Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.11. 08:40:41

ha jól tudom akkor már létezik olyan találmány ami meg tudja mondani hogy kint van a labda, bent van a labda stb és azt hiszem a lest is tudja mutatni...
az egyik ilyen az magyar találmány , ami például jelet kűld a partjelző zászlajába ha pl kint van a labda stb..

és ez nem új dolog , mert már 5-6 évvel ezelőtt halottam róla

és ehhez nem kell igazán semmi szabályt módosítani ...
a korrupt FIFA persze arra hivatkozik, hogy ellentétes lenne a sport szellemiségével ha a szegényebb másodosztályú stb csapatok nem tudnának ilyen technológiát megvásárolni , ezáltal hátrányban lennének...
nem értem miért, hisz ez csupán egy új eszközt ad a bíró kezébe , hogy a helyes döntést hozza , és ez elvileg mindenki érdeke lenne...

http://www.onlineszabadalom.hu/fifa+vid ... o+szemevel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.11. 08:32:11

shutterisland írta:elődöntők első meccsein kik lesznek eltiltottak ?
a realnál ugye arbeloa, nálunk adriano, ezekről tudok....de más lesz ? és a bayern-dortmund kettősnél lesznek eltiltottak ?
Más szerintem nem lesz nálunk.
Bayern: Mandzukic.
A BVB-nél nem lesz eltiltott, ha jól láttam.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.04.11. 08:29:09

varnagykrisztian írta:Van egy olyan érzésem hogy az UEFA "belenyúl" a pénteki sorsolásba és lesz egy RM - FCB, BM - BD párharc...... :roll:
hagyjuk már ezt a belenyúlást. más meg ÉRZI (haha), hogy összeakarnak hozni a bayernnel minket, mert az lenne a két legjobb csatája. valakinek úgy is igaza lesz, aztán meg jön, hogy na, megmondtam. tudni lehetett, uefa, platini.

videóbíróhoz meg még mindig annyit tudok hozzáfűzni, hogy hülyeség. egyszerűen annyival több ellenérv van ellene, mint mellette, hogy lehetetlen lenne normálisan bevezetni. ha már csak az előttem lévő rengetek gyakorlati esetet nem is nézzük, már ott megakadna az egész, hogy mi van, ha a videóbíró ítél olyat, amivel nem értesz egyet? (mert hát a szurkolók is hetekkel az esetek után is vitatkoznak még) akkor lefizették a videóbírós arcot, vagy csak elcsalják? a gólbíró pedig egy iszonyat pénzért bevezetett cucc lesz, amit évente egyszer vagy kétszer használnak. hurrá.
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2013.04.11. 07:45:36

Van egy olyan érzésem hogy az UEFA "belenyúl" a pénteki sorsolásba és lesz egy RM - FCB, BM - BD párharc...... :roll:
VÁRNAGY HANNA BOGLÁRKA: 2014. MÁRCIUS 20. 07:22
PEP GUARDIOLA: 2008. JÚNIUS - 2012. MÁJUS
HÁZASSÁGKÖTÉS: 2011. SZEPTEMBER 26.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.04.11. 07:23:17

visca el barca írta:tegyük fel, hogy az edzo lát egy 11-es gyanus esetet, de eszébe nem jutna dobni... 3mp labdavesztés, az ellenél 3 vs. 1 be kontrázik, és az edző akkor rádobja... sportszerű... :D

szoval nem véletlen h nem vezették még be, bárki leir egy "jo" ötletet, simán mondok min. 5 ellenérvet...
Ez pl jó felvetés volt :D

Előre leszögezem én nem vagyok a videóbíró ellen sem, meg mellette sem, de azt látni kell jóval komplexebb itt a szabályrendszer hogy csak úgy "belenyúlkáljon" az ember.
Először is az evidens, hogy videóbírózni csak játékmegszakításnál lehetne, viszont rengetegszer előfordulhat nem 11es (pedig az lett volna) megy tovább a játék ellenfél és gól, de lehet saját csapatod és gól.Pl akkor mi van?Mert az igai a 11es csak gólhelyzet de más lehetne a gólszerző nem lenne assist stb, de pl mi van ha támadás kapufáról bepattan de nem adják meg játék megy tovább 10 mp gól, akkor mi van???Ki a gólszerző??Második esetben elérő???Rendben de akkor megint ugyanaz hogy az alap esetnek nem az kellett volna le4nnie, rendesen ha a szabályokat megtartjuk.
Plusz fociban nincs meghatározott játékidő (itt arra gondolok hogy nem fix) videózgatások után logikusan ide-oda kellene tekergetni az időt legalábbis nálam logikailag így lenne :D
Les nem les meg a legnehezebb szituáció s annak "betartása" (nem hiába nem értik a nők :lol: )
Jóval összetettebb a dolog mintsem annyit mondunk videóbíró.
Amerikai focit kosárlabdát (ajaja pl kosárban még videózgatások után is rengeteg hiba van, oldalnyit tudnék felsorolni mióta bevezették pár éve az NBA-ben) nem szabad idekeverni, mert sokkal de sokkal több a megszakítás.S nem mellesleg a pont is, s pl fociban rohadtul de rohadtul nem mindegy hogy nem adták meg a 11est s az ellenfél gólt lőtt belőle, mert kevés a gól.Így meg eljutottunk a zsákutcába, hogy ez se jó meg az se jó.
Szabályrendszert lehet gyökeresen meg kellene változtatni hogy működjön a dolog, ami lehetetlen.1; mivel angolok találták ki a játékot 2; a foci azért népszerű jelenleg mert totálisan semmire nincs szükséged hozzá hogy játssz (nyilván kell egy labda de bármit lehet rugdosni, a sivatagban egy döglött valamit vagy bármit) illetve jóval nagyobb az "izgalom" faktor mint más játékban 1 gól menny vagy pokol
Itt is írtatok "technológiákat" és már a felénél elvesztettem a fonalat :D A szabályrendszer is egyszerű a fociban, ezért is népszerű még, nyilván a gyors játék miatt több a hibalehetőség a sporiknál de én megmondom őszintén egyszerűen nem látom magam előtt hogy itt challenget dobáljanak az edzők (az meg hogy játékos tovább fut elismeri nem fut tovább meg abszurd, örök szabály addig kell mozogj amíg nincs sípszó ) akik nem is láthatnak dolgokat meg hasonlók.
Annyira bonyolult lenne az egész rendszer kiépítése meg főleg hogy szabályokat kellene módosítani amivel elveszne a foci egyedisége s ezt védik nagyon szerintem, mert hangsúlyozom olyan játék amihez nem kell semmi, egyszerű szabályok s érzelemdús.
Itt nem lehet olyat hogy majd akkor bevezetjük a BL/El-ben meg ilyenek, hétvégén még normálisan játszol aztán meg nézegeted hogy fussál tovább hogy nem les meg megállj hogy elismerd meg dobálgatnak zászlókat meg ilyenek....

Persze az se teljesen jó megoldás ami most van, mert nagy a hibalehetőség és vannak is de én is úgy vagyok vele mint lentebb írta valaki, hogy a hibák kiegyenlítik egymást.
Kép
Kép
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.04.11. 06:56:23

shutterisland írta:elődöntők első meccsein kik lesznek eltiltottak ?
a realnál ugye arbeloa, nálunk adriano, ezekről tudok....de más lesz ? és a bayern-dortmund kettősnél lesznek eltiltottak ?
Mivel más nem kapott sárgát, így valószínűleg Adrianon kívül mindenki ott lehet az elődöntőben. :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.11. 00:05:59

elődöntők első meccsein kik lesznek eltiltottak ?
a realnál ugye arbeloa, nálunk adriano, ezekről tudok....de más lesz ? és a bayern-dortmund kettősnél lesznek eltiltottak ?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2013.04.10. 19:28:12

Mihu írta:
Lolyta írta:
Nem csak a támadó sérülhet ám meg... -.-
Egy játékos bármikor, bármilyen helyzetben megsérülhet. Egy kapus kidob egy lehúzott beadást, meghúzza a vállát, le kell cserélni. Szerintem ez a "mivan ha megsérül valaki, mert challenge van", egyáltalán nem kizáró ok.
JanPieterzoon írta:
Most elméletileg be fogják vezeti a gólbírót, ami egy tök jó dolog. Viszont egy egy egész VB-n, EB-n, BL sorozatban van egy-két olyan szitu, amikor erre szükség van. (az utóbbi időben ami nekem eszembe jut az Lampard gólja a németek ellen meg tavaly az angol-ukránon). Rosszul megítélt lesből meg van mondjuk meccsenként 1-2 darab vagy rosszabb esetben 4-5... Hibásan megadott / meg nem adott tizenegyesből is egy csomó. Azokkal meg mégsem csinálnak semmit, pedig szerintem sokkal gyakrabban fordulnak elő.
Csak azt is nézd, hogy az már gól. Egy elengedett lesgyanús szitu, egy megítélt 11es pedig még csak gólhelyzet. Azt még 1001 körülmény befolyásolhatja. Ott most csak azt mondjuk, hogy ha azt elengedi, akkor berúghatta volna. HA és VOLNA. A gólvonal mögül kirúgott labdáknál pedig már nincs ha. Az gól volt és kész. .
És ha a méteres lesről berúgja és nyernek? Akkor mi van? Az is gól...vagy ha a 11est beveri, az is gól...úgy értelmetlen az egész, ahogy van...vagy lesz videóbíró, vagy nem lesz semmi és marad ez a rengeteg rossz döntés, de ennek így semmi értelme.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.10. 17:54:32

Chino írta: Én amellett vagyok, hogy ne legyen videobíró. Nem is amiatt, mert elvinné az időt stb., de szerintem a foci ilyen, mindig benne van és benne volt, szinte az egyetlen sport ahol többnyire "folyamatos" játék van.
Ja, csak régen nem merült fel, hogy esetleg a szövetség szándékosan manipulálni próbálja a meccseket a sorsolással és a játékvezetéssel. Meg h egy BL-negyeddöntőben 6 meccsen 6 kapitális hibát sikerült véteniük a bíróknak.
visca el barca írta: és ha a mucsajrecsege fc bejut az uefa főtáblájára akkor nekik kifogja ezeket fizetni? az uefa? akkor a többi csapatnak is nekik kellene nem?
Miért, az UEFA netán kifizeti azt a stadionfelszereltséget, amit elvár a sorozatban? Mert én még úgy emlékszem, h a Debrecennek pl. ilyenek miatt kellett feljönnie Bp-re, de senki nem háborgott amiatt, h milyen hülyeség, h az UEFA ilyen és ilyen stadionban akarja játszatni őket. Most is maximum lesz ugyanez, egy stadionban kiépítik ezt a rendszert, aztán majd szépen megy oda az, akinek nincs pénze erre a sajátjában.

a les visszanézését meg sztem egész egyszerűen el lehet intézni, ha csak a lesgólokról beszélünk, mert az azért ritkábban fordul elő, hogy tévesen fújnak lest. De ha majd a gólbíró-11esek-elmaradt lapok-lesgólok problémája meg van oldva (kezdve azzal, h UTÓLAG eltiltanak játékosokat, és nem éppen fordítva történik mindez a katariak zsebében turkálva), akkor szívesen vitatkozom arról is, hogy mi legyen azzal, ha tévesen állítanak meg lesen egy támadót.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.04.10. 17:31:32

Lolyta írta:
Nem csak a támadó sérülhet ám meg... -.-
Egy játékos bármikor, bármilyen helyzetben megsérülhet. Egy kapus kidob egy lehúzott beadást, meghúzza a vállát, le kell cserélni. Szerintem ez a "mivan ha megsérül valaki, mert challenge van", egyáltalán nem kizáró ok.
JanPieterzoon írta:
Most elméletileg be fogják vezeti a gólbírót, ami egy tök jó dolog. Viszont egy egy egész VB-n, EB-n, BL sorozatban van egy-két olyan szitu, amikor erre szükség van. (az utóbbi időben ami nekem eszembe jut az Lampard gólja a németek ellen meg tavaly az angol-ukránon). Rosszul megítélt lesből meg van mondjuk meccsenként 1-2 darab vagy rosszabb esetben 4-5... Hibásan megadott / meg nem adott tizenegyesből is egy csomó. Azokkal meg mégsem csinálnak semmit, pedig szerintem sokkal gyakrabban fordulnak elő.
Csak azt is nézd, hogy az már gól. Egy elengedett lesgyanús szitu, egy megítélt 11es pedig még csak gólhelyzet. Azt még 1001 körülmény befolyásolhatja. Ott most csak azt mondjuk, hogy ha azt elengedi, akkor berúghatta volna. HA és VOLNA. A gólvonal mögül kirúgott labdáknál pedig már nincs ha. Az gól volt és kész. .
Kép
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.04.10. 17:21:37

Ok, nem mondom, hogy amiket én írtam, azok valóban működőképes dolgok lennének. Biztos vannak olyan 10-20 meccsenként egyszer előforduló esetek, amikor problémás lenne. De mindezt kb 30 perc agyalás után találtam ki. Nem igaz, hogy nem lehetne keresni olyan okos embereket, akik mondjuk 1 év alatt kidolgoznak olyan rendszert, amivel ezek a két méteres lesek, egyértelmű tizenegyesek, piros lapok legalább egy része kontrollálható lenne.

Például amit te is írsz, hogy "a kétes esetet automatikusan továbbengedik, max utána a bíró saját belátása szerint visszanézeti" az egy teljesen jó ötletnek tűnik.

Most elméletileg be fogják vezeti a gólbírót, ami egy tök jó dolog. Viszont egy egy egész VB-n, EB-n, BL sorozatban van egy-két olyan szitu, amikor erre szükség van. (az utóbbi időben ami nekem eszembe jut az Lampard gólja a németek ellen meg tavaly az angol-ukránon). Rosszul megítélt lesből meg van mondjuk meccsenként 1-2 darab vagy rosszabb esetben 4-5... Hibásan megadott / meg nem adott tizenegyesből is egy csomó. Azokkal meg mégsem csinálnak semmit, pedig szerintem sokkal gyakrabban fordulnak elő.
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.10. 17:19:23

Mihu írta:
Lolyta írta:
De ebben még mindig benne van az, hogy mi van ha megsérül valaki egy olyan helyzetnél, amit igazából már rég le kellett volna fújni, mert les volt. Meg utólag mondhatja a játékos h nem azért ment tovább, csak nem hallotta a sípot. Meg az egész nekem túl a bonyolult, a fociban pont az a jó hogy egyszerű bárki megérti.
És akkor mivan ha megsérül? Saját elhatározására ment tovább... Nem hallotta a sípot? Az most se érdekel senkit, hogy hallotta-e vagy sem, attól még odaverik a sárgát az arcba...Inkább itt az a probléma, hogy ilyenből kb 7-8 van egy meccsen, amikor leshatáron kiugrik a csatár, és beintik. 1-2 challenge ehhez édeskevés. Továbbá ott van az is, hogy ezzel meg a játékosokra kerül óriási teher. Ha továbbmegy, amikor egyértelmű a leshelyzet, azzal elpocsékol egy lehetőséget, és mondjuk az 50. percben kifogynak a 2 challenge-ből, aztán a 92. percben 0-0-nál kiugrik, partjelző beinti, lassítás, kiderül hogy tévesen. Akkor meg az lesz, hogy a hülyéje miért nem állt meg annál a teljesen egyértelmű lesnél.

Nem kell itt túlvariálni a dolgokat. Kell egy gólbíró, és kész. Már ez is óriási előrelépés lenne, és ez is meccseket, sőt, világbajnokságokat dönthetne el.
Nem csak a támadó sérülhet ám meg... -.-

De amúgy abban igazad van, hogy túl sok ilyen eset van egy meccsen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.10. 17:12:24

JanPieterzoon írta:Szerintem ez is megoldható. Befújják a lest, ekkor az edző helyett a játékos joga kikérni a challenget. Ha megáll, akkor elismeri, hogy lest volt. Ha pedig megy tovább, akkor azzal automatikusan kikéri a challenget.
és szted egy játékosnak a bl döntőben 100.000 néző előtt a 89. percben 1vs1-ben van agykapacitása mérlegelni egy ilyen helyzetet?

amit meg lolyta irtaz meg egyszerű. a kétes esetet automatikusan továbbengedik, max utána a bíró saját belátása szerint visszanézeti. és akkor nincs olyan h 1vs1-ben befujják, aztán kiderul h jogtalanul és akkor már nem lehet viszacsinálni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.04.10. 17:10:20

Lolyta írta:
De ebben még mindig benne van az, hogy mi van ha megsérül valaki egy olyan helyzetnél, amit igazából már rég le kellett volna fújni, mert les volt. Meg utólag mondhatja a játékos h nem azért ment tovább, csak nem hallotta a sípot. Meg az egész nekem túl a bonyolult, a fociban pont az a jó hogy egyszerű bárki megérti.
És akkor mivan ha megsérül? Saját elhatározására ment tovább... Nem hallotta a sípot? Az most se érdekel senkit, hogy hallotta-e vagy sem, attól még odaverik a sárgát az arcba...Inkább itt az a probléma, hogy ilyenből kb 7-8 van egy meccsen, amikor leshatáron kiugrik a csatár, és beintik. 1-2 challenge ehhez édeskevés. Továbbá ott van az is, hogy ezzel meg a játékosokra kerül óriási teher. Ha továbbmegy, amikor egyértelmű a leshelyzet, azzal elpocsékol egy lehetőséget, és mondjuk az 50. percben kifogynak a 2 challenge-ből, aztán a 92. percben 0-0-nál kiugrik, partjelző beinti, lassítás, kiderül hogy tévesen. Akkor meg az lesz, hogy a hülyéje miért nem állt meg annál a teljesen egyértelmű lesnél.

Nem kell itt túlvariálni a dolgokat. Kell egy gólbíró, és kész. Már ez is óriási előrelépés lenne, és ez is meccseket, sőt, világbajnokságokat dönthetne el.
Kép
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.10. 16:56:08

JanPieterzoon írta:
Lolyta írta:Én is a meccsenkénti 1-2 videobírósok oldalán állok, de van valami ami mellett elég sokan elsiklanak: ha tegyük fel valaki mondjuk 1v1-be viheti a kapusra a labdát de beintik a lest, tévesen, utána már hiába videobíróznak, mert a helyzetnek annyi. Max annyit lehetne csinálni, hogy onnan ahol a les volt szabadrúgás befelé, de azért az közel sem egyenlő egy tiszta ziccerrel...

Ha ezt valahogy sikerül megoldani én támogatom, de itt nem nagyon van jó megoldás szerintem.
Szerintem ez is megoldható. Befújják a lest, ekkor az edző helyett a játékos joga kikérni a challenget. Ha megáll, akkor elismeri, hogy lest volt. Ha pedig megy tovább, akkor azzal automatikusan kikéri a challenget.

Ergo az ellenfél játékosai is addig védekeznének, ameddig az ellenfél játékosa támad. Ha befújják a lest, de az ellenfél játékosa megy tovább és kapura rúg, akkor a védők és a kapus tudják, hogy mi a helyzet, azért megy tovább, mert nem ért egyet az ítélettel.
Megy tovább a játék, miközben a partvonal mellett az extra játékvezető visszanézi a helyzetet. Ha gólt rúgnak, és valójában les volt, akkor persze annulálják. Ha közben a védekező csapat megszerzi a labdát, akkor pedig megy tovább a játék, úgy kb, mint az előnyszabály esetében. (mert ilyenkor nincs értelme visszafújni az esetet) De ha például a támadó rárúgja a labdát és szöglet lenne belőle, akkor az extra játékvezető mondhatja, hogy vissza, mert valójában les volt, és ekkor pedig szabadrúgás onnan, ahol a les volt.
De ebben még mindig benne van az, hogy mi van ha megsérül valaki egy olyan helyzetnél, amit igazából már rég le kellett volna fújni, mert les volt. Meg utólag mondhatja a játékos h nem azért ment tovább, csak nem hallotta a sípot. Meg az egész nekem túl a bonyolult, a fociban pont az a jó hogy egyszerű bárki megérti.
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.04.10. 16:44:55

Lolyta írta:Én is a meccsenkénti 1-2 videobírósok oldalán állok, de van valami ami mellett elég sokan elsiklanak: ha tegyük fel valaki mondjuk 1v1-be viheti a kapusra a labdát de beintik a lest, tévesen, utána már hiába videobíróznak, mert a helyzetnek annyi. Max annyit lehetne csinálni, hogy onnan ahol a les volt szabadrúgás befelé, de azért az közel sem egyenlő egy tiszta ziccerrel...

Ha ezt valahogy sikerül megoldani én támogatom, de itt nem nagyon van jó megoldás szerintem.
Szerintem ez is megoldható. Befújják a lest, ekkor az edző helyett a játékos joga kikérni a challenget. Ha megáll, akkor elismeri, hogy lest volt. Ha pedig megy tovább, akkor azzal automatikusan kikéri a challenget.

Ergo az ellenfél játékosai is addig védekeznének, ameddig az ellenfél játékosa támad. Ha befújják a lest, de az ellenfél játékosa megy tovább és kapura rúg, akkor a védők és a kapus tudják, hogy mi a helyzet, azért megy tovább, mert nem ért egyet az ítélettel.
Megy tovább a játék, miközben a partvonal mellett az extra játékvezető visszanézi a helyzetet. Ha gólt rúgnak, és valójában les volt, akkor persze annulálják. Ha közben a védekező csapat megszerzi a labdát, akkor pedig megy tovább a játék, úgy kb, mint az előnyszabály esetében. (mert ilyenkor nincs értelme visszafújni az esetet) De ha például a támadó rárúgja a labdát és szöglet lenne belőle, akkor az extra játékvezető mondhatja, hogy vissza, mert valójában les volt, és ekkor pedig szabadrúgás onnan, ahol a les volt.
Tarsi88 írta: A videó bíró ott hozna egy döntést, ami vagy jó lenne vagy nem, a bíróknak ez a dolguk. Olyan döntés soha nem lesz a fociba amivel mindenki egyetért.
Én már azzal bőven elégedett lennék, ha eltűnnének a 2 méteres lesgólok, a nevetséges műesések, az aljas megtorlatlan szabálytalanságok, mert ezeket könnyedén ki lehetne szűrni az esetek 90%-ában. Ha a maradék esetben rossz döntést hozna a videó bíró még mindig előrébb lennénk és tisztább lenne a sport.
Erről van szó! Nem arról, hogy minden bedobást, meg szabálytalanságot vissza kellene nézni. A fontosabb szituációkat meg visszanézi mondjuk két extra bíró a pálya mellett és ha olyan szoros a szitu, hogy 3-4 visszajátszásból sem tudják egyértelműen megállapítani, hogy mi lenne a helyes ítélet, akkor megy tovább a játék úgy, hogy azt a pályán a bíró megítélte. Én manapság sem bánom az 5-10 centis leseket, az tényleg abszolút oké, de 3 méteres lesek, egy támadáson belül két nyilvánvaló les, egyértelmű piros lapok elmaradása (lásd Ribery a Juventus ellen) az azért szerintem dühítő, és sokat lehetne rajta javítani. Vagy az olyan egyértelmű helyzeteket, mint anno Henry kezezése az írek ellen. Ezek szerintem nem kellene, hogy a foci részei legyenek.
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.10. 16:41:47

visca el barca írta:
Lolyta írta:Egyébként a les, nem les szituációknál kitaláltam egy lehetséges megoldást, bár lehet kicsit túl van komplikálva:
Tehát kellene a labdába egy chip, ez nem gond mert nemsokára amúgy is lesz, kellene minden játékos cipőjébe egy megkülönböztethető chip (ez többnyire már most is van, így mérik, hogy mennyit futnak), és kéne kb 10 méterenként a pálya szélére is mind2 oldalra valamilyen chip ami segít a többinek a tájékozódásban. Ezek után a mai technológiával szerintem simán meg lehetne oldani, hogy a "labda" gyakorlatilag készítsen magának egy 3D-s képet a pályáról és a játékosokról, és ha érzékeli, hogy valaki lesen volt a passz pillanatában egyszerűen jelezne a bírónak.
Nem, hiszem, hogy annyi pénzből, amennyit a FIFA meg az UEFA évente összelopkodnak ne tudnának egy pár millió eurót adni pár nagyokosnak, akik gyorsan összedobnának egy ilyen rendszert.
és ha a mucsajrecsege fc bejut az uefa főtáblájára akkor nekik kifogja ezeket fizetni? az uefa? akkor a többi csapatnak is nekik kellene nem?
Szerintem egy ilyen rendszert kiépíteni nem lenne túl drága, ahhoz képest, hogy mekkora pénzeket kapnak a bl-ben, de:
1. nem sűrűn jut be nagyon csöves csapat a bl-be
2. ha mégis, annyi pénzt kapnak, hogy lazán rákölthetnének egy kicsit erre.

persze ez csak a BL, de szerintem kezdésnek az is bőven elég lenne, ha ott vezetnék be, ott vannak a legnagyobb pénzek, meg ott többet is ér egy gól, mint egy bajnokságban ahol nem 2 meccs van, hanem 38.
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.04.10. 16:38:39

visca el barca írta:tegyük fel, hogy az edzo lát egy 11-es gyanus esetet, de eszébe nem jutna dobni... 3mp labdavesztés, az ellenél 3 vs. 1 be kontrázik, és az edző akkor rádobja... sportszerű... :D

szoval nem véletlen h nem vezették még be, bárki leir egy "jo" ötletet, simán mondok min. 5 ellenérvet...
Ez igazándiból elég egyszerű. Szerintem egyértelmű, hogy csak akkor kérhetsz visszajátszást, ha játékmegállítás van, vagy a te csapatodnál van a labda.

Ebben az esetben például ha van egy kétes eset a tizenhatoson belül és ahogy írod utána megszerzi az ellenfél a labdát és viszi 3v1-ben, akkor ha az edző mégis kéri a challenget, akkor a következők történhetnek.

a, az ellenfél elveszíti a labdát úgy, hogy a labda vagy kimegy, vagy szabálytalanság történik. Ekkor ugye játékmegszakítás van, visszanézik az esetet, ha valóban tizenegyes volt, akkor elvégzik a tizenegyest. Ha nem, akkor bukod a challenge lehetőséget.

b, az ellenfél elveszíti a labdát úgy, hogy a te csapatod egyik játékosa megszerzi azt. Ekkor mivel a labda már nálatok van, a bíró azonnal megállítja a játékot, visszanézik neked a helyzetet, ha igazad volt, akkor elvégezheti a csapatod a tizenegyest, ha nem, akkor bukod a további challenge lehetőséget.

c, az ellenfél gólt rúg a 3v1 helyzetből. Mivel kértél challenget és játékmegszakítás van, ezért visszanézik a helyzetet. Ha igazad volt, akkor nem érvényes az ellenfél gólja, mivel ugye korábban szabálytalankodott. Elvégzed a tizenegyest. Ha nem volt igazad, akkor pedig érvényes a gólt, és buktad a helyzetet.

Ez amúgy elég jó helyzet lenne, mert annyi idő alatt, ameddig az ellenfél viszi a támadást már vissza is lehetne nézni, hogy valóban tizenegyes volt-e vagy sem, ergo nem állna semmit a játék.

Várom a maradék 4 érvet :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.10. 16:27:47

visca el barca írta:tegyük fel, hogy az edzo lát egy 11-es gyanus esetet, de eszébe nem jutna dobni... 3mp labdavesztés, az ellenél 3 vs. 1 be kontrázik, és az edző akkor rádobja... sportszerű... :D

szoval nem véletlen h nem vezették még be, bárki leir egy "jo" ötletet, simán mondok min. 5 ellenérvet...
Én amellett vagyok, hogy ne legyen videobíró. Nem is amiatt, mert elvinné az időt stb., de szerintem a foci ilyen, mindig benne van és benne volt, szinte az egyetlen sport ahol többnyire "folyamatos" játék van.

A fenti felvetésedre nagyon egyszerű a megoldás. Csak játékmegszakítás után lehetne használni. Igen ebben benne van az, hogy egy meg nem adott 11-esnél nem lehet használni, de így meg lehet oldani.
Az edzőnek meg gyorsan kell reagálni, mert ha újra játékba hozzák a labdát nincs lehetőség.
Azért azt ne felejtsük el, hogy ez se oldaná meg a problémákat. Egy vitatott esetnél ugyanez lenne. Hányszor van olyan, hogy ide is oda is lehet ítélni. Ilyenkor elvileg az eredti ítéletet hagynák jóvá, ennek ellenére háborognának az emberek. Persze ez a kevesebb eset, de az emberek akkor is ilyenek lennének. nem véletlenül nem lehet visszanézetni a szabálytalanságokat az amerikai fociban sem. Bevezették a vonalbírókat is, mégis folyamatosan szídják őket.
Ez már hozzátartozik a sporthoz el kell fogadni. Alább is ennyi visszajátszás után is vita van, hogy les volt-e vagy nem. Azért azt ismerjük el, hogy a bíróknak/partjelzőknek sincs könnyű dolguk. Egy másodperc alatt kell helyes döntést hozni vagy egy 2cm-es lest behúzni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.10. 16:26:54

Lolyta írta:Egyébként a les, nem les szituációknál kitaláltam egy lehetséges megoldást, bár lehet kicsit túl van komplikálva:
Tehát kellene a labdába egy chip, ez nem gond mert nemsokára amúgy is lesz, kellene minden játékos cipőjébe egy megkülönböztethető chip (ez többnyire már most is van, így mérik, hogy mennyit futnak), és kéne kb 10 méterenként a pálya szélére is mind2 oldalra valamilyen chip ami segít a többinek a tájékozódásban. Ezek után a mai technológiával szerintem simán meg lehetne oldani, hogy a "labda" gyakorlatilag készítsen magának egy 3D-s képet a pályáról és a játékosokról, és ha érzékeli, hogy valaki lesen volt a passz pillanatában egyszerűen jelezne a bírónak.
Nem, hiszem, hogy annyi pénzből, amennyit a FIFA meg az UEFA évente összelopkodnak ne tudnának egy pár millió eurót adni pár nagyokosnak, akik gyorsan összedobnának egy ilyen rendszert.
és ha a mucsajrecsege fc bejut az uefa főtáblájára akkor nekik kifogja ezeket fizetni? az uefa? akkor a többi csapatnak is nekik kellene nem?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.10. 16:19:02

Egyébként a les, nem les szituációknál kitaláltam egy lehetséges megoldást, bár lehet kicsit túl van komplikálva:
Tehát kellene a labdába egy chip, ez nem gond mert nemsokára amúgy is lesz, kellene minden játékos cipőjébe egy megkülönböztethető chip (ez többnyire már most is van, így mérik, hogy mennyit futnak), és kéne kb 10 méterenként a pálya szélére is mind2 oldalra valamilyen chip ami segít a többinek a tájékozódásban. Ezek után a mai technológiával szerintem simán meg lehetne oldani, hogy a "labda" gyakorlatilag készítsen magának egy 3D-s képet a pályáról és a játékosokról, és ha érzékeli, hogy valaki lesen volt a passz pillanatában egyszerűen jelezne a bírónak.
Nem, hiszem, hogy annyi pénzből, amennyit a FIFA meg az UEFA évente összelopkodnak ne tudnának egy pár millió eurót adni pár nagyokosnak, akik gyorsan összedobnának egy ilyen rendszert.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.10. 16:14:00

Tarsi88 írta:
Maxi írta:
Emlékszel az utolsó real-barca meccsre?Adriano utolsó percekben való elesésére?volt a két tábor között egyetértés?sőt barcas is volt , hogy azt mondta szimulált és realos is, hogy szabálytalan volt.
vagy akkor minek bíró?legyen, csak üljön a pálya szélén.
Ismét csak próbállak cáfolni miért nem vezetik be és nem amellett kardoskodom, hogy ne legyen.nagyon kényes téma ez.
A videó bíró ott hozna egy döntést, ami vagy jó lenne vagy nem, a bíróknak ez a dolguk. Olyan döntés soha nem lesz a fociba amivel mindenki egyetért.
Én már azzal bőven elégedett lennék, ha eltűnnének a 2 méteres lesgólok, a nevetséges műesések, az aljas megtorlatlan szabálytalanságok, mert ezeket könnyedén ki lehetne szűrni az esetek 90%-ában. Ha a maradék esetben rossz döntést hozna a videó bíró még mindig előrébb lennénk és tisztább lenne a sport.
Ez meddő vita.
DE.Akkor meg az lenne, hogy már van videóbíró is mégis elcsalták a meccset a bírók. k.csög Uefa, k.csög Fifa, k.csög mindenki.egyébként a műeséseket és az alattomos szabálytalanságokat így is egyszerűen ki lehetne szűrni.Utólagos és SZIGORÚ eltiltás, majd meggondolná mindenki, hogy feldobja-e magát.vagy Pepe meg ez a McManaman gyerek is ha kaptak volna szépen 1-1 évet.de sorolhatnám tovább is.ehhez nem kell videóbíró.
Forca Barca
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.10. 16:07:39

#David Villa# írta: És mi van, ha végigengedik a támadást és utána nézik vissza? Akkor ha szabályos a gól megadják, ha les volt, akkor meg ellenfél jön szabadrúgással kifelé.
Én is gondoltam erre, de az elején még nem lehet tudni, hogy miből lesz gól, szóval az összes kétes helyzetet tovább kéne engedni, ami 1, túlságosan megváltoztatná a foci képét, 2, elég sok ilyen helyzet van egy meccsen, szóval sok idő el is menne ezzel, 3 mi van ha mondjuk továbbengedik lesz ami lesz alapon, aztán valaki megsérül tök értelmetlenül, ilyenkor jogosan reklamálhatna mindenki, hogy minek kellett továbbengedni. Szóval itt nem igazán lehet jó döntést hozni szerintem.
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.04.10. 16:04:37

Maxi írta:
Emlékszel az utolsó real-barca meccsre?Adriano utolsó percekben való elesésére?volt a két tábor között egyetértés?sőt barcas is volt , hogy azt mondta szimulált és realos is, hogy szabálytalan volt.
vagy akkor minek bíró?legyen, csak üljön a pálya szélén.
Ismét csak próbállak cáfolni miért nem vezetik be és nem amellett kardoskodom, hogy ne legyen.nagyon kényes téma ez.
A videó bíró ott hozna egy döntést, ami vagy jó lenne vagy nem, a bíróknak ez a dolguk. Olyan döntés soha nem lesz a fociba amivel mindenki egyetért.
Én már azzal bőven elégedett lennék, ha eltűnnének a 2 méteres lesgólok, a nevetséges műesések, az aljas megtorlatlan szabálytalanságok, mert ezeket könnyedén ki lehetne szűrni az esetek 90%-ában. Ha a maradék esetben rossz döntést hozna a videó bíró még mindig előrébb lennénk és tisztább lenne a sport.
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.10. 15:56:19

Tarsi88 írta:
visca el barca írta:tegyük fel, hogy az edzo lát egy 11-es gyanus esetet, de eszébe nem jutna dobni... 3mp labdavesztés, az ellenél 3 vs. 1 be kontrázik, és az edző akkor rádobja... sportszerű... :D

szoval nem véletlen h nem vezették még be, bárki leir egy "jo" ötletet, simán mondok min. 5 ellenérvet...
Nem kell ide semmi zászló egyszerűen a negyedik játékvezető kint ül a pálya szélén és folyamatosan nézi a lassításokat és a bíró fülére mondja, hogy mi történt. Ennyi lenne a téma nem lenne megállítva a játék többször mint most, csak épp nem lennének megadott lesgólok, jogtalan tizenegyesek, színészkedés.
Emlékszel az utolsó real-barca meccsre?Adriano utolsó percekben való elesésére?volt a két tábor között egyetértés?sőt barcas is volt , hogy azt mondta szimulált és realos is, hogy szabálytalan volt.
vagy akkor minek bíró?legyen, csak üljön a pálya szélén.
Ismét csak próbállak cáfolni miért nem vezetik be és nem amellett kardoskodom, hogy ne legyen.nagyon kényes téma ez.
Forca Barca
Válasz küldése