Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.28. 23:23:34

A visszavágókról nem igazán van mit mondani.
A játék képe ugyanaz az lesz mindkét meccsen. Annyi különbséggel, hogy a hazai csapatoknak kell a gól, főleg a bajoroknak. Róluk eltudom képzelni, hogy nagy hajtás lesz és támadnak ezerrel. Nincs is más választásuk. Az a baj, hogy tökéletes meccset kell játszaniuk, a Realnak elég lesz egy kontra és auf wiedersehen.

A Chelsea ésszel fog játszani és nem kapkodja el. Az AtMa jobban védekezik mint a PSG, meglátjuk mi lesz. De Chelsea-t mondanám esélyesebbnek, hogy behúzzák.

BL-ben ritkán van hosszabbítás, a héten lehet lesz. Ez az én megérzésem. Aztán majd kiderül.
Real essen ki, onnan nekem már mindegy. De jó lenne Mourinho arcát is kicsit visszább venni.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.28. 22:42:12

Remélem Pep kitalál valami jobb taktikát mert ezzel megint az lesz mint Madridban...
Akkor aztán megízlelheti a Real a döntőben,hogy milyen érzés ha saját maguk (Chelsea) ellen játszanak! :mrgreen:
Jó lesz nézni amint 9-9 játékos a saját tizenhatosán tömörül,a kezdő körnél meg Ronaldo meg Dem Ba majd küzdenek labdáért! :lol:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.28. 19:07:52

Leon írta:Madrid sötétebb felében már meg is van a 10. BL cím. És ezt nem én mondtam: :mrgreen:

A spanyol Marca lap a Bayern München vezetőedzőjével, Pep Guardiolával készített interjút. A fő témát természetesen a keddi, Real Madrid elleni Bajnokok Ligája elődöntő visszavágója szolgáltatta.

"Még nem vagyunk ott a döntőben, hiszen 1-0-ra kikaptunk - kezdte. - Madridban viszont azt olvastam a héten, hogy ők már ott vannak a fináléban. Nemcsak, hogy ott vannak, hanem már meg is nyerték a trófeát. Mi véletlenül sem esünk ebbe a hibába. Két-három gólt szerezni a Real ellen nem éppen egyszerű dolog, de megpróbáljuk."
Csak a szokásos, pedig erre a fene nagy önbizalomra már nem egyszer ráfizettek a közelmúltban. Még ez a párharc sem lefutott, és a döntő sem lenne könnyű, bármelyik csapat is legyen az ellenfelük. Szerintem mind a 4 csapatnak reális esélye van még a végső sikerre. Korábban a Bayernt mondtam első számú favoritnak, de ha Chelsea úgy védekezik, mint az odavágón az Atletico ellen, vagy hétvégén a Pool ellen, akkor nagyon kevést esélyt adok az ellenfeleiknek.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.28. 17:49:59

Madrid sötétebb felében már meg is van a 10. BL cím. És ezt nem én mondtam: :mrgreen:

A spanyol Marca lap a Bayern München vezetőedzőjével, Pep Guardiolával készített interjút. A fő témát természetesen a keddi, Real Madrid elleni Bajnokok Ligája elődöntő visszavágója szolgáltatta.

"Még nem vagyunk ott a döntőben, hiszen 1-0-ra kikaptunk - kezdte. - Madridban viszont azt olvastam a héten, hogy ők már ott vannak a fináléban. Nemcsak, hogy ott vannak, hanem már meg is nyerték a trófeát. Mi véletlenül sem esünk ebbe a hibába. Két-három gólt szerezni a Real ellen nem éppen egyszerű dolog, de megpróbáljuk."
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Martin12
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.03.08. 20:11:08

2014.04.25. 13:56:20

Ferninho! Igen visszaolvastam a tegnapi kommenteket az elejerol, es te irtad, viszont most latom, hogy nem nagykepusegbol ( tegnap csak addig a kommentig olvastam) Ez esetben pedig en kerek elnezest toled, valamint Rivaldo11-tol ( valamit nagyon elneztem)! Es en sem akartam ugy reagalnui, ahogy azt tegnap eloszor irtam, csak annyiszor talalkozok olyan nagykepu Real drukkerekkel!
Azert remelem nincs harag! :)
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.25. 02:05:52

1.
Martin12 írta: Ferninho! Eloszor is koszonom szepen, hogy kifejtetted az irasomrol a velemenyed. Telefonrol irtam, es siettem, ezert irtam neha hibasan es ezert irtam/irok (most is) ekezet nelkul!
nem is ezzel volt problémám, nem Bob_Marley a felhasználónevem ( :mrgreen: )
2.
na szoval a hozzaszolasomat egyaltalan NEM hozzad cimeztem, koze nem volt hozzad! Egyik Real-os irta, hogy a tiki-taka mennyire lejart, es hogy a kupadonton mennyire nyert a Madrid CR nelkul.
én írtam valami hasonló tartalmút, de ha leírod melyik ez a Realos, aki nem én vagyok, akkor bocsánat, de visszaolvastam és csak én írtam arról sztem...
az előző kommentedben ezt írtad:
Elhiszem h orulnek h nyertek meg minden, de attol meg Rivaldo11 helyeben nem kezdenem el ecsetelni h a kupaban a real cr nelkul verte meg a barcat,
na már most Rivaldo11nél nagyobb antirealost ha keresve se találsz, tehát valószínűleg nem neki szántad, amiiket leírtál tökéletesen illet rám, hasonlót írtam ,de nem abból a nézőpontból, amiből betámadtál engem, mivel totál rossz nézőpontból láttad ezt az egészet, az általam leírtakat, azért írtam azt amit, ebben a legújabb hozzászólásod is megerősített.

ha leírod nekem melyik Realosra gondoltál és az nem én leszek jövök azonnal és bocsánatot kérek.
madridista
Martin12
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.03.08. 20:11:08

2014.04.24. 21:58:24

ferninho írta:
Martin12 írta:Na olvasom itt a hozzaszolasokat... itt most a realosoknak igen nagy lett a szaja. Elhiszem h orulnek h nyertek meg minden, de attol meg Rivaldo11 helyeben nem kezdenem el ecsetelni h a kupaban a real cr nelkul verte meg a barcat, amikor iden a bajnoksagban odavissza kikaptatok ( a bernabeut is beleertve ahol "lehetetlen" gyozni) es amugy is en meg mindig eselyesebbnek latom a bayernt, mert hogy otthon nem igy fognak jatszani az szinte biztos. Aztan majd kedden azert gyertek irogatni,hogy hany ezer hibaja volt a bironak. Ez a tiki taka lejarta duma ezt szerintem hagyjatok, mert oke ha egy chelsea mondana ezt akkor jo, de hogy ti kikaptatok iden 2 szer ettol a" sz*r"taktikatok akkor magyarazzatok meg. Szoval szerintem egy bayern chelsea donto lesz ott meg mindegy hogy ki nyer!
én ecseteltem, de látom, hogy felfogni nem sikerült ,hogy mit és miért írtam...
az első meccset totál eltaktikázta Ancelotti, 1. félidőt kb ajándékba odaadta a Barcának, a 2.ban már sokkal jobb volt a helyzet, de kikaptunk, bár a játék képe alapján X jogosabb lett volna, de a 3 pont a Barcáé lett és ez a lényeg.
a második meccsen hagyta a Realt focizni és fociztak is, nem sokon múlott, hogy nyerjen a Real, sőt... de megint csak a Barca nyert.
a Kupa Döntőn Carlo visszatért a bevált taktikához és tökéletesen működött is és még CR nélkül is megnyerte a Real és tegnap a Bayern ellen is működött ez a taktika.
ezért írtam azt amit ,nem nagyképűségből, nem ártana visszaolvasni és felfogni mi miért lett írva...
bár gondolom még mindig nem érted mire akarok kilyukadni és tudom ,hogy hiába koptatom itt a billentyűzetet, vagyis az írásodból nagyon ez jön le.

Ferninho! Eloszor is koszonom szepen, hogy kifejtetted az irasomrol a velemenyed. Telefonrol irtam, es siettem, ezert irtam neha hibasan es ezert irtam/irok (most is) ekezet nelkul!
na szoval a hozzaszolasomat egyaltalan NEM hozzad cimeztem, koze nem volt hozzad! Egyik Real-os irta, hogy a tiki-taka mennyire lejart, es hogy a kupadonton mennyire nyert a Madrid CR nelkul. Na ilyenkor akadok ki, amikor nyert az ellenfel 1-szer 3 meccsbol es mar nagy a pofa... ( nem a real-t akarom szidni)
A Chelsea peldat pedig azert irtam, mert ok MINdIG megtudjak csinalni a bunkerfocival, a Real viszont nem minden esetben. A keddi real taktikat pedig elfogadom!
Visszaterve hozzad mibol gondoltad, hogy neked szantam az uzenetem?( abban nem volt semmilyen utalas sem!) nem vagyok fogyatekos retardalt, a te ervedet is megertettem es felfogtam(!) hiaba probalsz sertegetni.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.04.24. 21:14:24

Realcsa írta:
Initom írta:Persze csak mindig ilyenkor jelentek meg... Daffyn és ferninhon kívül egy real drukker se volt itt mikor nem ment a csapatnak. :roll: Magas lóról mindig könnyebb beszélni.
Odaát is szoktak lenni új arcok, a különbség annyi h az ők hozzászólásaik ÁLTALÁBAN primitivek és nem húzzák sokáig, én szvsz tökéletesen nyugodtan és mindenfajta provokációtól mentesen beszéltem, ahogy a többiek is. Az, hogy miért most jelenünk meg? Nézd me gmikor regisztráltam, na ahhoz adjál hozzá még eygy keveset, mert volt már itt több nevem is csak elfelejtettem a jelszavam, mert ritkán lehetett korábban objektiven véleményt formálni, legyen az emebr madridista vagy barcás.
Hozzászólásaid mennyiségéből következtettem.Én egy szóval sem mondtam ,hogy Te primitív lettél volna,csak nem csoda ha nálunk kiakad pár ember a madridisták jelenlétén,pont most. (azt nem mondom ,hogy helyeslem azt. )
Daffyval is komoly beszélgetések voltak anno itt a fórumon madridista ellenére.(hiányzik is a fórumról)
Abi & Tito
Realcsa
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.11.26. 23:10:23

2014.04.24. 21:09:00

Initom írta:Persze csak mindig ilyenkor jelentek meg... Daffyn és ferninhon kívül egy real drukker se volt itt mikor nem ment a csapatnak. :roll: Magas lóról mindig könnyebb beszélni.
Odaát is szoktak lenni új arcok, a különbség annyi h az ők hozzászólásaik ÁLTALÁBAN primitivek és nem húzzák sokáig, én szvsz tökéletesen nyugodtan és mindenfajta provokációtól mentesen beszéltem, ahogy a többiek is. Az, hogy miért most jelenünk meg? Nézd me gmikor regisztráltam, na ahhoz adjál hozzá még eygy keveset, mert volt már itt több nevem is csak elfelejtettem a jelszavam, mert ritkán lehetett korábban objektiven véleményt formálni, legyen az emebr madridista vagy barcás.
A XX. század legjobb csapata!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.24. 20:50:07

A Sport1 ma esti műsorában, sikerült elkapnom Várhidi "zseniális" elemzését az Atletico-Chelsea meccsről.
Íme miért nem nyert az Atletico:

"Az Atletico nem volt felkészülve, hogy elődöntőt játszik!" 8)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.04.24. 18:39:07

Realcsa írta:
Martin12 írta:Na olvasom itt a hozzaszolasokat... itt most a realosoknak igen nagy lett a szaja. Ez a tiki taka lejarta duma ezt szerintem hagyjatok, mert oke ha egy chelsea mondana ezt akkor jo, de hogy ti kikaptatok iden 2 szer ettol a" sz*r"taktikatok akkor magyarazzatok meg
Az, hogy nagy lett a szánk, nem hinném h most elmondható rólunk, a kupameccs óta ovlasom itt a kommenteket és egyetlen nagyképű hozzászólás nem volt madridstától.... szóval ne beszélj hülyeséget.

Persze csak mindig ilyenkor jelentek meg... Daffyn és ferninhon kívül egy real drukker se volt itt mikor nem ment a csapatnak. :roll: Magas lóról mindig könnyebb beszélni.
Abi & Tito
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.04.24. 18:13:41

Lehet kövezni meg árulózni, de azért a topicot végigolvasva most inkább a jelenlévő madridistáknak lehet objektíven igazat adni. Azt játszották, amit kell, nem "eröltették a filozófiát", hanem kiharcoltak egy olyan előnyt a müncheni visszavágóra, amire szerintem előzetesen maximum néhány elvakult habfehér szimpatizáns számított. Kicsit erős bennünk gránátvörös-kék szemüvegen keresztül ez a felsőbbrendűségi érzés, hogy csak a tikitaka a foci, pedig észre kellene venni, hogy nem csak ebből áll a labdarúgás, még ha 3-4 évig ez egy verhetetlen taktika is volt. Az idők változnak, lesz még aranykorszak errefelé, de nem kell észnélkül kapaszkodni abba, ami annak idején még bevált.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.24. 18:10:34

Martin12 írta:Na olvasom itt a hozzaszolasokat... itt most a realosoknak igen nagy lett a szaja. Elhiszem h orulnek h nyertek meg minden, de attol meg Rivaldo11 helyeben nem kezdenem el ecsetelni h a kupaban a real cr nelkul verte meg a barcat, amikor iden a bajnoksagban odavissza kikaptatok ( a bernabeut is beleertve ahol "lehetetlen" gyozni) es amugy is en meg mindig eselyesebbnek latom a bayernt, mert hogy otthon nem igy fognak jatszani az szinte biztos. Aztan majd kedden azert gyertek irogatni,hogy hany ezer hibaja volt a bironak. Ez a tiki taka lejarta duma ezt szerintem hagyjatok, mert oke ha egy chelsea mondana ezt akkor jo, de hogy ti kikaptatok iden 2 szer ettol a" sz*r"taktikatok akkor magyarazzatok meg. Szoval szerintem egy bayern chelsea donto lesz ott meg mindegy hogy ki nyer!
én ecseteltem, de látom, hogy felfogni nem sikerült ,hogy mit és miért írtam...
az első meccset totál eltaktikázta Ancelotti, 1. félidőt kb ajándékba odaadta a Barcának, a 2.ban már sokkal jobb volt a helyzet, de kikaptunk, bár a játék képe alapján X jogosabb lett volna, de a 3 pont a Barcáé lett és ez a lényeg.
a második meccsen hagyta a Realt focizni és fociztak is, nem sokon múlott, hogy nyerjen a Real, sőt... de megint csak a Barca nyert.
a Kupa Döntőn Carlo visszatért a bevált taktikához és tökéletesen működött is és még CR nélkül is megnyerte a Real és tegnap a Bayern ellen is működött ez a taktika.
ezért írtam azt amit ,nem nagyképűségből, nem ártana visszaolvasni és felfogni mi miért lett írva...
bár gondolom még mindig nem érted mire akarok kilyukadni és tudom ,hogy hiába koptatom itt a billentyűzetet, vagyis az írásodból nagyon ez jön le.
madridista
Realcsa
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.11.26. 23:10:23

2014.04.24. 17:58:09

Martin12 írta:Na olvasom itt a hozzaszolasokat... itt most a realosoknak igen nagy lett a szaja. Ez a tiki taka lejarta duma ezt szerintem hagyjatok, mert oke ha egy chelsea mondana ezt akkor jo, de hogy ti kikaptatok iden 2 szer ettol a" sz*r"taktikatok akkor magyarazzatok meg
Az, hogy nagy lett a szánk, nem hinném h most elmondható rólunk, a kupameccs óta ovlasom itt a kommenteket és egyetlen nagyképű hozzászólás nem volt madridstától.... szóval ne beszélj hülyeséget.
Miért mondhatja a Chelsea szurkoló h lejárt a tiki-taka ideje, és a Madridisták miért nem? Ez teljesen nyílvánvaló, még a legtöbb Barcelona szurker is elismeri h valami nem a régi, és kétlem h csupán Messiékből hiányzó tűz az amire lehetne ezt fogni. Kiismerték már ezt a taktikát, ami persze még midnig jó lehet, ha az ellenfél nem koncentrál 100%-ig, de ha ez nem történik meg akkor nincs mit tenni, ne mtud se Pep se a Barca újítani. Szvsz mi pedig nem tudunk tömörülő védelem ellen mit kezdeni, nem szégyen a valóságot és a tényeket elsimerni, bár kétségkívűl fájó dolog...... az, hogy némely katalán érzelmű emberkének ez miért nehezen felfogható, és miért reagálnak ilyen agresszívan ilyen esetekben (nem csak te, más is) azt nem tudom megmondani.
Peace!
A XX. század legjobb csapata!
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2014.04.24. 17:09:33

Buitre írta:
komutnemukod írta:Olyan csapat nincs amelyik hagyja magát beszorítani egy gyengébb ellenféllel szemben pusztán taktikai okokból.
azért azt tegyük hozzá, hogy a Madrid kizárólag csak ellenetek és a BM ellen rendezkedett így be, minden más meccsen megpróbálják irányítani a játékot. Az alapján, hogy az ellenfelet módszeresen a tizenhatosig gyömöszölő csapatok ellen kontrára játszunk, badarság kijelenteni, hogy kontracsapat vagyunk. Mourinho regnálása idején ez még így is volt, de Ancelotti alatt ez nem igaz. Egyébként a Bayernnek is lett volna lehetősége tegnap kontrákra, de inkább azt választották, hogy visszapasz, feljebb jönnek a hátvédek is, kezdődik a gyömöszölés. Imerős?...
Pont erről írtam. Persze az, hogy erősebb vagy gyengébb, nem tükrözi aktuálisan az eredményességet.
A Chelsea sem áll be minden csapat ellen kontrázni csak az ellen aki ellen játékban kevés.
Ez az egész kontra csapat dolog teljesen helyzet függő szerintem. Ha valaki focizott tudja, hogy gyengébb képességű brigád ellen nem állsz be védekezni, sőt tovább megyek nem is tudsz hiszen a játék természetéből adódóan eleve annál lesz többet a labda aki jobban bánik vele(legalábbis velem/velünk ez mindig így volt részese voltam mindkét szitunak).
Nincs olyan csapat és nem is volt aki kivétel nélkül minden meccsén kontrázott elejétől a végéig. Ha gyengébb ellen kontrázott akkor az a vezetés megszerzése után volt esetleg ember hátrány stb.
A Bayern-nél én a második félidőben némi tudatosságot véltem felfedezni abban, hogy kijjebb engedték a Madridot. A vezetés birtokában a Real azonban nem nagyon jött ki. Ancelotti azért nem egy nyeretlen ifjú, valószínűleg számított erre és fel is hívta a játékosok figyelmét rá.
Martin12
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.03.08. 20:11:08

2014.04.24. 15:43:52

Na olvasom itt a hozzaszolasokat... itt most a realosoknak igen nagy lett a szaja. Elhiszem h orulnek h nyertek meg minden, de attol meg Rivaldo11 helyeben nem kezdenem el ecsetelni h a kupaban a real cr nelkul verte meg a barcat, amikor iden a bajnoksagban odavissza kikaptatok ( a bernabeut is beleertve ahol "lehetetlen" gyozni) es amugy is en meg mindig eselyesebbnek latom a bayernt, mert hogy otthon nem igy fognak jatszani az szinte biztos. Aztan majd kedden azert gyertek irogatni,hogy hany ezer hibaja volt a bironak. Ez a tiki taka lejarta duma ezt szerintem hagyjatok, mert oke ha egy chelsea mondana ezt akkor jo, de hogy ti kikaptatok iden 2 szer ettol a" sz*r"taktikatok akkor magyarazzatok meg. Szoval szerintem egy bayern chelsea donto lesz ott meg mindegy hogy ki nyer!
jenooo
Madridista
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.10.04. 01:13:47

2014.04.24. 14:19:55

Madrid szurkoló vagyok. nem szeretném szítani a feszültséget, viszont ahogy olvasom itt a véleményeket, komolyan nem értek pár dolgot.
A tavalyi Bayern annak idején messze a világ legjobbja volt, idén, ugyan Pep miatt gyengültek talán (az alkalmazott taktika miatt) de még így is bőven a többi csapat előtt járnak. Labdabirtoklásban szintén (szerintem) a világ legjobbjai (az idei Barcánál mindenképpen). A csapat évek óta együtt van és brutálisan magabiztosak. Talán idáig a többség egyetért velem.
A másik oldalon ott van a Madrid, amely tavaly Mou áldásos tevékenységének hála teljesen széthullott, szóval Ancellottinak egyáltalán nem volt egyszerű dolga. Jött (és távozott) jó néhány ember (néhányan a kezdőbe), illetve a csapat szerkezete is megváltozott (4-2-3-1 már régóta nincs). Az hiszem még ebben is egyetérthetünk.
Ezek fényében komolyan nem értek itt pár embert, mit vártatok? A Chelsea az Atma ellen tényleg beparkolta a buszt, nem volt célja támadni, undorító volt. A Madrid szintén a védekezést erőltette (igen, hazai pályán is), de most komolyan mit kellett volna csinálnia a világ leglabdabiztosabb csapata ellen? Rohanjanak ész nélkül előre, mint a romantikus regények hősei, hátha kapnak 3-4 gólt? Olyan módon vegyék fel a harcot, amellyel szinte esélytelenek? Úgy, hogy a csapat 12 éve nem nyerte meg a címet? Úgy, hogy 4 éve az elődöntő volt a végállomás? Azt megértem, hogy sok embernek nem tetszik ez a taktika, de ahhoz már tényleg a legelvakultabb anitmadridistának kell lenni, hogy Chelsea taktikájához hasonlítsuk a tegnapi produkciót. Számos helyzete volt a Madridnak (igen, kontrából), a Bayern a 2. félidőben (a 80. percig) teljesen ki volt herélve. Igen, én is jobban örülnék, ha az ellenfél csak nyomozná utánunk a labdát, de ha a Bayern a rövid passzos játékban és a csapatszintű letámadásban messze előttünk jár, akkor az eredményességhez nem nagyon vezet más út, csak a kontrajáték. Ti örüljetek neki, hogy nálatok ez az erény megadatik. Mondjuk a Barcánál sem volt ez mindig így és ők is fognak még tétmeccsen "buszt beparkolni a kapu elé", bár ez még odébb van.
Azt szintén nem értem, hogy néhány ember itt a támadófutballt miért teszi egyenlővé a labdabirtoklással. Az elmúlt években volt 1-2 olyan klasszikus, ahol a Barcánál volt a labda, de gyakorlatilag helyzet nélkül hozták le a meccset, passzolgattak oldalra, hátra, míg a Madrid labdaszerzésnél azonnal megtámadta a kaput (több, kevesebb sikerrel) és számos helyzetet alakított ki. Olyankor is olvastam jó pár véleményt, hogy a Madrid undorító defenzív taktikát alkalmaz, de kérdem én: most komolyan defenzív az a csapat, amelyik több helyzetet alakít ki a másiknál? Csak azért, mert kevesebbet van náluk a labda, mert az ellenfél a játéknak ezen elemében előrébb tart? Én eddig azt hittem, hogy helyzetből lesz a gól, nem labdabirtoklásból. Bár ez itt már OFF, elnézést érte, de komolyan nem értem ezt a fajta elgondolást. Igen, volt, hogy a Madrid beparkolta a buszt, a támadás egyáltalán nem volt célja, lsd: 2011-es kupadöntő, viszont a tegnapi meccs ettől nagyon messze járt.
Realcsa
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.11.26. 23:10:23

2014.04.24. 12:16:58

csababarca írta:Nyilván benne van,hogy akkor kaptok egyet, de ugyanannyira benne lett volna az is,hogy rúgtok, és akkor 2-0.
Ja, 50-50 %, és ezt ki merte volna megkockáztatni? Ha gólt rúgunk akkor se dől el a továbbjutás, ha gólt kapunk akkor viszont igen, a Bayern javára. Nincs edző aki ezt meglépte volna, még a ti nagyonmerészéscsakatámadófocitpreferálom Tata edzőtők se....

3 hozzászólással lentebb írtam, megismétlem: Az a jó edző, aki a kerethez igazítja a taktikát, és két ilyen villámgyors szélsővel és ilyen mélységi irányítóval a kontrajáték a legideálisabb. (Még ha tegnap cska 1 szélső volt akk is)
A XX. század legjobb csapata!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.24. 11:55:42

ferninho írta: hallgatlak ,hogy tegnap hogy kellett volna játszania a Realnak egy félig sérült, meccshiányos CRrel, meg egy Bale-lel, aki lebetegedett 2 nappal a meccs előtt és 20 percre rakták csak be.
Kérlek írd le mit vártál volna tegnap a Realtól és minél nem húztad volna a szádat.
és ne olyat írj, ahol a Real kapott volna 3-4 gólt légyszi.

Szerinted lett volna reális esélye nyerni kapott gól nélkül a Realnak egy nyíltsisakos focival egy meccshiányos és nem 100%os CRrel és Bale nélkül? Persze, hogy ekkor nem húztad volna a szádat, mert kb 2-3 gólos hátrányt összeszedtünk volna és mosolyogtál volna, mint a tejbetök.
Nem tudom, nem értek ezekhez a dolgokhoz. Csak azt látom,hogy a real akkor tud eredményt elérni,ha visszaáll, és kontrázik. Pedig szerintem egy Modric-Isco-Alonso középpályával lehetne kicsit dominálni is,ha nem is 90 percen át, de 10-15 percekre félidőnként. De lehet én becsülöm túl ezt a 3 embert, nem tudom.
Nem tudom mi lesz,ha a bl döntőn a chelseavel találkoztok,akik buszozni fognak, akkor mit fogtok játszani? Mert abban nincs semmi tapasztalatotok,hogy felállt védelmet hogyan kéne megbontani.

Mindegy,nekem ez a fajta játék nem tetszik, két közel azonos képességű csapat (sőt,egyénileg szerintem Ti vagytok erősebbek,mint a BM), erre meg sem próbáltok menni a második,mindent eldöntő gólért. Nyilván benne van,hogy akkor kaptok egyet, de ugyanannyira benne lett volna az is,hogy rúgtok, és akkor 2-0.
De mondom,nekem ez nem tetszik,sose szerettem az ilyesfajta játékot, granada drukkerként biztos meghalnék örömömben,ha így kontrázna a csapatom. De én mindig a játékosabb csapatokat szerettem, minden sportban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.04.24. 11:44:00

csababarca írta:

De egy real madriddal hazai pályán tuti nem erre rendezkednék be, vagy szurkolóként örülnék a győzelemnek,de azért húznám a szám szélét,hogy kiscsapat módjára bekkeltünk egész meccsen.

De lelke rajta mindenkinek, nekem ez nem tetszik,utálom,ha nagy csapat,akik egyébként tudnának focizni is,beállnak,és arra mennek,hogy kivágják a labdákat hátulról,elől meg majd elfut az egyik meszesegér,és kész.
hallgatlak ,hogy tegnap hogy kellett volna játszania a Realnak egy félig sérült, meccshiányos CRrel, meg egy Bale-lel, aki lebetegedett 2 nappal a meccs előtt és 20 percre rakták csak be.
Kérlek írd le mit vártál volna tegnap a Realtól és minél nem húztad volna a szádat.
és ne olyat írj, ahol a Real kapott volna 3-4 gólt légyszi.

Szerinted lett volna reális esélye nyerni kapott gól nélkül a Realnak egy nyíltsisakos focival egy meccshiányos és nem 100%os CRrel és Bale nélkül? Persze, hogy ekkor nem húztad volna a szádat, mert kb 2-3 gólos hátrányt összeszedtünk volna és mosolyogtál volna, mint a tejbetök.

én már leírtam mindent a tegnapi napon, vissza lehet olvasni, ha nem bírod ezeket felfogni, akkor keresd továbbra is a kákán a csomót.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferninho 2014.04.24. 11:56:02-kor.
madridista
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.24. 11:19:28

Buitre írta: azért azt tegyük hozzá, hogy a Madrid kizárólag csak ellenetek és a BM ellen rendezkedett így be, minden más meccsen megpróbálják irányítani a játékot. Az alapján, hogy az ellenfelet módszeresen a tizenhatosig gyömöszölő csapatok ellen kontrára játszunk, badarság kijelenteni, hogy kontracsapat vagyunk. Mourinho regnálása idején ez még így is volt, de Ancelotti alatt ez nem igaz. Egyébként a Bayernnek is lett volna lehetősége tegnap kontrákra, de inkább azt választották, hogy visszapasz, feljebb jönnek a hátvédek is, kezdődik a gyömöszölés. Imerős?...
Én több meccsen látom ezt, de nyilván másfajta módon álltok vissza a többi csapat ellen. A góljaitok zöme meg kontrából születik,nem csak ellenünk, sok csapat ellen.
De ez nem baj,nem ítélem el, mert nem cheslea féle visszaállás ez, a gólotok is szép volt tegnap,tetszetős. Csak én nem ezért nézek focit. Tudok ujjongani a kontrajátéknak,amikor Örkény-Vác meccs van, és visszaálltunk okosba,és kontráztunk Vác ellen,mert gyengébb képességű a csapat. Ilyenkor én is elfogadom a kontrát, mert az egyetlen eszköz,amivel eredményt lehet elérni.
De egy real madriddal hazai pályán tuti nem erre rendezkednék be, vagy szurkolóként örülnék a győzelemnek,de azért húznám a szám szélét,hogy kiscsapat módjára bekkeltünk egész meccsen.

De lelke rajta mindenkinek, nekem ez nem tetszik,utálom,ha nagy csapat,akik egyébként tudnának focizni is,beállnak,és arra mennek,hogy kivágják a labdákat hátulról,elől meg majd elfut az egyik meszesegér,és kész.



Ferni!
A gólotok szép volt, ezt nem vitattam el.
Azért az a gyenge félpályán passzolgatós stílus 10+ kupát hozott az elmúlt 5 évben...most éppen lejárt az ideje,és frissíteni kell.
Bale padra ültetését én még mindig okos lépésnek tartom. Volt benne logika, én sem kezdettem volna egyszerre a két spritert, egyszerűen Iscoval stabilabb volt a kp, ha meg Bale kezd,akkor nem lett volna meg ez a fajta stabilitás szerintem,amiből baj lehetett volna.
Persze,lehet én látom rosszul,de itt okosan csinálta Carlo.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Realcsa
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.11.26. 23:10:23

2014.04.24. 11:00:17

komutnemukod írta: Mert a ManU ellen amikor kiestek idegenben Ronaldo mester hármasa ellenére az olyan meccs volt amiről 100 év múlva is beszélnek majd, de erről a tegnapiról(tegnap előttiről)...
Abban a párharcban a Real Madrid jutott tovább...... akkor is többet támadott a MU, de az otthoni 3-1nek köszönhetően simán belefért a kontra is, emlékezzünk Ronaldo 25 méteres góljára.

Szerintem nagy butaság amit itt páran gondolnak, hogy a futball a labdabirtoklásból áll...NEM! Mondjátok itt h miért nem vállalja fel a Madrid a támadójátékot.... felvállaltuk egyszer, 5:0 lett a vége, biztos tudjátok miről beszélek... (Pep csapatai nekem ugyan azok, mind1 h anno barca most meg bayern néven fut)
A Real Madridnak JELENLEG CR-hez kell igazodnia, kétségtelen h ő a vezér, és ha neki az az erőssége h rendkívül gyors, jól lő távolról, akkor miért erőltessen rá Carlo egy tiki taka féle taktikát? Ehhez jön még az h jött Bale, mélységi irányítónk Xabi, akinek a labdáinak szeme van, Modricról nem is beszélve..... szerintem ez tök egyértelmű, ti se tennétek mást.
Az előnyről annyit: Ha nem fossuk össze magunkat az Allianzban, akkor tovább is mehetünk, ha az elejétől kezdve a Bayern nyom hajt, akkor nem bírjuk ki kapott gólok nélkül, és ha kettőig eljutnak (2-0), akkor onnan nincs visszaút.
A XX. század legjobb csapata!
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.04.24. 10:37:14

Motaro írta:ha esetleg összejön egy Chelsea-Real döntő és a kékek ezzel a kontrajátékkal nyernének, megnézzük majd, hogy fordul a kocka és fogják a Real drukkerek köpködni ugyanezt a taktikát, amire most olyan büszkék :-)
És PONT.
Óriási meglátás.Ettől függetlenül grat a madridnak, bár koránt sincs ez lefutva.
Forca Barca
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2014.04.24. 10:23:55

ha esetleg összejön egy Chelsea-Real döntő és a kékek ezzel a kontrajátékkal nyernének, megnézzük majd, hogy fordul a kocka és fogják a Real drukkerek köpködni ugyanezt a taktikát, amire most olyan büszkék :-)
Avatar
Buitre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2005.05.10. 13:26:05
Tartózkodási hely: Großwardein

2014.04.24. 09:23:26

komutnemukod írta:Olyan csapat nincs amelyik hagyja magát beszorítani egy gyengébb ellenféllel szemben pusztán taktikai okokból. Aki kontrára rendezkedik be az azért választja mert nincs reális esélye játékban nyerni. Régen se volt ez másképp csak akkor más csapatok választották ezt az elvet és ritkábban jutottak el ilyen szintre. Manapság felerősödött ez a trend. Remélem ez is lecseng hamarosan és ismét a focié lesz a főszerep legalább ezen a szinten és a Realhoz hasonló kaliberű csapatoknál.
azért azt tegyük hozzá, hogy a Madrid kizárólag csak ellenetek és a BM ellen rendezkedett így be, minden más meccsen megpróbálják irányítani a játékot. Az alapján, hogy az ellenfelet módszeresen a tizenhatosig gyömöszölő csapatok ellen kontrára játszunk, badarság kijelenteni, hogy kontracsapat vagyunk. Mourinho regnálása idején ez még így is volt, de Ancelotti alatt ez nem igaz. Egyébként a Bayernnek is lett volna lehetősége tegnap kontrákra, de inkább azt választották, hogy visszapasz, feljebb jönnek a hátvédek is, kezdődik a gyömöszölés. Imerős?...
Válasz küldése