Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.13. 18:39:35

Ederson lesérült. Balszerencsés eset volt: ugye a VAR miatt nem lett lefújva egy elég egyértelmű les, és a menteni igyekvő Walker csúszott bele, aztán ráadásnak még Isak is ráesett.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 12:19:39

Sinya22 írta:
2024.01.09. 12:01:54
Elnézést, ha szétoffoltam a topikot, nem volt szándékomban. Mit szerettél volna írni az angol fociról?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.01.09. 12:01:54

brazilfan írta:
2024.01.09. 11:14:19
Sinya22 írta:
2024.01.09. 10:24:41
Nem Xavi a téma, hanem Arteta megítélése.
Én szoktam látogatni a Xavi-topikot is, de abban meg gyakran látok a Premier League-topikba való kommentet, meg átigazolási híreket, és eszembe nem jut reklamálni miatta.
Ha Arteta lenne a téma, nem a Madridról beszélnél, meg a szuperkupáról. Ennyit erről.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 11:14:19

Sinya22 írta:
2024.01.09. 10:24:41
Nem Xavi a téma, hanem Arteta megítélése.
Én szoktam látogatni a Xavi-topikot is, de abban meg gyakran látok a Premier League-topikba való kommentet, meg átigazolási híreket, és eszembe nem jut reklamálni miatta.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.01.09. 10:24:41

Segítek a topic címben:

Premier League / The FA Cup

Aki annyira Xaviról akar beszélni, miért nem megy a saját topicjába? A lőtéri kutyát nem érdekli már, hogy mivel mosdatjátok meg mivel nem, ez kb az egyetlen topic amit még érdemes volt olvasni a fórumon. De offoljátok szét persze, az a néhány ember is tűnjön el, aztán maradtok 4-5-en gúnyos kommenteket írni, gg :D
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 09:13:40

Természetesen létezik kettős mérce, Pep, Arteta, Klopp, Ancelotti akkor is a világ legjobb edzője, ha kikapnak, és el lehet aludni a meccseiken, Xavi viszont akkor is tapasztalatlan, fantáziátlan, görcsös és főleg KATALÁN!!!, amikor véletlenül nyer, mert a Madridnak éppen nem volt annyira fontos. Csak 1:0 nyertünk? Ó, a Great Team hatot rúgott volna nekik.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.08. 23:33:53

Cseri írta:
2024.01.08. 05:45:59
A kettős mérce fogalmából és tartalmából adódóan nem igényli az összehasonlítást ugyanis az értékelésen van a hangsúly.
Te hivatkoztál kettős mércére, ezért voltam kiváncsi, hogy ezt vajon miből gondolod.

A kettős mérce fogalma és tartalma akkor állapítható meg, ha a két helyzetet, szituációt másképp értékeljük, bár ugyanolyan értékelést érdemelnének. A kettős mérce megállapíthatósága szempontjából pontosan azért van szükség a részletek, körülmények minél pontosabb összehasonlítására, mert csak azok kiértékelése után állapítható meg, hogy valóban kettős mércéről van szó vagy sem.

Azt sajnos elképzelni sem tudom, hogyan lehet kettős mércére gondolni akkor, ha az értékelésen a hangsúly úgy, hogy az értékelés alapjául szolgáló körülmények nem igényelnek összehasonlítást.

Szóval Arteta és Xavi összehasonlításának bármilyen eredménye is lehet, az Xavira nézve teljesen kizárna bármilyen kettős mérce megállapítást. Egyszerűen csak arról lehetne szó, hogy van aki szerint Xavi, más szerint Arteta.....

Egyébként mindenki nagyon tisztában van azzal, hogy Xavi lecserélése nincs napirenden Barcelonában és az is erősen feltételezhető, hogy Arteta nem azon munkálkodik, hogy mielőbb a Barcelona kispadjára ülhessen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 22:57:20

Hát az elvárások teljesen mások, az tuti. Egy pontig érthető is, mert a Barca sorra nyerte a BL címeket a nem túl távoli múltban (a szurkolók emlékezete a lényeg, a legtöbb Barca-drukker vagy ezen nőtt fel, vagy ha idősebb, akkor is relatív friss az élmény), és könnyen lehet, hogy minden idők legjobb csapata voltunk, sőt, kb az első olyan csapat, akik nem csak BL címeket nyertek, hanem kvázi EB-t és VB-t is. Persze, voltak ott még játékosok máshonnan, Ramos, Silva, Torres, de szerintem full/majdnem full Barca kezdővel is fő esélyesek lettünk volna, a középpályánk nyerte a címeket.
Ilyen szintű csapatunk volt, ilyen szintű hegemóniával. Amikor nem nyertünk BL-t, sokszor akkor is csak rajtunk múlott, mint az elmúlt 3 évben a City.

Az Arsenal meg Wengernél még top csapat volt, de akkor sem nyertek semmit. Nekik az, hogy versenyben vannak a megerősödött PL címért második éve, lépegetnek előre a BL-ben, és úgy en bloc visszatértek az elitebb csapatok közé, az már alighanem önmagában elég. Barcelonában ez bemelegítésnek jó, szerintem senki nem mondja Xavi első másfél évére, hogy kókler, de itt előrelépést várunk, stabil bajnoki aranyat és ott lenni a BL esélyesei közt, mondjuk úgy minimum a City után nem sokkal.

Lehet, hogy ez sok lenne neki. És lehet, hogy ez sok Xavinak is. Meg a játékosoknak.

Azt nehéz elvitatni, hogy szebb focit játszanak, begyakoroltabb sémákkal, mint mi. De ez így volt ten Hagnal is egy kisebb nyomással bíró, de majdhogynem topcsapatnál, aztán láttuk, mi történt, mikor egy akkora múlthoz került, mint a miénk. Se játék, se eredmény, pedig jobb játékosai is lettek mellé.

Azt Arteta Arsenaljánál is észre lehet venni, hogy amikor nyomás lett, a csapat nem játszott jól, és a támadóik befuccsoltak. Amíg tét nélkül meglepetéscsapatként mentek két évvel ezelőtt a 4. helyért, a végén akkor is, és ötödikek lettek a Tham mögött. Tavaly ugyanez a címért, mentek, jó focit játszottak, jött a nyomás, kampó. Idén meg már ugye mindenki fő esélyesként tekint rájuk, ők az üldözöttek inkább, mint az üldözők, ez teljesen más mentalitással jár, nagyobb elvárásokkal, és nem játszanak épp rosszul, de olyan jól sem, mint az elmúlt másfél évben. Könnyen lehet, hogy ők itt megakadtak, ami egy City-Poollal szemben nem szégyen amúgy nyilván.

Az összehasonlítás meg még azért érdekes, mert szerintem a keretek hasonlóan erősek, szóval van alapja. Arteta maradása mellett a jobb, eléggé összeállt foci szól, ami mellett viszont nincs még igazi kézzelfogható eredmény, trófea. Xavi maradása mellett meg a kevésbé összeállt játék mellett pont az eredmények szólnak, nem ment úgy a játék, de fél év alatt semmiből csinált egy laza 2. helyezett csapatot, aztán másfél év után hozott két trófeát. A BL-ben pont ugyanúgy haladnak, csak Xavi gyorsabban, arra adok egy döntetlent.

Bár én abszolút úgy gondolom, hogy a múlt, nyomás, kapott keret miatt én reálisabbnak látom Arteta helyett a ten Hag-Xavi viszonyítgatást, ahol Xavi köröket ver a hollandra minden téren harmadakkora költségvetéssel, 10 év tapasztalati hátránnyal, 0 eu klubos múlttal. És ott még a kettősmércét sem érzem olyan erősnek, mert a MU-ban is a fejét veszik mindenkinek, aki nem hoz gyorsan komoly eredményeket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.08. 09:03:27

Cseri írta:
2024.01.07. 23:06:20
Semmi bajom vele,sem az eredményeivel! A kettős mércével van...
Szerintem elsőre is érthető volt, de vannak, akik úgy tesznek, mintha nem értenék, hogy mit jelent a kettős mérce.
Azt jelenti, amit írtál: „Kiváncsi vagyok, hogy ha ezt a Barca padján produkálná Arteta, akkor is ekkora zseni lenne-e a pali.”

És ez még inkább jogos kérdés, ha figyelembe vesszük, hogy mekkora forrásokból gazdálkodhat Arteta és mekkorából Xavi. Vagy milyen (reális) elvárások lehetnek Artetával és milyen (irreális) elvárások Xavival szemben. Szerintem Artetát senki nem fogja lenyakazni, ha például a City nyeri meg a bajnokságot, de itt, a fórumon, háromnapos gyász és azonnali edzőváltás lesz, ha mondjuk a Real nyeri a Szuperkupát.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 05:45:59

Peter írta:
2024.01.08. 00:28:35


Talán másik topicba szántad, de itt nem találtam semmilyen összehasonlításra utaló hozzászólást, nemhogy kettős mércét.
Egyedüli öszehasonlításra utaló (Arteta Barca padján?) hozzászólás csak és kizárólag tőled származik, így a kettős mérce különösen éredekes megállapítás, szerintem....

Ha már összehasonlítás, hát igaz, hogy nem 4.osztályú ellenfelet kapott a City a FA kupában, hanem csak egy 2.osztályút, mégis gurított egy laza ötöst.....miközben egyet sem kapott!

Ennek apropóján nyílhatna tér az olyan összehasonlításnak, mint például a csapatok mentalitása.

Kedves Peter,nem látom,így nem olvasom a hozzászólásaidat,mivel reagáltál,ezért megnyitottam. A kettős mérce fogalmából és tartalmából adódóan nem igényli az összehasonlítást ugyanis az értékelésen van a hangsúly.
Egy Pl csapat szerepléséről és annak a csapatnak az edzőjéről volt szó,melyik lenne a helyes topic?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.08. 00:28:35

Cseri írta:
2024.01.07. 23:06:20
Semmi bajom vele,sem az eredményeivel! A kettős mércével van...
Talán másik topicba szántad, de itt nem találtam semmilyen összehasonlításra utaló hozzászólást, nemhogy kettős mércét.
Egyedüli öszehasonlításra utaló (Arteta Barca padján?) hozzászólás csak és kizárólag tőled származik, így a kettős mérce különösen éredekes megállapítás, szerintem....

Ha már összehasonlítás, hát igaz, hogy nem 4.osztályú ellenfelet kapott a City a FA kupában, hanem csak egy 2.osztályút, mégis gurított egy laza ötöst.....miközben egyet sem kapott!

Ennek apropóján nyílhatna tér az olyan összehasonlításnak, mint például a csapatok mentalitása.
Cseri írta:
2024.01.07. 20:40:19
A lassan öt éve épülő, és szép focit játszó Arsenal az elmúlt 7 meccséből 1-t nyert meg. Kiváncsi vagyok,hogy ha ezt a Barca padján produkálná Arteta,akkor is ekkora zseni lenne-e a pali.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.07. 23:20:11

Hát igen. Az Arsenal alapvetően jelenleg sajnos egy jobb csapat, mint mi, szebb játékkal. De most hullámvölgyben. Mi ezt jobban kezeltük ott október körül, illetve a ligánk kicsit gyengébb mivolta miatt egy fokkal könnyebb dolgunk is volt. A PL büntet, ha ott bukdácsolni kezdesz. Még egy Poolt és City-t is akár, utóbbiaknak is volt egy borzasztó sorozatuk nemrég.

Alapvetően ugyanabban döcögnek most, mint mi az elmúlt 7-8 meccsünk többségén: borzasztó lett a helyzetkihasználásuk. Amit láttam as meccsből, most is jobbak voltak, többször is próbálkoztak, de...

Érdekes lesz őket a BL-ben látni így kvázi újoncként. Arteta szerintem akkor is marad a padon, kizúgnak azonnal a BL-ből és konferencia-helyen zárnak, mert a játékot elképesztően összerakta, még ha most nem is párosul ez eredménnyel. Rizikós lenne leváltani, innen (az elmúlt pár hetet kivéve) inkább zuhanni lehet, mint emelkedni. Alapvetően big pictureben ők még mindig inkább túlteljesítenek, bár szép lassan a keret is kezd megérkezni/beérni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.07. 23:06:20

LG írta:
2024.01.07. 22:26:29

Belekerültek egy komolyabb hullámvölgybe ez tény, de ettől még ne vegyük el az eredményeit. Nem gondolom, hogy zseni lenne, de az ő kezei alatt jött vissza az Arsenal az európai elitbe.

Meg ebben más a spanyol bajnokság. Mi is rosszak vagyunk, de a spanyol csapatok többsége ellen még ez is elég.
Semmi bajom vele,sem az eredményeivel! A kettős mércével van...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.07. 22:26:29

Cseri írta:
2024.01.07. 20:40:19
A lassan öt éve épülő, és szép focit játszó Arsenal az elmúlt 7 meccséből 1-t nyert meg. Kiváncsi vagyok,hogy ha ezt a Barca padján produkálná Arteta,akkor is ekkora zseni lenne-e a pali.
Belekerültek egy komolyabb hullámvölgybe ez tény, de ettől még ne vegyük el az eredményeit. Nem gondolom, hogy zseni lenne, de az ő kezei alatt jött vissza az Arsenal az európai elitbe.

Meg ebben más a spanyol bajnokság. Mi is rosszak vagyunk, de a spanyol csapatok többsége ellen még ez is elég.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.07. 20:40:19

A lassan öt éve épülő, és szép focit játszó Arsenal az elmúlt 7 meccséből 1-t nyert meg. Kiváncsi vagyok,hogy ha ezt a Barca padján produkálná Arteta,akkor is ekkora zseni lenne-e a pali.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.07. 19:54:46

Nagyon jó kis meccs volt ez az Arsenal-Pool.
Lüktető iram, intenzív játék, sebesség, komoly tempó 90 percen át....le a kalappal mindkét csapat előtt.

Az Arsenal rendkívül szépen és szisztematikusan jutott el a jelenlegi szintjéig, de talán elérkezett a pillanat náluk egy (vagy több?) komoly igazolásnak, hogy át tudják lépni azt a szintet, ahova eljutottak. Nagyon tetszetős, attraktív focit játszanak. Jól eltalált fűszerrel lehetne ezt még teljesebbé tenni.

Láthatóan nagyon szépen össze vannak rakva, piszkosul egyben van a csapat, de úgy tűnik nekem, hogy elérték az "önerő" plafonját és ezen egy (kettő?) klasszis lehet(ne) képes változtatni.

"Irígylésre méltó" hullámvölgyben vannak, ebből ki fognak jönni, a fenti gondolatok nem a hullámvölgyből indulnak ki.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.02. 08:40:26

Itt volt az alkalom, hogy a Premier League lenyűgözzön, a spanyol bajnokság leállt, muszáj volt angol meccseket nézni, de nem volt szerencsém, a City–Sheffieldbe beleszunyókáltam, erről a tegnapiról félidőben elkapcsoltam, a Liverpool–Arsenalnál is elmaradt az extázis, a Fulham–Arsenal és az Arsenal–West Ham meg semmilyen nyomot nem hagyott. Amúgy se értem, miért kell játszani karácsony és újév között, a PL-topklubokban 70-80 százalék a külföldi játékosok aránya, milyen brit hagyományokra lehet hivatkozni egy olyan csapatnál, amelyikben csak elvétve vannak angolok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.02. 07:45:59

Nunez az előző meccsen betalált. :) Amúgy igen, ő konkrétan a legjobb center lehetne, ha nem is megtanulná, csak annyira menne neki, mint a Benficában. Lehet, hogy ő fejben nem elég sajnos a top szinthez, van ilyen, megzuhant.
Persze még így is 8+8-nál tart úgy, hogy nem stabil kezdő, nem rossz így sem, olyan, mint Ferrán volt nálunk az első félévben, rengeteg gólpont, de rengeteg kihagyott helyzet.

Tizi:

Nézd meg, ott a kontakt. https://www.youtube.com/watch?v=gtEgkaocHC8

Még Howe is azt használta az interjún, hogy "minimal contact".

Szerintem 100%-os tizi volt. Még az is látszik, hogy a lába kitér a kapus öklétől, ezért veszti el az egyensúlyát. Sosem értettem ezt az érvet, hogy 1 vagy 2 lépéssel később esik el valaki. Persze, a kisebb kontaktoknál ez így van, mert az egyensúlyod veszted el, nem felöklelnek és repülsz 3 métert, botladozol 1-2 lépést és elesel, vagy épp nem, ez kb mindegy, az akadályozás megvolt.
Bevallom engem az sem érdekelne egy ilyen eseten, ha elveszti az egyensúlyát a kontakttól és utána látja, hogy így már pont nincs esélye elérni a labdát és szándékosan "esik el". Hősködhet, hogy próbál talpon maradni, a labdát nem éri el, tizit talán nem kap, és mégiscsak a kapus ökle miatt nem éri el a labdát, szóval szerintem abszolút jogos.

A Poolnak 7,53-as xG-je volt, nem sűrűn láttam még ilyet. :D A Newcastlenek 0,7. És kb a végéig izgulniuk kellett... :D Brutál tényleg ez a helyzetkihasználás, kicsit olyanok most, mint mi.

Salah-ra épp mondtam, hogy rengeteg rossz megoldása van, nem csak ma, egész szezonban, erre lehoz egy olyan klasszis félidőt, amit nem sűrűn látni, gólokkal, külsős gólpasszal, gyönyörű volt, amit művelt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.01. 22:15:43

Igen, ez a rossz időzítés már évek óta probléma, erre a mai napig nem tudtak megoldást találni rá. Úgy, hogy a PL már évek óta a legnépszerűbb liga, és nem egy kiváló afrikai játékos játszik itt, és most már ázsiai is egyre több.

Más: Nunez ha megtanulná a helyzeteit kihasználni, akkor jelenleg az egyik legjobb, ha nem a legjobb támadó lenne. Salah játékban nem is hiányozna annyira, gólokban viszont igen. :roll:

Közben a szarkák büntették a sok kihagyott helyzetet. Azért ezt a meccset ekkora fölényben csak be kéne húznia a Poolnak. :oops:

Nuneznek ma sem jött össze a gól. Pedig ő kerül a legtöbbet helyzetbe az egész PL-ben. Szobinak is ennyi volt mára, kár, de kisebb sérülés is benne van a cserében.

Na végre! Ez sakk-matt volt. Ma ennyire kell kijátszania a vörösöknek, hogy gól legyen belőle.

Na, innen már valószínűég megvan! Idióta védő a kezét emelgette a védekezés helyett. #-o Pont erről volt szó egy másik topicban.

Hoppá, nehogy elkiabáljam... :oops:

Szerintem most Jota feldobta magát. :roll:

Szerk: az eset:
https://twitter.com/UTDTrey/status/1741 ... wSeNw&s=19
Lehet én vagyok vak, de minimális kontaktot sem látok. Erre szerintem Jotának kellett volna lapot kapnia. :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.01. 21:59:27

Huhh, ne is mondd, de örülök, hogy nincs afrikai és ázsiai játékosunk... az ázsiait eleve nem értem, hogy lehet ilyenkor, biztos megoldható lenne nyáron, az afrikait még félig értem, bár akkor sem engedném ezt így ebben a formában. Legutóbbi is ráment a Poolnak jó eséllyel egy 4 kupás szezonja.

És ugye nem csak Salah-t vesztik el, akinek a posztján nincs csere, hanem Endót is, aki elég jó igazolásnak bizonyult, és eléggé kellene minimum a rotációban.

A Tottenham-et meg szerintem kb kivégzi az ázsia kupa. Eleve egy alig top7 kerettel tolnak top4 szintű focit, de ehhez nagyon kellett, hogy van egy klasszis-majdnem klasszis támadójuk is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.01. 21:51:50

Kíváncsi leszek, mi lesz, ha Salah elmegy az AK-ra. Talán Szobi jobban ki tud majd bontakozni előrejátékban. Mondjuk gólt is kéne lőnie, mert a többiek mintha be lennének oltva ellene, az egyiptomit leszámítva (ma még ő is).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.01. 21:38:48

Igen, gyönyörű támadás volt, nem az első, kár érte. Persze azóta már a NC is rúghatott volna.

Nunezt és Salah-t komolyan meg kéne cserélni. Salahnak minden megmozdulása rossz kb, de a kapu előtt azért elég gyilkos. Nunez meg mindent jól csinál, de 6-7 méterről nem tudja beverni Liverpoolba kerülése óta, 0 az önbizalma.

TAA 1-2 centire volt attól, hogy Garnachot szorongassa a Puskásért, milyen lövés volt ez :O

Taylor meg szerintem Turpin-el együtt a világ legjobb bírója, ma is jól dönt rendre, előnyszabály, színészkedés, stb. Nagyon keveset hibázik. Nyilván ma már az on field bírónak kisebb a jelentősége, pláne meccset befolyásoló jelenetekben, de azért még itt is látszik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.01. 21:33:39

bence0330 írta:
2024.01.01. 21:24:26
Dias nagyon tipikusan az a játékos, aki hiába nem túl gólerős, nagyon-nagyon hasznos, valamit mindig csinál.

Mondjuk így, hogy kihagyták a tizit, mindegy. A Poolnak hatalmas nehézségei vannak a helyzetek kihasználásával. TAA amit a kipattanóból kihagyott, legalább olyan durva volt, mint maga a büntető.
Pedig Szobi is bőven benne volt abban a támadásban, amiből a 11-es lett, kár, hogy kimaradt, meg a még nagyobb ziccer kipattanó is. Csúnyán bénázik a Pool a kapu előtt, már rég vezetniük kéne. Nehogy megfizessék az árát...

Meg nem adott gólokban már 1-1, mindkettő centiken múlott. De a Poolnak egy figyelmeztetés ez, hogy nem lehet ennyit tökölni a kapu előtt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2024.01.01. 21:39:20-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.01. 21:24:26

Dias nagyon tipikusan az a játékos, aki hiába nem túl gólerős, nagyon-nagyon hasznos, valamit mindig csinál.

Mondjuk így, hogy kihagyták a tizit, mindegy. A Poolnak hatalmas nehézségei vannak a helyzetek kihasználásával. TAA amit a kipattanóból kihagyott, legalább olyan durva volt, mint maga a büntető. Azóta is egykapuznak, de semmi nem megy be.

Csak nekem tűnik úgy idén, hogy Salah oké, hogy gólokat lő, de azon kívül kb jó megmozdulása alig van? Semmi sikeres csel, a passzai szinte mind rosszak, valahogy nagyon nincs képben szerintem mezőnyben, amíg a kapu elé nem kerül. Hihetetlen mennyiségű támadás akad el rajta idén az utolsó passzoknál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.01.01. 21:33:49-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.01. 19:14:36

Ma a Pool otthon fogadja a Newcastle-t. A szarkák bármire képesek negatív és pozitív értelemben is, szóval érdekes meccs lehet, amolyan majdnem rangadó. Kellene egy hazai győzelem, hogy a Citynek maradjon kihívója. Na meg Szobi indíthatná egy jó meccsel a szezont, mert mostanában sajnos elég gyengél muzsikált, egyedül a kupameccs volt kivétel. Hajrá!
Válasz küldése