Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.11. 14:24:31

Lehet mondani, hogy károgok, de amit a Fradi csinált, az még a bunkerfocinak is nagyon az alja volt. Persze megszokott dolog, hogy egy kiscsapat vs. nagycsapat meccsen előbbi foggal-körömmel védekezik, öli a játékot stb., de itt nem egy komoly európai csapat volt az ellenfél, hanem egy a mi régiónkból. Jelenleg a cseh futball nincs annyival a magyar előtt, ami indkolná, ami a pályán történt, legalábbis nekem ez a véleményem.

A Slaviát mondjuk nem sajnálom, lehetőségeik bőven megvoltak, aki ennyiből két meccsen 1 nyomorult gólt képes belőni, az nem érdemel semmit.

Nem követem annyira a magyar klubfocit, de mikor tavaly láttam néhányszor a Fradit, az sokkal meggyőzőbb volt, mint amit idén mutatnak. Nekem úgy tűnik, komolyan visszaestek, mégha most meg is lett a továbbjutás.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.11. 09:35:46

Elvesztette a közpénz jellegét! közpénz jellegét!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.11. 07:37:04

Nem semmi szerencse is kellett ehhez a továbbjutáshoz, amit a csehek az első meccsen kihagytak (plusz ugye a kapushiba) valamint itt 90 perc alatt, olyat ritkán látni. Európa Liga megvan akkor, nem tudom a Young Boys mennyire erős, meg lehet-e verni őket.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.08.10. 21:38:09

Fradi továbbjutás!!!!!!!! Ismét egy szép menetelés már most!!!!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.08.05. 08:01:02

Bob_Marley írta:
2021.08.04. 21:53:10
Volt szerencse is,de megint óriási eredmény a Fraditól! Szép volt fiúk,csehek megzavarodtak,S akkor sikerült kihasználni, vége nagyon meleg volt,de ez a két gólos előny parádés.

Hajrá Fradi!!!!!
Igen, hajrá!

De azért valljuk meg, a mindössze egy magyar játékossal felálló Fradi nem a saját játékának köszönheti a gólokat. Ha a harmadik gól is összejön (de Tokmac kihagyta a 100%-os ziccert) akkor jobban tudnék örülni... de így, ilyen játékkal egy nagy zakót borítékolok a visszavágón :(. Ne legyen igazam!
Ez a Slavia kemény csapat, a Barca is rendesen beszorult Págában a kapu elé két éve, szinte egykapuztak velünk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.08.04. 21:53:10

Volt szerencse is,de megint óriási eredmény a Fraditól! Szép volt fiúk,csehek megzavarodtak,S akkor sikerült kihasználni, vége nagyon meleg volt,de ez a két gólos előny parádés.

Hajrá Fradi!!!!!
Kép
Kép
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.24. 21:46:58

geridoss írta:
2021.06.24. 17:08:14
Lehet célravezetőbb lett volna csak a hosszabbításban eltörölni az idegenben lőtt gól szabályt.

Attól félek még inkább afelé fogunk menni, hogy mindegy hogyan, csak idegenben ne kapjunk gólt.
Szerintem ne félj ettől,ez egy nagyon igazságtalan szabály volt már jó ideje. Profi,komoly,amúgyis sokat utazó csapatoknál sokkal fontosabb volt,hogy hol a második meccs és az elsőn mi lett az eredmény. Az idegenben lőtt gólnál még a tizenegyes is igazságosabb.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.06.24. 18:32:14

Na én inkább a 2x 15 percet töröltem volna el :D Ha 2x 90 perc alatt nem megy akkor jöjjön a tizipárbaj, minek még húzni.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.06.24. 17:08:14

Lehet célravezetőbb lett volna csak a hosszabbításban eltörölni az idegenben lőtt gól szabályt.

Attól félek még inkább afelé fogunk menni, hogy mindegy hogyan, csak idegenben ne kapjunk gólt.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.24. 17:02:41

Erdekes lesz. Igy azert az a csapat, aki a masodik meccsét otthon játssza előnybe kerul.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.24. 15:56:43

"OFFICIAL: The away goal rules will be removed from all UEFA Club competitions from the 2021/22 season."

Kemény. :shock:
Reméljük hogy jó hatással lesz a focira.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.06.09. 18:32:49

OFFICIAL: Real Madrid, FC Barcelona and Juventus will not pay any fine, and will not be banned from the Champions League, as UEFA's disciplinary proceedings have been suspended.
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.31. 17:11:55

csababarca írta:
2021.05.31. 14:38:57
Kalapos írta:
2021.05.31. 12:58:56


Mit akarsz üzenni ezzel? Mi a véleményed?

Szerintem leírtam.
Az, hogy megérrdemelték, de ők is pénzből rakták össze, mint mindenki.
Persze lehet különbségeket vonni, de végeredményben ott van egy rahedli igazolás, pénzszórás.

Ilyen tekintetben nem tartom különbnek őket mint a cityt pl.

'17-ben vettek egy Morata, Bakayoko, Drinkwater, Rüdiger, Giroud, Barkley, Zappacosta fogatot, hogy csak a nagyobbakat említsem, 200 pluszért.
Ebből 1 volt tevékeny részese a sikernek, a többi vagy padozott, vagy 4en már nincsenek is a csapatnál.

18-ban Kepa 80asa kijelenthető, hogy egy kidobott pénz volt.
Jorginho, Pulisic jött még nagy pénzért, ők beváltak.

Most csak megnéztem pár évet. Ezzel azt akarom üzenni, hogy nekik is vannak befuccsolt igazolásaik, próbálkoznak, dobálják a pénzeket, most dobtak egy hatost a nyáron hosszú évek után.

Megsüvegelendő.
És még egyszer leírom, hogy nézve a meccseiket a bl-ben abszolút megérdemelték, emellett pedig én még tudtam drukkolni is nekik, pedig alapjáraton a chelseat utálom. de ez a csapat szerethető volt.
Tehet 1-1az egyben ugyanaz a véleményed mint nekem, de még is belekötöttél mert egy szó választása nem tetszett? Ok.
Szerintem az 50 misis igazolások ha sok is van belőle halászgatás, mert hiányposztra vesznek értelmes embereket akik nem befutott, riválistól érkező emberek.
A pénz szórást azt az FC Barcelona csinálja amikor 150+ misikért akarja megvenni a legnagyobb médiafelhajtású embereket, de nem jön össze ezért ugyanazon a listát megnézik a 2. legnagyobb felhajtásút és ok leigazolják azt, +50 misi aláírási pénzért sunyiba + akkora fizuért mint a fél chelsea bére. Lásd Dembele.
És a fair playt is figyelembe véve úgy hogy a Chelsea eladásai simán megengedik nekik hogy költekezzenek, nekünk pl nem.

Persze hogy pénzből csináltak csapatot, váó, ezért felesleges betűket pazarolni. Nem szrták ki a spanyol viaszt se, de még mit várunk még?
Igen is különbek mint a mi vagy a PSG vagy a City. Majd akkor lesznek olyanok mint mi ha övék a nyár legdrágább igazolása néhányszor és ők verik fel az árakat a címlaplány fiúk megvételével és túl fizetésével lásd Grizi.

Komolyan az az érved hogy egyetértesz, de szerinted az pénzszórás hogy nem jött be 2017 (4 éve volt) minden igazolásuk? Hogy a kezdőjükben volt olyan aki az előtt jött? Az nem jó építkezés akkor? Vagy volt aki utána? Az meg szintén, nem jó építkezés hogy azóta szereztek OLCSÓN, fiatal, jó játékost akivel még a focijuk is működik?

Tényleg mintha céltalan kötöszködés lenne az egész amit mondasz azért mert nem tetszett egy szó. HALÁSZGATNAK a piacon, mert megnézik melyik jó hal, de nem fogják kergetni évekig és licitháborúba folyni meg 10x-es fizetést adni hogy náluk legyen a hal. Inkább keresnek másikat és 50ért megoldják. Közben a hülye Real pl akik tényleg szórják a pénzt, és szórják megveszik pont tőlük 100+ misiért a dagadt, motiválatlan süllyedőben lévő szupersztárt. A Chelsea ilyen embert 1x vett szerintem, Torrest. A többi igazolásuk ha nem is jött be, de nem arról szólt hogy szórjuk el a pénzt a legjobbakra.

Konkrétan hiszem hogy a Chelsea működése egészségesebb a focira nézve mint a miénk, a Realé vagy az araboké. Mert egyszerűen más, és ezt a statisztika mutattja.
De pénzből rakták össze, csak ez nem pénz szórás. Vagy legalább is a legtöbben a pénzszórást a fociban nem így definiálják de ahogy a többiek is mondták és én is, ott az Ajax meg a Dortmund, akkor ők a jó példák hajrá. (nem mintha lenne különbség tekintve hogy olcsóbban vesznek mint eladnak csak kisebb skálán..)
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.05.31. 15:30:57

csababarca írta:
2021.05.31. 12:01:20
dani87 írta:
2021.05.31. 11:21:46

Kíváncsiságból megnéztem az elmúlt 6 év eladás-vétel statisztikáját (transfermarkt), tehát mekkora a balansz (játékos eladás mínusz játékos vétel).
Chelsea: - 300 millió EUR
Barcelona: - 363 millió EUR
Man Utd: - 608 millió EUR
Man City: - 764 millió EUR

Manchesteri klubok kicsit többek költöttek az elmúlt években.
ezt azt mutatja, hogy a chelsea elég jól ad el.
mert kicsit a különbség.
de maga a vásárlásra szánt összeg, az több mint a manu-nál az elmúlt 10 évet nézve, és majdnem annyi mint a cityé.
most hirtelen a chelsea igazoláspolitikája a non plus ultra, amíg nem nyertek semmit addig meg állandóan arról ment a matek, hogy mennyi felesleges embert vesznek, akiket folyamatosan csak kölcsönadnak, stb.

én örülök, hogy megnyerték, mert jól játszottak, és nem az a fajta célfoci volt ez, mint a Mourinho éra alatt, élvezetesen adták elő.

most az utóbbi két évben az eszetlen költekezés, ami őket is jellemezte meghozta gyümölcsét, mert most már tudatosan igazoltak, nem random módon.

szerk.: utóbbi 10 évről volt szó, ott van 2 PL címük. ami szintén nem rossz.
És kit érdekel csak a költött összeg? Minden csapat ad és vesz egy csomó játékost, a balanszot érdemes nézni, hisz az mutatja, hogy nem csak drágán vesznek játékost, hanem adnak is el kulcsjátékososat is. Chelsea az elmúlt 6 évet kihúzta átlag éves 50 milliós igazolási kiadással. És ez a mai világban eléggé jó, egy angol top csapatnál.
Utóbbi két év? Ebben a szezonban igaz -188 millió a balansz, de előtte szezonban +112 millió EUR volt. Hú de nagy költekezés, pozitívan jöttek ki belőle a 19/20-as szezonban :D

Mégegy érdekesség: abban a 6 évben amit néztem, a Barca bő 10%-kal költött többet igazolásra mint a Chelsea (most csak a kiadási oldalt nézve), a City 15%-kal. Man Utd ~6%-kal kevesebbet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.31. 15:12:18

miro. írta:
2021.05.31. 15:03:06
7 jatekos 200millioert. Ez sok?
De amugy hogy kell akkor nyerni? Igazolas nelkul,vagy sajatnevelesekkel? :D
Ez nem az Ajax szint.
De miért gondolod, hogy én ezt kritikaként írtam?
Igen olyan esetben sok, ha 1-2 szezonnal később már csak egy van ott belőle:D

Az egész onnan indult, hogy azt írták lentebb, hogy ők "halászgatnak".
Én nem nevezném halászgatásnak, ha szezononként jön 5-6 ember (mert ez a tendencia náluk az utóbbi években), abból jó ha egy megmarad. Ugyanúgy volt mellément igazolásaik, elég nagy arányban, mint pl a citynek.
kivéve ez alól a '20as nyár.

Azon megy a vita, hogy szerintem más a különbség pl egy PSG-hez nézve, ez pedig az idei szakmai munka. Amit Tuchel letett itt Londonban, az majdhogynem példátlan.

Egyébként a City is most nyáron jól igazolt, főleg Ruben Dias kellett nekik nagyon.
De egyébknét is '17 óta viszonylag tudatos igazoláspolitikát folytatnak, előtte káosz volt. Ez alól Cancelo kivétel pl.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.05.31. 15:03:06

7 jatekos 200millioert. Ez sok?
De amugy hogy kell akkor nyerni? Igazolas nelkul,vagy sajatnevelesekkel? :D
Ez nem az Ajax szint.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.31. 14:38:57

Kalapos írta:
2021.05.31. 12:58:56


Mit akarsz üzenni ezzel? Mi a véleményed?

Szerintem leírtam.
Az, hogy megérrdemelték, de ők is pénzből rakták össze, mint mindenki.
Persze lehet különbségeket vonni, de végeredményben ott van egy rahedli igazolás, pénzszórás.

Ilyen tekintetben nem tartom különbnek őket mint a cityt pl.

'17-ben vettek egy Morata, Bakayoko, Drinkwater, Rüdiger, Giroud, Barkley, Zappacosta fogatot, hogy csak a nagyobbakat említsem, 200 pluszért.
Ebből 1 volt tevékeny részese a sikernek, a többi vagy padozott, vagy 4en már nincsenek is a csapatnál.

18-ban Kepa 80asa kijelenthető, hogy egy kidobott pénz volt.
Jorginho, Pulisic jött még nagy pénzért, ők beváltak.

Most csak megnéztem pár évet. Ezzel azt akarom üzenni, hogy nekik is vannak befuccsolt igazolásaik, próbálkoznak, dobálják a pénzeket, most dobtak egy hatost a nyáron hosszú évek után.

Megsüvegelendő.
És még egyszer leírom, hogy nézve a meccseiket a bl-ben abszolút megérdemelték, emellett pedig én még tudtam drukkolni is nekik, pedig alapjáraton a chelseat utálom. de ez a csapat szerethető volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.31. 14:35:21

Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.31. 14:23:41

Érdekesek és tanulságosak voltak a reakciók a Chelsea győzelem kapcsán.
Lampard edzői kinevezése nekem kifejezetten tetszett, szimpatikus és bátor húzás volt.
Jól is indult, amivel kiérdemelte, hogy igazolhat.
Tudatosan posztokra igazolt, ügyesnek tűnő fiatalokat valamint Thiago Silvát. Ezekkel olyan lehetőség előtt állt, hogy az elvárások is komoly szintet léptek.
BL esélyekről azért merész dolog lett volna álmodozni, de papíron mindenképp ügyes, ígéretes alakulat jött össze.
Ki tudott mászni a Kepa sztoriból Mendyvel, de valahogy csak nem akart összeállni az egész. Egy - egy jó meccset néhány kiábrándító követett, ha valami fejlődésnek tűnt, később összeomlott. Aztán elfogyott Abramovics türelme és jött Tuchel.
Összességében elmondható, hogy nem volt teljesen alaptalan a Chelsea kiugrása, de ehhez nagyon kellett az, hogy valamiért sikerüljön összeállniuk. Most nyilván ezt utólag Tuchel érdemeinek titulálják és nagyon úgy is fest, hogy neki sikerült összerakni a kirakóst.
Hogy bárki másnak ez mennyire sikerült volna, sosem tudjuk meg és már nem is fontos.
Az mindenképp figyelemre méltó, hogy Thiago Silva sérülése nem bontotta meg a Chelsea védelmét. A rendszer működött " A " és " B " verzióval is, tehát a játékosok tisztában vannak a játékrendszerrel, a saját szerepükkel, ami edzői következetességre vall.
Annyi párhuzamot mindenképp látok Barcelonával összefüggésben, hogy egy tudatos és picit szerencsés változtatással az edzői poszton, teljesen más dimenziókat nyithat meg a csapat előtt akár ugyanazzal a játékosállománnyal is.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.31. 12:58:56

csababarca írta:
2021.05.31. 08:44:05
...
Mit akarsz üzenni ezzel? Mi a véleményed?

Nekem az hogy a Chelsea megérdemelte, jól csinálja, olyan nincs hogy legjobb klub modell, de a Chelsea jól csinálja. Sokat költenek, összevásárolt csapat, de jól építkeznek és nem úgy szórják a pénzt mint mi meg a Real évről évre vagy a PSG/City tette korábban. Sokkal szimpibb a Chelsea módszere mint a miénk Barto alatt meg a Realé Perez alatt.

Az a különbség hogy nálunk pl a 30-40 misis ember kap 100 percet egész évben, a 160 misi csere vagy poszton kívül játszik vagy megy kölcsönbe, a másik 150es meg szintén poszton kívül játszik :D Ja meg a 120-as a másik csoda, aki minden meccsen kezd csak hogy meglegyünk 11-en. De mehetünk vissza is amikor odaadtuk a legjobb csatárunkat egy másikért aki félév után padon találta magát :D Nem lehet felsőbb rendiségi érzésünk. Nem nézhetjük le a Chelseat. Nem mondhatjuk azt se hogy ők jobban csinálják! A Pool kb ugyanazt csinálja mint a Chelsea.

Nekik elég egy BL-re az a néhány 50 körüli igazolás. Azért "halászat" mert ma a 40 misit egy Betis kifizeti néha, de a PL-ben bármelyik klub. A 100 misi az új 50, de már 5 éve. Amit a Chelsea elkölt, és akikre, az tudatos józaneszű építkezés! Nem pénzszórás, azt mi csináljuk. És csinálta a PSG meg a City is 10 éve. A Chelsea akkor se csinálta viszont. Ők sose szórták a pénzt a sztárokért. Sokat költeni lehet több féle képpen is. Sose volt a Chelsea-é a nyár legdrágább igazolása szerintem de nézzetek utána, ez egy megérzés.
És ez a lényeg. A top 10 legdrágább igazolásban sem lesznek benne, de a top 20ba se. Sokat vesznek mert sok játékost mozgatnak és ennyi.
A Manu-t meg úgy hasonlítsuk össze a Cityvel meg Chelseavel hogy ott tulaj váltás volt. Előtte utána log-ot is megnézném.

Azt én biztos nem mondtam hogy a kedvencem a Chelsea féle költekezés. Vagy tavaly se mondtam hogy a Bayern módszere a legjobb. Vagy azelőtt hogy a Pool a legjobb. (a Pool modellje 90%ben a Chelseaé is nem?)
Csak arra hoztam ellenérvet hogy a Chelsea egy pénzszóró arab csapat lenne orosz kiadásban. Igazából, nem azok. Messze nem, dani87 példája is ott van.

Az hogy jól adnak el, ezért nem nagy a különbség? Hát igen, mert eladnak két sztárt méreg drágán és vesznek helyettük kettő szerinted drága 50est a kezdőbe. Tehát drágán adnak el, és ja, meg még jobban igazolnak nem olyan drágán és nem gyengülnek vele. És ez mért nem szimpi? Vagy mi van most?

Ugyanezt megcsinálja az Ajax vagy Dortmund hogy olcsón vesz, drágán ad, és ők micsoda szimpi csapatok, lehet nekik drukkolni csak sose nyernek semmit.
A Chelsea megcsinálja nagyban és nyer vele (100 felett ad el és 50 körül vásárol), de az nem szimpi. Ki érti ezt.
Mocskolni mindig könnyű de minek.

Megint azt látom, hogy senki se állította hogy Chelsea modellje a legjobb ever, pont a mocskolása ment, mire megvédtük páran, amire az a reakció hogy miért istenítjük őket. Nem értem.

Ahogy írtad Csababarca úgy van sok minden. De senki se mondta hogy nem összevásárolt csapat, nem is kell kiemeldned hogy azok, azok.
Amit viszont talán állít pár ember, amivel lekicsíti az érdemüket, hogy náluk sem volt szív és összetartás és nem különbek mint a PSG.
Szerintem mások, és volt szívük, és összetartásuk, idei évre biztosan. Mert meg lehet csinálni vásárolt csapatnál is ezt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.31. 12:01:20

dani87 írta:
2021.05.31. 11:21:46

Kíváncsiságból megnéztem az elmúlt 6 év eladás-vétel statisztikáját (transfermarkt), tehát mekkora a balansz (játékos eladás mínusz játékos vétel).
Chelsea: - 300 millió EUR
Barcelona: - 363 millió EUR
Man Utd: - 608 millió EUR
Man City: - 764 millió EUR

Manchesteri klubok kicsit többek költöttek az elmúlt években.
ezt azt mutatja, hogy a chelsea elég jól ad el.
mert kicsit a különbség.
de maga a vásárlásra szánt összeg, az több mint a manu-nál az elmúlt 10 évet nézve, és majdnem annyi mint a cityé.
most hirtelen a chelsea igazoláspolitikája a non plus ultra, amíg nem nyertek semmit addig meg állandóan arról ment a matek, hogy mennyi felesleges embert vesznek, akiket folyamatosan csak kölcsönadnak, stb.

én örülök, hogy megnyerték, mert jól játszottak, és nem az a fajta célfoci volt ez, mint a Mourinho éra alatt, élvezetesen adták elő.

most az utóbbi két évben az eszetlen költekezés, ami őket is jellemezte meghozta gyümölcsét, mert most már tudatosan igazoltak, nem random módon.

szerk.: utóbbi 10 évről volt szó, ott van 2 PL címük. ami szintén nem rossz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.05.31. 11:56:21

Meg a Chelsenak csak leesett ket bl,5pl,2europa liga,es meg vagy 5 fa kupa stb az abramovic era ota..
Asszem 18 kupat szereztek..es megegyszer mondom,ket bl,5pl..
Mas kavehaz.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.05.31. 11:21:46

csababarca írta:
2021.05.31. 08:44:05
https://www.football.london/chelsea-fc/ ... 0-19068319

mi az, hogy csak halászni szoktak?:D

Csak idénre vettek 4 játékost 40, 40, 55, 80 millióért:D
ennyiért én is halásznék.

iszonyat összegeket elvertek ők is, mostanra beértek a kiadások.
fel sem tűnt, hogy mennyit költenek, és milyen mennyiségű játékost vesznek évről évre, mert tény, hogy 100 millás kiadásaik nincsenek egy játékosért.
de végeredményben ott van 1,38 milliárd font elköltve, alig elmaradva pl a citytől, messze megelőzve a másik agyonszidott unitedet.

maximálisan megérdemelték az idei bl-t, de ne állítsuk már be őket olyannak, amilyenek nem voltak. egy összevásárolt csapat, ugyanúgy mint a többi.
az, hogy hány évesen vesznek embert az olyan szempontból releváns, hogy valóban van bennünk fejlődési lehetőség.
Kíváncsiságból megnéztem az elmúlt 6 év eladás-vétel statisztikáját (transfermarkt), tehát mekkora a balansz (játékos eladás mínusz játékos vétel).
Chelsea: - 300 millió EUR
Barcelona: - 363 millió EUR
Man Utd: - 608 millió EUR
Man City: - 764 millió EUR

Manchesteri klubok kicsit többek költöttek az elmúlt években.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.05.31. 09:46:14

Hatalmas kulonbseg van a chelsea es a city psg duo kozott.
Penzben is,es sikeressegben is.
Kar oket osszhasonlitani,vsgy akkor lehet a barcat,realt is. :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.31. 08:44:05

https://www.football.london/chelsea-fc/ ... 0-19068319

mi az, hogy csak halászni szoktak?:D

Csak idénre vettek 4 játékost 40, 40, 55, 80 millióért:D
ennyiért én is halásznék.

iszonyat összegeket elvertek ők is, mostanra beértek a kiadások.
fel sem tűnt, hogy mennyit költenek, és milyen mennyiségű játékost vesznek évről évre, mert tény, hogy 100 millás kiadásaik nincsenek egy játékosért.
de végeredményben ott van 1,38 milliárd font elköltve, alig elmaradva pl a citytől, messze megelőzve a másik agyonszidott unitedet.

maximálisan megérdemelték az idei bl-t, de ne állítsuk már be őket olyannak, amilyenek nem voltak. egy összevásárolt csapat, ugyanúgy mint a többi.
az, hogy hány évesen vesznek embert az olyan szempontból releváns, hogy valóban van bennünk fejlődési lehetőség.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése