Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 17:19:58

gránit írta:
2020.12.09. 17:10:14
Látod, mégsem azt mondta, hogy ilyen vagy olyan hajú. Hanem a "fekete" volt az egyetlen dolog, ami alapján meg tudta határozni, és ha te ilyen körülmények között élnéd le az életedet, te sem reagálnál másképp.
Maszkba (és ahogy én láttam kapucniba) volt mindenki. Nem lehetett azt mondani, hogy kopasz. Vagy hogy a csávó a kabátban :D
daffy írta:
2020.12.09. 15:53:00
Ezzel értek egyet. Viszont ez esetben etikailag úgy korrekt,ha a színesbőrű labdarúgó kiáll és azt mondja,hogy elnézést,elértettem a kifejezést. Ezzel a vélhető igazsággal mentve a spori karrierjét.
Ennek hiányában szerintem a világ napok alatt megpecsételi a sporit,mert cirkusz kell a népnek,az meg a "nig.erből" van, "feketéből" nincs. Lehet példát statuálni egy hazugságra építve.
Én is ezt mondtam, de erre szerintem várhatunk. A sporinak valszeg annyi a karrierjének, de akkor is a "fekete" az áldozat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 17:16:01

gránit írta:
2020.12.09. 17:10:14
Atlantis írta:
2020.12.09. 17:07:03

Mitől rosszabb az, ha valakit külsőleg, egy külső jegye, jelen estben a bőrszíne alapján azonosítanak be, mintha bármi más alapján?
Ha azt mondja "ott az a szakállas" vagy "a szőke gyerek", "a kék szemű", azoknak mint pontosan ugyanannyi és ugyanolyan jelentése van, mint annak, hogy a fekete bőrű vagy fehér bőrű.
Látod, mégsem azt mondta, hogy ilyen vagy olyan hajú. Hanem a "fekete" volt az egyetlen dolog, ami alapján meg tudta határozni, és ha te ilyen körülmények között élnéd le az életedet, te sem reagálnál másképp. A negyedik játékvezető Neymarra sem azt mondta volna, hogy "a festett hajú srác", és ezért vonult le Neymar is a pályáról, és mindenki más is, akik megértették, hogy mi ezzel a probléma.
Ne haragudj, de honnan veszed, hogy ez volt az egyetlen dolog ami alapján meg tudta határozni? Lehet ez volt az első, mert ez volt az első leglátványosabb szembetűnő megkülönböztető jegye. Lehet hogy ez volt az egyetlen igazából, mert mellette mindenki más ugyanúgy barna hajú, szakállas emberek ültek.
Te magad is többször leírtad elhiszed a bírónak, hogy nem volt semmilyen rasszizmus abban amit mondott, mégis folyamatosan azt próbálod belemagyarázni, hogy amúgy mennyire ostoba amiatt amit mondott (a Te szavaid) és hogy egyértelmű tudatalatti rasszizmus van a hátterében a mondandójának.

Szóval nem hibáztatod, csak ostoba rasszista? :D


A negyedik játékvezetőnek is elhiszem, hogy nem rasszista, ahogy nem rasszizmus valakit feketének nevezni, mert ez önmagában nem pejoratív (ellentétben ennek nagyon is pejoratív változataival).
vs
Ha azt mondta, hogy "negru", az tényleg kemény, és elképesztően ostoba. Abban a helyzetben teljesen jogos volt a felháborodás. Szabó Christophe-ot idézve: "Mondhatta volna, hogy "balról a negyedik", mondhatta volna, hogy "a hetvenkettes számú jelölt", neadj'isten mondhatta volna a keresztnevét. Vagy visszakérdezhetett volna, hogy ön ott, mondja a számát, kérem."

Nem tudom követni, hogy most mi mellett is érvelsz pontosan...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2020.12.09. 17:20:16-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 17:10:14

Atlantis írta:
2020.12.09. 17:07:03

Mitől rosszabb az, ha valakit külsőleg, egy külső jegye, jelen estben a bőrszíne alapján azonosítanak be, mintha bármi más alapján?
Ha azt mondja "ott az a szakállas" vagy "a szőke gyerek", "a kék szemű", azoknak mint pontosan ugyanannyi és ugyanolyan jelentése van, mint annak, hogy a fekete bőrű vagy fehér bőrű.
Látod, mégsem azt mondta, hogy ilyen vagy olyan hajú. Hanem a "fekete" volt az egyetlen dolog, ami alapján meg tudta határozni, és ha te ilyen körülmények között élnéd le az életedet, te sem reagálnál másképp. A negyedik játékvezető Neymarra sem azt mondta volna, hogy "a festett hajú srác", és ezért vonult le Neymar is a pályáról, és mindenki más is, akik megértették, hogy mi ezzel a probléma.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 17:07:33

Ha egy amerikai focistának vagy egy kosarasnak mondja, hogy negru, a belét kitapossák ezért a "ténymegállapításért". :mrgreen:

Nem tudom, hogy a "barnákat" hogy kéne a rasszban gondolkodóknak nevezniük, biztos ki tudnak találni maguknak kifejezéseket pigmentárnyalatokra lebontva.

A hisztiért meg az törjön pálcát fölötte, ha ugyanazoknak a sérelmeknek csak a töredékét átéli, amiket mondjuk Webónak élete során át kellett élnie.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.12.09. 17:11:20-kor.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 17:07:03

gránit írta:
2020.12.09. 16:19:01
Ha azt mondta, hogy "negru", az tényleg kemény, és elképesztően ostoba. Abban a helyzetben teljesen jogos volt a felháborodás. Szabó Christophe-ot idézve: "Mondhatta volna, hogy "balról a negyedik", mondhatta volna, hogy "a hetvenkettes számú jelölt", neadj'isten mondhatta volna a keresztnevét. Vagy visszakérdezhetett volna, hogy ön ott, mondja a számát, kérem."

De ugye nem ezt mondta - rá is mutathatott volna -, hanem automatikusan csak annyit tudott mondani, hogy "fekete". Elhiszem a negyedik játékvezetőnek, hogy semmi tudatos rasszizmus nem volt ebben, és fel sem fogja a saját beidegződéseit, hogy ez volt az egyetlen szempont, ami alapján Webót meg tudta határozni, pedig elég sok fekete játékos és stábtag volt a pályán és a kispadokon. Neki ennek ellenére ez volt az egyetlen dolog, ami az eszébe tudott jutni, és pontosan erről beszélt Demba Ba is, ezt emelte ki Ian Wright is, és pontosan emiatt tudom megérteni azokat, akiket ez érzékenyen érint. Ez nem egy egyszerű félrefordításról szól.
Mitől rosszabb az, ha valakit külsőleg, egy külső jegye, jelen estben a bőrszíne alapján azonosítanak be, mintha bármi más alapján?
Ha azt mondja "ott az a szakállas" vagy "a szőke gyerek", "a kék szemű", azoknak mint pontosan ugyanannyi és ugyanolyan jelentése van, mint annak, hogy a fekete bőrű vagy fehér bőrű. Szerintem pont ez a beidegződés a baj, hogy mindenben rasszizmust keresnek és látnak a rasszizmus ellen küzdők.

Jelen esetben szakmai stáb tagjáról beszélünk, nincs rajtuk semmilyen számozás. Amiket leírsz az kizárólag abban az esetben működhettek volna, ha szépen beállnak egymás mellé tornasorba és várják, hogy rájuk mutasson.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.09. 17:03:47

Barca_10 írta:
2020.12.09. 16:51:21
nem azzal van a bajom hogy megsértődött hanem hogy ilyen hisztit levert miközben a pályán,kispadon dobálják egymás felé a cifrábbnál cifrább kifejezéseket. Ez a hiszti nem sportpályára való. A román nyílván nem a legélesebb kés a fiókban, de semmi rosszat nem akart, ténymegállapítás volt. Ha már ilyet sem lehet mondani akkor nagy problémák vannak.
Egyébként akkor innentől hogy kell hívni barnabőrű embertársainkat? Amerikában, Angliában teljesen hétköznapi kifejezés a black guy, white guy megnevezés ha valakinek nem tudod a nevét, az átlagember-akinek lényegesen nagyobb gondjai vannak az életben-nem húzza fel magát rajta de a milliomos igen. Ez szerintem nincs rendjén.
Abszolút egyetértek.
Ebben semmi rasszizmus nem volt,amit magam is mélyen elítélek.
Hisztéria volt semmi más.
Már sem nőt sem férfit,sem sem anyát sem apát nem lehet említeni, mert valaki megsértődik rá.
Nagyon gáz, hogy ilyesmi miatt áll meg egy meccs.Ha valami nem hiányzik, akkor pontosan ez nem.
a trágár beszéd ami mindennapos a játékosok között sem szép,de akkor az ellen is fel kellene lépni és lefújni a meccset?
Itt semmi szándékos rasszizmus nem volt.
Szerintem
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.12.09. 16:51:21

nem azzal van a bajom hogy megsértődött hanem hogy ilyen hisztit levert miközben a pályán,kispadon dobálják egymás felé a cifrábbnál cifrább kifejezéseket. Ez a hiszti nem sportpályára való. A román nyílván nem a legélesebb kés a fiókban, de semmi rosszat nem akart, ténymegállapítás volt. Ha már ilyet sem lehet mondani akkor nagy problémák vannak.
Egyébként akkor innentől hogy kell hívni barnabőrű embertársainkat? Amerikában, Angliában teljesen hétköznapi kifejezés a black guy, white guy megnevezés ha valakinek nem tudod a nevét, az átlagember-akinek lényegesen nagyobb gondjai vannak az életben-nem húzza fel magát rajta de a milliomos igen. Ez szerintem nincs rendjén.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 16:19:01

Attól senki nem lesz "profi", mert szó nélkül tűri a sértéseket. Zidane-nál is elszakadt a cérna, ahogy Eto'o is kiakadt a Zaragoza szurkolóinak a megnyilvánulásain, és a Liga sajnos nevetségesen alacsony összegre büntette meg őket - valami 10 ezer euróra -, pedig nekik ez már nem az első esetük volt. A csapattársak pedig abban az esetben is teljes mellszélességgel Eto'o mellett álltak, ahogy az egész klub is. A súlyosabb esetek pedig nem mentik fel a mérsékeltebb eseteket, amelyeket szintén senkinek nem köteles eltűrnie, senki nem lesz attól amatőr, mert mindezt nem hagyja szó nélkül. Muhammad Ali teljesen jogos kifakadásairól nem is beszélve.

Ha azt mondta, hogy "negru", az tényleg kemény, és elképesztően ostoba. Abban a helyzetben teljesen jogos volt a felháborodás. Szabó Christophe-ot idézve: "Mondhatta volna, hogy "balról a negyedik", mondhatta volna, hogy "a hetvenkettes számú jelölt", neadj'isten mondhatta volna a keresztnevét. Vagy visszakérdezhetett volna, hogy ön ott, mondja a számát, kérem."

De ugye nem ezt mondta - rá is mutathatott volna -, hanem automatikusan csak annyit tudott mondani, hogy "fekete". Elhiszem a negyedik játékvezetőnek, hogy semmi tudatos rasszizmus nem volt ebben, és fel sem fogja a saját beidegződéseit, hogy ez volt az egyetlen szempont, ami alapján Webót meg tudta határozni, pedig elég sok fekete játékos és stábtag volt a pályán és a kispadokon. Neki ennek ellenére ez volt az egyetlen dolog, ami az eszébe tudott jutni, és pontosan erről beszélt Demba Ba is, ezt emelte ki Ian Wright is, és pontosan emiatt tudom megérteni azokat, akiket ez érzékenyen érint. Ez nem egy egyszerű félrefordításról szól.

Az meg óriási dolog, hogy a játékosok mindkét oldalról maradéktalanul szolidaritást vállaltak. Egyetértek Linekerékkel, ilyenkor mindenkinek össze kell zárni.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.12.09. 15:53:00

Chino írta:
2020.12.09. 14:05:24
Sztem túlreagálás történt. Románul túlságosan hasonlított a "nigger" szóra és erre ugrottak.
Ezzel értek egyet. Viszont ez esetben etikailag úgy korrekt,ha a színesbőrű labdarúgó kiáll és azt mondja,hogy elnézést,elértettem a kifejezést. Ezzel a vélhető igazsággal mentve a spori karrierjét.
Ennek hiányában szerintem a világ napok alatt megpecsételi a sporit,mert cirkusz kell a népnek,az meg a "nig.erből" van, "feketéből" nincs. Lehet példát statuálni egy hazugságra építve.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.12.09. 15:11:48

Cének a “Cristiano homosexual” rigmus ment a magyar kapu előtt mégsem vonult le a pályáról, profiként viselkedett.
A rasszizmusról meg lehet kérdezni Balotellit és a Juve ultrákat. A “fekete olasz nem létezik” transzparens amit ő kapott lényegesen durvább volt.Egyébként Alvesnek bedobtak egy banánt a Valencia(?) szurkolói, felvette, megette, elvégezte a szögletet. Ez csak egy pc hiszti volt semmi több.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 15:07:33

Már nem azért, de én ezt nem tudom megérteni. A bíró semmilyen negatív dolgot nem társított a kijelentéshez. A külső jegyére utalt, mintha azt mondaná a szőke, vagy a kék szemű. Ha ott van a padon 10 nem fekete, és 1 fekete ember, akkor egyértelmű mi lesz az első szembeötlő külső tulajdonság ami alapján megkülönbözteted. Ugyanez lenne ha 10 fekete és 1 fehér lenne a padon, akkor a fehér srácot használnánk.

Ez egész egyszerűen nevetséges hiszti amit a játékos levágott. A rasszizmus szó jelentése az, hogy hátrányosan megkülönböztetni valakit. Itt SEMMI ilyesmi nem volt. Fekete srác, fehér srác, ez az amerikai nyelvben is teljesen hétköznapi használat. Én hiszek az egyenlőségben, meg minden, de ez tipikus esete annak, amikor átesik valaki a ló túloldalára.

Itt egész egyszerűen annyi történt szerintem, hogy a játékosok többsége, legyünk őszinték nem atomfizikus (btw, na ez amúgy rasszizmus amit most írtam :D ), és képtelenek voltak felfogni, hogy amit a 4. játékvezető mondott az a román nyelvben mit jelent, és emiatt semmilyen rasszizmus nem volt benne. Plusz hisztizhettek egy jót, ami sajnos a 21. századi fociban alap követelmény lett a színészkedés mellett.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2020.12.09. 15:12:49-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 14:08:34

A negyedik játékvezetőnek is elhiszem, hogy nem rasszista, ahogy nem rasszizmus valakit feketének nevezni, mert ez önmagában nem pejoratív (ellentétben ennek nagyon is pejoratív változataival). Viszont meg tudom érteni a játékost is, aki olyan dolgokon mehetett keresztül életében, amelyeken én soha, így nem is török pálcát fölötte, és megértem, ha erre a jelzőre másképp reagál és más dolgokat vált ki belőle.

A trash talk is egy aljas dolog, a fociban ez sajnos nincs szankcionálva. Az NBA-ben, ahol gyakorlatilag az egész játéktér be van mikrofonozva, ilyen sportszerűtlenségekért súlyos büntetéseket szabnának ki. A fociban sajnos nem, én annak idején például teljesen fel voltam háborodva, hogy Materazzi büntetlenül gyalázhatta Zidane-t és a családját. Megérdemelte volna, hogy őt is kiállítsák.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.12.09. 14:05:24

gránit írta:
2020.12.09. 13:02:12
Ahogy az is vérciki, ha valakit törpéznek - mi annak idején kiálltunk az osztálytársunk mellett, amikor egy másik osztályból páran bántani akarták tornaórán, mert leragasztott szemüveget hordott -, a magyar szektornak meg külön "gratulálhatunk", vitték az ország "jó" hírét a világban...

Pont arról beszélt, hogy senkire nem mondják azt, hogy "white guy". Nyilván, mert teljesen értelmetlen.
Sztem túlreagálás történt. Románul túlságosan hasonlított a "nigger" szóra és erre ugrottak. Gondolkodhatott volna a játékvezető, de nem hinném, hogy ez egy ilyen "leniggerezés" lett volna, bár ki tudja, ezt sosem fogjuk megtudni. Plusz azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy eléggé fel volt spannolva a piros miatt, más körülmények között, nem biztos, hogy ez lett volna a reakció. Az pedig hogy ne maradhasson a stadionban se és elmaradjon a meccs már túl volt tolva.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.09. 13:57:38

Fel lett fújva az ügy, mondjuk én egy játékvezetőt se tudok sajnálni, akinek valami miatt befuccsol a "karrierje".
Pl a tegnapi bírónkat pofán kellett volna vágni, két ilyen tiziért mondjuk eltiltanám a bl-től, nevetséges volt.

azért mosom össze a kettőt, mert néhány játékvezető gusztustalanul fellengzősen viselkedik, mindent megengednek maguknak, a hibáikat kb sose látják be. lásd tegnap, inkább ki se ment megnézni az első tizit, nehogy változtatnia kelljen a hülyeségén.
másodikat meg kiment, de hogy ott mit látott az máig rejtély.

Ettől függetlenül, ez egy műbalhé volt...mondjuk pont jó csapatot talált mellé Demba Ba a Neymar vezette PSG-vel, mert ők minden ilyenben benne vannak általában, főleg Neymar érzékeny nagyon.
Bizonyos szempontból Demba Ba-t meg lehet érteni, ő lett megsértve, a többinek viszont le kellett volna nyugtatnia, normálisan, nem pedig behisztizni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 13:44:35

Okés, akkor képzeld bele magad a román játékvezető helyébe is, akinek ugrott a karrierje, csak mert Dembaba nem tudott elengedni egy idegen szót a füle mellett.

Ilyenkor nyilván nem jön a bocsánatkérés, hogy bocsánat, negro-t értettem a negru helyett és felkaptam a vizet.

Más téma, de Messi-t szerinted hányszor törpézték le a pályafutása alatt? Mégse lett belőle ekkora cirkusz, pedig azok még szándékosak is voltak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.12.09. 13:38:49

gránit írta:
2020.12.09. 13:23:45
Azért nem baj, ha az ember olykor bele tudja képzelni magát a másik helyzetébe.
Igen, empátiának hívják, és sok emberből kiveszett.... :D
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 13:23:45

Barca_10 írt a C. Ronaldós-magyar szektoros dologról, arra reagáltam.

Emellett nem tudom, hogy Messi vagy Vardy voltak-e rasszizmus áldozatai, de ha olyan eseteket éltek át olyan rendszerességgel, mint Demba Ba valószínűleg, akkor a részükről is teljesen megérteném, ha egy "white guy" miatt elszakadna náluk a cérna. Kívülállóként azt mondja az ember, hogy túl lett reagálva, de nem jártam soha Demba Ba cipőjében, ellenben el tudom képzelni, miken mehetett keresztül, ezért megértem. Azért nem baj, ha az ember olykor bele tudja képzelni magát a másik helyzetébe.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 13:13:12

Varatrix írta:
2020.12.09. 13:00:28

Itthon is volt valami blama, amikor valami sztárocska meglátta a negro cukorkát, és azt hitte rasszista cucc...
50 cent volt a zseni, ha jól emlékszem.
gránit írta:
2020.12.09. 13:02:12
Ahogy az is vérciki, ha valakit törpéznek - mi annak idején kiálltunk az osztálytársunk mellett, amikor egy másik osztályból páran bántani akarták tornaórán, mert leragasztott szemüveget hordott -, a magyar szektornak meg külön "gratulálhatunk", vitték az ország "jó" hírét a világban...

Pont arról beszélt, hogy senkire nem mondják azt, hogy "white guy". Nyilván, mert teljesen értelmetlen.
Mert white guy-ból gondolom 6x annyi van a stábban.

Nagyon szép, hogy kiálltatok érte, törpézni gáz. Atörpenövés egy betegség, a fekete bőrszín nem az.

A magyar szektoros rész nekem kimaradt, azt mire érted?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 13:02:12

Ahogy az is vérciki, ha valakit törpéznek - mi annak idején kiálltunk az osztálytársunk mellett, amikor egy másik osztályból páran bántani akarták tornaórán, mert leragasztott szemüveget hordott -, a magyar szektornak meg külön "gratulálhatunk", vitték az ország "jó" hírét a világban...

Pont arról beszélt, hogy senkire nem mondják azt, hogy "white guy". Nyilván, mert teljesen értelmetlen.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.12.09. 13:00:28

Nem vagyok nagy nyelvész, de több nelyvben is hasonló szó vana feketére mint szín....

Amúgy: A francia csatornának sikerült röviden megszólaltatnia Sebastian Coltescut, aki természetesen másként gondolja: „Negru románul a fekete színt jelenti. Nem vagyok rasszista.”
Én egyetértenék, ha valóban leniggerezte volna, de előbb képbe kéne lenni az adott nyelvel is. Innen úgy tűnik, hogy túl kapták a dolgot.

Itthon is volt valami blama, amikor valami sztárocska meglátta a negro cukorkát, és azt hitte rasszista cucc...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.12.09. 12:49:34

Ahogy Leo sem, vagy ott van Vardy aki egy gyárban dolgozott a félprofi futball mellett. Egyik sem játssza a műmájert egy kifejezés miatt, pedig nyakam rá hogy pl Leot rendszeres törpézik a védők ahogy Cét konkrétan b..zita az egész magyar szektor a legutóbbi EB-n. Arról nem beszélve hogy ha ő hivatkozik white guyként egy fehérre azzal semmi baj nincs.. :roll:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 12:47:10

Nem volt mindig eurómilliókat kereső focista.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.12.09. 12:44:50

milyen megaláztatás, megkülönböztetés? :D profi futballista aki milliókat keres a tehetségével, munkamoráljával. Az a megkülönböztetés ha nem emelik ki az akadémiáról hiába tehetséges mert fekete. Ne vicceljünk már, ez simán kisebbségi komplexus megspékelve feltűnési viszketegséggel. Semmi joga nem volt így üvöltözni a negyedik számú játékvezetővel.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 12:28:14

Ott ül a padon egy rakás ember, kapucniban, maszkban stb. Nem igazán volt más jellemző, ami alapján azonosítani lehetett volna a csávót.

Nem értem mi a nagy cucc ebben. De ugye ma már nevén nevezni valamit is sértő. Nem nigger, nem feka, nem majom, hanem fekete.
Kicsinyes bosszúnak tűnik ez a piros lapért, és persze manapság mindenkinek mennie kell az árral, mert különben egy utolsó rasszista szemét, akit kicsinálnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 11:57:29

A Barca is bőven értelmezhető marxista szervezetként, mint 100%-ban a pártoló tagok közösségi tulajdonában lévő klub, amelyben magántulajdon nem is létezik.

Az ügyről csak annyit, hogy teljesen egyetértek Demba Bával. "You never say 'this white guy,' you say 'this guy.' So why when mention a black guy, you have to say 'this black guy?'"

Látszólag kívülállóként furcsának tűnhet, hogy miért kell ilyen dolgon fennakadni, de aki születése óta ebben a megkülönböztetésben éli az életét, annak nincs jogom megkérdőjelezni a sértettségét, mert semmit nem éltem meg abból a megaláztatásból/megkülönböztetésből, amiből ő igen.
Válasz küldése