Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.05.14. 15:41:46

Fecooo írta:az Arsenal röhögve megnyerhette volna a PL-t, ha csak a kötelezőket be tudták volna húzni... )
De nem tette, így nem érdemelte volna meg a bajnoki elsőséget. A hozzászólásoddal egyet értek, én is csalódott lennék, és a MU idénye gyengébb, mint mondjuk a Barcáé, csak most valahogy év végén jöttek fel játékban, télen még azt mondtam inkább őket kapjuk, mint az Arsenalt.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.14. 15:25:02

ez a mostani meccs tökéletesen prezentálja a MU idényét...

amikor "baj van", pont történik vmi, ami segít nekik...

gyakorlatilag akármennyire is gyenge volt a bajnokságban egész szezonban a Manchester, a körülmények mindig úgy alakultak, h nekik jó legyen, akár az ellenfelek még gyengébb formáját, akár a körbeveréseket nézzük...

attól függetlenül, h szimpatizálok az ágyúsokkal, objektíven nézve is belátható, h az Arsenal röhögve megnyerhette volna a PL-t, ha csak a kötelezőket be tudták volna húzni... ennyi ponttal nagyon régen nyert vki angol bajnokságot...

nagyon csalódott lennék, ha nem tudnánk őket megverni 28-án... :roll:

(bocsi a MU szimpatizánsoktól...)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.14. 14:26:06

salas9 írta:Tudom, hogy 2 fordulóval a vége előtt 6 pont a MU előnye, de ha maradna így az állás, hogy a Blackburn most megveri a MU-t(vezet 1-0-ra) és a Chelsea behúzza akkor még mindig nem jelenthető ki bajnoknak ugye? És akkor még jövő héten is kemény kezdőt kellene nekik felküldeni, hogy meglegyen a bajnoki cím. Vagy most pontosan mi a szitu ott, kicsit elvesztettem a fonalat... :roll:
nem fognak kikapni,ne reménykedj :D
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2011.05.14. 14:15:22

Tudom, hogy 2 fordulóval a vége előtt 6 pont a MU előnye, de ha maradna így az állás, hogy a Blackburn most megveri a MU-t(vezet 1-0-ra) és a Chelsea behúzza akkor még mindig nem jelenthető ki bajnoknak ugye? És akkor még jövő héten is kemény kezdőt kellene nekik felküldeni, hogy meglegyen a bajnoki cím. Vagy most pontosan mi a szitu ott, kicsit elvesztettem a fonalat... :roll:
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.13. 15:22:25

gergo9 írta:http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/mu ... ne-2077279

:lol: :lol: :lol:
Ez hatalmas, kedvelik az öreget ott fennt.
lehet kérni ilyet műgirnyó kommentárjaira is? :D

szid: 5 meccs
dicsér: 3 meccs
megszólal: automatikusan 1 meccs

:lol: :lol: :lol:
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.05.13. 14:55:45

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/mu ... ne-2077279

:lol: :lol: :lol:
Ez hatalmas, kedvelik az öreget ott fennt.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2011.05.11. 16:56:02

LM10 írta: Akkor most a Tottenham még EL-t sem indul majd?( ha ők lesznek a 6.ok)
Nem, nem indul. Az angol szabályok szerint a bajnokság 5. helyezettje mellett a Ligakupa- és az FA kupa győztese indul az EL-ben.

Szerk.: Épp ezért lesz érdekes a Liverpool-Tottenham meccs a következő fordulóban. Ugye most a 'Pool áll EL-helyen, de ha nyer a Spurs, akkor előznék Modricék. De otthon a Liverpool behúzza...
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.05.11. 16:28:39

Leomessi14 írta:
LM10 írta:http://baggioblogja.blog.hu/2011/05/10/ ... okcsapat_1

Írtam egy cikket az Arsenal 2004-es felemelkedésétől, a mai "szerencsétlen" arsenalig. Game90 is közreműködött, elég hosszú lett, de érdemes elolvasni szvsz. Véleményt kérek majd a cikkről.
Remek iras! Az az Arsenal ha sonloan szeretheto csapat volt,mint a mostani Barca,hihetetlenul jok voltak :shock:
Köszönöm neked, és a többi olyan embernek, akik elolvasták! Nincs jobb mint mikor amit írtál, élvezettel olvassák az emberek :)

Amúgy nagy orom a Liverpool felemelkedése, remélem jövőre még pár új igazolással elérik a BL indulást. A City 2 pontra van az Arsenaltól, ha akár még a 3. hely is a City-é lehet, bár ez elég valószínűtlen. Akkor most a Tottenham még EL-t sem indul majd?( ha ők lesznek a 6.ok)
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.05.11. 14:47:26

bence-barca írta:
Game90 írta:Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de jövőre a bajnokság 5. helyezettje mellett a Stoke és a Birmingham fog indulni az EL-ben. Reszkess európai foci :D
A Liverpool meg még talán az Everton is indulhat, mint 7. helyezett, nem? Birmingham szerintem nem, az FA kupa az Angliában, ami meghatározza a kupai ágon indulható csapatot. De lehet hülyeséget mondtam.
Mert szerintem azért, mert 2 kupájuk van attól még nem kapnak több kvalifikációs helyet. Ha jól tudom a franciáknál sem számít a ligakupa, csak a "sima" kupa.
Elvileg a magyar Ligakupa győztes is indulhat EL selejtezőn, vagy tévedek? :lol:

Szerk: És nem, nem is csodálom :lol:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2011.05.11. 14:36:55

bence-barca írta:...
Nem jól tudod, a ligakupa is EL indulást ér. A győztes amennyiben nem végez nemzetközi kupaindulást érő helyen, a meghatározott selejtezőkörben kapcsolódik be. Ha olyan csapat nyer, amelyik nemzetközi kupaindulást érő helyen végez, akkor a bajnokság azon csapata indul az EL-ben, amelyik a koefficiens szerint meghatározott utolsó nemzetközi hely utánin végez. :)
Na ez így elég kusza, de pl. Angliában idén a Birmingham nyerte a ligakupát, tehát ők indulnak az El-ben, míg a franciáknál a Marseille nyerte, amely csapat ugye tuti BL-résztvevő, ezért a francia bajnokság 5. helyezettje indul az EL-ben.
A nemzeti kupáknál más a helyzet, ott hasonló szituban a kupadöntő résztvevője indul az EL-ben.
Szóval igen, a Birmingham és a Stoke is indul az EL-ben. Megjegyzem, ekkora böszmeséget még nem nagyon láttam, hogy ez a szutyok Stoke nemzetközi kupában indul... Szabályosan fáj nézni, amit művelnek, és sajnos nem csak nekem fog fájni, hanem a soros ellenfelüknek is, remélem kevés áldozata lesz a kirándulásaiknak... :)

Jah, akkor már alá is támasztom az írásom:
http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... ngham.html
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.11. 13:39:04

Game90 írta:Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de jövőre a bajnokság 5. helyezettje mellett a Stoke és a Birmingham fog indulni az EL-ben. Reszkess európai foci :D
A Liverpool meg még talán az Everton is indulhat, mint 7. helyezett, nem? Birmingham szerintem nem, az FA kupa az Angliában, ami meghatározza a kupai ágon indulható csapatot. De lehet hülyeséget mondtam.
Mert szerintem azért, mert 2 kupájuk van attól még nem kapnak több kvalifikációs helyet. Ha jól tudom a franciáknál sem számít a ligakupa, csak a "sima" kupa.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.05.11. 13:29:13

visca el barca írta: én oszinten megmondom fingom nincs amugy a mencseszter mitol olyan eros... ha csak a keretet nézzük nem olyan brutalis. jó középen van két atom védojuk, elol meg egy rooney és kész. ...
de nani, aderson, park, de főleg carrick, fletcher nekem olyan semmilyenek
Ezt jól látod. De az az igazság, hogy a MU játékában nincs szükség erős támadó középpályára. Igyekeznek minél hamarabb átjátszani ezt a területet előreívelésekkel. A középpályások szerepe náluk a védekezésből áll elsősorban, és a távoli lövések kivitelezéséből. Teljesen más rendszerük van ilyen szempontból, mint mondjuk nekünk - (vagy ha angol példával akarunk élni: mint az Arsenalnak). Ezért tűnhetnek szürkének vagy észrevehetetlennek ezek a középpályások.

A MU játéka (amióta ismerem a SAF-csapatot) a világklasszis kapusra, a kemény védelemre, a kemény középpályára, a gyors és jól beadó szélsőkre, és a gólerős csatárokra épül. Ez a recept évek óta, de ez egy jól láthatóan működőképes dolog: Angliában mindenképp, Európában pedig viszonylag elég sokszor. Ha lehet ilyet mondani: a klasszikus angol focit játsszák, de nemcsak angol játékosokkal (ami ilyen szempontból színesebbé teszi a játékot).
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.11. 11:42:12

Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de jövőre a bajnokság 5. helyezettje mellett a Stoke és a Birmingham fog indulni az EL-ben. Reszkess európai foci :D
messideco írta: Jah, és KAPUS... :roll:
Szerintem nem kell kapus, Szczesny majd megoldja. Én bírom a srácot :)
visca el barca írta:chamakh meg nemtom mé nem jatszik :D
Kb. 1,5 hónapig játszott jól, utána abban versenyeztek Bendtnerrel, hogy melyikük hagy ki nagyobb helyzeteket.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.11. 09:55:16

Én azért örülök a City BL helyének, (persze előbb még kvalifikálniuk kell magukat...) mert így legalább megtudhatjuk mire mennek a nagyok között. Mert mondjuk eljutni a negyeddöntőig az szerintem már egy szép eredmény lenne tőlük, mint ahogyan idén a Spurstől is.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.11. 09:47:52

A tegnapi sovány City győzelemmel, matematikailag is biztos hogy ők szerezték meg a 4. helyet. :roll: Még biztam egy esetleges Pool csodában, de nem jött össze. De legalább jutott volna be a Spurs! Mindegy mostmár kíváncsian várom mire fognak menni a BL mezőnyben. De jövőre visszaállhatna a rend, mert a Liverpool a BL-ben akarom látni! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.05.11. 08:54:48

Az Arsenalnak kellene egy Robert Huth pl., középre.
A vkp-ra talán talál valakit Wenger, aki nem 16 éves...
És még csatár kell, Samah nem garancia, Rvp sérülékeny, Bendter egyenlő a nullával, Velával nem számol a francia.
Jah, és KAPUS... :roll:

Jövőre talán harcolhat az ágyus alakulat a bajnoki címért. Go Gunners!
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.05.10. 23:13:32

Game90 írta:Gary Cahill, Vertonghen, gólerős csatár) és a hulladékot eladni.
cahill meg a belga ugyanaz a szint mint mint most djourou vagy koscielny... csatár viszont kell mert fanpörszi nagyon kevés egymagában (mint nálunk villa), bendtner nem az a szint, chamakh meg nemtom mé nem jatszik :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.10. 22:52:30

Barcaman14 írta: Úgy tűnik minden az ágyúsok ellen van, arra pedig nem lehet alapozni hogy majd jövőre fordul a kocka.
Pedig de, jövőre nyerünk valamit. Vagy utána. Vagy azután.
visca el barca írta:...
Én igazából 3 részre bontanám a PL nagycsapatokat:
1. ManUnited és Chelsea.
2. Arsenal és ManCity.
3. Liverpool és Tottenham.

Ebből is látszik, hogy jövőre még nagyobb verseny lesz a BL-helyekért, 6 csapat pályázik 4 helyre.

Arsenalba nem igazolnék 30-32 éves játékosokat. Inkább a mostani játékosokat nem kéne eladni 25-28 éves korukban. Szerencsére a kapuskérdés megoldódott úgy 15 évre, csak 3 embert kéne igazolni (pl. Gary Cahill, Vertonghen, gólerős csatár) és a hulladékot eladni.

Amúgy nálam Fabregas sem vezér. Majd néhány év múlva Wilshere az lesz.

ManUnited-es résszel viszont nagyon egyet értek. De ezt írtam néhány kommenttel ezelőtt is, hogy régen láttam ilyen gyenge manchesteri keretet.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.10. 22:45:13

visca el barca írta:én oszinten megmondom fingom nincs amugy a mencseszter mitol olyan eros...

a mu SAF-tól erős, messze a világ legjobb edzője,
Meg is válaszoltad! :D A MU attól erős, hogy Ferguson elképesztő érzékkel épít be olyan embereket a csapatba, akikben nem sokan láttak volna potenciált. És mindezt több mint két évtizede! Évről évre ütőképes csapatot formál.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.05.10. 22:30:35

azért ne felejtsük el, hogy az arsenalnak a mu és chelsea személyében 2 olyan vetélytársa akikkel (egyelore) nem tudja felveni a versenyt. a mu SAF-tól erős, messze a világ legjobb edzője, a cselzinek meg brutalis kerete van.

az arsenalon az segitene, ha egy kicsit megtolnák pénzzel és wenger tudna legalább 2-3 idősebb jatekost venni akik alapemberré válnának és vinni tudnák a hatukon a csapatot egy pár évig. az a legnagyobb baj, h fabregason kivul nincs igazán vezér. aztan ha iden ot is eladják nemtom mi lesz ott. azért ha megnézitek überbrutalis h rosicky a maga kb 29-30 évével az arsenal legidosebb jatekosa... (kapusokat leszmitva). lehet tele van tehetséggel, de rutin nincs. ha megtudják még egy tartani egy-két évig modjuk vermaelent, clichyt, sagnat, songot, wilsheret, fabregast, nasrit meg elore az oroszt és fanpörszit + vhova bepréselnek két idősebb (30-32) éves játékost bőven jók lehetnek az elkövetkezendő évekbe.

amugy ha megnézitek SAF is durvan fiatalítani kezdett (pl. a 2 szélső védő, chicharito..)

én oszinten megmondom fingom nincs amugy a mencseszter mitol olyan eros... ha csak a keretet nézzük nem olyan brutalis. jó középen van két atom védojuk, elol meg egy rooney és kész. chicharitonak volt eddig egy jo szezonja valszeg ő is jo lesz, de nani, aderson, park, de főleg carrick, fletcher nekem olyan semmilyenek :D giggs meg scohles sem lesz fiatalabb már..aztán kérdés van der saar helyére is kit hoznak...

szoval érdekes lesz jövőre a pl...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.10. 22:01:28

LM10 írta:http://baggioblogja.blog.hu/2011/05/10/ ... okcsapat_1

Írtam egy cikket az Arsenal 2004-es felemelkedésétől, a mai "szerencsétlen" arsenalig. Game90 is közreműködött, elég hosszú lett, de érdemes elolvasni szvsz. Véleményt kérek majd a cikkről.
Szerintem is jó cikk! :wink: Érdekes kérdés hogy meddig megy még ez így az Arsenalnal?! :roll: Wenger menesztése szurkolói körökben téma, de ha jól tudom komolyabban fel sem merült. Évről évre ugyanaz történik, és a cikkben is rávilágitottál a lényegre. Fiatalság, illetve a kulcsemberek hiánya. Lenne erre megfelelő ember a keretben, csak hát a sérülések. És itt kilyukadunk a szerencséhez...
Úgy tűnik minden az ágyúsok ellen van, arra pedig nem lehet alapozni hogy majd jövőre fordul a kocka.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2011.05.10. 21:40:48

LM10 írta:http://baggioblogja.blog.hu/2011/05/10/ ... okcsapat_1

Írtam egy cikket az Arsenal 2004-es felemelkedésétől, a mai "szerencsétlen" arsenalig. Game90 is közreműködött, elég hosszú lett, de érdemes elolvasni szvsz. Véleményt kérek majd a cikkről.
Remek iras! Az az Arsenal ha sonloan szeretheto csapat volt,mint a mostani Barca,hihetetlenul jok voltak :shock:
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.10. 21:08:31

LM10 írta:http://baggioblogja.blog.hu/2011/05/10/ ... okcsapat_1

Írtam egy cikket az Arsenal 2004-es felemelkedésétől, a mai "szerencsétlen" arsenalig. Game90 is közreműködött, elég hosszú lett, de érdemes elolvasni szvsz. Véleményt kérek majd a cikkről.
Jaja, írjátok a véleményeket srácok! :wink:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.05.10. 20:31:55

http://baggioblogja.blog.hu/2011/05/10/ ... okcsapat_1

Írtam egy cikket az Arsenal 2004-es felemelkedésétől, a mai "szerencsétlen" arsenalig. Game90 is közreműködött, elég hosszú lett, de érdemes elolvasni szvsz. Véleményt kérek majd a cikkről.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.09. 23:26:55

Megint jövök néhány infóval :) :

74% - Arsenal's possession v Stoke yesterday was the highest by a losing team in the PL since Wigan lost at Hull in Oct 09 (76%).

Cesc Fabregas, 23, has assisted 80 times for #Arsenal in the #PL in total. He is the third all time assister in the #PL.

Fabregas otthona:
http://www.youtube.com/watch?v=-haqj4DEerI
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése