Európai játékospiac

Foci a Barçán kívül
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.17. 19:56:30

Ha jól tudom nem is volt kérdés, hogy minket választana-e, a svédeknél járta végig az utánpótlásválogatottakat.
Aztán majd az idő eldönti jól döntött-e, de azon se lepődnék meg, ha amúgy életében nem járt volna Magyarországon. Nekünk valószínűleg jól jött volna egy vérbeli center, Ádám Martin szimpatikus, Varga Barnabás is szépen lövöldözi a gólokat, de jól jönne oda valaki, akinek tényleg topligás, nemzetközi tapasztalata van. Márpedig tényleg úgy néz ki, hogy valami nagyobb csapat fogja elvinni, télen egész közel került a Chelsea-hez is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.17. 19:31:37

en ugy tudom, hogy a svedeket valasztotta, de a sved szurkolok ketsegbe vonjak a lojalitasat a sved valogatott irant

a hulyek :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.17. 16:04:49

Alighanem az én szegénységi bizonyítványom, de most láttam először, hogy van egy svéd, de magyar állampolgárságú, 55 milliós TM értékű center(ünk) Gyökeres Viktor személyében, aki a portugál ligát jelenleg vezető Sportingban 23 meccsen 19/8-on áll, és elvileg a következő nyár egyik nagy slágerigazolása lehet, 70-80 milliós ajánlatokkal. Nem semmi.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.22. 10:45:06

Luís Suárez to Inter Miami, all set to be sealed and announced — here we go! Fabrizio Romano

Beckham tényleg épít egy saját öregfiúk Barcát.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.16. 10:12:13

Kimmich állítólag nem zárkózik el a váltástól, jövő nyárra egy èv marad a szerződèsèből. 29 èves lesz februárban.
Tegnap ügynököt váltott, a pletykák szerint azèrt, hogy előkèszítse a váltást.

Nyáron kíváncsi leszek, harcba tudunk e szállni az aláírásáèrt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.14. 14:20:04

recrea írta:
2023.09.14. 13:58:13
Chino írta:
2023.09.14. 13:15:06
Na, újabb névvel bővült a szaúdi bajnokság.
Verratti mától hivatalosan is az Al-Arabi SC játékosa. Az arabok 45 milliót fizettek érte. Elképesztő mi történt ezen a nyáron, hány nagy név települt át. Én leginkább Gabri Veigán csodálkozom. Baromi tehetséges, több európai klub szerette volna leigazolni, de 21 évesen inkább elmegy az arabokhoz Kessié meg Mahrez mellé, ahonnan max. a szerződése lejártával léphet le.

Nagyon kíváncsi vagyok az UEFA hivatalosan mikor engedi be a szaúdiakat a Bl-be.
Ez nem Szaúd-Arábia, hanem Katar.

Nekem inkább az jár a fejemben, h a Közel-Kelet mikor engedi be az európai csapatokat. Mert ahol van pénz, ott lesz játékos, edző és minőség, aztán pedig foci is, így még több pénz.
Sorry, de a lényegen igazából nem változtat. Nagyon szívják el az embereket, még akkor is ha inkább a nevet helyezik előtérbe és nem az életkort/teljesítményt. És ez nem tesz feltétlen jót az európai focinak.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.14. 13:58:13

Chino írta:
2023.09.14. 13:15:06
Na, újabb névvel bővült a szaúdi bajnokság.
Verratti mától hivatalosan is az Al-Arabi SC játékosa. Az arabok 45 milliót fizettek érte. Elképesztő mi történt ezen a nyáron, hány nagy név települt át. Én leginkább Gabri Veigán csodálkozom. Baromi tehetséges, több európai klub szerette volna leigazolni, de 21 évesen inkább elmegy az arabokhoz Kessié meg Mahrez mellé, ahonnan max. a szerződése lejártával léphet le.

Nagyon kíváncsi vagyok az UEFA hivatalosan mikor engedi be a szaúdiakat a Bl-be.
Ez nem Szaúd-Arábia, hanem Katar.

Nekem inkább az jár a fejemben, h a Közel-Kelet mikor engedi be az európai csapatokat. Mert ahol van pénz, ott lesz játékos, edző és minőség, aztán pedig foci is, így még több pénz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.14. 13:15:06

Na, újabb névvel bővült a szaúdi bajnokság.
Verratti mától hivatalosan is az Al-Arabi SC játékosa. Az arabok 45 milliót fizettek érte. Elképesztő mi történt ezen a nyáron, hány nagy név települt át. Én leginkább Gabri Veigán csodálkozom. Baromi tehetséges, több európai klub szerette volna leigazolni, de 21 évesen inkább elmegy az arabokhoz Kessié meg Mahrez mellé, ahonnan max. a szerződése lejártával léphet le.

Nagyon kíváncsi vagyok az UEFA hivatalosan mikor engedi be a szaúdiakat a Bl-be.
Forca Barca!!!!
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2023.09.08. 16:42:46

gránit írta:
2023.09.08. 15:17:29
Szerintem sem a Ligának, sem Laportáéknak nincs köze ahhoz, hogy Messi nem itt vezet le. Laportáék beszéltek, mert ezt várták tőlük. Barcelonában az emberek visszavárták Messit. Így az elnöktől, aki nálunk szerencsére nem egy olajos, hanem egy szurkolók közössége által közvetlenül megválasztott és leváltható vezető, ezt várták el az emberek. Laporta futott egy kötelező kört, ennyi. Teljesen felesleges emiatt hibáztatni, ezt várták el tőle az emberek, hogy tegyen meg mindent, amit tehet. Megtette. Messi meg szintén futott egy kötelező kört, mert hogy nézett volna ki, ha nem áll szóba a Barcelonával. Mindkét fél futott egy kötelező kört, de sem Laportán, sem a Ligán nem múlt semmi.

Messi nem akart már ekkora nyomás alatt játszani. Sokkal többet is keres, nyomás nélkül, felszabadultan játszhat, egy gyengébb bajnokságban fickándozhat, és még csak nem is Szaúd-Arábiába kellett ezért mennie, talált egy annál kellemesebb helyet mindehhez. Egy top bajnokságban az ő korában már egyre inkább szenvedne, és nem így akar búcsúzni a futballtól, ha már van választási lehetősége. Az MLS-ben még most is ficánkolhat, és maximálisan élvezheti a játékot. Mindent megnyert. Mindent. Ő most már "csak" élvezni akarja a játékot és sok pénzt akart keresni, ehhez pedig tökéletes választás volt az MLS.

Bár azt valószínűleg már most sem szereti, hogy az USA-ban nem bújhat el az újságírók elől, ott kötelező az újságírók elé kiállni, nem lehet a sajtószoba mellett elsurranni. Ebből a múltkor adódott egy kis probléma, ezt valószínűleg nem fogja szeretni az USA-ban.


Én még annyit hozzáfűznék, hogy - amennyiben az aktív foci után is vannak még tervei - az angol nyelvtudás sem hátrány, ennek gyakorlására tökéletes az anyanyelvi környezet. Bár (amennyit leszűrtem a róla szóló hírekből és a vele készült interjúkból) szerintem nem nagyon érdekli a játékon kívül semmi, az edzősködés sem.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.08. 15:17:29

Szerintem sem a Ligának, sem Laportáéknak nincs köze ahhoz, hogy Messi nem itt vezet le. Laportáék beszéltek, mert ezt várták tőlük. Barcelonában az emberek visszavárták Messit. Így az elnöktől, aki nálunk szerencsére nem egy olajos, hanem egy szurkolók közössége által közvetlenül megválasztott és leváltható vezető, ezt várták el az emberek. Laporta futott egy kötelező kört, ennyi. Teljesen felesleges emiatt hibáztatni, ezt várták el tőle az emberek, hogy tegyen meg mindent, amit tehet. Megtette. Messi meg szintén futott egy kötelező kört, mert hogy nézett volna ki, ha nem áll szóba a Barcelonával. Mindkét fél futott egy kötelező kört, de sem Laportán, sem a Ligán nem múlt semmi.

Messi nem akart már ekkora nyomás alatt játszani. Sokkal többet is keres, nyomás nélkül, felszabadultan játszhat, egy gyengébb bajnokságban fickándozhat, és még csak nem is Szaúd-Arábiába kellett ezért mennie, talált egy annál kellemesebb helyet mindehhez. Egy top bajnokságban az ő korában már egyre inkább szenvedne, és nem így akar búcsúzni a futballtól, ha már van választási lehetősége. Az MLS-ben még most is ficánkolhat, és maximálisan élvezheti a játékot. Mindent megnyert. Mindent. Ő most már "csak" élvezni akarja a játékot és sok pénzt akart keresni, ehhez pedig tökéletes választás volt az MLS.

Bár azt valószínűleg már most sem szereti, hogy az USA-ban nem bújhat el az újságírók elől, ott kötelező az újságírók elé kiállni, nem lehet a sajtószoba mellett elsurranni. Ebből a múltkor adódott egy kis probléma, ezt valószínűleg nem fogja szeretni az USA-ban.

Troym írta:
2023.09.05. 09:37:56
Látom Ramos megy a Sevillához és 1 milliós bére lesz. Ilyenkor nem érvényes az 50%-os szabály? (Előző fizetésének legalább 50%-a kell legyen az új?) Amúgy elismerés, hogy egy sevillai BL szereplés többet ér neki, mint 15-20 millió a sivatagban.

A munkáltató nem csökkenthet 50+ százalékkal. De már más munkáltatója van (és az előző sem spanyolországi volt). Sevilla amúgy már körülbelül egy sivatag. Lassan egész Dél-Európa az lesz.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.08. 14:35:32

Troym írta:
2023.09.08. 13:27:13
Nem értem a fennakadásotokat.
Írtam, hogy érthető és logikus a döntése, csak akkor ne adjuk el másnak. Ott az interjúban még a regisztráció körüli bizonytalanság volt az egyik fő oka, hogy Miamaiba ment, de nem ez volt a gondja, hanem hogy máshol nagyságrendekkel többet kereshet és nagyságrendekkel kisebb az elvárás és felelősség, több ideje jut a családjára. Mondjuk utóbbit talán említette szintén.

Logikus emberi hozzáállás, én is így döntenék.

Az meg hogy mi motiváló, mindenkinek más, mert az eredeti kérdés Ramos volt, akinek úgy tűnik motiváló akár aprópénzért is az ő szintjükön, hogy a nevelőklubjával szerepelhet BL-ben.

Nagybarcelona értem, hogy a történtek egyik olvasata, hogy Tebas valami patás főgonosz, de ha belegondolsz lehet, hogy az elnökség magyarázott tavasszal blődségeket, amikor Messi visszatérését vizionálta lehetségesnek, majd valami dokumentumot lobogtatva próbálta megmagyarázni, hogy a 100 Euró valójában 300, így igazából megvehetünk bárkit.
Erre ggondolom sokan már nem emlékeznek, hogy volt ilyen tanulmány, de akkor is mondtam, hogy a papír mindent elbír és hihetetlen, hogy leírnak összevissza dolgokat és megnyílnak a pénzcsapok.
Ez olyannyira nem sikerült, hogy 12 játékos eladás, 100 milliós bevétel, 160 milliós költséglefaragás után augusztus 31 23:54-kor voltak képesek regisztrálni Inigot pl.
Nem vèdem Messit. Így döntött. Sokszor írtam, hogy ő is közrejátszott a vesztesèg kialakulásához, mèg most is fizetjük. Nem tudom mennyi esèlye lett volna a visszatèrèsènek, ha tudunk egy korrekt ajánlatot elètenni. Szerintem 50-50. Valószínűleg Busquets ès Alba is marad. Pár ève meg el sem megy.

Jelen felállás szerint
-160 millióval csökkent a bèrkeret.
-40 millió èrkezik majd elvileg a Barca Studios újraèrtèkesítèsèből
-80-100 milliós bevètel játèkoseladásból
-mindenhol máshol is csökkentettek
Ès ennek ellenère Inigot, Felixet, Cancelot az utolsó pillanatban tudták regisztrálni, utóbbi 2 szerződèsèbe mèg az opciós vásárlást sem engedtèk beleírni, nem beszèlve a szabályok szerinti bevètel/felszabaduló bèr 50%-nak beilleszhetősègèről
Ha ezt figyelembe vesszük, biztosan a vezetősèg beszèlt blődsèget, ès a jótèkony La Liga ismètelten gerinces módon engedèlyezte a 200 helyett lètrejött 300 milliós különbözet mellett regisztrálni a játèkosok szerződèsèt az elnöki letètből, igaz opció nèlkül, ès mèg 3,4 millióèrt igazolni is engedtek.

Ha belegondolsz így a 300 euró 100. Sem. Nem patás ördög, csak egy retèn. Szerintem a La Ligának mèg el kellene adni valamit. Mondjuk a tisztelt elnök úr èdesanyját. De csak miután lefilmeztèk a WC-n, hátha abból is csurran cseppen valami. Tèny, ha nem lennènek a szigorú szabályok, már minden klub csődbe ment volna. Kètszer. Ès a Sevilla sem nyert volna EL-t, ahogy a linkbeli nyilatkozatban fènyezi magát èrte. Vègül is a 30 èvre eladott közvetítèsi jogdíj (CVC), öltözőfelvètelek, nevènek (La Liga EA Sports), eladása ès az új globális szponzori szerődès mellett (Visit Saudi)szóba jöhetne a liga bíróinak, VAR "szak"embereinek èrtèkesítèse, Rubiales úr beállhatna a csókfülkèbe 1 euróèrt, eladhatnának mèg pár tehetsèget a sivatagba, vagy a spanyol kupa rendezèsi helyèt. Ja ès közben pereskedjenek a liga (saját) csapataival, az államok által támogatott csapatokkal, egymással (RFEF), ès mutogassanak a többi bajnokságra.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.08. 14:28:18

Troym írta:
2023.09.08. 13:27:13
Nem értem a fennakadásotokat.
Írtam, hogy érthető és logikus a döntése, csak akkor ne adjuk el másnak. Ott az interjúban még a regisztráció körüli bizonytalanság volt az egyik fő oka, hogy Miamaiba ment, de nem ez volt a gondja, hanem hogy máshol nagyságrendekkel többet kereshet és nagyságrendekkel kisebb az elvárás és felelősség, több ideje jut a családjára. Mondjuk utóbbit talán említette szintén.

Logikus emberi hozzáállás, én is így döntenék.

Az meg hogy mi motiváló, mindenkinek más, mert az eredeti kérdés Ramos volt, akinek úgy tűnik motiváló akár aprópénzért is az ő szintjükön, hogy a nevelőklubjával szerepelhet BL-ben.

Nagybarcelona értem, hogy a történtek egyik olvasata, hogy Tebas valami patás főgonosz, de ha belegondolsz lehet, hogy az elnökség magyarázott tavasszal blődségeket, amikor Messi visszatérését vizionálta lehetségesnek, majd valami dokumentumot lobogtatva próbálta megmagyarázni, hogy a 100 Euró valójában 300, így igazából megvehetünk bárkit.
Erre ggondolom sokan már nem emlékeznek, hogy volt ilyen tanulmány, de akkor is mondtam, hogy a papír mindent elbír és hihetetlen, hogy leírnak összevissza dolgokat és megnyílnak a pénzcsapok.
Ez olyannyira nem sikerült, hogy 12 játékos eladás, 100 milliós bevétel, 160 milliós költséglefaragás után augusztus 31 23:54-kor voltak képesek regisztrálni Inigot pl.
Nyilvánvalóan nem ismerem Messit, nem tudom, hogy mi volt számára, ami döntő, de nem valószínű, hogy elsődlegesen az anyagiak miatt nem jött vissza.
Ott van neki a Lays, a Pepsi (Adidas?) és egyéb médiák, amitől legalább annyit, ha nem többet, gombol le mint a futballból. Ha idejön "levezetni" folyamatosan stresszelhet az eredménykényszer miatt, tőle várják a legtöbbet, és simán benne van a pakliban, hogy csak a saját szobrát döntené le. Az USA pedig csak nem Szaúd-Arábia, kellemes környezet, a családjának is tökéletes hely, kvázi örömfocizhat a gyerekkori barátjaival, a szurkolók ugyanúgy szeretik és a pénz sem utolsó szempont.
Szinte semmi nem szólt amellett, hogy visszatérjen.
Ramos egész más eset. Ő Párizsban kicsit szürke egér volt, nem jöttek be igazán a számításai (persze a sérülése is közrejátszott) és a PSG sem nagyon marasztalta,főleg így 37 évesen. Azt, hogy mennyit keresett, mekkora a különbség a jelenlegi és párizsi fizetése között, de az ő esetében szerintem nem olyan hatalmas. De ez csak feltételezés. De a karrierje alatt azért ő is rendesen megszedte magát, ha egy évre visszamegy alacsonyabb bérért nem "veszít" olyan hatalmas összeget. Ha 32 évesen tenné ezt, az egész más tészta lenne, de itt lehúz egy évet, aztán szögre akasztja a cipőt. Nem igazán tudom elképzelni, hogy 38 évesen még el tudna menni az USA-ba, de akár a szaúdiakhoz "levezetni".

Messire visszatérve, abból a csapatból, amit itt hagyott kb. csak MAtS maradt (Xavi), szóval még érzelmi alap is inkább Miamiban a nagyobb.(Alba, Busquets)
Személy szerint én nem is örültem volna ha visszatér, elkezdődött egy új projekt, teljesen kicserélődött csapattal, amit leginkább az ő távozása indított el, ezt kb. sutba lehetett volna dobni és visszatérni ahhoz a taktikához, ami már több mint 10 éve megy: add oda Messinek, majd ő megoldja, ha elveszíti három-négy emberrel a nyakán sprinteljen mindenki védekezni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2023.09.08. 14:36:36-kor.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.08. 13:27:13

Nem értem a fennakadásotokat.
Írtam, hogy érthető és logikus a döntése, csak akkor ne adjuk el másnak. Ott az interjúban még a regisztráció körüli bizonytalanság volt az egyik fő oka, hogy Miamaiba ment, de nem ez volt a gondja, hanem hogy máshol nagyságrendekkel többet kereshet és nagyságrendekkel kisebb az elvárás és felelősség, több ideje jut a családjára. Mondjuk utóbbit talán említette szintén.

Logikus emberi hozzáállás, én is így döntenék.

Az meg hogy mi motiváló, mindenkinek más, mert az eredeti kérdés Ramos volt, akinek úgy tűnik motiváló akár aprópénzért is az ő szintjükön, hogy a nevelőklubjával szerepelhet BL-ben.

Nagybarcelona értem, hogy a történtek egyik olvasata, hogy Tebas valami patás főgonosz, de ha belegondolsz lehet, hogy az elnökség magyarázott tavasszal blődségeket, amikor Messi visszatérését vizionálta lehetségesnek, majd valami dokumentumot lobogtatva próbálta megmagyarázni, hogy a 100 Euró valójában 300, így igazából megvehetünk bárkit.
Erre ggondolom sokan már nem emlékeznek, hogy volt ilyen tanulmány, de akkor is mondtam, hogy a papír mindent elbír és hihetetlen, hogy leírnak összevissza dolgokat és megnyílnak a pénzcsapok.
Ez olyannyira nem sikerült, hogy 12 játékos eladás, 100 milliós bevétel, 160 milliós költséglefaragás után augusztus 31 23:54-kor voltak képesek regisztrálni Inigot pl.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.08. 13:26:51

La Masia1 írta:
2023.09.08. 13:20:55
Így van, igazad van!
És szerinted a Barca az a klub, ahova visszajöhetsz levezetni?! Az ő helyzetében?!

Már egy 14-15 éves akadémistán iszonyatos, innen elképzelhetetlen nyomás van.
Ebben lehet, hogy igazad van, nem is erre reagáltam.

Szerintem Messi jól döntött, semennyire sem a döntését akarom kritizálni, hanem, hogy ne tegyünk már úgy, mintha egy Messi-kaliberű játékosnál az a normális, HA a pénz határozza meg a döntését.

Nem tudom, nála hogy volt, csak az elvet nem tudom elfogadni.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.08. 13:20:55

Guille írta:
2023.09.08. 13:12:29
Az meg, hogy az utolsó 1-2 aktív évében valaki elmegy levezetni a nevelőklubjához, az legyen már követendő példa ebben a mai rohadó világban.

(Amúgy szerintem még egy normális átlagember is jól meggondolja, hogy biztos ne a szeretett munkahelyén dolgozzon még akkor is, ha éhbért adnak neki. Kis hazánkban van is erre jó pár példa).

Bocs az offért...
Így van, igazad van!
És szerinted a Barca az a klub, ahova visszajöhetsz levezetni?! Az ő helyzetében?!

Már egy 14-15 éves akadémistán iszonyatos, innen elképzelhetetlen nyomás van.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.08. 13:17:06

Troym írta:
2023.09.08. 11:58:52
Bennem is felmerült, hogy ha a 37 éves Ramosnak belefér egy év aprópénzért a szeretett klubjában, akkor az mindenkinek (akár Messi, akár a sok-sok többi pletyka során felmerült embernél) opció lehetett volna. Nem probléma, hogy a pénz ennyire fontos nekik és nem akartak jönni, csak ne állítsuk be másként, hogy a csúnya Liga, FFP, elnök, akármi miatt nem tudott jönni. A valóság akkor az, hogy annyiért nem akart jönni, amit ki bírtunk volna köhögni.
A "picike" különbség, hogy Ramostól senki nem várja, hogy "miatta nyer majd BL-t a Sevilla"; ő levezetni ment vissza a gyerekkori csapatába, hogy ott fejezze be, ahol elkezdte.

Messinél meg a csodát várták volna tőle. Nyilván nem önmagában a pénz miatt nem jött.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.09.08. 13:12:29

Nagybarcelona írta:
2023.09.08. 12:24:02
Persze mindent lehetne. Csak ha neked 1 millió helyett ajánlanának 100 ezret, tele idegeskedèssel, eredmènykènyszerrel, gondolom te is a 100 ezret választanád. Ha adnának neked fèl milliót, ès a munkád hozna 5 milliós bevètelt, aminek a fele az államè, ès te ezt el is fogadnád, de egy külső tènyező ezt akadályozza, akkor szerintem a külső tènyező egy retèn.
Ezzel nem akarok senkit vèdeni, csak tisztázzuk a dolgokat.
Hagyjuk már ezeket a párhuzamokat. Itt olyan milliárdos emberekről beszélünk, akik egy hét alatt megkeresnek annyit, amennyit egy átlagember egy élet alatt sem. Értem én, hogy az életformájuk is ehhez igazodik, de 1-2 havi bérükből kb, ingatlanokat vásárolnak, még a dédunokáiknak sem kell dolgozniuk, ha épp nem akarnak. És akkor a hírnévből kovácsolható tőkéről még szót sem említünk.

Ha pl. Messinek úgy tartaná kedve, visszavonulhatott volna 10 éves, akkor sem fogyna el a pénze élete végéig, hacsaknem minden nap Bentley-ket égetne a szigetein.

Nem sajnálom én tőlük, de ezt összehasonlítani egy hétköznapi ember pénzügyi életével iszonyatos demagógia.
Az meg, hogy az utolsó 1-2 aktív évében valaki elmegy levezetni a nevelőklubjához, az legyen már követendő példa ebben a mai rohadó világban.

(Amúgy szerintem még egy normális átlagember is jól meggondolja, hogy biztos ne a szeretett munkahelyén dolgozzon még akkor is, ha éhbért adnak neki. Kis hazánkban van is erre jó pár példa).

Bocs az offért...
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.08. 13:11:47

Nagybarcelona írta:
2023.09.08. 12:24:02
Kár, hogy Messi nem várt augusztus 31 èjfèlig, hogy hátha beilleszthette volna a Barca a bèrèt pár százezerèrt, mint Bellerinnek ès Felixnek.
Nagyon motiváló lehet az ő szintjén, hogy zsebpénzért várják tőle a csodát...

Az MLS-ben levezetős örömfocit játszva szupersztár, mindezt egy milliárdos nagyságrendű üzleti csomagért.

Nyilván minden munkavállaló az előbbit választaná: sokkal több munka, sokkal több felelősség, töredék fizetésért...hát persze...
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.08. 13:00:00

culinho írta:
2023.09.08. 09:10:06
Csak ha ugye nem vonatkozik más Klubból érkezőre, akkor egyből eszembe jut Messi esete. Ha vissza akart volna jönni mindenáron, akkor ő is mond 1 milliót vagy 400e-t, mint Felix és nem kell miatta senkit kirúgni. Ezek szerint nem akart annyira visszajönni, csak kellett valami magyarázat, amellett, hogy felhozta a kisebb nyomást az MLS mellett.
Jól van ez így, aki nem szívből jön, az menjen máshova.
Rohadtul nem akart visszajönni és ebből nem is csinált titkot!
Minek jött volna vissza a saját szintjén zsebpénzért, egy olyan klubba, ahonnan kvázi kiszorították, ahol kimondottan fiatalítanak és a jövőt építik, hogy mindenki, minden pillanatban tőle várja a csodát, a megoldást, amit pontosan tudja, hogy már nem tudja megadni, hozni. A klub a BL-ért megy, ő meg már levezet.
Mások a célok.
Már évekkel ezelőtt elmondta, hogy szeretne 1-2 szezont az USA-ban élni, hogy a gyerekei tökéletesen megtanuljanak angolul, mert ez neki nagy hátrány volt, hogy nem tud.
A "levezetős" játékával is szupersztár az USA-ban, egy valójában gigantikus pénzügyi csomagért, boldog az egész család; mi a francért jött volna vissza a 0-24-es szívásért?!
Mindent megnyert, mindent elért, senkinek nem kell semmit bizonyítania.
Majd kap egy búcsúmeccset az új stadionban, amivel mindenki boldog lesz.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.08. 12:40:28

FCBsteve írta:
2023.09.08. 08:02:05
Ha valaki kicsit belegondol, rájöhet, hogy általánosságban NEM LÉTEZHET ilyen szabály, mert korlátozná a piacot - ami, ugye, az EU-ban (kivéve Mo-t 🤣) "nem szokás"...
Sztem inkább a munkavállaló védelme volt a fontosabb... Ha határozott idejű szerződést kötöttek a Felek, a munkáltató a szerződés lejártakor ne kényszeríthesse a munkavállalót sokkal rosszabb feltételekre...
A szabály létezik, és igen, részben pont a munkavállaló védelme miatt is. A másik meg a költségvetés védelme.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.08. 12:24:02

Troym írta:
2023.09.08. 11:58:52
culinho írta:
2023.09.08. 09:10:06
Csak ha ugye nem vonatkozik más Klubból érkezőre, akkor egyből eszembe jut Messi esete. Ha vissza akart volna jönni mindenáron, akkor ő is mond 1 milliót vagy 400e-t, mint Felix és nem kell miatta senkit kirúgni. Ezek szerint nem akart annyira visszajönni, csak kellett valami magyarázat, amellett, hogy felhozta a kisebb nyomást az MLS mellett.
Jól van ez így, aki nem szívből jön, az menjen máshova.
Bennem is felmerült, hogy ha a 37 éves Ramosnak belefér egy év aprópénzért a szeretett klubjában, akkor az mindenkinek (akár Messi, akár a sok-sok többi pletyka során felmerült embernél) opció lehetett volna. Nem probléma, hogy a pénz ennyire fontos nekik és nem akartak jönni, csak ne állítsuk be másként, hogy a csúnya Liga, FFP, elnök, akármi miatt nem tudott jönni. A valóság akkor az, hogy annyiért nem akart jönni, amit ki bírtunk volna köhögni.
Persze mindent lehetne. Csak ha neked 1 millió helyett ajánlanának 100 ezret, tele idegeskedèssel, eredmènykènyszerrel, gondolom te is a 100 ezret választanád. Ha adnának neked fèl milliót, ès a munkád hozna 5 milliós bevètelt, aminek a fele az államè, ès te ezt el is fogadnád, de egy külső tènyező ezt akadályozza, akkor szerintem a külső tènyező egy retèn.
Ezzel nem akarok senkit vèdeni, csak tisztázzuk a dolgokat.
https://www.google.com/amp/s/www.footba ... future/amp
https://www.goal.com/en/news/javier-teb ... ff51a1abe8
Tebas szomorú. Kár, hogy Messi nem várt augusztus 31 èjfèlig, hogy hátha beilleszthette volna a Barca a bèrèt pár százezerèrt, mint Bellerinnek ès Felixnek.
Lehet a Liga sem szorulna rá, hogy apróèrt eladja a mèdia jogokat, hogy a La Liga játèkosait az öltözőben ès a budiban filmezzèk. :)
https://www.goal.com/en/news/unai-simon ... 73821bbd38
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.08. 11:58:52

culinho írta:
2023.09.08. 09:10:06
Csak ha ugye nem vonatkozik más Klubból érkezőre, akkor egyből eszembe jut Messi esete. Ha vissza akart volna jönni mindenáron, akkor ő is mond 1 milliót vagy 400e-t, mint Felix és nem kell miatta senkit kirúgni. Ezek szerint nem akart annyira visszajönni, csak kellett valami magyarázat, amellett, hogy felhozta a kisebb nyomást az MLS mellett.
Jól van ez így, aki nem szívből jön, az menjen máshova.
Bennem is felmerült, hogy ha a 37 éves Ramosnak belefér egy év aprópénzért a szeretett klubjában, akkor az mindenkinek (akár Messi, akár a sok-sok többi pletyka során felmerült embernél) opció lehetett volna. Nem probléma, hogy a pénz ennyire fontos nekik és nem akartak jönni, csak ne állítsuk be másként, hogy a csúnya Liga, FFP, elnök, akármi miatt nem tudott jönni. A valóság akkor az, hogy annyiért nem akart jönni, amit ki bírtunk volna köhögni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2023.09.08. 09:10:06

Csak ha ugye nem vonatkozik más Klubból érkezőre, akkor egyből eszembe jut Messi esete. Ha vissza akart volna jönni mindenáron, akkor ő is mond 1 milliót vagy 400e-t, mint Felix és nem kell miatta senkit kirúgni. Ezek szerint nem akart annyira visszajönni, csak kellett valami magyarázat, amellett, hogy felhozta a kisebb nyomást az MLS mellett.
Jól van ez így, aki nem szívből jön, az menjen máshova.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.08. 08:02:05

La Masia1 írta:
2023.09.07. 22:09:12
Troym írta:
2023.09.05. 09:37:56
Látom Ramos megy a Sevillához és 1 milliós bére lesz. Ilyenkor nem érvényes az 50%-os szabály? (Előző fizetésének legalább 50%-a kell legyen az új?)
Ez egy spanyol munkajogi szabály, csak arra vonatkozik/akkor érvényes, ha ugyanannál a munkáltatónál (klubnál) új szerződést kötsz. A járulékokkal való trükközés ellen van.
Ha valaki kicsit belegondol, rájöhet, hogy általánosságban NEM LÉTEZHET ilyen szabály, mert korlátozná a piacot - ami, ugye, az EU-ban (kivéve Mo-t 🤣) "nem szokás"...
Sztem inkább a munkavállaló védelme volt a fontosabb... Ha határozott idejű szerződést kötöttek a Felek, a munkáltató a szerződés lejártakor ne kényszeríthesse a munkavállalót sokkal rosszabb feltételekre...
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.09.07. 22:09:12

Troym írta:
2023.09.05. 09:37:56
Látom Ramos megy a Sevillához és 1 milliós bére lesz. Ilyenkor nem érvényes az 50%-os szabály? (Előző fizetésének legalább 50%-a kell legyen az új?)
Ez egy spanyol munkajogi szabály, csak arra vonatkozik/akkor érvényes, ha ugyanannál a munkáltatónál (klubnál) új szerződést kötsz. A járulékokkal való trükközés ellen van.
Válasz küldése