Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.21. 00:45:24

És tényleg utoljára írom le,mert unalmas ismételgetni:
:D
Miért van olyan érzésem, h ezzel még mindig nincs vége. Valóban már leírta mind2 oldal az érveit, ellenérveit, de úgyis jön majd vki, aki lusta lesz vissza olvasni, és ír egy olyan hsz-t, ami előröl indigózta az egészet. Pár napig még biztos, h futni fognak ezek a körök. Aztán nyilván majd lecseng a téma, de ha hónapok elteltével vki majd megint felhozza a Chelsea BL győzelmét, újra elindul a lavina...
De végül is ezért szép a fórumélet. :lol:

Még erre reagálnék:
Irritál,h még ezt a védekezősdit sem tudták csillagos 5-ös szinten nyomni,mert sokszor pattogott a falon belül a bőr,és mégis az egekig vannak magasztalva a csodavédekezés miatt.
Valóban nem védekeztek tökéletesen, de hatékonyabb volt az ő védekezésük, mint a miénk, vagy Chelsea-jé, hisz (majdnem) minden támadásból gólt kapni azért ciki. Szóval nem volt a Chelsea védekezése csillagos 5-ös, de miénk és Bayerné kb. 1-es alá.
Igen, ilyen védekezés majdnem mindenkinek megy, csakhogy azért nem róluk beszélünk, mert ellenük belőttünk 10ből mondjuk 5 ziccert, Chelsea ellen meg 10ből 0,5öt. Szóval az a többi 10-20 csapat is képes lesz mindig is X-elni ha mi kihagyunk mindent, meg akár megverni minket 1-0ra, ha még ennél is több mindent kihagyunk...
De azért csaknem lehet véletlen, h pont a Chelsea ellen hagytunk ki ennyi helyzetet. Csaknem lehet véletlen, h ő velük lehetünk bármilyen jó formában, mindig megszenvedünk. Csaknem lehet véletlen, h Messi mindenkit kitöm, de pont a Chelsea-nek nem képes gólt lőni.

Amint már egyszer mondtam, elméletileg más csapatok is képesek lehettek volna ilyen körülmények között arra, amire a Chelsea, de gyakorlatban mégiscsak ők voltak képesek, amit megint nem tartok véletlennek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2012.05.21. 00:50:46-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.21. 00:39:16

bence-barca írta: Másodszorra viszont: nem tettek érte semmit? Hát egy ilyen védekezést összehozni biztos mindenkinek megy...látjuk a többi csapat általában mire megy ellenünk ezzel... :roll:
Igen, ilyen védekezés majdnem mindenkinek megy, csakhogy azért nem róluk beszélünk, mert ellenük belőttünk 10ből mondjuk 5 ziccert, Chelsea ellen meg 10ből 0,5öt. Szóval az a többi 10-20 csapat is képes lesz mindig is X-elni ha mi kihagyunk mindent, meg akár megverni minket 1-0ra, ha még ennél is több mindent kihagyunk...

Miihii "ez irritál ezért" utolsó pár sorát teljesen adom.

Vegyétek már észre,hogy még csak nem is védekeztek jól...nem hiszem el,hogy ezt nem láttátok...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.05.21. 00:16:45

LG írta: Jól csinálták, hisz nyertek. Most hagyjuk a ha-val kezdődő mondatokat.
És igenis rá voltak kényszerítve erre a játékra. AVB megpróbált egy másik utat, hatalmasat bukott vele. Jól megmutatta, h a Chelsea kerete erre a játékra alkalmas. Főleg olyan csapatok ellen, mint a Barca, Bayern nem nagyon lehetett más út a győzelemhez. A bajorok még a Realt is képesek voltak védekező játékra kényszeríteni.
Nyilván alakulhatott volna máshogy, de ehhez az Chelsea ellenfeleinek be kellett volna rúgnia legalább még 1 helyzetet a sokból. Ennek nagyon sokan, így én is örültem volna, de nem így történt, nincs miről beszélni.
Aki annyira igazságtalannak érzi, ami történt, annak is ideje lenne már túltenni magát rajta, hisz már változtatni úgysem lehet ezen. Bele kell törődni, és szurkolni, h jövőre másképp alakuljon.
De még ezt sem csinálták olyan hű,de kimagaslóan,mégis nyertek.Egy rakás helyzete volt az ellenfeleiknek,uh a szívós védekezés ellenére bőven benne volt a pakliban a bukfencük.Sajnos nem lett.
AVB-t pedig megbuktatták az öregek,akiket elvileg fiatalítani tervezett a portugál,ami nem tetszett a srácoknak és Abra sem adott időt neki,h beérjen,körvonalazódjon a munkája.Ami még nem egyértelműen vezet oda,hogy csakis a bunker lehet a megoldás,kényszerből. Mert ez a keret nem változott eget verően a korábbi évekhez mérten,amikor is ennél nagyságrendekkel több futballt nyomtak a kékek.Tehát ez így belemagyarázás sztem.

És olyan csapatok ellen,mint a Napoli és a Benfica,más út nem vezethetett vajon?Tényleg ennyire kiscsapat ez a trilliókból épített cselszkij,h bekkelni kelljen ellenük,meg emberhátrányban is egyértelmű nyomást gyakoroljanak rájuk?Talán nem...

És tényleg utoljára írom le,mert unalmas ismételgetni:
Irritál a bunkerfoci,mert nem a játékról szól,hanem annak a megöléséről.
Irritál,h kisebb ország GDP-jének megfelelő összeg beforgatása után egy erősnek számító kerettel ilyen "taktikus" játékot bírnak csak játszani,korántsem világelitbe tartozó csapatok ellen is.
Irritál,h még ezt a védekezősdit sem tudták csillagos 5-ös szinten nyomni,mert sokszor pattogott a falon belül a bőr,és mégis az egekig vannak magasztalva a csodavédekezés miatt.
Irritál,h az ellenfeleik folyamat szinten betliztek ellenük olyan szitukban,amiket valszeg 10ből 9szer bevernek,így nem tudták kiejteni őket a francba.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.21. 00:15:48

Messa írta:
LG írta: A Chelsea lőtt több gólt, így ők tettek többet a győzelemért ...
Nem értem a kettő hogy függ össze. Épp azon megy a vita, hogy a Cheslea úgy rúgott több gólt, hogy baromira nem tettek érte semmit, vagyis de, vezettek 5 támadást az egész BL sorozat alatt, és rúgtak belőlük 6 gólt. Ha szerinted a Chelsea pl nálunk is többet tett a győzelemért, akkor nevetnem kell, ne haragudj.
Először is: az összefüggés tényleg értelmetlen
Másodszorra viszont: nem tettek érte semmit? Hát egy ilyen védekezést összehozni biztos mindenkinek megy...látjuk a többi csapat általában mire megy ellenünk ezzel... :roll: Mondjuk úgy, ők a saját térfelükön tettek meg midnent a sikerért...és amiért ezt ilyen szinten sikerült leművelniük megérdemelték. Mert ebben idén ők vtak a legjobbak. Ha nekünk nem is tetszik ez a felfogás...mert mindenki úgy lesz győztes , ahogy játszani bír. Ha épp ezzel a taktikával akkor ezzel...Mindenesre aki azt mondja érdemtelenül nyertek az nem nagyon lát bele a foci taktikai részébe, ami pedig egy igencsak fontos tényező...
Mondom ezt úgy, h mi sem játszunk csúnyán ill. tegnap ink Bayernnek szorítottam!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.21. 00:13:16

Messa írta:
LG írta: A Chelsea lőtt több gólt, így ők tettek többet a győzelemért ...
Nem értem a kettő hogy függ össze. Épp azon megy a vita, hogy a Cheslea úgy rúgott több gólt, hogy baromira nem tettek érte semmit, vagyis de, vezettek 5 támadást az egész BL sorozat alatt, és rúgtak belőlük 6 gólt. Ha szerinted a Chelsea pl nálunk is többet tett a győzelemért, akkor nevetnem kell, ne haragudj.
Pedig nagyon egyszerű, mivel az nyer, aki több gólt rúg, igy góllövéssel lehet legtöbbet tenni a győzelemélt. Az labdabirtoklással, kaput el nem találó, kapusba lőtt, kapufára lőtt lövésekkel, kihagyott 11-kel nem kerülsz közelebb a győzelemhez.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.21. 00:06:04

LG írta: A Chelsea lőtt több gólt, így ők tettek többet a győzelemért ...
Nem értem a kettő hogy függ össze. Épp azon megy a vita, hogy a Cheslea úgy rúgott több gólt, hogy baromira nem tettek érte semmit, vagyis de, vezettek 5 támadást az egész BL sorozat alatt, és rúgtak belőlük 6 gólt. Ha szerinted a Chelsea pl nálunk is többet tett a győzelemért, akkor nevetnem kell, ne haragudj.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.05.20. 23:57:55

Sanama írta: Legalább nem csak én "értelmezem félre" a hülyeségeidet :D :D
ezesetben azért ez elég szerény vigasz.
Küzdősportos hasonlat meg max úgy igaz hogy ugyan az ellen védekezésén méteres rések de folyamatosan luftot üt a 3x képzetebb ellen.
Csak ugye ott a szakma más sok bokszolónak egy vereség hozza meg a valódi elismerést pl Lewis-Vitalij vagy a másik oldal hogy Pacman a Marquez elleni "győzelemmel" került le a p4p listák éléről.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.20. 23:50:56

ozsimiki írta:
Boixos írta:
bocs, most nézem, h geridoss leírta nagyjából ugyanezt már, de a lényegen nem változtat.
undorító, gusztustalan stb.
csináljuk utánuk.
Sanyi, szinte mindig egyetértek veled, ez az üdítő kivétel.

Az idézet részhez meg annyit, hogy ISTEN MENTS! Ha a Barca művelné ezt a gyáva bunkerfocit egész tavasszal, köpnék egyet,és aláállnék.

94től követem a Barcát, szerencsére ilyet még nem kellett átélnem. Főleg nem ilyen kerettel, mint van a Chelseanek.

Chelsea-s "tábornak" tényleg 100adjára... úgy írtok a mentális, meg a koncentrációs képességeikről, mintha nem lett volna kismillió helyzete bármelyik csapatnak ellenük. Az igaz,h az adott csapat bénasága IS,de ha nem a Chelsean múlik,h kap e gólt, akkor az az ő részükről meg MÁK.

Emlékszem anno a Rangers mennyire kapta a savat az Uefa-s menetelésüknél, teljesen jogosan, nah most hasonlítsátok össze az Ő keretüket, meg a Chelsea-t, és írjátok azt,hogy rá volt kényszerítve Abra papa legénysége erre a focira....de még csak jól sem csinálták. Mind1, ez évben minden összejött nekik, nagyobb részt öntudatukon kívül :D

Capon! Nekem átjött a hasonlatod, és az egész hszedet is adom!
Jól csinálták, hisz nyertek. Most hagyjuk a ha-val kezdődő mondatokat.
És igenis rá voltak kényszerítve erre a játékra. AVB megpróbált egy másik utat, hatalmasat bukott vele. Jól megmutatta, h a Chelsea kerete erre a játékra alkalmas. Főleg olyan csapatok ellen, mint a Barca, Bayern nem nagyon lehetett más út a győzelemhez. A bajorok még a Realt is képesek voltak védekező játékra kényszeríteni.
Nyilván alakulhatott volna máshogy, de ehhez az Chelsea ellenfeleinek be kellett volna rúgnia legalább még 1 helyzetet a sokból. Ennek nagyon sokan, így én is örültem volna, de nem így történt, nincs miről beszélni.
Aki annyira igazságtalannak érzi, ami történt, annak is ideje lenne már túltenni magát rajta, hisz már változtatni úgysem lehet ezen. Bele kell törődni, és szurkolni, h jövőre másképp alakuljon.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.20. 23:36:01

Boixos írta:
bocs, most nézem, h geridoss leírta nagyjából ugyanezt már, de a lényegen nem változtat.
undorító, gusztustalan stb.
csináljuk utánuk.
Sanyi, szinte mindig egyetértek veled, ez az üdítő kivétel.

Az idézet részhez meg annyit, hogy ISTEN MENTS! Ha a Barca művelné ezt a gyáva bunkerfocit egész tavasszal, köpnék egyet,és aláállnék.

94től követem a Barcát, szerencsére ilyet még nem kellett átélnem. Főleg nem ilyen kerettel, mint van a Chelseanek.

Chelsea-s "tábornak" tényleg 100adjára... úgy írtok a mentális, meg a koncentrációs képességeikről, mintha nem lett volna kismillió helyzete bármelyik csapatnak ellenük. Az igaz,h az adott csapat bénasága IS,de ha nem a Chelsean múlik,h kap e gólt, akkor az az ő részükről meg MÁK.

Emlékszem anno a Rangers mennyire kapta a savat az Uefa-s menetelésüknél, teljesen jogosan, nah most hasonlítsátok össze az Ő keretüket, meg a Chelsea-t, és írjátok azt,hogy rá volt kényszerítve Abra papa legénysége erre a focira....de még csak jól sem csinálták. Mind1, ez évben minden összejött nekik, nagyobb részt öntudatukon kívül :D

Capon! Nekem átjött a hasonlatod, és az egész hszedet is adom!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.20. 22:54:58

LG írta:
Capon írta:A győzelemhez a tudáson kívül természetesen szükség van a szerencsére is, de van olyan szerencsefaktor amit akármekkora tudással akarással sem lehet akkor ott felülmúlni.

Mondjuk én egy tök mindegy milyen küzdősportot folytatok. A ringbe már hülyére vertek, alig állok a lábamon az ájulás határán már készülnek leléptetni mikor az ellenfelem egyszer csak lesérűlt és kénytelen feladni a meccset és így nyerek, akkor az sok minden csak nem megérdemelt győzelem.

Helyes vagy nem helyes a hasonlatom nem tudom, de nekem ez ugrott be erről az egészről ahogy eljutottak odáig és ahogy megnyerték a BL-t a Chelseinél.

Sokszor az ilyenekre mondják, hogy ezért szép játék a foci és van is benne valami, de nem ok nélkül fanyalog a fél világ és nem azért fanyalognak mert a németeknek szurkoltak hanem azért mert sokak igazságérzetét zavarják az ilyen dolgok.
Nem helyénvaló a hasonlatod. Ha már a küzdősportos hasonlat, akkor igy tudnám leírni a meccset: a Bayern/Barcát megtestesitő harcos sokat támadott, de eredménytelenül csak a Chelsea-t megtestesitő harcos kesztyűjén csattantak az ütések, rúgások. Egy-két olyan ütést tudott csak bevinni, amitől megingott az ellenfél, de nem sikerült kiütni. A Chelsea-t megtestesítő harcos túlérve a rohamokat keveset, de pontosan, és hatékonyan támadott, és kiütéssel győzött.
Egyébként a küzdősport azért jó hasonlat, mert ott sem az nyer mindig, aki többet támad, sőt az sem nyer mindig, aki több ütést visz be, mert az ellenfél semmiből is bevihet egy KO-t. Ahogy a fociban is jöhet a semmiből egy győztes gól. Szerencsésnek mondhatjuk az ilyen eseteket, de nem megérdemeltnek aligha. Miért nem tudta a harcot irányító harcos kiütni az ellenfelét? Miért nem tudta a sok helyzetet kidolgozó csapat a fölényét gólra, gólokra váltani? Miért védekezett rosszul a harcos, ami miatt KO lett a vége? A Bayern és Barca miért volt annyira dekoncentrált, h a semmiből gólt tudott kapni? Ezek itt a kérdések.
a küzdősportos részt elrontottam véletlen. Nem a meccsre próbálta utalni vele hanem a megérdemelt nem megérdemelt győzelmekről szóló hsz-ekre akartam ily módon válaszolni.
Lehet érdemtelenül is nyerni, persze erre sokkal kisebb az esély.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.20. 22:50:46

Capon írta:A győzelemhez a tudáson kívül természetesen szükség van a szerencsére is, de van olyan szerencsefaktor amit akármekkora tudással akarással sem lehet akkor ott felülmúlni.

Mondjuk én egy tök mindegy milyen küzdősportot folytatok. A ringbe már hülyére vertek, alig állok a lábamon az ájulás határán már készülnek leléptetni mikor az ellenfelem egyszer csak lesérűlt és kénytelen feladni a meccset és így nyerek, akkor az sok minden csak nem megérdemelt győzelem.

Helyes vagy nem helyes a hasonlatom nem tudom, de nekem ez ugrott be erről az egészről ahogy eljutottak odáig és ahogy megnyerték a BL-t a Chelseinél.

Sokszor az ilyenekre mondják, hogy ezért szép játék a foci és van is benne valami, de nem ok nélkül fanyalog a fél világ és nem azért fanyalognak mert a németeknek szurkoltak hanem azért mert sokak igazságérzetét zavarják az ilyen dolgok.
Nem helyénvaló a hasonlatod. Ha már a küzdősportos hasonlat, akkor igy tudnám leírni a meccset: a Bayern/Barcát megtestesitő harcos sokat támadott, de eredménytelenül csak a Chelsea-t megtestesitő harcos kesztyűjén csattantak az ütések, rúgások. Egy-két olyan ütést tudott csak bevinni, amitől megingott az ellenfél, de nem sikerült kiütni. A Chelsea-t megtestesítő harcos túlérve a rohamokat keveset, de pontosan, és hatékonyan támadott, és kiütéssel győzött.
Egyébként a küzdősport azért jó hasonlat, mert ott sem az nyer mindig, aki többet támad, sőt az sem nyer mindig, aki több ütést visz be, mert az ellenfél semmiből is bevihet egy KO-t. Ahogy a fociban is jöhet a semmiből egy győztes gól. Szerencsésnek mondhatjuk az ilyen eseteket, de nem megérdemeltnek aligha. Miért nem tudta a harcot irányító harcos kiütni az ellenfelét? Miért nem tudta a sok helyzetet kidolgozó csapat a fölényét gólra, gólokra váltani? Miért védekezett rosszul a harcos, ami miatt KO lett a vége? A Bayern és Barca miért volt annyira dekoncentrált, h a semmiből gólt tudott kapni? Ezek itt a kérdések.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.20. 22:43:53

LG írta: Azt még mindig nem értem, miért mák, h az ellenfél kihagyja a helyzeteit. A Chelsea oldaláról persze vehetjük máknak, ugyanakkor a másik oldalról ez a mi, illetve a Bayern bénasága is.
Nem tudom mit nem értesz ezen, hiszen pont magad is leírtad. Az a mák, olyan csatárok, mint Lavezzi, Cavani, Messi, Sanchez, Ribery, Robben, Gomez kb. 10%-os helyzetkihasználással működtek ellenük, és nem is egyszer. Az a mák, hogy a világ legjobb játékosa nem talál be nekik még tizenegyesből sem. Pont a Napoli, Barca, Bayern bénasága volt az ő mákjuk. 450 perc, és ezen csapatok valamelyikének csak 1 (!!!) helyzetet, sőt utóbbi kettőnek csak egy tizenegyest kellett volna berúgnia, és nincs Chelsea-győzelem. Erre nehogy azt mondd már, hogy taktika....
geridoss írta:Ilyen eredményesen végig védekezni a Barca ellen 2x90 percet, és a Bayern ellen 90 percet a döntőben mi, ha nem órási erőket mozgósító munka???

Taktikailag megvertek mindenkit, és ez az, ami számít. Tetszik, nem tetszik, ők nyertek. Ne hidd, hogy nekem tetszik ez a játék... Koránt sem! De van aki azért néz focit, mert a taktikus védekezést szereti
Azért gondoljátok már végig, hogy mit beszéltek! Eredményes védekezés? Rekordmennyiségű gólhelyzetet alakítottunk ki ellenük, még a Leverkusen alázásakor sem kerültünk ennyiszer ziccerbe... Bayern is a a rendes játékidő vége felé asszem 23 lövésnél járt...
Van a taktikus, eredményes védekezés, amit a 2009-es elődöntőben is játszottak, meg amit a Rubin Kazany művelt ellenünk, de ez közelében sem volt annak
Úgyhogy ha a taktikus, védekező foci magasiskoláját keresitek, sztem másfele nézelődjetek
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.20. 22:24:18

A győzelemhez a tudáson kívül természetesen szükség van a szerencsére is, de van olyan szerencsefaktor amit akármekkora tudással akarással sem lehet akkor ott felülmúlni.

Mondjuk én egy tök mindegy milyen küzdősportot folytatok. A ringbe már hülyére vertek, alig állok a lábamon az ájulás határán már készülnek leléptetni mikor az ellenfelem egyszer csak lesérűlt és kénytelen feladni a meccset és így nyerek, akkor az sok minden csak nem megérdemelt győzelem.

Helyes vagy nem helyes a hasonlatom nem tudom, de nekem ez ugrott be erről az egészről ahogy eljutottak odáig és ahogy megnyerték a BL-t a Chelseinél.

Sokszor az ilyenekre mondják, hogy ezért szép játék a foci és van is benne valami, de nem ok nélkül fanyalog a fél világ és nem azért fanyalognak mert a németeknek szurkoltak hanem azért mert sokak igazságérzetét zavarják az ilyen dolgok.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.05.20. 22:07:18

gergo9 írta:
Sanama írta: Már nem azért, de ez a saját butaságodat mutatja,hogy így beszélsz a Chelsea-ről. Nincs benne munka,vagy jóval kevesebb?! Miről beszélsz? Szerinted védekezni 1 gombnyomással lehet, vagy mi?
Neked az újbóli értelmezési problémák pedig a szerény képességeidet.
Cselzinél a védekezést is szrul csinálták mert nem csak rajtuk múlott egyik meccs sem.
A támadások kreálásába meg nem kérdés ki fektetett több melót.
Majd azt is megtapsolom egyszer hogy sikerül két passzt csinálni Mata-ig legalább 3szor ha nem 4szer
ezigen béeldöntőben ritka mutatvány.
Legalább nem csak én "értelmezem félre" a hülyeségeidet :D :D
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.05.20. 22:05:29

barca99 írta:
Boixos írta:...
Igen, mondjuk mentálisan meg mindenki főlé nőttek idén, amit nem lehet egy legyintéssel elintézni.

De engem akkor is idegesít a győzelmük, főleg, hogy mindig a játsszó csapatok szívták meg ellenük. Az Inter anno egy párharcban volt alárendelt, a Chelsea meg mind a négyben. Ezt rohadt nehéz ám lenyelni.

Nem baj, innen már csak lefelé mehetnek, szerencsére.
okés, okés, tényleg nem kell ezt a fajta taktikát szeretni, de az interrel ne hasonlítsuk őket össze. azok csalással mentek tovább rajtunk, a cselzi meg a mi balfszságunk miatt.
mindegy, ez is benne van a fociban, de talán nem ez dominál.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.20. 21:55:11

Boixos írta:azzal együtt, h természetesen nem kell ünnepelni a cselzi féle focit, én sem teszem, de azért nem értem az őket folyamatosan szarozókat.
végigbekkelnek egy meccset, égnek a végén, de kettő perccel a lefújás előtt leikszelnek, aztán megúsznak egy büntetőt és a végén 11esekkel nyernek úgy, h az elsőjüket kihagyják, mindezt az ellenfelük hazai pályáján.
miért nem mi voltunk ott az atomfocinkkal?
Igen, mondjuk mentálisan meg mindenki főlé nőttek idén, amit nem lehet egy legyintéssel elintézni.

De engem akkor is idegesít a győzelmük, főleg, hogy mindig a játsszó csapatok szívták meg ellenük. Az Inter anno egy párharcban volt alárendelt, a Chelsea meg mind a négyben. Ezt rohadt nehéz ám lenyelni.

Nem baj, innen már csak lefelé mehetnek, szerencsére.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.05.20. 21:54:48

Sanama írta: Már nem azért, de ez a saját butaságodat mutatja,hogy így beszélsz a Chelsea-ről. Nincs benne munka,vagy jóval kevesebb?! Miről beszélsz? Szerinted védekezni 1 gombnyomással lehet, vagy mi?
Neked az újbóli értelmezési problémák pedig a szerény képességeidet.
Cselzinél a védekezést is szrul csinálták mert nem csak rajtuk múlott egyik meccs sem.
A támadások kreálásába meg nem kérdés ki fektetett több melót.
Majd azt is megtapsolom egyszer hogy sikerül két passzt csinálni Mata-ig legalább 3szor ha nem 4szer
ezigen béeldöntőben ritka mutatvány.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.05.20. 21:51:05

LG írta:Azt még mindig nem értem, miért mák, h az ellenfél kihagyja a helyzeteit. A Chelsea oldaláról persze vehetjük máknak, ugyanakkor a másik oldalról ez a mi, illetve a Bayern bénasága is.

A bajnokságban meg hozzá kell tenni, h Di Matteoval nem voltak annyira rosszak, ez a 6. hely inkább annak köszönhető, h már AVB-vel összeszedtek akkora hátrányt, h ezen már nem nagyon lehetett kozmetikázni.
Vagy a Bayern pechjének. Mindegy, megnyerték, vigyék haza. Szerintem a Bayern többet tett a győzelemért, és ha pontozásra ment volna a meccs, én őket hoztam volna ki győztesnek. Sőt, kicsit sajnálom is, hogy ez egy egyenértékű győzelem például a Barca tavalyi diadalával.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.05.20. 21:37:54

geridoss írta:Ilyen eredményesen végig védekezni a Barca ellen 2x90 percet, és a Bayern ellen 90 percet a döntőben mi, ha nem órási erőket mozgósító munka???

Taktikailag megvertek mindenkit, és ez az, ami számít. Tetszik, nem tetszik, ők nyertek. Ne hidd, hogy nekem tetszik ez a játék... Koránt sem! De van aki azért néz focit, mert a taktikus védekezést szereti.

A helyzetkihasználásuk pedig egyszerűen tanári, a Bayern rúgott nem öt, de még nem is csak tíz, hanem húsz (!) olyan szögletet, amiből egy után engem a megye egyes ifi edzőm hazazavart volna.

Kérdem én. Így mi a felháborodás oka? A játék képe? Mint már mondtam, a focit nem szépségre játsszák.

De,bizony óriási erőket mozgósító munka.Viszont a csodavédekezésük ellenére is kaphattak volna nevetve vagy 6-ot,uh kicsit lyukas volt a fal.Más téma,h nem ütöttük be azokat,amiket 12-ből 11-szer tuti,így legendás védelemnek lesz ez elkönyvelve.Ami ugyan vitéz teljesítmény,de csalóka a meccseket látva ;)

Igen,van aki azért néz focit,mert a taktikus védekezést szereti. Meg van a másik 90%... :D

A felháborodás (bár inkább ellenszenv) oka,pedig a kiemelt rész.A focit játsszák. A nagy többség szerint ez a játék arról kéne,h szóljon,h a labdát megpróbáljuk egymáshoz passzolgatva,megjátszva eljuttatni a másik fél kapujába,lehetőleg minél többször.És ezért igyekszünk megszerezni és lehetőleg a birtoklásával elérni ezt a célt.Nem állni a busszal a kapu előtt,h az ellenfél próbálkozásait várjuk és ha "jól pattan le a busz oldaláról" a labda,akkor talán átmerészkedünk a másik térfelére.(Nyilván költői a túlzás ;) ) Ez a labdarúgás szeretőinek nem épp szimpatikus taktika,tehát ezért van ennyire vétózva ez a BL győzelem.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.05.20. 21:34:16

azzal együtt, h természetesen nem kell ünnepelni a cselzi féle focit, én sem teszem, de azért nem értem az őket folyamatosan szarozókat.
végigbekkelnek egy meccset, égnek a végén, de kettő perccel a lefújás előtt leikszelnek, aztán megúsznak egy büntetőt és a végén 11esekkel nyernek úgy, h az elsőjüket kihagyják, mindezt az ellenfelük hazai pályáján.
miért nem mi voltunk ott az atomfocinkkal?

bocs, most nézem, h geridoss leírta nagyjából ugyanezt már, de a lényegen nem változtat.
undorító, gusztustalan stb.
csináljuk utánuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boixos 2012.05.20. 21:42:05-kor.
PUYOL-XAVI-INIESTA
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.20. 21:26:10

ziipp írta:Mákja volt a Chelsea-nek, már a Barca ellen is, és most is.

Hány olyan helyzet volt, amiből simán gólt kaphattak volna?

Egyébként tényleg jól védekeztek, kihasználták a helyzeteiket, de ehhez nagyon nagy szerencse is kellett. A bajnokságban elért helyezésük alapján jól látszik, hogy mit is tudnak valójában.
Azt még mindig nem értem, miért mák, h az ellenfél kihagyja a helyzeteit. A Chelsea oldaláról persze vehetjük máknak, ugyanakkor a másik oldalról ez a mi, illetve a Bayern bénasága is.

A bajnokságban meg hozzá kell tenni, h Di Matteoval nem voltak annyira rosszak, ez a 6. hely inkább annak köszönhető, h már AVB-vel összeszedtek akkora hátrányt, h ezen már nem nagyon lehetett kozmetikázni.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.05.20. 21:26:07

Az a csapat, amelyik kétgólos hátrányból, szinte reménytelen helyzetből továbbmegy a Napoli ellen, kapott gól nélkül abszolválja a világ legjobb csapatának tartott Barcelona elleni odavágót, majd ember- és két gólos hátrányban visszahozza a sírból a meccset és leikszel a Camp Nou-ban, majd a döntőben 83. percben gólt kap és a 88. percben kiegyenlít, majd a tizenegyespárbajt szintén hátrányból megfordítva megnyeri, az a csapat kérem tud valamit és azt gondolom, nagyon megérdemli ezt a trófeát.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.20. 21:23:28

Sanama írta: Már nem azért, de ez a saját butaságodat mutatja,hogy így beszélsz a Chelsea-ről. Nincs benne munka,vagy jóval kevesebb?! Miről beszélsz? Szerinted védekezni 1 gombnyomással lehet, vagy mi?

Megértem,hogy jobban tetszik a támadó foci,de nem értem miért nem lehet értékelni a sikeres védekező focit. Nem rúgdosódtak, nem húztak az időt nagyon feltúnően, semmi sportszerűtlen dolog nem volt amiért lehetne fikázni őket. Játszották amit eredményesen tudnak. Ha nem tetszik ne nézd, de el kéne ismerni.
Egyet értek veled amúgy, de ez meg nem érv.

Rombolni könnyebb mint építeni (miihii írta), ez csak részben igaz, mert főleg a mai fociban a rengeteg atlétát a védőknek már nem egyszerű elnyomni.És ha valaki szerint a Chelsea csak annyit játszott, hogy állt a 16oson és nézte, hogy jönnek a németek, majd belebikáztak előre...rendben túlzás van amikor valaki ezt írja, de (utálom ezt a kifejezést) akkor nézi a focit de nem látja.A védekezésben ugyan akkora meló van, s nem birka módjára rúgták előre, hanem folyamatosan próbáltak építkezni.Hányszor volt, amikor szépen kihozták csak Mata rendre elcseszte ????

Tényleg jó megfogalmazás, hogy a védekezés egy gombnyomás és el van intézve..........., hozzáteszem a középpályások gyengék voltak, ahogy ellenünk is ott éreztem a hibát náluk, de amit a 2 belső védő csinált tegnap az a védekezés egyik legmagasabb szintje volt.
Mi különbség van támadás meg védekezés közt semmi, csak a 2 belső ember melója miatt is megérdemelt a győzelme az angoloknak, mert míg ők minden lövést blokkoltak, addig a túloldalt pár lövés volt, de nagy helyzetdömpingre sem emlékszek, s pl Gomez megint nem csinált semmit.

Ráadásul továbbra is ez a gusztustalan rohadt szemét 16osról ki nem akarok jönni Chelsea, aki csak bikázza előre a labdát, minden meccsen gólt lőtt :shock: Fura egy játék ez, lehet hosszabb kellene legyen a pálya hogy ne érjenek fel a kapuig.....
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.05.20. 21:29:37-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.05.20. 21:21:14

Mákja volt a Chelsea-nek, már a Barca ellen is, és most is.

Hány olyan helyzet volt, amiből simán gólt kaphattak volna?

Egyébként tényleg jól védekeztek, kihasználták a helyzeteiket, de ehhez nagyon nagy szerencse is kellett. A bajnokságban elért helyezésük alapján jól látszik, hogy mit is tudnak valójában.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.05.20. 21:14:29

Ilyen eredményesen végig védekezni a Barca ellen 2x90 percet, és a Bayern ellen 90 percet a döntőben mi, ha nem órási erőket mozgósító munka???

Taktikailag megvertek mindenkit, és ez az, ami számít. Tetszik, nem tetszik, ők nyertek. Ne hidd, hogy nekem tetszik ez a játék... Koránt sem! De van aki azért néz focit, mert a taktikus védekezést szereti.

A helyzetkihasználásuk pedig egyszerűen tanári, a Bayern rúgott nem öt, de még nem is csak tíz, hanem húsz (!) olyan szögletet, amiből egy után engem a megye egyes ifi edzőm hazazavart volna.

Kérdem én. Így mi a felháborodás oka? A játék képe? Mint már mondtam, a focit nem szépségre játsszák.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára geridoss 2012.05.20. 21:24:40-kor.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése