Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.05.27. 12:51:04

Akkor lesz nagy baj ha tényleg kizárnak minket a BL-ből 2 évre.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.27. 06:40:32

Megérdemelten nyert a Villareal,jók voltak. A tizenegyesek pedig..le a kalappal!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.26. 23:58:51

Nagy gratula a Villarealnak!!!!!
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2021.05.26. 23:57:42

Villareal EL bajnok, milyen tizi párbaj volt ez :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.08. 16:45:49

Amúgy igen! Érthető, hogy miért épp ez a három csapat köti az ebet a karóhoz. Inkább nézzenek magukba, és kezdjenek el felzárkózni. Tök jó, hogy mi ia Reallal harcolunk kéz a kézben. :lol: Valami itt nagyon félrement, eddig Laporta is nagy csalódás számomra.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.08. 16:25:07

sansz írta:
2021.05.08. 08:33:48
Nem hiszek a két éves eltiltásban,ennyire h.lyék nem lehetnek. A revolverezés rájuk illik,persze. Ha két évre eltiltanák ezt a három csapatot, akkor tényleg nem lenne vesztenivaló és ha nem is hívnak meg mást(de azért lehetne pár közepes spanyol és olasz csapatot), lejátszhatnának egy Real,Barca,Juve mini bajnokságot,hupsz,pont a BL meccsek idején. Lehet,hogy sok évet nem lehetne ezt így, de első alkalommal ütné a BLt. És ha beválik,akkor visszatáncolhatna még pár csapat ide.
Ezt kockáztatja a kis acsargó uefa.
Egészen döbbenetes,ami itt megy. Ez kb olyan,mintha nem mondhatnál fel egy másik munkahelyért. Van ilyen, az én, meg nagyon sok ember szerződésében benne van,hogy akárhova nem mehetünk, csak ez nem uefa módra működik,hogy elrabolják a családomat és ha mégse megyek el,azért is még eltörik a kezemet,hogy tanuljak belőle, hanem eltiltanak a másik helytől, de max egy évre és addig kő keményen fizetniük kell nekem.
Idézem:
"Titinho írta: ↑2021.05.08. 05:28:27


Florentino Pérez, a Real Madrid és a Szuperliga elnöke korábban azt közölte, hogy a klubok nem léphetnek ki, csupán a nyomás hatására ezt kellett mondaniuk. A Spiegel című lap beszámolója szerint a Szuperliga csapatai 23 évre kötelezték el magukat 167 oldalas szerződésükben, amely szerint legkorábban három év elteltével és csak büntetési díj ellenében lehet kilépni."
Ha így van, mi a különbség?
Juve, Barca, Real! Ma csak másodvonal. Szerintem ez a három csapat többet veszítene.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.05.08. 16:16:09

Mi a baj az eltiltással vagy miért meglepő?
Ezen csapatok nem akartak az Uefa sorozatokban indulni, szerződésük van rá. Akkor most megis ott (is) akarnak indulni?
A szerződés szerint nem kell Bl, de mivel 3an maradtak nyílván kell. Ja és kell kártérítés a kilépett csapatoktól is nekik, ezért nem lépnek ki a szuperligából.
Azért így eleg vicces, mint egy gyerek, minden kell..
Persze az Uefa ettől függetlenúl egy vicc, és ugyanugy gyengíti a kisebb országokat, csak nem.ennyire gyorsan.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.05.08. 10:28:43

Titinho írta:
2021.05.08. 06:28:27
Barcaforever írta:
2021.05.07. 21:51:41
Az Uefa kiadott egy hivatalos nyilatkozatot, hogy a Szuperligából 3 ki nem lépett csapatot RM, Juve, Barca szankcionálni fogja. Nem néztem át pontosan, de ha jól láttam 5%-t lecsípnek a 9 már kilépett csapat jutalékaiból, a többi 3 pedig durvább büntetést fog kapni.

Én még mindig mondom, h rendezzünk tüntetést, hogy a BL-ben az európai bajnok csapatok játszanak, számoljunk fel a diszkriminációval. =D>
Hivatalosan a BL döntő után fogják bejelenteni a szankciókat és büntetéseket.

9 csapat 800.000 és 1.500.000 millió euró között fizethet, amennyiben bármely klub csatlakozik a Szuperligához 100 millió eurós büntetésben részesül.

A 3 még bent maradt klubot (Juve, Real, Barca) 2 évre!!! kizárják minden európai kupasorozatból, ez érvényes lesz azokra is akik újonnan vagy ismét belépnek a Szuperligába.

A Barca a mai napon hivatalos közleményt fog kiadni az UEFA tájékoztatás ellen.

Ha ez igaz, óriási kakiban vagyunk, ágyő igazolások, ágyő Messi, ágyő top edző.
Én erre a részre leszek kíváncsi. :lol:

Florentino Pérez, a Real Madrid és a Szuperliga elnöke korábban azt közölte, hogy a klubok nem léphetnek ki, csupán a nyomás hatására ezt kellett mondaniuk. A Spiegel című lap beszámolója szerint a Szuperliga csapatai 23 évre kötelezték el magukat 167 oldalas szerződésükben, amely szerint legkorábban három év elteltével és csak büntetési díj ellenében lehet kilépni.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.08. 10:07:00

Szerintem annyi lesz az egész, hogy a maradék 3 csapat visszalép, pár órán belül és beáll az 5%-os visszatartás is 1-2 millás pénz büntetést fizetők sorába. A Szuperliga pedig még hamvában fog elhalni, és fél év múlva már nem is fog emlékezni rá senki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.08. 08:33:48

Nem hiszek a két éves eltiltásban,ennyire h.lyék nem lehetnek. A revolverezés rájuk illik,persze. Ha két évre eltiltanák ezt a három csapatot, akkor tényleg nem lenne vesztenivaló és ha nem is hívnak meg mást(de azért lehetne pár közepes spanyol és olasz csapatot), lejátszhatnának egy Real,Barca,Juve mini bajnokságot,hupsz,pont a BL meccsek idején. Lehet,hogy sok évet nem lehetne ezt így, de első alkalommal ütné a BLt. És ha beválik,akkor visszatáncolhatna még pár csapat ide.
Ezt kockáztatja a kis acsargó uefa.
Egészen döbbenetes,ami itt megy. Ez kb olyan,mintha nem mondhatnál fel egy másik munkahelyért. Van ilyen, az én, meg nagyon sok ember szerződésében benne van,hogy akárhova nem mehetünk, csak ez nem uefa módra működik,hogy elrabolják a családomat és ha mégse megyek el,azért is még eltörik a kezemet,hogy tanuljak belőle, hanem eltiltanak a másik helytől, de max egy évre és addig kő keményen fizetniük kell nekem.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.05.08. 06:59:06

Az UEFA fenyegetés jogilag elég hézagos lesz. Nagyjából az ő döntéseit sorba kilövi a CAS az elmúlt években.
Lásd PSG, City 2 év kizárás az FFP megsértése miatt a BL-ből nemrégen.
Kétlem, hogy az UEFA szerződött volna jogilag a csapatokkal régebben, a csak és kizárólag égiszük alatt focizni akarókkal. Mivel ilyen szerződések nincsenek, elég érdekes lesz kizárni őket törvényileg.
Ezen kívül a Superliga alapítók aláírtak egy 167 oldalas szerződést, ami szerintem kicsit komolyabb lehet a zsírpapírra írt egyezménynél, tekintettel arra, hogy bankkal szerződtek. Ilyen helyeken nem divat tévedni pénzügyi szankciók tekintetében, ha elállnak a szerződéstől a felek.
Úgyhogy nem kell itt kardjukba dőlni a szankcionált csapatoknak, mert ez pusztán jogi vita lesz, jó hosszú idővel.
Közel sem vagyok abban biztos, hogy az UEFA ebből győztesen jön ki.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.08. 06:28:27

Barcaforever írta:
2021.05.07. 21:51:41
Az Uefa kiadott egy hivatalos nyilatkozatot, hogy a Szuperligából 3 ki nem lépett csapatot RM, Juve, Barca szankcionálni fogja. Nem néztem át pontosan, de ha jól láttam 5%-t lecsípnek a 9 már kilépett csapat jutalékaiból, a többi 3 pedig durvább büntetést fog kapni.

Én még mindig mondom, h rendezzünk tüntetést, hogy a BL-ben az európai bajnok csapatok játszanak, számoljunk fel a diszkriminációval. =D>
Hivatalosan a BL döntő után fogják bejelenteni a szankciókat és büntetéseket.

9 csapat 800.000 és 1.500.000 millió euró között fizethet, amennyiben bármely klub csatlakozik a Szuperligához 100 millió eurós büntetésben részesül.

A 3 még bent maradt klubot (Juve, Real, Barca) 2 évre!!! kizárják minden európai kupasorozatból, ez érvényes lesz azokra is akik újonnan vagy ismét belépnek a Szuperligába.

A Barca a mai napon hivatalos közleményt fog kiadni az UEFA tájékoztatás ellen.

Ha ez igaz, óriási kakiban vagyunk, ágyő igazolások, ágyő Messi, ágyő top edző.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.05.07. 21:51:41

Az Uefa kiadott egy hivatalos nyilatkozatot, hogy a Szuperligából 3 ki nem lépett csapatot RM, Juve, Barca szankcionálni fogja. Nem néztem át pontosan, de ha jól láttam 5%-t lecsípnek a 9 már kilépett csapat jutalékaiból, a többi 3 pedig durvább büntetést fog kapni.

Én még mindig mondom, h rendezzünk tüntetést, hogy a BL-ben az európai bajnok csapatok játszanak, számoljunk fel a diszkriminációval. =D>
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.07. 19:55:15

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... sea-donto/

Ne feledjük el, tavalyhoz hasonlóan idén is lesz magyar érdekeltség a BL-döntőben. Örülnék neki, ha meg is nyerné, Tuchel is szimpatikus, a másik oldalon viszont Pepnek is szorítok, szóval győzzön a jobb. :)
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.07. 12:36:51

grgly50 írta:
2021.05.07. 09:09:09


Nekem pontosan az ellentkezője a véleményem. Nem szabad megengedni, hogy a finánctőke megossza a futball társadalmat. Ez ellen minden eszközzel fel kell lépni. Már így is ki vannak zsigerelve a játékosok. A klubbok vezetői, a bankok, támogatók egészségtelenül sok pénzt fektetnek bele a fociba, mely egyre nagyobb lehetőséget teremt a korrupciónak. Ez igaz a FIFA-ra, UEFA-ra is. Nem megosztásra van szükség, hanem összefogásra. Szerintem jó úton járnak az angol szurkolók.
Valójában nem annyira ellenkező a véleményed. Jelenleg is meg van osztva a futball politika és pénz eszközeivel. A BL-ben idén is a legjobb négyben kapásból két olyan csapat van (MC és PSG) amiknek még most is eltiltásukat kéne tölteniük az FFP megszegései miatt.
Az UEFA hogy lép fel ezellen? És ki zsigereli ki a játékosokat, ha nem pont az uefa és a rájuk kapaszkodó szervezetek(a nemzeti bajnokságok)?

A jelenlegi kamuösszefogás valami beteg groteszk igazság ligájába oltott csoport lett, ami összeölelkezve erősítette meg egy maffiarendszer működését. Olyan szinten maffia, hogy csak az emberölés nincs rajta a tevékenységi körükön.

Ami cirkusz volt, olyan alapon BL-nek sem lenne szabad lennie. Félreértés ne essék essék, én is fáztam a szuperligától, már azért is, mert hat angol csapat volt benne..a franc kíváncsi rájuk... De legalább az elején nem egy maffiaszervezet lett volna a vezér, hanem a klubbok. És úgy, ahogy a nemzeti bajnokságokban is vannak különböző osztályok, úgy a BL-ben is lehetnek, pláne ha átjárhatóvá tették volna a rendszereket.
Amikor nyíltan fenyegeti az uefa a klubbok egyik részét és nyíltan odadörgölődzik azokhoz, akik ugyanúgy leléptek volna, az már jelent valamit. Nem sok jót a jövőre nézve. És nem csak "nekünk", Barca szurkolóknak, hanem a megosztott futballtársadalomért aggódóknak is.

Az út világos, csalj össze annyi pénzt, amit akarsz, nem baj, csak vedd fel a legszebb bundádat és feküdj le az uefa elnökkel.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.07. 09:09:09

sansz írta:
2021.05.07. 08:06:47
Ha minden jól megy, ezt a topicot be is lehet zárni pár évre. Most épp azt olvastam (nem új hír) hogy a spanyol és olasz csapatokat két évre is eltilthatják. Persze az angolokat nem,mert ők hamar észhez tértek. Aha. Már ez a kijelentés is mutatja,hogy miért kellett volna a szuperliga,hogy az uefa olyan pofont kapjon,hogy fel se álljon belőle. Ez az ovis dühöngő fogyatékos stratégia az uefától arra lesz jó,hogy tényleg legyen szuperliga,először a spanyol és olasz csapatokkal.
Nekem pontosan az ellentkezője a véleményem. Nem szabad megengedni, hogy a finánctőke megossza a futball társadalmat. Ez ellen minden eszközzel fel kell lépni. Már így is ki vannak zsigerelve a játékosok. A klubbok vezetői, a bankok, támogatók egészségtelenül sok pénzt fektetnek bele a fociba, mely egyre nagyobb lehetőséget teremt a korrupciónak. Ez igaz a FIFA-ra, UEFA-ra is. Nem megosztásra van szükség, hanem összefogásra. Szerintem jó úton járnak az angol szurkolók.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.07. 08:06:47

Ha minden jól megy, ezt a topicot be is lehet zárni pár évre. Most épp azt olvastam (nem új hír) hogy a spanyol és olasz csapatokat két évre is eltilthatják. Persze az angolokat nem,mert ők hamar észhez tértek. Aha. Már ez a kijelentés is mutatja,hogy miért kellett volna a szuperliga,hogy az uefa olyan pofont kapjon,hogy fel se álljon belőle. Ez az ovis dühöngő fogyatékos stratégia az uefától arra lesz jó,hogy tényleg legyen szuperliga,először a spanyol és olasz csapatokkal.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.05.07. 00:08:49

grgly50 írta:
2021.05.06. 22:57:07
A Villareal menti a spanyol foci becsületét. Gratulálok!
Sokkal inkább az mint a Real! :D

Bár nekem a Barcán kívül minden csapat egykutya, nem érdekel, hogy spanyol vagy nem. Egy a lényeg ha mi nem nyerhetünk akkor a Real se nyerjen! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.06. 22:57:07

A Villareal menti a spanyol foci becsületét. Gratulálok!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3281
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.06. 19:14:09

Chino írta:
2021.05.06. 16:20:45
Nem tudom te miért beszélsz megint a Barcaról.
Barca szurkolók vagyunk.
Nyilván csak a saját nevemben tudok írni, de úgy gondolom, ha mi kiestünk a 16 között, attól lehet a Real ellen drukkolni, viszont a "könnyű csoport, szemvedés, olyan Pool" kicsit visszás nekem. Lehet kritizálni is őket, de attó még ők ott voltak a BL elődöntőben, amiről mi jelenleg álmodni sem álmodhatunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.06. 18:06:51

Én azt mondom, ezzel a Reallal teljesen jó eredmény az elődöntő. A védelem meg a kp. úgy-ahogy rendben van (ha mindenki egészséges), de elől jelenleg az egy szem Benzema, aki minőséget képvisel. Sérülések is sújtották őket, több nem volt ebben a csapatban.

Ahogy írták előttem, van néhány csapat, aki jelenleg lényegesen magasabb szintet képvisel, mint a spanyolok, idő kell hozzájuk felzárkózni. Főleg úgy, hogy azért nálunk is, a Realnak hamarosan befejezi néhány húzóember.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.06. 16:20:45

Peter írta:
2021.05.06. 12:37:35
Chino írta:
2021.05.06. 11:01:21
Nem tudom te honnan vetted ide a Barcat, i
A lényeg egyszerűen az, hogy nem tartom akkora hőstettnek és erőn felüli teljesítménynek a szereplésüket
Nekem is savanyú a szőlő, de hőstett vagy sem, ott voltak a négyben és minket kétszer is felülmúltak.
Szavaiddal kicsit irónikusan játszva, egy Barcának, még akkor is, ha tartalékos, nem emberfeletti teljesítmény lenne - főleg Messivel a soraiban - az elődöntő.
Nem tudom te miért beszélsz megint a Barcaról. Vegyük ki a képletből, itt most csak és kizárólag a Realról volt szó és véleményem pedig továbbra is az, hogy ameddig eljutottak az nekik nem átlag feletti teljesítménynek.
De ha már elővesszük a milyeinket is. Ha mi ezen az úton, ezekkel az ellenfelekkel szemben így kiesnénk nem mondanám a szezont sikersztorinak, legalábbis nem igazán lennék elégedett. Mert lett volna keresnivalójuk bőven, ha Zidane nem akar zsenit játszani. Ezzel a háromvédős rendszerrel, ahol a 0 km-es Ramos az utolsó ember borítékolható volt legalább 2 kapott gól. Ez a túltöltött kp nem tudja megakadályozni, hogy úgy menjenek a kapuig az angolok, mint kés a vajon. Wernernek is megköszönhetik, hogy a helyezkedésével több lehetőséget is megakadályozott. Viniciust Hazarddal együtt pályára rakni pedig szintén érthetetlen. Nem vagyok edző, pláne nem a Realé, de ordított a meccs képéből, hogy ez így halálra van ítélve. Már a második félidőre is formációt kellett volna váltani, visszaállni 4 védőre, de szokás szerint makacs volt, mint egy öszvér. Nekem legalábbis ez jött le a meccsből.
Nagyot ment a Chelsae és nem kétséges ki érdemelte meg a továbbjutást, de a madridiak sem mondhatják, hogy sansztalanok voltak. Pont ők azok, akik képesek ilyen helyzetekben valahogy továbbcsúszni. Hogy a City ellen a döntőben mit értek volna az nagy kérdés. Lehet, hogy jobb is így nekik, mert ha Peptől kapnak a fináléban egy hatalmas tockost, nem tudom mikor heverték volna ki. (már ha valahogy be nem mákolták volna)
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.05.06. 13:52:54

davi10 írta:
2021.05.06. 10:20:33
Tényleg eléggé egybevan most a Chelsea, kiváncsi leszek, hol lesznek egy 2 év múlva. A Klopp-féle Pool-tól is mindneki el volt ájulva, aztán nézzük meg hogy állnak most...
A lényeg, hogy most hol vannak, és ha szét is esnek mennyi idő lesz megint felállni. A Liverpool se rosszabb csapat a Realnal. Csak nagyon elrontották a madridi meccset. Van ilyen.
Viszont az érdekes, hogy a Real tegnap mennyire nem volt képben, az odavágón az első félidőben kaphattak volna nagyon ki, a visszavágón pedig a második és tulajdonképpen az első félidőben is. És mégis szinte végig megvolt az esély rá, hogy továbbmenjenek. Bármikor lehet egy gólt találni. Korábban ránk is ez volt a jellemző, hogy hiába voltunk sokkal jobbak az ellenfélnél nem jött az eredmény. De a tegnapi meccs is példa, hogy a gyengébbik csapat is képes lehet továbbjutni. Szóval ezért érdekes a foci.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.06. 12:45:20

Látva a tegnapi meccset,vagy a City-t,olyan érzésem van,mintha az angol csapatok 2 fokkal nagyobb fokozaton játszanának,mint a spanyolok. Persze érthető,mert ahogy mi,úgy a Real is ugyanazokra az emberekre próbált építeni ebben a szezonban,mint az előző 5 évben,vagy lehet keveset is mondtam. Lehet könnyebb sorsolásról beszélni,nem biztos,hogy mi azt a nagyon sz.r poolt ki tudtuk volna ejteni. Nyilván nem kell magasztalni se a Madidot,de megint majdnem bl döntő,bajnokságra is van esélyük.

Mondjuk én nem szoktam Madrid meccset nézni,de tegnap én nem értettem Hazard kezdetését,meg hogy Vinicius miért a jobb oldalon volt,én speciel még sosem láttam ott. Aztán Militao volt talán valami jhv féle,de őt meg rendre megverték ott és jöttek a beadások az első félidőben. Kicsit az volt az érzésem,hogy Zidane valami elképesztő okosat akar húzni,és meglepni vele Tuchelt,de hát ez nagyon nem sült el jól.

A döntő érdekes lesz,nyilván mindenki a City-re tenne, de múltkor is nyomtak egy döntőt,az is szűk 1-0 lett. Simán kétesélyes meccs.
Válasz küldése
cron