Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.12.09. 22:15:37

csababarca írta:
2020.12.09. 21:40:31
Barcahun írta:
2020.12.09. 21:33:08


Te hogy tudod nézni a meccset, spíler mindig ritka f...s volt, de kommentár alatt el lehet aludni, össze vissza beszélnek La Liga meccsek alatt is.

Van egy Benzemájuk, aki be tudja lőni, nálunk már Messi se, én állítom tegnap nálunk van, akkoe 3-2-re kapunk ki max
Nem nézem csak eredményt követem.
Benzema is egy nagy kút, havonta van egy jó meccse, amikor ver 1-2 gólt.

Csak bosszantó, legalábbis nekem.
De erről írtam már sokat, ők ezekből általában jól jönnek ki, ha rossz formában is vannak, valahogy amikor kell akkor behúzzák a fontos meccset.


@Nero: szerintem ezen a csapatom már az edzőcsere nem segít.
Beléjük égett a blben a lúzer mentalitás, azért nem sok csapat élt meg ilyen blamákat. Már a Roma elleni is történelmi égés volt, egy klub 20 évente ég be így. És akkor után jött a Liverpool meg a Bayern még.
Ezt nem lehet levedleni egy edzőcserével. Ezért pofáztam nyáron, hogy akiben ennek része volt, legalábbis mindháromban, azoknak viszlát.
A tegnapi is fejben dőlt el, 0-2re nyertük az odavágót, erre kapunk egy hármast otthon.
Oké csoportmeccs volt, de beleillik a sorba.
Benzema szerintem se különösebben jó, de elég hasznos és minden hiányát ellensúlyozni tudja akarással. Nem csak egy két gólt lő, azért ennél hasznosabb. A fél real szürkeegerekből áll, de hallgatnak Zidanera(ha hülyeséget is mond), hajtanak, együtt védekeznek, együtt támadnak, nincs ballaszt, nincs pihenőidő. Nincs extrajó,ami miatt azért botladoznak is. Nézd végig a Barca keretet és most nem akarom sem Messit, sem senkit fikázni, de szinte mindenkinek van nagyon jó és nagyon rossz arca is. Egyik fantasztikisan cselez, de öncélú, nem fut, másiknak nagyon finom a lába, fiatal, de nem mer rálőni, harmadiknak sok a látványos szerelése, jól helyezkedik, de simán lefutják, negyedik nagyon jól véd, de a legfontosabb meccseken bakizik. Végig lehetne mondani így. Ezeken pontok mennek el. Szerintem a realban nincs ennyi ingadozás. A fél csapat nagyon fiatal nálunk, a másikfele nagyon öreg, minden ideiglenes miközben mi szurkolók sem fogadunk el egy vereséget sem.
Tragédiának élik meg sokan a BLt, miközben egy kivétellel minden meccset nyertünk, a juvét is vertük,ők meg egy kamutizivel indították a gólokat a második meccsen. Volt helyzetünk is azért, nem volt ez 3 gólos különbség. Hiányzik Dembele,aki kezdett elég jól játszani és Fati aki sok gólt lő. A bajnokságban sok a pontvesztés, de pont nem a 11 emberrel védekező csapat elleni pofáraesés a dráma. A legjobb Barca is tudott botlani ilyen csapatok ellen is. Persze kevés a pont, szélsőségesen játszunk és nagyon sok a pech is. De ezt sem irigylem el a Realtól, szerintem idén annyira ők sem szerencsések, másrészt tavaly ilyenkor mi is nagy mázlisták voltunk. A pontjaink negyedét sem érdemeltük meg, Ter Stegen tartotta bravúrokkal az első hatban a csapatot. Harmadrészt pedig a szerencséhez nem árt,ha van masszív hajtás és a Real ebben bizony jó. Ha vesztésre állnak akkor minden labdára rárontanak és nem várnak ütemeket,hogy akkor hogyan cselezzem be magamat, hanem gyorsan válogatás nélkül előre passzolnak és felérnek. Megint nem csak Messire célzok,de nálunk nagyon megvannak a kedvenc játszópajtások, amikre az ellenfél már számít.És ezért érezzük sokszor szerencsésnek őket, mert nem játszanak jól, de a végén beizzadnak egyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.09. 22:03:13

Nyertek ők már BL-t végig surranópályán, minden egyes alkalommal a leggyengébb ellenfelet kapták, majd jött az Atleti.
Az tény, hogy szívósságból vagy darálásból lehetne tőlük tanulni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.09. 21:40:31

Barcahun írta:
2020.12.09. 21:33:08


Te hogy tudod nézni a meccset, spíler mindig ritka f...s volt, de kommentár alatt el lehet aludni, össze vissza beszélnek La Liga meccsek alatt is.

Van egy Benzemájuk, aki be tudja lőni, nálunk már Messi se, én állítom tegnap nálunk van, akkoe 3-2-re kapunk ki max
Nem nézem csak eredményt követem.
Benzema is egy nagy kút, havonta van egy jó meccse, amikor ver 1-2 gólt.

Csak bosszantó, legalábbis nekem.
De erről írtam már sokat, ők ezekből általában jól jönnek ki, ha rossz formában is vannak, valahogy amikor kell akkor behúzzák a fontos meccset.


@Nero: szerintem ezen a csapatom már az edzőcsere nem segít.
Beléjük égett a blben a lúzer mentalitás, azért nem sok csapat élt meg ilyen blamákat. Már a Roma elleni is történelmi égés volt, egy klub 20 évente ég be így. És akkor után jött a Liverpool meg a Bayern még.
Ezt nem lehet levedleni egy edzőcserével. Ezért pofáztam nyáron, hogy akiben ennek része volt, legalábbis mindháromban, azoknak viszlát.
A tegnapi is fejben dőlt el, 0-2re nyertük az odavágót, erre kapunk egy hármast otthon.
Oké csoportmeccs volt, de beleillik a sorba.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 21:37:24

Engem speciel jobban meglepett az Atalanta továbbjutása az Ajaxal szemben.
Nagyon szimaptikus kis csapatot építettek fel, kíváncsi vagyok sikerül-e hosszú távon megragadni az európai élmezőnyben.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.09. 21:35:19

csababarca írta:
2020.12.09. 21:21:50
Jó lesz, hogy 5 fordulón át janik voltunk, real meg összekapart 7 pontot, most meg a végén csoportelső lesz.
Hihetetlen hogy elcsesztük tegnap.
Valószínűleg hamarabb kapunk egy rágósabb falatot így (Jajj de finoman fogalmaztam) így hogy másodikként megyünk tovább, de előbb utóbb úgyis eljött volna az igazság pillanata.

Továbbra is tartom hogy az egyetlen esélyünk (nem sok) a BLre ha elkezdünk radikálisan változtatni. Anno a Chelsea (?) és ‘16ban a Real és úgy nyert BLt hogy szezon közben edzőt váltottak. Ez a 4-2-3-1 Koeman lehajtott fejével egy öngyilkosság, és nem csak a zakó hanem annak a nagy mérete is garantált

Nekem elég volt a megaláztatásokból, ki lehet úgy esni mint mondjuk pl. 2005ben, 2008ban szoros csatában egy góllal alul maradva, később Guardiolával az Inter és Chelsea ellen az egykapuzások ugye, de az nem fér bele hogy mondjuk tavasszal gurítson egy ötöst a City.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2020.12.09. 21:38:44-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.12.09. 21:33:08

csababarca írta:
2020.12.09. 21:21:50
Jó lesz, hogy 5 fordulón át janik voltunk, real meg összekapart 7 pontot, most meg a végén csoportelső lesz.
Hihetetlen hogy elcsesztük tegnap.
Te hogy tudod nézni a meccset, spíler mindig ritka f...s volt, de kommentár alatt el lehet aludni, össze vissza beszélnek La Liga meccsek alatt is.

Van egy Benzemájuk, aki be tudja lőni, nálunk már Messi se, én állítom tegnap nálunk van, akkoe 3-2-re kapunk ki max
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.09. 21:21:50

Jó lesz, hogy 5 fordulón át janik voltunk, real meg összekapart 7 pontot, most meg a végén csoportelső lesz.
Hihetetlen hogy elcsesztük tegnap.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 20:45:18

johdepp írta:
2020.12.09. 20:29:17

Oké, fordítsuk meg. Amikor egy dagadt meg azt mondja, hogy "de sovány vagy, megehetnél néha egy hamburgert!", azt teljesen oké, ugye? Nem egy, nem két helyen, hanem nagyon sokszor, nagyon sok helyen láttam, hallottam, olvastam ilyet. Én magam is megkaptam, mert vékony, sportos alkat vagyok. A vékonyakat fikázni a vékonyságuk miatt oké, de dagadtra nem mondhatom, hogy dagadt, mert az nyilván sértő. Álszent, képmutató, rohadó világ. Abban élünk.
Teljesen rosszul közelíted meg az egészet. Te nem a méltatlanságokkal szemben foglalsz állást, hanem az egyiket a másikkal magyarázod és legitimálod. Ha egy sovány testalkatú embert cikiznek a soványsága miatt, arra szerintem nem az a megoldás, hogy akkor lehessen cikizni a kövéreket is. Inkább az, hogy senki ne cikizzen senkit. Ha valakit azért bélyegeznek meg, mert sovány, és nyilvánosan gilisztaként, csontkollekcióként, ropiként vagy pálcikaként hivatkoznak rá, mások előtt, az éppúgy ostobaság, mint zsírdisznóként vagy mangalicaként hivatkozni nyilvánosan egy kövérre. Olyan van, hogy valaki akaratán kívül bánt meg valakit, ahogy túlérzékeny és sértődős emberek is vannak. ilyenkor egy bocsánatkéréssel elég sok mindent el lehet érni. A fickó viszont ahogy elnéztem, a konfliktust inkább a dákoromán-elmélet kifejtésével és a dicső román nyelv szépségeinek elismertetésével próbálta volna feloldani.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 20:33:33

davi10 írta:
2020.12.09. 20:19:57

De akkor nem kell az empátia, amikor valakit "meghurcolnak és elveszíti a munkáját egy ilyen félreértés miatt.
Nem baj, a lényeg, hogy te érted :)
Sehol nem látom, hogy a negyedik játékvezető meg lenne hurcolva. A jelenség miatt bukott ki mindenki, az ő esete ennek egy leképeződése volt, nem több. Mindenki érti, hogy mi volt ezzel a történettel a probléma, a jó öreg kelet-európai kultúrkört kivéve, természetesen. Slusszpoénja a sztorinak, hogy amikor elkezdik magyarázni a fickónak, hogy miért értelmetlen nyilvánosan feketeként hivatkozni valakire, azzal jön, hogy "a román nyelv egy újlatin nyelv". :mrgreen: És valószínűleg soha nem is fogja megérteni, hogy mi volt ezzel a gond.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.12.09. 20:29:17

Remélem, akkor is mindenki ilyen empatikus volt, meg ilyen nagy meggyőződéssel érzett együtt a sértettel, amikor Harrell azt mondta Doncicnak egy meccs kellős közepén, hogy "bitch ass white boy".
Persze az semmi nem volt, nyilván, mert fekete volt az elkövető, fehér meg az elszenvedő fél. Mert nyilván csak egy fehér lehet rasszista, fekete nem, ugyebár, ahogy a feketék 90% kábé meg van győződve róla, hogy a rasszizmus = fehérek utálnak feketéket.
Nevetséges az egész szituáció. Nem is nevetséges, egyenesen undorító már ez a nagy, eltúlzott érzékenység, ami ebben az egész k*rva világban folyik
gránit írta:
2020.12.09. 19:18:14
Ahogy mondjuk a kövér emberek sem feltétlenül szeretik, ha nyilvánosan zsírdisznónak nevezik őket, és azt sem feltétlenül szeretik, ha a kövérségük által határozzák meg őket, mint embereket. Ez kb az a szitu, mintha egy kövér emberre nyilvánosan úgy hivatkoznának, hogy "az a dagadt ott", mire az illető ezt kikérné magának. "De hát te dagadt vagy, mért sértődsz meg azon, ha dagadtnak, mangalicának vagy kucunak hívnak? Hisz dagi vagy, tocsogsz a zsírban". Ami még akkor is rosszul fog esni neki, ha így van.
Oké, fordítsuk meg. Amikor egy dagadt meg azt mondja, hogy "de sovány vagy, megehetnél néha egy hamburgert!", azt teljesen oké, ugye? Nem egy, nem két helyen, hanem nagyon sokszor, nagyon sok helyen láttam, hallottam, olvastam ilyet. Én magam is megkaptam, mert vékony, sportos alkat vagyok. A vékonyakat fikázni a vékonyságuk miatt oké, de dagadtra nem mondhatom, hogy dagadt, mert az nyilván sértő. Álszent, képmutató, rohadó világ. Abban élünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára johdepp 2020.12.09. 20:36:54-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 20:19:57

gránit írta:
2020.12.09. 17:25:34
Elhiszem, hogy nem érted. Ha eddig nem értetted, ezután sem fogod. Elhiszem a bírónak, hogy nem rasszista, ő a saját nyelvén csak annyit mondott, hogy "fekete". Ezzel együtt egy elképesztően ostoba szóhasználat volt ("negru"), és teljesen megértem azokat, akik ezt a szívükre veszik és felháborodnak ezen. Varatrix erre azt mondta, hogy empátia, az is, plusz érzelmi intelligencia. Ha nekem kellene az életemet egyetlen billog alatt leélnem, nekem is elegem lenne belőle.
De akkor nem kell az empátia, amikor valakit "meghurcolnak és elveszíti a munkáját egy ilyen félreértés miatt.
Nem baj, a lényeg, hogy te érted :)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 19:51:24

grgly50 írta:
2020.12.09. 19:44:28


Szerintem szándékos félremagyarázás. Olvasd el az előző kommenteket!
Elolvastam, arra volt válasz.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.09. 19:44:28

gránit írta:
2020.12.09. 19:18:14
Én úgy tudom, hogy az African-American nem egy "álszent" kreálmány, hanem az észak-amerikai feketék saját önmegnevezése volt, már jóval a felszabadítás előtt. Az, hogy ebben az időtájban a "néger" szó mögött semmi pejoratív nem volt, nyilván ezt sem lehet komolyan venni. Ezt a szót ők sértőnek találják. Ahogy mondjuk a kövér emberek sem feltétlenül szeretik, ha nyilvánosan zsírdisznónak nevezik őket, és azt sem feltétlenül szeretik, ha a kövérségük által határozzák meg őket, mint embereket. Ez kb az a szitu, mintha egy kövér emberre nyilvánosan úgy hivatkoznának, hogy "az a dagadt ott", mire az illető ezt kikérné magának. "De hát te dagadt vagy, mért sértődsz meg azon, ha dagadtnak, mangalicának vagy kucunak hívnak? Hisz dagi vagy, tocsogsz a zsírban". Ami még akkor is rosszul fog esni neki, ha így van.
Szerintem szándékos félremagyarázás. Olvasd el az előző kommenteket!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.09. 19:35:31

Közös térdelés volt a kezdőkörben... :lol: =D>
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.09. 19:29:02

soadroli írta:
2020.12.09. 10:37:10
Barca_10 írta:
2020.12.09. 09:01:14
Ez a hatalmas pc komolyabb gondokat fog okozni mint a covid.
Hogy ne legyen off, remélem ma a madrid kiesik. Ha kikapnak mindegy mi van a másik meccsen akkor nekik meszeltek.
szerintem tuti nyernek. ilyenkor mindig összekapják magukat.
Így van, ráadásul visszatért Ramos, sima Real továbbjutás lesz.

Persze lehet jobban járnának ha most kiesnének mint majd később egy Bayerntől benyelni egy hatost. Amit mi is fogunk a csodálatos játékounkkal... :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 19:18:14

Én úgy tudom, hogy az African-American nem egy "álszent" kreálmány, hanem az észak-amerikai feketék saját önmegnevezése volt, már jóval a felszabadítás előtt. Az, hogy ebben az időtájban a "néger" szó mögött semmi pejoratív nem volt, nyilván ezt sem lehet komolyan venni. Ezt a szót ők sértőnek találják. Ahogy mondjuk a kövér emberek sem feltétlenül szeretik, ha nyilvánosan zsírdisznónak nevezik őket, és azt sem feltétlenül szeretik, ha a kövérségük által határozzák meg őket, mint embereket. Ez kb az a szitu, mintha egy kövér emberre nyilvánosan úgy hivatkoznának, hogy "az a dagadt ott", mire az illető ezt kikérné magának. "De hát te dagadt vagy, mért sértődsz meg azon, ha dagadtnak, mangalicának vagy kucunak hívnak? Hisz dagi vagy, tocsogsz a zsírban". Ami még akkor is rosszul fog esni neki, ha így van.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.09. 18:43:08

drobika írta:
2020.12.09. 17:43:10
A rasszizmus egy létező dolog sajnos.
Minden eszközzel fel kell lépni ellene.
Csak azt kellene felismerni, hogy mi az,és mi nem.Egyértelmű határvonalat húzni.
Az nem használa rasszizmus elleni harcnak,ha olyan szintre visszük le az érzékenységet, hogy az gyakorlatilag már ostobaság, és mindenbe a gyűlöletet sejtjük.
Hol vannak akkor annak a szerencsétlen szóhasználattal élőnek a jogai?
Öt nem sértheti hogy ilyesmit tulajdonítanak neki,ami nem volt szándékában, és ő maga is elítél?
Számomra nagyon visszatetszést kelt itt rasszizmusrol beszélni.
Szerencsétlenül fogalmazott.
Jó lesz felkészülni arra hogy bárkire rasüthetik ezt a bélyeget, és ő maga lesz a célpont.
Bravo
Valóban, jól fogalmazol.
Nálunk, s a környező országokban évszázadokon keresztül a fekete bőrüeket négereknek hívtuk. Ez volt a közismert elnevezésük minden elmarasztaló, lekicsinylő gondolat nélkül. Az Egyesült Államokból, a néger rabszolgatartó társadalomból indult az az álszent gondolat, negszüntetjük a rasszizmust, ha nem négereknek, hanem Afroamerikaiak hívjuk őket. Na, de ezzel a névváltoztatással az előítélet nem változik. A világon ma már számos helyen élnek fekete bőrűek, akik soha nem jártak amerikában. Őket hogy kell hívni? Mert itt, Európában kinézetük alapján vannak Északiak (szőke skandinávok), sima európaiak, illetve mediterránok.
A rasszizmus nem a bőszín alapján való megnevezés, hanem az ahhoz kapcsolódó előítélet. A huhogás, a banán dobálás, stb.
A hétközapi ember nyelvezetében minden előítélet nélkül ma is él a néger elnevezés.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.09. 17:43:10

A rasszizmus egy létező dolog sajnos.
Minden eszközzel fel kell lépni ellene.
Csak azt kellene felismerni, hogy mi az,és mi nem.Egyértelmű határvonalat húzni.
Az nem használa rasszizmus elleni harcnak,ha olyan szintre visszük le az érzékenységet, hogy az gyakorlatilag már ostobaság, és mindenbe a gyűlöletet sejtjük.
Hol vannak akkor annak a szerencsétlen szóhasználattal élőnek a jogai?
Öt nem sértheti hogy ilyesmit tulajdonítanak neki,ami nem volt szándékában, és ő maga is elítél?
Számomra nagyon visszatetszést kelt itt rasszizmusrol beszélni.
Szerencsétlenül fogalmazott.
Jó lesz felkészülni arra hogy bárkire rasüthetik ezt a bélyeget, és ő maga lesz a célpont.
Bravo
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 17:25:34

Pont ezért sem volt értelme azt mondani, hogy "fekete", mert elég sokan voltak ott feketék. Ebből a bíró önmagában nem is értett volna semmit, míg el nem kezdődött a konfliktus. Ennek a kijelentésnek kb. annyi értelme volt, mint azt mondani, hogy "az a fehér", de ilyet mégsem mond, erre világított rá Demba Ba is.

Elhiszem, hogy nem érted. Ha eddig nem értetted, ezután sem fogod. Elhiszem a bírónak, hogy nem rasszista, ő a saját nyelvén csak annyit mondott, hogy "fekete". Ezzel együtt egy elképesztően ostoba szóhasználat volt ("negru"), és teljesen megértem azokat, akik ezt a szívükre veszik és felháborodnak ezen. Varatrix erre azt mondta, hogy empátia, az is, plusz érzelmi intelligencia. Ha nekem kellene az életemet egyetlen billog alatt leélnem, nekem is elegem lenne belőle.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 17:19:58

gránit írta:
2020.12.09. 17:10:14
Látod, mégsem azt mondta, hogy ilyen vagy olyan hajú. Hanem a "fekete" volt az egyetlen dolog, ami alapján meg tudta határozni, és ha te ilyen körülmények között élnéd le az életedet, te sem reagálnál másképp.
Maszkba (és ahogy én láttam kapucniba) volt mindenki. Nem lehetett azt mondani, hogy kopasz. Vagy hogy a csávó a kabátban :D
daffy írta:
2020.12.09. 15:53:00
Ezzel értek egyet. Viszont ez esetben etikailag úgy korrekt,ha a színesbőrű labdarúgó kiáll és azt mondja,hogy elnézést,elértettem a kifejezést. Ezzel a vélhető igazsággal mentve a spori karrierjét.
Ennek hiányában szerintem a világ napok alatt megpecsételi a sporit,mert cirkusz kell a népnek,az meg a "nig.erből" van, "feketéből" nincs. Lehet példát statuálni egy hazugságra építve.
Én is ezt mondtam, de erre szerintem várhatunk. A sporinak valszeg annyi a karrierjének, de akkor is a "fekete" az áldozat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 17:16:01

gránit írta:
2020.12.09. 17:10:14
Atlantis írta:
2020.12.09. 17:07:03

Mitől rosszabb az, ha valakit külsőleg, egy külső jegye, jelen estben a bőrszíne alapján azonosítanak be, mintha bármi más alapján?
Ha azt mondja "ott az a szakállas" vagy "a szőke gyerek", "a kék szemű", azoknak mint pontosan ugyanannyi és ugyanolyan jelentése van, mint annak, hogy a fekete bőrű vagy fehér bőrű.
Látod, mégsem azt mondta, hogy ilyen vagy olyan hajú. Hanem a "fekete" volt az egyetlen dolog, ami alapján meg tudta határozni, és ha te ilyen körülmények között élnéd le az életedet, te sem reagálnál másképp. A negyedik játékvezető Neymarra sem azt mondta volna, hogy "a festett hajú srác", és ezért vonult le Neymar is a pályáról, és mindenki más is, akik megértették, hogy mi ezzel a probléma.
Ne haragudj, de honnan veszed, hogy ez volt az egyetlen dolog ami alapján meg tudta határozni? Lehet ez volt az első, mert ez volt az első leglátványosabb szembetűnő megkülönböztető jegye. Lehet hogy ez volt az egyetlen igazából, mert mellette mindenki más ugyanúgy barna hajú, szakállas emberek ültek.
Te magad is többször leírtad elhiszed a bírónak, hogy nem volt semmilyen rasszizmus abban amit mondott, mégis folyamatosan azt próbálod belemagyarázni, hogy amúgy mennyire ostoba amiatt amit mondott (a Te szavaid) és hogy egyértelmű tudatalatti rasszizmus van a hátterében a mondandójának.

Szóval nem hibáztatod, csak ostoba rasszista? :D


A negyedik játékvezetőnek is elhiszem, hogy nem rasszista, ahogy nem rasszizmus valakit feketének nevezni, mert ez önmagában nem pejoratív (ellentétben ennek nagyon is pejoratív változataival).
vs
Ha azt mondta, hogy "negru", az tényleg kemény, és elképesztően ostoba. Abban a helyzetben teljesen jogos volt a felháborodás. Szabó Christophe-ot idézve: "Mondhatta volna, hogy "balról a negyedik", mondhatta volna, hogy "a hetvenkettes számú jelölt", neadj'isten mondhatta volna a keresztnevét. Vagy visszakérdezhetett volna, hogy ön ott, mondja a számát, kérem."

Nem tudom követni, hogy most mi mellett is érvelsz pontosan...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2020.12.09. 17:20:16-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 17:10:14

Atlantis írta:
2020.12.09. 17:07:03

Mitől rosszabb az, ha valakit külsőleg, egy külső jegye, jelen estben a bőrszíne alapján azonosítanak be, mintha bármi más alapján?
Ha azt mondja "ott az a szakállas" vagy "a szőke gyerek", "a kék szemű", azoknak mint pontosan ugyanannyi és ugyanolyan jelentése van, mint annak, hogy a fekete bőrű vagy fehér bőrű.
Látod, mégsem azt mondta, hogy ilyen vagy olyan hajú. Hanem a "fekete" volt az egyetlen dolog, ami alapján meg tudta határozni, és ha te ilyen körülmények között élnéd le az életedet, te sem reagálnál másképp. A negyedik játékvezető Neymarra sem azt mondta volna, hogy "a festett hajú srác", és ezért vonult le Neymar is a pályáról, és mindenki más is, akik megértették, hogy mi ezzel a probléma.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 17:07:33

Ha egy amerikai focistának vagy egy kosarasnak mondja, hogy negru, a belét kitapossák ezért a "ténymegállapításért". :mrgreen:

Nem tudom, hogy a "barnákat" hogy kéne a rasszban gondolkodóknak nevezniük, biztos ki tudnak találni maguknak kifejezéseket pigmentárnyalatokra lebontva.

A hisztiért meg az törjön pálcát fölötte, ha ugyanazoknak a sérelmeknek csak a töredékét átéli, amiket mondjuk Webónak élete során át kellett élnie.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.12.09. 17:11:20-kor.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 17:07:03

gránit írta:
2020.12.09. 16:19:01
Ha azt mondta, hogy "negru", az tényleg kemény, és elképesztően ostoba. Abban a helyzetben teljesen jogos volt a felháborodás. Szabó Christophe-ot idézve: "Mondhatta volna, hogy "balról a negyedik", mondhatta volna, hogy "a hetvenkettes számú jelölt", neadj'isten mondhatta volna a keresztnevét. Vagy visszakérdezhetett volna, hogy ön ott, mondja a számát, kérem."

De ugye nem ezt mondta - rá is mutathatott volna -, hanem automatikusan csak annyit tudott mondani, hogy "fekete". Elhiszem a negyedik játékvezetőnek, hogy semmi tudatos rasszizmus nem volt ebben, és fel sem fogja a saját beidegződéseit, hogy ez volt az egyetlen szempont, ami alapján Webót meg tudta határozni, pedig elég sok fekete játékos és stábtag volt a pályán és a kispadokon. Neki ennek ellenére ez volt az egyetlen dolog, ami az eszébe tudott jutni, és pontosan erről beszélt Demba Ba is, ezt emelte ki Ian Wright is, és pontosan emiatt tudom megérteni azokat, akiket ez érzékenyen érint. Ez nem egy egyszerű félrefordításról szól.
Mitől rosszabb az, ha valakit külsőleg, egy külső jegye, jelen estben a bőrszíne alapján azonosítanak be, mintha bármi más alapján?
Ha azt mondja "ott az a szakállas" vagy "a szőke gyerek", "a kék szemű", azoknak mint pontosan ugyanannyi és ugyanolyan jelentése van, mint annak, hogy a fekete bőrű vagy fehér bőrű. Szerintem pont ez a beidegződés a baj, hogy mindenben rasszizmust keresnek és látnak a rasszizmus ellen küzdők.

Jelen esetben szakmai stáb tagjáról beszélünk, nincs rajtuk semmilyen számozás. Amiket leírsz az kizárólag abban az esetben működhettek volna, ha szépen beállnak egymás mellé tornasorba és várják, hogy rájuk mutasson.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.09. 17:03:47

Barca_10 írta:
2020.12.09. 16:51:21
nem azzal van a bajom hogy megsértődött hanem hogy ilyen hisztit levert miközben a pályán,kispadon dobálják egymás felé a cifrábbnál cifrább kifejezéseket. Ez a hiszti nem sportpályára való. A román nyílván nem a legélesebb kés a fiókban, de semmi rosszat nem akart, ténymegállapítás volt. Ha már ilyet sem lehet mondani akkor nagy problémák vannak.
Egyébként akkor innentől hogy kell hívni barnabőrű embertársainkat? Amerikában, Angliában teljesen hétköznapi kifejezés a black guy, white guy megnevezés ha valakinek nem tudod a nevét, az átlagember-akinek lényegesen nagyobb gondjai vannak az életben-nem húzza fel magát rajta de a milliomos igen. Ez szerintem nincs rendjén.
Abszolút egyetértek.
Ebben semmi rasszizmus nem volt,amit magam is mélyen elítélek.
Hisztéria volt semmi más.
Már sem nőt sem férfit,sem sem anyát sem apát nem lehet említeni, mert valaki megsértődik rá.
Nagyon gáz, hogy ilyesmi miatt áll meg egy meccs.Ha valami nem hiányzik, akkor pontosan ez nem.
a trágár beszéd ami mindennapos a játékosok között sem szép,de akkor az ellen is fel kellene lépni és lefújni a meccset?
Itt semmi szándékos rasszizmus nem volt.
Szerintem
Válasz küldése