Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.02.20. 20:28:30

Hát sokan írják, h mennyit gyengült a Bayern... Én nem így látom, a komoly meccseiken, mikor van tétje, durván jól, koncentráltan, pontosan, és eszméletlenül taktikusan játszanak. És ahogy egyre több ilyen meccset látok, egyre nyilvánvalóbb lesz, h Guardiola egy zseni, mert mondhatják, h a kiállítás miatt nyert a Bayern, meg az Arsenal szorongatott, meg meccsben volt ( igaz voltak lehetőségeik, de egyéni hibákból), de taktikailag úgy tönkre verte a Bayern a 'Senalt, h az már-már csodaszámba megy (nem elvitatva Wenger képességeit és munkáját). Ez a gyengébbik oldalon való erőltetés, keresztpasszok, idegőrlő labdatartás, rengeteg kidolgozott ( előre pontosan megszerkesztett mozgás, terület gyártás) a régi Barcát idézi, csak itt még több lehetősége van, mert fizikálisan erősebbek és atletikusabbak a Bayern játékosai, és nincs olyan nagy technikai differencia a két csapat között, h ezzel ne tudnák kompenzálni.
Persze nem leírva magunkat, de ez a Bayern ha nem is játszik szebb focit (bár ez relatív fogalom), de nehezebben verhető, mint a tavalyi. És attól tartok, a saját játékunkban pariban lennének egy esetleges találkozásnál.
Én őket kerülném el leginkább, és talán a PSG-t, mert veszélyesebb kontra csapat, mint a jelenlegi Real.
Egyértelműen az MU, Dortmund lenne a legkönnyebb ellenfél, de én a Realtól és a Chelseatől sem ijednék meg, ott is magunknak adnék több esélyt, igaz a PSG ellen is, de én tőlük tartok egy kicsit:)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.02.20. 19:08:15

Átgondolva a dolgokat igaz,az MU a szép közös múlt ( :mrgreen: ) meg a rossz formájuk miatt a leglazább.
Mivel a 2012es Chelsea elleni kiesés volt számomra a legzavaróbb az elmúlt években meg a portugál félőrült trénere miatt az utolsó csapat akit meg akarok látni a Barca ellen az ők.
Azt mondom bundázza meg a Fifa és legyen egy Chelsea-Real és egy Barca-Bayern párharc.
Bosszút kell állni a tavalyiért és megmutatni mindenkinek,hogy ki Európában az úr! :-$
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.02.20. 18:57:40

csababarca írta:Ha a cityt kettős győzelemmel kiütjük,akkor az egész fórum vendégem egy sörre.

off nem tudom egyszerre kb 300 ember, hogy tudni meginni egy sört, de vannak még csodák...

Azért még nem jutottunk tovább, olyan 80-20 az esélye, hogy meglesz...
három gólt még lehet kapni.. úgy hogy csak egyet rúgunk...
A reál úgyis ki fog esni szóval velük nem számolnék
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.20. 18:53:36

Game90 írta:
Alcantara írta:Többet vártam az Arsenaltól.
Szerintem nem voltunk rosszak.

A büntetőig nagyon jól játszottunk, a kiállításig is kb. egy szinten voltunk a Bayern-nel. Viszont 50 percig emberhátrányban játszani nem a legjobb dolog, szerintem a ManCity vagy a Barca sem úszta volna meg kapott gól/gólok nélkül.
Van benne sok igazság, amit írsz, talán kicsit elfogult vagyok, mert nagyon szerettem volna, ha valaki "eltakarítja" a Bayernt előlünk.
Másik csapat, akit látni sem akarok ellenfélként a Chelsea.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.20. 17:28:24

Ha a lentebb írt csapatok közül kéne választanom, akkor egyértelmű, gondolkodás nélkül MU-t mondanék.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.20. 17:13:26

Leon írta:Őszintén szólva én nem is tudom kit kerülnék el a legszívesebben. :-s
Bayern, Real, Chelsea.
Őket kerüném el legszívesebben!
Aki leginkább jöhetne az a MU és a Dortmund.
Atletico és PSG már keményebb dió lenne, de vállalható! 8)
Bárkit is hozzon a következő kör, a közhely -itt már nincs könnyű ellenfél- nagyon is igaz lesz...
Visca el BARCA!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.02.20. 16:21:05

Alcantara írta:Többet vártam az Arsenaltól.
Szerintem nem voltunk rosszak.

A büntetőig nagyon jól játszottunk, a kiállításig is kb. egy szinten voltunk a Bayern-nel. Viszont 50 percig emberhátrányban játszani nem a legjobb dolog, szerintem a ManCity vagy a Barca sem úszta volna meg kapott gól/gólok nélkül.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.20. 15:35:49

MQuC írta:Mi volt ez CSESNYITŐL? Nem láttam az esetet, nem volt tizenegyes, amit befújtak a Bayernnek?
Az volt!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.20. 10:43:00

Na, ma kezdetét veszi az Európa Liga kieséses szakasza, a Spurs a Dnipróhoz látogat. 8) Rengeteg hiányzó van, sérülés vagy pihenő miatt, úgyhogy valami ilyesmire számítok, ami a kezdőcsapatot illeti: Friedel - Naughton, Dawson, Vertonghen, Rose - Capoue - Townsend, Paulinho, Bentaleb, Chadli - Soldado.

Must win kategória ez a meccs is, nem ártana több góllal nyerni, hogy a visszavágón lehessen még jobban tartalékolni.

Konoplyankára viszont oda kell majd figyelnünk.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.20. 08:56:52

Mi volt ez CSESNYITŐL? Nem láttam az esetet, nem volt tizenegyes, amit befújtak a Bayernnek?
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.20. 08:10:18

én úgy látom a Bayern a Madridhoz hasonlóan idén veszített a gyorsaságából és ez nekünk jó fejlemény. nyilván vannak más erényei( labdatartás ) de mi ezeket jobban le tudjuk reagálni, mint a vészesen gyors és sokkal gyakoribb kontrákat.(ahogy mindkét csapat korábban játszott)
hozzátéve, hogy a 7:0 idején valóban egy leépült csapat voltunk, úgy tűnik idén jobbak(lehetnek )az esélyeink. remélem ha össze kerülünk a Bayernnel, még egy kis+ motivációt is ad a reváns vágy.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.20. 07:49:32

Leon írta:Kívülállóként tényleg elég unalmas ez tili-toli (Bayern). :mrgreen:
Nagyon jó lesz most a BL top8 ,mert az eddig látottak alapján ez lesz:
Barca
PSG
Atletico Madrid
Bayern München
Jövő heti erőviszonyok alapján:
Dortmund
Real Madrid
Manchester United
Chelsea
Végre nem lesz egy alibi csapat sem mint például a Galata vagy a Malaga tavaly,így senki nem mondhatja azt,hogy könnyű ellenfelet kapott xy.
Őszintén szólva én nem is tudom kit kerülnék el a legszívesebben. :-s
hehe, jó kis 8-as, nálam ez az erősorrend/kívánságlista (elöl a "legkönnyebbek")

mu
dortmund
atleti
psg
cselzi
real
bm

jó kis párharcok lesznek. aztán nehogy a görögök közben kiverjék a mút :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.20. 07:11:41

Tegnap ahogy elnéztem a City után az Arsenal edzője a másik , aki taktikai húzásaival lenullázza saját magát és csapatát.

Ezt a Sanogo gyereket kezdetni hatalmas baklövés volt, bár nincsen Van Persie típusú csatáruk (az örökös zsugoriskodás miatt), de ettől a gyerektől Podolski többet ért volna egy német csapat ellen. A másik a kényszerű csere: Özilt le kellett volna takarítani a pályáról, lélektelenül, alibizve játszott, Cazorla legalább csupaszív játékos, szerintem nem is rosszabb, mint ő, csak nem került annyiba , így nem akkora felkapott játékos.
Így is kiesne a Bayern ellen az Arsenal, de nem mindegy, hogy két meccs alapján dől el, némi eséllyel még, vagy első meccs után vége a párharcnak nagyjából.
Többet vártam az Arsenaltól, de be kell látni, hogy Wenger és az átigazolási politika egy nulla nemzetközi harctéren.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.02.20. 00:37:36

Kívülállóként tényleg elég unalmas ez tili-toli (Bayern). :mrgreen:
Nagyon jó lesz most a BL top8 ,mert az eddig látottak alapján ez lesz:
Barca
PSG
Atletico Madrid
Bayern München
Jövő heti erőviszonyok alapján:
Dortmund
Real Madrid
Manchester United
Chelsea
Végre nem lesz egy alibi csapat sem mint például a Galata vagy a Malaga tavaly,így senki nem mondhatja azt,hogy könnyű ellenfelet kapott xy.
Őszintén szólva én nem is tudom kit kerülnék el a legszívesebben. :-s
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.02.19. 23:49:18

Kicsit csalódott vagyok, a kiállításig simán partiban voltunk a Bayern-nel. A második gólt megúszhattuk volna és akkor maradt volna egy kis esélyünk, de a BM van annyira profi csapat, hogy innen már nem fogja elszerencsétlenkedni. (Mondjuk tavaly nyertünk az Allianz Arena-ban 2-0-ra.)


Kép
bence-barca írta:Game!
Hogyhogy Sanogo kezdett? Giroud megcsalósdija miatt kezdhetett valsz? Azon nem lepődök meg, ha Bendtner elé teszik a rangsorban. Illetve hogy játszott, meg játszik általánosságban is? Érdekel a srác, kíváncsi vagyok tényleg akkora tehetség, amekkorának mondják. :)
Giroud szerintem lelkiekben nincs most a topon, ezért kezdhetett Sanogo. Viszont Podolski jegelését nem értem, nálam ő kezdett volna középcsatárként.

Liverpool ellen és most sem volt vészes, de azért látszik, hogy ez még nem az ő szintje (mondjuk mostanában Giroud sem szokott sokkal többet csinálni). Mezőnymunkából kivette a részét, próbálta megtartani a labdát, mondjuk kapura teljesen veszélytelen volt. Két év kölcsön szerintem jót tenne neki.

11-est meg Cazorla-val kellett volna rúgatni.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.19. 23:23:48

bence-barca írta:Game!
Hogyhogy Sanogo kezdett? Giroud megcsalósdija miatt kezdhetett valsz? Azon nem lepődök meg, ha Bendtner elé teszik a rangsorban. Illetve hogy játszott, meg játszik általánosságban is? Érdekel a srác, kíváncsi vagyok tényleg akkora tehetség, amekkorának mondják. :)
Bocs,nem én lettem megszólítva,és most láttam először játszani a srácot bevallom,de ennél tehetségtelenebb,labdaérzéknélkülibb embert én pályán keveset láttam. Ráadásul látványosan olyan helyekre mozgott,ahol még véletlenül sem kaphatott labdát.

Özilt hogy engedhették a büntetőhöz? Egyszerűen látszott hogy kihagyja, remegett.
Bayern hozta a kötelezőt, nem olyan a játék mint tavaly, bár van sérült is,és ne feledjük,két új játékos lett a kezdőbe hozva! Vagyis akik oda valók (Götze,Thiago). Bár nem annyira félelmetesek mint tavaly, de eddig nem is kellett annyira megmutatniuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.19. 23:14:06

Game!
Hogyhogy Sanogo kezdett? Giroud megcsalósdija miatt kezdhetett valsz? Azon nem lepődök meg, ha Bendtner elé teszik a rangsorban. Illetve hogy játszott, meg játszik általánosságban is? Érdekel a srác, kíváncsi vagyok tényleg akkora tehetség, amekkorának mondják. :)
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.19. 23:10:33

JanPieterzoon írta:
MikeTyson írta:Hát hihetetlen milyet gyengült ez a bayern
Azt mondjuk nem mondtam, hogy gyengültek,csak azt, hogy unalmas :) Abszolút nem vagyok München fan, de tavaly szép focit játszottak.

Amúgy most mutatták a statisztikákat, 27-73% volt a labdabirtoklás, 160 vs 790 a passzok száma :shock:

De ha már itt tartunk talán egy kicsit valóban gyengültek a tavalyihoz képest, mert az a tavalyi München nagyon jó volt, nagyon passzolt a csapathoz az a direkt, gyors támadó stílus, de még mindig nagyon hatékonyak, azért most sem egy kutyaütő csapatot győztek le. Tavaly egy hosszal a világ előtt jártak, de véleményem szerint idén is a szűk elithez tartoznak, simán látom bennük az esélyt, hogy ők legyenek a BL első duplázói :?
Döntő vagy elődöntő simán meglesz, de szerintem címvédés nem lesz... Valahogy nem látom azt a tüzet amit tavaly. Ez a tingli-tangli meg egy normális támadó focit játszó csapat ellen kikap. Nem a semmiért kaptak ki a City ellen amikor az angolok felszívták magukat. Majd elválik, hogy mi lesz a vége...
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2014.02.19. 22:55:09

MikeTyson írta:Hát hihetetlen milyet gyengült ez a bayern
Azt mondjuk nem mondtam, hogy gyengültek,csak azt, hogy unalmas :) Abszolút nem vagyok München fan, de tavaly szép focit játszottak.

Amúgy most mutatták a statisztikákat, 27-73% volt a labdabirtoklás, 160 vs 790 a passzok száma :shock:

De ha már itt tartunk talán egy kicsit valóban gyengültek a tavalyihoz képest, mert az a tavalyi München nagyon jó volt, nagyon passzolt a csapathoz az a direkt, gyors támadó stílus, de még mindig nagyon hatékonyak, azért most sem egy kutyaütő csapatot győztek le. Tavaly egy hosszal a világ előtt jártak, de véleményem szerint idén is a szűk elithez tartoznak, simán látom bennük az esélyt, hogy ők legyenek a BL első duplázói :?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.19. 22:53:26

BarcafanTomee írta:https://v.cdn.vine.co/r/videos/795CADFC ... ZDvUfRgpIS

Robbent lehet szeretni?
Izzadság csöppent le az álláról, nem köpött, lassítsd le. :wink:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.19. 22:49:18

https://v.cdn.vine.co/r/videos/795CADFC ... ZDvUfRgpIS" target="_blank

Robbent lehet szeretni?
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.02.19. 22:47:33

Sajnálom nagyon az Arsenalt. Kifejezetten jól játszottak. Kár a kiállításért. :(
Özilt meg hagyjuk. Nem értem mi lett vele...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.19. 22:46:20

BarcafanTomee írta:0:9 a gólarány a csoportgyőzteseknek :D
Remélem kedden folytatódik ez a sorozat :mrgreen:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.19. 22:40:38

0:9 a gólarány a csoportgyőzteseknek :D
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.19. 22:37:15

JanPieterzoon írta:Ez alapján az Arsenal - Bayern meccs alapján kezdem érteni az ellendrukkereinket, így hogy nem fűz különösebb érzelem egyik csapathoz sem valóban pokolian unalmas ez a folyamatos rövid passzolgatás :D
Végre egy ember :D
Hát hihetetlen milyet gyengült ez a bayern... Egy nézhetetlen sz*r az egész... Bundesbe elég, de BL-be egy olyan csapat ellen ahol van csatár is necces...
Válasz küldése