Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.12.23. 14:02:04

Andris írta:
2023.12.22. 16:53:39

Szerintem nem kell olyan sok top csapat, eleinte. Lehet hogy tévedek, de szerintem globálisan több követője van a Barcának és a Realnak, mint az egész PL-nek együttvéve. Ha csak ez a két csapat játszana egymással évi 4 extra meccset, aminek tétje is van, az már óriási szponzorációs (=reklám) pénzeket hozna magával a sorozat számára. Ha meg valami valódi liga jellege is lesz, mert akadnak majd egyéb csapatok, akkor pláne.
Valóban a nagy csapatok, a top klubok szükségesek előbb utóbb a teljes értékű működéshez, de elsősorban nem a teljesítményük számít, és nem is az, hogy hol jegyzik őket bármilyen mérce alapján.. hanem az, hogy az X darab bármilyen csapatnak a ligája milyen nézettséget tud eredőben produkálni. Ezzel arányos ugyanis a lóvé, és ha az jól van felhasználva, akkor bizony csábító lesz másoknak is.
Azért legyünk reálisak, a szuperliga vagy arab vagy amerikai (a háttérből arabokkal?!) befektetői pénzekből áll(hat) össze...
Pár évig biztosan befektetéssel számolnak, nem nyereséggel...

Elég lehet az is, hogy kevesebb arab pénz megy a mostani szervezetekhez, de ha pl az arab csapatok is megjelennének, ...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.23. 07:24:31

gránit írta:
2023.12.22. 20:46:29
A dél-amerikai játékosok számára négy éven belül csak selejtezőmeccsből van 18.
A válogatott meccsek klubonként néhány dél-amerikait érintenek, és nem mindegyik csapatban vannak dél-amerikai válogatottak.
A Szuperliga-fordulóra viszont a komplett csapatoknak utazniuk kellene, ami nem ugyanaz.

De ez nagyon távoli részletkérdés.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.22. 20:46:29

brazilfan írta:
2023.12.22. 20:32:57
Lehet, viszont többet kell utazni, ha nem a Granadához utazol, hanem a Botafogóhoz. És semmi bajom nincs azzal, ha az Alaves ellen évente kétszer játszani kell. Fontosnak tartom a bajnokságot, és értékesebbnek, kiérdemeltebbnek a bajnoki címet, mint a Bl-konfettiesőt.
Folyamatosan utaznak Botafogóékhoz. A dél-amerikai játékosok számára négy éven belül csak selejtezőmeccsből van 18. Ez hozzátartozik egy sportoló munkájához.

Teljesen tiszteletben tartom a személyes rangsorodat a különböző sorozatokat illetően. Az viszont nem állja meg a helyét, hogy egy kiterjedtebb nemzetközi sorozat olyan problémákba ütközne, amit írtál. Ebből nem lenne gond. Itt csak a szándék a kérdés, hogy a klubok bele mernek-e vágni valami újba, ami sokkal több pénzt hozna nekik.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 20:32:57

gránit írta:
2023.12.22. 20:23:14
Több meccset nem kell játszani. A kérdés, hogy kik ellen akarunk sok meccset játszani. Az Almeria, Granada, Alaves ellen, vagy kicsit nívósabb csapatok ellen.
Lehet, viszont többet kell utazni, ha nem a Granadához utazol, hanem a Botafogóhoz. És semmi bajom nincs azzal, ha az Alaves ellen évente kétszer játszani kell. Fontosnak tartom a bajnokságot, és értékesebbnek, kiérdemeltebbnek a bajnoki címet, mint a Bl-konfettiesőt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.22. 20:23:14

brazilfan írta:
2023.12.22. 20:08:58
Számomra nem, nekem a mostani felduzzasztott vébé-, Eb-, Bl-mezőny is természetellenes, és szerintem káros is. A katari vébét hónapokig nyögték a sportolók és a klubok. Az egész európai futball tele van sérültekkel, mert már a mostani igénybevételt sem tudják kiheverni.
A BL és a VB, EB mezőnyének felduzzasztásával én sem értek egyet. Ez az egyik előnye a szuperligának, több jó meccset látnánk, töltelékmeccsek helyett.

Több meccset nem kell játszani. A kérdés, hogy kik ellen akarunk sok meccset játszani. Az Almeria, Granada, Alaves ellen, vagy kicsit nívósabb csapatok ellen.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 20:08:58

gránit írta:
2023.12.22. 18:51:11
Minden csak addig furcsa, amíg meg nem történik. Miután megtörténik, az válik természetessé, mintha mindig is úgy működött volna.
Számomra nem, nekem a mostani felduzzasztott vébé-, Eb-, Bl-mezőny is természetellenes, és szerintem káros is. A katari vébét hónapokig nyögték a sportolók és a klubok. Az egész európai futball tele van sérültekkel, mert már a mostani igénybevételt sem tudják kiheverni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.22. 19:29:47

gránit írta:
2023.12.22. 18:51:11
Ez sok ligában teljesen természetes. Üdv az élsportban. Mint amikor a Forma-1-ben az évi 20 versenyen hüledeztek. Aztán szóltak nekik, hogy heló, Amerikában van olyan sorozat, amiben 36-ot rendeznek. Azóta meg már az F-1-ben is természetes az évi 20-nál is több futam.
Almát a körtével hasonlítgatni nincs sok értelme. Ami az egyik sportágnál működik, az nem biztos, hogy a másiknál is menne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.22. 18:51:11

brazilfan írta:
2023.12.22. 18:32:03
gránit írta:
2023.12.22. 17:27:40
Én a dél-amerikaiakkal is felvenném a kapcsolatot, onnan is be lehet vonni néhány óriásklubot.
Nem hinném, a válogatott szünetek után a játékosok mindig a hosszú repülőutakra panaszkodnak. Képzeld el, ha hétvégén bajnoki meccs lenne, szerdán Rióban kellene játszani, hétvégén megint a bajnokság, ezt nagyon rühellenék a csapatok.
Mégis mindig megteszik. Egy évben 1-2 túrát be lehetne iktatni. Észak-amerikai csapatok ha nem is 8 ezer kilométert, de 2 ezer kilométert nem szerdáról hétvégére, hanem egyik napról a másikra simán megtesznek. Ez olyan, mint amikor felvetettük, hogy hogy játszhatunk csütörtök este, amikor szerda este játszottunk. Ez sok ligában teljesen természetes. Üdv az élsportban. Mint amikor a Forma-1-ben az évi 20 versenyen hüledeztek. Aztán szóltak nekik, hogy heló, Amerikában van olyan sorozat, amiben 36-ot rendeznek. Azóta meg már az F-1-ben is természetes az évi 20-nál is több futam. A szuperliga is pontosan erről szól. Minden csak addig furcsa, amíg meg nem történik. Miután megtörténik, az válik természetessé, mintha mindig is úgy működött volna.

Kisebb bajnokságok top csapatainak most kellene jelentkeznie. Számukra ez egy történelmi lehetőség.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 18:32:03

gránit írta:
2023.12.22. 17:27:40
Én a dél-amerikaiakkal is felvenném a kapcsolatot, onnan is be lehet vonni néhány óriásklubot.
Nem hinném, a válogatott szünetek után a játékosok mindig a hosszú repülőutakra panaszkodnak. Képzeld el, ha hétvégén bajnoki meccs lenne, szerdán Rióban kellene játszani, hétvégén megint a bajnokság, ezt nagyon rühellenék a csapatok.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.22. 17:27:40

Azt godolom, hogy nagyon nehezen fog beindulni, kevesen mernek kockáztatni a meglévő biztos helyett. De ha beindul, az hozza magával a csapatokat. Nagyobb nézettség, több pénz, és az UEFA sem fogja lenyúlni a csapatokat.

Nekünk nincs más út, ha meg akarjuk védeni magunkat és a klubmodellünket. A szaúdi olajklubok ellen csak olyan csapatok fognak tudni védekezni, amelyeknek a neve húzóerő a játékosok számára. De láthatjuk, hogy sokszor még ez sem számít, és Brozovic is simán a több pénzt választotta, nem egy patinásabb klubot.

Ezt a versenyt a legtöbben nem fogják bírni. Nehezen fog összeállni, mert az ember ilyen, nem mer kockáztatni. De ahogy létrejött, jönni fognak a többiek is.

Én a dél-amerikaiakkal is felvenném a kapcsolatot, onnan is be lehet vonni néhány óriásklubot.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.22. 16:53:39

La Masia1 írta:
2023.12.22. 16:48:55
Andris írta:
2023.12.22. 16:21:41
Én sem látom halottnak csak azért, mert most nyilatkozgatnak valamit. Az üzlet nem így működik, és a versenysport sem.

Ha lesz elég bátor csapat, akik elkezdik (sztem 10 is elég), és működik, az a többit is be fogja húzni.
Én egyetértek, önmagában a sport és az üzlet logikája alapján működhet(ne), HA lenne elég bátor, valóban TOP csapat. Akkor az behúzná a többit, valóban.

Jelen állás szerint nagyon nem ez a kép mutatkozik. Igen, minden megváltozhat, persze.
Szerintem nem kell olyan sok top csapat, eleinte. Lehet hogy tévedek, de szerintem globálisan több követője van a Barcának és a Realnak, mint az egész PL-nek együttvéve. Ha csak ez a két csapat játszana egymással évi 4 extra meccset, aminek tétje is van, az már óriási szponzorációs (=reklám) pénzeket hozna magával a sorozat számára. Ha meg valami valódi liga jellege is lesz, mert akadnak majd egyéb csapatok, akkor pláne.
Valóban a nagy csapatok, a top klubok szükségesek előbb utóbb a teljes értékű működéshez, de elsősorban nem a teljesítményük számít, és nem is az, hogy hol jegyzik őket bármilyen mérce alapján.. hanem az, hogy az X darab bármilyen csapatnak a ligája milyen nézettséget tud eredőben produkálni. Ezzel arányos ugyanis a lóvé, és ha az jól van felhasználva, akkor bizony csábító lesz másoknak is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.22. 16:48:55

Andris írta:
2023.12.22. 16:21:41
Én sem látom halottnak csak azért, mert most nyilatkozgatnak valamit. Az üzlet nem így működik, és a versenysport sem.

Ha lesz elég bátor csapat, akik elkezdik (sztem 10 is elég), és működik, az a többit is be fogja húzni.
Én egyetértek, önmagában a sport és az üzlet logikája alapján működhet(ne), HA lenne elég bátor, valóban TOP csapat. Akkor az behúzná a többit, valóban.

Jelen állás szerint nagyon nem ez a kép mutatkozik. Igen, minden megváltozhat, persze.

De nyitó lépésnek az lett volna kívánatos, hogy az eredeti szereplők közös nyilatkozatban üdvözlik a bírósági döntést - amivel az a fenyegetés, minek a hatására kiléptek, elhárult - és elköteleződnek a folytatás/megvalósítás mellett. Ennek pont az ellenkezője történik, a kedvező jogi fordulat után kb. kizárják a részvételt.
Nyilván nem kis részben azért, mert a szurkolók láthatóan nagyon ellenzik.

És a BL-lebonyolítás óvatos, a Szuperligának meg a kezdeti tervekhez képest történő drasztikus átalakítása okán a két sorozat között első ránézésre már nincsen gigászi különbség.
A BL elvileg érdekesebb lesz, a Szuperliga meg jóval kevésbé tűnik "szupernek".
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.22. 16:21:41

Én sem látom halottnak csak azért, mert most nyilatkozgatnak valamit. Az üzlet nem így működik, és a versenysport sem.

Ha lesz elég bátor csapat, akik elkezdik (sztem 10 is elég), és működik, az a többit is be fogja húzni.

Nem tudom, hogy jó-e ez a Szuperliga dolog, azt se tudom, hogy nem lenne-e itt is rengeteg korrupció, igazságtalanság és hasonlók... de azt tudom, hogy az uefa és a fifa korrupt, fölényes, monopol működése semmi jót nem hordoz magában. Azt a hozzáállást pedig megértem, de nagyon nagyon nem pártolom, hogy ne próbáljunk változtatni valami extrém rossz dolgon, csak azért, mert "nagy a valószínűsége, hogy a következők se lesznek jobbak".

Ettől függetlenül nagyon kockázatosnak látom a Barca jelen állapotában ezt a lépést. Attól félek, hogy ez arról árulkodik, hogy 19re húzunk lapot, mert továbbra is úgy állunk anyagilag, hogy nem látszik kisebb kockázatú kiút.
Márpedig kockázatosnak tuti hogy az, EU bíróság ide vagy oda, az uefának és a fifának feszülünk neki.. márpedig ez egy elég cut-throat világ. Mindent elárul ezekről, hogy Katarba meg Szaudarábiába viszik a VB-ket, ahogy az is, hogy évtizedekig a Gazprom volt a BL főszponzora például.

UI: Sztem követlenül egyelőre még az uefát se érintené, elsősorban versenysorozatokról van szó. Viszont közvetve pedig mindent és mindenkit érint, mert ez a foci krémje. A klubok, a játékosok, és a pénz is itt lapul, és ez szó szerint minden. Ha ez kialakul, akkor már nem a fifa kezében lesz a kizárólagos hatalom, hogy meghatározza például a vb-k időpontját, lebonyolítását, a válogatott szünetek rendjét és sűrűségét.. és akkor még a játékszabályok módosításairól és az egyéb innovációkról nem is beszéltünk. Ahol a pénz van, ott születnek a döntések.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.22. 15:59:26

A Juve ott lesz, szerintem a Milan és a Napoli is.
Miért halott?
Az olasz és spanyol piac 110 milliós, ha még megjelenik pár német, onnantól 190-200 milliós piac, simán működhet. Nem hiszem, hogy a portugál, holland csapatok nem gondolkodnak el, vagy akár a lengyelek, törökök, görögök. Nem kell más, mint mindenhonnan 1-2 topcsapatot behúzni.
Azt meg el kell felejteni, hogy csak mert valami működik valahogy, annak örökké ugyanúgy kell működnie. (ld kosárlabda) Amúgy meg kit érdekel a besztlíg?
A Fifát meg nem is érinti a dolog, ez az uefának tesz keresztbe (mondjuk Gizike-gőzeke, két korrupt banda)
Ha lenne egy NB1-es klub a farzsebemben, most nyilatkoznék, hogy megyek a szuperligába, gondolom az első pár jelentkező kap több pénzt és privilégiumot, hogy bevállalta.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.12.22. 15:32:21

Minden nagycsapat kihátrált belőle. Majd jönnek ilyen középszerek A Barca meg a Real ellen az lesz aztán az igazi szuperliga. :mrgreen:
Hagyjuk már a hülyeséget. Eleve egy halott ügy volt az egész. Be kell fejezni ezt az egész bohóckodást mielőtt a Fifa keresztre feszít a 2 klubot.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.12.22. 14:05:04

Troym írta:
2023.12.22. 10:43:36
Eddig ők mondták, hogy nem jönnek szuperligába:
Manchester United, Manchester City, Tottenham, Chelsea, Celtic, Porto, Sevilla, Valencia, Atletico Madrid, Real Sociedad, Cadiz, Levante, Valladolid, Granada, Villarreal, Bayern, Dortmund, PSG, Monaco, Inter, AS Roma, Atalanta, Feyenoord

Spanyol csapatokon nem lepődök meg, gondolom 132 évig FFP gondjai lesznek, aki mégis szeretne.

Ahol eddigiek alapján látszik akarat: Milan, Napoli

Pár példa, akik még semmit nem reagáltak: Liverpool, Rangers, Lille, Marseille, Ajax, PSV, Lipcse, Stuttgart, Bilbao, Benfica, Sporting (meg nyilván 1000 másik csapat sem).

Szerintem lesz 16-32 olyan csapat, aki részt fog venni.
Azóta már az Arsenal, Liverpool ,és a teljes Francia 1 jelezte hogy nem indulnak.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.12.22. 13:10:56

Andris írta:
2023.12.22. 12:42:11
Altalanossagban ezt gondolom:
Ha el tudjak kezdeni, es ugy mukodik, ahogy igerik, akkor 1-2 ev alatt jon a tobbi is :) biztos megvan a haditerv. Ha jogilag nem akaszthatjak meg sehogy, akkor itt is meg fog jelenni a kapitalizmus es az innovacio.
Aminek szinten lesznek hatulutoi, de alkalmas lehet arra, hogy elsoporje a monopol helyzetben levo, korrupcioval hagyomanyosan atitatott gittegyleteket, mint az uefa vagy a fifa.
Én már skeptikus vagyok. A mindennapi politikai élettel párhuzamot vonva, Hofi szavai jutnak eszembe: "Hagyjad fiam, csak éhesebbek jönnek!"
Nem a változtatás ellen vagyok, hanem nem hiszek benne. Túlságosan nagy pénzről van szó.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.22. 12:42:11

Altalanossagban ezt gondolom:
Ha el tudjak kezdeni, es ugy mukodik, ahogy igerik, akkor 1-2 ev alatt jon a tobbi is :) biztos megvan a haditerv. Ha jogilag nem akaszthatjak meg sehogy, akkor itt is meg fog jelenni a kapitalizmus es az innovacio.
Aminek szinten lesznek hatulutoi, de alkalmas lehet arra, hogy elsoporje a monopol helyzetben levo, korrupcioval hagyomanyosan atitatott gittegyleteket, mint az uefa vagy a fifa.

Viszont ha csatlakozokat akarnak (akarkit), akkor bizony igenis elore tisztazni kell minden reszletet, es azt teljesen nyilvanossa is kell tenni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.22. 10:43:36

Eddig ők mondták, hogy nem jönnek szuperligába:
Manchester United, Manchester City, Tottenham, Chelsea, Celtic, Porto, Sevilla, Valencia, Atletico Madrid, Real Sociedad, Cadiz, Levante, Valladolid, Granada, Villarreal, Bayern, Dortmund, PSG, Monaco, Inter, AS Roma, Atalanta, Feyenoord

Spanyol csapatokon nem lepődök meg, gondolom 132 évig FFP gondjai lesznek, aki mégis szeretne.

Ahol eddigiek alapján látszik akarat: Milan, Napoli

Pár példa, akik még semmit nem reagáltak: Liverpool, Rangers, Lille, Marseille, Ajax, PSV, Lipcse, Stuttgart, Bilbao, Benfica, Sporting (meg nyilván 1000 másik csapat sem).

Szerintem lesz 16-32 olyan csapat, aki részt fog venni.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.22. 01:40:39

Andris írta:
2023.12.21. 21:45:02

Kár, hogy nincs ugyanilyen videojuk arról is, hogy miből mennyi bevételre számítanak, és az mire hogy oszlik el, köztük a díjazásra, amiről lehetne részletesebb ismertető. Vagy van?
Én nem láttam még ilyet, szerintem nincsen még, gondolom ez lesz a következő lépés.

De addig, ameddig azok a top klubok, akik eredetileg benne voltak és a fenyegetés hatására kiszálltak, nem jönnek vissza hangosan és látványosan (jelenleg ennek pont az ellenkezője történik...), szerintem teljesen felesleges bármilyen további lépésről beszélni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 21:45:02

La Masia1 írta:
2023.12.21. 21:28:28
Andris írta:
2023.12.21. 17:14:31
Lehet h en rosszul ertem, de a bajnoksagok teljesen erintetlenek lennenek szerintem.

Nem a BL-EL-EKL helyett lenne ez az egesz?
Itt egy összefoglaló:

https://twitter.com/partidazocope/statu ... 1642673224
Köszi! :)

Kár, hogy nincs ugyanilyen videojuk arról is, hogy miből mennyi bevételre számítanak, és az mire hogy oszlik el, köztük a díjazásra, amiről lehetne részletesebb ismertető. Vagy van?

Igazából ez lenne a másik lényeges rész, azon kívül, hogy a csapatok a döntéshozók. Mind a kettőről jó lenne részletes ismertető.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.21. 21:28:28

Andris írta:
2023.12.21. 17:14:31
Lehet h en rosszul ertem, de a bajnoksagok teljesen erintetlenek lennenek szerintem.

Nem a BL-EL-EKL helyett lenne ez az egesz?
Itt egy összefoglaló:

https://twitter.com/partidazocope/statu ... 1642673224
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 21:21:48

Szerintem gond nélkül el lehet hinni, hogy nem kell majd előfizetni vagy jegyet vásárolni a közvetítések megtekintéséhez. Ez persze nem jelenti ugyanazt, mint hogy ingyen van, ez csak az egyszerűség kedvéért van így megfogalmazva. Amennyi szükségtelen vackot megveszünk a fogyasztói társadalom szerves részeként, egy zacskó csipsztől vagy tábla milkától kezdve a kenyérsütőgépen keresztül az okostelefonok újabb és újabb modeljeiig, bőőőven megfizetünk ezekért a meccsközvetítésekért majd. Ahogy mindannyian fizetünk a facebook használatért, meg a google kereső használatáért is.. meg az ingyenes applikációkért és operációs rendszerért is, ami a telefonunkon van. Nem közvetlenül, de nagyon durva pénzeket fizetünk.

Ahogy előttem már írták, léteznek ezek a modellek, ahol valami rendkívül értékes szolgáltatást biztosítanak a globális tömegek számára anélkül, hogy pénzt kérnének érte. Ilyenkor mi vagyunk a termék.
Az a rengeteg alkalmazás telefonokra, számítógépekre.. vagy hogy mást ne mondjuk, a nem túl legális streaming oldalak a focimeccsekhez, amin már most a közönség nagyobbik fele "ingyen" nézi a meccseket...
De ott van pl a Facebook vagy a Google, ők sem szívjóságból adják ingyen a dolgokat, piszkosul jól keresnek azzal, hogy a fél életünknek lenyomata van az ő oldalaikon. Ugyanez az okostelefonok oprendszereire, applikáció(boltja)ira is igaz, és még számos egyéb dologra. Konkrétan a világ legsikeresebb, leggazdagabb, legnagyobb profitokat termelő és legnagyobb piaci értékű cégei, közben a legtöbb szolgáltatásuk számunkra teljesen ingyenes. Pedig ugyanezek a szolgáltatások, 100%ig hasonlóan a meccsközvetítéshez, teljesen alkalmasak előfizetéses vagy alkalmi használatos modellekhez is. Mégsem ezt választották, továbbra sem választják, és vígan megélnek belőlünk, a világ leggazdagabbjai lettek, pedig egy fillért se utalunk nekik.

Ez nem valami összeesküvés elmélet, hanem a 21. század világméretű marketingpiacának kb egyetlen alappillére.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.12.21. 20:29:24

"Csak a kezemet figyeljék, mert azzal csalok!"
(Rodolfo)
Szóval: A mai világban még jobban érvényes, hogy "Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen" Belegondolt valaki, hogy egy mérkőzés megrendezése lebonyolítása mennyibe kerül? A közremúködők, játékosok anyagi juttatása miből jön össze? Szponzorok hozzájárulása, reklámok ma sem tartanak el egy-egy csapatot. Nagy szükség van a szurkolók sokszor borsos áron történő jegyvásárlására.
Nagyfokú naívitás azt hinni, hogy a labdarúgás szerelmeseinek INGYEN! minőségi szórakozásban lesz részük.
Írta itt valaki, hogy lehet, hogy az UEFA lefekszik. Hogy ez csak egyfajta zsarolás a változtatásra. Nem tudjuk, nem látjuk, részletekről nincs információ. Ami biztos, ami elhangzott, az anyagiak elosztásáról szól az egész
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1040
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.21. 20:21:39

Troym írta:
2023.12.21. 18:30:32
www.szuperliga.com-on (fikció)
Egyelőre csak www.realbarcajuve.com
Válasz küldése