Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.18. 11:46:49

brazilfan írta:
2024.04.18. 11:31:56
Nagyon röviden, és az apró részletekbe nem belemenve, én úgy láttam, hogy a Real-City két meccse nem tartalmazott focira emlékeztető megoldásokat. (A mi párizsi odavágónk igen.) Szerintem a City nem volt képes váratlan húzásokra, és ez a játékosállománya minősége ismeretében csalódás volt.
Csak ennyi volt az észrevételem.
Ez egyáltalán nem igaz.
Pl a city odavágós mindhárom gólja váratlan húzásból született, legalábbis szerintem.

Tegnap is csináltak váratlan dolgokat, csak keveset, ez volt a gond. Több volt a statikus passzolgatás, talán 2-3 védők mögé, kerülés volt Doku behozataláig, az egy nagy hiba volt, hogy Grealish erőltette mindkét meccsen.

És ne felejtsük el, hogy azért a real kiválóan védekezett, alig volt olyan lövőhelyzete a citynek, amiből tényleg veszélyeztetni lehetett volna.
Természetesen mák is kell kibekkelni, ezt nem vitatom.
Pl ott a faktor, hogy Rodrygohoz tökéletesen kipattan a labda, még Silvához a kapufáról (ami eleve pech) pont úgy jön le, hogy ne lehessen kapura tenni.

Nagy energiákat mozgósított a city, el is fáradtak már a hosszabbításra teljesen. Ahogy DeBruyne fáradt, úgy estek vissza támadásaik minősége.

Kár érte, kb a Barca-Inter meccsen borult fel ennyire utoljára a pálya a bl-ben, a real a térfélen nem jött át 70 percig jóformán, brutális, hogy ott 30 méteres sávban zajlott a játékidő zöme. De pont emiatt is volt könnyebb dolga a madridnak, és nehéz a citynek, mert végig felállt védelem ellen kellett brusztolni.

Majd jövőre, tartja a mondás.
Realnak grat a 15.-hez, vagy már 16.? :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1941
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.18. 11:40:48

Nyiri81 írta:
2024.04.18. 09:17:40
A "Mi vagyunk a Real" semmi más mint sportpszichológia. Gondolom a Real stábja ezen a téren profi. Ezért lehet az hogy újonnan jövő játékosok is hamar adaptálják ezt a hangulatot. Nálunk 1 évtizede mindenki szétesik nincs normális mentális felkészítés. Szerintem botrányos ami sportpszichológia szinten megy nálunk. Mintha egy csapat óvodás lenne a pályán akinek ha valami nem sikerül akkor leül a sarokba sírni. Ennyi az egész. Ha elhiszed hogy sikerül és ezt csapatszinten tudod hozni akkor tényleg sikerül. Én nem bánkódom ha megnynerik újra. Akárhogy is de meg fogják érdemelni. Nem lehet mindent ráfogni a mákra. 5x nincs mák.
Így is van. Nekem senki nem magyarázza meg, hogy "gyenge a keretünk". Nem a legütősebb a keretünk, de azt a küszöböt minőségben igenis megüti, hogy ne feltétlenül adjunk le egy kétgólos előnyt. Ha a tegnapi Realt átöltöztetjük gránátvörös-kékbe, kapnak a City-től tegnap 5 gólt.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.04.18. 11:38:42

brazilfan írta:
2024.04.18. 11:31:56
Nagyon röviden, és az apró részletekbe nem belemenve, én úgy láttam, hogy a Real-City két meccse nem tartalmazott focira emlékeztető megoldásokat. (A mi párizsi odavágónk igen.) Szerintem a City nem volt képes váratlan húzásokra, és ez a játékosállománya minősége ismeretében csalódás volt.
Csak ennyi volt az észrevételem.
Aham…az odavagot kb az utobbi 10 ev legjobb bl meccsenek tartjak. A visszavago nyilvan kevesbe volt latvanyos, de ez valahol ertheto.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.18. 11:31:56

Nagyon röviden, és az apró részletekbe nem belemenve, én úgy láttam, hogy a Real-City két meccse nem tartalmazott focira emlékeztető megoldásokat. (A mi párizsi odavágónk igen.) Szerintem a City nem volt képes váratlan húzásokra, és ez a játékosállománya minősége ismeretében csalódás volt.
Csak ennyi volt az észrevételem.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.18. 11:16:59

brazilfan írta:
2024.04.18. 09:39:45
Ahhoz kellene gratulálni, hogy 120 perc alatt alig mentek át a felezőn, és a végén a City eggyel több 11-est hibázott el?
Rodrygo a tök üresen kapott labdát három méterről, lábszárral belelőtte a kapusba (a kipattanót nem). Rüdiger fölé rúgta a kihagyhatatlant. Voltak-e tisztelni való, futballra emlékeztető megoldásai a Realnak?
1. Ha nekünk valami csoda folytán sikerült volna kibekkelni a PSG ellen, ugyanez lenne a véleményed?
2. A történelemkönyvekbe nem az fog bekerülni, hogy X-szeres BL győztes a Real, igaz antifocival.....Csak a BL győzelem.
3. Talán, ami a legfontosabb. Ők BL döntőért mennek, mi max a LaLiga 2. helyéért.

Nyilván gratulálni nem kell, de elismerni, azt lehet.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2451
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.18. 11:07:40

Örülök, hogy a két besztlíges kizúgott. Egyetlen csapatuk sincs az elődöntőben. Hozzáteszem, két német csapatnak is sikerült a bejutás. Ha két besztlíges lenne, a csapból is az folyna mindenhol, hogy így besztlíg, úgy besztlíg, úgyhogy nagyon örülök, hogy kiejtették az összeset. A felét már szerencsére a csoportkörben.

Emellett annak is nagyon örülök, hogy csupán egy olajos csapat jutott a négy közé. Innentől már bárki megnyerheti felőlem, csak ne az olajos PSG. Reménytkeltő páros olajosverés volt tegnap, ennek igen örülök, szorítottam a Bayernnek és a Madridnak is.

A lenti vitával kapcsolatban, én azt gondolom, hogy a támadásban gyengébb csapat azt tudja tenni, hogy kibekkeli a meccset. A Real Madrid pontosan ezt tette. Nekünk is ezt kellett volna tennünk, csak ők képesek voltak rá, mi meg nem. Az odavágót történelmi győzelemként értékeltem, mert végre underdogként voltunk képesek győzni. Nekünk van egy játékfilozófiánk, ami akkor nyerő, ha mi vagyunk az erősebb csapat. De arra az esetre nem volt soha forgatókönyvünk, ha mi voltunk a gyengébb csapat. Sosem tudtunk beállni bekkelni és kihúzni, mi akkor is úgy játszottunk, mintha mi lennénk az erősebb csapat, és sorra kaptuk emiatt a nagy veréseket a BL-ben. A PSG elleni odavágón végre képesek voltunk úgy győzni, hogy a PSG birtokolta többet a labdát, és a mérkőzés nagy része a mi térfelünkön zajlott. Ennek ellenére underdogként képesek voltunk győzni. A második mérkőzésen ez sajnos nem sikerült, tanulnunk kell még ezt. Mi csak akkor nyertünk BEK-et, BL-t, amikor mi voltunk a legerősebb csapat. Egyelőre még tanulnunk kell azt a műfajt, amikor nem mi vagyunk az erősebbek. A Real Madrid tudja ezt, érdemes tanulni tőlük.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.18. 11:06:29

brazilfan írta:
2024.04.18. 09:39:45
Ahhoz kellene gratulálni, hogy 120 perc alatt alig mentek át a felezőn, és a végén a City eggyel több 11-est hibázott el?
Rodrygo a tök üresen kapott labdát három méterről, lábszárral belelőtte a kapusba (a kipattanót nem). Rüdiger fölé rúgta a kihagyhatatlant. Voltak-e tisztelni való, futballra emlékeztető megoldásai a Realnak?
Legyőzte a City a Realt?
A két mérkőzés alatt összesen hány perc lehetősége volt a Citynek ahhoz, hogy csak egy gólocskával többet szrezzen, mint az aktuális ellenfele?
efrijegevaga
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2022.09.02. 15:12:31

2024.04.18. 10:31:12

Nem szeretem a Real Madridot én sem, ahogy gondolom ezen a fórumon sokan így vannak ezzel, ráadásul nálunk a családban az a vicces helyzet állt elő, hogy a három gyermekem közül az egyik Real Madrid szurkoló, míg a többi barcás, ahogy én is. Van is belőle konfliktus olykor. Ezért nekik is elmondom, hogy próbáljunk meg úgy szurkolni, hogy a másikat tiszteljük. Ez alapvetés.

És hát hozzáteszem, tegnap sem a Reálnak szurkoltam. És nem is ők voltak a jobbak a pályán, de az a fegyelem, munka, amit bemutattak, az elismerésre méltó. Ez volt az egyetlen lehetőségük és megragadták. Küzdeni akarás, hit, alázat. Sorolhatnám, miért nem szeretem őket, de ezen a ponton fejet hajtok előttük. Persze a MC jobban játszott a meccs nagy részében, de gólt nem tudtak többet lőni. A foci pedig az eredményességről szól. És ők megragadták az egyetlen esélyüket.

Mentalitást tekintve van mit tanulni tőlük.

De hozzáteszem, a Barca egy nagyon fiatal csapat, szerintem van előttük jövő. A nagyság is benne van ebben a sztoriban lehetőségként.

Ehhez sok munka, hit és alázat kell. Szerintem van a barcás fiúkban is sok. De tanulniuk kell. A PSG elleni meccs például egy nagyon jó tanulmányi kirándulás volt. Cinikusan hangzik, de tényleg nem annak szántam. Tényleg sokat lehet tanulni abból a meccsből.

Hétvégén El classico. Nem nekünk áll a zászló. Ráadásul ők az egekben, mi meg a padlón. Tehát van feladat.

De mivel látom, hogy jó formában voltak a srácok, utóbbi időben jól játszottak, nem vagyunk esélytelenek. De mentálisan össze kell őket szedni. A hibák kijavítását meg el lehet kezdeni. Ha nem sikerül, akkor sem történik tragédia. Ebben a szezonban a Barcának már nemigen van veszítenivalója.

Szóval hajrá Barca! Minden sorozat egyszer végeszakad. a jó is és a rossz is.

Azt hiszem a végére egészen Coelho magasságokba is eljutottam :D :D :D



brazilfan írta:
2024.04.18. 09:39:45
Alcantara írta:
2024.04.18. 08:44:08
Yokozuna írta:
2024.04.18. 08:28:00
Ócska bunkerfocival kihúzták a 120 percet. Nem tudom mihez gratulálnak itt egyesek a barca fórumon?
Ez lenne a követendő példa a Barcelona számára? Remélem nem.
Mondjuk egy másik csapat győzelméhez. Nem ördögtől való gondolat tisztelni az ellenfelet, ahogy a fórumon is a másik véleményét. Ki mit tart ócskának. Én például azt, amikor a másik véleményét nem tisztelik és degradálva próbálják felülírni.
Ahhoz kellene gratulálni, hogy 120 perc alatt alig mentek át a felezőn, és a végén a City eggyel több 11-est hibázott el?
Rodrygo a tök üresen kapott labdát három méterről, lábszárral belelőtte a kapusba (a kipattanót nem). Rüdiger fölé rúgta a kihagyhatatlant. Voltak-e tisztelni való, futballra emlékeztető megoldásai a Realnak?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.18. 10:13:33

Sokat változik a foci, meg a hozzáállás. Én is dicsérem a Madridot a védekezésük miatt, és örülök, hogy most nem egy bírói hiba miatt jutnak tovább, de 10-12 éve mi pont ugyanazt csináltuk, mint a City, akik pedig ellenünk bunkerfociztak, ráadásul sikeresen, azok ki voltak kiáltva az antifoci királyainak :D

Persze ebben benne van, hogy az emberek nagy részének nem Peppel van bajuk, vagy a City stílusával, csak olajos csapat révén inkább szurkolnak a Madridnak, amivel nincs baj. Ahogy írtam is, szerintem Pep nem taktikázta el a kezdőt, egy hibát csináltak hátul, azt ki is használta a Madrid, utána meg volt gyakorlatilag 100 perc bekkelés. Játszott ennél 5x rosszabbul a City, lehetőségek megvoltak, kezükben volt az irányítás, ahogy nekünk is megvolt a meccs elején kedden. Innentől kezdve meglepne, ha bárki megállítaná a Madridot, bár az a negyeddöntőkből kiderült, hogy nagy fordulatok vannak.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.18. 09:43:45

Szerintem kimerítő választ adtam az általad idézett hozzászólásomban, nem kívánom ismételni. Folytasd nyugodtan a kötekedést, sok sikert hozzá.Tudom miért csinálod, nehezen emészted, hogy anno összegyűlt 5 törölt hozzászólásod és rámjutott a feladat, ennek következtében telesírtad a párnát minden modinál privátban...eredménytelenül.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.18. 09:39:45

Alcantara írta:
2024.04.18. 08:44:08
Yokozuna írta:
2024.04.18. 08:28:00
Ócska bunkerfocival kihúzták a 120 percet. Nem tudom mihez gratulálnak itt egyesek a barca fórumon?
Ez lenne a követendő példa a Barcelona számára? Remélem nem.
Mondjuk egy másik csapat győzelméhez. Nem ördögtől való gondolat tisztelni az ellenfelet, ahogy a fórumon is a másik véleményét. Ki mit tart ócskának. Én például azt, amikor a másik véleményét nem tisztelik és degradálva próbálják felülírni.
Ahhoz kellene gratulálni, hogy 120 perc alatt alig mentek át a felezőn, és a végén a City eggyel több 11-est hibázott el?
Rodrygo a tök üresen kapott labdát három méterről, lábszárral belelőtte a kapusba (a kipattanót nem). Rüdiger fölé rúgta a kihagyhatatlant. Voltak-e tisztelni való, futballra emlékeztető megoldásai a Realnak?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.18. 09:37:04

Mondjuk mi ugyanazt csináltuk a PSG ellen, mint a Real a City ellen. "Kiscsapatos védekezés". A különbség annyi, hogy mi a tescos változatot adtuk elő, a Real pedig a top verziót tolta. Nekem egyik sem tetszett, de ha már választani kell a siker szempontjából, nem a tescos verzióra szavazok, mert az látjuk mire elég.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.04.18. 09:21:27

Yokozuna írta:
2024.04.18. 08:28:00
Ócska bunkerfocival kihúzták a 120 percet. Nem tudom mihez gratulálnak itt egyesek a barca fórumon?
Ez lenne a követendő példa a Barcelona számára? Remélem nem.
Írnak itt összevásárolt angol csapatokról. A real hogyan szerzi a játékosait, a szurkolók dobják össze a pénzt? Mert nem saját nevelések, az biztos.
Mondjuk a psg ellen egy ilyen mentalitas ket gol forban tovabbjutast ert volna a barcanak. Jovore meg lehet mutatni a city ellen az egyenes kieses szakaszban a visszavagon, hogy mi a jo foci. Good luck!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.04.18. 09:17:40

A "Mi vagyunk a Real" semmi más mint sportpszichológia. Gondolom a Real stábja ezen a téren profi. Ezért lehet az hogy újonnan jövő játékosok is hamar adaptálják ezt a hangulatot. Nálunk 1 évtizede mindenki szétesik nincs normális mentális felkészítés. Szerintem botrányos ami sportpszichológia szinten megy nálunk. Mintha egy csapat óvodás lenne a pályán akinek ha valami nem sikerül akkor leül a sarokba sírni. Ennyi az egész. Ha elhiszed hogy sikerül és ezt csapatszinten tudod hozni akkor tényleg sikerül. Én nem bánkódom ha megnynerik újra. Akárhogy is de meg fogják érdemelni. Nem lehet mindent ráfogni a mákra. 5x nincs mák.
Csak is Puyol
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.04.18. 09:06:13

Alcantara írta:
2024.04.18. 08:44:08
Yokozuna írta:
2024.04.18. 08:28:00
Ócska bunkerfocival kihúzták a 120 percet. Nem tudom mihez gratulálnak itt egyesek a barca fórumon?
Ez lenne a követendő példa a Barcelona számára? Remélem nem.
Mondjuk egy másik csapat győzelméhez. Nem ördögtől való gondolat tisztelni az ellenfelet, ahogy a fórumon is a másik véleményét. Ki mit tart ócskának. Én például azt, amikor a másik véleményét nem tisztelik és degradálva próbálják felülírni.
Bocsánat, ha degradáltam, én csak kérdéseket tettem fel. Tisztelem mások véleményét, de ha szó nélkül hagyom az sem a legjobb megoldás.
Azt is elfogadom, ha valakinek tetszett ez a foci.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.04.18. 08:57:31

ocsike83 írta:
2024.04.18. 08:38:03
Tegnap néztem őket. Nekem egy játékos nem kellene tőlük.
De ezért a "mivagyunkamadrid" érzésért mindent beálldoznék. Nem fosnak be senki ellen, szépen teszik a dolgukat. Ha támadni kell támadnak, ha védekezni, akkor védekezni. Ha 2 gólos hátrányban vannak, sem esnek össze.
És jön egy új játékos, azonnal magába szippantja ezt az érzést.
Nálunk meg elfelejt focizni.....
Szerintem ebben a kommentben benne van minden, amit legalább tíz éve gondolok. Én hiszek benne, hogy ötből minimum hármat így nyertek, és nem azért, mert tudásban kimagaslottak. Persze bírói hibák, részrehajlások mindig vannak feléjük, de amikor egyszerűen csak fel kell csatoni a falloszt, kimenni és lerendezni az ellenfelet, na ők abban csillagos ötösök. Nincs ilyen lerohadás, mint nálunk, egyfolytában. Nincs 2-8, amikor ott van még Messi is, Piqué is, Busquets is a csapatban. Ha kikapnak 4:0-ra, olyan szinten magukra veszik, hogy utána megnyerik a bajnokságot, vagy rákövetkező évben egy BL-t is. Még Tata Martinoval is nyernének valamit. Az utolsó nagy bukás a padjukon azt hiszem Schuster volt, de akkor talán all-time mélyponton is volt a Madrid, illetve Guardiola befűtött. Mikor volt ez, 15 éve? Szóval olyan tagadhatatlan érdemeik és győztes mentalitásuk van, amit sehogy nem tud senki kimagyarázni. És azt sem, hogy miért ennyire mocskosul tutyimutyi a Barca. Nem nyalakodás ez, utálom a tényt, hogy ezek a tények. De bakker, ha fele ennyink lenne attitűdben, abból az öt legutóbbi BL címükből legalább kettő biztosan nálunk volna.

Most kaparjuk az aprót Cancelóra, mint a hajléktalanok a kannás borra; épül a Camp Nou, csak tartalom nem lesz benne; az egyik legnagyobb legendánk az edző és arra nem képes, hogy befogja a pofáját és ne a bírónak ugasson, hanem a csapatnak, hogy növesszenek bronzheréket a feladathoz, folyamatosan kiállítgatja magát, a szöges ellentéte a játékoskarrierjének. Vakarjuk a Barca DNS-t, ami inkább egy nagy hazugság arra, hogy egy koldusbotra jutott, patinát vesztett társaság vagyunk, akinek nincs pénze edzőre sem, de majd Maruqeztől várjuk, hogy bármivel többet is tegyen, mint Xavi. Egy nagy nyaralókörzet a klub, készül az új 2010-es évek Milanja a személyünkben. A lelkes kis tacskókon kívül, akik még a felszínen tartják a klubot, hogy ne valahogy a bajnoki 4. helyért menjünk, az egyedüli aki kivívta a tiszteletet a szememben, az maga Gündogan. Őszintén, egy töröktől igazi alibit vártam, Turan 2-nek gondoltam. Köszönöm, hogy legalább ő megmutatja, hogy mi a futball, Lewandowskit jól pofán is kéne csapkodni. És mindenkinek is a tiszteletem a fórumon, hogy bírják még ezt heti szinten nézni, amellett, hogy annyi remek szórakozás van a világon, ami nem hogy nem tosz fel, hanem még valóban szórakoztat is. :)

Egyébként az UEFÁ-nál sem lehetne rákérdezni, hogy amúgy mit szólnak hozzá, hogy folyamatosan köcs.ögöl a liga vezetősége és most már nyilvánvaló versenytorzítás folyik? Valamelyik cikkben írtátok itt, hogy ha De Jongot vagy Raphinát eladnánk 70-80-ért, a költségvetésben bevétel helyett -4 millió euróként jelentkezne ráadásul? Hol élünk? Laporta ilyenkor miért nem ugat? "Visszatérünk még" El sem mentünk sehonnan az elmúlt öt évben, nem hogy visszatérünk. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.18. 08:44:08

Yokozuna írta:
2024.04.18. 08:28:00
Ócska bunkerfocival kihúzták a 120 percet. Nem tudom mihez gratulálnak itt egyesek a barca fórumon?
Ez lenne a követendő példa a Barcelona számára? Remélem nem.
Mondjuk egy másik csapat győzelméhez. Nem ördögtől való gondolat tisztelni az ellenfelet, ahogy a fórumon is a másik véleményét. Ki mit tart ócskának. Én például azt, amikor a másik véleményét nem tisztelik és degradálva próbálják felülírni.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.18. 08:38:03

Tegnap néztem őket. Nekem egy játékos nem kellene tőlük.
De ezért a "mivagyunkamadrid" érzésért mindent beálldoznék. Nem fosnak be senki ellen, szépen teszik a dolgukat. Ha támadni kell támadnak, ha védekezni, akkor védekezni. Ha 2 gólos hátrányban vannak, sem esnek össze.
És jön egy új játékos, azonnal magába szippantja ezt az érzést.
Nálunk meg elfelejt focizni.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.04.18. 08:28:00

Ócska bunkerfocival kihúzták a 120 percet. Nem tudom mihez gratulálnak itt egyesek a barca fórumon?
Ez lenne a követendő példa a Barcelona számára? Remélem nem.
Írnak itt összevásárolt angol csapatokról. A real hogyan szerzi a játékosait, a szurkolók dobják össze a pénzt? Mert nem saját nevelések, az biztos.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.18. 08:13:44

Bravó! Vagy nem tudom, mit kellene mondani, a Real kihúzta egy góllal a City körbeadogatós, fantáziátlan próbálkozásait.
Már a madridi odavágón feltűnt, hogy a City mindhárom gólja távoli (a háromból kettő is a 16-oson kívüli) lövésből született. Egyedül Rodrygo akkori gólja, és főleg Vinicius passza emlékeztetett arra, amit én focinak gondolok.
Olyan fineszes gól pedig, mint amilyet Pedri átemelős passza után Raphinha lőtt Párizsban, a Real–City nyolc gólja közül egy sem volt.
Szóval megnyerheti a Real, de nekem nem ez a foci.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.04.18. 06:34:37

Nah akkor a Real újra megnyeri a BLt.
Csak is Puyol
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.18. 06:22:11

bence0330 írta:
2024.04.18. 00:56:11
Az a bizonyos mondás a 11 emberrel és a németekkel asszem idejétmúlt lett. :D A mondás maradhat, csak a csapatot kell kicserélni.
Mondjuk most azért ott van két német csapat az elődöntőben, és EL-ben is egész jó esélye Xabiéknak, de értem mire gondolsz. :) Mióta a 14-ben hosszú idő után odaértek, az ő sorozatuk a BL. Ha pocsék formában vannak is, a BL-himnuszt meghallják, hogy felszívják magukat tőle. Nálunk meg az ellenkezője van, mégha idén nem is az egész párharcra estünk szét, de néhány csúnya hiba jött a semmiből, és elég volt.

Innen bizony a Real favorit, de azért csak le kell játszania még 3 meccset. A Bayern-ben kicsit bízom, mégha nincsenek is idén akkora formában, és rossz emlékeik vannak a Real ellen az utóbbi évkből, de ahogy Lucho mondta, minden sorozat egyszer megszakad.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4958
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.04.18. 02:55:28

Innentől sima real. Hihetetlen.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.18. 01:26:00

Lám-lám, a szuper, világ összes pénzét odarabolt angol kluboktól elbúcsúztunk.
Most igazán sajnálom, hogy az ATMA és mi is kiejtettük magunkat, nagyon könnyen lehetett volna 3 spanyol a legjobb 4 közt.
De azért így is jó: Két német, egy spanyol, egy francia. A legjobb nyolc közt pedig három spanyol volt.

A Real meg eszméletlen hogy megcsinálta, azért ilyenkor érzem azt, hogy Guardiola is túl van értékelve kicsit.
És persze, volt szerencse is a Real részéről, de az első meccsen szerintem ők voltak a jobbak, a bíró is kissé ellenük volt.. És a mai meccsen is volt 3-4 ordító ziccerük is. Miközben a keretük évről évre gyengül, évek óta MBappenak csinálják a helyet. Rordygoék gólerősebbek, mint nálunk Torresék, de amúgy semmivel nem komplettebb játékosok, szerintem a Realban ugyanilyen gólerős lenne Trres is, ahogy a válogatottban is az.

És akkor a támadó csere a szerencsétlen Józsika, már bocsánat. Középpályán Camavinga és Valverde nagyon jók, de nem szupersztárok és mellettük van a max 40 percet bíró Kroos, akinek a cseréje a 20 percet (se) bíró Modric. A védelemben Carvajal és Rüdiger menetrendszerint óriásiakat bakizik meccsenként két-két alkalommal. A kapusuk csere kapus. Szerintem a Real játékosainak saját anyukájuk sem hitt a gyerekeikben, a világon senki, de ők maguk igen és ez pont elég is volt nekik.
És ilyen csapattal verik (megint) a cityt, sztáredző, sztárjátékosok, végtelen lehetőség...

Guardiola nem először ejti ki a saját csapatát, lehet, hogy nagyon okos dolgokat talál ki, de hogy menet közben nem ismeri el és fel a tévedéseit, az egyértelmű.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.18. 00:56:11

Az a bizonyos mondás a 11 emberrel és a németekkel asszem idejétmúlt lett. :D A mondás maradhat, csak a csapatot kell kicserélni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése