem lett volna kellemes a Liverpool mögött. Ezzel a -4-gyel azért nagy bajban nincsenek, esélyes, hogy a bő keretnek köszönhetően tavasszal ők lehetnek a legjobbak.
Ahogy néztem, Doku és Haaland is sérült, ami elég fájó pont lehet, főleg ha nem 1-2 meccsre dőltek ki.
Haaland sérülése elég új, egyelőre nem találkoztam vele, hogy mennyit kell kihagynia.

Doku esete úgy tudom, nem súlyos, hamarosan bevethető lesz.

Simán elképzelhető, hogy Pep csak nem akart velük kockáztatni. Hamarosan KdB is visszatérhet, a hírek szerint jól halad a felépülése.

Más: A Spurs lesimázza a Castle-t. Nem engedték el a BL-t ők sem, pedig van fél csapatuk sérült. Mondjuk a vendégeknek is.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 18:12:25

LG írta:
2023.12.10. 17:16:01
Behúzta a City, kellett is nekik. Igaz, hogy hosszú a bajnokság még, de azért -7, -6 pont hátrány nem lett volna kellemes a Liverpool mögött. Ezzel a -4-gyel azért nagy bajban nincsenek, esélyes, hogy a bő keretnek köszönhetően tavasszal ők lehetnek a legjobbak.
Ahogy néztem, Doku és Haaland is sérült, ami elég fájó pont lehet, főleg ha nem 1-2 meccsre dőltek ki.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.10. 17:16:01

Behúzta a City, kellett is nekik. Igaz, hogy hosszú a bajnokság még, de azért -7, -6 pont hátrány nem lett volna kellemes a Liverpool mögött. Ezzel a -4-gyel azért nagy bajban nincsenek, esélyes, hogy a bő keretnek köszönhetően tavasszal ők lehetnek a legjobbak.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 16:04:59

Félidőben Luton-City 1:0, nem nézem a meccset, statok alapján szokásos City fölény megvan, de a Luton az Arsenalnak is nekiesett a múltkor otthon, úgy tűnik nem fognak megijedni senkitől, bár kérdés bírják-e erővel végig, azért ha véletlenül nem fordít a City, még szorosabb lehet a top 4.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.10. 09:45:38

A PSG-nél szerintem jól kezdett. Ott volt az emlékezetes 6-1-es zakó, de azért az eléggé a semmiből jött, legyünk őszinték, ha 100-szor játszottuk volna le a meccset, szerintem 99-szer nem mi megyünk tovább.

A legnagyobb baj az volt, hogy az arabok elveszítették a türelmüket, és nyáron ámokfutást csináltak, pedig előtte viszonylag korrekt módon épült a csapat. Ott lett egy orrnehéz csapat, nehezen kezelhető sztárjátékosokkal. Azóta tényleg mindenkinek beletörik a bicskája, még Tuchel hozott velük egy korrekt szezont 19/20-ban. Ott szerintem 17 nyarán nagyon elrontották.

Emerynek meg amúgy sem való sztárcsapam, úgy gondolom. Neki fegyelmezett játékosok kellenek, akik maximálisan a csapat érdekei alá rendelik magukat. Ebben az Aston Villában sincsenek igazán kiemelkedő játékosok, csapatszinten erősek inkább.
Válasz küldése