Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.20. 16:02:45

Egy átlagos döntő volt, ami a játék minőségét illeti, hatalmas feszültséggel, és a végén drámával. Jól nem szórakoztam, mivel két alapból ellenszenves csapat játszott, csak az egyiket némileg megszépítette az hogy a másik még ellenszenvesebb. Tehát a rendes játékidőben x-nek szurkoltam(tippmix miatt) :), de aztán már a Bayern felé tendáltam. Alapjáraton jobban megérdemelték volna, de a 90 perc után még inkább így gondoltam.

Mindenkitől azt lehetett hallani, és van is benne valami, hogy a hazai pálya előnyt jelenthet a bajoroknak, de sokszor az volt az érzésem hogy ez egy kicsit agyon nyomta a játékukat. A Chelsea-től azt kaptuk amit vártunk...

Nem mondom, hogy nem érdemelték meg, de mégsem tudom leírni hogy megérdemelték, mivel a támadófoci híve vagyok, azt hiszem ez ezen a fórumon nem is meglepő. A játék miatt szeretjük ezt a sportot, és ezt mindenki a maga szintjén próbálja űzni, viszont a Chelsea meg sem próbálta. :roll: Ezzel pedig egyszerűen nem tudok szimpatizálni.
Nyilván ez is labdarúgás része, csakhogy nem az élvezhető része, én pedig személy szerint azért nézem ezt a játékot, hogy kikapcsolódjak, hogy élvezzem amit látok. Ebből a szempontból semmiképpen sem tudom elismerni a BL címük jogosságát.
Ugyanakkor az az emberfeletti küzdelem, amit bemutattak, és amilyen elszántan akarták a serleget, többször felálltak a padlóról, egy nem túl fényes szezonban. Innen nézve abszolút megérdemlik! Azt szerintem senki nem vitathatja, hogy ha a maguk módján is de sokat tettek a végső győzelemért. Megérdemlik Lampardék, a karrierjük végére csak összejött nekik, és valamit visszakaptak a sorstól. Mintha tényleg így lett volna megírva a Chelsea idei BL szezonja, elképesztő!

Igazából idegeskedni nem idegeskedtem a Chelsea győzelme miatt, de mégiscsak csalódott voltam valamilyen szinten. Mindent összevetve elismerni nem tudom a győzelmüket, mert egyszerűen távol áll tőlem az a stílus amit képviselnek, de a gratuláció jár nekik, teljesen érdemtelenül nem lehet megnyerni egy BL trófeát!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.20. 15:59:22

Messa írta:Amikor a Real ellenünk ilyen focival volt eredményes pl egy CDR döntőben, töménytelen mennyiségű fikázást kaptak. A Chelsea ennél még jópár fokkal undorítóbb, gyáva játékkal nyerte meg a BL-t, őket mégis itt isteníti pár fórumer.

Ozsi véleményét osztom, én ennek a játéknak nem tudok tapsolni, - most nagyon enyhén fejeztem ki magam- és akármennyire nem szeretem a Bayernt, tegnap sokkalta szimpatikusabb csapat benyomását keltette, és igen, ők érdemeltek volna győzelmet.

Di Matteo meg számomra lekörözte Josét az unszimpatikussági mutatóban.
Én pl. akkor sem fikáztam a Madridot. És nem istenítem a Chelsea-t, és nem várom el, h te, vagy bárki tapsoljon nekik, én csak abban az egyben nem értek egyet, hogy érdemtelenül nyerték meg, mert ezt abban az egy eseteben tartanám helyénvalónak, ha csalással, vagy jelentős birói segítséggel érték volna el a sikert. Nincs azzal bajom, ha vki undorítónak tartsa a játékukat, mert nem játszottak szépen, de ettől még nem lesz érdemtelen a győzelmük. Számomra is a Bayern volt tegnap szimpatikusabb, de mivel nem tudtak élni a lehetőségiekkel, így sztem nem érdemelték meg a győzelmet, ahogy mi, vagy a Napoli sem ellenük a továbbjutást. Érdekes módon, mikor megérkezett Di Matteo, és elkezdték nyerni a meccseiket, már éreztem, h baj lesz.
Olvasgatva az itteni levezetéseidet,nem csodálom,ha már kaptál bizonyos megjegyzéseket az angol topicos ténykedésed miatt Wink
Annyira rezignáltad tudod ezeket itt most mondani,h merőben ellene mész a saját több éves ténykedésednek a FA topicban. Most akkor melyiket gondolod komolyan? Mert valamelyik változat hamiskás,vagy esetleg úgy igaz,h amit itt leírsz,az a véleményed,ami alól kivétel a MU? Mert náluk folyamatosan kommentálod ezeket a mákos témákat,sok időre visszamenőleg is,csonkítod a sikereik értékét,itt meg egy vállrántással elintézed és még te ellenzed ennek az említését is szinte. Nem vagy egyszerű
Igen, felszoktam hozni, ha mákjuk volt, de elsősorban inkább a javukra elfújt meccsekkel szokott bajom lenni, a kiállításokkal, a 11-kel, a hétperces hosszabbításokkal, van olykor Rooney megtorlatlan őrjöngéseivel, és elsősorban Howard Webb munkásságával. Azért vicces, h ha a google-be beírod e nevét, rögtön kijön egy csomó kép, ahol MU mezben van, nem? :lol:
Ettől függetlenül utólag sem kérdőjelezném meg a MU sikereit, mégha olykor a kopasz pajtásuk is besegített. :wink:

Másrészt viszont forditva is feltehessük a kérdést: Hogyhogy te, Ozsi, vagy Gergő egy mások, vagy akár elfújt MU sikert teljesen jogosnak tartotok, most viszont kikéritek magatoknak azt, hogy hogy merészelt a Chelsea ilyen módon győzni? :roll: Kicsit olyan alkoholista az, aki ugyanannyit iszik, mint mi, csak őt nem szeretjük beütése van a számomra, de a ti dolgotok, én nem szeretek belemenni ilyen személyeskedésekbe, de mivel ti 3-an folyton megteszitek, így nekem sem maradt más választásom. Tudom, h ráadásul ez offolás is, de mivel ti moderátor urak rossz példát mutattatok, így követem én is, bocs.

Senki sem tartott jogosnak elfújt M.U. sikert, legutóbb annyit írtam,hogy attól,h a 11.percben kaptak egy jogtalan 11est,még nem ettől nyerik meg a meccset, az előny megszerzésében segített, de a maradék 79percet nem kellene semmisnek tekinteni. Majd ha a M.U.tól látom azt,h egész tavasszal úgy nyeri a párharcokat,hogy mindig az ellenfele játszik,és alakít ki helyzeteket, majd találnak 1ből 1gólt, akkor visszatérhetünk rá. Megtapsolni nem fogom őket az biztos, veled ellentétben következetes szoktam lenni. Külön öröm,hogy ha számodra kellemetlen a téma, akkor már olyanokra is felfigyelsz, hogy mi az az offolás :) Ozsi



A Chelsea-fal ezt is kibírta. Nem azért, mert tökélyre fejlesztették a védekezésüket, hanem mert tökéletesen megközelítették saját határaikat. A többi már az ellenfél kezében volt. Szerencse, predesztináció, isteni beavatkozás, karma – a futball összes irracionális aspektusát fel lehet hozni ellenük, és mind meg is áll. Elméletileg. A gyakorlatban azonban egyik ellenfél sem tudott fogást találni a Chelsea-féle biomasszán, amit egy komplett BL-sorozat után szerencsétlen lenne a véletlennek tulajdonítani.
:!: :!: :!:
Tessék csak elolvasni mindenkinek!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.20. 15:23:44

Amikor a Real ellenünk ilyen focival volt eredményes pl egy CDR döntőben, töménytelen mennyiségű fikázást kaptak. A Chelsea ennél még jópár fokkal undorítóbb, gyáva játékkal nyerte meg a BL-t, őket mégis itt isteníti pár fórumer.

Ozsi véleményét osztom, én ennek a játéknak nem tudok tapsolni, - most nagyon enyhén fejeztem ki magam- és akármennyire nem szeretem a Bayernt, tegnap sokkalta szimpatikusabb csapat benyomását keltette, és igen, ők érdemeltek volna győzelmet.

Di Matteo meg számomra lekörözte Josét az unszimpatikussági mutatóban.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2012.05.20. 15:22:28

2009 után sztem mi legyünk az utolsók, akik savazzák a Chelsea BL diadalát... :)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.05.20. 15:15:47

Szerintem ezzel a BL győzelemmel biztossá vált, hogy Di Matteo marad még egy évet, kicsit gáz lenne most kirúgni.

Szokásos magas színvonal, érdemes elolvasni:
http://nepstadion.blog.nepsport.hu/arch ... ni_muszaj/

A Chelsea-fal ezt is kibírta. Nem azért, mert tökélyre fejlesztették a védekezésüket, hanem mert tökéletesen megközelítették saját határaikat. A többi már az ellenfél kezében volt. Szerencse, predesztináció, isteni beavatkozás, karma – a futball összes irracionális aspektusát fel lehet hozni ellenük, és mind meg is áll. Elméletileg. A gyakorlatban azonban egyik ellenfél sem tudott fogást találni a Chelsea-féle biomasszán, amit egy komplett BL-sorozat után szerencsétlen lenne a véletlennek tulajdonítani.
barca99 írta: Az Arsenal szurkolók külön bosszantanak, akikről én tudok, mind a Chelseanek drukkoltak. Ezzel a szememben pofán köpik a Wenger-i utat, amit tizeniksz éve épít az öreg - London is blue, a város első és egyetlen BL-címét a Chelsea viszi haza. Másrészt így mehetnek selejzetni, remélem valami szimpatikusan küzdő kiscsapat elüti őket a főtáblától, bár erre nem sok esély van. Lehetett volna egy BL Chelsea és Inter nélkül...
Én is köztük vagyok, de már írtam is, hogy 1. Spurs a legnagyobb ellenség, őket nem akartam a BL-ben látni, 2. Bayern-t nem szeretem. Szerintem a legtöbb Senal fan-nál az első volt a döntő tényező (ahogy nálam is), ha a Newcastle-ről lett volna szó, akkor lehet, hogy én is a Bayern-nek szurkoltam volna, ilyen divat szurkolóvá váltam volna egy meccs erejéig.

Sok esély tényleg nincs rá, nem kell selejtezőt játszanunk, mind a 4 angol csapat ott van a csoportkörben:
http://www.arsenal.com/news/news-archiv ... in-2012/13
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2012.05.20. 15:23:47-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.05.20. 15:10:40

Tejóég,LG :shock:

Olvasgatva az itteni levezetéseidet,nem csodálom,ha már kaptál bizonyos megjegyzéseket az angol topicos ténykedésed miatt ;)
Annyira rezignáltad tudod ezeket itt most mondani,h merőben ellene mész a saját több éves ténykedésednek a FA topicban. Most akkor melyiket gondolod komolyan? Mert valamelyik változat hamiskás,vagy esetleg úgy igaz,h amit itt leírsz,az a véleményed,ami alól kivétel a MU? Mert náluk folyamatosan kommentálod ezeket a mákos témákat,sok időre visszamenőleg is,csonkítod a sikereik értékét,itt meg egy vállrántással elintézed és még te ellenzed ennek az említését is szinte. Nem vagy egyszerű :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.20. 15:02:04

barca99 írta:
kanty írta:Nem értem, h ezt mire írtad.
Azt látom. :D

Hülyeségnek tartom, hogy a "győztesenk mindig igaza van" lózungot dobáljuk itt fel. Küzdöttek, győztek, de emellett annyi szerencséjük volt, mint másoknak 2-3 szezon alatt. Komoly változás kell a Chelseanél (amit látszólag a Cech - Terry - Lampard - Drogba vezette gerinc nem enged), mert erre nem lehet semmit építeni. Jövőre simán megtömhetik őket a csoportban is, mert nem csak egy-két ziccert dolgoz ki ellenük egy komoly csapat.
Pedig a győzteseknek mindig, mindenhol igaza van. Mind1, hogy mi, és hogyan volt ez előtt, mind1, hogy mi jön ezután, ezt a győzelmet, már senki nem veheti el tőlük. :wink: Hosszútávon valóban úgy néz ki, hogy nincs sok a Chelsea jelenlegi keretében, de rövidtávon most ki tudták hozni a maximumot magukból, még ha szerencse is kellett hozzá. Hogy jövőre mi lesz, ez már legyen az ő gondjuk.

Egy szóval sem mondtam, h szimpatikus volt a Chelsea játéka. Engem csak az zavar, hogy sokan érdemtelen győzelemről beszélnek, mintha közük nem lett volna hozzá, holott aligha lehet egy BL-t érdemtelenül megnyerni. Ők be tudták rúgni a kevés helyzetüket, az ellenfeleik pedig kihagytak szinte mindent. A labdarúgás törvényszerűsége, hogy a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. Nem új keletű dolog.
A Bayern is nagyon jól tudhatta ezt, 99-ben már ráfaragtak erre. Ahogy a hollandok is a 2000-s EB-n az olaszok ellen. De még lehet sorolni... Ez egy ilyen játék. Aki a helyzeteit nem tudja belőni, ne akarjon győzni. Mondom ezt úgy, hogy a Bayern-nak szurkoltam, ahogy 99-ben, 2000-ben pedig a hollandoknak, és igen, bosszantottak az eredmények. De így utólag, már bölcsebben nem ez ellenfeleket köpködöm érte, mert azok csak azt tették, amit tehettek, védekeztek, és éltek a szerencséjükkel.

Nem véletlen, h ennyi év után már senki nem kérdőjelezi meg a MU 99-s sikerét, vagy az olaszok 2000-s döntőbe jutását. Mert az ilyen meccsek is hozzá tartoznak ehhez a sporthoz. Akinek ez nem tetszik, ne nézzen focit. Az nézzen sakkot, itt nem számít, a szerencse, ennyi. :lol:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.20. 14:58:05

barca99 írta:
kanty írta:Nem értem, h ezt mire írtad.
Azt látom. :D

Hülyeségnek tartom, hogy a "győztesenk mindig igaza van" lózungot dobáljuk itt fel. Küzdöttek, győztek, de emellett annyi szerencséjük volt, mint másoknak 2-3 szezon alatt. Komoly változás kell a Chelseanél (amit látszólag a Cech - Terry - Lampard - Drogba vezette gerinc nem enged), mert erre nem lehet semmit építeni. Jövőre simán megtömhetik őket a csoportban is, mert nem csak egy-két ziccert dolgoz ki ellenük egy komoly csapat.
Nem is mondtam, h a győztesnek mindig igaza van. S abban is egyetértek Veled, h jövőre ez a Chelsea kb. sehol sem lesz.
Igen, küzdöttejűk, győztek, amikor kellett hatékonyak voltak. Az én szememben, akkor nem érdemelték volna meg, ha a bíró látványosan nekik fújt volna. :)

Riberyről valamit lehet tudni? Komoly a sérülése?
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.20. 14:45:53

kanty írta:Nem értem, h ezt mire írtad.
Azt látom. :D

Hülyeségnek tartom, hogy a "győztesenk mindig igaza van" lózungot dobáljuk itt fel. Küzdöttek, győztek, de emellett annyi szerencséjük volt, mint másoknak 2-3 szezon alatt. Komoly változás kell a Chelseanél (amit látszólag a Cech - Terry - Lampard - Drogba vezette gerinc nem enged), mert erre nem lehet semmit építeni. Jövőre simán megtömhetik őket a csoportban is, mert nem csak egy-két ziccert dolgoz ki ellenük egy komoly csapat.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.20. 13:47:24

barca99 írta:
kanty írta:Tény, h volt szerencséjük, elég sok, de a nyerteseknek mindig van.
Én ettől mászok falra.

Igaza van SAF-nak, mert az utóbbi időben bejutott három döntőbe.
Igaza van a Barca-filozófiának, mert zsinórban öt elődöntő, viszonylag rövid időn belül 3 BL serleg.
Igaza van Wengernek, aki kis pénzből évek óta hozza a BL-helyeket.

De ha minden esetben igaz lenne, hogy a győztesnek igaza van, akkor azzal elhinnék, hogy jobbak voltak bármelyik ellenfelüknél is. Elhinnénk, hogy az jó, hogy az ellenfél mindig több helyzetet dolgoz ki, mint mi. Érted, a Chelseanek most adott a gép rendesen, fogjuk arra, hogy ezeknek a játékosoknak járt(...) egy BL-cím, de erre nem lehet építeni. Míg a fent említett példák mutatják, hogy van, amire lehet.
Nem értem, h ezt mire írtad. Én azt mondtam, h szerencséjük volt, nem azt, h az a helyes, amit ők csináltak. Egy szó erejéig sem méltattam a Chelsea játékát. Azt mondtam, h küzdöttek, hajtottak, fontos momentumoknál koncentráltak voltak, ezért az én szememben megérdemelten nyertek.
Azt se mondtam, h erre lehet/kell építeni. Ez egy ilyen év volt, amikor nagyon kijött nekik, plusz amikor kellett, akkor nem inogtak meg, de ez nem azt jelenti, h hosszútávon ez a helyes vagy, h ez a nyerő taktika.
A Bayern ment előre becsülettel, de aki ennyi helyzetet kihagy az egyszerűen nem nyerhet.

Még egyszer leírom, aztán hagyom, mert engem annyira nem izgat a téma. DE ne mindig a Barcát, a Barca játékát vegyétek alapnak. Ha az lenne természetes, amit a Barcelona játszik, akkor semmi különleges nem lenne a játékunkban. Nagyon rikta, h egy csapat ilyen szinten játssza a futballt. AZ eset túlnyomó részében két csapat között kevés a különbség és van, amikor nem az nyer, akinek több helyzete volt, hanem az, aki a fontos pillanatokban em hibázott. Nem mindent Barca szemüvegen keresztül kell nézni.
Ahogy már párszor leírtam, én sem szerettem bele az angolok játékába. DE itt néhány ember véleményét olvasva azt gondolhatnánk, h ilyen még nem volt, h egy csapat védekezve, kevés helyzettel nyer fontos címet. Dehogynem, sőt. Ennek ellenére, h a Chelsea így nyert, ahogy megértem az örömüket és mondom azt, h ha az én csapatom nyert volna így, akkor elásnám magamat.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.20. 13:45:25

visca el barca írta:
ozsimiki írta:Jah arra várom a kérdéseket még,hogy ennyi pénzből nem lehetett volna vmi többel kirukkolni?
megnyerték a bl-t. ennél többel nem lehet kirukkolni. a cél szentesíti az eszközt.

kár, hogy pont Te nem látod ezt ozsi, aki nem 16 éves, és nem a barca féle 99,3%-os labdabirtokláson nőtt fel.
VEB!

Most komolyan, szándékosan nem érted miről írok? Nem az eredményt firtatom, hanem azt,hogy milyen játékkal. Mutass már olyan csapatokat akik Chelsea-hez hasonló mód "szereztek" egy milliárdost, és az a rengeteg pénz ilyen focit eredményez...a keretükben sokkal több van ennél.

Itt rég nem arról beszélek, hogy meglett e az eredménye a befektetésnek, mert meglett tegnap. Arról próbálnék "vitázni",hogy ha már adott minden lehetőség,hogy taktikailag többsíkú legyen egy csapat, akkor nem gáz e az, amilyen focival előrukkolt egész tavasszal a Chelsea?

Ilyet nem az olyan csapatoktól szoktunk látni, ahol minőségi a bő keret is, és lehetőség van kismillió taktikai elemre, ill LEHETŐSÉG LENNE...ehelyett a közép csapatokra jellemző focit nyomatták végig, mintha sanszuk se lenne másra a nagy csapatok ellen. (Itt most a mi ellenünki meccset hagyjuk, sokan csinálták volna ezt, igaz sokan sokkal jobban, mert nem a Chelsean múlt az eredmény) De hogy egy Benfica,Napoli, Bayern ellen, olyan kerettel amilyen a Chelseanek van, ezt produkálni?

Nekem ez fura, pedig ahogy írtad, láttam sok mindent, szerintem Di Matteo egyszerűen hihetetlenül gyáva volt, és nem mert a Chelsea keretéhez, és a focihoz közelebb álló játékot megpróbálni sem.

Még egyszer, nekem azért fájó,hogy ennyi beruházással, csak ilyen játékkal tudtak végül nyerni...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.20. 13:31:19

Ez egy fucking disgrace volt... Jövőre inkább foci helyett minden csapat rakja be a buszát a gólvonalra, esküszöm jobb játék lenne...

Hozzáteszem, ami még nagyobb szégyen, hogy a Bayern sem a játékával tűnt ki, hanem hogy ők legalább akartak focizni...
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.20. 13:28:55

kanty írta:Tény, h volt szerencséjük, elég sok, de a nyerteseknek mindig van.
Én ettől mászok falra.

Igaza van SAF-nak, mert az utóbbi időben bejutott három döntőbe.
Igaza van a Barca-filozófiának, mert zsinórban öt elődöntő, viszonylag rövid időn belül 3 BL serleg.
Igaza van Wengernek, aki kis pénzből évek óta hozza a BL-helyeket.

De ha minden esetben igaz lenne, hogy a győztesnek igaza van, akkor azzal elhinnék, hogy jobbak voltak bármelyik ellenfelüknél is. Elhinnénk, hogy az jó, hogy az ellenfél mindig több helyzetet dolgoz ki, mint mi. Érted, a Chelseanek most adott a gép rendesen, fogjuk arra, hogy ezeknek a játékosoknak járt(...) egy BL-cím, de erre nem lehet építeni. Míg a fent említett példák mutatják, hogy van, amire lehet.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.20. 13:28:03

kanty írta:Az meg, h 7 meccsen lefocizták azért elég költői túlzás. Óriási közhely, de a focit gólokra játsszák. Tény, h volt szerencséjük, elég sok, de a nyerteseknek mindig van.
Mi ebben a költői túlzás? Nézd meg az ismétléseket, összefoglalókat, statisztikákat. Tisztán emlékszem mindegyik meccsre.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.20. 12:48:55

ozsimiki írta:Jah arra várom a kérdéseket még,hogy ennyi pénzből nem lehetett volna vmi többel kirukkolni?
megnyerték a bl-t. ennél többel nem lehet kirukkolni. a cél szentesíti az eszközt.

kár, hogy pont Te nem látod ezt ozsi, aki nem 16 éves, és nem a barca féle 99,3%-os labdabirtokláson nőtt fel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.20. 12:40:28

Barcaman1993 írta:
kanty írta:Valaki írta, ha ő Chelsea drukker lenne, akkor nem is örülne.
2009-ben az elődöntő után mi örültünk? Ott megérdemelten mentünk tovább?
Gondoljatok már bele. BL-t nyertek, történetük során először. Francot nem érdekli, h hogyan nyertek. Minket sem érdekelne, ha most a Barca lenne a győztes.

Nem is értem, hogy ezt a 2-őt, hogy lehet összehasonlítani? Abban az évben (is) egyértelműen messze a miénk volt a világ legjobb csapata. Mindenkit hülyére vertünk, egyedül az az 1 Chelsea elleni meccs csúszott be, mint gyenge teljesítmény. Itt meg arról van szó, hogy a Chelseat 7 meccsen lefocizták és úgy nyert BL-t. Sztem ég és föld a különbség.
Nem érted, h mire céloztam. 2009-ben a Chelsea jöbban megérdemelte volna, h döntőzzön. Mégis mi jutottunk tovább? Hány Barcelona drukker fanyalgott utána, h "így már nem is az igazi, h volt egy kis szerencsénk", sokan biztos nem voltak. A sok Barca siker, villogás azért elég sok embert kicsit félrevezet.
Mi csillogva nyertünk, jó játékkal, szinte végig sziporkázva. Ilyen nem minden évben fordul elő, sőt ez a ritkább. Általában kis dolgok döntenek, a csapatok között nincsenek nagy különbségek.

Az meg, h 7 meccsen lefocizták azért elég költői túlzás. Óriási közhely, de a focit gólokra játsszák. Tény, h volt szerencséjük, elég sok, de a nyerteseknek mindig van.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.20. 12:28:01

Én tegnap azért sajnáltam a Bayernt nagyon, mert a végén Scweini hagyta ki a tiziti. A meccsen is inkább nekik szurkoltam.
Viszont a CHelsea győzelméhez: Megérdemelték!
Ők is ugyanúgy focit játszottak, csak nem abban az értelemben, ahogy mi szeretnénk/ értjük. De 5 csapatot nem tudna szerintem senki se mondani, aki játssza focit, szóval akkor scak mi érdemeljük meg?
Ők a focinak ezt a felfogását játsszák és jelenleg hibátlanul ill. a legjobban. Nem szép, de ha defenzíven gondolkozunk (ami mondjuk nehezünkre esik a támadófocit látva) tetszhet is. Mert ilyen megszervezett védekezést nem lehet könnyű összerakni. 2012ben a "focidivat" ebbe az irányba mozdult el ill. ez vt a mérvadó stílus.
Ha itt egyeseknek nem is tetszik.
Mondom ezt mégegyszer úgy,h inkább a bajoroknak szorítottam!
Remélem Scweinit pótolja maj az EB-döntőben egy győztes gól! :twisted: (no meg Lahmot, Neuert stb)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.05.20. 12:15:20

Barcaman1993 írta:
kanty írta:Valaki írta, ha ő Chelsea drukker lenne, akkor nem is örülne.
2009-ben az elődöntő után mi örültünk? Ott megérdemelten mentünk tovább?
Gondoljatok már bele. BL-t nyertek, történetük során először. Francot nem érdekli, h hogyan nyertek. Minket sem érdekelne, ha most a Barca lenne a győztes.

Nem is értem, hogy ezt a 2-őt, hogy lehet összehasonlítani? Abban az évben (is) egyértelműen messze a miénk volt a világ legjobb csapata. Mindenkit hülyére vertünk, egyedül az az 1 Chelsea elleni meccs csúszott be, mint gyenge teljesítmény. Itt meg arról van szó, hogy a Chelseat 7 meccsen lefocizták és úgy nyert BL-t. Sztem ég és föld a különbség.
A szerencse nagyon komoly faktor. Az utóbbi négy évben mindig hajszálnyira voltunk a BL trófeától, kettőt be is húztunk, szerencsénk is volt, kettőt bukunk, nem volt szerencsénk. Felőlem maradhat ez a tendencia a következő években is. Hovatovább biztosan állíthatom, h 2008 óta folyamatosan mi vagyunk a legerősebb klub a világon, ez visszaigazolást is nyert a kupák számában.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.20. 12:04:45

kanty írta:Valaki írta, ha ő Chelsea drukker lenne, akkor nem is örülne.
2009-ben az elődöntő után mi örültünk? Ott megérdemelten mentünk tovább?
Gondoljatok már bele. BL-t nyertek, történetük során először. Francot nem érdekli, h hogyan nyertek. Minket sem érdekelne, ha most a Barca lenne a győztes.

Nem is értem, hogy ezt a 2-őt, hogy lehet összehasonlítani? Abban az évben (is) egyértelműen messze a miénk volt a világ legjobb csapata. Mindenkit hülyére vertünk, egyedül az az 1 Chelsea elleni meccs csúszott be, mint gyenge teljesítmény. Itt meg arról van szó, hogy a Chelseat 7 meccsen lefocizták és úgy nyert BL-t. Sztem ég és föld a különbség.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.20. 12:01:05

Valaki írta, ha ő Chelsea drukker lenne, akkor nem is örülne.
2009-ben az elődöntő után mi örültünk? Ott megérdemelten mentünk tovább?
Gondoljatok már bele. BL-t nyertek, történetük során először. Francot nem érdekli, h hogyan nyertek. Minket sem érdekelne, ha most a Barca lenne a győztes.

Tudtam, h előbb utóbb feljön a pénz is.
Az szimpatikusabb, h a Bayern rendre megveszi a többi német csapattól a legjobbjaikat? Csak azért mert ők megtehetik és a többi német klub nem.
Ez a pénz téma már régebb is feljött. Azt azért el kellene ismerni, h pénz nélkül eredmény sincs. Amúgy ennek a Chelseanek a magja már évek óta együtt van, az elmúlt pár évben ők sem igazoltak többet, mint más csapatok.

Mondom nekem abszolút nem szimpatkus ez a Chelsea. Csak ez a sok hurrogás kicsit meglepő.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.20. 11:57:24

ozsimiki írta:LG!

Bezzeg amikor a M.U. ennél millióval többet tett a címért tavasszal (amikor megnyerték), és volt ennél sokkal-sokkal kevesebb mákja, akkor érdemtelenül nyerték, meg minden, most meg Chelsea esetében már nem is számít, igaz?

Ekkora egy következetlen divatfikázó fórumert ritkán látok.

Amúgy visszaolvasgatva, örülök pár ember véleményének, ők még nézik egy FOCI meccsen, hogy ki FOCIZIK. Persze ha még csak a döntőről lett volna szó...de egész tavasszal...

Többek között B99,Socio, és folytathatnám...

Jah arra várom a kérdéseket még,hogy ennyi pénzből nem lehetett volna vmi többel kirukkolni? Nem volt elég erős a keretük más játékhoz? Di Matteo érdeme? Hát motiválni tudta a csatárokat,hogy a 16osuknál védekezzenek, grt. Fejben összerakta őket, hogy meccsenként csak 10ziccere legyen az ellenfélnek, a többi (se) rajta múlt.
Én úgy gondoltam mindig is, hogy az a csapat nyeri a BL-t, amelyik abban az évben a legjobb. Hát ez az utóbbi időkben (Chelsea, Inter) nem teljesen így alakult, de általában be szokott jönni. Sajnos idén nem ez történt. Igazából a játékfelfogásukkal nem vagyok megelégedve. Ellenünk védekeznek OK, Bayern ellen védekeznek OK, de az, hogy a Benfica, a Napoli, a Valencia és még sorolhatnám, hogy milyen csapatok ellen csak is 11 emberrel védekeznek, az szégyen. Mert ez a játék a kutyát nem érdekli. 1-2 alkalommal ezt el lehet játszani, de rendszeresen... Akinek meg van gyomra ahhoz, hogy ezt a szemetet be vegye, annak jó étvágyat hozzá :!:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.20. 11:50:43

LG!

Bezzeg amikor a M.U. ennél millióval többet tett a címért tavasszal (amikor megnyerték), és volt ennél sokkal-sokkal kevesebb mákja, akkor érdemtelenül nyerték, meg minden, most meg Chelsea esetében már nem is számít, igaz?

Ekkora egy következetlen divatfikázó fórumert ritkán látok.

Amúgy visszaolvasgatva, örülök pár ember véleményének, ők még nézik egy FOCI meccsen, hogy ki FOCIZIK. Persze ha még csak a döntőről lett volna szó...de egész tavasszal...

Többek között B99,Socio, és folytathatnám...

Jah arra várom a kérdéseket még,hogy ennyi pénzből nem lehetett volna vmi többel kirukkolni? Nem volt elég erős a keretük más játékhoz? Di Matteo érdeme? Hát motiválni tudta a csatárokat,hogy a 16osuknál védekezzenek, grt. Fejben összerakta őket, hogy meccsenként csak 10ziccere legyen az ellenfélnek, a többi (se) rajta múlt.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.20. 11:40:08

LG írta:
barca99 írta:Akik a Chelsea "mellé" állnak most, azok elismerik, hogy az utóbbi évek leggyengébb győztese Di Matteo csapata?
Miért, ettől jobb lesz, levon vmit az érdemükből? Ha mindig a legjobb nyerne, nagyon unalmas sport lenne a futball.
Nem ez volt a kérdés. :D

Ha elfogadjuk, hogy mindig a győztesnek van igaza, ergo legitimizálva van minden döntésük, akkor nagyon unalmas lenne minden focival foglalkozó fórum.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.05.20. 11:31:13

lluisllach89 írta:
bali 15 írta:. Irónikus, hogy ez nem éppen a Chelsea legsiekresebb szezonja,
Akkor melyik?

A Bl logó rá lesz gravírozva mind a 6 kapufára a Stamford Bridgen, és a fair play helyett a következő szlogen lesz a jövő évi mezen:

Say no to football. Ennyi pénzből a Fradi előbb húzta volna be.
Jaj, bocsi, rosszul fogalmaztam.
Formailag, nem a legjobb szezonja.
Válasz küldése