Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.05.02. 00:07:21

az lenne majd érdekes, ha a bayern nyer a dortmund ellen, jövőre Peppel pedig megvédik a címet :lol:
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.01. 20:29:42

Gergely írta:
Laza írta:http://www.youtube.com/watch?v=4rtAG0FMptI

ezzel a reményel tudok ma a tévé elé leüllni... :)

Álmodj királylány......az is egy jó videó... :)

Nem tudok erre mit mondani , rég volt , szép volt 22-ből jó ha 8 most ugyanaz a játékos lesz... új edző minden más! Szerintem ez a videó csak borzolja a kedély állapotunkat:D
ez egyértelmű,nem is mondtam hogy most is erre a 4(!) évvel ez előtti videóra kell hivatkozni hogy márpedig akkor elvertük akkor most is.
de azért szépgyőzelem volt,most is ilyet várok még ha nem is jutunk tovább.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.01. 19:37:06

Azért azt megjegyezném, hogy a Sahtar-Dortmund meccs párharc előtt a Sahtar edzője, Lucescu megmondta, hogy a továbbjutó a BL-döntőzni fog. :wink: Nagyot nem tévedett az öreg.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.05.01. 19:27:44

[/quote] Másként néz ki ha valaki rombolja a focit szvsz.[/quote]
Tavalyi visszavàgón a cselzi péel.
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.05.01. 18:53:14

Persze, hogy elég, de most éppen nem erről szólt a vita :)
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.05.01. 18:18:19

Igen tegnap nem focizta le a Dortmund a margitot. mert elég volt egyszer!! öcsém..
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.05.01. 18:05:11

Okés, lehet, hogy egy kicsit túloztam a példákkal, tény, hogy ez a Dortmund sokkal-sokkal szimpatikusabb játékot mutatott be a két meccs alatt, mint tavaly a Chelsea vagy korábban az Inter. Meg ne értsetek félre, nem akarom a Madridot védeni, csupán megpróbálok objektíven hozzáállni, meg ahogy korábban is írtam tegnap szerintem szimpatikus volt a hozzáállásuk (még ha a játékban nem is emelkedtek a Dortmund fölé, legalábbis az első negyedóra és az utolsó 10 perc kivételével).

Szóval úgy gondolom, hogy tegnap úgy állt hozzá a Madrid, ahogy kellett, nem jött össze a gyors gól (ami nekünk rengeteget segített a Milán ellen) így utána ahogy írod is sokáig szenvedtek. De nem feltétlenül éreztem azt, hogy ha itt pontozással kellene dönteni (szigorúan ezt az egy meccset nézve), akkor ez a Dortmundé lenne. Voltak nekik is periódusaik, illetve nyilván a 4-1-es előny tudatában nem is arra mentek, hogy ők itt nyerjenek. Szóval összességében a tegnapi meccsen szerintem megérdemelt volt a Madrid győzelem, de a két meccs alapján pedig a Dortmund továbbjutás az igazságos :)
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.01. 18:05:05

Laza írta:http://www.youtube.com/watch?v=4rtAG0FMptI

ezzel a reményel tudok ma a tévé elé leüllni... :)

Álmodj királylány......az is egy jó videó... :)

Nem tudok erre mit mondani , rég volt , szép volt 22-ből jó ha 8 most ugyanaz a játékos lesz... új edző minden más! Szerintem ez a videó csak borzolja a kedély állapotunkat:D
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.01. 17:59:10

http://www.youtube.com/watch?v=4rtAG0FMptI

ezzel a reményel tudok ma a tévé elé leüllni... :)
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.01. 17:29:35

JanPieterzoon írta:A Dortmundnak ezt kellett játszani, nincs ezzel semmi probléma. Ezt teljesen jól megoldották (vagy legalábbis 80 percig). Mondjuk fura, hogy tavaly, amikor a Chelsea vagy anno az Inter játszott így ellenünk, szintén mesterien lehozva a meccset, akkor itt viszonylag kevesen írták azt, hogy ők fociztak, meg, hogy a meccs nagy részében az ő akaratuk érvényesült... :D


Össze sem lehet hasonlítani azokat a csapatokat ezzel a Dortmundal!
A németek szép egyérintős gyors focit játszanak, semmi rombolás semmi gusztustalanság!
Tegnap ugyanezt csinálták kontrákkal kiegészülve!
Azért ismerjük már el tényleg , hogy küszködött a Madrid ....
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.01. 14:13:37

JanPieterzoon írta:A Dortmundnak ezt kellett játszani, nincs ezzel semmi probléma. Ezt teljesen jól megoldották (vagy legalábbis 80 percig). Mondjuk fura, hogy tavaly, amikor a Chelsea vagy anno az Inter játszott így ellenünk, szintén mesterien lehozva a meccset, akkor itt viszonylag kevesen írták azt, hogy ők fociztak, meg, hogy a meccs nagy részében az ő akaratuk érvényesült... :D
Semmiképp se hasonlítanám a Dortmund tegnapi játékáát a chelsea vagy az inter ellenünk mutatott bekkeléséhez. Rendkívül okos, tetszetős, egyérintős labdakihozatalok, szépen végigvitt támadások jellemezték a BVB-t. Még akkor is, ha nem mutattak túl nagy támadó szándékot, a labdatartás fontosabb volt számunkra.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.01. 14:09:40

Tarsi88 írta:
salas9 írta:És miért kellett volna a Dortmundnak támadnia? Volt 3 gólos előnyük, mindenki tudja, hogy a real leginkább a kontrákban jó. Most ha az elejétől támad a Dortmund, akkor a real kénye kedve szerint kontrázhatott volna. Klopp sem hülye, ő is tisztában volt ezzel.

Csapattól is függ ki hogyan tudja megtartani a 3 gólos előnyt. A Dortmund így tudta(akarta), hogy nem támadott, inkább kontrára épített. Ha mi mentünk volna madridba 3 gólos előnnyel, mi ugyan úgy elől járattuk volna a labdát. Ez ilyen szerintem.
Persze a Dortmund azt csinálta amit kell, csak itt egyesek úgy állítják be, mintha tegnap is 60 percig lefocizták volna a Madridot ami egyszerűen nem igaz.
Íme amit írtam: " a Realtól nem volt elég 25perc foci (első 15,utolsó 10perc),mert a meccs nagyobb részében,ha nem is dominánsan,de az történt amit a németek akartak!"

Így történt ahogy mondom?? Igen,a Realnak ebben a 2X15 perces periódusban voltak csak lehetőségei,ezzel szemben a Dortmund helyenként nagyon látványosan hozta ki a labdát 1-2 érintésből,kidolgoztak 3 100%-os tiszta ziccert,és 60percen át a kezükben tartották a meccset,és minden az ő kényük-kedvük szerint történt,a 82.percig maximálisan megvalósították azt,amiért Madridba mentek! Egyébként azt mondtam egy másik hsz.ben,hogy ők játszották a focit 60percen át,ez bár egy kicsit valóban túlzás így végiggondolva,de utána ha átgondolom újra a meccset akkor mégsem :D Ebben az 1órában rengeteg szép,és látványos akicót vezettek,ezzel szemben a Madrid teljesen tanácstalan volt,így valahol mégiscsak jogosnak érzem azt amit írtam!!
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.05.01. 14:07:34

A Dortmundnak ezt kellett játszani, nincs ezzel semmi probléma. Ezt teljesen jól megoldották (vagy legalábbis 80 percig). Mondjuk fura, hogy tavaly, amikor a Chelsea vagy anno az Inter játszott így ellenünk, szintén mesterien lehozva a meccset, akkor itt viszonylag kevesen írták azt, hogy ők fociztak, meg, hogy a meccs nagy részében az ő akaratuk érvényesült... :D
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.01. 14:04:06

S.Agüero írta:Persze, hogy a jobb csapat jutott tovább, de azért szerintem az túlzás, hogy 60 percet focizott tegnap a Dortmund. Volt néhány veszélyes kontrájuk, de kidolgozott akció nem sok. Real is küzdött, hajtott, ment előre, aminek majdnem meglett az eredménye. A jobb csapat jutott tovább, de inkább a Dortmund rombolta a focit tegnap, mint a Real.
A Dortmund tegnap azt játszotta(!), amit kellett. Nem rombolták a játékot, nem durváskodtak, nem sündisznóállásban vagdalták előre a labdákat stb. Igen alapvetően egy biztos védekezésre rendezkedtek be és miért is tettek volna másképp. De amikor úgy adódott gyönyörűen hozták ki a lasztit és végigvittek 1-2 tetszetős kontrát.
Tökéletesen megoldották a feladatukat.

Másként néz ki az, ha valaki rombolja a focit szvsz.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.01. 13:01:52

Tarsi88 írta:
salas9 írta:És miért kellett volna a Dortmundnak támadnia? Volt 3 gólos előnyük, mindenki tudja, hogy a real leginkább a kontrákban jó. Most ha az elejétől támad a Dortmund, akkor a real kénye kedve szerint kontrázhatott volna. Klopp sem hülye, ő is tisztában volt ezzel.

Csapattól is függ ki hogyan tudja megtartani a 3 gólos előnyt. A Dortmund így tudta(akarta), hogy nem támadott, inkább kontrára épített. Ha mi mentünk volna madridba 3 gólos előnnyel, mi ugyan úgy elől járattuk volna a labdát. Ez ilyen szerintem.
Persze a Dortmund azt csinálta amit kell, csak itt egyesek úgy állítják be, mintha tegnap is 60 percig lefocizták volna a Madridot ami egyszerűen nem igaz.
Valami hasonlót akartam volna én is írni, erről beszéltem. Nem mondtam, hogy támadniuk kellett volna, de azért nem az volt, hogy a Dortmund nyomás alá helyezte a Realt...
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.05.01. 12:56:10

salas9 írta:És miért kellett volna a Dortmundnak támadnia? Volt 3 gólos előnyük, mindenki tudja, hogy a real leginkább a kontrákban jó. Most ha az elejétől támad a Dortmund, akkor a real kénye kedve szerint kontrázhatott volna. Klopp sem hülye, ő is tisztában volt ezzel.

Csapattól is függ ki hogyan tudja megtartani a 3 gólos előnyt. A Dortmund így tudta(akarta), hogy nem támadott, inkább kontrára épített. Ha mi mentünk volna madridba 3 gólos előnnyel, mi ugyan úgy elől járattuk volna a labdát. Ez ilyen szerintem.
Persze a Dortmund azt csinálta amit kell, csak itt egyesek úgy állítják be, mintha tegnap is 60 percig lefocizták volna a Madridot ami egyszerűen nem igaz.
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.05.01. 12:52:19

S.Agüero írta:Persze, hogy a jobb csapat jutott tovább, de azért szerintem az túlzás, hogy 60 percet focizott tegnap a Dortmund. Volt néhány veszélyes kontrájuk, de kidolgozott akció nem sok. Real is küzdött, hajtott, ment előre, aminek majdnem meglett az eredménye. A jobb csapat jutott tovább, de inkább a Dortmund rombolta a focit tegnap, mint a Real.
És miért kellett volna a Dortmundnak támadnia? Volt 3 gólos előnyük, mindenki tudja, hogy a real leginkább a kontrákban jó. Most ha az elejétől támad a Dortmund, akkor a real kénye kedve szerint kontrázhatott volna. Klopp sem hülye, ő is tisztában volt ezzel.

Csapattól is függ ki hogyan tudja megtartani a 3 gólos előnyt. A Dortmund így tudta(akarta), hogy nem támadott, inkább kontrára épített. Ha mi mentünk volna madridba 3 gólos előnnyel, mi ugyan úgy elől járattuk volna a labdát. Ez ilyen szerintem.
Kép
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.01. 12:45:56

S.Agüero írta:Nálam nem a kontrajáték a foci. Ezzel most azt mondod, hogy a Real focizik, mi nem, mert ők nyomják a kontrafocit. :)

Kedves Sergi :) Olvasd el helyesen és lassan érthetően :)
Dortmund, tegnap , jellemezte ezekkel a szavakkal éltem :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.01. 12:38:45

Nálam nem a kontrajáték a foci. Ezzel most azt mondod, hogy a Real focizik, mi nem, mert ők nyomják a kontrafocit. :)
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.01. 12:31:22

S.Agüero írta:
és ezzel most ezúttal végre a foci nyert egy jó nagyot
Kis túlzás. Azért tegnap a Dortmund sem nagyon akart focizni, szóval ez most annyira nem igaz. Első meccsre volt ez inkább igaz.

A Dortmund tegnap igenis focizott!
Világszínvonalú védekezés és számomra még egy meccsen ennyit levezetett tökéletes kontra! A tegnapi Dortmundot ez jellemezte ...ez mi ha nem tökéletes játék??? :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.01. 12:28:26

Persze, hogy a jobb csapat jutott tovább, de azért szerintem az túlzás, hogy 60 percet focizott tegnap a Dortmund. Volt néhány veszélyes kontrájuk, de kidolgozott akció nem sok. Real is küzdött, hajtott, ment előre, aminek majdnem meglett az eredménye. A jobb csapat jutott tovább, de inkább a Dortmund rombolta a focit tegnap, mint a Real.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.05.01. 12:24:42

S.Agüero írta:Kis túlzás. Azért tegnap a Dortmund sem nagyon akart focizni, szóval ez most annyira nem igaz. Első meccsre volt ez inkább igaz.
Szerintem is Mezner-nek van igaza. A realnak a két mérkőzés alapján volt összesen 30 perc játéka. Megérdemelten jutott tovább a Dortmund :!:
csababarca írta:ebben a videóban minden benne van ami Ramos pályafutását jellemzi.
Ráadásul Jo5é kihozta belőle a maximumot, ahogy Pepeből is :lol:
Kép
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.01. 12:21:01

Hummelstől én is el voltam ájulva,nagyon kell ő ide! Dominált a levegőben és a földön is,jelenleg a világ egyik legjobb védője!
Amint tud valaki valami pletykát róla,közölje! 8)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.01. 12:19:20

S.Agüero írta:
és ezzel most ezúttal végre a foci nyert egy jó nagyot
Kis túlzás. Azért tegnap a Dortmund sem nagyon akart focizni, szóval ez most annyira nem igaz. Első meccsre volt ez inkább igaz.
Nem az. A Real tegnap fél órát,a BVB meg 60percet focizott,csak a Real legalább a helyzetei egy részét belőtte,így az marad meg mindenkiben,hogy egy hajszálon múlt,pedig a fenéket a BVB 180-ból 150 percben lefocizta a Realt...Ha a csoportmeccseket is ide vesszük,akkor meg még durvább az arány,a jobb csapat jutott tovább tegnap!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.01. 12:16:44

és ezzel most ezúttal végre a foci nyert egy jó nagyot
Kis túlzás. Azért tegnap a Dortmund sem nagyon akart focizni, szóval ez most annyira nem igaz. Első meccsre volt ez inkább igaz.
Válasz küldése