Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.04.13. 23:05:20

Nyiri81 írta:
2023.04.13. 18:28:10
Én nem vagyok divatszurkoló, de aki az idei bajnoksággal takarózik, az gondolkodjon el azon hogy ha ez a Barca a PL-ben játszana egyáltalán BL vagy EL helyen végezne az angol bajnokságban? Szerintem egyértelmű hogy középmezőnyben kullognánk. Szépen csillog a bajnoki arany, de kezeljük a helyén. A mai La Liga nem annyira tényező a nemzetközi futballban. Látható ki játszanak most is az egyenes kiesése szakaszban. A Real az más. Ők ebben vérprofik. Minimális szinten meg tudnánk azt honosítani lelkiekben amit Ők elérnek ekkor már hatványozottam jobban játszana a csapat.

Egy két rossz meccs belefér, de ahogy Csababarca leírta a számokat azok nem hazudnak. Botrányos. Egy tetves meccset nem bírtunk megnyerni tétmeccsen, kieséses szakaszban és 8-9 éve rajtunk röhög mindenki, sőt már szerintem ha meglátják hogy mi vagyunk ellenük már kb olyan mitha a Galatasaray, Shatart kapnák. Azért ez nagyon szomorú.

Mintha el lennénk átkozva. Aki idejön elfelejt focizni vagy felerősödik az összes gyengesége az erőssége meg eltűnik. Ez mind sportpszichológia. Ez az ami a Barcanal egyáltalán nem megy. Szerintem ezzel tisztában van a vezetőség is csak mintha nem találnának rá embert. Orvosi stáb is botrány.

Szerintem a hazai pálya se nagy dolog nálunk. Aki volt már Barca meccsen tudja hogy hiába a 90 ezres tömeg a nagy része ülve szotyizik az "ultrák" pedig kalampolnak "csendben" és nulla feltüzelő ereje van. Viccen kívül egy sokkal kisebb olasz csapat nagyobb hangulatot csinál mint nálunk valaha lesz.

Hiába hagyomány meg értékeink meg nekünk egy kőbe vésett stílusunk van amitől nem lehet eltérni. El kell fogadni, hogy a világ változik. Ha aki a hagyományainkra hivatkozva elfogadja hogy ezzel nem lehet sikeresnek lenni akkor oké. De én nem tudom. Nem igaz hogy 9 éve nem tudunk egy erős csapatot lemosni a pályáról. Semmilyen szinten ha az tétre megy.
Én is így érzem.

Sok a hiányzónk, tény, de borzalmasan lassan játszunk, se egy szögletvariáció, se egy kontra, csak a tili-toli, dögunalom oldalpassz, aztán beíveljük a senkire. Rossz nézni, komolyan.

Ami félelmetesebb, hogy nem tudom, mikor lesz ebben érdemi változás..
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.13. 22:53:41

envagyoken írta:
2023.04.13. 21:46:10
Hát a MU éppen most árazza be a spanyol focit újfent
ki arazott be kit? :)
envagyoken
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2023.04.05. 22:22:21

2023.04.13. 21:46:10

Hát a MU éppen most árazza be a spanyol focit újfent
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.13. 20:01:05

Sonoma írta:
2023.04.13. 19:29:04
Komolyan kérdezem.
Írod: "inkább maradnék a saját stílusunknál"
Mi a saját stílusunk?
Az, amivel például a Realt is lemostuk a szuperkupa-döntőn. Kár, hogy nem láttad, jó meccs volt.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.13. 19:29:04

brazilfan írta:
2023.04.13. 16:34:06
Más kérdés, hogy a megvalósíthatónak tűnő példákból miket lehetne tényleg meg is valósítani, úgy, hogy közben a hagyományok se legyenek kidobva az ablakon, meg az azonnali eredményesség is meglegyen. Ez nekem annyira bonyolult feladatnak tűnik, hogy inkább maradnék a saját stílusunknál. És lélekben megpróbálnék felkészülni a következő Bayern elleni meccsre, remélem, hogy Mané és Sané egymást pofozná, nem minket.
Komolyan kérdezem.
Írod: "inkább maradnék a saját stílusunknál"
Mi a saját stílusunk?
Az, hogy nem merünk egy kontrát indítani nehogy elveszítsük a labdát és visszatámadjanak egy gyors kontrával?
Ezer biztonsági labdaérintéssel felvisszük az ellenfél kapuja elé a labdát, hogy azután a felállt védelemmel szemben képtelenek vagyunk gólhelyzetet kidolgozni, így maradnak az ívelgetések, amelyet még egy középcsapat is simán ki védekezik?
Mert én mást nem nagyon látok mostanában.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.13. 18:28:10

Én nem vagyok divatszurkoló, de aki az idei bajnoksággal takarózik, az gondolkodjon el azon hogy ha ez a Barca a PL-ben játszana egyáltalán BL vagy EL helyen végezne az angol bajnokságban? Szerintem egyértelmű hogy középmezőnyben kullognánk. Szépen csillog a bajnoki arany, de kezeljük a helyén. A mai La Liga nem annyira tényező a nemzetközi futballban. Látható ki játszanak most is az egyenes kiesése szakaszban. A Real az más. Ők ebben vérprofik. Minimális szinten meg tudnánk azt honosítani lelkiekben amit Ők elérnek ekkor már hatványozottam jobban játszana a csapat.

Egy két rossz meccs belefér, de ahogy Csababarca leírta a számokat azok nem hazudnak. Botrányos. Egy tetves meccset nem bírtunk megnyerni tétmeccsen, kieséses szakaszban és 8-9 éve rajtunk röhög mindenki, sőt már szerintem ha meglátják hogy mi vagyunk ellenük már kb olyan mitha a Galatasaray, Shatart kapnák. Azért ez nagyon szomorú.

Mintha el lennénk átkozva. Aki idejön elfelejt focizni vagy felerősödik az összes gyengesége az erőssége meg eltűnik. Ez mind sportpszichológia. Ez az ami a Barcanal egyáltalán nem megy. Szerintem ezzel tisztában van a vezetőség is csak mintha nem találnának rá embert. Orvosi stáb is botrány.

Szerintem a hazai pálya se nagy dolog nálunk. Aki volt már Barca meccsen tudja hogy hiába a 90 ezres tömeg a nagy része ülve szotyizik az "ultrák" pedig kalampolnak "csendben" és nulla feltüzelő ereje van. Viccen kívül egy sokkal kisebb olasz csapat nagyobb hangulatot csinál mint nálunk valaha lesz.

Hiába hagyomány meg értékeink meg nekünk egy kőbe vésett stílusunk van amitől nem lehet eltérni. El kell fogadni, hogy a világ változik. Ha aki a hagyományainkra hivatkozva elfogadja hogy ezzel nem lehet sikeresnek lenni akkor oké. De én nem tudom. Nem igaz hogy 9 éve nem tudunk egy erős csapatot lemosni a pályáról. Semmilyen szinten ha az tétre megy.
Csak is Puyol
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.13. 17:24:39

brazilfan írta:
2023.04.13. 14:55:03
Pár éve a Liverpooltól voltunk fényévekre, azután a Bayerntől, most a Realtól – vannak Barca-szurkolók, akiknek mindig kell egy másik csapat, amelyiktől elalélnak. Vannak ilyen szülők, folyton szidják a gyereküket, miért nem tud olyan szépen köszönni, tanulni, nősülni, mint a bezzeg szomszéd.
Nem erről van szó, de szerintem aki egy kicsit is képes reálisan látni a helyzetünket, annak feltűnik hogy egyelőre nem képviseljük azt a szintet, amit a BL jelenlegi szakaszában látunk. De ez -sajnos- az elmúlt jó pár évben itt zajló ámokfutás fényében nem is csoda, a csoda az lenne ha épp a BL elődöntőbe tartanánk. Én úgy 3 éve abszolút Milan-szindrómát jósoltam a csapatnak, magyarán hogy a post-Messi érában évekig, akár egy évtizedig közünk nem lesz se bajnoksághoz, se BL trófeához, és elveszítjük a nagycsapat státuszunkat Európában. Ehhez képest a bajnokságot úgy néz ki relatív hamar sikerül hazahozni ami abszolút meglepő és pozitív, de a BL még igen messze van, ott egyelőre nagyon nem vagyunk tényezők.

És szerintem nem csak azért irigylik sokan a fent említett csapatokat mert jó és modern focit játszanak egy erős kerettel, hanem mert pénzügyileg is rendben vannak, legalábbis hozzánk képest mindenképp. Nekik azon kell gondolkodni, hogy a kirakós 1-1 darabkáját kicseréljék hogy klappoljanak a dolgok, mi meg ott tartunk hogy a kirakós felét megette a kutya, és még egy saját nevelésű 18 évest sem tudunk regisztrálni.

Ha nyáron Laportáék megint előhúzzák a fekete ászokat mint tavaly, és képesek lesznek tető alá hozni a pletykált erősítéseket, akkor én egy BL negyeddöntőt sem látok elképzelhetetlennek jövőre, de ehhez megint emberfeletti matekolás kell Alemanyéktól.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.04.13. 17:19:20

Engem nem erdekelne,ha kiesnenk a bl bol egy szoros 2-1 el vagy egy osszesitett 3-1 el,de konkretan addig sem jutunk el,hogy osszemerjuk a legjobbakkal magunkat.Magyarazhatjuk a bizonyitvany,Lipcse meg Celtic,kit erdekel?! Ott lesznek a legjobb 4 ben (real)vagy nem? Tavaly vegigvertek minden nagyagyut,azt most hagyjuk,hogy mekkora makkal,de a vegen a kutyat nem erdekli.Egy bl ben hol fog beleferni 5-6 kihagyott ziccer?! Most takarozhatunk a bajnoksaggal mert tenyleg le a kalappal,ha behuzzuk,de a bl ben semmi fejlodest nem latni sot…

Ha a bl luzereit kerdeznenk,kit mondananak?!
Pool,Real,Bayern vagy mi? Sztem egyertelmu es sztem mar az is,hogy ez a jatekosok fejeben is benne van.Amig a realt feltuzeli a bl himnusz minket inkabb paraztat vagy en nem tudom.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Rdinho10 2023.04.13. 17:35:01-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.13. 17:14:24

De még mennyire súlyos, ez nem kérdés. Mondjuk annyi, hogy szerintem ezen sorozat hiába sorozat, pont mégis egyéni meccseken problémás. Biztosra veszem, ha ezt a sorozatot ugyanezen csapatok ellen egy bajnoki rendszerben letoljuk, akkor összehasonlíthatatlanul jobb számok jönnének ki, mert nincs benne a stresszfaktor. Egy meccsen meg benne van. Nem mondom, hogy ezt az elképzelt bajnokságot megnyernénk, mert mondjuk a BM és a PSG előttünk végezne, és talán egy Uniteddel mennénk kb a 3. helyért, az Interrel pl. tuti, hogy nem lenne gond.

Mondjuk az elmúlt években mégiscsak különböző okok miatt estünk ki. 16 után eltaktikázás, túlzott óvatosság, később tespedtség, volt, mikor Messifüggés, volt, mikor egyszerűen gyenge volt a keret (tavalyi szezon Nicoékkal), az idei meccseken több volt szerintem a pech aránya, mint az elmúlt években bármikor, és legalább a játékunk az esetek jó részében rendben volt (BM odavágó, Inter visszavágó, United odavágók mindenképp, de a BM visszavágón kívül a többi sem volt vészes). Ami ezeket mind összeköti, az a mentális állapot, sőt, ez inkább logikus módon még erősödik is. Ennek még betett a Messi távozása utáni űr, nyomás, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.13. 16:59:48

bence0330 írta:
2023.04.13. 16:26:21
Jaja, kicsit rosszul fogalmaztam, túlteljesítés alatt azt értettem, hogy egy adott ki-ki meccsen a csapatunk 120%-os játékkal, vasmarokkal behúz egy meccset, ha törik, ha szakad, nem meginogva, minden kis hibát kihasználva. Ez egyszerűen régen sem volt annyira bennünk, csak túl jók voltunk, most meg érthető okokból pláne nem.
Azért elég régre kell visszamenni, hogy olyan sorozatot lássunk, hogy meccsek sorozatában vagyunk a BL-ben szivatón.
De értelek egyébként, csak úgy gondolom, hogy a nagy számok törvénye alapján is illett volna behúzni legalább egy nyamvadt meccset.

Utoljára a Juventust vertük meg 2020-ban idegenben egy csoportmeccsen.
Azóta:

2020/21, 16 között.
PSG-Barca 4-1
Barca-PSG 1-1

2021/22 csoport
Benfica-Barca 3-0
Barca-Benfica 0-0
Barca-Bayern 0-3
Bayern-Barca 3-0

2022/23 csoport
Barca-Inter 3-3
Inter-Barca 1-0
Barca-Bayern 0-3
Bayern-Barca 2-0

Ezen javít valamit a 2021/22-es EL kiesési fázis:
Barcelona-Napoli 4-2
Napoli-Barcelona 1-1
Barcelona-Galata 0-0
Galata-Barca 1-2
Frankfurt-Barca 1-1
Barca-Frankfurt 2-3

Idén MU ellen:
Barca-MU 2-2
MU-Barca 2-1

Direkt belevettem az EL-t, mert így kicsit kozmetikázódik a dolog, de ez 18 meccsen: 2 győzelem, 7 döntetlen, 9 vereség.
Csak BL-t nézve 10 meccsen 0 győzelem, 3 X, 7 vereség.

Na ez azért nem a véletleneknek, meg a pechnek köszönhető, és így leírva, és összeszedve, döbbenetes, hogy egy darab meccset a 10ből nem tudtunk behúzni.
De összesen EL-el együtt is két győzelem jött össze.

Szóval itt valami nem klappol, súlyos gondok vannak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.13. 16:38:28

Rdinho10 írta:
2023.04.13. 15:03:14
Miert szted a bajnoksag a szintmero? Sztem a bl a szintmero,nyilvan gyonyoru siker a 2(3)csapatos spanyolban bajnoksagot nyerni es orulok is neki,de en mar ugy leulnek egy bl meccs ele es nezni ahogy kiejtunk egy komolyabb csapatot telthaz elott.
Azon én nem feltétlenül tudom lemérni a szintet, hogy az egyik csapatnak vannak Shaktar-Celtic-Leipzig ellenfelei, a másiknak egy Inter-Plzen-Bayern.
De a City egyszer jutott döntőbe, meg talán egyszer(de lehet, hogy kétszer nem akarok hazudni) elődöntőbe, azon kívül mindig kizúgtak a nyolc vagy tizenhat között. Ilyen alapon ők körülbelül jószándékkal ott vannak az 5.-6. helyen, ami az erősorrendet illeti.
Vagy egy Benfica, Milan,Napoli jobb mint a Bayern vagy a PSG.
És lehet mondani, hogy kiestünk első körben az EL-ből, de tavaly hiába mentünk három kört, szerintem az nagyobb kudarc.

Kétcsapatos bajnokság? OK. De akkor az egyik esélyes miért nem tudja megverni azokat a csapatokat, akiket a másik igen? És nem 1-2-ről van szó.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.13. 16:34:06

drobika írta:
2023.04.13. 15:12:22
Nem volna érdemes megnézni a többieket és valamit átvenni, amit meg tudunk valósítani?
Javasolnám, hogy az elégedetlenkedők írják meg emailben Xavinak, hogy miket kellene átvenni a nagyoktól; de mégsem javaslom, mert szerintem a Barca-team is ugyanúgy figyeli a világfocit, mint mindenki más, sőt szerintem a csúcsfutballban keményebb ipari kémkedés folyik, mint az autógyártásban.
Más kérdés, hogy a megvalósíthatónak tűnő példákból miket lehetne tényleg meg is valósítani, úgy, hogy közben a hagyományok se legyenek kidobva az ablakon, meg az azonnali eredményesség is meglegyen. Ez nekem annyira bonyolult feladatnak tűnik, hogy inkább maradnék a saját stílusunknál. És lélekben megpróbálnék felkészülni a következő Bayern elleni meccsre, remélem, hogy Mané és Sané egymást pofozná, nem minket.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.13. 16:26:21

Jaja, kicsit rosszul fogalmaztam, túlteljesítés alatt azt értettem, hogy egy adott ki-ki meccsen a csapatunk 120%-os játékkal, vasmarokkal behúz egy meccset, ha törik, ha szakad, nem meginogva, minden kis hibát kihasználva. Ez egyszerűen régen sem volt annyira bennünk, csak túl jók voltunk, most meg érthető okokból pláne nem. Mondjuk ősszel a védelmünk kiesésével talán a keretünk is lett annyival gyengébb, főleg, hogy elöl meg mindenki friss igazolás volt, ami láthatjuk a CFC-nél, mennyire működik, hogy közel a maxot kellett volna kihoznunk magunkból, ha tovább akartunk volna menni, vagy kellett volna egy kis szerencse.

És ja, ebben a spirálban lassan már tényleg konkrétan önmagunkat is képesek vagyunk megverni, 7-8 ziccer sem elég már egy gólszerzéshez. Pedig ősszel még ki tudtunk 1-2 nagy meccsen annyit alakítani, ott nem a játékkal volt a baj.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.13. 16:21:29

SZerintem a legjobb az lenne, ha a bajnokságban és a BL-ben is tudnánk normálisan teljesíteni.
Bajnokságban rendben vagyunk idén, a nemzetközi kupaporond egy szégyen, szánalmas teljesítmény összességében nézve.
EGy darab meccset nem tudtunk nyerni nagyobbnak mondott csapatok ellen, nem hogy párharcot.

Szóval bajnoki cím szép, de jövőre már baromira nem lesz elég. Még egy ilyen kupaszezon, és még rosszabb helyzetben leszünk.

Szerintem nem lett volna túlteljesítés túljutni a csoportból, vagy a MU ellen legalább nyerni egy meccset. Ezek ilyen minimális elvárások, semmi más. Túlteljesítés idén BL négybe jutás lett volna, esetleg. De nekünk két évbe a csoportból sem sikerül kijutni ilyen olyan okok miatt.

Egyébként meg teljesen szubjektív, alapesetben én is bajnokság párti vagyok, de az igazi katarzist, fociélményt a kieséses sorozatok jelentik.
És a BL-ben ideje lenne sikerélményekhez jutni, mert olyan negatív spirálba kerültünk, hogy az szégyen a klubra nézve.
Talán ősszel első kalapból túléljük a csoportkört, nagyon remélem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.04.13. 15:54:04

Troym írta:
2023.04.13. 15:43:07
Hirtelen felrémlik Salah sérülése BL döntőben, vagy amiket ellenünk (főleg Messi ellen) művelt a Ramos-Pepe féle hentesbrigád. Ha ez az ára egy BL győzelemnek, akkor inkább ne nyerjünk.
Azért abban megegyezhetünk, hogy nem ezek miatt nyertek BL-eket. Persze, a mentalitásuk hátulütője ez.
més que un club
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.13. 15:43:07

A szerencse, tudás, egyebek mellett azért a Madrid nem szégyell, akár keményebb módszerekhez folyamodni a győzelem érdekében.
Például több fontos meccsen, akár döntőn akarták - hogy is fogalmazzak finoman - tetszőleges módszerrel semlegesíteni az ellenfél kiemelt legjobb játékosát.
Hirtelen felrémlik Salah sérülése BL döntőben, vagy amiket ellenünk (főleg Messi ellen) művelt a Ramos-Pepe féle hentesbrigád. Ha ez az ára egy BL győzelemnek, akkor inkább ne nyerjünk.
Mielőtt bárkiben felmerülne, hogy ez javult volna, jelezném a kupaelődőntő visszavágón Militao mozdulatát Lewa derekába térdelve, ami miatt még hétfőn se nagyon tudott járni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.13. 15:12:22

brazilfan írta:
2023.04.13. 14:55:03
Pár éve a Liverpooltól voltunk fényévekre, azután a Bayerntől, most a Realtól – vannak Barca-szurkolók, akiknek mindig kell egy másik csapat, amelyiktől elalélnak. Vannak ilyen szülők, folyton szidják a gyereküket, miért nem tud olyan szépen köszönni, tanulni, nősülni, mint a bezzeg szomszéd.
Egyelőre nincs olyan törvény vagy UEFA-szabály, hogy a BL-győzelem jobban kifejezi egy csapat egységét, stabilitását, erejét, mint a bajnoki cím megnyerése. A BL anyagilag nyilván jobban megéri, a tévécsatornáknak egészen biztosan, és a divatdrukkerek is mindig arrafelé tartanak, amerre a szél fúj, de az én szememben ez kevés. A Real alig egy hete 3-at kapott odahaza, ez volt az ötödik vereségük a lesajnált Ligában, naná, hogy a szimpatizánsaik szerint nem ez a szintfelmérő.
Számomra egy nemzeti bajnokságot megnyerni 38 meccs alatt nagyobb és értékesebb teljesítmény ( nem pénzügyileg értékesebb ), mint a BL-t 10 -11 meccs alatt.
Bizony értékelni kell.
Ugyanakkor, ha a nemzetközi mezőnyt, a kupákat nézzük, ahol a legjobb helyezéseket elérő csapatok vannak, és ez most már igaz az EL-re is, egyszerűen elmentek mellettünk. Ha nem akarjuk észrevenni, nem kell. Sokszor kiadó még az alapkör 3. helye. Sokszor meg lehet még indokolni, amit már sokan említettek körülményeket, és különben is a bezzeg szemét Real. Sokan örülnek majd még, ha a csoportjukban látnak minket a sorsoláskor.
Nem volna érdemes feladni ezt a szemléletet? Nem volna érdemes megnézni a többieket és valamit átvenni, amit meg tudunk valósítani? Sokkal szerényebben kell előadnunk a dolgokat. Bayern... Azért mert most kikapott. Őszinte szomorúsággal mondom, bármikor a seggünkre ver.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.13. 15:08:43

Hát igen, ez mindig két különböző nézet lesz. Szerintem objektíve a feltételek miatt a bajnokság adja ki az igazságosabb eredményt, hiszen mégiscsak teljesen ugyanazokkal a csapatokkal kell játszania mindkettőnknek, közben meg még egymással is játszunk, és a 38 meccs elég sok ahhoz, hogy minimálisra csökkenjen a szerencsefaktor, és ne nagyon lehessen a győztesre azt mondani, hogy persze, mázlija volt. Max ha ilyen 1 pontos versenyfutás van.

A BL-hez meg egész más képesség kell, egy meccsre felszívni magunkat, és fejben a másik fölés kerekedni. Ezt talán sosem tudtuk, még a csúcsidőszakainkban sem, csak akkor egyszerűen annyival voltunk Európa felett a világ legjobb játékosaival és 1-2 csúcsedzővel, hogy még egy-két meccsen is nagyon kijött a különbség. Ennyi rossz élmény után ez meg kb evidens, hogy nem fog menni jó ideig, mert ez nagyon fejben dől el. Azért ennél a sorozatnál a szerencsefaktor is sokkal nagyobb, már csak a sorsolás miatt is, de amúgy is, 1-2 mozzanat döntő lehet. Ha egy ilyen 1-2 meccsen múló versenysorozat alapján lőnénk be magunkat, akkor kb holtversenyben a 33. csapat lennénk Európában (mondjuk a 16 BL továbbjutó és 16 EL nyolcaddöntős után), ami nyilván röhejesen nagy hülyeség, hisz 1-2 nagyon jó csapattól kellett csak kikapni 1-2 alkalommal. Ha meg valamiféle UEFA-együttható alapján számolnánk a nemzetközi szereplésünket, egyfajta világranglistán - ami amúgy sokkal közelebb áll más sportágak számolási módszereihez, és sokkal nagyobb mintából merítkezne - akkor meg akár még a top5-be is beférhetnénk a 2. legerősebb bajnokság toronymagas vezetésével. Nyilván az meg csak bajnokságból nem lenne reális, más csapatokkal is játszani kellene hozzá, de attól még jól mutatja a szintet.

Persze, van a Reálnak valamennyi mázlija - vagyis tavaly volt, inkább így fogalmaznék - de ettől még kegyetlenül érzik ezt a fajta lebonyolítást, és megérdemelten mennek tovább rendre, mgé akkor is, ha nem feltétlenül ők voltak a jobb csapat az adott párharc képe alapján, mert nem csak ezen múlik.

Én persze megérte, ha valakinek ez a szintmérő mégiscsak, valamennyire nekem is az, de aki azt várja a Barcától, hogy az ilyen ki-ki meccseken a keretét és múltját tekintve túlteljesítsen, amire amúgy soha nem volt képes, szerintem sok-sok évig csalódni fog. Persze akár történhet valami csoda, pozitív spirálba kerülhetünk, minden összejöhet, szerencsénk is lehet és megnyerhetjük jövőre a BL-t, de azért sok pénzt nem tennék rá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.04.13. 15:12:39-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.04.13. 15:03:14

Miert szted a bajnoksag a szintmero? Sztem a bl a szintmero,nyilvan gyonyoru siker a 2(3)csapatos spanyolban bajnoksagot nyerni es orulok is neki,de en mar ugy leulnek egy bl meccs ele es nezni ahogy kiejtunk egy komolyabb csapatot telthaz elott.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.04.13. 15:01:07

Subinho írta:
2023.04.13. 14:09:05
- a Real megkapta ezt a minden sebből vérző Chelsea-t, edzőváltás, ideiglenes edző, bajnoki 11. hely, jövőre európai kupa nélkül.... Mondhatjuk, a Madrid fényévekre van tőlünk, mert lesimázták a Poolt és a Chelsea-t is. Nem akarom elvenni az érdemeiket, mert ők továbbjutottak, mi meg nem, de azért ez a 2 angol csapat nem az a szint, mint a MU volt az EL-ben. ilyenkor kéne csúcsformában lenni, ilyenkor osztják a kupákat.
Mennyit is kapott az a beton MU attol a rem gyenge Pooltol a multkor? Anugy kb tok mindegy, ebben az egyenes kieses szakaszban max a Benfica ellen lett volna keresnivaloja ennek a Barcanak, de az is 50-50.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.13. 14:55:03

Pár éve a Liverpooltól voltunk fényévekre, azután a Bayerntől, most a Realtól – vannak Barca-szurkolók, akiknek mindig kell egy másik csapat, amelyiktől elalélnak. Vannak ilyen szülők, folyton szidják a gyereküket, miért nem tud olyan szépen köszönni, tanulni, nősülni, mint a bezzeg szomszéd.
Egyelőre nincs olyan törvény vagy UEFA-szabály, hogy a BL-győzelem jobban kifejezi egy csapat egységét, stabilitását, erejét, mint a bajnoki cím megnyerése. A BL anyagilag nyilván jobban megéri, a tévécsatornáknak egészen biztosan, és a divatdrukkerek is mindig arrafelé tartanak, amerre a szél fúj, de az én szememben ez kevés. A Real alig egy hete 3-at kapott odahaza, ez volt az ötödik vereségük a lesajnált Ligában, naná, hogy a szimpatizánsaik szerint nem ez a szintfelmérő.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.04.13. 14:42:02

Majd akkor latjak be nalunk max,ha a real megint behuz 3 blt 3 ev alatt…allandoan a magyarazkodas ,hagyjuk ,ez a real azokkal az oregekkel is taknyosra verte volna a man unitedet is ,ez szinte biztos.Egy nyomorult kontrat nem vagyunk kepesek vegigvinnni meg egy Girona ellen sem..de a Bayern ellen jok voltunk,lennenk ja sokra mentunk vele,lottek nekunk egy laza 3at:D nem is tudom,h csapat szempontjabol mi a jobb,ha megnyerjuk a ligat vagy 2.lennenk?! Mert most megint lehet majd takarozni,h de bajnokok lettunk…
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.13. 14:31:26

Subinho írta:
2023.04.13. 14:09:05
Néztem a keddi-szerdai BL meccseket, pontosabban a MC-BM meccset, ill. tegnap kapcsolgattam a 2 meccs között. Néhány észrevétel.
- ez a Bayern borzasztó gyenge csapat lett, már-már a Barcára emlékeztetett a CDR RM meccsen. Az Upemecano egy annyira gyenge játékos, hogy az valami hihetetlen! :D Ezek után merje szidni bárki Garciát... :D Eszméletlen mennyire fogalmatlanok voltak, Sanénak voltak helyzetei, de egyébként simán lehetett volt 4 vagy 5-0 is a vége. Ha a BL-ben esetleg továbbmegyünk és ott találkozunk a Bayernnel, tuti ütjük őket, mert ez borzasztó gyenge volt. Nesze neked Tuchel...
- a Real megkapta ezt a minden sebből vérző Chelsea-t, edzőváltás, ideiglenes edző, bajnoki 11. hely, jövőre európai kupa nélkül.... Mondhatjuk, a Madrid fényévekre van tőlünk, mert lesimázták a Poolt és a Chelsea-t is. Nem akarom elvenni az érdemeiket, mert ők továbbjutottak, mi meg nem, de azért ez a 2 angol csapat nem az a szint, mint a MU volt az EL-ben.
- a Milan-Naploi meccs meg.... nemrég néztem a bajnoki meccsüket, az nagyon jó volt, de ez a tegnapi.... óvatoskodó semmilyen 1-0. A Napoli meg baromi nagy formában volt eddig, de elérte a Barca betegség, tavaszra pukkadnak ki.... Pedig ilyenkor kéne csúcsformában lenni, ilyenkor osztják a kupákat.
Az a fájó, hogy ezek közül a csapatok közül kb. a MCity akivel meggyűlne a bajunk, ha formában vagyunk, egy ilyen Milan, vagy Bayern nem lehetne megoldhatatlan feladat...
A Bayern nem megoldhatatlan feladat nekünk? Azért mert most volt egy igen gyenge meccsük a full esélyes, mindenkinél jobb City ellen? Ahol az új gyilkos csatár is játszik?
Ennek ellenére nem lefutott az a meccs még Münchenben 76 ezer néző előtt. Nyilván nem esélyesek a németek, de azért várjunk még azzal a forró levessel.
Magunknak meg marad a ha így , meg úgy lett volna, meg a szemét Real, meg a bírók, meg a sérülések.
Változni kell a kornak megfelelő focival. Nálunk a gazdasági csőd, a folyamatos botrányok nehezítik mindezt. Előbb utóbb be kell majd látni, hogy másképp kell csinálni.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.13. 14:09:05

Néztem a keddi-szerdai BL meccseket, pontosabban a MC-BM meccset, ill. tegnap kapcsolgattam a 2 meccs között. Néhány észrevétel.
- ez a Bayern borzasztó gyenge csapat lett, már-már a Barcára emlékeztetett a CDR RM meccsen. Az Upemecano egy annyira gyenge játékos, hogy az valami hihetetlen! :D Ezek után merje szidni bárki Garciát... :D Eszméletlen mennyire fogalmatlanok voltak, Sanénak voltak helyzetei, de egyébként simán lehetett volt 4 vagy 5-0 is a vége. Ha a BL-ben esetleg továbbmegyünk és ott találkozunk a Bayernnel, tuti ütjük őket, mert ez borzasztó gyenge volt. Nesze neked Tuchel...
- a Real megkapta ezt a minden sebből vérző Chelsea-t, edzőváltás, ideiglenes edző, bajnoki 11. hely, jövőre európai kupa nélkül.... Mondhatjuk, a Madrid fényévekre van tőlünk, mert lesimázták a Poolt és a Chelsea-t is. Nem akarom elvenni az érdemeiket, mert ők továbbjutottak, mi meg nem, de azért ez a 2 angol csapat nem az a szint, mint a MU volt az EL-ben.
- a Milan-Naploi meccs meg.... nemrég néztem a bajnoki meccsüket, az nagyon jó volt, de ez a tegnapi.... óvatoskodó semmilyen 1-0. A Napoli meg baromi nagy formában volt eddig, de elérte a Barca betegség, tavaszra pukkadnak ki.... Pedig ilyenkor kéne csúcsformában lenni, ilyenkor osztják a kupákat.
Az a fájó, hogy ezek közül a csapatok közül kb. a MCity akivel meggyűlne a bajunk, ha formában vagyunk, egy ilyen Milan, vagy Bayern nem lehetne megoldhatatlan feladat...
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.13. 13:56:36

Zsolti írta:
2023.04.13. 13:37:19
Ugyan mar!

A BL/EL csak a szerencsen mulik! Meg amugy is tele volt a csapat serulttel, plusz jatekba alaztuk a Bayernt (LOL), meg nem igazolhattunk csak 4-5 uj jatekost, meg Tebas, Perez, meg a Franco diktatura.....vak aki nem latja, hogy jo a csapat, csak nincs szerencse, es az egesz vilag ellenunk van!!!!
Bezzeg 38 fordulon keresztul gyengebbnel gyengebb csapatokkal sovany 1-0-kat jatszani, nah az az igazi szintmero!
A szöveg feléig megfogtál de a végére átjött az irónia :D Ez szép volt :)
Csak is Puyol
Válasz küldése