Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.24. 01:53:32

Engem pl sokkal jobban zavart volna ha a Real valami támadó focit felvállal és eltesz mondjuk hármat a Bayernnek,de ez csak a Murinnyó féle taktika volt ami be is jött nekik mint ahogy a Barca ellen is sokszor. Nem szép de rendkívül hasznos. Nem örülnék neki ha a Barca így játszana de ha ez a győzelmet/BL-t/Kupát jelentené akkor igen!Akkor utána nem érdekelne,hogy nyertünk így abszolút megértem a realosok örömét.
A tili-toli szavatossága lejárt, már a spanyol kieső kis csapatok is tudják és meg is verik a Barcát emiatt. A németeknél még új volt ez;könnyen be is húzta a bundesligat a Bayern.Kár,hogy Pep elfelejtett,hogy Madridnál jobban senki nem ismeri ennek a stílusnak az ellenszerét. Ha egy hét múlva is ezt akarja játszani és nem pörgeti fel a srácokat akkor szerintem pakolhat is Münchenből... ÉS JÖHET VISSZA HOZZÁNK! :D
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.24. 01:10:35

Mourinho idejött és több évnyi [auto_cenzúra] után kifejlesztett/alkalmazott egy olyan játékstílust, ami tökéletes a Barcelona ellen és tökéletesen illett is az akkori Realhoz, ennyi a történet. Az utolsó 8 El Clásicóján Mourinho 1 meccset vesztett, az is szuperkupa volt, amit végül behúzott a Real, azért nah, ez nem rossz eredmény, főleg az előtte lévő sok vereséget tekintve. A probléma az volt Josénál, hogy létezett a Barcán kívül több csapat is, akik ellen az nem igen feküdt, de ez más téma.

Nem értem, hogy egy tökéletesen bevált módszert miért ne lehetne alkalmazni a Barcelona ellen vagy jelen esetben a Bayern ellen...
én a BLben eddig nem láttam egyszer sem ,hogy a Real beállt védekezni a legeslegelején, magukra húzták direkt az ellent és csak ezt akarták volna tolni... ahogy a bajnokságban se volt erre példa túl sokszor tudtommal...
megérteném a kritikákat, ha a Real folyamatosan így játszana, de erről szó sincs, szimplán arról van szó, hogy a tilitoli tökéletes ellenszerét használják azok ellen, akik így játszanak...
Ancelotti is elcseszett 2 meccset, visszatért erre a stílusra, rögtön nyert a Real CR nélkül is.
Mint írtam persze, hogy jobb lenne lefocizni egy Bayernt meg a Barcát, de ez még a Real számára nem járható út, 1-1 meccsen összejöhet, de ez még túl rizikós, Carlonak 1 év alatt ezt még nem sikerült megoldania, hogy stabilan hozzák ezt a játékot és ez ellen a 2 csapat ellen vissza kellett nyúlni a tökéletesen bevált taktikához, ami csodák csodájára mind a két meccsen tökéletesen működött is...
madridista
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2014.04.24. 00:42:37

ferninho írta:
Rivaldo11 írta::D
Megértük, hogy egy hazai pályán végigbujkált meccsen a real (nem a fradi, vagy a kecskemét) "megérdemelten nyer", és a Bayern a sz*r, mert nem tudta a buszt kimozdítani-madridban. Ha münchenben netán megszerzik a vezetést a bajorok, lemészárolják ezt az ótvargyenge madridot.
ez az ótvar gyenge Madrid megverte a Bayern Münchent, és nem 4 meg 3 kapott góllal ment haza a meccsről, a borzasztó gyenge Madrid, aki egy hete megverte a Barcát CR nélkül, ez az ótvar gyenge Madrid megverte a Bayernt egy közel sem jó állapotban lévő CRrel és úgy, hogy Bale nem is kezdett.... aztán váltották egymást a 72. percben... had ne mondjam ez mekkora érvágás, hogy nem voltak együtt a pályán, bár tudom, hogy nálad Bale egy közepes focista, aki egy labdát nem bír lekezelni... lehet, hogy mégsem annyira ótvar gyenge ez a Real, bár tudom, hogy ezt te soha nem fogod elismerni...
Hallgatlak, hogy egy közel sem 100%os CRrel, Bale nélkül mit kellett volna ma játszania a Realnak, kíváncsi vagyok rá.
Vagy szted ki kellett volna támadnia a Realnak a pitába, mint a legutóbbi bajnoki Clasicón és hazai pályán belemenni egy adok-kapokba, had rugdossák a németek az idegenbeli gólokat?

Ancelotti ott belátta, hogy annak nincs értelme és nem akar majd belehalni a szépségbe... idáig ennek 1 Spanyol Kupa meg egy hazai 1-0ás BL elődöntő az eredménye. Jaj de rossz, tényleg.
Pep ezt még nem látta be a mai meccs alapján legalábbis ez derül ki...
Mindkettő próbálta formálni a csapatát a saját képére, de egyiknek sem sikerült ez még, Ancelotti ezt belátta és visszatért a tavalyi recepthez.
Pepnek is ezt kéne csinálnia, benne van ebben a Bayernben még a tavalyi Bayern, ami 7et gurított a Barcának, majd behúzták a Döntőt és teljes joggal és megérdemeltem nyerték meg a BL-t...
ha Pep észhez tér és hagyja őket focizni, akkor nagyon kemény meccsre lehet majd számítani 1 hét múlva, ha nem akkor vmi olyasmit fogunk látni, mint a mai napon.
Felhozod, hogy nem kaptak 3-4-et (feltételezem a Barcára utalva) egy és ettől nem gyenge a Madrid, de azért azt ne felejtsük más el, hogy tavaly a Barcánál is minden a feje tetején állt akkor Titotól kezdve Messi sérüléséig. Az meg, hogy csak az egyik 100 milliós játékos volt egy időben a pályán óriási tragédia lenne más csapatnál. A Chelsea se lett attól jó csapat, hogy be tudnak állni bunkerezni. Feltételezem, ha a döntőben a Chelsea bunkerfocival megverné a Realt nem tapsolnál, hogy milyen szép és jó volt. Gondolom a görögök 2004-es vagy a Chelsea két évvel ezelőtti fociján se ujjongtál, amit igazából nem is értek, hogy egy Realnál hogy lehet, de igaz, hogy a Guardiola korszak nélkül lehet én is örülnék annak is, ha így jutnánk vissza a csúcsra (pedig ott a Rijkaard éra végeztével nem 12 évnyi BL-siker nélküliség és 5 év alatt 1 bajnoki cím volt).
De nehogy már egy nem 100%-os CR és Bale nélküliség felhatalmazás legyen a Realnak a kontrára (mintha velük nem ugyanezt játszották volna). De nyilván Pep bizonyította be, hogy nem ért semmihez, mert a bunker ellen nem tudnak 3-4-et gurítani, mint tavaly egy focit felvállaló Barca ellen, végülis Heynckes is hülye volt, mert bunkerező Chelseat nem tudta megverni 2012-ben.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.24. 00:31:40

csababarca írta: Bale-CR kettős ma nem kellett, kockázatos lett volna, megértem Ancelottit,nem merte bevállalni a rizikót,hogy egyszerre játszanak a BM ellen. Szerintem ez abszolút érthető döntés volt.
nem az volt ,hogy nem merte bevállalni, hanem az volt, hogy a Real 2 legnagyobb fegyveréből egyik se volt jó állapotban, nem véletlen kellett CR-t lecserélni, mert ennyit bírt és nem véletlen kapott csak 20 percet Bale, mert neki is minden baja volt így a meccs előtti pár napban...
Persze,ha az én csapatom védekezne otthon, akkor sírnék,és belevernék a tv-mbe,de szerencsére itt még nem tartunk.
persze, hogy nem tartotok ott bakker, a stílusotokból adódóan kb soha nem álltok be bekkelni, így könnyű dobálózni neked meg Rivaldo11nek is ezekkel a szavakkal...

én meg akkor lőném főbe magam, ha a félpályán passzolgatna a Real és helyzeteket alig bírnának kialakítani... most döntsd el hol az igazság... eddig az imént felvázolt stílus elbukott egy Kupa Döntőt, a bajnokságban sem állnak túl jól, bár még meg lehet és kipottyantak vele a negyeddöntőben, illetve a hasonló stílusban játszó Bayern 1-0ás vereséget szenvedett.


fel kéne már fogni, hogy nem csak a tiki-taka meg ugye a tiken-taken létezik és nem csak ebben van és található meg a futball szépsége... tudom nehéz ezt elfogadni, de ez így van.
lehet velem van a baj, de nekem pl rohadtul tetszett a Real gólja, tökéletes CR indítás, Coentrao tökéletesen beindult az üres területre és összehozott a Real egy üreskapus helyzetet, amit bepasszolt Karim... és nem egy helyzetet alakítottak még ki emellett.
Én abból indulok ki, hogy egy Real Madrid hazai pályán soha de soha nem hunyászkodhat meg mezőnyben sem senki ellen. Értem én, hogy ez volt a taktika-mondjuk ez azt sugallja, hogy mást is tudtak volna játszani, azonban ez nem így van. Kezd unalmas lenni, hogy csak ez megy, madrid meccsen mást se látok. Ilyen csapatot akartak a madridisták? Kontrabetyárok.
A bajnoki El Clasicón nem hunyászkodott meg a Madrid, az eredménye 4 kapott gól lett, bele lehet halni a szépségbe, sok sikert hozzá a többieknek... had legyen hányingerünk (mint ahogy írtad 1 korábbi kommentedben) az elődöntőben egy megnyert 1-0ás meccs után (bár nekem egyáltalán nincs, sőt, hatalmasat küzdött ma a Real, nem hittem volna, hogy ezt képesek így lehozni), minthogy már ne tudjak szorítani a csapatomnak, mert már korábban kipottyantak a csodálatos tilitolival, ami mindennél jobb és fantasztikusabb, bezzeg ezek a csúnya gonosz kontrák phej... a pokol bugyraiból jött ez a taktika és bűn ezt alkalmazni...
az utolsó szavadra pedig nem szeretném bemásolni a tőled idézet sorok feletti pár sort...

persze, szebb lenne, ha a Real támadna végig és totális mezőnyfölényben lefociznák a Bayernt és eltesznek 4et... Ancelotti próbálgatta, hogy egy sokkal jobban domináló csapatot hozzon létre, de mint írtam korábban és amiben benne van minden eme témával kapcsolatban:
Ancelotti a bajnoki El Clasicón belátta, hogy ennek nincs értelme és nem akar majd belehalni a szépségbe... idáig ennek 1 Spanyol Kupa meg egy hazai 1-0ás BL elődöntő az eredménye.
Pep ezt még nem látta be a mai meccs alapján legalábbis ez derül ki...
Mindkettő próbálta formálni a csapatát a saját képére, de egyiknek sem sikerült ez még, Ancelotti ezt belátta és visszatért a tavalyi recepthez.
Pepnek is ezt kéne csinálnia, benne van ebben a Bayernben még a tavalyi Bayern, ami 7et gurított a Barcának, majd behúzták a Döntőt és teljes joggal és megérdemeltem nyerték meg a BL-t...
ha Pep észhez tér és hagyja őket focizni, akkor nagyon kemény meccsre lehet majd számítani 1 hét múlva, ha nem akkor vmi olyasmit fogunk látni, mint a mai napon.
nem sikerült 1 év alatt egy olyan csapatot csinálnia Carlonak, mint amiről írsz Rivaldo11... Ennyi a történet, ha ezt te nem bírod felfogni és szidod azért a Madridot, mert nem szaladtak bele egy hatalmas pofonba egy nyíltsisakos meccsel egy közel sem egészséges CRrel meg Bale nélkül és neked ez böki a szemed az csak a te gondod...
madridista
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.04.24. 00:31:15

Lehet itt gyávázni és hogy mi a szép és mi nem, de meggyőződésem, hogy jelenleg mind a 4 elődöntős csapat kiverné a Barcát 2 meccsen. Sose kedveltem a bunkerfocit, de nem kellene keverni ezt a direkt játékkal, ami igenis "foci". Nem volt jó meccs a mai sem, és igen, szerintem ez a Bayern egy direktebb ,fizikálisabb felfogással jobb eredményt érhetett volna el, de sok van még hátra.
Ami jó hír talán nekünk, hogy nagy lemaradás nincs, csak a trend aggasztó, jövőre fejlődnünk kell egyénileg és taktikailag is.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.24. 00:12:37

Én nem nevezném gyávának a Realt, szerintem Ancelotti nagyon okosan felmérte, hogy ezzel a játékkal lehet csak keresnivalójuk. Nagy győzelem volt ez, kár elvitatni.
Viszont ne temessük Guardiolát, még hátra van a visszavágó. Lehet, hogy szenvedni fognak ott is, de én még látok arra is esélyt, hogy Münchenben kiosztanak egy nagyobb verést a Realnak. Főleg, ha gyorsan betudnak találni. Egyébként nemcsak Pep taktikázta el a meccset, fejben sem voltak igazán toppon a Bayern játékosai, egyénileg is nagyon sok volt a pontatlanság, rossz megoldás. Lehet nem tett nekik jól, hogy már egy hónapja kb. bajnokok. De tudnak ők sokkal jobbak lenni, és remélem azok is lesznek a visszavágón.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.24. 00:05:28

Én abból indulok ki, hogy egy Real Madrid hazai pályán soha de soha nem hunyászkodhat meg mezőnyben sem senki ellen. Értem én, hogy ez volt a taktika-mondjuk ez azt sugallja, hogy mást is tudtak volna játszani, azonban ez nem így van. Kezd unalmas lenni, hogy csak ez megy, madrid meccsen mást se látok. Ilyen csapatot akartak a madridisták? Kontrabetyárok.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.23. 23:49:49

Ferni!

Nem [auto_cenzúra] a real, de gyáva. Vagyis az én szemléletemben az, én nem szeretem ezt a stílust. Nem vitatom el, de nem szeretem.
A tavalyi barcát meg ne hasonlítsd az idei realhoz, trabant-nissan gt különbségek vannak.
Bale-CR kettős ma nem kellett, kockázatos lett volna, megértem Ancelottit,nem merte bevállalni a rizikót,hogy egyszerre játszanak a BM ellen. Szerintem ez abszolút érthető döntés volt.

1-0,tökéletes eredmény, plusz a realon érződött,hogy azért akarnak gólt lőni is,nem csak kibekkelni. Persze,ha az én csapatom védekezne otthon, akkor sírnék,és belevernék a tv-mbe,de szerencsére itt még nem tartunk.

BM-ről, annyit,hogy azért már minden csapat jobban visszaáll nekik,mint tavaly. Nehezebb így,persze lehetne jobban csinálni a dolgokat. Gondolom,remélem változtatni fognak, mert a mai láthatóan nem jött be, alig volt lehetőségük, a real gól előtt volt egy kisebb esély,meg végén Götze lövése,és slussz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.23. 23:43:33

Rivaldo11 írta::D
Megértük, hogy egy hazai pályán végigbujkált meccsen a real (nem a fradi, vagy a kecskemét) "megérdemelten nyer", és a Bayern a sz*r, mert nem tudta a buszt kimozdítani-madridban. Ha münchenben netán megszerzik a vezetést a bajorok, lemészárolják ezt az ótvargyenge madridot.
ez az ótvar gyenge Madrid megverte a Bayern Münchent, és nem 4 meg 3 kapott góllal ment haza a meccsről, a borzasztó gyenge Madrid, aki egy hete megverte a Barcát CR nélkül, ez az ótvar gyenge Madrid megverte a Bayernt egy közel sem jó állapotban lévő CRrel és úgy, hogy Bale nem is kezdett.... aztán váltották egymást a 72. percben... had ne mondjam ez mekkora érvágás, hogy nem voltak együtt a pályán, bár tudom, hogy nálad Bale egy közepes focista, aki egy labdát nem bír lekezelni... lehet, hogy mégsem annyira ótvar gyenge ez a Real, bár tudom, hogy ezt te soha nem fogod elismerni...
Hallgatlak, hogy egy közel sem 100%os CRrel, Bale nélkül mit kellett volna ma játszania a Realnak, kíváncsi vagyok rá.
Vagy szted ki kellett volna támadnia a Realnak a pitába, mint a legutóbbi bajnoki Clasicón és hazai pályán belemenni egy adok-kapokba, had rugdossák a németek az idegenbeli gólokat?

Ancelotti ott belátta, hogy annak nincs értelme és nem akar majd belehalni a szépségbe... idáig ennek 1 Spanyol Kupa meg egy hazai 1-0ás BL elődöntő az eredménye. Jaj de rossz, tényleg.
Pep ezt még nem látta be a mai meccs alapján legalábbis ez derül ki...
Mindkettő próbálta formálni a csapatát a saját képére, de egyiknek sem sikerült ez még, Ancelotti ezt belátta és visszatért a tavalyi recepthez.
Pepnek is ezt kéne csinálnia, benne van ebben a Bayernben még a tavalyi Bayern, ami 7et gurított a Barcának, majd behúzták a Döntőt és teljes joggal és megérdemeltem nyerték meg a BL-t...
ha Pep észhez tér és hagyja őket focizni, akkor nagyon kemény meccsre lehet majd számítani 1 hét múlva, ha nem akkor vmi olyasmit fogunk látni, mint a mai napon.
madridista
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2014.04.23. 23:32:06

Nekem teljesen mindegy melyik csapat nyeri meg a Bl-t, az Atleticónak szurkolok, mert szerintem ők érdemlik meg egyedül igazán, de nem hiszem, hogy be tudják húzni, (főleg mivel a bajnokságban is a legnagyobb esélyesek jelenleg, arra is koncentrálniuk kell..)

A Real elüldözte Mourinhót, de nem tudom minek, mert Ancelottival se többet, se kevesebbet nem mutatnak, ugyanaz a kontracsapat. (Azért Zidanennal a fedélzeten nem hittem, hogy "idáig süllyednek", hogy ilyen történelemmel a csapat háta mögött ezzel kerettel ezt a taktikát választják megint, miközben van saját focijuk, és miközben Mourinhót ezért a taktikáért szidták, amit ma is alkalmaztak. De hát ez az ő dolguk, sok volt a csalódás az elmúlt években, úgyhogy végül is megértem..)
A Bayern már a teljesen szétesett Manchester ellen is majdnem kiesett, a kritikán aluli Bundesliga pedig nem erőmérő. Ha nem jutnak be a döntőbe, akkor szerintem Pep repülhet (joggal). Egyébként a tavalyi és a mostani Bayern között ég és föld a különbség. És ez Pep felelőssége. Még akkor is leírom ezt, ha Pepet szidni ezen az oldalon istenkáromlás. Pep Münchene olyan mint egy sánta Barca. Az egy dolog hogy az edző hozzátesz a saját elképzelésiből a csapatba, de ha az ennyire rontja a csapat teljesítményét, akkor baj van. Tiki taka Bayern módra? Ne már! A Bayernes ismerőseim egész évben hangoztatták, hogy nem tetszik amit látnak és igazuk van. Nem illik hozzájuk ez a foci. A tavalyi Bayern lényege pont az volt, hogy a játékosok futották le az ellenfelet, nem a labda futotta le az ellenfelet, mint a mi aranykorszakunkban volt, és amit Pep erőltet velük..

Ha pedig a Chelsea nyerne megint 2 éven belül 2szer ezzel a bunkerfocival...Hát akkor mondanám azt hogy nemcsak a "színfalak mögött" tart rossz irányba a futball.
Ha meg egy Real-Chelsea döntő lenne.. Hát az lenne a futball megcsúfolása, elnézést a szurkolóiktól...(Persze értem én, cél szentesíti az eszközt, meg fene tudja mi ment még itt szövegként, a Chelseatől meg is értem a mentalitást, de a Real...Azt hittem Mourinho megy, és ez a felfogás is megy náluk, úgy látszik tévedtem)

Mindegy nyerjen az Atletico és happy end :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.23. 23:22:57

csababarca írta:
Ezerszer elmnondtam már, hogy egy edző sem okoskodott nagy dolgokat kiscsapattal. Amiket felhoztatok,hát egy sem volt akkoriban kiscsapat. a MU sem az.
Top edzők top csapatokat edzenek, évek óta,tizenéve így van.
Nem szeretnék veszekedni, mert semmi értelme, de szerintem senki se mondta, hogy a MU kis csapat. Vagyis én nem hiszem.
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.23. 23:20:53

Nagyon valószínűnek tartom, hogy a Madrid egy kontra végén szerez egy gólt Münchenben is. Ez esetben pedig a bajoroknak 3 gól kellene... Ezért is írtam, hogy kikaphat a München, de szerezzen legalább egy gólt. Nagyon nehéz lesz innen nekik.
Guardiola eltaktikázta, lassú és körülményes volt a csapata. Ribery pályán sem volt, Kross és Schwein túl sokat passzolt oldalra és hátra, kevés volt a centerezés, a beívelések elhaltak, nem volt átlövés, Götze és Müller túl későn szálltak be. Egyszerűen úgy éreztem, hogy a München behúzta a kéziféket, pedig futniuk kellett volna. Ezt a Realt szét kell futni. Tiki-taka 2.0 nem megy.
Visca el BARCA!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.23. 23:19:56

innen döntőzni fog a real.
még ha valami csoda folytán 2-0-ra is vezetne a bayern (ez nagyon nincs benne elnézve ezt a mait) még akkor is elég, ha egyszer lefuttatják ronaldot vagy bale-t.

nem szeretem a madridot, sőőőt...de azt az egyet irigylem tőlük, hogy labda sem kell nekik ahhoz, hogy nyerjenek.

szerintem a chelsea is be fogja húzni, és akkor jöhet egy "kuriózumdöntő", ami már csak azért is érdekes lenne, mert mind a barca elleni kupadöntőn, mind a mai meccsen mutatott mourinho örökségéből a real.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.23. 23:15:34

Initom írta:
hank1ee írta:Egyébként ki az aki idén nézett Bayern meccset, és úgy gondolja, hogy ez egy álomcsapat? :D Vagy még mindig a 7-0 alapján gondoljátok így? Az tavaly volt. Guardiolában pedig nincs több annál, amit itt is produkált az utolsó évében. 3 évig a csúcs-space futballt jelentette ez a stílus, ma ezt hívják európa urának: http://www.youtube.com/watch?v=vS5OGwhieZ0 meg az olyan gépeket, mint Cé meg Bél. Egy szó: lecsengett. Guardiola kizúg, egyszer volt Budán kutyavásár.

Még szerencse ,hogy nem mindenki ezt gondolja és vannak azért edzők ,csapatok akik focizni akarnak [-X
Nem vitatom. Szerettem volna mindig így gondolni az elmúlt pár évben, mikor 600-szor körbeadogattuk a tizenhatoson a góllövés esélyét teljesen minimalizálva. Na de ez off. És nem az elégedetlenség beszél belőlem, meg nem fogom szeretni se Balet, se Ronaldot, sőt Simeonét, de még Mourinhot sem. Számomra a szép támadások jelentik az abszolút futballt, nem az, hogy Bale körbefutja a Holdat, majd berúgja, vagy az, hogy Messi, Alves, meg Xavi háromszögelnek a jobboldalon. Például a Copa del Rey döntőjén a Real kontrája. Pár másodperc volt csak, de egy szép, dinamikus támadás egy gyönyörű egyéni meglátással az elején. A varázslat az már más. Az a Barcelona.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.23. 23:14:59

Rivaldo11 írta::D
Megértük, hogy egy hazai pályán végigbujkált meccsen a real (nem a fradi, vagy a kecskemét) "megérdemelten nyer", és a Bayern a sz*r, mert nem tudta a buszt kimozdítani-madridban. Ha münchenben netán megszerzik a vezetést a bajorok, lemészárolják ezt az ótvargyenge madridot.
Hát, szerintem ez inkább erős elfogultsághoz közelít, mint a valósághoz. Amit mondasz, azt meg is lehet fordítani: miért a Madrid a hibás azért, hogy Pep ellen nem akartak labdát birtokolni?

Én nem éreztem úgy, hogy "bujkált" volna a Madrid, nem adták fel a támadás lehetőségét, ha volt rá lehetőség mentek előre, és gólt is ők lőttek, ziccerük is inkább nekik volt. Ez Guardiola veresége volt ma, végig az volt az ember érzése, hogy Ancelotti a meccs minden egyes percét látta maga előtt előre, és ennek megfelelően ragyogóan el is tervezte, hogy mi fog történni. A tegnapi Mourinho-féle produkcióra lehet mondani, hogy buszleparkolás volt, mert ez a 4 belső védős rendszere ( :D ) már tényleg több a soknál, de ahhoz képest a Madrid ma csak szervezetten és tervszerűen játszott, kihasználva a Pep-féle módszer zsákutcáját.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.23. 23:05:42

Alfa írta:
Alfa írta:
zola8787 írta:
A Porto azért annó "kis"csapat volt amikor Mou Bl-t nyert velük. Pellergrini a Villareal-al a Barcát is megelőzték a bajnokságban.
És Klopp féle első Dortmund is kiscsapatból lett nagy és ismeretlen senkikből világsztárok
És még 1 edző: Ancelotti is anno a Parmanál kezdett egy 2. hellyel. Ennyi elég csababarca :mrgreen: ?

1. Pep egy szedett vedett brigáddal kezdet egy hatkupás szezonnal.
2. Porto európai kiscsapat volt,portugáliában top,kerete meg európai mércével mérve is elit volt azért. De oké,ezt elfogadom, kiscsapat BL-nyert írtó mákkal,lesgóllal,stb...oké.
3. Pellegrini-Villareal, olyan marha nagy sikereket nem ért el,pofás csapata volt, de ennyi.
4. Ancelotti-Parma. Szép eredmény,de akkor a Parma azért nem kiscsapat volt,keret: Buffon,Sensini,Dino Baggio,Crespo, Chiesa,Thuram, Zola, zé Maria. Most csak a legjobbakat említettem, a '96os szezonból. Bár nem tudom mondanak e ezek a nevek nektek valamit is.

Nekem nem kell definiálni,hogy mi a kiscsapat,Ti dobtátok be,hogy a Mu kiscsapat...Pep ebből a MU-ból nem tudna várat építeni,de stabilan hozták volna az EL-helyet.
Én Pepet sem emelem piedesztárra,egyszerűen hálás vagyok neki,amiért kiemelte a csapatunkat az apátiából,és összerakott egy bivaly erős csapatot,amiről azóta is csak álmodozunk,és hagyta a keretet játszani!
Ezerszer elmnondtam már, hogy egy edző sem okoskodott nagy dolgokat kiscsapattal. Amiket felhoztatok,hát egy sem volt akkoriban kiscsapat. a MU sem az.
Top edzők top csapatokat edzenek, évek óta,tizenéve így van.



Meccsről: nem csalódtam,azt kaptam amit vártam, beton védekezés,onnan kontra. BM meg meddő fölényben. Azért a Madrid többet tett,mint tegnap a cselzi,nem is hánytam meccs közben többször,mert látszott,hogy ők akarnak kezdeni a labdával valamit,ha hozzájuk kerül. Ez már eggyel szimpatikusabb fokozatú kontrajáték.
Visszavágó nehéz lesz a BM-nek,a real fog találni egy gólt, kérdés 0-0nál lövik,vagy 2-0nál,amikor még tud javítani a münchen.
Meglátjuk,de ebből nekem nagyon egy Chelsea-Real BL-döntő körvonalazódik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.04.23. 23:02:53

2 dolgot nem lehet elvitatni a Madridtól:
1. Szervezettség. A 90-esévektől szurkolok a Madridnak, de nem emlékszem ennyire szervezett védekezésre.
2. Taktika: Azt csinálják amit az edző kér. Mindenki. Ez sem volt szokványos az elmúlt időszakban.

Lehet otthon kitöm minket a Bayern, de nem hiszem. Szerintem inkább 1 góllal menni fognak (ha mennek) és kiesünk, de legalább küzdöttünk. Ne vegye senki biztosra, hogy nem lövünk egyet sem Münchenben és akkor 3-at lőniük piszkosul nehéz lesz.
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.04.23. 22:56:55

hank1ee írta:Egyébként ki az aki idén nézett Bayern meccset, és úgy gondolja, hogy ez egy álomcsapat? :D Vagy még mindig a 7-0 alapján gondoljátok így? Az tavaly volt. Guardiolában pedig nincs több annál, amit itt is produkált az utolsó évében. 3 évig a csúcs-space futballt jelentette ez a stílus, ma ezt hívják európa urának: http://www.youtube.com/watch?v=vS5OGwhieZ0 meg az olyan gépeket, mint Cé meg Bél. Egy szó: lecsengett. Guardiola kizúg, egyszer volt Budán kutyavásár.

Még szerencse ,hogy nem mindenki ezt gondolja és vannak azért edzők ,csapatok akik focizni akarnak [-X
Abi & Tito
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.23. 22:56:04

:D
Megértük, hogy egy hazai pályán végigbujkált meccsen a real (nem a fradi, vagy a kecskemét) "megérdemelten nyer", és a Bayern a sz*r, mert nem tudta a buszt kimozdítani-madridban. Ha münchenben netán megszerzik a vezetést a bajorok, lemészárolják ezt az ótvargyenge madridot.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.23. 22:53:47

Egyébként ki az aki idén nézett Bayern meccset, és úgy gondolja, hogy ez egy álomcsapat? :D Vagy még mindig a 7-0 alapján gondoljátok így? Az tavaly volt. Guardiolában pedig nincs több annál, amit itt is produkált az utolsó évében. 3 évig a csúcs-space futballt jelentette ez a stílus, ma ezt hívják európa urának: http://www.youtube.com/watch?v=vS5OGwhieZ0 meg az olyan gépeket, mint Cé meg Bél. Egy szó: lecsengett. Guardiola kizúg, egyszer volt Budán kutyavásár.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.23. 22:50:50

Nah nézzük a saját szempontomból az idei 4est:

Real & Bayern benne van az utált 4 csapatomban :D

Chelsea: Jose miatt ők a +1.

szóval Atmának kellene vhogy megnyerni a sorozatot, nem lesz egyszerű...

utána sorrendben, kezdve a kisebbik rosszal: Bayern (csak is Pep miatt,és mert nem full kontracsapat a nagyobb csapatok ellen sem), majd Real=Chelsea, utóbbi kettő közül nehezen tudnék választani,h kinek "örülnék" jobban ha mondjuk ez a kettő döntőzne.

Megéltük azt is,h amikor a Real a 10en vhányadik percben átlépte először a felezővonalat,akkor megtapsolták őket:D ettől függetlenül sajnos 3szor álltak szembe a kapussal,és örülhetünk,h csak 1 gólt lőttek belőle. Ez Münchenieknél 1 volt. Persze mondjuk a Barca ellenfelei 1ből is megoldották volna :D

Otthon viszont 2őt legalább fog lőni a Bayern, a kérdés,h kap e gólt. Szerintem ha az elsőt a München szerzi,akkor 2 vagy 3-0ra nyernek, szóval gólt sem kapnak. Minden más esetben a neccesebbél is neccesebb lesz, de abban biztos vagyok,h izgulunk,és nem lesz egyik oldalra se tét nélküli az utolsó 15perc.

szóval én ezek után Bayern-Atma döntőnek örülnék, így tegyétek meg nyugodtan a Chelsea-Real döntőt :mrgreen:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.23. 22:48:45

Hát, gratulálnom kell a Madridnak, mert nagyon nem ezt vártam. Megérdemelten győztek, és most papíron nagyon jó pozícióból várhatják a visszavágót.
De azért bízok benne, hogy a visszavágón egy másik Bayernt láthatunk, és továbbmennek. A Dortmund ellen is tavaly és idén idegenben nagy verést kapott a Real, remélem Münchenben folytatódik ez a tendencia.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.04.23. 22:46:25

Mezner2 írta:Remélem megússza ma a Madrid egy szűk zakóval, hogy ne tudjanak 100 %-ig a bajnokságra koncentrálni, hátha bennük van egy pontvesztés valahol ... Egy 2-1-es bajor sikernek jobban örülnèk mint egy 2-3 gólosnak
Ennyire ritkan nez be ember valamit
mint most en .... Jobb es veszelyesebb volt a Real mostmar 40-60 sztem az esely es nem a nemeteknek ... Az ivelgeteseket egesz meccsen nem ertettem . Mandzsukic csatar letere sosem a kapu kozeleben helyezkedett, hanem valahol teljesen mashol boklaszott.. Pepet elvertek taktikailag.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2014.04.23. 22:45:52

Én azt hittem hogy ilyen Müller, Götze, Thiago, MArtinez..fogják tolni már a kezdőbe :evil:
(Vmiért beütött a fejembe hogy a real triplázik...hát akkor én lelövöm magam)
Maradjunk annyiban hogy meghúzta a madrid az oroszlán bajszát :!: 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronal.10 2014.04.23. 22:48:49-kor.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.04.23. 22:42:17

Idén se lesz duplázó a BL történetében. Mia san Szia.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése