Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
10
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
5%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 44
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.01. 19:14:36

Ma a Pool otthon fogadja a Newcastle-t. A szarkák bármire képesek negatív és pozitív értelemben is, szóval érdekes meccs lehet, amolyan majdnem rangadó. Kellene egy hazai győzelem, hogy a Citynek maradjon kihívója. Na meg Szobi indíthatná egy jó meccsel a szezont, mert mostanában sajnos elég gyengél muzsikált, egyedül a kupameccs volt kivétel. Hajrá!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.31. 18:29:30

Sinya22 írta:
2023.12.31. 14:06:08
Láttunk már olyat nem egyszer nem kétszer, hogy szezon közben is lehet úgy váltani, hogy az pozitívként hasson.
Persze garancia semmire sincs, de váltás nélkül az esély is elvész.
Hát igen, egy nagyon jó példa erre, ráadásul január végi váltás volt, ha jól emékszem, Lampard Tuchel.....aztán minden össze is jött...
Aztán kivágták a fát maguk alatt, de az már egy másik fejezet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.31. 17:56:49

Igen, az Arsenal nem az igazi, nyomnak, nyomnak, de elöl rendre megakadnak. Most kicsit olyan érzésem van, mint mikor amikor mi játszunk kézilabdás meccseket, elég tanácstalanok. Az az igazság, hogy nekem kicsit úgy tűnik, mintha jobban bebuszoztak volna mostanság ellenük, lehet ezt érzik ellenszernek.
Rossznak sem mondanám őket, csak most nem ütik meg azt a szintet, ami kellene a bajnoki címhez.
Mondjuk egyénileg sincsenek jó formában a norvégon kívül, lehet csak ezért érzem ezt.

A Thamnél meg talán a szezon folyamán először az edző hozott egy higgadt döntést, és talán végre beállt kontrázni, remélem maradnak ebben amíg nincs emberük, mert az agresszív letámadásban meghalnak a fél keretük nélkül, az látszik. Nyilván Maddisonék kidőlése óta döcög a szekér, de még így sem állnak olyan rosszul, mint ahogy a PL és az üldözők erejéből várható lenne. Bár az is igaz, hogy pont pl. egy Newcastle lenne az igazi üldöző, akik ugyanúgy fél csapattal fociznak, csak ők bukják is sorra a meccseket, szóval kicsit szerencse is.

Az a Pool-Newcastle érdekes lehet, a szarkák rossz formában, de még így is van szerintem bennük erő. A Poolnak azért szurkolok nagyon, mert az Arsenalról nem tudni, mi lesz, és bár a vörösök sem a 2 évvel ezelőtti játékot hozzák, döcögnek kicsit, de belőlük jobban ki lehet nézni, hogy sokáig szorongatják legalább a Cityt, kb 2 évente meg szokták csinálni az utolsó fordulókig. Legalább legyen a cím szempontjából is izgalom.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.31. 15:16:37

Szerintem azért top 4 a keretük, csak most sok játékosuk gyengébbnek tűnik, mert kegyetlenül rossz formában vannak. Főleg a támadóik. Rashford életében nem volt ilyen gyenge, mint az elmúlt hónapokban. Ha ő csak egy közepes szezont hozna magához képest, már lényegében előrébb lennének. Hojlund is totál bukta eddig, de én benne is többet látok. Antony-t mindig is túlárazottnak és túlértékeltnek tartottam, de ennél még benne is több van. Martial is élt meg már jobb időket, Sancho-ról nem is beszélve, mondjuk vele már nem nagyon kell MU-játékosként számolni, max. ha ETH-t kirakják, és az új edző számolna vele. Ha összeadjuk ezeknek a játékosoknak a góljait, gólpasszait, még együtt sem adják ki egy jobb támadónak a számait, és ez hatalmas gáz.

Az Arsenal a vezető gól után (aminél most kivételesen nekik volt szerencséjük) a tűzzel játszik. :roll:

Szerk: ott is a megérdemelt egyenlítés. Kellett ez a pofon az Arsenalnak, mert igen rosszul játszottak. Remélem felpörögnek.

Ez kiábrándító az Arsenaltól. Az előző meccs nagyon peches volt nekik, de itt egyértelműen jobb az ellenfél, többel is mehetnének. 3 rossz meccs, és kb. el is bukták a bajnokságot. Én azt mondtam, hogy 7-8 pont előny kellene a Cityvel szemben, hogy megtarthassák az 1. helyet, ehhez képest már most mögöttük vannak, szvsz nincs miről beszélni.

Ami még durvább, hogy a Tottenham is csak 1 ponttal van mögöttük, akiket egy nagyon komoly sérüléshullám sújt már hetek óta. :roll:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.31. 14:06:08

Az MU sajnos képtelen konstans, jó teljesítményre. Szerintem amúgy sem egy nagy durranás az a keret, ha csak azt nézzük, hogy papíron melyik csapat, milyen erős, nálam még így sem férne be az MU a első 4-be, szerintem valahol a 6-7. hely lehet reális ebben a szezonban, több abszolút nincs bennük, maximum ki lehetne hozni egy jobb teljesítményt, de hát ahhoz elég rendesen fordulnia kellene a dolgoknak, és Ten Hag továbbra sem tudja egy másik mederbe terelni a csapatot.

Engem meglep, hogy a BL kiesés után nem váltottak, nem azért, mert majd bárki ebből a keretből csinál egy jobb csapatot, de legalább az esélyt meg lehetett volna adni, hogy új edzővel a padon, kap egy löketet ez a csapat, és elkezdenek nyerni meccseket. Láttunk már olyat nem egyszer nem kétszer, hogy szezon közben is lehet úgy váltani, hogy az pozitívként hasson. Az egyetlen magyarázat az lehet inkább, hogy mivel ez a szezon megint ugrott, nincs tavasszal se nemzetközi szereplés, végig szenvedik így, aztán nyáron nagytakarítás a keretben is meg a padon is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.30. 22:37:29

LG írta:
2023.12.30. 17:41:00
A MU feltámadása meg eddig tartott. #-o Az baj, hogy egy kiváló teljesítményre jut nekik 3 ilyen hitvány, mint a mai.
Nekem fura, hogy még nem látom sehol a hírt a távozásáról.

Szerintem az a nagy gond, hogy kb úgy nyerik a meccseiket már amelyiket ugyebár), ahogy Xavi első pár hónapjában a Nico-Gavi-Demir féle gyerekcsapat. Abszolút túlteljesítve, minden erejüket beleadva. Ezt nyilván nem lehet fenntartani, nem fognak minden meccsen erőn felül teljesíteni. Szerintem ez a fő gond, és 1,5 év alatt ennél azért már folyékonyabbnak kéne lennie a játéknak. Ten Hag folyamatosan minden interjújában rengeteget beszél a hiányzókról és emiatt a gördülékenység hiányáról, ami hátul igaz is, ott tényleg mindenki kidőlt, de a kp-támadósorban egy szem Mount hiányzik, aki nagyon jó játékos, de egy ember. Nem magyarázza semmi szerintem ezt.

Nagyon vakarhatják a fejüket az új vezetők, mert mindenki biztosra vette, hogy ő lesz a megváltó és a hosszútávú megoldás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.30. 17:41:00

Aston Villa-nál vannak bajok. Múltkor az utolsó ellen leadták otthon x-re a meccset, aztán a MU ellen 2-0-ról kaptak ki, most meg emberelőnyben kapnak gólt, és 2-2. A mait még ugyan hozhatják, de valami nagyon félrement náluk mostanában.

A City meg esélyt nem ad ma az ellenfélnek, simán hozzák a meccset.

Szerk: na, AV-nak meglesz, de nagyon rezget a léc szó szerint a győztes gólnál. Kellett ez nekik nagyon.

A MU feltámadása meg eddig tartott. #-o Az baj, hogy egy kiváló teljesítményre jut nekik 3 ilyen hitvány, mint a mai.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 23:11:12

Vannak ilyen napok, náluk is, nálunk is, a BM-nél, Reálnál, Citynél is. Sokkal, de sokkal jobbak, a WH meg kétszer odaért, lőtt két gólt. Ezt a meccset ha lejátszanák 10-szer, lenne szerintem kb 6 győzelem, 3 döntetlen meg 1 vereség.

Benne van, tartani kell ezt a szintet, az eredmények meg majd jönnek, nem féltem őket különösebben.

Azért akkor is elképesztő, hogy egy ilyen fölényben lejátszott meccset 0-3-ra is el lehet bukni. :D :D Ilyet még mi sem szoktunk, max 1 góllal, vagy ilyesmi. (Közben kivédte a tizit a kapus, szóval maradt a 0-2, de mindegy is).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.28. 23:01:58

A norvég szerintem is klasszissá érett az utóbbi két szezonban. Pedig, mikor első nekifutásra nem jött nála az áttörés, én már lemondtam róla. De másodikra megcsinálta.

Egy jó befejező viszont nagyon hiányzik az ágyúsoknál. Gabriel Jesus sajnos sokkal gyengébb, mint az előző szezonban, a többiek meg eleve nem igazán jók ebben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 22:55:20

Ja, a Tham meccsek sosem hagyják cserben az embert. A szurkolóikat néha igen, de az átlagnézőt nem. Persze a Brightonra is kb igaz ez, ezért volt ez jó párosítás.

Odegaard-t nagyon sajnálom, csodásan játszik, csak mindenki más tényleg be van oltva a jó megoldások ellen ma.

Ward-Prowse meg amúgy szerintem talán a leginkább alulértékelt játékos a PL-ben. Szerintem nincs az övénél jobb rúgótechnika, legyen az szabad, szöglet, átlövés. TAA aki még hasonlóan jó, de szerintem ő benne a legjobb. Kicsit olyan ő, mint Juninho volt a 2000-es évek eleje táján.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.28. 22:50:56

Nagyon simán fogja így behúzni a City a ligát. Nem kis szerencséjük van. Az utolsó két fordulóban egyszerűen minden úgy alakul, ahogy nekik jó. Elképesztő. :evil:

A Tottenham legalább a végét megfűszerezte, összességében jó meccs volt, még elnéztem volna a folytatást.

Az Arsenalt meg mintha megátkozták volna. Semmi nem megy be. Az ellenfélnek minden.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 21:57:41

Deluigi írta:
2023.12.28. 21:55:55
ilyenkor hol van a golvonal technologia?

vagy az csak a golvonalra vonatkozik? a VB-n azt is meg tudtak allapitani, hogy roni csak le'gfejessel szerzett golt, koze nem volt a labdahoz
Igen. A kapu van körberakva, és mágneses alapon működik, a mezőt megszakítja a labda.

Roni légfejesének mondjuk sok köze szerintem nincs a témához. :)

Hát ez ma nem a nagyobb csapatok napja, Arsenal is 0-2 már.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.28. 21:55:55

ilyenkor hol van a golvonal technologia?

vagy az csak a golvonalra vonatkozik? a VB-n azt is meg tudtak allapitani, hogy roni csak le'gfejessel szerzett golt, koze nem volt a labdahoz
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.28. 21:37:58

bence0330 írta:
2023.12.28. 21:32:26
Hűha, most nem irigylem a VAR-t, ez nagyon durva... Szerintem ez nagy eséllyel kint volt, de ha egyszer nincs rá egyértelmű bizonyíték, akkor nincs. Pech/szerencse.
1-2 centiméter lehetett. Közvetlenül előtte meg szerencsétlenkedés a védők részéről.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 21:35:50

LG írta:
2023.12.28. 21:34:28
Az kemény lesz, ha ilyen gólokkal bukja a bajnokságot az Arsenal. Ugye ott volt az az ominózus Newcastle elleni is. #-o
Legutóbb meg megúsztak egyet a Pool ellen. Ki fogja hozni magát a végére, a bajnokság ilyen. :) És lehet, hogy ez tényleg gól volt, sosem tudjuk meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.28. 21:34:28

Az kemény lesz, ha ilyen gólokkal bukja a bajnokságot az Arsenal. Ugye ott volt az az ominózus Newcastle elleni is. #-o
erintem ez nagy eséllyel kint volt, de ha egyszer nincs rá egyértelmű bizonyíték, akkor nincs. Pech/szerencse.
Igen. De egyrészt elvileg már meglennének a technikai eszközök az ilyen esetek kivédésére, másrészt hülyeségnek tartom ezt a szabályt. A játékvezető hoz egy rossz döntést, amit csak akkor módosítanak, ha 100 százalékig bizonyítható, hogy tévedett. Szeintem nem így kéne. Mi a grundon mindig azt mondtuk, hogy a tiszta gól a gól, és szerintem ez lenne a korrektebb felfogás ez is. Bármilyen vitatható gólt nem adnék meg. Büntetűknél, piros lapoknál ugyanezt az elvet alkalmaznám.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2023.12.28. 21:38:54-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 21:32:26

Hűha, most nem irigylem a VAR-t, ez nagyon durva... Szerintem ez nagy eséllyel kint volt, de ha egyszer nincs rá egyértelmű bizonyíték, akkor nincs. Pech/szerencse.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.28. 21:17:07

Lehetne már több is közte. Így még reménykedhetnek vmi heroikus fordításban.

Pff... az Arsenal egykapuzik, a WHU nagy nehezen átjön a félpályán, és azonnal makkolnak egy gólt. :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 20:55:24

Jaja, eddig teljesen lemossa a Thamet a Brighton, a játék minden elemében, a 2-0 is megérdemelt simán.

Kulusevski meg mekkora butaságot csinált...

Az előbb mondták, de épp elszalasztottam a pontos számot, nem nagyon volt még olyan meccsük, amit nem előnnyel kezdtek. Ez eddig messze a leggyatrább teljesítményük idén, még a vereségeiknél is nagyon jól játszottak, most semmi. Még egy gól és nyugodt lélekkel kapcsolok át az Arsenal meccsre félidőben, mikor az kezdődik. :D

Millner előtt amúgy le a kalappal, kevés melósabb ember van, mint ő, és 38 évesen még kezdő tud lenni egy elég jó csapatban...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.28. 20:44:06

A BHA nagyon bekezdett. Megérdemelten vezet. Jó meccs lehet ez, de ahhoz a Spurs-nek is meg kell érkeznie, mert eddig közük nincs hozzá.

Már 2-0. Azért most már pontokban is kijön lassan, hogy 3 csapat fog küzdeni a bajnoki címért, és egy másik nagy csata lesz a 4. helyért, amiért menni fog a Spurs és Villa, meg az üldözők közül aki kifog egy jó tavaszi menetelést.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2023.12.28. 20:57:51-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 16:43:03

Igen, ez két ilyen fű alatti "majdnemrangadó". A WH lassan visszanyeri a két évvel ezelőtti formáját, és üldözővé válik. Igazából nem is értem, hogy két, várhatóan komoly érdeklődéssel várt meccset miért tolnak sokszor majdnem egy időbe. Oké, hogy hétköznap, de érdekes, hogy nem mondjuk 7 és 9 órára tervezik az ilyeneket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.28. 13:34:43

Klub-VB győzelem után, fontos hiányzókkal szerintem is teljesen elégedett lehet a City a tegnapival, fontos 3 pontot húztak be. Ott vannak szorosan a Pool és az Arsenal mögött, a legmélyebb keretük nekik van, ezért tavasszal előnyben lehetnek.

Ma is jó meccsek lehetnek, a Spurs ugye eleve nem játszik unalmas meccseket, de a West Ham is elég jó formában van, az Arsenalnak sincs könnyű dolga.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.28. 12:35:35

Andris írta:
2023.12.28. 12:19:22
Ami a roncsderbit illeti, szerintem is érdekes lesz, lehet hogy meg is nézem majd, legalább fél szemmel. :) Én is a Tottenhamre fogadnék, de inkább csak az első 20 perc alapján teszem majd meg, ha egyáltalán. :D ki is szoktam ezt használni időnként. :D
Ezt jól teszed, hogy kivárod mert a Tham sajna (semleges nézői szempontból egyáltalán nem sajna) a fél csapatuk hiányában is ugyanúgy nekiesnek mindenkinek, és sokszor 20-25 perc után nem bírják már a saját maguk által diktált tempót. Viszont sokszor olyankor már kettővel mennek. Ha ez nem történik meg, és az első félidő felénél 0-0 van, akkor szerintem nem érdemes őket megtenni, ha már valakit, tán inkább a Brightont. Bár ők sincsenek jó passzban.

Egy tuti, nagyon látványos meccs lesz, eredménytől, bármitől függetlenül.

Amúgy Rodri tényleg elképesztő, ami kevés dellánk van, egy hasonló profilra kéne fordítani. Ha ilyet csak készen lehetne venni (Guimaraes), akkor úgy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.28. 12:19:22

davi10 írta:
2023.12.28. 11:36:35
Peter írta:
2023.12.27. 23:27:45
Nem láttam a meccset, azzal tisztában vagyok, hogy a 3-1 csalóka (is) lehet, de mégis megoldották valahogy (top játékosok amúgy más csapatokban is vannak), nem botlottak 4 nappal és közte egy karácsonnyal a klub vb cím után.

Lehet, hogy nincs folyamatos henger, de nem gondolom, hogy jelenleg lenne miért aggódniuk a City szurkolóknak és összességében ez mindent elmond a jelenlegi Cityről.
Megúszták, nekik biztosan szerencséjük van/volt csak úgy véletlenül.
Volt egy egész érdekes statisztika, hogy milyen mutatóik vannak Rodi-val és nélküle, ég és föld. Az Ő pótlását/kiegészítését meg kéne oldaniuk télen (nem lesz egyszerű), és akkor szerintem rendben lesznek.
Mondjuk mostmár visszatér KdB, talán egy fokkal stabilabbak lesznek, de ott is kicsit kiüresedett a kp.

A mai Brighton - Tottenham roncsderbi érdekes lehet, rengeteg sérültje van mindkét csapatnak, de talán a Tottenham kezd kijönni a gödörből, én őket tartom esélyesebbnek, mégha a fogadóirodák nem is (2,5 vs. 2,75)
Tegnap jól játszott a City, én néztem első perctől az utolsóig. Érződnek itt-ott a személyi hiányok (és/vagy hiányosságok), meg bizonyos embereken szerintem némi motivációs probléma is, de összességében egyértelműnek tűnt, hogy simán nyerik majd. Első félidőben még volt néhány védelmi rövidzár, és elől is kicsit döcögött a szekér, de majdnem mindenkin az érződött, hogy megy mint a motoros egér. Szerintem elég nagy lélektani pluszban lehettek a klubVB cím és a többiek botlásai miatt.
Én egy jobb pénzt raktam a győzelem - Alvarez gól - magas szögletszám kombóra (mikor 1-0 volt az Evertonnak), majdnem 8as szorzó volt, és be is jött szerencsére. A játék képe alapján egyértelműen sokkal esélyesebbnek éreztem az oddshoz képest.

A korábbi hetek, hónapok egyáltalán nem ilyen játékképet adtak a Cityről szerintem, Guardiola miatt kb minden meccsüket nézem. A két félidő relatív viszonyában nagyban hasonlított több idei Barca meccshez a dolog, a második félidőre sokkal összeszedettebben, fókuszáltabban, még hajtósabban jöttek ki. Sztem Pep is odapirított rendesen az öltözőben.

Rodri hatalmas amúgy valóban, nálam év játékosa Mbappé mellett, ha nem címeket, számokat nézek, hanem konkrétan a személyes teljesítményeket és impact-et az adott pozíciónak megfelelő mércék szerint.

Ami a roncsderbit illeti, szerintem is érdekes lesz, lehet hogy meg is nézem majd, legalább fél szemmel. :) Én is a Tottenhamre fogadnék, de inkább csak az első 20 perc alapján teszem majd meg, ha egyáltalán. :D Az élő fogadásaim kb tripla sikerrátával mennek, mikor nézem is a meccset, és a szubjektív benyomásaim vezetnek.
Viszont szerintem az a 0,25ös odds különbség a hazai csapat javára azt jelenti, hogy a fogadóirodáknál forma/power ranking szerint a Tottenham az esélyesebb. Szerintem mindig túllövik a hazai pálya faktort, és ki is szoktam ezt használni időnként. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.28. 11:36:35

Peter írta:
2023.12.27. 23:27:45
Nem láttam a meccset, azzal tisztában vagyok, hogy a 3-1 csalóka (is) lehet, de mégis megoldották valahogy (top játékosok amúgy más csapatokban is vannak), nem botlottak 4 nappal és közte egy karácsonnyal a klub vb cím után.

Lehet, hogy nincs folyamatos henger, de nem gondolom, hogy jelenleg lenne miért aggódniuk a City szurkolóknak és összességében ez mindent elmond a jelenlegi Cityről.
Megúszták, nekik biztosan szerencséjük van/volt csak úgy véletlenül.
Volt egy egész érdekes statisztika, hogy milyen mutatóik vannak Rodi-val és nélküle, ég és föld. Az Ő pótlását/kiegészítését meg kéne oldaniuk télen (nem lesz egyszerű), és akkor szerintem rendben lesznek.
Mondjuk mostmár visszatér KdB, talán egy fokkal stabilabbak lesznek, de ott is kicsit kiüresedett a kp.

A mai Brighton - Tottenham roncsderbi érdekes lehet, rengeteg sérültje van mindkét csapatnak, de talán a Tottenham kezd kijönni a gödörből, én őket tartom esélyesebbnek, mégha a fogadóirodák nem is (2,5 vs. 2,75)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése