Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 22:24:57

Vezetik a világ legerősebb bajnokságát Pep Cityje előtt, elég nehezen várnék a meccstől sima Barca továbbjutást. :D Tavalyi Pool ellen igen, az elég gyenge eresztés volt, persze végig sérült volt a fél csapat minimum.

Szerintem két meccsen 5-6 rúgott góllal küldenének minket haza, a stílusütközés is mellettük szólna. Én a City ellen is több esélyt látnék kicsit.

Közben el is dőlt. Amúgy kérdés, mi az a sziporkázó foci, futószalagon kerülnek a kapu elé, az ellenfél meg pillanatokra nem jön ki az egész meccsen.

Én is úgy vagyok, mint Sinya, itt nem egymás lábának széttörése a cél, nem is a sünddisznó foci, a játékvezetés miatt is csak feleannyit kell idegeskedni, rendre jobb, emészhetőbb focit látni. Mínusz a Barca meccsek, nyilván. A nézők nem szakértően nézelődnek, hanem van hangulat, az egész kicsit olyan mintha a La Liga egy rossz értelemben vett régi film lenne, a PL meg egy modern blockbuster.

Sőt, állítom, hogy több angol csapat játszik már technikás, egyérintősebb focit, mint a spanyolok közt. Néha-néha még a Pool is mutat ilyesmit, de egy Arsenal, Tham, Fulham, City pl. biztos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.04.04. 22:29:05-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.04. 22:20:34

Az Angol bajnokságot “valamiért” nem lehet vezetni, lehet Peter valóban te fogsz ki rossz meccseket vagy az is egy kérdés hogy neked mi a jó foci, ha a régi Barca vagy a City féle játékhoz vagy szokva akkor nem is fogod jónak látni ezt a Poolt szerintem.

Hozzáteszem hogy a Pool játékban még messze nem játszik úgy ahogy tudna, de ezt is leírtam idénre új kp lett teljesen, a támadósorban pedig vannak hiányosságok egyrészt Salah posztja nálam már tavaly is kérdéses volt, másrészt ahogy Bence írja nincs se egy Haaland se egy Kane se egy Jesus típusú gólvágó, ami lehet a következő szezonban kellene majd a BL miatt is.

Én nem várok el sziporkázó játékot. Anno a City se úgy kezdte, az Arsenal se játszott mindig olyan szépen ahogy most. Idő kell hozzá, más kérdés hogy majd az új edző pl milyen irányba viszi el a Poolt és kiket vesznek a nyáron.

De én megint máshogy állok az egészhez, én a Barca miatt nezek spanyol focit, amúgy sokszor okádni tudok tőle. Én inkább nezek egy hajtós Luton vagy West Ham meccset. Az se olyan mint Iniestáék régen de élvezhető teljesen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 22:10:42

Jóó a Pool ma is, pedig azért a 3 napos szigorított menetben biztos kicsit próbálnak spórolni. Csak a végén sokmindent elhibáznak, nincs igazi gyilkosuk. Pont ezért durva, hogy még így is vezetik a ligát. Nyáron tuti akarnak majd szedni valahonnan egy 20+-os támadót, Nunezben lazán benne van, de nem tudom, meddig tudnak rá várni.

Nekem egy présgép jut róluk eszembe stílusilag, ahogy megy előre a meccs, mindig még egyet és még egyet szorítanak, teljesen bepréselik a kapu elé az ellenfelet, aki végül szinte mindig megtörik.

A közönség meg szerintem náluk a legjobb a világon, mindig iszonyat hangulat van, számomra ez is kicsit hozzáad a meccsekhez.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.04. 22:05:24

Hát nem tudom, hogy nekem van "szerencsém", vagy másoknak is, de tényleg ritkán látok sajnos jó pool focit. Kloppot csípem, a korábbi poolja nagyon látványos volt.
Ez a mostani, hát olyan semmilyen. Valamiért nyilván vezeti a tabellát, angol bajnok is lehet.
Látni tőlük néha látványos időszakokat, szóval nem bántom őket, de semleges nézőként az utóbbi években teljesen máshoz voltam szokva egy angol listavezetőtől.
Ha a psg helyett a pool lenne az ellenfelünk, sima Barca továbbjutást várnék.
Feszkó és hangulat rendben, de a fociról beszélek
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.04. 22:05:07

Nunez és Diaz ezen a meccsen is kapar, Salah a szokásosnál is gyengébb volt le is cserélték jogosan.

Kiváncsi vagyok lesz-e a végén Pool győzelem, ha nem akkor az nagy hátrány főleg egy MU elleni meccs előtt.

McAllister beguritotta jól van :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sinya22 2024.04.04. 22:07:17-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 21:56:53

Én ezért szeretem nagyon az ilyen jellegű játékosokat, Nunez messze-messze nem ért fel a potenciáljához (egyelőre), de nagyon megy minden meccsén, és néha ebből összejön valami. :) Diaz is ilyen. Pech, hogy egyik sem elég gólerős, már kb eldőlt volna a PL.

Közben egyenlítés, legalább a meccs izgalmas továbbra is. Kemény lenne, ha az utolsók ellen buknának.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.04. 20:54:35

Milyen Nunez gól volt ez.. ezért kell letamadni a kapust, ritkán de bejön :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.04.04. 14:36:19

Látva a City utóbbi meccseit, elég szenvedős. Félő, hogy a Madridtól nagy zakót kap, amilyen a védelmük. A Madridnak nagyon gurul a labda az idén. Én szurkolok Guardiolának
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.04. 12:39:02

LG írta:
2024.04.04. 12:16:17
A City végül elég simán lehozta. A következő ellenfelük a Crystal Palace lesz, akiknek nem kell foggal-körömmel küzdeni a kiesés ellen, így szerintem félgőzzel is megoldják a kékek. Szerintem annyira nem vesz ki sokat belőlük ez a két meccs, elég jó állapotban lehetnek a Real ellen. Onnan aztán drurva lesz nekik, de már mindenkinek. Ha behúznának megint egy PL-BL duplát (még keményebb esetben FA-kupával), az szerintem egyik legnagyobb teljesítmény lenne ebben a sportágban.
Hát, tudnak rotálni, de azért ez a 3 meccses ritmus mindenképp kemény. Rodrit pl nem tudják kirakni, mert összeomlik a csapat. Valami 65 mecccs körüli sorozat van asszem, ahol amikor ő játszott, nem kaptak ki, minden vereségük akkor történt, mikor nem volt a pályán. Elképesztő adat.
Szerencsére (mármint a BL meccs miatt szerencsére) javul a formájuk. Sima volt, az az egy gól is olyan volt, hogy egyszer átment az AV a félpályán. Nem gondoltam, hogy ilyen szintű egykapuzás lesz, főleg az első meccs hírhedt 22-2 kapuralövési aránya után az AV javára.

A Poolnak gondolom ma hoznia kell az utolsó elleni meccset, a MU-nak meg ma a kék-piros roncsderbin elszállhat az utolsó esélye a BL-re, még akkor is, ha megkapják az angolok az 5. helyet. Nem is érdemlik meg, volt egy nagyobb fellángolásuk, de ennyi, ten Hag megítélésével ezt még meg akartam várni, mostanra szerintem egyértelműen kijelenthető, hogy nem jött be ez a házasság. Szerintem az ő mélyrepülésüket két egymásból következő dolog indította el, CR érkezése, aki előtt Solskjaer-al elég stabilak voltak, és abból, hogy a norvég nem tudta kezelni a sztárszitut, és teljesen összeomlott a csapat egyénileg és strukturálisan is, elindítva az edző utáni kapkodásos lavinát. Persze TH-al jól is kijöhettek volna a dologból, ő már logikus lépés volt, inkább pech, hogy nem jött be.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.04. 12:16:17

bence0330 írta:
2024.04.03. 21:16:16
Na az Arsenal megtette a magáért, úgy tűnik. Nem irigylem szegény angolokat, két meccset játszanak a BL előtt, 3-4 napos ütemben amíg a spanyolok nullát... kemény. A City biztos jobban fog szenvedni a lassan magára találó AV ellen.
A City végül elég simán lehozta. A következő ellenfelük a Crystal Palace lesz, akiknek nem kell foggal-körömmel küzdeni a kiesés ellen, így szerintem félgőzzel is megoldják a kékek. Szerintem annyira nem vesz ki sokat belőlük ez a két meccs, elég jó állapotban lehetnek a Real ellen. Onnan aztán drurva lesz nekik, de már mindenkinek. Ha behúznának megint egy PL-BL duplát (még keményebb esetben FA-kupával), az szerintem egyik legnagyobb teljesítmény lenne ebben a sportágban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.03. 21:16:16

Na az Arsenal megtette a magáért, úgy tűnik. Nem irigylem szegény angolokat, két meccset játszanak a BL előtt, 3-4 napos ütemben amíg a spanyolok nullát... kemény. A City biztos jobban fog szenvedni a lassan magára találó AV ellen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.01. 16:58:44

bence0330 írta:
2024.04.01. 02:11:36
Az Arsenalnál tavaly még nagyon lehetett érezni, hogy ők a kiscsapat, akik ki fognak pukkadni, idén ez az érzés már alig van meg, de még mindig kicsit túlságosan kiscsapatnak érzem őket a két nagyhoz képest, de már csak fejben, a tapasztalat hiánya miatt, amiért a döntő pillanatban meg fognak törni. A Pool ilyen szempontból profibbnak tűnik a rutin miatt.
Az Arsenal talán éppen ezzel bizonytja a folyamatos, lépésről lépésre fejlődését, hogy éppen azzal a kicsivel, de jobb, mint az előző szezonjában.
Ettől eredményes és stabil az építkezésük.

Ez a pool elég messze van a korábbi pooltól, de valahogy nagyon jó a széljárásuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.01. 02:11:36

Engem alig érdekel, ki nyeri, legyen végig izgalmas, a Cityről csak annyi érdekel, hogy a BL-re kapják össze magukat. Ez amúgy a Pool malmára hajthatja a vizet, szerintem ők a negyeddöntőre még magasról fognak tenni, az elődöntőre már fél szemmel odafigyelnek, a döntő meg csak egy meccs, ha odáig eljutnak, nem olyan fárasztó, plusz szezon vége. A Citynek meg az Arsenalnak lesz ehhez képest kettő-négy jóval fárasztóbb meccse.

Ilyentájban szokta amúgy Pep megreformálni a csapatát a hajrára valami új formációval, azt tippelném, hogy lesz megint valami ilyesmi 1-2 fordulón belül, és fel fog éledni a gépezet. Mostanában nagyon forgatja is, az elmúlt 3 meccsüket láttam, 3 különböző felállással, 3-2-4-1, 4-1-4-1, 4-2-3-1. Szerintem most keresgél, és meg fogja találni megoldást, persze lehet, hogy ez már késő lesz, még ha sikerül is.
(Érdekes, mennyire kontrasztos ez Kloppal, aki csak akkor tér el iszonyú ritkán a bevett a 4-3-3-tól, ha mondjuk kizúgott minden középpályása és van vagy 6 bevethető támadója, és akkor néha tol egy 4-2-3-1-et)

Az Arsenalnál tavaly még nagyon lehetett érezni, hogy ők a kiscsapat, akik ki fognak pukkadni, idén ez az érzés már alig van meg, de még mindig kicsit túlságosan kiscsapatnak érzem őket a két nagyhoz képest, de már csak fejben, a tapasztalat hiánya miatt, amiért a döntő pillanatban meg fognak törni. A Pool ilyen szempontból profibbnak tűnik a rutin miatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.31. 23:49:36

70 százalék körüli labdabirtoklással is lehet kapni 2-3 gólokat, láttunk már ilyenre példát, és eddig a City védelme is sebezhető, a top 3-ból ők kaptak a legtöbb gólt.

Hozhatnak 9/9-et, de erre ugyanúgy a Liverpool is képes lehet, kb. hasonlóan nehéz a hátralévő sorsolásuk. Az Arsenalé is csak kicsit nehezebb talán. Az előző években meg azért a City jobban szerepelt a rangadókon, és ez is kellett a bajnoki címekhez.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.03.31. 23:31:32

Vérszegény a city, szűkös a keret is.
Hiába megy a mantra hogy 2-3 kezdőre való játèkosuk van, ez nem igaz.
Van egy masszív 11 meg 4-5 értelmezhető csere, és kész.


Pool nyeri a roncsderbit, jól dob nekik a gép ebben a fáradt xg pl-ben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2024.04.01. 09:49:50-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.31. 23:18:54

Lehet nem csinálják össze magukat,de gólt lőni se fognak és emberemlékezet óta most fordult elő először nem rúgtak gólt a Citysek. Nem féltem őket, az hogy nem nyertek a top 5 ellen,na bumm. Ez bajnokság, minimális a lemaradásuk és pont ezt mondom, hosszútávon kijön a játékbeli folenyuk amire a labdabirtoklás is tökéletes mutató. És elég megverni a maradék 15 csapatot oda vissza 90 pont,elég ütős szám. De nyilván ez csak játék a számokkal,elmúlt 3 évben is ekorul szereztek pontokat,lsd nyerték is a bajnokságot. Van 9 meccs hátra,ha mindet behúzzák,nem lehetetlen akkor szerintem megint nyernek. Én szorítok Pepnek, dinasztia így is amit letett az asztalra Manchesterben is,de tovább irodhat a történelem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.31. 22:29:15

78% a labdabirtoklás, de a top 5 ellen idén nem nyertek bajnokit :D Ilyen csapat ne nyerjen már bajnokságot. Haaland is a Lutonnak lövöldözi a gólokat, amúgy meg bújócska van.

Az ellenfelek meg 2024-ben már egyáltalán nem fogják összecsinálni magukat attól, hogy nincs náluk a labda.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.31. 21:52:17

Ahhoz képest a Chelsea és a Pool ellen is nagyon örülhettek a döntetlennek, utóbbin meg konkrétan lejátszották őket a vörösök.

Az Arsenal amúgy a legutóbbi két meccsén verte a Cityt, Guardioláéknak a jelenlegi top 4 ellen konkrétan nincs még győzelmük. A Pool 4-gyel megy előttük úgy, hogy nekik volt folyamatosan 7-8, olykor 10 hiányzójuk. Lókolbászt nem érdemelnek, ha a bíró nem menti meg a valagukat a Pool ellen, már lefőttek volna.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.31. 21:16:59

Én második félidőt láttam,az nagyon magas színvonalú volt. Alig volt rossz passz,Arsenal is magas szintet hozott védekezésben,főleg Gabriel. City lehet eredményekben gyengébb,de focitudasban magasan kiemelkedik. Én nem féltem őket, azért az hogy konstans 70% felett birtokolták ma is a labdát,de kiírták a másodikban 78!!!!!! Az túl sok jót az ellenfeleknek nem vetít elő.

Bízom benne ok nyerik a bajnokságot. Pool maga se tudja miként vezet szerintem,rengeteg adhoc meccsből tudták kijönni jól. Arsenal konstans hozzá a szintet és annyi negatívum (City ellen)után nekik a mai egy pont felér 10-zel memtalisan. De hosszútávon nehezen hiszem hogy ne a City nyerjen. Egy-egy meccsen ellehetett őket bizonytalanitani,de hosszútávon brutális nyomást helyeznek mindenkire és labda nélkül meg a feje tetejére is állhat az ellenfél,gólt nem igen fog szerezni.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.31. 20:24:27

bence0330 írta:
2024.03.31. 15:23:41


Nagyon nyom a Pool így hátrányban, MacAllister különösen él.

A meccsről lemaradtam, de az argentint már figyelem egy ideje, szerintem hatalmas fogás volt nekik.

A City-Arsenalt már láttam, sajnos a biztonsági játék megölte az egészet. Főleg az Arsenal volt nagyon defenzív, de tegyük hozzá, hogy az x nekik jobb, ezt a Citynek kellett volna jobban erőltetnie.

Haalandot jól fogták a meccs nagy részében, de így is előtte volt kb. a legnagyobb lehetőség eldönteni, de borzalmasan találta el a labdát. Korábban volt róla stat, hogy ő hibázza a legtöbb ziccert idén a PL-ben, szerintem ez azóta sem változott. Van ugyan 18 gólja, de ezzel a kiszolgálással jóindulattal is csak az elvárható minimumot hozza. A maradék PL-rangadón és a BL-ben termelnie kell, hogy mentse ezt a szezont.

Ahogy írtam, én az Arsenalnak szurkolok, de jelenleg teljesen megérdemelt vezet a Liverpool. Sőt, igazából nagyobb is lehetne a különbség. Nekik volt szerintem a legtöbb pechjük, és a játékvezetés is őket hátráltatta leginkább.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.31. 19:28:34

bence0330 írta:
2024.03.31. 19:16:13
Nézhetetlen sajna továbbra is. Haalandot 2-3-an fogják egész meccsen, most jutott el először hozzá tisztán a labda, ő is úgy meglepődött, hogy luftot "rúgott". Ez kb elmond mindent a meccsről. Arsenalnak volt 1-2 esélye, de mindig rosszul döntöttek. Most kicsit kinyílt így a 80. perc után a dolog.

1 és 2 a kaput eltaláló lövések száma :D :D

57 meccs után végzett lőtt gól nélkül otthon a City.
Az a baj, hogy Haaland a többi nagy meccsen is ezt csinálja idén. A Pool ellen nem volt olyan szorosan fogva, de egy gyenge lövésre emlékszem tőle az egész meccsen. Nyilván ez nem csak az ő sara továbbra sem, de ezek a PL rangadók idén jól mutatják, hogy a City gépezet nagyon akadozik. Megvan a labdabirtoklás, meg az 1v1-ek mondjuk a szélen, de utána nagyon elfogy a tudomány. Korábban azt mondtam volna a City- Real BL-re hogy 60-40, de ha beleveszem a norvég gyengélkedést meg a Real BL rutinját, nem vagyok benne biztos, hogy a City az esélyesebb :D

A Pool fordulója lett. Azt hallottam, hogy az Arsenal sorsolása elég necces (Spurs, Villa, Brighton is köztük van). A City minden, csak nem magabiztos. 2 illetve 3 pont előny semmi, de megint az élen vannak, szóval most inkább fogadnék egy Pool bajnoki címre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.31. 19:16:13

Nézhetetlen sajna továbbra is. Haalandot 2-3-an fogják egész meccsen, most jutott el először hozzá tisztán a labda, ő is úgy meglepődött, hogy luftot "rúgott". Ez kb elmond mindent a meccsről. Arsenalnak volt 1-2 esélye, de mindig rosszul döntöttek. Most kicsit kinyílt így a 80. perc után a dolog.

1 és 2 a kaput eltaláló lövések száma :D :D

57 meccs után végzett lőtt gól nélkül otthon a City.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.31. 18:57:08

Ilyen is ritkán van, én a félidőben otthagytam a City- Arsenalt. Valahol számítottam rá, mert a City szenved a rangadókon idén, az Arsenalnak meg idegenben nem rossz az X. Itt max egy gyors gól segített volna kizökkenteni ebből a taktikusságból a meccset, de így azt mondom valaki majd talál egy gólt, és ennyi.

Pár hete a Pool- City sokkal nagyobb iramú volt, tele helyzetekkel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.31. 17:10:27

Sinya22 írta:
2024.03.31. 15:34:17
Jó meccs nagyon, a Pool jobb oldala sebezhető, szerintem lesz még Brighton gól is arról az oldalról.

Úgy tűnik egy Salah góllal csak nyer a Pool nehezen. Az biztos (hogy ne csak az egyiptomit szidjam) ennél a Pool támadótriónál önzőbb sort nem nagyon láttam még. Érdemes figyelni hogy szinte az összes Diaz, Nunez vagy Salah helyzetnél lövésnél van 1 vagy sokszor 2 jobb pozícióban levő társ mégsem néznek fel hanem az összes létező szögből jön a lövés vagy az eszetlen labdacipelés. Szeretem a Pool-t, de valahol ez is közrejátszik abban hogy ennyire sok meccset kell fordítani, vagy a végén megnyerni, kell 10-15-20 helyzet mire sikerül lezárni egy meccset. Ha sikerül.
Ja, a kémia kevésbé van meg. Amúgy Nunezen nem érzem annyira ezt, szerintem ő kifejezetten szeret a többiek alá játszani, sokat húz el embert, keresi jobban a passzokat is. Persze néha ő is ráveri, mikor nem kéne, de egy kilencesnek szerintem ez valamennyire a dolga.

Reméljük, a következő meccs még jobb lesz. :)

Szerk: hát nem az, sajna ez eddig az a meccs, ahol a két csapat taktikailag túl jó, stabilitásra törekednek, nem igazán élvezetes így.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.03.31. 15:34:17

Jó meccs nagyon, a Pool jobb oldala sebezhető, szerintem lesz még Brighton gól is arról az oldalról.

Úgy tűnik egy Salah góllal csak nyer a Pool nehezen. Az biztos (hogy ne csak az egyiptomit szidjam) ennél a Pool támadótriónál önzőbb sort nem nagyon láttam még. Érdemes figyelni hogy szinte az összes Diaz, Nunez vagy Salah helyzetnél lövésnél van 1 vagy sokszor 2 jobb pozícióban levő társ mégsem néznek fel hanem az összes létező szögből jön a lövés vagy az eszetlen labdacipelés. Szeretem a Pool-t, de valahol ez is közrejátszik abban hogy ennyire sok meccset kell fordítani, vagy a végén megnyerni, kell 10-15-20 helyzet mire sikerül lezárni egy meccset. Ha sikerül.
Válasz küldése