Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 18:36:52

Még persze van egy félidő, de a legutóbbi Pool meccs is nézhetetlen volt. Ki is kapcsoltam.
Oké, behúzzák biztosan a MU ellen, de nézhetetlen a játékuk.
Középpálya siralomház nekik, ez nem először tűnik fel.
Majd a MU hozni fog néhány balfék hibát, de másképp reggelig sem találna be a Pool
Ez is kikapcsot érdemel.

Klopp csapatainak a focija nekem korábban tetszetős volt, meg vezetik (vezették) a bajnokságot, szóval többet várna egy egyszerű focikedvelő halandó....
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.12.16. 18:22:53

Mi köti össze Gardiolát és Xavit? A BARCA. És a sors keze.
Fura egy párhuzam. A játék ugyan nem hasonlít, de az eredményesség szinte másolva van. Mindkét csapat megnyerte az elmult bajnokságot. Mindkét csapat elsőként jutott tovább a BL csoportból. Az idei bajnokságban meghatározó játékosai sérültek. Az őszi bajnoki meccseik tiszta kudarc.
Persze a hasonlóság csupán a véletlen műve. Vagy.......
Vagy csak az én agymenésem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.16. 18:19:29

A City 2-0-ról adott le 2 pontot. Ezt nem láttam jönni. :shock:

Holnap a riválisok növelhetik az előnyt. Papíron erős ellenféllel játszanak, de hazai pályán.

Illetve a csapból is az folyik, hogy MU előző edzői a Liverpool ellen véreztek el. Ha kikapnak, zsinórban a 3. vereségük lenne, megspékelve ugye azzal, hogy utolsóként estek ki a BL-csoportjukból. Eléggé adottak a körlmények hozzá, hogy feladják ten Hag-nak a kegyelemdöfést. Kivéve, ha jön a bravúr, de egy fillért nem tennék rájuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.11. 22:12:47

Sinya22 írta:
2023.12.10. 22:53:50
A Chelsea totál homály, én azt gondoltam a tavasz után, hogy nem lehet még egyszer ilyen gyenge idényt hozni, de egyelőre pont ugyan úgy szerepelnek.

Én az MU-ban sem érzem azt, hogy képesek megelőzni a Spurs-Newcastle-Villa hármast a 4. helyért, de igen, edzőváltás lehet adna egy új löketet. Kérdés meddig várnak még vele.
Igen, én is ezt gondoltam róluk. Hogy lehetetlen két ilyen szezont lehozni ilyen kerettel. És mégis... nem tudom megfejteni őket. Nem ül rossz edző a padon, a játékosok jók, még ha túlárazottak is nyilván. Mindegy, én csak örülök, mert van már rajtuk kívül is vagy 7 szimpatikus angol csapat, akik közül eleve csak 4-en érhetnek oda.

Nem tudom, váltanak-e a MU-nál. Én most náluk azt érzem, hogy lépegetnek előre, csak közben sokszor hátra is egy nagyot, de a tendencia mostanság egyre inkább felfelé megy. Egyre többször játszanak top4-es csapatként elég komoly erővel, hiába kapnak utána valami gyalázást a kövi csapattól. Szerintem félnek megbontani ezt most, nem lehetetlen, hogy be fog érni, most ez az egész projekt úgy a határmezsgyén táncol inkább, mintsem nyílt bukta lenne. Szerintem bíznak benne.
Amúgy ten Hag szerintem hasonló képességű edző, mint Xavi. Mindkettő baromi jó focit tolt alacsonyabb szinten (nyilván TH alacsonyabb szintje jóval magasabb, de a tapasztalata is több, 10 évvel idősebb, a lényeg, hogy túl nagy nyomás az Ajaxnál nem volt...), a felváltásnál meg mindkettő kicsit megakadt. Egyik sem rossz, de egyik sem tudja megvalósítani azt a látványos játékot, amit korábban igen.

Könnyen lehet, hogy egy de Zerbi, Gasperini vagy egy Michel is itt akadna el amúgy, most fejből pár, akik nagyon szép focit játszanak egy nyomás nélküli csapatban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 22:53:50

LG írta:
2023.12.10. 21:17:09
Igen, volt néhány buktájuk, amit elsősorban maguknak köszönhettek. A sok sérült meg negatív spirál kerülhetett volna többe is nekik, de sikerült a tűz közelében maradniuk. A MU-ra is azt mondanám, bár ők rosszabbul néznek ki, de talán egy új edző és egy jó tavasz segíthet még rajtuk.

Ellenben pl. a Chelsea már most olyan hátrányban van, hogy ha még tavaszra össze is állna valahogy a csapatuk, és tudnának konstans jól teljesíteni, már az is kevés lenne a nemzetközi porondhoz.
A Chelsea totál homály, én azt gondoltam a tavasz után, hogy nem lehet még egyszer ilyen gyenge idényt hozni, de egyelőre pont ugyan úgy szerepelnek.

Én az MU-ban sem érzem azt, hogy képesek megelőzni a Spurs-Newcastle-Villa hármast a 4. helyért, de igen, edzőváltás lehet adna egy új löketet. Kérdés meddig várnak még vele.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.10. 22:03:55

Igen, az az érdekes, hogy nemigen játszottak gyengébben ezeken a buktákon mint ma, szinte bármelyiken lehetett volna mészárlás. Nyilván a 9 emberrel játszott CFC illetve a City meccset kivéve. Ma is gyönyörű volt, amit műveltek, csak berúgtak pár helyzetet is. A formájuk játékban szerintem nem nagyon ingadozott, csak az eredményesség, hiányoztak az utolsó passzok, meg hárul gyengült a védelem. Szerencséjük, hogy nincsenek nemzetközi porondon,

Richarlison másfél év után rúgta meg az első Spursös gólját lábbal, elképesztő stat, még ha volt is azért sérülés benne bőven. De ha már megrúgta, rögtön jött még egy.

A CFC-n meg újfent röhögtem egy jót. Egyszerűen nem értem, mit művelnek ilyen kerettel. Ezt még edző nélkül is le kéne hozni egy konferencia helyig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.10. 21:17:09

Igen, volt néhány buktájuk, amit elsősorban maguknak köszönhettek. A sok sérült meg negatív spirál kerülhetett volna többe is nekik, de sikerült a tűz közelében maradniuk. A MU-ra is azt mondanám, bár ők rosszabbul néznek ki, de talán egy új edző és egy jó tavasz segíthet még rajtuk.

Ellenben pl. a Chelsea már most olyan hátrányban van, hogy ha még tavaszra össze is állna valahogy a csapatuk, és tudnának konstans jól teljesíteni, már az is kevés lenne a nemzetközi porondhoz.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 19:06:51

LG írta:
2023.12.10. 18:57:10


Más: A Spurs lesimázza a Castle-t. Nem engedték el a BL-t ők sem, pedig van fél csapatuk sérült. Mondjuk a vendégeknek is.
Nem vagyok Spurs szurkoló sem, de ma nekik szurkoltam, az elmúlt 4 vagy 5 meccset elbukták előnyről, ez sérültek ide-vagy oda elég negatív stat :D Ezzel a mai győzelemmel kicsit visszajön az önbizalmuk, ha meg a sérültek visszajönnek ki tudja, lehet megint jön a szezon eleji forma is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.10. 18:57:10

Sinya22 írta:
2023.12.10. 18:12:25
LG írta:
2023.12.10. 17:16:01
Behúzta a City, kellett is nekik. Igaz, hogy hosszú a bajnokság még, de azért -7, -6 pont hátrány nem lett volna kellemes a Liverpool mögött. Ezzel a -4-gyel azért nagy bajban nincsenek, esélyes, hogy a bő keretnek köszönhetően tavasszal ők lehetnek a legjobbak.
Ahogy néztem, Doku és Haaland is sérült, ami elég fájó pont lehet, főleg ha nem 1-2 meccsre dőltek ki.
Haaland sérülése elég új, egyelőre nem találkoztam vele, hogy mennyit kell kihagynia.

Doku esete úgy tudom, nem súlyos, hamarosan bevethető lesz.

Simán elképzelhető, hogy Pep csak nem akart velük kockáztatni. Hamarosan KdB is visszatérhet, a hírek szerint jól halad a felépülése.

Más: A Spurs lesimázza a Castle-t. Nem engedték el a BL-t ők sem, pedig van fél csapatuk sérült. Mondjuk a vendégeknek is.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 18:12:25

LG írta:
2023.12.10. 17:16:01
Behúzta a City, kellett is nekik. Igaz, hogy hosszú a bajnokság még, de azért -7, -6 pont hátrány nem lett volna kellemes a Liverpool mögött. Ezzel a -4-gyel azért nagy bajban nincsenek, esélyes, hogy a bő keretnek köszönhetően tavasszal ők lehetnek a legjobbak.
Ahogy néztem, Doku és Haaland is sérült, ami elég fájó pont lehet, főleg ha nem 1-2 meccsre dőltek ki.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.10. 17:16:01

Behúzta a City, kellett is nekik. Igaz, hogy hosszú a bajnokság még, de azért -7, -6 pont hátrány nem lett volna kellemes a Liverpool mögött. Ezzel a -4-gyel azért nagy bajban nincsenek, esélyes, hogy a bő keretnek köszönhetően tavasszal ők lehetnek a legjobbak.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.10. 16:04:59

Félidőben Luton-City 1:0, nem nézem a meccset, statok alapján szokásos City fölény megvan, de a Luton az Arsenalnak is nekiesett a múltkor otthon, úgy tűnik nem fognak megijedni senkitől, bár kérdés bírják-e erővel végig, azért ha véletlenül nem fordít a City, még szorosabb lehet a top 4.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.10. 09:45:38

A PSG-nél szerintem jól kezdett. Ott volt az emlékezetes 6-1-es zakó, de azért az eléggé a semmiből jött, legyünk őszinték, ha 100-szor játszottuk volna le a meccset, szerintem 99-szer nem mi megyünk tovább.

A legnagyobb baj az volt, hogy az arabok elveszítették a türelmüket, és nyáron ámokfutást csináltak, pedig előtte viszonylag korrekt módon épült a csapat. Ott lett egy orrnehéz csapat, nehezen kezelhető sztárjátékosokkal. Azóta tényleg mindenkinek beletörik a bicskája, még Tuchel hozott velük egy korrekt szezont 19/20-ban. Ott szerintem 17 nyarán nagyon elrontották.

Emerynek meg amúgy sem való sztárcsapam, úgy gondolom. Neki fegyelmezett játékosok kellenek, akik maximálisan a csapat érdekei alá rendelik magukat. Ebben az Aston Villában sincsenek igazán kiemelkedő játékosok, csapatszinten erősek inkább.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.10. 01:06:38

bence0330 írta:
2023.12.09. 22:31:38
Őszintén fogalmam sincs, mi a titka,
Lehet, hogy nála a taktikai tudása nem a fő téma, hanem a csapatépítése, pedagógiája
Ha nincsenek klasszis, nagyobb tudású játékosok a keretben, akkor ez az az út, amelyik a legmesszebbre viheti a csapatot.
Egy lelkes, kellő akarattal, alázattal rendelkező csapat sokmindenre képes lehet, bennük lehet a meglepetés, a bravúr, de a tartósabb sikerekhez ennél már többre szokott szükség lenni.
Alapnak egy ilyen csapat nagyon jó lehet, amennyiben záros időn belül úgy egyben tudják őket tartani, hogy közben néhány fajsúlyosabb egyéniséggel erősítenek illetve az alapcsapatból is néhányan képesek a fejlődésre, képesek szintet lépni.
Ehhez persze már háttér is kell és az edzőnek is képesnek kell lennie megfelelően alkalmazkodni.

Emeryben kell, hogy legyen valami, ennyi EL siker nem lehet véletlen. Ha jól emlékszem még a "régi" Arsenalt is döntőig vitte. Azt bátran ki lehet jelenteni, hogy a PSG által nyújtott lehetőségekbe eddig minden ott megforduló edző bicskája beletört. Szóval kimondottan Emery kudarcának nem illik talán tekinteni, de tény, hogy sikernek sem.
Ha jókor lehet még jó helyen és a megfelelő időben, akkor kiderülhet, hogy van-e benne ennél több is.
Közel van a tűzhöz, a tapasztalata nem elhanyagolható úgy sem, hogy a BL-ben még nem tette le a névjegyét, de igazán erre még a párizsi kalandján kívül komoly esélyt nem kapott eddig.
A Villareal elődöntőig menetelése minimum a "meghívottak" listájára érdemessé teheti, de jelenleg úgy tűnik, hogy az Aston Villa kispadjával is egészen jó a viszonya.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.09. 22:31:38

A MU-ban most az a poén, hogy a CFC-t szétfocizták, most meg őket focizták szét. Egy Bournemouth. :D

A Poolnak meg mákja volt, vagyis fejben ott vannak, nem először. Nem olyan jók, mint a 19-es vagy a 22-es, de nagyon jók így is, még ha nem is ez volt a legjobb meccsük. Korábban azt mondtam, hasonló a padjuk, mint a miénk, de Endo és Elliott túl jó cserék, revideálom az álláspontom, jobb ott a mélysége így a középpályának.

LG: Deluigi arra a nagyon híres esetre gondolhatott szerintem pár héttel ezelőttről, mikor benézték a lest.

https://www.youtube.com/watch?v=hhpgelkcnJ8

Szerintem pont ez jelzi amúgy, hogy az angoloknál mennyivel jobban megy a VAR általánosságban. Egy ilyenre hetekig emlékeznek és a csapból is ez folyik, ennek ott következménye van. Oké, tényleg döbbenetes malőr volt, de a spanyoloknál ez csak egy ilyen legyintős mindennapi eset lenne. Nyilván náluk is extra tévedés lett volna, csak nem lett volna hírértéke, következménye, nem lett volna semmi belőle. Amúgy azt sem tartom kizártnak, hogy precedensnek vették, és már javították is a szabályt, a PL-ben ez viszonylag gyorsan meg tud változni.

A Villa hozza az eredményeket, de engem a meccseik felén nem győznek meg. Itt kb egyszer elfutottak és rúgtak belőle egy gólt. És nem ez az első ilyen eset. Mondjuk Emery csapataira ez korábban is jellemző volt, mégis alig férnek el már nála az EL trófeák. Őszintén fogalmam sincs, mi a titka, kívülről meg sem tudom mondani, mit játszanak a csapatai, aztán mégis jók. Az látszik mindig, hogy masszívak a csapatai, egyben vannak, de úgy se nem dominálnak, se nem kontráznak, se nem mélyre állnak, se nem presszingelnek túlzottan, annyira azért nem is intenzívek mint pár másik csapat, de azért mégiscsak azok... olyan jellegtelen, vagy épp arany középút, nézőpont kérdése. Lehet, hogy nála a taktikai tudása nem a fő téma, hanem a csapatépítése, pedagógiája, mint mondjuk egy Ancelottinál.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.09. 22:30:16

Az első négyes nagyon együtt lesz, ha City holnap győzni fog. Még a szerzett és kapott gólok is szinte azonosak (Villa kapott góljait kivéve).
Itt aztán tényleg sokféle kombinációban kijöhet a vége majd.
Nagyon sok van még azért hátra és érdekes lenne, ha az Emery féle Villa picit belepiszkálna a nagyok játékába.
Én meg éppen ma szóltam le itt korábban a Pool fociját, amikor a tabella élére került és kb 15 perc után kikapcsoltam a meccset.... #-o
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.09. 21:30:27

Sinya22 írta:
2023.12.09. 21:23:00


Szerintem a top 4 eleve egy hatalmas eredmény ebben a bajnokságban. Nyilván egy City a 4. helynek nem örül, de ha megnézzük a 3 bajnokesélyes mögött mennyi jó csapat van, nem csak a Villa, de a Spurs és Newcastle is jelenleg 8-10 sérülttel bajlódik, pedig előtte mindkettő elég magas szintet hozott, ott van a Brighton akik szinték kicsit visszaestek mostanában, meg nyilván a Chelsea-MU kettős, akik a múltjukat tekintve nagyok, de szerintem az utóbbi kettőnek nincs esélye odaérni a 4. helyre, egyszerűen túl sok a jó csapat.

Kérdés mi lesz 1-2 hónap múlva, mert itt nem csak a forma változhat, hanem hogyan jönnek ki a sérüléshullámok pl, na meg ki mennyire figyel oda a hazai kupákra/Bl/El/EKL meccsekre :D
A sérülések valóban bekavarhatnak. A covid miatti leállás óta erőltetett menetben vannak a játékosok, és ebben a szezonban kezd nagyon kijönni ennek a negatív eredménye.

A MU szerintem még lehet 4. Szenvednek, néha komolyan meg is alázzák őket, de pontokban nincsenek messze. A keretükben meg azért több van, mint ami mostanában kijön belőle. Egy hasonló nagy tavaszi menetelés kéne tőlük, mint tavaly, de ez szerintem ten Hag-gal már nem jönne össze még egyszer. Talán egy új edzővel.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.09. 21:23:00

LG írta:
2023.12.09. 20:59:51

Én Arsenal-szurkolóként is azt mondom, jó döntés született. Ha mégis megadják, akkor azt mondom, hogy ezzel lett kompenzálva a Newcastle-nek megadott botrányos gól, de az meg a Villa-val nem lett volna korrekt.

Bajnokesélyesnek én sem tartom őket, de a top 4 is hatalmas eredmény lenne, arra pedig egyre inkább reális esélyük van. Az üldözők közül senki nem elég stabil eddig, de tavaszra még valamelyik kifoghat egy nyerő formát.
Szerintem a top 4 eleve egy hatalmas eredmény ebben a bajnokságban. Nyilván egy City a 4. helynek nem örül, de ha megnézzük a 3 bajnokesélyes mögött mennyi jó csapat van, nem csak a Villa, de a Spurs és Newcastle is jelenleg 8-10 sérülttel bajlódik, pedig előtte mindkettő elég magas szintet hozott, ott van a Brighton akik szinték kicsit visszaestek mostanában, meg nyilván a Chelsea-MU kettős, akik a múltjukat tekintve nagyok, de szerintem az utóbbi kettőnek nincs esélye odaérni a 4. helyre, egyszerűen túl sok a jó csapat.

Kérdés mi lesz 1-2 hónap múlva, mert itt nem csak a forma változhat, hanem hogyan jönnek ki a sérüléshullámok pl, na meg ki mennyire figyel oda a hazai kupákra/Bl/El/EKL meccsekre :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.09. 20:59:51

Sinya22 írta:
2023.12.09. 20:41:10
Érdekes meccs volt, második félidő elején egykapuzott az Arsenal, nem ment be semmi, a végén ez a meg nem adott gól megint vita téma lesz, bár tény, hogy mindenkinek is a kezére pattant a labda.

Durva menetelés , amit a Villa csinál, zsinórban 15. hazai győzelem, 5 nap alatt a City és az Arsenal is köztük van. Bajnok esélyesnek nem mondanám őket, bár tény, hogy ott vannak a 3. helyen, de számomra azért nagy kérdés, hogy mennyire tudják majd az idegenbeli meccseket hozni.
Én Arsenal-szurkolóként is azt mondom, jó döntés született. Ha mégis megadják, akkor azt mondom, hogy ezzel lett kompenzálva a Newcastle-nek megadott botrányos gól, de az meg a Villa-val nem lett volna korrekt.

Bajnokesélyesnek én sem tartom őket, de a top 4 is hatalmas eredmény lenne, arra pedig egyre inkább reális esélyük van. Az üldözők közül senki nem elég stabil eddig, de tavaszra még valamelyik kifoghat egy nyerő formát.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.09. 20:41:10

Érdekes meccs volt, második félidő elején egykapuzott az Arsenal, nem ment be semmi, a végén ez a meg nem adott gól megint vita téma lesz, bár tény, hogy mindenkinek is a kezére pattant a labda.

Durva menetelés , amit a Villa csinál, zsinórban 15. hazai győzelem, 5 nap alatt a City és az Arsenal is köztük van. Bajnok esélyesnek nem mondanám őket, bár tény, hogy ott vannak a 3. helyen, de számomra azért nagy kérdés, hogy mennyire tudják majd az idegenbeli meccseket hozni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.09. 18:40:38

A Villa bekezdett, már mennek is 1-0-ra. :? Ennek nem örülök, de az első percek alapján úgy tűnik, ez komoly színvonalú meccs lesz.

Azárt valami már beakadhatna. :?

Szerk: Ez Aston Villa és Emery hete volt. Ha holnap nyer a City, akkor 4 ponton belül lesz a top 4.

A Tottenham-Newcastle meccsen pedig javíthatja valamelyik csapat a hétközi zakót. Elég offenzív focit játszik mindkettő, lehet egy jó kis adok-kapok belőle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2023.12.09. 20:42:51-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.09. 18:34:21

Sinya22 írta:
2023.12.09. 17:53:37
Egy meccs alapján ne ítélkezzünk, ha valaki csak 1-2 Barca meccset néz meg a szezonban, akkor joggal mondhatná, hogy mit keresünk a top 8-ban :D
Nem ítélkezésnek szántam, de mást vártam a pooltól és emiatt talán egy picit a manapság mindenek felett álló PL-től is.
Amúgy az teljesen így van, ha szurkolsz bárkinek is, teljesen másképp látod a focijukat. Nem egyszer jut eszembe a mi meccseink alatt, ha ezt valaki semleges nézőként nézi, tuti kikapcsolja a tv-t.... :D
Hát most én ezt éppen egy pool meccs alatt éltem meg.

Ez a Villa-Arsenal viszont a foci tekintetében jól kezdődik
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.09. 17:57:09

Pfff... mindig, amikor azt gondolná az ember, hogy na, talán a MU elindul felfelé, jön egy ilyen.... 0-4-re tudnak bukni egy kötelezőt. #-o Szerintem ten Hag napjai meg vannak számlálva. A BL-ben ugye alapból necces, és a PL-ben is nehéz meccsek jönnek.

Szerk: pontosabban csak hármast kaptak, az utolsót elvette a VAR.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.09. 17:53:37

Egy meccs alapján ne ítélkezzünk, ha valaki csak 1-2 Barca meccset néz meg a szezonban, akkor joggal mondhatná, hogy mit keresünk a top 8-ban :D

A Pool legrosszabb meccse volt a mai, mák, hogy meglett a győzelem, volt egy kiállítás, addig a Palace irányított. Ebben a szezonban a Pool a pontok több mint felét szerintem az utolsó 5-10 percben szerezte meg, ami félelmetes statisztika, talán a Real-nak lehetett hasonló, de ilyen meccse, meccsei mindenkinek van, ahol vallatni lehet a játékkal, a vége meg győzelem (khm Sociedad :D ). Az sem sokkal jobb, amikor az Arsenal rúg 2-t, aztán az utolsó 10 percben meg izgulnak, hogy meglegyen a 3 pont, annyira kiengednek.

Azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy a Pool középpálya az gyakorlatilag idénre ki lett cserélve. Jött Szoboszlai, Gravenberch, McAllison, és azt hiszem Endo is idén jött. Az Arsenal és a City kp , de az egész csapat is évek óta együtt van, hiába játszanak szebben, ha jönnek a botlások. Hosszú a szezon, szerencsére most nehezen tudom elképzelni, hogy a City februárra 15 ponttal vezessen, így most nem tudnám megtippelni sem, hogy a 3 közül ki a legesélyesebb, annyi mindenen múlik ez, most pl jön a legsűrűbb időszak az angoloknál, plusz az sem mindegy, hogy a sérülések hogy alakulnak. A City-nél nincs sok, de azok fontos hiányzók, a Pool-nál is volt már pár (Robertson pl jelenleg sincs), az Arsenal egyelőre megúszta tudtommal.

A Villa-Arsenal-ra pedig kíváncsi leszek, Emery csapata otthon elég félelmetes, kérdés, hogy 5 nap alatt le tudja-e gyűrni a másik bajnokesélyest is.

Az MU meg időközben beégett otthon csúnyán, na aki azt látta, az lehet kiszúrta a szemét, egy értelmes hazai támadást nem láttam, ötletem nincs hogy verték meg a Chelsea-t.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.09. 16:34:00

Elkezdtem nézni ezt pool meccset, aztán nagyon gyorsan elengedtem én is.
Két gyenge csapatot láttam, ötlettelen, nézhetetlen focival.
Klopp mestert csípem, de ez a pool már nem az a pool.
Oké, próbálnak ők is építkezni, de egyelőre nagyon se füle se farka amit művelnek a pályán.
A középpályájuk feltünően gyenge és ötlettelen, zéró kreativitás.

Nem bújom a PL történéseit, de felettébb érdekes, hogy a tabella elején vannak, miközben a city és az arsenal összehasonlíthatatlanul komolyabb focit nyom.
Válasz küldése