Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.05.30. 15:24:12

westerngom írta:- no, azért az alábbi hangnemünket olvasva, vegyünk már visszább a humorral/agyarakkal, mert nagyon sportszerű volt az MU. minden tekintetben és a magyar szurkolói tábor is Úriemberként viselkedett!
Megéri elolvasni a végén a hsz.-eket/kommenteket:
http://manunited.blog.nepsport.hu/archi ... _orvossag/

Túl sokat foglalkozunk és töltünk az RM - el kapcsolatos etikátlan dolgokkal, hogy már ránk is átragad....., a baráti körömben lévő MU fanok is hasonlóan reagáltak a kupa átadást követően mint a cikkben és megkövették a jobbat!
Szóval nem (lenne) baj, ha visszafelé is működik a tisztelet és elismerés!
De azért vedd figyelembe, h nem a MU az ősi riválisunk, + nem is olyan gyalázatos körülmények között zajlott a meccs mint a Madrid ellen. Igazából a MU-nak nincs mit reklamálnia, egy jó meccsen kikaptak egy jobb csapat ellen, és ezután úgy álltak hozzá, ahogy kell. De ne avassunk már szenté őket. Angliában ugyanúgy nyomják a balhékat, mint mi a Real ellen. Na jó, ebben a szezonban a 2 spanyol oriás között nagyon elmérgesedett a viszony, de ez nem is csoda, hisz minkét oldalról voltak sportszerűtlen nyilatkozatok, a meccseken is gyalázatos dolgok történtek, + eleve már az sok El Clasico pár hét alatt olaj volt a tűzre. Ahhoz képest a MU-val nincs semmi komoly konfliktusunk.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.05.30. 11:23:02

westerngom írta:- no, azért az alábbi hangnemünket olvasva, vegyünk már visszább a humorral/agyarakkal, mert nagyon sportszerű volt az MU. minden tekintetben és a magyar szurkolói tábor is Úriemberként viselkedett!
Megéri elolvasni a végén a hsz.-eket/kommenteket:
http://manunited.blog.nepsport.hu/archi ... _orvossag/

Túl sokat foglalkozunk és töltünk az RM - el kapcsolatos etikátlan dolgokkal, hogy már ránk is átragad....., a baráti körömben lévő MU fanok is hasonlóan reagáltak a kupa átadást követően mint a cikkben és megkövették a jobbat!
Szóval nem (lenne) baj, ha visszafelé is működik a tisztelet és elismerés!
Oké, oké, igazad van, de nem ez lenne az alap dolog? Egy vereséget tudomásul venni, és kész? Mert nem az a helyes amit José és páran a birodalomból árasztanak.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2011.05.30. 10:35:22

- no, azért az alábbi hangnemünket olvasva, vegyünk már visszább a humorral/agyarakkal, mert nagyon sportszerű volt az MU. minden tekintetben és a magyar szurkolói tábor is Úriemberként viselkedett!
Megéri elolvasni a végén a hsz.-eket/kommenteket:
http://manunited.blog.nepsport.hu/archi ... _orvossag/

Túl sokat foglalkozunk és töltünk az RM - el kapcsolatos etikátlan dolgokkal, hogy már ránk is átragad....., a baráti körömben lévő MU fanok is hasonlóan reagáltak a kupa átadást követően mint a cikkben és megkövették a jobbat!
Szóval nem (lenne) baj, ha visszafelé is működik a tisztelet és elismerés!
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2011.05.30. 09:29:01

Lionel85 írta: Amúgy Fergie-n az a rózsa szerintetek is egy rejtett whiskey-s üveg volt? :D

Lehet,mert nem kicsit vort vörös az öreg a meccs közben... :lol:
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.05.30. 08:53:37

noname írta:könnyen ez lehette az utolsó esélyük(VdS,Giggs,Scholes) egy BL-győzelemre!
Én nem sajnálom őket egy fikarcnyit sem, van már elég BL győzelmük, ill. több is kelleténél. :roll:
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.05.29. 14:27:07

Ha jól tudom "az a rózsa" egészen mást jelent... :D
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.05.29. 14:22:31

d írta:Szőralkeszt is szidják a viselkedése miatt, de el kell ismerni, hogy mind a pályán belül, mind kívül az egész MU roppant korrektül viselkedett. Igen, így is lehet...
Ez a megsüvegelendő hozzáállás, csak Portugáliában nem képesek veszíteni, így akár játékos, akár edző, de aki a Realban játszik és luzitán, az mindig keres kifogásokat. Az angolok is kiemelték, sokkal egységesebb a ManU kiscsajszi távozása óta és szemmel láthatóan jobbak voltak a 90 percből kb. 30 percig.

Amúgy Fergie-n az a rózsa szerintetek is egy rejtett whiskey-s üveg volt? :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.05.29. 14:16:34

Szőralkeszt is szidják a viselkedése miatt, de el kell ismerni, hogy mind a pályán belül, mind kívül az egész MU roppant korrektül viselkedett. Igen, így is lehet...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.05.28. 23:39:32

SAF-nak kijár a tisztelet meg az egész MU-nak. Emelt fővel is lehet veszíteni! A MU nem azzal a céllal lépett pályára h megnyomorítsa a játékosainkat!
Nagy különbség van egy ilyen vereség közt, meg egy Mourinho-féle patkányhoz illő közt, aki csak a játékot tördelné, szétrúgatná a játékosainkat, minden másra ott a bírózás!
Sajnálom az MU-t, hiszen nagyon szimpatikus, legendás játékosoknak könnyen ez lehette az utolsó esélyük(VdS,Giggs,Scholes) egy BL-győzelemre!
A Fifa egy szégyen
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.05.28. 23:27:32

Ide írom, mert csak is a M.U.val kapcsolatos...

Szóval lehet,h meccs előtt, a héten kicsit nagy volt az arc,és voltak érdekes nyilatkozatok, de ők legalább meccs után tudnak gratulálni,és veszíteni!

:

„Jobban is játszhattunk volna, de ez nem változtat azon, hogy egyszerűen jobbak voltak nálunk. Két gólnál is vigyázhattunk volna, de kihasználták a megingásainkat. Csak az idő dönti el, hogy ez a Barcelona-e a világ valaha volt legjobb csapata, de egész biztosan egy kitűnő együttes. Győzni jöttünk, és hittünk abban, hogy meglehet – de a jobbik csapat nyert, megérdemelten" – mondta Rio Ferdinand.

„Nem tettünk eleget azért, hogy a labdabirtoklás közben megzavarjuk őket. Nem játszanak vezető ékkel, Villa és Pedro a szélekről jön, és ezzel nagyon könnyen meg tudják keverni a védelmeket. Parádés futballt játszanak és teljesen megérdemelt a győzelmük" – vélekedett a manchesteri csapatkapitány, Nemanja Vidics.

Nem voltak velünk partiban, Valencia kész csőd volt, de nem is a helyén játszott ahogy láttam, nagyon meglátszott,h ideges, ő ennél sokkal többet tud. Igazából nem volt semmi extra most a játékukban,és nem is engedtük nekik,h legyen. Rooney szépen megoldotta a gólnál, és Giggs is ismét adott egy szép paszt, de ennyiben kimerül a meccs.
Egyszerűen nem voltak partnerek ma, de nem is voltak szánalmas megoldások, és a meccs után pedig elismerték amit el kell. Ehhez a hozzáálláshoz le a kalappal!

Jövőre remélem a PLben címvédés, és a Blben meg egy hasonló szép menetelés, persze ha ismét a Barca kerül az útba, akkor legyen hasonló eredmény is:)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.05.25. 10:56:40

LG írta:
bence-barca írta:Én meg pont nemrég akartam írni, h Drogba-nak örülnék... :D
Akit még szívesen látnék itt az David Silva meg Rooney, úgy gondolom ők betudnának illeszkedni könnyebben :)
Nekem nem is igazán kéne a PL-ből senki. Ha csatárról van szó, akkor pedig az egyetlen ember, akit szívesen látnék, az Etoo. Rooney is kiváló képességű játékos, na de az ő magatartása sztem már semmikép nem egyezhető a Barca filozófiájával.
Eto'o pedig pont ezért távozott.


Gary Neville búcsúmeccs:
Hát ez is megvolt. 19 év, nem semmi. Akkor került oda mikor én még csak a világot fedeztem föl. Szép karrier volt. A meccs eredménye teljesen másodlagos, félelmetes volt a vastaps, amit kapott.

Ui.: Beckhamet pedig igencsak jó érzés volt ismét vörös mezben látni. Nekem manchesteri korszaka alatt az egyik kedvencem volt, aztán rosszul döntött... :) =D>
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.05.24. 13:45:14

bence-barca írta:Én meg pont nemrég akartam írni, h Drogba-nak örülnék... :D
Akit még szívesen látnék itt az David Silva meg Rooney, úgy gondolom ők betudnának illeszkedni könnyebben :)
Nekem nem is igazán kéne a PL-ből senki. Ha csatárról van szó, akkor pedig az egyetlen ember, akit szívesen látnék, az Etoo. Rooney is kiváló képességű játékos, na de az ő magatartása sztem már semmikép nem egyezhető a Barca filozófiájával.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.24. 13:35:12

Én meg pont nemrég akartam írni, h Drogba-nak örülnék... :D
Akit még szívesen látnék itt az David Silva meg Rooney, úgy gondolom ők betudnának illeszkedni könnyebben :)
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.05.24. 13:17:19

Hát nem sok köze van Drogbának Henkéhez. Az tény. Én se látnám szívesen, főleg amit a Chelsea-Barcákon leművelt kétlem is, hogy akarna jönni. Bőven elfér még egy Lyonba vagy egy Marseille-ba vissza, de ide ne.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.05.24. 13:05:39

Charlie írta:Drogba lehet, hogy lelép a Chelseaből, rögtön az ugrott be, hogy milyen jó lenne,ha eljönne hozzánk. Henke-féle szerepet kapna, beállna, gólt rúgna. Nagyon jó kis játékos még 33éves létére is. Neve fel sem merült nálunk teszem hozzá, csak egy kis játék a gondolatokkal.
C.
ne is merüljön, egy idióta, agyatlan barom, technikája nulla, játékintelligencia nulla, semmi keresnivalója itt...
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.05.24. 13:00:37

Isten mentsen bennünket attól a taplótól... meg amúgy is, fuckin' disgrace lenne, ha itt kötne ki.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2011.05.24. 12:53:41

Drogba lehet, hogy lelép a Chelseaből, rögtön az ugrott be, hogy milyen jó lenne,ha eljönne hozzánk. Henke-féle szerepet kapna, beállna, gólt rúgna. Nagyon jó kis játékos még 33éves létére is. Neve fel sem merült nálunk teszem hozzá, csak egy kis játék a gondolatokkal.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.23. 16:20:19

Az Arsenallal kapcsolatban tökéletesen egyetértek! Ismét csalódást keltő szezon, legalább a Ligakupát megnyerhették volna. :roll: Sokszor feszegettük már hogy mi lehet a baj. Továbbra is azt mondom hogy nincs a csapatban egy igazi kulcsember, vezér. Fabregas az lehetne, de sérülések hátráltatják. Ezt mindenképpen orvosolni kell. Plusz kevés ilyen peches csapat van mint az ágyúsok...

A MU-t én nem látom olyan gyengének. Gyengébb mint az utóbbi évek MU-ja ez tény, de pl a Hernandez-Rooney páros nagyon jó kis támadósor. Egyedül a középpályán vannak gondok. Ha sikerül megszerezni Snejdert és megfelelően pótolják Van der Saart akkor jövőre is ők az esélyesek.

A Chelsea is hatalmas csalódás számomra, talán a legnagyobb. Nem értem miért eresztettek le ennyire.
A Citynek meg az elkövetkezendő 50 évben remélem ez lesz a legjobb szezonja!

A többi csapatról komolyabb véleményt nem formálnék. Amit már korábban is írtam a West Ham kiesését nagyon sajnálom. :roll:

Jövőre én a Liverpool ismét a négybe várom a City helyett. :twisted: A többit meg majd augusztus végén lehet komolyabban megjósolni. Akire kíváncsi leszek az a QPR. Gerát elnézném ott.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.23. 15:59:56

Egy hosszabb összefoglaló tőlem :)

Először is az Arsenallal kezdeném az értékelést. Szezon előtt egy 2-3. helyet simán aláírtam volna, de ez a 4. hely hatalmas csalódás, főleg a 12 pont lemaradás miatt. Márciustól (a Ligakupa bukta után, 17. szégyen a szezonban) pedig értékelhetetlen a csapat teljesítménye. Többet nem is írnék erről, leírtam már egy párszor a véleményemet. Akik pozitív benyomást tettek rám: Koscielny, Nasri, Wilshere és van Persie tavasszal (18 góllal 3. lett a góllövőlistán, úgy, hogy csak 25 meccset játszott a bajnokságban). Nyáron nagy változások várhatóak, Bendtner, Denilson, Rosicky, Almunia mennek, Fabregas, Arshavin 50-50, Nasri és Clichy szerződése jövőre lejár, ha nem hosszabbítanak, akkor ők is mennek.

Az utóbbi évek leggyengébb ManUnited-je 9 ponttal előzte meg a 2. helyezettet, ez azért mindent elmond az idei PL-ről. Hazai pályán nem kaptak ki, az idegenbeli mérlegük viszont borzalmas (5gy, 10d, 4v). Hernández nagy igazolás volt, Giggs pedig 54 évesen is fantasztikus. Berbatovot miért akarja eladni SAF? Azért mégiscsak (társ)gólkirály lett...

Ancelottit azért elég hamar kirúgta a Chelsea :D Először egy új edzőt kéne szerezniük (Hiddink? Van Basten?), aztán szerintem megint hoznak 1-2 sztárjátékost nyáron. Amúgy Lampard és Drogba sem lesz már fiatalabb...

ManCity csak beért a 3. helyre (BL-ben kiváncsi leszek rájuk) ill. megnyerte az FA-Kupát, több százmillió font elköltése után csak jönnek már az eredmények. Remélem a többi csapatnak nem ez lesz a követendő példa... Szerintem a PL legmélyebb kerete a Cityé, már csak össze kéne szoktatni őket, de ez úgysem fog sikerülni, mert nyáron megint elköltenek x millió fontot olyan játékosokra, akik teljesen feleslegesek számukra. Ja, Mancini helyett meg eltudnék képzelni egy komolyabb edzőt is náluk...

Akiktől kb. ennyit vártam: Tottenham, Liverpool, Everton, Fulham, Newcastle, Stoke, Blackburn, Wigan, Blackpool, Wolves.
Pozitív csalódások: WestBrom.
Negatív csalódások: AVilla, Sland, Bolton, WestHam, Birmingham.

Jövőre azért sokkal jobb szezont várok, mert ez a mostani szörnyű volt minden tekintetben... :roll:

Múlt (?) és a jövő:
http://yfrog.com/gy43420068j

Go Gunners!

Amúgy érdekelne a ti véleményetek is erről a szezonról ill. hogy mit vártok jövőre :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.22. 19:17:29

Game90 írta:Stoke, Birmingham EL, Birmingham kiesett ( \:D/ ),
vmi azt súgja, h a következő EL sem az angolokról fog szólni :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.22. 19:13:02

PL 2010-2011: ManUnited, Chelsea, ManCity BL-főtábla, Arsenal BL-selejtező, Tottenham, Stoke, Birmingham EL, Birmingham ( \:D/ ), Blackpool, West Ham kiesett.

A szezon utolsó Arsenal meccséből sajnos (?) csak 15 percet láttam. Bővebben majd később írok erről a szezonról, egyelőre legyen ennyi elég:

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.05.22. 19:11:08

Az Arsenal csak selejtezni fog a BL főtábláért. Az utóbbi nagy hajráért viszont gratula a Citynek!

Szerencsére kiesett a Birmingham, én a Blackpool helyett a Wolvest akartam kiesőnek, és még ki is kaptak otthon 2-3-ra, de ez van.

Izgalmas szezon volt, remélem jövőre a Liverpool kiejti a top4-ből az Arsenalt :wink:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.05.22. 18:14:47

Fecooo írta:
daffy írta:a mirrorfootball.com szerint a mu megállapodott az atleticoval de gea átigazolásának ügyében. az üzlet 18 millió euró körül jöhet létre.
nah ezt nagyon sajnálom, Anglia egyértelműen kapustemető, De Gea meg valóban olyan tehetség, mint Casillas volt... (ha nem Angliába ment volna, Gula is már európai szinten ismert kapus lenne, ugyanis korosztályában top3-as kapusként tartják/tartották számon De Gea-val együtt, a 3. srác neve nem jut eszembe most...)
Én meg nagyon örülök 8) megfelelő lesz ő ide. Ha jó, márpedig jó, a M.U.ban még jobb és stabilabb lesz, klasszis lesz belőle. Kapustemető max középcsapatokba érkező 2.számú kapusoknak. Gulát sajnos nem első számú kapusnak hívták az élvonalba, ha az is lesz, nem egy élcsapatnál, nehéz ügy ez, pedig Ő is tehetség.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2011.05.22. 17:32:58

Én remélem a Wolves és a Wigan esik ki. Valahogy olyan szürkés a játékuk, a Wigannak már régóta, Valencia vitt még annak idején színt a játékukba és valamilyen egyiptomi focista. A 3. helyet odaadnám az Arsenálnak. Nagyjából ezek a lényegesek. Remélem a Spurs botlik. Dzsudzsákot szép erdemény fogadja Liverpoolban, de ez már a jövő zenéje. :D
més que un club
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.22. 17:29:55

daffy írta:a mirrorfootball.com szerint a mu megállapodott az atleticoval de gea átigazolásának ügyében. az üzlet 18 millió euró körül jöhet létre.
nah ezt nagyon sajnálom, Anglia egyértelműen kapustemető, De Gea meg valóban olyan tehetség, mint Casillas volt... (ha nem Angliába ment volna, Gula is már európai szinten ismert kapus lenne, ugyanis korosztályában top3-as kapusként tartják/tartották számon De Gea-val együtt, a 3. srác neve nem jut eszembe most...)
Válasz küldése