Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.15. 18:53:43

20 éve bárki került oda a BL-be a spanyoloktól, komoly tényező volt, Valencia, Depor bárkinek komoly kihívás volt, de a Villarrealnak, majd később a Malagának is volt szép menetelése. Sevilla külön téma. Az EL az ő terepük, ellenben a BL-ben sosem jött nekik össze egy impresszív teljesítmény, pedig volt idő, amikor a keretünk alapján kijöhetett volna nekik a lépés. Azóta az Atleticonak egy kiváló időszaka két bajnoki címmel és 2 BL-döntővel, de már ők is egyre inkább visszasüllyednek a középmezőnybe. Abba a középmezőnybe, amelyik egyre inkább leszakad a két nagytól és az európai elittől. És ez baj.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.04.15. 18:43:51

LG írta:
2023.04.14. 17:18:50
Nem tudom, lehet csak jobban akarják a spanyolok, vagy jobban érzik?
Jobban akarják. Az angoloknál a PL értéke már-már a BL mértékével vetekedik, ezért arra összpontosítanak inkább. Kivétel a City, akiknek a PL-győzelmek összejöttek az utóbbi években, a BL viszont nem. De a Liverpoolnál, ahol meg fordítva volt, nagyon nagy öröm volt, hogy évtizedek után összejött a PL.

A spanyoloknál pedig van egy két csapatos Liga (pár évig 3 volt az AM miatt, de már ők is visszaestek), a BL-ben a Realon kívül senki nem tényező, így marad az EL. Főleg ugye a Sevillának. Ők amúgy elképesztőek, olyan szinten, vagy még durvábban jönnek ott össze nekik a dolgok, mint a BL-ben a Realnak...
Szerintem aki bejut egyik másik sorozatba, az meg akarja nyerni. Angoloknál inkább az lehet a gond, hogy iszonyat sok mérkőzést játszanak, a játékosaik nem tudják magukat kipihenni illetve a csapatoknak nincs annyi idejük felkészülni a mérkőzésekre. Például Karácsonykor és Szilveszterkor is játszanak az angolok. Míg mondjuk a németek a 18 csapatos bajnokság miatt eleve kevesebb meccs van.
Idén annyira nem is érezni az angol csapatok főlényét, pedig nyilván ők a legerősebbek. A spanyolok pont a Barcelona miatt vannak nagyon lemaradva, mivel lassan 10 éve nem sok közünk van a BL-hez. Közben az olaszok is jönnek felfelé, mindkét sorozatban ott vannak
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2404
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.15. 12:44:45

luisito87 írta:
2023.04.15. 00:14:13

Szerintem meg a minőség hiánya ami a problémát okozza...
Mi is ezt írtuk. Nincsenek meg a kreatív embereink.

Sonoma írta:
2023.04.15. 09:36:23

Mostanában azt látom, az első félidőben még látszik a taktika mit is akar a csapat, de a második félidőben legtöbbször ad hoc módon építjük a támadásaikat, mintha nem tudná a csapat mit is játsszon.

Nincs stílusunk.
A statisztikáink kicsit erősebbek a második félidőben, de azzal egyetértek, hogy nincs stílusunk. Nincs ötlet, nem tudjuk, mit akarunk játszani. Nem látok állandó mintákat a játékban, nem látok begyakorolt, tudatos játékelemeket. Véletlenszerűen próbálkozunk, lesz ami lesz. Hogy mennyire akarunk tiki-takát játszani, mennyire tekintjük példaképnek azt, igazából mindegy, azt a tipusú, gyors, egyérintős, cikk-cakk passzos, az ellenfél bunkerállását szétzilálós, hosszanti kényszerítős, egyérintős háromszögezős, lyukakakat megtalálós, kiugratós játékot nem tudjuk játszani, de igazából mást sem. Én azt látom, hogy teljesen elszakadni nem tudunk, mert nagyon más játékot sem tudunk igazán játszani. A labdabirtoklás, mint elsődleges cél, maradt, a többit meg nem tudjuk. Nekem elsősorban a középpálya nem tetszik, ott hiányolom a kreativitást. Meg csatár kéne, de nagyon.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.15. 11:01:16

Szerintem Xavi alatt már pont nem azt a tiki-takát, erőlltetjük már. Amíg megvoltak az emberek hozzá lendületes támadójátékot játszottunk, több kontrát vezettünk 10-15 meccs alatt, mint addig kb. 2 évig, gyorsan, hosszabb, pontos passzokkal felértünk a kapuig, jöttek is a gólok, a megfelelő emberek nélkül ez viszont nem megy. Egy egészséges De Jong-Pedri-Dembélé trióval ez működött is, de Kessiével, Sr-rel ez nem megy. De Jong is rendszeresen gyorsan megindult a középpályán, de Pedri hiányát nagyon megérezzük, ha mindketten hiányoznak pláne halott a dolog. Ha pedig Dembélé hiányában Gavi van fent még rosszabb a kép. Oldalról pedig nem tudjuk megbontani a védelmet. Se Raphinha, se FT nem képes rá. Korábban Fatira lehetett ebben számítani, betört támadta a kaput, de most vagy nem próbálja vagy elhalnak a próbálkozásai.
Az meg csak a hab a tortán, hogy nincs jh, aki be tudna segíteni.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.15. 09:36:23

gránit írta:
2023.04.14. 20:14:24
Az az érdekes, hogy gyakran hallani azt, hogy az angol bajnokság a legerősebb, mert a kisebb csapataik milyen erősek. Miközben azt látjuk, hogy a nemzetközi porond második vonalát is a spanyolok nyerik legtöbbet. A spanyol bajnokság szerintem egyáltalán nem olyan gyenge, a Real Madrid jobban megszenved a kisebb spanyol csapatokkal, mint a nagyobbnak mondott angolokkal. Ők lendületből szeretnek menni, ha betolják eléjük a buszt, szenvednek. Mi általában elvagyunk, ha betolják elénk a buszt, a legtöbbször legalább egyet be tudunk gyömöszölni, és szeretjük, ha végig nálunk van a labda, az ilyen meccseket szeretjük. A Real Madrid ilyenkor szenved, mert nincs területe. Ők viszont erősebbek akkor, ha a másik csapat is nyitottabban játszik, mert nyerni akar. Mi meg ilyenkor veszítjük el a fonalat, ha az ellenfél felveszi a kesztyűt, kevesebbet van nálunk a labda, és nem tudjuk úgy irányítani a mérkőzést, ahogy megszoktuk. Mi egyfajta stílust játszunk, egyfajta játékképben érezzük jól magunkat, de másra nincs forgatókönyvünk, így a stílusütközésekből nem szoktunk jól kijönni..
Én kicsit másképp látom ezt a ki milyen stílust játszik.
Én azt látom, hogy a Realnak ( ahogy te is leírtad) kell a terület, ahhoz, hogy gyors kontrákkal alakítson ki helyzeteket, ez az erősségük. Persze tudnak presszingelni is, meg járatni a labdát, ha kell, de mihelyst megszerzik a kapujuk előtt a labdát már 2-3 passzal átfutnak az ellenfél középpályáján és támadják a kaput.
Ezt tolják 90 percen keresztül, mindenki ellen. És a legtöbbször bedarálják az ellenfelet hiába tudják mit fog játszani a csapat. Ezt csináltuk mi is anno 2008-15 között a tiki-takával ( ellenben a mostani "ezer" passzos labdafelhozatallal). Hiába tudták mit fogunk játszani nehéz volt ellenünk is sikeresen játszani.
Ellenben a mai Barcelona nem ezt csinálja, hol 4-3-3, hol 4-4-2, mikor mibe szerelmesedik bele Xavi. Nincs stílusunk. Folyamatosan váltogatja a felállást, amivel szerintem csak rontunk a teljesítményünkön.
Mostanában azt látom, az első félidőben még látszik a taktika mit is akar a csapat, de a második félidőben legtöbbször ad hoc módon építjük a támadásaikat, mintha nem tudná a csapat mit is játsszon.
És itt van a Real erőssége, ami a kupákban doborodik ki igazán. 90 percen keresztül ugyanazt csinálják szervezetten, amitől a legtöbb csapat megrogyik a végén ( vagy már hamarabb). A cserék is tudják mit kell csinálni, és egyből felveszik a ritmust, a pozíciót, amivel frissen egy újabb lökést tudnak adni a csapatnak. Nincs túl taktikázva.
Na ez nálunk nincs meg.
Az egyetlen erényünk, hogy rugalmasabban tudunk alkalmazkodni a ligában az ellenfél taktikájához ( ha letámadnak, ha a buszt tolják be elénk) ezért is vagyunk az elsők.
luisito87
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.07.04. 04:44:53

2023.04.15. 00:14:13

Peter írta:
2023.04.14. 21:07:04
gránit írta:
2023.04.14. 20:14:24
Mi meg ilyenkor veszítjük el a fonalat, ha az ellenfél felveszi a kesztyűt, kevesebbet van nálunk a labda, és nem tudjuk úgy irányítani a mérkőzést, ahogy megszoktuk. Mi egyfajta stílust játszunk, egyfajta játékképben érezzük jól magunkat, de másra nincs forgatókönyvünk, így a stílusütközésekből nem szoktunk jól kijönni.
A jelenlegi állapotunk ilyen, valóban ez a helyzet.
Ez viszont - szerintem - nem a stílus hibája, hanem annak, ahogyan mi alkalmazzuk, képviseljük jelenleg ezt a stílust.
Korábban, de passz, hogy melyik topicban szépen körbeírtad, hogyan is kellene azt a Cruyff féle focit játszani. Na, ma ennek lassított felvételei sem vagyunk....
Szerintem Pep keze munkája a legjobb példa arra, hogyan is lehet ezt a stílust képviselni.
Magabiztos, szervezett, gyors, tudatos játék....

Szerintem meg a minőség hiánya ami a problémát okozza...Nézzük már mit kezd egy Bernardo Silva meg egy Raphinha egy ré fellőtt labdával...Míg a kolléga lekap 2 embert és megtartja a labdát, addig a mi brazilunk örül ha nem vezeti ki az oldalovanolan a bogyót...
A stílisra meg csak annyít hogy 15 éve szurkolok a csapatnak de egyszer nem láttam még olyan szervezett játékot mint madridban a kupameccs odavágóján...Jó a csapat meg minden, de jelenelg minőségben sehol nem vagyunk...Xavi azzal a csapattal ami mondjuk LE-nek volt sikeres lehetne/lenne,de jelenleg szerintem ez a max amit ebből a csapatból ki lehet hozni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2404
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.14. 22:12:32

Peter írta:
2023.04.14. 21:07:04
gránit írta:
2023.04.14. 20:14:24
Mi meg ilyenkor veszítjük el a fonalat, ha az ellenfél felveszi a kesztyűt, kevesebbet van nálunk a labda, és nem tudjuk úgy irányítani a mérkőzést, ahogy megszoktuk. Mi egyfajta stílust játszunk, egyfajta játékképben érezzük jól magunkat, de másra nincs forgatókönyvünk, így a stílusütközésekből nem szoktunk jól kijönni.
A jelenlegi állapotunk ilyen, valóban ez a helyzet.
Ez viszont - szerintem - nem a stílus hibája, hanem annak, ahogyan mi alkalmazzuk, képviseljük jelenleg ezt a stílust.
Én is így látom, hogy nem a stílussal van a gond, hanem éppen azzal, hogy nem tudjuk játszani. Akarjuk, de nem tudjuk, mert nincsenek meg hozzá a kreatív embereink, és vérbeli csatárból is csak egy, és ő is csak ősszel termelt. Néha megvillantunk valamit a stílusból, mint a Szuperkupadöntőn, aztán visszalanyhulunk. Pont az a gond, hogy nem tudjuk folyamatosan hozni ezt a szintet. Maga a stílus most is éppolyan félelmetes, mint régen. Csak most nem tudjuk olyan szinten játszani, főleg nem konstansan.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.14. 21:07:04

gránit írta:
2023.04.14. 20:14:24
Mi meg ilyenkor veszítjük el a fonalat, ha az ellenfél felveszi a kesztyűt, kevesebbet van nálunk a labda, és nem tudjuk úgy irányítani a mérkőzést, ahogy megszoktuk. Mi egyfajta stílust játszunk, egyfajta játékképben érezzük jól magunkat, de másra nincs forgatókönyvünk, így a stílusütközésekből nem szoktunk jól kijönni.
A jelenlegi állapotunk ilyen, valóban ez a helyzet.
Ez viszont - szerintem - nem a stílus hibája, hanem annak, ahogyan mi alkalmazzuk, képviseljük jelenleg ezt a stílust.
Korábban, de passz, hogy melyik topicban szépen körbeírtad, hogyan is kellene azt a Cruyff féle focit játszani. Na, ma ennek lassított felvételei sem vagyunk....
Szerintem Pep keze munkája a legjobb példa arra, hogyan is lehet ezt a stílust képviselni.
Magabiztos, szervezett, gyors, tudatos játék....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2404
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.14. 20:14:24

Az az érdekes, hogy gyakran hallani azt, hogy az angol bajnokság a legerősebb, mert a kisebb csapataik milyen erősek. Miközben azt látjuk, hogy a nemzetközi porond második vonalát is a spanyolok nyerik legtöbbet. A spanyol bajnokság szerintem egyáltalán nem olyan gyenge, a Real Madrid jobban megszenved a kisebb spanyol csapatokkal, mint a nagyobbnak mondott angolokkal. Ők lendületből szeretnek menni, ha betolják eléjük a buszt, szenvednek. Mi általában elvagyunk, ha betolják elénk a buszt, a legtöbbször legalább egyet be tudunk gyömöszölni, és szeretjük, ha végig nálunk van a labda, az ilyen meccseket szeretjük. A Real Madrid ilyenkor szenved, mert nincs területe. Ők viszont erősebbek akkor, ha a másik csapat is nyitottabban játszik, mert nyerni akar. Mi meg ilyenkor veszítjük el a fonalat, ha az ellenfél felveszi a kesztyűt, kevesebbet van nálunk a labda, és nem tudjuk úgy irányítani a mérkőzést, ahogy megszoktuk. Mi egyfajta stílust játszunk, egyfajta játékképben érezzük jól magunkat, de másra nincs forgatókönyvünk, így a stílusütközésekből nem szoktunk jól kijönni.

De összességében a spanyol foci jelentősen szerintem nincs az angol alatt. A Barcelona nemzetközi gyengélkedése erősíti azt a nézetet, hogy nagyon alatta lenne, de ez inkább a mi belső problémánk, mint a teljes spanyol focié.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.14. 17:18:50

Nem tudom, lehet csak jobban akarják a spanyolok, vagy jobban érzik?
Jobban akarják. Az angoloknál a PL értéke már-már a BL mértékével vetekedik, ezért arra összpontosítanak inkább. Kivétel a City, akiknek a PL-győzelmek összejöttek az utóbbi években, a BL viszont nem. De a Liverpoolnál, ahol meg fordítva volt, nagyon nagy öröm volt, hogy évtizedek után összejött a PL.

A spanyoloknál pedig van egy két csapatos Liga (pár évig 3 volt az AM miatt, de már ők is visszaestek), a BL-ben a Realon kívül senki nem tényező, így marad az EL. Főleg ugye a Sevillának. Ők amúgy elképesztőek, olyan szinten, vagy még durvábban jönnek ott össze nekik a dolgok, mint a BL-ben a Realnak...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.14. 13:38:09

bence0330 írta:
2023.04.14. 10:00:09
Szerintem Xavi egyáltalán nem ezer passzos hátrajátékot akar,
berögződéseinkhez való visszanyúlásból,
Feltételezhetően így van, de az élet mindíg úgy hozza, hogy nem vagyunk képesek tartósan ettől elrugaszkodni.
Rá lehet pillantani a lejjebb lévő eredménysorokra, amiből kitűnik, hogy ez már Messi alatt elindult.
Kicsit izmosabb ellenfelek ellen már Messivel sem volt versenyképes a támadásépítés. Messi sem ott és úgy kapta a labdákat már, mint valamikor.....az ő kiszolgálása sem működött már egy bizonyos szint felett.
Lewa kiszolgálása ugyanezeket az attitűdöket produkálja. Leigazolásakor is éppen azon ment a vita, hogy kiszolgálás nélkül mit is várunk vajon tőle? Lewa ugyanúgy kénytelen visszalépni labdáért, mint Messi volt.....aztán csodálkozunk, hogy elfárad vagy nem bírja azt a futást már.
Ha a mélység mélyebbre kerül akkor egyre nehezebb onnan kimászni, több meló és eközben az ellenfeled levegőhöz jut, miközben a saját embereid belerokkannak....
A labdakihozatal pedig mélységből indul......de nem teszem fel már a lemezt, unalmas nekem is.
Hatékony kontrához pedig egy egészséges Dembelé önmagában nem elegendő....
Szóval akarhat bármit is Xavi, ha azt nem képes teljesíteni a középpálya, akkor az nem fog megvalósulni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.14. 11:37:07

grgly50 írta:
2023.04.14. 08:08:49
Csupán annyi megjeyzésem lenne, hogy az angol játékosok miért nem a La Ligában játszanak? Míg fordítva nagyon sok spanyol van a PL-ben. Nem a fizu a meghatározó!!!
Nem biztos, hogy jól látom, de szerintem a PL-nek folyamatosan szüksége van vérátömlesztésre, kreatív, technikás, közönségcsalogató latin (spanyol, brazil stb.) játékosokra, de a Ligának nincs szüksége arra, ami alatt én a brit focit értem. Még akkor sem, ha pl. Michael Owen, Beckham és McManaman kifejezetten jól játszott Madridban, sőt az utóbbit BL-döntő legjobbjának is megválasztották.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.14. 11:28:39

drobika írta:
2023.04.14. 10:14:57
Az esetek döntő hányadában TS lepasszolja a labdát a tőle 5m-re levő valamelyik oldalán állónak. Az visszaadja neki. majd TS. kirákja az ellenkező irányba, majd felpasszoljuk a legközelebbi kp.-nak, aki szintén visszaadja a hátvédnek, majd az TS-nek. Amikor 20 passz után felérünk, akkor meg kézilabda focira átvitt képe van. Se egy átlövés, se egy kreatív beindulás.
Nincs a világon egy csapat sem a Szotyi Ligákban sem, aki nem ismeri ezt a játékot.
Szerintem két részre lehet bontani a történetet...

Egyrészt a letámadás elleni labdakihozatalnál fordulhat elő, amit írsz - fel kell hozni a labdát és nem előrerúgni vaktában... Nyilván az ellenfél minőségétől, illetve a saját játékosaink kreativitásától nagyban függ, ez mennyire megy gördülékenyen...
Másrészt egy beállt védelem fellazításánál lehet érdemes kicsit hátrébb húzódni, hogy jobban kinyíljon az ellenfél!

Az, hogy a Barca mindig támadólag lép fel (vagy legalábbis igyekszik), mert ez a DNS, csökkenti a kontrák lehetőségét, illetve a spanyol kiscsapatokat jobban kapu elé szorítja!

Amikor ellenfél labdát veszített (és volt kreatív játékos a pályán), akkor nem egy szép kontrát vezettünk...
Szép ellenpéldája volt ennek Kessie meg(nem)indulása legutóbbi meccsen, mikor full üres volt a középpálya előtte, mégis leállt. Ki is fütyülték érte! :)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.14. 10:14:57

Az esetek döntő hányadában TS lepasszolja a labdát a tőle 5m-re levő valamelyik oldalán állónak. Az visszaadja neki. majd TS. kirákja az ellenkező irányba, majd felpasszoljuk a legközelebbi kp.-nak, aki szintén visszaadja a hátvédnek, majd az TS-nek. Amikor 20 passz után felérünk, akkor meg kézilabda focira átvitt képe van. Se egy átlövés, se egy kreatív beindulás. FDJ, Pedri és Dembele játékában még csak csak mutatkozik valami, de most senki. Balde az egyetlen, aki fel meri vállalni a betörést, egy-egy elleni játékot, és nem alibizik két méterre passzal. Így nem lehet már nemzetközi szinten focizni könyörgőm. De tegyük. Lesz mire kifogásokat keresni mindíg, és azokból van mindgi bőven.
Nincs a világon egy csapat sem a Szotyi Ligákban sem, aki nem ismeri ezt a játékot.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6889
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.14. 10:00:09

Szerintem Xavi egyáltalán nem ezer passzos hátrajátékot akar, ez mindig látszott, mikor formában voltunk, és nem voltak sérültjeink. Amikor megvagyunk, akkor elég dinamikusan megyünk előre, sőt, amennyi kontrát láttunk az elmúlt 1,5 évben, annyit szerintem LE óta összesen nem vezettünk, rengeteg gólt rúgtunk belőle, még ha sokszor akadozik is még mindig a dolog. Sajna ha kiesnek a kulcsembereink, aki az átmenet, kulcspasszok szempontjából a középpályán nyilván toronymagasan Pedri, akkor tényleg jön a tötymörgés, de nem azért, mert azt akarjuk, hanem mert nem tudunk lendületesebbek lenni.

A BM ellen pl. úgy alakítottuk ki sorra a ziccereket, hogy végig kontráztuk a meccset, nem is akárhogy. De volt több ilyen is labdabirtoklósabb csapatok ellen, mint pl. a Soci, Sevilla, de a Madrid ellen is volt ilyen. Kíváncsi lennék egy statra, hány gólt szereztünk, vagy épp hány gólhelyzetet alakítottunk ki kontrából az elmúlt évekhez képest. Szerintem nagyon sokat. Tudatos tiki-takát, sokpasszos játékot én csak nagyobb előnyben láttam a csapatunktól, amúgy a lassabb támadás inkább a tini/öreg kombóból, a stressz alatt a berögződéseinkhez való visszanyúlásból, és amúgy is telegatyából adódik, ami főleg a támadóknál van jelen idén hangsúlyozottan, fél nagyon az összes, már Lewy is, és inkább állnak meg és várják meg a többieket, mert nem mernek meghúzni semmit egyedül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.14. 09:49:43

Az értékeink feladása. Nyilván van egy klubnak egy identitása. Kulék, több mint egy klub, filozófia stb. Szerintem viszont ez nem jelenti azt, hogy az X éve eredménytelen 70%-os labdabirtoklást, az 1000 paszt, állandó hátra kapushoz való ragaszkodást kellene hogy jelentsen.
Nem megyünk ezzel semmire. BL. csoportkör 3. helyére, majd EL zúgás kifelé. Meddig akarjuk ezt csinálni? Amikor a 8-ad döntöig eljutottunk és egy komolyabb focit játszó csapattal találkoztunk jöttek a sok nullás simázások. De mi még mindig a DNS-t nyomjuk és keressük a kifogásokat. Olyan egyértelműen nem megy ez a játék, ez annyira világos, mint hogy a bolygók a Nap körül keringenek.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2023.04.14. 09:30:54

grgly50 írta:
2023.04.14. 08:08:49
Csupán annyi megjeyzésem lenne, hogy az angol játékosok miért nem a La Ligában játszanak? Míg fordítva nagyon sok spanyol van a PL-ben. Nem a fizu a meghatározó!!!
Igen ez is egy érdekes adaléka a történetnek. Ha jön is brit játékos, jellemzően flopp szokott itt lenni. Nekem a közelmútból Trippier dereng egyedül, aki hozzá tudott adni valamit az Atletico játékához. Bale felemás, de őt még a jobbak közé sorolnám.

Szerintem ez a válogatottra is rányomja picit a bélyegét. Bubérkban élnek az angol játékosok, többnyire csak "egymás ellen" játsznak, nem ismerik a többi futballkultúrát rendesen és nem tudnak vele mit kezdeni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2404
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.14. 09:20:20

gránit írta:
2023.04.14. 00:54:57
Lassú a labdakihozatalunk.
Peter írta:
2023.04.14. 02:33:06
....csupán a fenti római kirándulásunk óta jelez a vészcsengő a teljes megújulásért, ami a védősort tekintve 2023-ra sikerült is, viszont a középpálya - a játék szíve, a keringés motorja - még várat magára, de leginkább egy új szemléletre....és talán egyszer felgyorsul majd a labdakihozatal is....
Teljesen egyetértek. A középpálya a gyengepontunk. Nincs ötlet, nincs kreativitás, sokszor látni a tanácstalanságot az előrejátékban. A védelembe érkezett erősítés, megszabadultunk Pique-től és Lenglet-től, csatárunk meg kevés van.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.04.14. 08:08:49

Varatrix írta:
2023.04.14. 08:01:30
envagyoken írta:
2023.04.13. 21:46:10
Hát a MU éppen most árazza be a spanyol focit újfent
Érdekes felvetés. Nekem jellemzően az ismerőseim / barátaim nagyrészben PL csapatoknak szurkolnak és Ők sem értik, hogy miért nincs ez így.

Amióta európa liga van:
13 ból 8 esetben spanyol nyert
3 esetben nyerte angol
3 esetben volt spanyol angol döntő mind háromszor a spanyol csapat nyert

Itt ügye a "big6" BL-be nem jutó csapati jellemzően az ellenfelek, akik a Sevilla, Villareal, de még Atletico költségvetésének is a sokszorosából gazdálkodnak.

Szerintem elég furcsa, annak ellenére, hogy nyilván vannak ellenérvek, hogy jobb ha a PL-re koncentrálnak a csapatok, feszített az angol menetrend stb... Viszont ahhoz képset azért látszik, hogy gálacsapat játszik, tehát totális elengedésről nem tudunk beszélni, nem a fiatalok játszanak az EL-ben.

Nem meggyőződésem, hogy jobbak a spanyol csapatok, mindensetre érdekes az egész. Érdekes, hogy a PL a legerősebb bajonkságként van számon tartva, azzal az érveléssel, hogy mekkora a szakadék a két és fél óriás és a többiek között, de a többiek rendszerint borsot törnek az angol éllovasok orra alá, amikor nemzetközi mecs van.

Nem tudom, lehet csak jobban akarják a spanyolok, vagy jobban érzik?
Csupán annyi megjeyzésem lenne, hogy az angol játékosok miért nem a La Ligában játszanak? Míg fordítva nagyon sok spanyol van a PL-ben. Nem a fizu a meghatározó!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2023.04.14. 08:01:30

envagyoken írta:
2023.04.13. 21:46:10
Hát a MU éppen most árazza be a spanyol focit újfent
Érdekes felvetés. Nekem jellemzően az ismerőseim / barátaim nagyrészben PL csapatoknak szurkolnak és Ők sem értik, hogy miért nincs ez így.

Amióta európa liga van:
13 ból 8 esetben spanyol nyert
3 esetben nyerte angol
3 esetben volt spanyol angol döntő mind háromszor a spanyol csapat nyert

Itt ügye a "big6" BL-be nem jutó csapati jellemzően az ellenfelek, akik a Sevilla, Villareal, de még Atletico költségvetésének is a sokszorosából gazdálkodnak.

Szerintem elég furcsa, annak ellenére, hogy nyilván vannak ellenérvek, hogy jobb ha a PL-re koncentrálnak a csapatok, feszített az angol menetrend stb... Viszont ahhoz képset azért látszik, hogy gálacsapat játszik, tehát totális elengedésről nem tudunk beszélni, nem a fiatalok játszanak az EL-ben.

Nem meggyőződésem, hogy jobbak a spanyol csapatok, mindensetre érdekes az egész. Érdekes, hogy a PL a legerősebb bajonkságként van számon tartva, azzal az érveléssel, hogy mekkora a szakadék a két és fél óriás és a többiek között, de a többiek rendszerint borsot törnek az angol éllovasok orra alá, amikor nemzetközi mecs van.

Nem tudom, lehet csak jobban akarják a spanyolok, vagy jobban érzik?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.14. 07:25:27

envagyoken írta:
2023.04.13. 21:46:10
Hát a MU éppen most árazza be a spanyol focit újfent
Ja, beárazta. Nem tudta megverni a Ligában tavaly még 4., de idén csak 13. helyezett, bukdácsoló Sevillát. Többek között ezért is érdemesebb megvárni a meccs végét az értékelésekkel.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.14. 07:08:02

brazilfan írta:
2023.04.13. 20:01:05
Sonoma írta:
2023.04.13. 19:29:04
Komolyan kérdezem.
Írod: "inkább maradnék a saját stílusunknál"
Mi a saját stílusunk?
Az, amivel például a Realt is lemostuk a szuperkupa-döntőn. Kár, hogy nem láttad, jó meccs volt.
Értem.
Szóval a "mi saját stílusunk" ebben a szezonban azon az egy meccsen volt látható.
Nincs több kérdésem.

Megj.: Akkor a Liverpool stílusa meg a MU elleni 7-0.
Kár, hogy ők sem tudták megismételni azóta sem...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.14. 06:57:39

Peter írta:
2023.04.14. 02:33:06

Vaj szíved van...azzal a 2020-as csoportmeccsel...szerintem a gondok kicsit korábban kezdődtek....

2017 juve barca 3-0
2018 roma-barca 3-0
2019 pool-barca 4-0
Tudom, csak azt az évet ragadtam ki direkt, ahonnan kezdve kb nulla sikerélményünk volt.
20/21-ben még legalább a Juvet elvertünk 2-0ra idegenben a csoportban, emlékszem milyen hurráhangulat ment itt akkor is:D
Aztán kaptuk a Camp Nouban hármat cserébe.
De ugye 19/20-as idényben is legalább a csoportban az Inter , Dortmund ellen összejött 3 győzelem.

Na azóta semmi de semmi nincs.
Nem kellenek kifogások, annyira nincs gyenge és nem is volt gyenge csapatunk, hogy két tucatnyi meccsből ilyen eredménysort kellett volna produkálni.

Bence írta a mentális problémát a BL-ben, nagyon adom.
Emellett viszont a játékminőséggel is problémák vannak, lásd a kp inkompetens "jelenléte" a pályán. Nulla alkalmazkodóképesség, pedig a BL-ben az szükséges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.14. 02:33:06

csababarca írta:
2023.04.13. 16:59:48
Szóval itt valami nem klappol, súlyos gondok vannak.
Vaj szíved van...azzal a 2020-as csoportmeccsel...szerintem a gondok kicsit korábban kezdődtek....

2017 juve barca 3-0
2018 roma-barca 3-0
2019 pool-barca 4-0

és nem feledkeznék meg a párizsi pofonról sem, amit ugyan "visszaadtunk", de a földcsuszamlás kezdetének előszele volt....és azóta nem igazán klappolnak itt a dolgok sem
gránit írta:
2023.04.14. 00:54:57
Lassú a labdakihozatalunk.
....csupán a fenti római kirándulásunk óta jelez a vészcsengő a teljes megújulásért, ami a védősort tekintve 2023-ra sikerült is, viszont a középpálya - a játék szíve, a keringés motorja - még várat magára, de leginkább egy új szemléletre....és talán egyszer felgyorsul majd a labdakihozatal is....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2404
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.14. 00:54:57

Szerintem ahhoz, hogy fejlődjünk, nem kell az értékeinket feladni. Ami hiányzik, az nem ütközik az értékeinkkel. A Manchester United ellen a második meccs második félidejében többször kontrázhattunk volna, de nem volt begyakorolt figura, tanácstalanok voltunk. Lassú a labdakihozatalunk. Felállt védelmek ellen régóta nem jönnek a kiugratások. Nem a régi dolgokat kell feladni, mert pont azok is hiányoznak.
Válasz küldése