Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2012.04.18. 23:25:39

IvánC írta: Az lehet, de ilyet szinte lehetetlen észrevenni a másodperc töredéke alatt, feleslegesen túl van tárgyalva a téma.
Egyetértek, elméletileg a támadó focit kell támogatni, ha bizonytalan a helyzet. Az én szememben sokkal nagyobb hiba, ha egy szabályos gólt nem adnak meg les címen, mintha egy nehezen észrevehető lest engednek tovább.

Egyébként megmondom őszintén, hogy a Madridnak fogok szurkolni, amennyiben Messiék kiharcolják a továbbjutást, mivel őket jobban ismerjük és az utóbbi időben nem játszanak jól a Barca ellen. Míg a németek ellen érhet meglepetés, plusz a hazai pálya is sokat segíthet a bajoroknak.
Avatar
IvánC
Madridista
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2008.12.10. 15:55:24
Tartózkodási hely: Brno, Osztrák-Magyar Birodalom

2012.04.18. 23:06:44

Tökmind1, h hozzáér-e, mert a szabály szerint úgy van, h ha zavarja a kapust, akkor lesnek számít
Az lehet, de ilyet szinte lehetetlen észrevenni a másodperc töredéke alatt, feleslegesen túl van tárgyalva a téma. Nem kellett volna beleszarni a meccsbe az utolsó fél órában és nem lett volna probléma.

Kicsit úgy érzem, hogy mi és ti is inkább a szombati meccsen voltunk fejben és ezt használta ki a Bayern ill. most a Cselszkij.
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.18. 19:35:59

Jó kis meccs volt a tegnapi, nem vártam ennyire nyílt odavágót. A Bayern megérdemelten nyert, többet tettek a győzelemért, a Real nem játszott igazán néha kicsit könnyelműnek éreztem őket, főként CR-t. Nagyon sokat érhet Gomez gólja, konkrétan szerintem a továbbjutást. :) A Realnak mennie kell előre, ezt is várja el tőlük mindenki, és az eredmény is megköveteli. Ez pedig tökéletes helyzetet teremt a bajoroknak. A Robben-Ribery duó ha egy kontrát is végig visz szerintem eldőlt. Főleg ha ők rúgják az 1. gólt. A tegnapi Bayern pozitív meglepetés volt, azért a gratulációig nem megyek el, de tény nagy lépést tettek afelé hogy kiejtsék a Realt! :D
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.04.18. 18:55:17

sjd írta:

Viszont! Ha ellenféltől kapja a labdát, nincs les, már pedig az egyik Real-védő sztem beleért a lövésbe
Ez ilyenkor irreleváns, mert a lövés pillanatában már lesen volt, és ilyenkor azt kell nézni. Tehát ha pl van egy olyan szituáció, hogy Messi áll a 11-es ponton, a védősor meg a 16-os vonalán, középen Xavi hozza a labdát, ki akarná lőni jobbra Alves-nek, de egy védő belelép az átadásba a 16-os sarkán, és a labda odapattan a 11-es ponton álló Messihez, akkor mivel Xavi átadása pillanatában lesen volt, így az is les. Csak akkor nincs les, ha a védő haza akarja passzolni a labdát a kapusnak, és a támadó lecsap rá.
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.18. 18:49:10

fcbarca0827 írta:Nem azért mondják erre, hogy les volt, mert hozzáért volna, hanem mert lesen állt pont Casillas előtt, ezzel zavarva őt.
Köszi :)
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.18. 18:48:28

samy85 írta:http://www.youtube.com/watch?v=yEMDvZk4xfQ
Valaki mondja meg már szerintetek les volt a Ribery találata, mert Alaba beleér azt mondják... nem oszt nem szoroz, csak itt nálunk nem tudom megmagyarázni srácoknak h nem ért hozzá senki. mert én úgy látom hogy senki sem ér hozzá!
Tökmind1, h hozzáér-e, mert a szabály szerint úgy van, h ha zavarja a kapust, akkor lesnek számít

"Az is lesnek számít, ha a támadó játékos nem ér labdához, de zavarja ellenfelét, például a kapust a védekezésben."

Viszont! Ha ellenféltől kapja a labdát, nincs les, már pedig az egyik Real-védő sztem beleért a lövésbe
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2012.04.18. 18:49:25-kor.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.04.18. 18:47:08

samy85 írta: http://www.youtube.com/watch?v=yEMDvZk4xfQ
Valaki mondja meg már szerintetek les volt a Ribery találata, mert Alaba beleér azt mondják... nem oszt nem szoroz, csak itt nálunk nem tudom megmagyarázni srácoknak h nem ért hozzá senki. mert én úgy látom hogy senki sem ér hozzá!
Nem azért mondják erre, hogy les volt, mert hozzáért volna, hanem mert lesen állt pont Casillas előtt, ezzel zavarva őt.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.18. 18:45:17

http://www.youtube.com/watch?v=yEMDvZk4xfQ
Valaki mondja meg már szerintetek les volt a Ribery találata, mert Alaba beleér azt mondják... nem oszt nem szoroz, csak itt nálunk nem tudom megmagyarázni srácoknak h nem ért hozzá senki. mert én úgy látom hogy senki sem ér hozzá!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.18. 16:08:03

bence-barca írta:
ab1daL írta:
Nálunk Puyi és Masch kell, hogy figyeljen a sárgára.
De akkor, már ink ma kapják meg, mint a visszavágón, ahol egy esetleges döntőről hiányozhatnak... :?
Gondolom ez az eredménytől függő lesz. Én speciel Puyit nem is kezdetném, aztán ha úgy alakul, akkor a visszavágón már nem is kell játszania. De az is lehet, hogy le lesznek cserélve. Nem tudom. De azért ha rossz eredményt érünk el, Puyol és Masche nélkül ez egy nagyon sebezhető csapat lenne. Bár előfordulhat, hogy simán megoldanánk. Döntsük el ma a továbbjutást és nem kell aggódni a sárgák miatt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.18. 16:04:42

ab1daL írta:
Nálunk Puyi és Masch kell, hogy figyeljen a sárgára.
De akkor, már ink ma kapják meg, mint a visszavágón, ahol egy esetleges döntőről hiányozhatnak... :?
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3470
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.18. 15:54:13

Négy játékos - Xabi Alonso, Higuaín, Sergio Ramos és Coentrao - amennyiben besárgul a madridi visszavágón a Bayern ellen és bejut a fináléba, úgy ki kell hagynia a döntőt.

Tehát nem törlődnek a sárga lapok. Ez esetben, ha bejutna a Bayern a döntőbe, gyakorlatilag szinte a B csapat játszana, mert ott meg 7 játékos van eltiltás veszélyben.

Nálunk Puyi és Masch kell, hogy figyeljen a sárgára.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.18. 15:00:05

lluisllach89 írta:
sjd írta:...
Egy ideje már akartam kérdezni hogy a Real elleni derbikre cseréltél avát, vagy tényleg szereted a Bayernt? :D
Én csak szezonálisan szeretem a Bayernt, a Real-elleni BL-elődöntők idején például igen, az év többi részében meg nem :D
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.04.18. 14:09:46

hathárom.hu
Csiki-csuki Real-módra
Egy végletekig kijátszott akció végén a német válogatott középpályás Cristiano Ronaldo passzát egy méterről helyezte a kapuba.
Hihetetlen. Ronaldo vak lövés, Benzema szr átvétel ill Wattsba illő kapura lövés. Tudatosság win. :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.18. 14:00:10

Game90 írta:Özil gólja:
http://bennyhillifier.com/?id=9qLjBSKhQ-E
Már vártam tőled :D

Lahm-ot nézze mindenki, tényleg mint fing a gatyában...Össze-vissza megy :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.18. 13:55:25

A jó drága Real Madrid Marceloval az élen.
Itt Fabregast: http://www.youtube.com/watch?v=lPLyAtSzA-s
Itt Müllert: http://www.youtube.com/watch?v=vCoDI3a5_wQ

Kísértetiesen hasonló szituációk. De hát mit várjunk napjaink Realjától? Egyszer megégnek, akkor egyből a bírózás megy és természetesen a végén már mindenkit szét kell rúgni. Ramosnak is volt egy gyönyörű belépője, az is talány, hogy Alonso, hogy fejezte be a meccset. Szánalmas egy társaság. Bár azt se tudom, hogy Marcelot miért nem állította ki? Nem is a labdára ment, nem hiszem, hogy térdmagasságban akarta elrúgni a földön lévő labdát. Egyértelmű ez a szituáció is... De biztos én vagyok az elfogult "ősbayernesként". Már meg sem lepődök ezeken a szituációkon. Őstulok egy társaság. Nincs erre jobb jelző. Bár azon jókat mosolyogtam, hogy CR ismét önmagát mutatta és dobálta magát. Az tényleg vicces volt. :D És, hogy mi vagyunk a színészek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2012.04.18. 14:01:39-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.04.18. 13:53:09

Szerintem jobb volt a Bayern, 1-1 után bőven, de ebben némi tudatosságot éreztem a Real részéről, nem akartak ők már akkor küzdeni nagyon, lesz egy fontos Clásicó, meg jövő héten otthon egy visszavágó, megvan az idegenbeli gól, elég az. Sajnálom, hogy csak 1et ütött a Bayern, Gomez lőhetett volna hármat is akár. Így azt mondom, hogy 70-30% a Realnak, mert hiába kaptak most ki, otthon, elszántan, 90 percig küzdve szerintem szétszedik a németeket.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.04.18. 13:49:26

Özil gólja:
http://bennyhillifier.com/?id=9qLjBSKhQ-E

Bayern meg kemény ellenfél lesz a RMadrid-nak a Bernabeu-ban is, nem szabad leírni a németeket. Bár hatalmas jelentősége lesz, hogy ki lövi az 1. gólt (mekkora igazságot mondtam).

Remélem a Chelsea a következő 3 meccsén összehoz 1 döntetlent meg 2 vereséget (Barca 2x és az Arsenal lesz az ellenfél).
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Nus3
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.04.18. 13:26:09

2012.04.18. 13:35:50

Szerintem jogos volt a Bayern győzelme abszolut!
Ezzel a reallal a fő gond, h évek óta semmi jelentős kupát nem nyertek.
Túl nagy a nyomás rajtuk! Ott a világsztár Ronaldo, akit nem utálok, jó játékosnak tartom, igaz a Manchesternél 1 Jászai Mari díjat kaphatott volna annyit színészkedett. No mind1 azóta már Busquets átvette a helyét, na őt viszont rühellem, jobb lenne nélküle a Barca!
Szóval a realon nagy a nyomás ez a generáció örökölte a galaktikus 11 hirnevét, Zidánék tényleg jók voltak!
Pepe nem tudom mit keres még az élvonalban az egy totális elmebeteg és Ramost is megutáltam mostanában. Hamar elszáll a fejük. Szomorú, hogy ide jutott a real és ezt még az is fokozza, hogy azt a flegma, arrogáns, nagyképű Murinhot rakták oda edzőnek... Azthiszem erre mondják a zsák mindíg megtalálja a foltját :))
Visca BARCA! mert: MES QUE UN CLUB. és Villa gyere már vissza te igazi csatár vagy nem úgy mint Gomez... :P
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2012.04.18. 11:01:19

samy85 írta:Én csak annyit mondok, ha a Bayern-nek 1 csatára van legalább a pályán, akkor nyerhettek volna 4-1re is... Ez a Gomez katasztrófa... egyenlő a 0val a játéka.... Mindazonáltal számomra eléggé kitűnt hogy mennyire 2 emberes ez a Német csapat. Jól ment Riberynek pörgött. Robben inkább csk próbálkozott de annyira nem ment neki! igazából ők ketten a széleken viszik a csapatot néha kiegészülve 1 Müllerrel, 1 Schweinsteigerrel. Bár tegnap mindenki átlag volt, vagy az alatt Ribery játszott nagyon feltűnően jól.
Azért az hogy Gomez 0, az túlzás. Tény, hogy nem technikás játékos, de mindig jó helyen van, sokat fejelt a tegnapi meccsen, meg 1 gólt is szerzett. Bundesligaban 25 gólos, BL-ben 12 ez azt mutatja, hogy azért tud valamit, jókor van jó helyen, de egy klasszikus csatárnak ez a feladata. Meg jó fej is, egyik nyilatkozatából ugy tünt: "Nem hasonlitom magam Messihez, de már ne kérjek elnézést, ha sok gólt rugok". Ami Riberyt illeti, nagyon jól játszott. Ha Robben és Ribery Madridban jól játszik, Gomez meg jó helyen lesz, akkor a Bayern gólt fog szerezni, és onnan a Realnak nehéz dolga lesz.
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.18. 10:34:04

Én csak annyit mondok, ha a Bayern-nek 1 csatára van legalább a pályán, akkor nyerhettek volna 4-1re is... Ez a Gomez katasztrófa... egyenlő a 0val a játéka.... Mindazonáltal számomra eléggé kitűnt hogy mennyire 2 emberes ez a Német csapat. Jól ment Riberynek pörgött. Robben inkább csk próbálkozott de annyira nem ment neki! igazából ők ketten a széleken viszik a csapatot néha kiegészülve 1 Müllerrel, 1 Schweinsteigerrel. Bár tegnap mindenki átlag volt, vagy az alatt Ribery játszott nagyon feltűnően jól.
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.04.18. 10:17:06

sjd írta:...
Egy ideje már akartam kérdezni hogy a Real elleni derbikre cseréltél avát, vagy tényleg szereted a Bayernt? :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.04.18. 09:38:50

ami a Bayern első gólját illeti a kérdés úgy tudom azon múlhatott, hogy passzív volt e a lesen álló?! ezt pedig eldönteni igencsak nehéz, még utólag sem biztos, hogy gátolta volna Casillast, de nekem az a legjobb érv, hogy a játékosok jószerével nem is reklamáltak!
A Real gólját visszanézve a védelmi hibákon túl az volt a döntő, hogy a kapus úgy látta, hogy a labda kimegy!!! csak elfeküdt előtte, inkább arra ügyelve, hogy ne érjen hozzá!
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2012.04.18. 09:15:26

Jó lesz a visszavágó
Ebben én is biztos vagyok, ez a Bayern erős, nem lesz könnyű dolga a Realnak. De a mai meccset is nagyon várom, remélem győzünk.
Visca Barca!
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2012.04.18. 08:15:17

recrea írta: Nekem feltűnő volt, h sok területet hagytak a Real játékosok számára
Nekem pont néha az ellenkezője tűnt fel! Sokszor olyan simán átment a München, hogy ha kicsit is koncentráltabban játszanak, akkor ez a meccs nagyobb különbségű is lehetett volna! Jó lesz a visszavágó :)
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.18. 08:05:05

Jó meccs volt, viszont nem voltam annyira elájulva tőle, mint Hajdú B. Hajtós, nagy iramú mérkőzés volt, de azt nem mondanám, h bővelkedett a helyzetekben, klasszis megoldásokban, sőt...! Viszont visszatért a rég érzett BL-feelingem, párszor már jártam az Allianzban, belegondoltam, most milyen jó lenne ott lenni (kivéve, h nem adnak ilyenkor sört), a hangulat miatt, a két csapatot nyilván nem kedvelem.

Szerintem kiegyenlített volt a játék, pont ennyivel volt jobb a Bayern, izgalmas lesz a visszavágó. Felállt védelem ellen a Real is szenvedni szokott, általában a rögzített szituk és a beadások kisegítik, viszont a Bayern ellen ezzel nem sokra mentek, minden visszajött.

Nekem feltűnő volt, h sok területet hagytak a Real játékosok számára, a szélsők és Benzema többször vehetett le üresen hosszabb átadásokat, amit nem igazán értettem. A góljuk sztem tudatos volt, látszik, h Benzema direkt lövi be középre a labdát, más kérdés, h eddig nem szabadott volna eljutnia.

Mou nyilatkozott, természetesen megemlítve, h az első gól les volt, amiben azért van némi igaza, fújtak már le ilyet, teljesen jogosan. Viszont 11-est is fújtak már be a két szitu közül, mert pl az elsőnél, amit a vak Hajdú B. sem látott, h nem csak Ramos keze dolgozott, hanem a térdek is koccantak, a másodiknál pedig Pepe a labdát, Ramos meg Gomez rúgta.

Minden idők legjobb mestere most is gondolt ránk: megemlíti, h "mindenki tudja hogyan kaptak ki tavaly ugyanebben a szakaszban", szívesen válaszoltam volna neki, hogy igen, tudjuk: simán! Hozzáteszem, Robben első félidei talpalása és Pepe egykori talpalása között semmi különbség nem volt.

Sztem Webb jól fújta a meccset, megmutatta, h nem kell ész nélkül osztogatni a lapokat, sokszor helyesen mérlegelt és következetes volt. Marceloig teljesen kezében tartotta a meccset, aki nem elég, h egy ótvar játékos, ehhez egy undorító, alattomos stílus is párosul.

Izgalmas visszavágóra számítok, és a Bayernek szurkolok, könnyebb ellenfél lenne a döntőben, ebben biztos vagyok, továbbá kötelességből is a Real ellen. Középpályán nagyon fogható a München, csak jussunk el odáig.
Válasz küldése