Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.24. 21:46:31

Nem értem mért kell egy BARCA fórumon magyarázkodni, hogy miért nem örül valaki az ősi rivális Real Madrid góljának és próbálja a gólt kapó csapat szemszögéből nézni a hibát. :roll:
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.24. 21:41:06

REMY írta:
Gondolom Messi emeléseinél nem ezt mondod... ha a kapus a helyén maradt volna.... ennyi.. felismerte, ahogy Messi is felszokta. Miért mindig a kifogásokat kell keresni. :wink:
Szerintem valahol érthető hogy barca drukkerként nem keresek magyarázatot Messi góljaira,főleg nem hangoztatom,hogy a kapus hibázott.
De Te is láthatod,hogy a kapus félúton volt,félmegoldást választott.
ÉS egy szóval nem vontam kétségbe Ronaldo érdemeit a gólban,de lehet támadni mindig,állok elébe. :wink:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.10.24. 21:37:46

csababarca írta:Gyors gólváltás volt a Dortmund-real meccsen.
Lewandowski gól,majd Ronaldo emelte át Weidenfellert,aki olyan okosan mozdult ki a kapujából,mint Valdes szokott. :roll:
Minek indul ki ilyenkor egy kapus,ha tudja nem ér oda? ha a helyén marad,akkor 1-0 lenne,ehelyett 1-1.
Gondolom Messi emeléseinél nem ezt mondod... ha a kapus a helyén maradt volna.... ennyi.. felismerte, ahogy Messi is felszokta. Miért mindig a kifogásokat kell keresni. :wink:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.24. 21:27:29

Gyors gólváltás volt a Dortmund-real meccsen.
Lewandowski gól,majd Ronaldo emelte át Weidenfellert,aki olyan okosan mozdult ki a kapujából,mint Valdes szokott. :roll:
Minek indul ki ilyenkor egy kapus,ha tudja nem ér oda? ha a helyén marad,akkor 1-0 lenne,ehelyett 1-1.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.10.24. 15:46:01

Messa írta: Elég rapszodikusan teljesít most a Vidi, a bajnokságban másfél hónapja nyeretlenek vagyunk ( :shock: ), ez a szezon ebből a szempontból kuka, de ha továbbjutnánk az EL-ből, nem hiszem hogy sokan bánnák.
Egy ilyen kis csapatnál ez várható, mert szeretnének vitézkedni az Európai kupában és ez mindig a bajnokság rovására megy. DVSC is így volt ezzel anno.

De nem érdekel, mert az első 3-ban úgyis benne lesznek év végére...addig meg jussanak csak tovább :D jöjjön a pénz és jöjjenek a sztárok :D
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.10.24. 15:23:17

Holnap Vidi-Basel.

Egy jó hír már van, Frei nem játszhat. Viszont nálunk Stopira kiválása szerintem nagyobb érvágás, nincs aki pótolja sajnos. Talán Szolnoki megoldja...

Másfél-két hete volt edzőváltás a Baselnél, hétvégén ki is kaptak a Luzerntől, most talán meg lehet fogni őket. Istenem, de jó is lenne! Ha még a Sporting megverné a Genket, 3 meccs után 6 ponttal vezetnénk a csoportot. Onnan meg már akármi lehet...

Elég rapszodikusan teljesít most a Vidi, a bajnokságban másfél hónapja nyeretlenek vagyunk ( :shock: ), ez a szezon ebből a szempontból kuka, de ha továbbjutnánk az EL-ből, nem hiszem hogy sokan bánnák.

Természetesen ott leszek majd, minden percét ki kell élvezni az ilyen meccseknek. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.10.24. 07:51:38

E csoportban a Shakhtar az első. :shock:
Remélem, hogy így is marad a Juve pedig bejön a második helyre :twisted:

F csoportban Bayern csak a 3.
Ezt nem hinném, hogy így marad, szerintem továbbjut a Bayern, de vajon ki lesz a másik továbbjutó? Vale vagy Bate?

G csoportban nincs meglepetés, vezetjük a csoportot 5 pont előnnyel és ha a következő 2 meccset is megnyerjük, akkor lehet c csapattal játszani a Moszkva ellen.

H csoportban továbbjutó helyen a Kolozsvár 8)
Remélem így is marad, a Galata-t hazai pályán meg kell verni, a Braga-val kell egy döntetlen, és meglehet a továbbjutás :)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.23. 23:49:57

Én a MU-Braga derbit néztem (majd mindjárt felvételről meg a miénket) és hatalmas derbi volt. A vendégek elég jól bekezdtek, kétszer is mattolták az angolokat meg voltak még lehetőségeik ezen kívül is. Bátran játszottak, a MU meg kicsit lassan ért bele a meccsbe. De aztán szépen lassan átvették az irányítást és egy nagyon jó iramú, lehetőségekben gazdag, élvezetes meccset rittyentettek a felek. Ahogy telt az idő, egyre inkább nyomott a MAN UTD és sikerült is a fordítás, ami nem volt érdemtelen.

Mindenesetre intő jel, h ez kevés lehet a hétvégi Stamford-i derbin, ráadásul azért ki is vehetett belük rendesen ez a meccs. Igaz, a cselszkij meg zakózott, uh ők még ennyire sem fényesen hangoltak a csúcsrangadóra :P

GO MU!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.23. 22:43:28

MU sajnos nyert végül (Chicharito 2), a Sahtar viszont megverte Abramovicsékat, Óscar csak szépíteni tudott.
Soldado-triplával nyert a Valencia, a Nordsjaelland (csak le tudom írni :D ) ikszelt a Juvéval, szóval a tippjáték szempontjából igencsak tré a forduló eddig. :roll:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.23. 22:08:06

Persze van még hátra 30 perc, de azért érdekes eddig a forduló.
Vezet a Nordsjaelland a Juventus ellen, a Sahtar kettővel a Chelsea ellen (ez talán annyira nem meglepő, ukránok főleg otthon nagyon veszélyesek)
Manchester 0:2ről egyenlített nem rég a Braga ellen és vezet a Cluj is Isztambulban.
Kép
Kép
Kép
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2012.10.23. 09:52:51

nagyiibarca írta:Kassai Viktor vezeti a szerdai Dortmund-Real meccset.
Remélem jól lehozza mert most kapott egy esélyt am megint nyivácskól majd neki Roncika :D
Igen, de a partjelzőit lecserélték (legalábbis Vad-ot igen). Úgy néz ki benne továbbra is bíznak, ami logikus is, hiszen az elhíresült bakikról nem ő, hanem a partjelző tehetett.
Mellesleg egy nem elhíresült bakija a Barca - MU meccsen Rooney gólja, ami les volt - szintén partjelzői hiba, de mivel így is sima győzelem volt, senkki nem hibáztatta.
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.10.23. 09:28:57

Mai meccsek, és tippjeim:

E csoport:
Sahtar Donyeck-Chelsea 1-1
Nordsjaelland-Juventus 1-3
Ebben a csoportban az eddig látottak alapján nagy harc lesz a Chelsea, Sahtar és Juventus között a továbbjutásért, úgyhogy a Sahtar-Chelsea mindkét csapatnak nagyon fontos, a Juventus-nak pedig simán nyernie kellene a dánoknál a papírforma alapján.

F csoport:
Bate-Valencia 1-1
Lille-Bayern München 1-2
A Bate-Valencia meccs nagyon szoros lesz, a BL előtt azt mondtam volna, hogy simán nyer a Valencia, de az eddigiek alapján döntetlen, bár lehet, hogy a Bate nyer. A Bayern-nek muszáj nyernie a Lille otthonában, mert ha nem, nehéz helyzetbe kerülhet a csoportelsőségért, akár a továbbjutásért folyó harcban is.

G csoport:
Barcelona-Celtic 4-2
Szpartak-Benfica 1-1
Erős csapat ez a Celtic, de szerintem annyira azért nem erős, hogy a Camp Nou-ban legyőzzön minket. Szpartak-Benfica szerintem döntetlen lesz.

H csoport:
Manchester United-Braga 2-0
Galatasaray-Kolozsvári CFR 1-2
A Braga sem rossz csapat, de szerintem nem elég a United legyőzésére. A CFR képes volt legyőzni a Braga-t idegenben, akkor szerintem a Galatasaray-t is képes lesz, és örülnék, ha így is lenne :)
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.10.22. 13:42:26

Kassai Viktor vezeti a szerdai Dortmund-Real meccset.
Remélem jól lehozza mert most kapott egy esélyt am megint nyivácskól majd neki Roncika :D
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Xavi001
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.05.28. 13:52:13
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.10.06. 16:29:40

A stadionban ülve, vagy is állva tombolva izgultunk végig a meccset LOKI szurkolókként! Ez nem csak egy csapat sikere, ez egy nemzet siker, nem, hogy együtt örülnénk ennek. A SZUD-ból igen is sokan jóba vagyunk a Red Blue Devils szurkoló táborral, lehet , hogy saját bajnokságon belül tiporjuk egymást, de ez világ szintű mérkőzés volt!
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.06. 15:42:35

barca99 írta:Ha valamitől kiver a víz, az az ok nélküli nagymagyarkodás. Tökéletesen egyetértek Garancsival és Pászkány Árpáddal (Kolozsvár) is. Én vagyok a munkáltató, az dolgozzon nálam, aki a legjobb teljesítményt nyújtja. Csak azért ne legyen már senki előnyben, mert magyar. Majd ha lesz jobb magyar játékos, várjuk szeretettel. Évtizedek óta dagonyázunk a középszerben, és ha valami sikerült látunk, annak is csak a negatív oldalait vesszük észre.

Én is marhára örülnék, ha magyar csapatok magyar játékosokkal lenne sikeres, de csak rá kell nézni a válogatottra. Mikor láttatok ennyire jól szervezett játékot, mint amit a Videoton mutatott eddig az EL-ban?

Nem mellesleg vannak ott tehetséges fiatalok (Gyurcsó, Szekeres, Szolnoki, Kovács), akik profitálhatnak ebből, szóval ezért is hülyeség ez, hogy nem a magyar foci sikere ez.

Illetve ez máshonnan, de teljesen egyetértek vele: "Azt sem látom fajsúlyos érvnek, hogy a külföldi játékosok miatt ez nem a magyar futball sikere. Már hogy ne lenne az. A koefficienspontokat az összes magyar klub zsebre teszi érte; az egész bajnokság fejlődik, ha van egy komolyan vehető csapat benne; és nem mellesleg a Videotonban játszó magyarok is megtapasztalják a profi mentalitást, fejlődnek általa, és egyre jobbak lesznek. "
Annyira jó hogy nincs időm megfogalmazni iylen hsz-ket :D
Tökéletesen egyet értek veled, s miihii kilométeres hsz-vel is.
Alig van magyar klubsiker, már azt megszoktuk "énekelni" ha a szeptembert megélik csapataink...S igenis ez a magyar klubfoci sikere, talán gy még több kisgyerek akár Fehérváron akár máshol lemegy focizni illetve az említett UEFA pontok.
Kép
Kép
Kép
Lampiao
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2008.04.04. 10:36:22
Tartózkodási hely: Vác

2012.10.06. 13:28:02

daffy írta:
Tocy írta: Fb-on is leírtam már, hogy ne hasonlítsuk már össze az angol focit a magyarral. Ott ők folyamatosan BL-ben vannak, 3-4 csapattal, EL-ben is, nekünk meg hát...finoman szólva nem. Szerintem az a természetes, hogy ennek a magyar fociszerető emberek örülnek ( ne keverjük a magyarfoci-szeretővel ).
de ez nem magyar siker,mert nem magyarok hozták össze,ha végképp pontosítani kell,akkor a fehérvári. minden,csak nem magyar. magyar a telephely és itt vége is. ha hasonlítani kéne valamihez:
mintha a kijevieket győzködnéd,hogy örüljenek a sahtar sikerének

a spanyolok örülnek a real madrid sikerének, pedig ha arányokat nézünk... A katalánok örültek ronaldinho féle csapat győzelmének pedig ott is arányaiban... szerintem itt most egy bizonyos politikus miatt fintorog mindenki. Csak az egyenesség soha nem volt divat itthon és ezért ki kell találni valami másik okot ami alapján a vidi sikere nem magyar siker. Sőt már nem is siker...

A győr kiejtette a montpelliert. 3 magyar játékos volt a győr csapatában. Senki nem hozta fel ezt...

szép napot
"Mindig aszerint élj amiben hiszel, különben abban fogsz hinni amiben élsz..."

Harcolj velem:D :http://clover880903.mybrute.com

"Legjobbnak lenni nagyobb érdem, mint elsőnek lenni, mert végül a legjobbak lesznek az elsők is." Joan Laporta
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.10.06. 12:58:22

miihii írta: A kiemelt rész pedig a közös keresztmetszetünk :)
Nekem tökre semleges a Vidi (meg a többi csapatunk), örülök, ha nyernek, de másnapra meg el is lehet felejteni, mielőtt nagyobb jelentőséget tulajdonítanánk neki. És igen, sajna ennyivel kell beérni, mert a lóra várhatunk még néhány évet. Egyelőre a pacinak csak egy bizonyos része van meg itt... :D
Valahogy így gondolom én is a meccset nem is néztem eredményt megláttam örültem neki 2perc múlva már eszemben sem volt. Egy db játékost nem tudnék megemlíteni a Videotpnból név szerint.
Viszont az ellenszurkolást abszolút szánalmasnak tartom.
Azt hiszem Tocy írta hogy nem lehet összehasonlítani minket egy futballnagyhatalommal nekik évente kijut több csapat révén is a siker nekünk talán 20évente összejön egy ehhez hasonló.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.10.06. 12:09:17

Ha valamitől kiver a víz, az az ok nélküli nagymagyarkodás. Tökéletesen egyetértek Garancsival és Pászkány Árpáddal (Kolozsvár) is. Én vagyok a munkáltató, az dolgozzon nálam, aki a legjobb teljesítményt nyújtja. Csak azért ne legyen már senki előnyben, mert magyar. Majd ha lesz jobb magyar játékos, várjuk szeretettel. Évtizedek óta dagonyázunk a középszerben, és ha valami sikerült látunk, annak is csak a negatív oldalait vesszük észre.

Én is marhára örülnék, ha magyar csapatok magyar játékosokkal lenne sikeres, de csak rá kell nézni a válogatottra. Mikor láttatok ennyire jól szervezett játékot, mint amit a Videoton mutatott eddig az EL-ban?

Nem mellesleg vannak ott tehetséges fiatalok (Gyurcsó, Szekeres, Szolnoki, Kovács), akik profitálhatnak ebből, szóval ezért is hülyeség ez, hogy nem a magyar foci sikere ez.

Illetve ez máshonnan, de teljesen egyetértek vele: "Azt sem látom fajsúlyos érvnek, hogy a külföldi játékosok miatt ez nem a magyar futball sikere. Már hogy ne lenne az. A koefficienspontokat az összes magyar klub zsebre teszi érte; az egész bajnokság fejlődik, ha van egy komolyan vehető csapat benne; és nem mellesleg a Videotonban játszó magyarok is megtapasztalják a profi mentalitást, fejlődnek általa, és egyre jobbak lesznek. "
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.06. 10:04:12

daffy írta:egyezzünk meg abban,hogy semmi bajom a vidivel,gratulálok a fehérvárnak,remélem egyszer egy magyarabb sikernek is örülhetnünk,de amíg ló nincs..
Igazából ami az egészből rád vonatkozott, az az angol-magyar párhuzamos néhány mondat, a többi az az általános jelenségnek szólt.

A kiemelt rész pedig a közös keresztmetszetünk :)
Nekem tökre semleges a Vidi (meg a többi csapatunk), örülök, ha nyernek, de másnapra meg el is lehet felejteni, mielőtt nagyobb jelentőséget tulajdonítanánk neki. És igen, sajna ennyivel kell beérni, mert a lóra várhatunk még néhány évet. Egyelőre a pacinak csak egy bizonyos része van meg itt... :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.06. 09:58:38

miihii írta:...
olvasva a te véleményed vagy tocy-ét kitűnik számomra,hogy nem tudom megfelelően írott formába önteni az érzéseim,így nem is tudjátok azt kellően értelmezni. ezt ha eddig nem,eztán biztosan nem tudom majd megtenni,így egyezzünk meg abban,hogy semmi bajom a vidivel,gratulálok a fehérvárnak,remélem egyszer egy magyarabb sikernek is örülhetnünk,de amíg ló nincs..
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2012.10.06. 09:55:59

Kalap1988 írta:
Rinku írta:A "magyar" foci sikere, ekkora hazugságot... Zsoldospénzen vett pillanatnyi öröm, semmi más, egy év múlva ez is úgy eltűnik majd, mint a többi hasonló eset. Két magyar ha játszik a kezdőben, undorító az egész... Egyáltalán nem tudom felfogni sikernek. A Paks sikerét, azt fel tudtam vagy 2 évvel ezelőttről, tiszta magyar kerettel bejutni az Európa Ligába, na az már volt valami, valami amire büszkék lehettünk, amire meleg szívvel gondolhattunk. De ez egyáltalán nem az. Ez mindenkinek a sikere, csak nem a magyaroké. Azaz azon két-három magyaré, akik ott voltak, azoké igen, a többi az idegeneké. Nem véletlenül szurkolok a Barcának és a Bilbaónak. Ha Barcelónában nem is száz százalékig, de bíznak a sajátjaikban, Bilbaóban meg ez hagyomány, remélem továbbra is tartják majd az első osztályú tagságot, megérdemlik, ők a minta, akikről másolni kellene a labdarúgást a mai sznob futballvilágban... Egy ilyen Videotonnak soha nem tudnék szurkolni, mert nincs mire. Ennyi nacionalizmust talán megengedhetek magamnak egy ilyen országban, ami egyáltalán nem a magyar embereké, hogy legalább a foci magyar legyen. Föh, hogy merek erre gondolni egyáltalán, kergetek én itt hiú ábrándokat még...
Szerintem bizonyos témákban voltak már vitáink, de ezt az utolsó szóig aláírom. Szégyen, ami a magyar fociban úgy ánblokk megy, persze lehet örülni egy-egy sikernek, de a helyén kell kezelni, és úgy van, ahogy írod: Ez legkevésbé sem a magyar embereké...
Ezen véleményekkel egyet értek, amint említettem is csak másik topic-ban.
Ahhoz kapcsolva hogy ez mennyire magyar siker, nos az általam látogatott oldalak többségén azt látom, hogy a Vidi győzelménél népszerűbb szokott leni például 1-2 légiósunk sikeres meccse.
Gondolok arra hogy a kinyilatkoztatásokból azt szűrtem le, hogy Huszti idei szereplését, meccsről meccsre, de még a finoman szólva is megosztó Dzsudzsák gólját is minimum ilyen érdeklődés és öröm fogadta.
Ezeket inkább érezte magáénak a magyarok többsége mint most a Vidi "sikerét".
És kis túlzással, ha az nso-n pl 2 napja nem erről a meccsről szólna az összes hazai focis cikk, akkor még ennyire sem lenne felhajtás....
Emlékszem a Fradi és a Debrecen bl szerepléseire is, hát csak én emlékszem úgy hogy teljesen más volt akkor is a közhangulat és közmegítélés?
Akkor arról beszéltek sokfelé még az utcán, hivatalban, iskolában is az emberek, most meg inkább fintorognak, meg Fc Mezey Viktoroznak, sajnos nem minden alap nélkül.....
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.06. 09:48:54

Én is leírom itt is a véleményem a témáról :)

A magyar foci en bloc nem érdekel, egy fájdalom nézni ami itt labdarúgás néven folyik. Inkább labdarugdosás...
Már réges rég feladtam a várakozásokat, reménykedéseket, h majd MOST... A válogatott is pillanatnyi sikereket ér el, amiknek tudok adott pillanatban örülni, de annyi és pont. Látható, h továbbra is kevesek vagyunk, h vigyük is valamire. (Meg jobb is, mert ha véletlenül kiesnénk egy világversenyre, akkor egyrészt ott szénné gyaláznának minket, másrészt jönne a nagy remény, h megindultunk...Hát persze :roll: )

Így vagyok klubszinten is. Szurkolok a csapatainknak, h minél többet tudjanak elérni, de ez annak szól, h tudom, sokra nem lesznek képesek úgyse. Akkor azt a pár pontot miért sajnáljam tőlü(n)k? Ettől még nem lesz rendben a magyar foci, nem lesz stabil résztvevője a csoportkörnek egyik csapat sem, de legalább a 15 perc hírnév erejéig felkerülünk újra a focitérképre és nagyritkán legalább vmi pozitívum is kicsúszik ebből a posványból, ami itt van.

Az meg, h hány magyar van benne, persze, vmilyen szinten számítana. DE! Amilyen helyzetben van a magyar futball, én már örülni tudnék annak is, ha 11 betanított orángutánnal érnénk el eredményeket és vmi fejlődést. Nem nagyon vagyunk abban a helyzetben, h válogassunk, engedni kell az igényekből, mert ha vki arra vár, h majd magyar csapat, magyar gerinccel hosszú távon is sikeres legyen, asszem majd az ükunokák fogják az eredményeket a sírjára tenni az embernek...Így marad az, h legalább ezeknek az átmeneti pozitívumoknak örüljön az ember, mert ugyan jelentősége nem sok van, de mégis egy pici jó hír mindig örvendetes.

Mióta fuldoklunk a saját focink mocskos tócsájában? 20-25 éve? Akkor meg becsüljük már meg azt, h időnként egy-egy meccs jól sikerül és végre nem esik ki az aktuális csapatunk a selejtező első, második gátján.

A Daffy-Tocy vitában pedig abszolút Tocy szemléletét tartom a sajátomnak. Ne hasonlítsuk már össze az angolokkal meg bármely más ország csapataival a miénket. Ott az a nagy szó, ha a 4 BL indulóból kettő nem megy elődöntőig és 4ből 4 nem megy tovább a csoportkörből. Itt meg ugye az a csoda, ha bejut oda egyáltalán és unikum, ha még pontot is szerez. Tehát korántsem egy cipellőben járunk, így nem lehet párhuzamot vonni a két ország csapatainak megítélésében. Persze, h egy cselszki szurkoló nem fog tapsikolni a Zenál sikereinek. Miért tenné, ha a saját csapata is érdekelt a sorozatban, mint ahogy a korábbi és későbbi években is fog!? Nálunk meg pár évente egy-egy csapat bukdácsol el odáig, h labdába rúghasson a nagyok közt, ráadásul azt is az esélytelenek nyugalmával. Nem egy kávéház...


Éhező ember meg örüljön egy-egy falat kenyérnek. De legalább ne húzza a száját, h az nem teljes kiőrlésű... (Ezt most nem Daffynak, hanem úgy általában akik fújolják a Vidit most.)

((Ha nagyot akarok csúsztatni, akkor mondjuk a németek se szurkoljanak a válogatottjuknak, mert ugyan állampolgárok, de echte, klasszikus német nem sok futkozik már ott. Érdekes, mégis a magukénak érzik a török-lengyel válogatottat is. Mert őket képviselik és sikereket érnek el.
Itt meg a szokásos magyar mentalitás jelenik meg: szájhúzás, a sikerek lefikázása, mert fikában világbajnokok vagyunk. És mindig, mindenben a rosszat kell meglátni, keresni.))

A másik dolog meg az, h szerintem nem azzal van a gond, h ezt most az ország sikerének állítjuk be (mert am is, kinek kellene? A grúzokénak?), hanem a nagyobb baj az, h egy ilyen pontszerzés már ilyen hangos siker lehet, mert akkora szó, h nyertünk Európában...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.06. 09:13:33

Tocy írta:Értem én, hogy mit mondasz, csak nem értek egyet vele :D De szerintem ebben a témában hiába győzködjük egymást. Mivel szökőévente kerül magyar csapat az EL-be, BL-be, vagy még ritkábban, nekem mindegy kik játszanak ott, nekem ez magyar siker, és szurkolok nekik valamennyire. Te meg nem, mert szerinted mivel kevés a magyar játékos, ez nem magyar siker. Szerintem ettől még ez egy magyar csapat, ami éppen egy szép eredményt ért el, ha nem is tetszik a keretépítésük, ellenük semmiképp sem fogok szurkolni...azt is be kell látni, hogy magyar játékosokkal soha nem jut senki sehova, a Paks egy orbitális véletlen volt, semmi több. Nekik persze én is jobban örültem, de ez semmit nem von le a Videoton érdemeiből...
félreértés ne essék,örülök én a fehérvári sikernek,de egyrészt ne állítsa be senki úgy,mintha ez az ország sikere lenne(nem célozva senkire). az kizárólag a válogatott. ennek nem örülni kell,hanem lehet. szélesebb lenne a vigyorom,ha magyarok alkotnák a csapat gerincét. örülök és gratulálok a fehérvárnak,de nem érzem magaménak a győzelmet. ez egy város,egy klubcsapat. amelyből sok van az országban,így ez annak a városnak az igazi,amely azt elérte. nincs ellendrukk a részemről(bár a pénzem elvitték),csak nem érzem,hogy esetleg lenéznének mások,mert nem tapsolok. ez itt(és fb) néha már-már úgy tűnik,bár lehet,hogy csak a szidalmazás ellen lépnek fel páran. összeveszni nem fogunk ezen,mert nincs min. te ennek drukkolsz,én meg annyira nem. újat mondani sem tudok,összefoglalva, se a szülővárosom,se az országom nem ért el semmit,így csak annyira tudok örülni,amennyire látszik.
A példa meg megint azért rossz, mert a Sahtar is állandóan BL-résztvevő...
und? a kijevieket ez nem vigasztalja. az sem az ország sikere,hanem a csapaté és annak braziljaié.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.10.06. 08:45:29

Értem én, hogy mit mondasz, csak nem értek egyet vele :D De szerintem ebben a témában hiába győzködjük egymást. Mivel szökőévente kerül magyar csapat az EL-be, BL-be, vagy még ritkábban, nekem mindegy kik játszanak ott, nekem ez magyar siker, és szurkolok nekik valamennyire. Te meg nem, mert szerinted mivel kevés a magyar játékos, ez nem magyar siker. Szerintem ettől még ez egy magyar csapat, ami éppen egy szép eredményt ért el, ha nem is tetszik a keretépítésük, ellenük semmiképp sem fogok szurkolni...azt is be kell látni, hogy magyar játékosokkal soha nem jut senki sehova, a Paks egy orbitális véletlen volt, semmi több. Nekik persze én is jobban örültem, de ez semmit nem von le a Videoton érdemeiből...

A példa meg megint azért rossz, mert a Sahtar is állandóan BL-résztvevő...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.06. 08:37:45

Tocy írta: Fb-on is leírtam már, hogy ne hasonlítsuk már össze az angol focit a magyarral. Ott ők folyamatosan BL-ben vannak, 3-4 csapattal, EL-ben is, nekünk meg hát...finoman szólva nem. Szerintem az a természetes, hogy ennek a magyar fociszerető emberek örülnek ( ne keverjük a magyarfoci-szeretővel ).
de ez nem magyar siker,mert nem magyarok hozták össze,ha végképp pontosítani kell,akkor a fehérvári. minden,csak nem magyar. magyar a telephely és itt vége is. ha hasonlítani kéne valamihez:
mintha a kijevieket győzködnéd,hogy örüljenek a sahtar sikerének
Válasz küldése