Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.21. 14:02:45

Nem lep meg, két éve is mondtam, hogy ezt nem fogják annyiban hagyni, és valamikor meg fog születni a szuperliga, mert ez a helyes út.

Szerintem az sem stimmel, hogy egy meccs megnyeréséért annyi pénz jár a BL-ben, amennyi. Szerintem sokkal több van benne, de amíg nem a csapatoké a liga, addig a világ egyik legkorruptabb szervezete nem fogja azt rendesen elosztani.

Első nekifutásra az hiányzott, hogy elmondják a szurkolóknak, miért lenne ez pozitív változás, és ezt a marketinget sajnos most sem látom. Bár lehet, hogy ha kellő szponzorpénzt találnak, a hőbörgés sem fogja őket érdekelni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 11:28:54

Az komoly lóvé, remélhetőleg nekünk elég lesz kicsit stabilizálni a klubot. Perez-nek meg talán elég lesz MBappe-ra :D

Amúgy nem tudom hogy és mikor fog ez az egész testet ölteni, azt se tartom kizártnak, hogy végül nem lesz belőle semmi, hanem majd az UEFA lefekszik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.21. 11:18:33

Kemény pénzek mozdulnak meg. Valószínű mi is az alapítói 1 mrd Euróért voltunk ilyen kitartóak. Azt ígérik a meccsek közvetítése ingyenes lesz.

Bernd Reichart, CEO of the Superleague: “For the fans: we are going to broadcast ALL Super League matches for FREE.

Valamint nyitott lesz a liga, nem zárt rendszerű. Gondolom most az UEFA aggódhat és mindent el fog követni, hogy ütközzenek a sorozatok.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.21. 10:47:43

BREAKING: Super League project is now MORE ALIVE THAN EVER! Investors are ready to pay a lot of money & launch the competition worth €1 Billion.
Barcelona & Real Madrid will receive €1 Billion each as a 'entering bonus' for keeping the project alive. @ffpolo
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.21. 10:03:16

The European Union Court of Justice has authorized the creation of the Super League. The Court declares that UEFA and FIFA are abusing their dominant power: "Neither UEFA nor FIFA can impose sanctions on clubs participating in alternative competitions."

Úgy tűnik bejött Laporta és Perez hadjárata, eszerint nincs jogi akadály a szuperligának és büntetés sem érheti azokat, akik részt vesznek. Kíváncsi vagyok kik kerülnek elő, hogy indulnának. Azért most már nagyobb valószínűséggel kerülnek elő olyanok, akik eddig rettegtek a következményektől.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.16. 00:48:56

Engedjetek meg egy megjegyzest. En nem vagyok barca drukker. En laliga fan-nak mondanam magam. Regebben sok angol focit neztem a spanyol mellett, de aztan ez elmaradt. Most Szoboszlai miatt ujra nezem a Liverpool meccseit. Szerintem nincs nagy elmaradas a barca reszerol, inkabb a koncepcio van elcsuszva es elrugaszkodva. Az angol bajnoksag mas, de a spanyolt top3 kepes megverni az angol top4-et egy bl parharcban. A Barcelona nekem egy identitasr koveto klub, mint bilbao, de most kb ugy akar viselkedni mint a real. Persze nagy a verseny, meg hajszolni kell az eredmenyt, de ez rossz irany. Nektek turelmesnek kell lenni, de elkenyeztetett titeket a Messi korszak, ami kb 100 vagy 1000 evente jon ossze.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.15. 14:55:19

Sinya22 írta:
2023.12.15. 14:49:45
Szerintem a legtöbb ember amiatt dühös(a szurkolókra értem), ahogy kikaptunk. Pihentettünk, de mégse, mert a legkevesebbet padozó ember talán Cancelo után Lewa ugyan úgy fent volt, aztán be kellett cserélni az első csapat tagjait, mert rohantunk megint az eredmény után. Szóval semmi értelme nem volt így a meccsnek valóban. Nem pihentünk, a győzelem és a pénz sem lett meg, önbizalom növelő sem lett a meccs, inkább csak -1 megint a morálból mondjuk úgy. :D

A pénz részét meg kivehetjük az egyenletből, én sem szívesen olvastam azt az elmúlt időszakban, hogy mire/kire nincs pénz, csak sajnos nem lehet. Másik topicban jött 1-2 link már, hogy a vezetőség kezd berágni, és elsősorban szerintem nekik fontos lett volna ez a győzelem, így most keserű a szájíz, hiába megvan a BL továbbjutás, ami már előrelépés eredményekben legalább is.
Persze, mondom, ezzel egyetértek. Lewyt most csak akkor dobtam volna be, ha amúgy már a meritokrácia szerint vagy 3 meccset padozott volna előtte. Így még a padra sem raktam volna le. Gündoganékat sem. Szerintem is ifikkel kellett volna végigtolni, ez így hülyén jött ki, teljesen egyetértek, és hiba volt Xavi részéről. Vagy nekik megyünk teljes sorral, 1-2 cserével (ezzel nem értettem volna egyet), vagy tényleg tét nélkülinek vesszük. Ez két szék között volt kicsit.

A pénzt nyilván nem az átigazolásoknál venném ki. Ott arra van pénz, amire van, és kész, ott kell vele foglalkozni, máshogy nem megy. :D De nem mennék el a falig veszélyeztetve a játékosaimat azért, mert nyerünk vele RÖVIDTÁVON egy kis pénzt. Hosszún meg akár bukhatunk is vele. Akár sokkal többet. Pl ha ilyen túltolás miatt kidőlne egy kulcs középpályás, többet botlunk, mondjuk 1 hellyel rosszabbak leszünk, ami már eurótízmisiket jelenthetne, esetleg lecsúzunk a VB-ről, 2.-3. hely közt még ott van nagyon sok millió a szuperkupában, stb.
Nyilván ez mind feltételezés, de egy jó, főleg ésszerűen menedzselt keretel nyilván nagyobb az esélyünk több pontot szerezni. Ettől még lesérülhet holnap Pedri, csak kisebb az esélye.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.15. 14:49:45

bence0330 írta:
2023.12.15. 14:30:26


Persze, abszolút jogos, igazad van, a második mondattal egyetértek. Én be sem dobtam volna a nagyokat. Nagyon rossz egy kellemetlen helyzetben hátrányban elkezdeni kaparni. Én végigtoltam volna a fiatalokkal, és akkor valószínűleg jobb lenne a dolog megítélése, mint hogy a cserék idejétől függően x időt komolyabban próbálkoztunk, és nem jött be.
Szerintem a legtöbb ember amiatt dühös(a szurkolókra értem), ahogy kikaptunk. Pihentettünk, de mégse, mert a legkevesebbet padozó ember talán Cancelo után Lewa ugyan úgy fent volt, aztán be kellett cserélni az első csapat tagjait, mert rohantunk megint az eredmény után. Szóval semmi értelme nem volt így a meccsnek valóban. Nem pihentünk, a győzelem és a pénz sem lett meg, önbizalom növelő sem lett a meccs, inkább csak -1 megint a morálból mondjuk úgy. :D

A pénz részét meg kivehetjük az egyenletből, én sem szívesen olvastam azt az elmúlt időszakban, hogy mire/kire nincs pénz, csak sajnos nem lehet. Másik topicban jött 1-2 link már, hogy a vezetőség kezd berágni, és elsősorban szerintem nekik fontos lett volna ez a győzelem, így most keserű a szájíz, hiába megvan a BL továbbjutás, ami már előrelépés eredményekben legalább is.

Csak hogy én is hozzak egy másik példát, a City felállt Grealishhel, meg 3 ifistával a tét nélküli BL meccsen, nyertek nagy nehezen, de ha nem, akkor is rá tudod mondani, hogy na jó, de legalább pihentek Fodenék. Nekünk is mehetett volna a Yamal-Guiu kettős, de sajnos nem ez lett belőle, csak adtunk megint egy pofont magunknak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.15. 14:30:26

Sinya22 írta:
2023.12.15. 12:48:19
Miért helyezi kontextusba, mi köze a Pool-nak hozzánk ? :D Az egész EL csoportkört arra használta Klopp, hogy felküldte a B sort, mert eléggé egyértelmű, hogy a bajnoki cím a lényeg nekik, a top 4 és így a jövő évi bl simán meglesz, nem fognak remegni egy EL csoportkörben, ahogy mi tesszük, meg +3 millióért :D

De ha már annyira hasonlítgatod, akkor ők otthon hagyták Salah-t, Van Dijkot, Allison-t, Alexander Arnoldot, és MacAllister-t is, Szoboszlai be sem állt a padról, Nunez játszott 9 percet. Mi elvittünk mindenkit, majd a végén mindenki beállt, annyira "nem érdekelt minket a meccs". :D
Persze, abszolút jogos, igazad van, a második mondattal egyetértek. Én be sem dobtam volna a nagyokat. Nagyon rossz egy kellemetlen helyzetben hátrányban elkezdeni kaparni. Én végigtoltam volna a fiatalokkal, és akkor valószínűleg jobb lenne a dolog megítélése, mint hogy a cserék idejétől függően x időt komolyabban próbálkoztunk, és nem jött be.

Az első résszel és daffy hozzászólásával is egyetértek. De vegyük ki egy pillanatra a pénzügyi jelentőségét a dolognak, mert szerintem teljesen nonszensz, hogy a játékosainknak, de főleg az edzőnek ilyennel kell foglalkozni, máshol ilyen nem nagyon van. Főleg azért vegyük le, mert szerintem soha, semmilyen körülmények közt nem írhatja felül a pénz a sportszakmai okokat. Ha pihentetni kell, mert összesen van 3 középpályásunk, meg egy szódával elmegy csere Lopez képében, és iszonyúan nagy baj lehet, ha lesérül valaki, akkor pihentetni kell. A többi teljesen mindegy. A 2,8 millió sehol nincs ahhoz képest, hogy ha Pedri túlterhelés miatt megint megsérül. Anyagilag sem. Főleg, hogy ugye a klubvb is tét, olyan szinten nagyobb pénzek röpködnek mindenfelé 1-1 apró kis döntés miatt, mint a 2,8 millió, hogy ennek szerintem szóba sem kell kerülnie.

Máshol meg nem tudunk rotálni, mert szoros a mezőny, a BL-hez minimum az első 4-nek meg kell lennie, még ha most ötödikként is jó eséllyel kvalifikálni tudjuk majd magunkat. Azt még jó eséllyel elérnénk akkor is, ha rotálgatnánk a bajnokikon, de azért nem 100%. Nyilván a top2 a fő cél, de a minimum ez. Ha 1.-2. hely a cél, akkor pláne nem lehet nagyon pihentetni. A Valencia ellen sem lehet 1-2 embernél többet rotálni, nem tehetjük meg.

A Pool esete nálam pont ezt támasztja alá. Mondom, vegyük le a dellát, mert nem lehet azt figyelve használni a játékosokat, óriási felelőtlenség lenne. Igen, nekik van. De sportszakmailag meg ők is úgy ítélték meg, hogy ott lehet rotálni, mert a bajnokságra kell tartalékolni. Tavaly ugye megszívták a sérüléshullámmal, most extrán figyelnek rá. Mi is szívtunk Pedriékkel, figyeljünk rájuk extrán. És busásan meg fog térülni az a 2,8 misi. Nyilván nem egyedül ez a meccs fogja megelőzni a sérülést, hanem maga a gondolkodásmód, de télen a kupában lehet majd rotálni, akkor könnyebb lesz.

Szóval összegezve igen, a Pool ugyanazt csinálta, mint mi (sőt), az egyedüli különbség a pénz, amit nem szabadna számba venni semmiféle döntésnél a kerettel, meccsekkel kapcsolatban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.15. 14:23:55

Sarri :
“I’d like to face Barcelona in the round of 16, honestly,
It’d be my pick as I’ve never faced Barça as a coach and it’d be a wonderful experience.”


Persze, hogy mindenki minket akar, mégiscsak egy nagy(nevű) csapat, ami most elég sebezhető. Egy Barcelona-t kiütni akkor is nagy dicsőség, ha most olyan a csapat, amilyen. Viszont a Barcelona ellen kiesni meg nem szégyen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.12.15. 13:31:45

bence0330 írta:
2023.12.15. 10:54:48
Kísérteties hasonlóság, a Pool a teljes B sorával szintén biztos csoportelsőként szintén belga csapattól kapott ki az utolsó körben. :D 15 vs 4 kapuralövéssel le is lettek mosva.

Azért ez mégiscsak kontextusba helyezi a mi meccsünket. Nem volt ez szégyen semmilyen szinten, a Poolnak sem, kalkuláltak vele, és gondolom - nem láttam a meccset - sok kedvük nekik sem volt focizni, a greater good érdekében ezt a meccset tudták erőlködés nélkül leadni, ahogy mi.
A barcának annyi pénze van,hogy az edzéseket pöttyös labdával nyomják le. 2,8 milliót az asztalon hagytak. A pool gondolom jobban el van eresztve.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.15. 12:48:19

bence0330 írta:
2023.12.15. 10:54:48
Kísérteties hasonlóság, a Pool a teljes B sorával szintén biztos csoportelsőként szintén belga csapattól kapott ki az utolsó körben. :D 15 vs 4 kapuralövéssel le is lettek mosva.

Azért ez mégiscsak kontextusba helyezi a mi meccsünket. Nem volt ez szégyen semmilyen szinten, a Poolnak sem, kalkuláltak vele, és gondolom - nem láttam a meccset - sok kedvük nekik sem volt focizni, a greater good érdekében ezt a meccset tudták erőlködés nélkül leadni, ahogy mi.
Miért helyezi kontextusba, mi köze a Pool-nak hozzánk ? :D Az egész EL csoportkört arra használta Klopp, hogy felküldte a B sort, mert eléggé egyértelmű, hogy a bajnoki cím a lényeg nekik, a top 4 és így a jövő évi bl simán meglesz, nem fognak remegni egy EL csoportkörben, ahogy mi tesszük, meg +3 millióért :D

De ha már annyira hasonlítgatod, akkor ők otthon hagyták Salah-t, Van Dijkot, Allison-t, Alexander Arnoldot, és MacAllister-t is, Szoboszlai be sem állt a padról, Nunez játszott 9 percet. Mi elvittünk mindenkit, majd a végén mindenki beállt, annyira "nem érdekelt minket a meccs". :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.15. 10:54:48

Kísérteties hasonlóság, a Pool a teljes B sorával szintén biztos csoportelsőként szintén belga csapattól kapott ki az utolsó körben. :D 15 vs 4 kapuralövéssel le is lettek mosva.

Azért ez mégiscsak kontextusba helyezi a mi meccsünket. Nem volt ez szégyen semmilyen szinten, a Poolnak sem, kalkuláltak vele, és gondolom - nem láttam a meccset - sok kedvük nekik sem volt focizni, a greater good érdekében ezt a meccset tudták erőlködés nélkül leadni, ahogy mi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.15. 08:46:22

Peter írta:
2023.12.14. 00:53:47
gránit írta:
2023.12.14. 00:47:55
Kobenhavn, PSV, Napoli, Internazionale, Lazio, PSG, Lipcse. Ők jöhetnek a 16 között.
Jelen állapotokat figyelembe véve erős a gyanúm, hogy egytől egyig a Barcát kívánják önmaguknak.
Nem csodálom, hogy mindenki minket akar. Amit az utóbbi időben művelünk, azt egy tapasztaltabb megye I-es edző lemeccseli Xavi ellen.
Kb:
- Az első 1-2 percben szerezd meg a labdát és kezdj el 5-6 emberrel rohamozni. Úgy sem lesz hátul senki a 2 középhátvéden kívül.
- Folyamatosan a 2 csatárral támadd a kapust és a védőket, mert úgy is elpasszolják hátul.
- Ha megszerezted a vezetést, húzódj be hátra a saját 16-osodon belülre. És VÁRJ TÜRELEMMEL. A felállt falat sem átlőni, sem átpasszolni nem tudják. - Esetleg Lewa-t ne hagyd egyedül, hátha a 10 helyzetéből 1 pont sikerülne neki.
- 2-3 gyors játékost tegyél fel a sündisznó állás tetejére, akik 5 percenként pofás támadásokat vezethetnek a 2 szerencsétlen középhátvéd ellen.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 18:28:21

LG írta:
2023.12.14. 18:16:53
Addig még sok idő van, de Inter és a PSG-t leszámítva mindegyik ellen kötelező lenne a továbbjutás, nincsenek olyan körülmények, amelyek alapján el tudnám fogadni a kiesést.

A PSG jelenleg gyenge, de azért bennük is több lehetőség van alapból, addigra javulhatnak, ahogy mi is.

Az Intert nem szeretném, tavaly ősszel még jobb formában is meggyűlt velük a bajunk. Jól is futnak idén. Igaz, a csoportot nem ők nyerték, de egyenes kiesésben szerintem sokkal nehezebb ellenfél, mint egy Sociedad, tavaly meg is mutatták, hogy fekszik nekik a műfaj, és még a nagyon erős Citynek is komolyan megnehezítették a dolgát. Ellenük szerintem nagyon össze kellene szednünk magunkat, kevés olyan teljesítménye volt a csapatnak idén, amire azt mondanám, hogy elég lehet kiejteni őket.
Igen, én is ezt a kettőt mondanám, amit mindenképp elkerülnék. A többi is veszélyes lehet, ha hátul ennyit bizonytalankodunk, ami erre a szezonra sajnos jellemző. A Kobenhavnra szavaznék. A Napoli és a Lazio is eléggé lent vannak most a bajnokságban. Nem bánnám, ha ezek valamelyikét kapnánk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.14. 18:16:53

gránit írta:
2023.12.14. 00:47:55
Spanyolország csapatai nagy gratulációt érdemelnek. Négyen csoportelsők, hárman veretlenül. Besztlíg Manchester United utolsó helyen... A félelmetes Kobenhavn és a rettegett Galatasaray megoldhatatlan akadálynak bizonyult. Besztlíg Newcastle is utolsó... Kemény...

A Real Sociedad meglepett. Nem semmi.

Kobenhavn, PSV, Napoli, Internazionale, Lazio, PSG, Lipcse. Ők jöhetnek a 16 között.
Addig még sok idő van, de Inter és a PSG-t leszámítva mindegyik ellen kötelező lenne a továbbjutás, nincsenek olyan körülmények, amelyek alapján el tudnám fogadni a kiesést.

A PSG jelenleg gyenge, de azért bennük is több lehetőség van alapból, addigra javulhatnak, ahogy mi is.

Az Intert nem szeretném, tavaly ősszel még jobb formában is meggyűlt velük a bajunk. Jól is futnak idén. Igaz, a csoportot nem ők nyerték, de egyenes kiesésben szerintem sokkal nehezebb ellenfél, mint egy Sociedad, tavaly meg is mutatták, hogy fekszik nekik a műfaj, és még a nagyon erős Citynek is komolyan megnehezítették a dolgát. Ellenük szerintem nagyon össze kellene szednünk magunkat, kevés olyan teljesítménye volt a csapatnak idén, amire azt mondanám, hogy elég lehet kiejteni őket.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 17:50:46

Igen, 1 kiírásban, úgy, hogy eddig lementek a csoportmeccsek, egy kiesett az utolsó 20 percben a halálcsoportból, egy meg a saját bajnokságában is hullagyenge. És a pl olyan erős volt tavaly, hogy a 2. legjobb angol csapat be sem került, akik tuti továbbjutók lettek volna. A tavalyi alapján akkor az olaszok vannak a csúcson. Bár ugye azt is szokás szerint angol nyerte, de na, akkor tényleg nagyot mentek.

Mondjuk az kérdés, hogy a zöldfülű Arsenal a zöldfülű Artetaval mit fog összehozni, hiába jók. Szóval igen, idén lehet, hogy nem lesz 2-3 angol az elődöntőben. Ebben sem látok sok relevanciát a pl erejének viszonylatában, de attól még igen, idén lehet. Sőt, szurkolnunk kell, hogy így legyen, a spanyolok meg idén baromi jók legyenek, és akkor biztosabban jutunk jövőre a BL-be.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 12:56:47

Ebben a kiírásban ezt nem sikerült igazolni.

A spanyol labdarúgás az elmúlt években nagy válságba került, Messi és Cristiano elvesztése hatalmas csapás volt, és a kisebb csapatoktól sem jöttek olyan játékosok, akiket a nagyobbak fel tudtak volna szívni. Mostanra viszont a válogatott is tele van a kisebb csapatok felfedezettjeivel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 11:27:52

gránit írta:
2023.12.14. 11:22:54
bence0330 írta:
2023.12.14. 09:11:08
Tényleg nem értem az összefüggést. PL középmezőny csapatról beszélünk
Pontosan ott van a tabellán, ahol a Real Sociedad. Hajszálpontosan ott.
Igen, EGY erős középcsapat EGY évben. Továbbra sem értem a relevanciáját, mikor a PL fellendülése óta (kb 5 év), dominálják a BL-t győzelemben, döntőben, elődöntőben, negyeddöntőben. És az, hogy nem dominálják MÉG JOBBAN, egyetlen egy spanyol csapatnak köszönhető, közben nekik volt 3 különböző győztesük és 4 döntősük, 5 év alatt két házidöntővel. Teljesen elsöprő a fölény, nem is a Ligával kellene versenyeztetni az eredményeiket, hanem PL vs mindenki más együtt.

Erre lehet mondani, hogy "de 10 éve meg...", csak annak megint semmi relevanciája nincs, mert 8-10 évvel ezelőtt senki nem mondta, hogy a PL sokkal erősebb, vagy egyáltalán erősebb, mint a Liga, mert nem volt az. 5-6 éve lendült fel óriási szinten a dolog. Valahol a Leicesternél ütötték meg a mélypontot, utána íveltek felfelé és nyílt ki egyre jobban az olló.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 11:22:54

bence0330 írta:
2023.12.14. 09:11:08
Tényleg nem értem az összefüggést. PL középmezőny csapatról beszélünk
Pontosan ott van a tabellán, ahol a Real Sociedad. Hajszálpontosan ott.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 09:11:08

gránit írta:
2023.12.14. 02:13:03
Igen, a PL annyira "erős", hogy a dán meg a török szupercsapat lenyomta a ManU-t. Az Ankaragücüvel talán elbírtak volna.

A Newcastle számára is nagy szégyen az utolsó hely. Az idei Dortmund közel sem harap úgy, mint a tavalyi, sehol nincsenek a német bajnokságban. 5 pont, 4 pont, felesleges megmagyarázni.
Tényleg nem értem az összefüggést. PL középmezőny csapatról beszélünk, rossz formában, morális csődben. A Newcastle sincs jó formában, de friss bejutóként és épülő csapatként 3 top csapattal szemben maradt alul éppenhogy, kb 30 perccel a vége előtt még továbbjutók voltak, mindezt jó játékkal, egy irgalmatlan sérüléshullám közepén.

De lehetne a Mu első a PL-ben, és verhette volna meg 5-0-ára mindenki, az sem változtat a nagy képen, hogy szétdominálják a BL-t, a nézettséget, mindent, a világ legjobb csapata is angol, és jelenleg csak negyedikek. És még így is 18 ponttal mentek tovább.

Amúgy idénre pont egy Gironával csökkent szakadék a két liga közt, most ha a Soci összekapja magát, akár 5 csapatos is lehet a Liga, két éve még csak 3 volt, kivéve a Sevilla EL teljesítményét. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.14. 08:29:16

Az MU jelenleg az egyik leggyengébb csapat a PL-ben, a Fulham komolyabb focira képes, mint ők, nincs is keresnivalójuk egyik nemzetközi kupában sem jelenleg. A Newcastle-t amiatt sajnálom, mert ők tényleg halálcsoportba kerültek, másrészről 10 sérülttel tolják október óta, de ez csak akkor számítana ha a Barca lenne, és tudjuk vele mosdatni a csapatot :D

A lehetséges ellenfelek közül senkire nem mondanám azt, hogy könnyű, de még csak azt sem, hogy mi vagyunk az esélyesek, persze statok alapján a City előtt vagyunk tudom, de a meccseket általában a pályán játszák, nem matekórán. De mondjuk a PSV vagy a Lipcse ellen biztos 2 jó meccs lenne, olaszok ellen nehezebb lenne.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 02:13:03

Igen, a PL annyira "erős", hogy a dán meg a török szupercsapat lenyomta a ManU-t. Az Ankaragücüvel talán elbírtak volna.

A Newcastle számára is nagy szégyen az utolsó hely. Az idei Dortmund közel sem harap úgy, mint a tavalyi, sehol nincsenek a német bajnokságban. 5 pont, 4 pont, felesleges megmagyarázni.
Peter írta:
2023.12.14. 00:53:47
gránit írta:
2023.12.14. 00:47:55
Kobenhavn, PSV, Napoli, Internazionale, Lazio, PSG, Lipcse. Ők jöhetnek a 16 között.
Jelen állapotokat figyelembe véve erős a gyanúm, hogy egytől egyig a Barcát kívánják önmaguknak.
Ellenünk a kontrákat kell begyakorolni. Elképesztően sebezhetőek vagyunk, mióta újra a régi hibákat követjük el. Nem értem, miért csináljuk ezt. Tavaly örültem annak, hogy ezt át tudtuk adni a múltnak, és megint újra kezdjük. Ha ezt csináljuk, bárki veszélyes lehet ránk, még ha le is játszuk mezőnyben. Tálcán kínáljuk a kontrákat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 01:57:25

Ú, ezt a besztlígezést mindig imádni fogom. :D Főleg, mikor egy másik topikban arról megy a vita, hogy ott a legjobb 4-be sem férnénk be, és szerencsével küzdenénk egy EL helyért.

Azok, akik kiestek (A Newcastle a halálcsoportból, egy teljesen új csapattal, akik még sosem láttak BL-t), "besztlíg" 6.-7. helyezettek. A MU inkább csak mázlival van egyáltalán még ott is.
Közben a City 100%-osan ment tovább, meg az Arsenal is magabiztosan, akik tényleg a PL élmezőnyében vannak. A Pool nyilván gond nélkül továbbsétált volna, mint mindig, csak a PL olyan erős, hogy be sem jutottak, mert tavaly botladoztak, és az már elég volt a buktához, mert túl sok jó csapat van, akik ugranak, ha lehetőség van.

Ettől még a spanyol csapatoknak óriási pacsi, A Socinak pláne, ők nem is tudom, mit szerencsétlenkednek a Ligában. Csak ez a besztlíg már ilyen Messi féle fóbia kezd lenni, amikor mindenki törpézte meg nyomizta, mert nem tudta elviselni, milyen magasan van mindenki más felett. A színvonal ott a legmagasabb, nemzetközi eredményeik a fellendülésük óta toronymagasan a legjobbak, a látvány, emiatt a nézettség toronymagasan ott a legmagasabb - nincs az a hype, amivel rossz focit tudnának ennyi emberrel nézetni - és ezt sok ember egy darabig még nem fogja elfogadni, mert mondjuk szereti a spanyol vagy olasz focit. Nincs is ezzel sok gond, de a gúnynevezést akkor is furcsállom, hogy minek.

Továbbmegyek, a PL már annyira erős, és annyira sok csapat verseng a BL helyekért, hogy ritkán fog már valaki stabilan bejutni. És akkora pénzek vannak - azért, mert toronymagasan a leglátványosabb liga - hogy lassan már nem lesz szükségük a BL-re anyagilag nyilván örül aki bent van, küzdenek érte, de nem egy létszükséglet. Nem tudom, pontosan hogy lesz az új rendszer jövő évtől, de ha továbbra is csak 4 angol csapat fog bejutni, akkor szerintem már teljesen a saját ligájukra fognak berendezkedni, mert senki nem veheti ott már biztosra a bejutást. Talán a City 100% egyedül, amíg Pep ott van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.14. 00:53:47

gránit írta:
2023.12.14. 00:47:55
Kobenhavn, PSV, Napoli, Internazionale, Lazio, PSG, Lipcse. Ők jöhetnek a 16 között.
Jelen állapotokat figyelembe véve erős a gyanúm, hogy egytől egyig a Barcát kívánják önmaguknak.
Válasz küldése
cron