Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.27. 20:35:58

Mondjuk Benatia sem életbiztosítás, Kimmich ősztől kerül az Őzike csoportba az oviban, más meg nincs. :D
Müller meg, betettem volna én is, legszánalmasabb kétballábas idióta a Földön,de istenáldotta mázlista.
Majd bejön a 65. percben, és bepattan róla.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.27. 20:33:39

Itt is azt várom mint tegnap. Annyiból kicsit másabb a sztori, hogy a Bayern valószínűleg dominálni fogja a labdát, de óvatosan fognak játszani idegenben egy első meccsen. Itt már a sorsolás előtt is kulcsnak tartottam hogy idegenben ki tud gólt elérni, az Atleticonak kötelező ezt nullára ma lehozni ha akar valamit, így ők is leginkább arra fognak szerintem koncentrálni hogy hátul minél stabilabbak legyenek.
Itt is 0:0 eredményt gondolok, max egy gólt itt vagy ott.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.27. 20:25:43

öcsém, kihagyja azt a müllert aki idén 44 meccsen 31+12-vel áll... elég komoly :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.04.27. 20:19:27

Középhátvédet kezdetni túl mainstream Pepnek? :mrgreen:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.04.27. 20:12:44

ATLÉTICO MADRID: Oblak – Juanfran, Giménez, Szavics, Filipe Luís – Saúl, Gabi, Augusto Fernández, Koke – Griezmann, F. Torres
pad: Moya (k), Jesús Gámez, L. Hernández, Kranevitter, Partey, Correa, Vietto

BAYERN MÜNCHEN: Neuer – Lahm, J. Martínez, Alaba, Bernat – Thiago Alcántara, X. Alonso, Ar. Vidal – Coman, Lewandowski, Douglas Costa
pad: Ulreich (k), Tasci, Benatia, Ribéry, Götze, T. Müller, Kimmich

Érdekes, hogyMüller csak pados, Thiago nem tudom milyen formában van. Atletico kezdője papírforma Godin hiányában. Én a németeknek szurkolok egyértelműen, őket sem szeretem, de a 4 elődöntős közül nekik szurkolok, hogy nyerjék meg. Náluk van legtöbb egyén akit kedvelek, meg Pep is csak akkor lesz sikeres, ha BL-t is nyer.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7408
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.27. 15:50:30

Ha összességében nézzük, hiába volt a Realnak több helyzete, a City simán megnyerhette volna a meccset. Azért olyan életveszélyesek azok sem voltak. Pepenek gyakorlatilag esélye sem volt elrúgni a kapus mellett, az a kapufa sem volt túl veszélyes. Egyedül Casemiro fejese volt igazi veszély. A Real védelme olyan szinten bizonytalan volt, hogy egy normális csapat komoly gondot tudott volna okozni. Olyan lyukak tátongtak, csak éppen nem voltak képesek egy normális beindításra, rohadt pontatlanok voltak, mikor kontrát vezethettek volna egyből eladták a labdát. Meg Aguero sem volt képes egy labdaátvételre amivel vs ben vihette volna Navasra.
Egy Bayern szerintem ezeket könyörtelenül kihasználta volna.
A visszavágót szeerintem simán behúzza a Madrid, méghozzá több góllal. Az egyetlen pozitívumuk, hogy nem tudott a Real idegenben gólt rúgni, ha kifognak egy jó napot és Madridban tudnak gólt lőni, akkor lehet esélyük. Azt is tegyük hozzá, hogy Silva kiesése felért egy Cr sérüléssel..

Moondjuk ilyen játékkal a Realnak egy Bayern vagy 'tico ellen nem sok esélye lenne. Ha az ATMA lő egy gólt nagy kakiban lehetnek, a München pedig olyan játékerőt képvisel, amit két meccsen nem hiszem, hogy ki tudtak védeni. Ha a németek jutnak be a döntöbe, kb abban reménykedhetnek, hogy rossz napot fognak ki és egy meccsen bármi megtörténhet. Nagyon egyben vannak, Vidal érkezése is nagyon megerősítette őket és nem csak a góljai miatt.
Nem igazán látom, hogy Zidane érkezése változtatott volna valamin. Inkább erőből húzzák be a meccseket. Benitezzel lehet hogy nem játszottak túl jól, de volt legalább valami szisztéma a játékukban. Ott cseszték el, hogy a játékosok nem vettékk komolyan és szándékosan fúrták őt is. Ha Pellegrinire rá lehet fogni, hogy csak felküldi a legjobb játékosait ez Zidane-ra is ugyanúgy igaz.
Kb. olyasmi mint nálunk Roura vagy Tata alatt volt. Majd Messi megoldja, ha nem akkor meg kakiban vagyunk. Lásd Bayern elleni elődöntő.
Forca Barca!!!!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.27. 15:46:09

Nem példálóztam a 2 évvel ezelőtti meccsel csak megjegyeztem, hogy egyszer már Pepet megszivatta a Real nem is olyan rég. Nyilván abból messzemenő következtetést nem lehet levonni és ezt mi nem is tettük meg. Az érveink elsősorban az elmúlt 1-2 év Real-Atleticojan alapult ahol a matracosok az esetek jelentős részében felülmúlták a Realt . Ezeket az érveket is vedd figyelembe ne csak egy két szót :wink: .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.27. 15:24:43

ugyan már, nehogy egy 2 évvel ezelőtti párharccal példálózzatok...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.27. 15:05:18

Nem tudom kinek szurkoljak ma. Így névre biztos hogy a Bayern lenne esélyesebb a Real ellen, mint az Atletico, sőt egy Bayern-Real döntőn kifejezetten a BM lenne a favorit, de láthattuk hogy 2 éve gyakorlatilag megszórták őket. Az Atletico nagyon harapós és elég jó mostanában a mérlegük a blancók ellen, de szerintem egy BL döntő, Ramos emlékével túl sok lenne nekik a nyomás. Inkább a Bayern, mint a Real hátha Pep nem taktikázza el magát megint, de én még titkon bízom a Cityben azért. :D Hátha a Bernabeuban elsül az öreg Yaya lába. :)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.04.27. 14:15:42

visca el barca írta:egyértelműen a bayernnek szorítok, ők sokkal nagyobb sansszal indulnak majd a real ellen mint az atleti...
Szerintem pedig pont fordítva van. Az Atletico játéka sokkal kevésbé fekszik a Realnak. A BL döntő óta ha jól emlékszem meccset sem nagyon (hirtelen csak egy jut eszembe)tudtak nyerni ellenük és általában a párharcuk Tico győzelemmel zárult. A Bayernt pedig legutóbb elég simán kiütötték. Az tény, hogy a Bayernek jobb a kerete viszont a Zidane féle Realnak fekszik a Bayern offenzív focija. Ellenünk is 80 percig védekeztek aztán az utolsó 10percet úgy megnyomták, hogy simán kaphattunk volna 2-3 gólt. Úgyhogy egy Atletico továbbjutás szerintem ilyen szempontból jobb lenne.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.27. 12:26:51

Én annak örülnék ha D.Costa és Coman lennének a meccs emberei Thiagoval karöltve. :) De amilyen formában van mostanság Vidal tuti tüzelni fog ő is amint lehetősége lesz rá.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.27. 12:24:07

egyértelműen a bayernnek szorítok, ők sokkal nagyobb sansszal indulnak majd a real ellen mint az atleti...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.27. 12:00:57

visca el barca írta:Cristiano Ronaldo combsérülés miatt nem játszhatott kedden a Manchester City–Real Madrid találkozón, amelyen gól nélküli döntetlen született. Több spanyol lap egybehangzóan az írja, a háromszoros aranylabdás támadót megvizsgálták, s könnyen lehet, hogy izomszakadás miatt a BL-elődöntő május 4-i visszavágóját is kénytelen lesz az oldalvonal mellől nézni.

Szintén lemaradhat a madridi mérkőzésről David Silva, a Manchester City spanyol középpályása, akit a keddi meccs első félidejében le kellett cserélni.
Mindkét csapatnak nagy érvágás lenne, de főleg a Realnak, Ronaldoval sokkal nagyobb az esélyük a gólokra. Nélküle is esélyesebbnek érezném a Realt, de közel sem annyira.

Nem szép dolog egy játékos sérülésének örülni, nem is teszem, jobbulást kívánok neki. De igazság szerint nekünk jól jött, a Sociedad ellen is megérezhetik a hiányát. + a BL párharc is nyitott, kemény hét áll a Real előtt.

Meg a másik madridi csapat előtt is. Ebben a párharcban kicsit a Bayernnek szoritok, elsősorban Pep miatt, de nem lennék csalódott akkor sem, ha Simeonéjék mennének tovább, a lényeg, hogy ennek a párharcnak a győztese nyerje a BL-t is.
Szoros párharcra számitok, most egy kicsit a bajorokat érzem esélyesebbnek, az Atletico hajt a bajnokságra is, és mintha fáradnának. A Bayern ha matematikailag még nem is, de már bajnoknak érezheti magát, igaz, az előző szezonokban ez nem segített nekik, sőt. De most jobban klappolnak náluk a dolgok, mint egy éve ellenünk, ahol a sérülések jelentősen gyengítettek őket.
A kérdés, hogy Pep mit tud kezdeni az Atletico stílusával, ami az ő focijának nagyon nem fekszik.
Az a baj, hogy hiába reménykedek benne, hogy a city továbbmehet, tudom, hogy közel semmi az esélye. Annyira n mlátok bennük semekkora ellenfelet sem, hogy az már nekem kínos...
Az lenne a vicc, ha valahogy tovább vergődnének, és döntőt is valahogy behúznák. Komolyan, rosszabbak mint a görögök, vagy Chelsea 2012-ben. Utóbbiaknál legalább szervezettség volt, meg tudtak védekezni, kontrázni, de ezek... :lol:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.27. 11:50:07

Az a baj, hogy hiába reménykedek benne, hogy a city továbbmehet, tudom, hogy közel semmi az esélye. Annyira n mlátok bennük semekkora ellenfelet sem, hogy az már nekem kínos... Pellegrini is lenyilatkozza, hogy tudja, hogy kell semlegesíteni Cé-t... Hát nem is játszik szerencsétlen. Gólokat tanuljon meg lövetni inkább a csapatáva végre...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.27. 11:37:13

Cristiano Ronaldo combsérülés miatt nem játszhatott kedden a Manchester City–Real Madrid találkozón, amelyen gól nélküli döntetlen született. Több spanyol lap egybehangzóan az írja, a háromszoros aranylabdás támadót megvizsgálták, s könnyen lehet, hogy izomszakadás miatt a BL-elődöntő május 4-i visszavágóját is kénytelen lesz az oldalvonal mellől nézni.

Szintén lemaradhat a madridi mérkőzésről David Silva, a Manchester City spanyol középpályása, akit a keddi meccs első félidejében le kellett cserélni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.04.27. 11:23:55

MQuCsabi írta:Valaki ír a tegnapi meccsről egy "elemzést" ? :) Sajnos fociztam, amit ne mkellett volna, inkáűbb maradni otthon, így ne mláttam a mecset. Ki, hogy tolta?
Csak a második félidőt láttam, abban a Realnak volt egy felsőléce meg még két nagy helyzete. A Citynek meg semmi egy szép szögletkombinációból lehetett volna valami, csak a kapus lefülelte a labdát.

Sima Real továbbjutás várható.

Azt is látni kell, hogy Zidena ebből a csapatból eddig annyit hoz ki, ami benne van. Semmi extra. El akarják adni Ronaldo-t, pedig még mindig ő az a játékos, aki képes eldönteni a meccseket.

Madridabb volt a játékuk Benitezzel, azért akkor a kiscsapatok ellen gólgazdag meccsek jöttek, de nem hiszem, hogy ez a mostani Real egy igazi Real Madrid lenne. Olyan játékosokkal, mint Bale, Benzema, Ronaldo, James, Jesé, Modric, Kroos, sokkal komolyabb támadó játék lenne az elvárható.

De a lényeg tutira továbbmennek. Ami furcsa, hogy a City ilyen gyenge, mikor bőven van minőségi játékosuk.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.27. 11:18:32

Mindenki rosszul, de a Real veszelyesebb volt. Nagyjabol ennyi maradt meg. :D Kroos es Modric nem voltak rosszak amugy, de nagyon gyenge szinvonalu meccs volt.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.27. 11:09:17

Valaki ír a tegnapi meccsről egy "elemzést" ? :) Sajnos fociztam, amit ne mkellett volna, inkáűbb maradni otthon, így ne mláttam a mecset. Ki, hogy tolta?
Kép
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.04.27. 10:18:37

Ha végül megkapjuk a transfer bant akkor is létrehozhatjuk az utóbbi évek legnagyobb igazolását, egy értelmes orvosi stábot. Vagy akár tizet, annyi biztos kijönne egy Hámesz árából, aztán mehet a brainstorming sérüléseknél, mert ez így nem állapot.
Pofám leszakad, hogy egy Leicester vagy Tottenham megold egy teljes szezont sérülések nélkül, míg sokkal nagyobb csapatok mint mi, a Bayern, Arsenal, MU stb. egész évben kínlódnak és gyakorlatilag nincs olyan hét, hogy mindenki egészséges lenne.
Visszavágó egyébként rohadt nehéz lesz, Agüero ennél csak jobb lehet én azt mondom, tegnap nagyon nem találta magát. Yaya nem tudom hogy játszik mostanában, kicsit kétélű fegyvernek tünik nekem, de az ugye jól is elsülhet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.27. 08:29:18

kanty írta:Nagyon kevés volt ez a City, még úgy is, hogy a Real alig játszott valamit. Visszavágó szerintem sima lesz.
Egyszerűen nem látom, hogy tudna továbbmenni a City. Ja, persze kéne két gólt lőni, csak az nincs bennük.
Tényleg nincs benne a játékukban a gól, de vagy tyúk is talál szemet. :wink: Egyet akár ők is találhatnak. De valószinű, hogy most már kapni is fognak (sőt, valószínű nem is egyet), ha Benzema, és főleg Ronaldo kiheverik a sérülésüket, akkor sokkal veszélyesebb lesz a Real támadósora.

A City esélye az lett volna, ha kihasználják Ronaldo sérülését, nem kapnak gólt (ezt mondjuk sikerült), viszont lőnek 1-et, de inkább 2-t. Ehhez képest a legjobb emberük Hart volt, akinek megköszönhetik, hogy papíron maradt esélyük a visszavágóra.
A Real végig arra játszott hogy majd otthon egy meccsen dőljön el a továbbjutás
Az a vicc, hogy igy is nekik voltak lehetőségeik a meccs megnyeréséhez. Okosan nem hagyták a Cityt kibontakozni.
Azért Silva elvesztése hatalmas érvágás volt. Silva olyan a Citynek mint a Real-nak Modric.
Igaz, de a másik oldalon meg az a Ronaldo nem volt, aki a Real góljainak 3/4-ben közreműködik.
A világ vicce, hogy ez a két csapat elődöntőt játszik :lol: . Ami még durvább, hogy ezek közül valamelyik befog jutni a döntőbe és ott egy meccsen bármi megtörténhet...
Sajnos igen. Tipikusan az a párharc, ahol azt sajnálja az ember, hogy nincs olyan opció, hogy mindkettő kiesik.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.04.27. 08:10:15

nagyjából a többség véleményét osztom: jobb a Real de ha Madridban a City talál egy gólt az elején az meg keverheti. az egy meccs nem csak az otthoniaknak áll...
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.04.27. 00:06:48

Nagyon kevés volt ez a City, még úgy is, hogy a Real alig játszott valamit. Visszavágó szerintem sima lesz.
Egyszerűen nem látom, hogy tudna továbbmenni a City. Ja, persze kéne két gólt lőni, csak az nincs bennük.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.26. 23:26:08

A Real végig arra játszott hogy majd otthon egy meccsen dőljön el a továbbjutás, a City meg partner volt ebben. Madridba jóval többet kell mutatniuk mert szerintem legalább kettőt lőni fognak Benzemáék.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.26. 23:16:06

Ebből a meccsből a 4 pohár boroskólám érte a legtöbbet.
Tromort77

2016.04.26. 23:14:29

City elégedett lehet az eredménnyel. Az első félidőben még voltak jobb periódusaik, de a 70. perctől szétestek fizikálisan. De a Real messze nem tudta kihasználni. Azért Silva elvesztése hatalmas érvágás volt. Silva olyan a Citynek mint a Real-nak Modric. Nélküle azért nem az igazi. Viszont a visszavágón minden esélyük megvan.

Nálam a mom egyébként Clichy. Nagyot játszott, nem tudott átmenni rajta Bale sem, pedig jó formában játszott.
Válasz küldése