Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.05. 21:48:01

Ha minél hangosabban buzdítják a csapatukat? Nem azzal nincs gondom, sőt, elvárnám a spanyoloktól is, ha már latin vér meg minden. Még a németek is elvetemültebbek, mint mi, lásd Frankfurt meccs, meg úgy általában a két nagy stadionja. Szerintem ez kicsit gagyi. Elvetemültség alatt ezt értettem, amolyan pozitív értelemben. A csapat szempontjából ez a jó. Az egyén szempontjából ez a jó, mert kiélheti az agresszivitását a létező legjobb módon. A társadalom szempontjából is jó ebből adódóan.
Hadd ne gyűjtsem ki megint, a BL-ben jobb eredményeik voltak az elmúlt 5 évben, mint a többi topligának együttvéve, 3 különböző győztes, 4 különböző döntős, 2 házidöntő, stb. Tényleg nagyon elvakultan kell már gyűlölni az angol ligát, hogy efelett szemet hunyjon az ember. Nem egy szem Reál, akik tartják a lelket a spanyolokban, hanem sok csapat nyert. Az EL-ben is ők érték el asszem a legtöbben az egyenes kieséses szakaszt, negyeddöntőt, de most nincs kedvem kikeresni. Megnyerni tényleg keveset nyertek a másodvonalas versenysorozatból, ott az egy szem Sevilla valami fura okból kifolyólag uralta a témát. Minden alátámasztja, hogy övék a legerősebb bajnokság, nem is kicsivel, utcahosszal. Azt, hogy miért messze a legnézettebb, lehetne vitatni a médiával meg a nyelvvel, de szerintem inkább csak következik a jobb, látványosabb fociból. Vagy ez is, az is hozzájárul.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.05. 21:31:08

Ja, hát ha te azzal értesz egyet, az nyilván más tészta.

Az EL-t konkrétan 5 éve nyerték meg utoljára.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.05. 21:23:57

Na de most akkor ebből nekem az jött le, hogy nem beszélnek haza jobban, csak messzebb hallani a hangjukat (ami asszem nyilvánvaló, nyelvi okok miatt, ahogy írtad). De ez már inkább média és politikai téma, semmi köze a szurkolókhoz. A mai(!!!) angol nem tehet róla, hogy övék a világnyelv.
Meg hát nehéz vitatkozni azzal, hogy az övék a legerősebb és legszórakoztatóbb bajnokság és évek óta rendre övék a legerősebb csapatok a BL-ben-EL-ben is, szóval ha ők tartják magukat a legtöbbre, abban klubszinten van ráció bőven. Nem olyan, mintha mi, magyarok állítanánk, hogy milyen jók vagyunk.
A fanatizmus amúgy sem baj, egy elég fanatikus szurkoló ott éli ki a 21. században már nehezen levezethető természetes agresszivitását. A minimális idióta szélsőség nyilván nem tartozik ide. Én nem követek veszettül sok médiát, leginkább csak a meccseken látottak alapján tudok véleményezni, és nemhogy a Pool, de még egy angol kiscsapat közönségét is hamarabb látnám a Nou Campban, mint a mi lagymatag szurkolóinkat, semmi hangulat kb, max 10 percre, ha lövünk 3-4 gólt, akkor megy egy ollézás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.05. 21:12:01

bence0330 írta:
2024.04.05. 20:17:03
gránit írta:
2024.04.05. 19:08:36
Nem is a sportvezetőkre gondoltam, mert ők mindig bíróznak, hanem a szurkolói kultúrára. Az angol szurkolók véleményem szerint általában a legellenségesebbek a többi csapat szurkolóival szemben, és fogják fel a szurkolást leginkább trash talkként. A Liverpool-szurkolók például még most is 0-4-eznek, miközben most a BL-ben sincsenek. De őket ez nem érdekli, a lényeg a trash talk. Aminek már csak azért sincs értelme, mert minden sztárcsapat megjár önmagához képest sikeresebb és kevésbé sikeres korszakokat, de ha ezt valaki nem logikus alapon éli meg, hanem a trash talkra építi az egészet, akkor az sem érdekelné, ha most 5-0-ra vernénk a Liverpoolt, mert vissza tudja vágni, hogy bibibíííííí, akkor mi nyertünk 4-0-ra, meg bibibííííí 8-2.
Nem látom
Örülj neki. Én úton-útfélen belebotlok ezekbe. Ennek az egyik oka talán a média. Az természetes, hogy minden ország médiája valamilyen szinten elfogult a saját csapataival, egy bizonyos fokig ez tolerálható, bár azon túl már könnyen lehet irritáló. Az ő esetük azért speciális, mert az angol nyelvnek köszönhetően világszerte követik a beszélgetős műsoraikat, és míg egy átlagos beszélgetős sportműsorban minden országban elfogadott, hogy a sajátjaikkal szemben kissé elfogultak a megmondóemberek, és ezt mindenki a helyén tudja kezelni, náluk ez világszerte szétszóródik, már a természetes hazabeszélés megbocsátható érzete nélkül. Én állítom, hogy egyik másik szurkolói közeg sincs annyira eltelve magától, mint az angol. Ha ezt valaki nem látja, irigylem érte.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.05. 20:38:25

gránit írta:
2024.04.05. 19:08:36
LG írta:
2024.04.05. 15:50:55
Szerintem elég meredek mostabában azt mondani, hogy a Barca más kultúra ebből a szempontból, Laporta, Xavi élen járnak a folyamatos bírózásban. A 6-1-et amúgy tényleg elfújták a javunkra, ezt kár tagadni.
Nem is a sportvezetőkre gondoltam, mert ők mindig bíróznak, hanem a szurkolói kultúrára. Az angol szurkolók véleményem szerint általában a legellenségesebbek a többi csapat szurkolóival szemben, és fogják fel a szurkolást leginkább trash talkként. A Liverpool-szurkolók például még most is 0-4-eznek, miközben most a BL-ben sincsenek. De őket ez nem érdekli, a lényeg a trash talk. Aminek már csak azért sincs értelme, mert minden sztárcsapat megjár önmagához képest sikeresebb és kevésbé sikeres korszakokat, de ha ezt valaki nem logikus alapon éli meg, hanem a trash talkra építi az egészet, akkor az sem érdekelné, ha most 5-0-ra vernénk a Liverpoolt, mert vissza tudja vágni, hogy bibibíííííí, akkor mi nyertünk 4-0-ra, meg bibibííííí 8-2.
Én úgy vettem észre, hogy a közösségi média elterjedése óta nemzetiségtől függetlenül mindenki nyomja a trash talk-ot. Sajnos divat lett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.05. 20:17:03

gránit írta:
2024.04.05. 19:08:36
LG írta:
2024.04.05. 15:50:55
Szerintem elég meredek mostabában azt mondani, hogy a Barca más kultúra ebből a szempontból, Laporta, Xavi élen járnak a folyamatos bírózásban. A 6-1-et amúgy tényleg elfújták a javunkra, ezt kár tagadni.
Nem is a sportvezetőkre gondoltam, mert ők mindig bíróznak, hanem a szurkolói kultúrára. Az angol szurkolók véleményem szerint általában a legellenségesebbek a többi csapat szurkolóival szemben, és fogják fel a szurkolást leginkább trash talkként. A Liverpool-szurkolók például még most is 0-4-eznek, miközben most a BL-ben sincsenek. De őket ez nem érdekli, a lényeg a trash talk. Aminek már csak azért sincs értelme, mert minden sztárcsapat megjár önmagához képest sikeresebb és kevésbé sikeres korszakokat, de ha ezt valaki nem logikus alapon éli meg, hanem a trash talkra építi az egészet, akkor az sem érdekelné, ha most 5-0-ra vernénk a Liverpoolt, mert vissza tudja vágni, hogy bibibíííííí, akkor mi nyertünk 4-0-ra, meg bibibííííí 8-2.
De kik ezek az "angol szurkolók"? Hol találkozol ilyennel? Hol látod, hogy a Liverpool szurkolók még most is 0-4-eznek, vagy honnan tudod, hogy ha ezt tennék, mi, vagy a Bayern, vagy a Milan ne tenné pontosan ugyanezt? Nem látom a dolog realitását. Ha nagy mintából, rengeteg fórumról nézed, még az is necces ennek a megállapításához, 1-2 havernál meg pár kommentnél meg pláne, nyilván nem tudhatom, honnan ez a tapasztalat, de nehezen tudom elképzelni az objektivitását, akárhogy is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.05. 19:08:36

LG írta:
2024.04.05. 15:50:55
Szerintem elég meredek mostabában azt mondani, hogy a Barca más kultúra ebből a szempontból, Laporta, Xavi élen járnak a folyamatos bírózásban. A 6-1-et amúgy tényleg elfújták a javunkra, ezt kár tagadni.
Nem is a sportvezetőkre gondoltam, mert ők mindig bíróznak, hanem a szurkolói kultúrára. Az angol szurkolók véleményem szerint általában a legellenségesebbek a többi csapat szurkolóival szemben, és fogják fel a szurkolást leginkább trash talkként. A Liverpool-szurkolók például még most is 0-4-eznek, miközben most a BL-ben sincsenek. De őket ez nem érdekli, a lényeg a trash talk. Aminek már csak azért sincs értelme, mert minden sztárcsapat megjár önmagához képest sikeresebb és kevésbé sikeres korszakokat, de ha ezt valaki nem logikus alapon éli meg, hanem a trash talkra építi az egészet, akkor az sem érdekelné, ha most 5-0-ra vernénk a Liverpoolt, mert vissza tudja vágni, hogy bibibíííííí, akkor mi nyertünk 4-0-ra, meg bibibííííí 8-2.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.05. 15:50:55

gránit írta:
2024.04.05. 00:25:01
A párizsiak elleni diadalból arra emlékszek, hogy az ellendrukik újra akarták játszatni a meccset :D Valami állítólagos bírói hiba miatt. Akkor kb jobban tomboltak, mint amikor az odavágót megnyerték. Nekik akkor is nagy a szájuk, ha nyernek, akkor meg még nagyobb, ha veszítenek. Volt is egy bebiflázott listájuk arról, hogy mely meccseken nyert vagy jutott tovább szerintük csalással a Barca, amit minden egyes alkalommal felmondtak, mint valami anyám tyúkját. Az angolok ebből a szempontból szerintem a legrosszabbak, még ha a '80-as évek futballhuliganizmusához képest le is csillapodtak. Én azért örülök annak, hogy a Barca egy másfajta kultúra. Az tény, hogy ez a kultúra vagy például a Bernabeu hangulata is valóban sokkal inkább hasonlít a színházi előadásokra, nekem személy szerint ez tetszik inkább.
Szerintem elég meredek mostabában azt mondani, hogy a Barca más kultúra ebből a szempontból, Laporta, Xavi élen járnak a folyamatos bírózásban. A 6-1-et amúgy tényleg elfújták a javunkra, ezt kár tagadni.

Az angol keret pedig szerintem is top jelenleg, de ez még nem jelenti automatikusan, hogy jók is lesznek. Az utolsó két EB-t is teljesen underdog csapatok nyerték.

Más: idén csak 1-2 Chelsea meccset láttam, szóval nem tudnék véleményt mondani Palmer-ről, de a statisztikái elég imponzánsak, és egy ezt egy szenvedő csapatban hozza. Én a szezon előtt nem is hallottam a gyerekről, de most elég nagyot robbant.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.05. 11:08:49

davi10 írta:
2024.04.05. 10:57:57
bence0330 írta:
2024.04.05. 00:01:14
Azért nem ugyanaz a két dolog, nem mi ejtettük ki őket, hanem egy brutális bajnokságban egyet pislogtak, és megelőzték őket. Mi sem lettünk volna BL indulók alighanem 1-2 évig onnan.
Ha a Barca PL-ben lenne, nem lennének anyagi gondok, szerintem a City - Liverpool mögött konstans odaérnénk a 3.-4. helyre a rosszabb szezonokban is.
Majd az idei EB-re leszek kiváncsi, talán tényleg jobb keretük van, mint az elmúlt 10 évben bármikor.
Jó, ez így igaz, ffp-vel nem lennének gondok, a jelenlegi, elmúlt 2-3 évi csapattal lennének bőven, de oda tényleg nem jutottunk volna el.
Nem tudom, én 4-5 éve nézek aktíven PL-t, hasonlónak éreztem minden évben, most talán több a meccs végi thriller, sokszor jön ki ilyen fordulatos 2-3 gólosra a dolog a 90. perc után. De a színvonal évek óta hasonló, annyi, hogy talán van egy tendencia, hogy egyre technikásabb focit játszik több csapat is, nyilván az Arsenal ennek zászlóshajója, de van pár kicsi is. Meg a kétévente lezajló utolsó fordulóig tartó Pool-City párbajba most betolakodott egy harmadik szereplő.
Hiába van ilyen erős keretük, szerintem túl gyenge/közepes a szövetségi kapitányuk. Plusz a régi sikertelenség terhe, a VB-n lefocizták a franciákat, mégsem tudtak nyerni. Nem tudom, ez változni fog-e, szerintem az az EB döntő fejben otthagyta a nyomát, főleg az utolsó percben becserélt Sakáékban, amivel SG nem tud mit kezdeni. Szerintem ők nyújtják majd a legjobb játékot, de elvéreznek még a döntő előtt. Aztán lehet rámcáfolnak, nyilván a top2 válogatott toronymagas esélyesként indul, de egy ilyen verseny mindig lutri.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.05. 10:57:57

bence0330 írta:
2024.04.05. 00:01:14
Azért nem ugyanaz a két dolog, nem mi ejtettük ki őket, hanem egy brutális bajnokságban egyet pislogtak, és megelőzték őket. Mi sem lettünk volna BL indulók alighanem 1-2 évig onnan.
Ha a Barca PL-ben lenne, nem lennének anyagi gondok, szerintem a City - Liverpool mögött konstans odaérnénk a 3.-4. helyre a rosszabb szezonokban is.

Az angol szurkolóktól meg médiától nekem is herótom van, ez a folyamatos önszopkodás baromi idegesítő, aztán általában szembejön a valóság.
Azt meg kell hagyni, hogy a PL meccsek főleg idén tényleg szórakoztatóak, már-már gyanúsan azok.
Majd az idei EB-re leszek kiváncsi, talán tényleg jobb keretük van, mint az elmúlt 10 évben bármikor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.05. 00:25:01

A párizsiak elleni diadalból arra emlékszek, hogy az ellendrukik újra akarták játszatni a meccset :D Valami állítólagos bírói hiba miatt. Akkor kb jobban tomboltak, mint amikor az odavágót megnyerték. Nekik akkor is nagy a szájuk, ha nyernek, akkor meg még nagyobb, ha veszítenek. Volt is egy bebiflázott listájuk arról, hogy mely meccseken nyert vagy jutott tovább szerintük csalással a Barca, amit minden egyes alkalommal felmondtak, mint valami anyám tyúkját. Az angolok ebből a szempontból szerintem a legrosszabbak, még ha a '80-as évek futballhuliganizmusához képest le is csillapodtak. Én azért örülök annak, hogy a Barca egy másfajta kultúra. Az tény, hogy ez a kultúra vagy például a Bernabeu hangulata is valóban sokkal inkább hasonlít a színházi előadásokra, nekem személy szerint ez tetszik inkább.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.05. 00:01:14

Azért nem ugyanaz a két dolog, nem mi ejtettük ki őket, hanem egy brutális bajnokságban egyet pislogtak, és megelőzték őket. Mi sem lettünk volna BL indulók alighanem 1-2 évig onnan. Ha mi ütöttük volna ki őket 0-3 után 4-0-val, ugyanaz menne szerintem. Akkoriban nem fórumoztam, de kizártnak tartom, hogy a párizsi diadal után mi nem voltunk ott minden csatornán. Szerintem minden szurkolótábor (globálisan véve, mert a helyiek kultúrája mindig más) pontosan ugyanolyan, ha elég nagy. Mindegyik ember, mind szeret dicsekedni, ha valami nagyon jól sikerült, és mind lapul, ha nem. Ilyenek vagyunk.
Ez már nagyon off, de Milanosként a guta kerülget, mikor ott merdáznak meg mondogatják, hogy az Inter szurkolók milyen szemetek. Ott ezt nagyon komolyan veszik, tán komolyabban, mint a Reál-Barca témát. Pedig mind pontosan ugyanolyan.

Bár ez a helyi, pályán látottak már, de én örülnék, ha ilyen elvetemült szurkolóink lennének, jobb lenne a meccseink hangulata, nem adnának el többtízezer jegyet németeknek, akár még az energiaszintünkön is mérhető lenne, számít. A spanyolok 1-2 kiscsapat kivételével sajna inkább egy színházi előadásnak tekintik a dolgot. Az angolok megvesznek a meccsekért a stadionban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.04. 23:55:53

Peter írta:
2024.04.04. 23:09:21
gránit írta:
2024.04.04. 22:28:28
Mac Allister leigazolása nagy találata a poolnak, de van egy olyan sanda gondolatom, hogy nálunk a székházban szóba sem került, ha ingyen lett volna, akkor sem.
Ez így van. Aki egy kicsit is komolyan felmerül, azzal már tele van a média, még azzal is, akinek a leigazolásából nem lesz semmi. Azt gondolom, hogy a klub egész jól építkezik Bartomeu távozása óta, de többet ki lehetett volna ebből hozni, komoly lehetőségeket szalasztottunk el.
Peter írta:
2024.04.04. 23:09:21
míg a korábbi pool játékot kifejezett élmény volt nézni, vártam, hogy láthassam őket, ezt a mai poolról én nem tudom elmondani.
Kíváncsisából megnéztem mostanában néhány meccsüket, mert általában nyomon szoktam követni azoknak a játékosoknak a további pályafutását, akiket nagyon leigazoltam volna. Az például feltűnő volt ezeken a meccseket, hogy Salah lövései mennyire gyengék, és milyen alacsony hatásfokon dolgozik. Egy hatékonyabb csatárral a legerősebb csapat lehetnének most a világon, de a játékuk bennem olyan benyomást kelt, mintha a nagy nyomásgyakorlás mögött erős "lesz ami lesz"-alapon támadnának. Fura ezt mondanom ennyi nehéz év után, de szerintem a jelenlegi védelmünket nem biztos, hogy nagyon zavarba tudnák így hozni.

A szurkolóikat meg általában kifejezetten nem kedvelem, amikor a 0-4 után telefröcsögték a Barca kommunikációs csatornáit. A sport ilyen, egyszer fent, egyszer lent. Kiütöttek minket, idén meg a BL-ben sincsenek. Mi mégsem megyünk ezzel gyerekeskedni az ő csatornáikra. De a szigetországi szurkolói közeg általában a mintapéldája annak, hogy a hangerő nem egyenlő a minőséggel.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.04. 23:19:47

Te jó ég mi volt itt a végén :D

Egyik csapatot se bírom, de tényleg szórakoztató amit itt lehoz a 2 szerencsétlen csapat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 23:14:36

Még ez a roncsderbi is izgalmas és szórakoztató. :) Újabb csavarral...

Szerk.: és még eggyel. :D Idén nagyon-nagyon sok ilyen van a PL-ben. :) Sinya, legalább megnyugodhatsz. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.04. 23:09:21

gránit írta:
2024.04.04. 22:28:28
Mac Allister leigazolása nagy találata a poolnak, de van egy olyan sanda gondolatom, hogy nálunk a székházban szóba sem került, ha ingyen lett volna, akkor sem.
Tisztelet részemről a pool felé is rendben van, inkább csak a véleményem az, hogy míg a korábbi pool játékot kifejezett élmény volt nézni, vártam, hogy láthassam őket, ezt a mai poolról én nem tudom elmondani.
Ahogy írtad is, színtelen, szagtalan, se nem játékos, se nem erőfoci.
Ettől még nem vonom kétségbe az eredményeit, de szerintem Te érted, hogy mire gondolok.
Klopp figurát pedig ugyanúgy csípem, mint korábban a dortmundi időszakától kezdve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.04.04. 23:15:46-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.04. 22:47:17

bence0330 írta:
2024.04.04. 22:31:41
gránit írta:
2024.04.04. 22:28:28
Egyre inkább igazolva látom, mennyire le kellett volna igazolnunk Mac Allistert. Nagyon jó játékos, pedig a mai labdarúgásban nagyon kevés játékos ad okot arra, hogy ilyesmit írjak róla.
Ezer embert le akartunk igazolni, tuti, hogy őt is. Nem rajtunk múlik az esetek többségében, vagy a játékoson, vagy a pénzen, vagy mindkettőn. Nyilván jó lett volna Kane-t is leigazolni, vagy Mbappét, esetleg Rodrit, de hát...
De igen, nagyon jó játékos, alighanem top3-ban van a Poolban.

Közben látom gólgazdag meccs a (roncs)(történelmi) derbi is.
Akit nagyon le akarunk igazolni, arról mindig terjengenek hírek. Sosem igazolunk úgy játékost, hogy azt egyik napról a másikra tudjuk meg. Az ő neve soha fel nem merült.

Így aggasztónak tartom azt, hogy tavasszal egyáltalán nincsenek komoly nevek a terítéken, nyilván fogalma nincs most a klubvezetésnek arról, hogy a Liga mennyit enged és mennyit nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 22:46:33

Hát, most pláne bánhatod. :D

Garnacho nem gyenge játékos. Most kéne valakit ebből a két csapatból megtalálni amúgy, van itt annyi sztár, hogy 1-2 tuti megunta már ezt a szerencsétlenkedést. Fernandesnek 26-ban jár le a szerződése, ott már biztos gondolkodás van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.04. 22:41:02

bence0330 írta:
2024.04.04. 22:38:46
Bekapcsoltam a MU-CFC-t, és a következő volt az első mondat, amit hallottam:

Chelsea is just sooooo bad...

A következő meg magyarul meg ilyesmi volt:

Mindkét csapat annyira rossz, hogy így a meccs egészen szórakoztató. :D

Chelsea 2-0-nal bánom hogy nem raktam valamit az MU-ra annyira várható volt hogy képtelenek előnyt megtartani :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 22:38:46

Bekapcsoltam a MU-CFC-t, és a következő volt az első mondat, amit hallottam:

Chelsea is just sooooo bad...

A következő meg magyarul meg ilyesmi volt:

Mindkét csapat annyira rossz, hogy így a meccs egészen szórakoztató. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.04. 22:36:09

Sinya22 írta:
2024.04.04. 22:20:34
Az Angol bajnokságot “valamiért” nem lehet vezetni, lehet Peter valóban te fogsz ki rossz meccseket vagy az is egy kérdés hogy neked mi a jó foci, ha a régi Barca vagy a City féle játékhoz vagy szokva akkor nem is fogod jónak látni ezt a Poolt szerintem.
Írtam, hogy a korábbi poolhoz hasonlítom.....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 22:31:41

gránit írta:
2024.04.04. 22:28:28
Egyre inkább igazolva látom, mennyire le kellett volna igazolnunk Mac Allistert. Nagyon jó játékos, pedig a mai labdarúgásban nagyon kevés játékos ad okot arra, hogy ilyesmit írjak róla.
Ezer embert le akartunk igazolni, tuti, hogy őt is. Nem rajtunk múlik az esetek többségében, vagy a játékoson, vagy a pénzen, vagy mindkettőn. Nyilván jó lett volna Kane-t is leigazolni, vagy Mbappét, esetleg Rodrit, de hát...
De igen, nagyon jó játékos, alighanem top3-ban van a Poolban.

Közben látom gólgazdag meccs a (roncs)(történelmi) derbi is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.04. 22:28:28

Egyre inkább igazolva látom, mennyire le kellett volna igazolnunk Mac Allistert. Nagyon jó játékos, pedig a mai labdarúgásban nagyon kevés játékos ad okot arra, hogy ilyesmit írjak róla.
Peter írta:
2024.04.04. 22:05:24
Hát nem tudom, hogy nekem van "szerencsém", vagy másoknak is, de tényleg ritkán látok sajnos jó pool focit.
Az a pár meccs, amit láttam tőlük, számomra is egy se íze se bűze csapat látszatát keltette. Mennek előre, ennyi.
Peter írta:
2024.04.04. 22:05:24
semleges nézőként az utóbbi években teljesen máshoz voltam szokva egy angol listavezetőtől.
Amikor például a Manchester és az Arsenal uralták az angol bajnokságot. Azokat a csapatokat Barca-szurkolóként is tiszteltem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.04.04. 22:34:42-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 22:24:57

Vezetik a világ legerősebb bajnokságát Pep Cityje előtt, elég nehezen várnék a meccstől sima Barca továbbjutást. :D Tavalyi Pool ellen igen, az elég gyenge eresztés volt, persze végig sérült volt a fél csapat minimum.

Szerintem két meccsen 5-6 rúgott góllal küldenének minket haza, a stílusütközés is mellettük szólna. Én a City ellen is több esélyt látnék kicsit.

Közben el is dőlt. Amúgy kérdés, mi az a sziporkázó foci, futószalagon kerülnek a kapu elé, az ellenfél meg pillanatokra nem jön ki az egész meccsen.

Én is úgy vagyok, mint Sinya, itt nem egymás lábának széttörése a cél, nem is a sünddisznó foci, a játékvezetés miatt is csak feleannyit kell idegeskedni, rendre jobb, emészhetőbb focit látni. Mínusz a Barca meccsek, nyilván. A nézők nem szakértően nézelődnek, hanem van hangulat, az egész kicsit olyan mintha a La Liga egy rossz értelemben vett régi film lenne, a PL meg egy modern blockbuster.

Sőt, állítom, hogy több angol csapat játszik már technikás, egyérintősebb focit, mint a spanyolok közt. Néha-néha még a Pool is mutat ilyesmit, de egy Arsenal, Tham, Fulham, City pl. biztos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.04.04. 22:29:05-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.04. 22:20:34

Az Angol bajnokságot “valamiért” nem lehet vezetni, lehet Peter valóban te fogsz ki rossz meccseket vagy az is egy kérdés hogy neked mi a jó foci, ha a régi Barca vagy a City féle játékhoz vagy szokva akkor nem is fogod jónak látni ezt a Poolt szerintem.

Hozzáteszem hogy a Pool játékban még messze nem játszik úgy ahogy tudna, de ezt is leírtam idénre új kp lett teljesen, a támadósorban pedig vannak hiányosságok egyrészt Salah posztja nálam már tavaly is kérdéses volt, másrészt ahogy Bence írja nincs se egy Haaland se egy Kane se egy Jesus típusú gólvágó, ami lehet a következő szezonban kellene majd a BL miatt is.

Én nem várok el sziporkázó játékot. Anno a City se úgy kezdte, az Arsenal se játszott mindig olyan szépen ahogy most. Idő kell hozzá, más kérdés hogy majd az új edző pl milyen irányba viszi el a Poolt és kiket vesznek a nyáron.

De én megint máshogy állok az egészhez, én a Barca miatt nezek spanyol focit, amúgy sokszor okádni tudok tőle. Én inkább nezek egy hajtós Luton vagy West Ham meccset. Az se olyan mint Iniestáék régen de élvezhető teljesen.
Válasz küldése