Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
10
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
5%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 44
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.10. 20:50:52

Jó lenne, de mostanában, amikor a City-t látom játszani, hogy egyre inkább azt érzem, hogy címet védenek, és nem csak a PL-ben. Alapból is brutálisan erősek, ebben a hosszú, nehéz szezonban pedig még inkább aranyat ér a keretük mélysége. Mikor a kulcsembereik hiányoztak, simán versenyben maradtak, mióta visszatértek, elkezdtek megint dominánsak lenni. És szerintem a szezom döntő részére még inkább azok lehetnek. A sérülések mindenhol beüthetnek, akár náluk is, de ők azok, akik leginkább képesek pótolni az esetlegesen kieső embereket.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.10. 20:34:33

Mindkét csapat megérdemelte volna, talán egy hangyányit a Tham volt a jobb. Szokás szerint a végefelé egyre jobban visszaálltak, nem bírják erővel ezt a focit, és elmentek egy kontrából. De a BH is jó volt.

Szerencsére a Pool is nyert, jó lenne, ha szoros lenne minél tovább a versenyfutás
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.10. 18:38:36

Nem láttam a meccset, de ez az utolsó percekben behúzott győzelem sokat érhet a Tottenham-nek. Az Aston Villa gödörben van, holnap pedig a felszállóágban lévő MU-val játszanak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.10. 16:49:24

Olyan rövidpasszos labdakihozatalok mennek a mostani Tottenham-Brighton meccsem, hogy az eszem megáll. Talán a Brightontól kicsit még szebbek is. Gyönyörű focit játszanak mindketten...

Fati is beállt, ez akár jó hír is lehet nekünk
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.05. 13:36:49

A CFC-nél mindig várom, hogy egyszer csak megindulnak felfelé, mert ilyen állománnyal ez a teljesítmény kb a lehetetlen kategória, ha egy óvodást tennének meg edzőnek, azzal is összejönne. De csak nem történik meg. 23 meccsen 31 pont... döbbenet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.04. 20:27:53

Az Arsenal nagyon sajnálhatja az év végi hullámvölgyet. De így még nincs minden veszve talán.

A Citynek viszont kifejezetten segít, hogy mögötte erősebb lett a mezőny, és a riválisok egymástól is veszik el a pontokat. Így könnyebb dolguk van szvs, mintha egy erős kihívó ellen mennének.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.04. 19:23:37

Ezt most megköszönheti Pep, ha hozzák a 2 elmaradt meccsüket akkor felugranak az első helyre.

No Szobo, no party.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.02.04. 18:59:56

Nézve az Arsenal-Liverpool meccset, iramban és passzminőségben sehol sem vagyunk, sőt, mindkét csapat nagyobb potyagólokat enged.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.04. 17:50:32

Ma eldől, hogy az Arsenal versenyben marad-e, eddig úgy tűnik igen.

És talán a MU is magára talál végre.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.03. 18:30:11

Az kemény, hogy a mai 4 PL meccsen volt 21 gól. :shock:

Az utolsó meccs után is maradt az 5+ gól feletti átlag.

Sokat mondó tény: Nunez az egyetlen játékos, aki 4 kapufát lőtt egy meccsen. Emberünk kb. a legpechesebb támadó a Földön.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.03. 17:27:04

A Luton a Brighton után a Newcastle-nek is rúgott egy 4-est, viszik is a mixem. Nagyon bután játszik a Newcastle, a 16-os környékén kb. nincs jó döntés a második félidőben.

Szerk.: Na csak szidni kellett őket, ki is egyenlítettek :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.03. 14:26:37

Richarlison erre a szezonra érkezett meg. Tavaly egy nyomorult gólra futotta neki, és gólörömével kiröhögtette magát. Ebben a szezonban 10-nél jár, úgy hogy igazából december közepétől indult be. Talán a sérülések is kellettek hozzá, hogy ki tudjon bontakozni.

Teljesen jó meccs ez az Everton-Tottenham, megérte belenézni. A kisebb Liverpool-i csapat elég szimpatikus focit játszott azokon a meccseken, amikor láttam őket, örülnék, ha sikerülne nekik a bentmaradás. Ugye ők megkapták a 10 pontos levonást, miközben náluk nagyobb bűnösök egyelőre vígan elvannak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.01. 14:11:46

Nekem is Messi jutott eszembe Salah jelenlegi helyzetéről. Amikor elég jók voltak a társak, akkor szerintem teljesen jól megoldottuk a pótlását, pl. 2016 őszén komoly gálázások voltak nélküle is. Amikor viszont meggyengült a csapat körülötte, akkor egyértelműen szükség volt rá még azzal együtt is, hogy így mások játék nagy leredukálódott.

A Pool viszont inkább az előbbi szituban van, és Salah bár kiváló játékos, Messi akkori szintjétől még így is messze van. Ahhiz viszont elég jó és elég nagy klubikonná nőtte ki magát az utóbbi években, hogy ne lehessen csak úgy egyszerűen háttérbe szorítani. Ráadásul Klopp már nem hosszú távra tervez a csapatnál, ami megint csak nehezíti a helyzetet. Meglátjuk. Egyelőre jobbak nélküle, mint vele voltak. Hátha még Nunez megtanulna befejezni, és nem csak havonta egy meccsen jönnének össze neki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.01. 01:19:09

johdepp írta:
2024.02.01. 01:05:12
A Barcán kívül szinte már semmi más focit nem követek. Sőt, a Barcát is nagyon minimálban már csak, szóval fogalmam sem volt, hogy mióta milyen torna megy (főleg, hogy ezer éve nem volt afrikai barcás, el is felejtettem, hogy létezik még ilyen torna), meg hogy nem kötelező elengedni a klubnak egy játékost manapság már a válogatottba (az én régi tudásom szerint tétmeccsre kötelező volt eddig). Már ha ezt érted a "lepasszolás" alatt. Az elment szóhasználat meg inkább volt nekem "elhúzott örökre a csapattól", mint hogy lett volna "a válogatottnál bohóckodik", de hát akko' én vagyok az ultra tudatlan, bocsánat.
A másik példa: múltkor fél óra alatt sikerült összeraknom, hogy Raphinhára gondoltál "a világ legjobb irányítója" kifejezéssel, mikor lesérült. Az is minimum megmosolyogtató volt nekem, de hát... Csak a Barcából tudnék mondani minimum két jobb "irányítót", de lehet, hármat is.
1: azt írtam, hogy a La Liga legjobb előkészítője (irányító szerintem teljesen mást jelent), és a világ egyik legjobbja. Ilyen statokban toronymagasan vezeti a ligát, de tényleg toronymagasan, és 3 vagy 4 ember van előtte Európában. Szóval lehet mosolyogni, de minimum megalapozott vélemény, amit számszerűen alá lehet támasztani. Tavaly szó szerint a 35 éves Messi számait hozta le ilyen téren, idén meg szintet lépett ahhoz képest is, egész szezonra kivetítve 30 feletti a várható gólpassza, amit a sok cseréje is sajna az idei sérülése korlátoz, 15 alatt meg fog így állni.

2: ha személyeskedő felütéssel kezded, nyilván nem fogom kedvesen megköszönni, és egy meleg hangvételű hsz-el reagálni, de szerintem a személyeskedést így is elkerültem, max hidegnek tekinthető a válaszom. És nem is arra utaltam, hogy milyen tudatlan vagy, és milyen szégyen, ha nem tudod - tényleg nem, elég röhejes lenne tőlem, nyilván sok embert nem érdekel a kupa, olyan nagyon engem sem :D -, hanem azt írtam, hogy ez nem az én hibám, és ezt tartom is. Meaning: megállja a helyét, amit írtam, nem volt se hülyeség, se hiányos, csak azért, mert valaki nem tudja, hogy Salah Afrika kupán van (ami továbbra sem egy kritika :) ). Ez kb olyan lenne, mintha azt írnám mondjuk a példaként a PL-nél maradva egy kétcsapatos versenyfutásnál (két évvel ezelőtti Pool-City pl), hogy előzött a Pool. Ha nem követed a PL-t, nyilván nem tudhatod, kit, de attól még korrekt, amit írtam, nem szorul további magyarázatra a dolog - ebben a topikban semmiképp sem.

Az elment az elment, nincs ott, ahol eddig volt. :) Nem volt 1 hónapja a klubcsapatában. Erre utaltam. Lehetett volna máshogy is írni, de szerintem bőven korrekt ez is, főleg, hogy nem is ez volt a lényegi tartalom.

Kíváncsi is vagyok, mit kezd Klopp ezzel a szituval, mert ebből látszik az edzői profizmusa, ahogy megoldotta, és nem tudom, milyen következtetést fog levonni ebből az egészből, Salah lehet, hogy tényleg már átbillent oda, ahol hiába zseni, már többet vesz el, mint amennyit ad a védekezésbeli hiányosságaival, meg olyan dolgokkal, ami nem az ő hibája, hanem mint nálunk pl Messi esetében: mindenki görcsösen neki passzol. Csak ő nem olyan jó, mint Leo.

Annak ellenére, hogy lehet, hogy gólpassz és gólkirály is lesz. Komoly ellentmondás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2024.02.01. 01:05:12

bence0330 írta:
2024.02.01. 00:45:52
Majdnem, csak nem Arábiába, hanem Afrikába, és nem eladták, hanem lepasszolták az Afrika kupára. Nem gondolnám, hogy olyan nehéz ezt kitalálni, mivel egy hónapja tart a torna, vagy ha mégis, az nem az én hibám.
A Barcán kívül szinte már semmi más focit nem követek. Sőt, a Barcát is nagyon minimálban már csak, szóval fogalmam sem volt, hogy mióta milyen torna megy (főleg, hogy ezer éve nem volt afrikai barcás, el is felejtettem, hogy létezik még ilyen torna), meg hogy nem kötelező elengedni a klubnak egy játékost manapság már a válogatottba (az én régi tudásom szerint tétmeccsre kötelező volt eddig). Már ha ezt érted a "lepasszolás" alatt. Az elment szóhasználat meg inkább volt nekem "elhúzott örökre a csapattól", mint hogy lett volna "a válogatottnál bohóckodik", de hát akko' én vagyok az ultra tudatlan, bocsánat.
A másik példa: múltkor fél óra alatt sikerült összeraknom, hogy Raphinhára gondoltál "a világ legjobb irányítója" kifejezéssel, mikor lesérült. Az is minimum megmosolyogtató volt nekem, de hát... Csak a Barcából tudnék mondani minimum két jobb "irányítót", de lehet, hármat is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.01. 00:45:52

johdepp írta:
2024.02.01. 00:41:08
bence0330 írta:
2024.02.01. 00:11:14
Elment az egyénileg legjobb játékosuk, és javult a csapat, megoldották. :) Több gólt lőnek, nagyobb a stabilitás.
...Egyből rá is kerestem, mondom, az átigazolási ablak utolsó napján eladták Arábiába Salah-t...
Majdnem, csak nem Arábiába, hanem Afrikába, és nem eladták, hanem lepasszolták az Afrika kupára. Nem gondolnám, hogy olyan nehéz ezt kitalálni, mivel egy hónapja tart a torna, vagy ha mégis, az nem az én hibám.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2024.02.01. 00:41:08

bence0330 írta:
2024.02.01. 00:11:14
Elment az egyénileg legjobb játékosuk, és javult a csapat, megoldották. :) Több gólt lőnek, nagyobb a stabilitás.
Imádom ezeket a lózungjaidat. Egyből rá is kerestem, mondom, az átigazolási ablak utolsó napján eladták Arábiába Salah-t, van Dijket, Alexander-Arnoldot, vagy miről maradtam le... Hát akármennyire is kerestem, nem jöttem rá, kiről beszélsz. Ki a legjobb egyéni játékos a Liverpoolban, aki elment? Nem értem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.01. 00:11:14

Szobi gólt fejelt, a Pool felhozott egy fiatal gyereket Salah helyére, Bradley-t aki két PL meccsen 1 gól 3 gólpasszal áll, egyik ugye pont Dominik fejére ment. Nem gyenge.

Elment az egyénileg legjobb játékosuk, és javult a csapat, megoldották. :) Több gólt lőnek, nagyobb a stabilitás.

Egy relatív gyenge első félidő után a Tottenham meccs ismét nem okozott csalódást, sok gól, a Tham 1 perc alatt 2, 7 perc alatt 3 góllal fordított, előzték a Villát.

Az első ötös meglépni látszik a többiektől, persze sok van még vissza, az 5. AV-nak 8 pontos előnye van a hatodikkal szemben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.30. 22:09:32

Na, a Brighton rendesen beleszaladt a késbe most. Látom De Zerbi itt ugyanazt tolja, mint a Sas-nál, valamelyik csapat tuti rúg 4-et az aktuális párharcon, kérdés, melyik. :D

Az AV mélyrepülése is alighanem folytatódik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.27. 09:39:54

Én nem tartom kozártnak, hogy Klopp sikeres legyed a Barcával, de nagyon sok türelem és idő kellene neki. A Poolnál is kellettek neki évek. Ha ugyanazt a bizalmat, támaogatottságot és türelmet megkapná itt is, akkor szerintem jó lehetne itt is.

De ezzel van néhány baj:
A mostani projekt menne a kukába, egy teljesen úját kezdenénk. Először hátra kellene lépnünk, hogy aztán évek alatt előre lépjünk. Ezt nem látom, hogy működhetne a Barcánál, ahol elég néhány rossz meccs, és már betámadják az edzőt. Ezen bukna meg a dolog.

Hogy ne legyen tovább off: szerinem amúgy sem fog Klopp nyáron munkát vállalni, a nyilatkozatából az jön át, hogy pihenni akar egy kicsit, amit meg is értek. Szóval szerintem inkább 2025 nyarán lehet kérdés, hogy hol folytatja.

Még ami érdekes lehet, hogy milyen hatása lesz a dolognak a Liverpoolra, illetve Szoboszlaira. Nehéz lesz olyan utódot találniuk, aki tartani tudja majd a szintet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.27. 00:24:00

Troym írta:
2024.01.26. 17:15:36
Andris írta:
2024.01.26. 15:54:26
Sztem amúgy nincs alkalmas játékosállományunk a Klopp féle focihoz, akkora bukta lenne jelenleg az idehozatala, hogy visszasírjuk Setient.
Nem kardoskodnék Klopp mellett, szerintem sem feltétlen ő a megoldás, de a játékosok pont azért alkalmasak, mert sok a fiatal, fizikailag felépíthetőek és fanatizálhatóak is. Gavi, Fermin lubickolna nála és szerintem Pedrinek, Yamalnak is jót tenne.
A fizikai felépítésüket illetően igazad van, de ez pont olyan dolog, ami még hosszú évekbe telik 15-17 éves srácoknál, akikkel most dolgozni tudunk. Fermin és Gavi talán már egyel előrébb járnak.
De szerintem ez csak a felszín kapirgálása, hogy Klopp űzi hajtja a játékosokat, ordít, motivál, azok meg futnak és rúgnak ameddig élnek. Ennél azért sokkal többről van szó.
És szeritnem a Klopp féle uptempo játék pont nagyon mást kíván meg (különösen a labda birtokában), mint amire a mi akadémistáink egész életükben oktatva voltak, amit zsigerből csinálnak már.
Ha olvastad, amit személy szerint én írtam értelmezésre a barca dns kapcsán, akkor tudod már bővebben is, hogy mire gondolok.

Klopp és Pep például hiába tűnnek hasonlóan sikeres és eredményes edzőnek (és ez így is van), attól még alapjaiban is teljesen más játékot játszatnak, és totálisan más kaliberű játékosokra van ehhez szükségük.

Én is nyilván jó szívvel elfogadnám, ha csinálna egy sikeres Barcát nálunk Klopp. Nem mindig, de azért elég jó nézni az ő csapatait is. Biztosan tetszene nekem.. de azt gondolom, hogy fizikailag képtelenség az, hogy a 2020as években Klopp a Barcát sikerrel edzhesse.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.26. 20:18:55

Troym írta:
2024.01.26. 18:59:01
Amúgy az ötleteléstől függetlenül, hogy milyen lenne nálunk, szerintem pont Madridba megy Klopp, azért Ancelotti kapcsán is régóta mondják, hogy megy, talán szövetségi kapitánynak és többször előkerült, hogy ki tudja meddig marad a helyén Simeone.
Ha jól rémlik Carlo hosszabbított,talán 26-ig. Simeonét nem tudom,de mintha megint meglenne a kémia közte és a csapat között,nem hiszem,hogy most váltana.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.26. 18:59:01

Amúgy az ötleteléstől függetlenül, hogy milyen lenne nálunk, szerintem pont Madridba megy Klopp, azért Ancelotti kapcsán is régóta mondják, hogy megy, talán szövetségi kapitánynak és többször előkerült, hogy ki tudja meddig marad a helyén Simeone.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.26. 18:13:53

Pep is valami olyasmit nyilatkozat a legutóbbi kupagyőzelem után,hogy már mindent elért a cityvel,és közeleg a vége ennek a kapcsolatnak. A jelenlegi foci két meghatározó edzőegyénisége lép(het) le a PL-ből,ez semmiképpen nem válik előnyükre. Esetleg az Arsenal örülhet,úgy talán leesne nekik egy bajnoki cím :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.26. 17:15:36

Andris írta:
2024.01.26. 15:54:26
Sztem amúgy nincs alkalmas játékosállományunk a Klopp féle focihoz, akkora bukta lenne jelenleg az idehozatala, hogy visszasírjuk Setient.
Nem kardoskodnék Klopp mellett, szerintem sem feltétlen ő a megoldás, de a játékosok pont azért alkalmasak, mert sok a fiatal, fizikailag felépíthetőek és fanatizálhatóak is. Gavi, Fermin lubickolna nála és szerintem Pedrinek, Yamalnak is jót tenne.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése