Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.04.10. 15:55:37

Lolyta írta:Én is a meccsenkénti 1-2 videobírósok oldalán állok, de van valami ami mellett elég sokan elsiklanak: ha tegyük fel valaki mondjuk 1v1-be viheti a kapusra a labdát de beintik a lest, tévesen, utána már hiába videobíróznak, mert a helyzetnek annyi. Max annyit lehetne csinálni, hogy onnan ahol a les volt szabadrúgás befelé, de azért az közel sem egyenlő egy tiszta ziccerrel...

Ha ezt valahogy sikerül megoldani én támogatom, de itt nem nagyon van jó megoldás szerintem.
És mi van, ha végigengedik a támadást és utána nézik vissza? Akkor ha szabályos a gól megadják, ha les volt, akkor meg ellenfél jön szabadrúgással kifelé.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.04.10. 15:53:17

Amennyi reklamálás folyik egy-egy ítélet után, az az idő tökéletesen megfelelne a videóbíró alkalmazásához!
És utóbbi esetben még nem kellene másnap, következő héten, következő évben is egy adott meccs rossz ítéleteiről beszélni.

1. a bírók válláról levenné a terhet
2. a játékosok / csapatok is örülnének az igazságosságnak
3. a nézők ugyanígy
És most felsoroltam a legfontosabb részeit a futballnak, de ennek ellenére vannak léhűtő bandák, akiknek valamiért nem éri meg.
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.10. 15:44:11

Én is a meccsenkénti 1-2 videobírósok oldalán állok, de van valami ami mellett elég sokan elsiklanak: ha tegyük fel valaki mondjuk 1v1-be viheti a kapusra a labdát de beintik a lest, tévesen, utána már hiába videobíróznak, mert a helyzetnek annyi. Max annyit lehetne csinálni, hogy onnan ahol a les volt szabadrúgás befelé, de azért az közel sem egyenlő egy tiszta ziccerrel...

Ha ezt valahogy sikerül megoldani én támogatom, de itt nem nagyon van jó megoldás szerintem.
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.04.10. 15:42:35

visca el barca írta:tegyük fel, hogy az edzo lát egy 11-es gyanus esetet, de eszébe nem jutna dobni... 3mp labdavesztés, az ellenél 3 vs. 1 be kontrázik, és az edző akkor rádobja... sportszerű... :D

szoval nem véletlen h nem vezették még be, bárki leir egy "jo" ötletet, simán mondok min. 5 ellenérvet...
Nem kell ide semmi zászló egyszerűen a negyedik játékvezető kint ül a pálya szélén és folyamatosan nézi a lassításokat és a bíró fülére mondja, hogy mi történt. Ennyi lenne a téma nem lenne megállítva a játék többször mint most, csak épp nem lennének megadott lesgólok, jogtalan tizenegyesek, színészkedés.
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.10. 15:36:28

BritishKnight írta:A videóbírós kérdéshez:

Én úgy csinálnám, hogy lenne bíró a pályán és lenne egy bíró a pálya szélén aki a lassításokat nézi a góloknál, vagy vitatott szituknál és ha rosszul ítél az egyik bíró akkor ő mondja, hogy a döntés nem helyes és nem adja meg a gólt. :)

Vélemények?

Sokszor lassítások után is mennek a vitatkozások az életben/fórumon egy szabálytalanság/les/áthaladt a gólvonalon/kéz szitunál.legyen ott több ember?ők nem gondolhatják rosszul/máshogy?nem akarhatnak "csalni"?
Forca Barca
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.10. 15:31:35

mielőtt még kiutálnátok a forumról:D, odaírtam, hogy ezek elég szélsőséges példák.
viszont továbbra is tartom, hogy némi emberi hiba(na nem ennyi és ne ilyenek mint Ibra gólja, vagy az Eb-n Lampard gólja) legyen már a sportban.ha van a játékosok szemszögéből, legyen a bírók felől is.Valamint azért az olyan "rossz" ítéletek mint például a mi második gólunk a Milan ellen(ez jutott hirtelen eszembe)amik hajszálon múlnak, hogy les e vagy sem,kicsit furán fog hangzani, de belefér.a partjelzőknek nincs ennyi idejük, nincs lassításuk...tudom most jön az, hogy épp ezért írjátok ezeket.De akkor 10-20-30 év múlva meg azon fognak a gyerekeink vitatkozni, hogy miért csak 1-2 challenge van egy csapatnak egy meccsen.meg mit kapna egy edző ha épp az aktuális újságíróokosszurkolómilliárdosklubtulaj szerint rosszkor használta ki a flaget.:Dismét szélsőseges példákat sikerül írnom:D
nem "ellenetek" vagyok, hanem inkább amellett, hogy miért nem vezették be eddig.mikre gondolhatnak mikor a megoldást keresik a főmuftik.mert akármekkora csalók vagy akármekkora pénzéhesek tuti keresik a megoldást.de az éremnek két oldala van.
valamint a médiát kéne kicsit háttérbe szorítani, mert ahogy az átlag életben, kb ugyanúgy befolyásolja a népet a sportban is.

tehát összefoglalva:kell megoldás, valahol a kettőnk közötti résben.

Szerk:
Visca el barca remek példát hozott fel alattam.Erre gondoltam mikor Mourinhot belekevertem a dologba....
Forca Barca
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.10. 15:26:14

tegyük fel, hogy az edzo lát egy 11-es gyanus esetet, de eszébe nem jutna dobni... 3mp labdavesztés, az ellenél 3 vs. 1 be kontrázik, és az edző akkor rádobja... sportszerű... :D

szoval nem véletlen h nem vezették még be, bárki leir egy "jo" ötletet, simán mondok min. 5 ellenérvet...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.04.10. 15:22:42

A videóbírós kérdéshez:

Én úgy csinálnám, hogy lenne bíró a pályán és lenne egy bíró a pálya szélén aki a lassításokat nézi a góloknál, vagy vitatott szituknál és ha rosszul ítél az egyik bíró akkor ő mondja, hogy a döntés nem helyes és nem adja meg a gólt. :)

Vélemények?
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.04.10. 15:14:31

Maxi írta: Nem ellenetek irányul csak ezeket ragadom ki, no offense.
Ti tényleg ezt szeretnétek, hogy az edző dobáljon zászlókat vagy videóbírót?hogy ilyen esetekben 10 perc 30 perc alatt teljen el míg emberek megnézik mi történt, hozzátéve azt a TÉNYT, hogy ott is lehetnének nézeteltérések és már is jönne a csalás vád.vagy őket is ellenőrizné valaki?meg a valakiket is valaki?és őket ki??vagy, hogy kérhessen "challenge"-et az edző?aki onnan a félpályától általában csak azért reklamál olyan hevesen mivel a játékosai is azt csinálják(lesről beszélek) nagyon kis százalékban láthatja ő onnan, hogy valóban az volt-e.Nem beszélve arról, hogy egy Mourinho típusú edző mit csinálna mondjuk a fehér zászlóval a kezében.
Kicsit túl drasztikusnak képzeled el szerintem ezt az egész videóbírót. Leírom, hogy én kb mire gondolnék, kíváncsi vagyok, az mennyire tetszik.

1, Félidőnként egy (vagy kettő) "challenge". Ha az edző jogosan kérte ki, azaz valóban tévedett a bíró, akkor nem veszíti el azt a "challenget". Ergo ha mindig jó érzékkel kéri ki, akkor akár egy félidőben akár 3-4 téves ítéletet is felülvizsgáltathat. Viszont akkor nem fogja kikérni, amikor ő is érzi, hogy nincs igaza, vagy amikor nem olyan fontos, mivel nem akarja elszórni hülyeségekre a lehetőségeit. Tegyük fel, hogy a 11. percben kér egy "challenget" amikor érzi, hogy valószínűleg nincs igaza és a 35. meg a 40. percben lenne olyan helyzet, amikor meg nagy szükség lenne rá. A játékosokkal persze lehet konzultálni, mivel ők tudják, hogy valóban szabálytalankodtak-e ellenük, stb.

2, Ez azért is lenne jó, mert nagyon visszavenné a reklamálásokat meg színészkedéseket. Mint teniszben, amióta bevezették a videóbírót sokkal kevesebb reklamálás meg vita van. Egész egyszerűen ha érzi, hogy nincs igaza akkor nem reklamál. Ha meg azt gondolja, hogy igaza van, akkor visszanézeti. Színészkedni is hasonlóan nem lesz értelme, mivel úgyis visszanézik, és 99%-ban kiderül, hogy valóban odarúgott-e valaki, vagy hozzáért-e a labda a kezéhez, stb.

3, Nem lehetne bármire "challenget" kérni, csak gólra, tizenegyesre, lesre és lapokra.

4, Az ítéletet nem a bírók és a partjelzők nézik vissza, hanem két tőlük független ember. Mondjuk akik most ott szotyiznak a kapuk mellett. Mivel mi a visszajátszások alapján kb 1-2 perc alatt már tudjuk az ítéletet így ők is valószínűleg ennyi idő alatt vissza tudják nézni pontosan. Manapság ennyi idő bőven elmegy a reklamálásokra meg fegyelmezésekre, összességében nem hiszem, hogy több idő menne el a helyzetek visszanézésére, mint amennyit azzal nyernénk, hogy nem reklamálnak meg nem színészkednek.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2013.04.10. 15:11:24

Meccsenként hányszor van az, hogy megáll a játék, mert valaki fetreng a földön? Sokszor. Semmivel sem lenne tördeltebb a játék, ha lenne félidőnként 1 challenge flag az edzőknél. Ráadásul itt a szabályok az amcsi focihoz képest jóval egyszerűbbek, ha elegendő kamera van, akkor nagyon könnyedén ki lehet szúrni a hibát, kb fél perc alatt.
Ha meg csak egy flag van az edzőnél, akkor kétszer is meggondolja, hogy bedobja vagy sem. Szóval szerintem simán működne.
Oké 50 éve ez lehetetlen volt, de a mai technológiával ez gyerekjáték.
Labdába rakott chip szintén sima ügy lenne.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.10. 15:03:44

visca el barca írta: persze, jogos amit írtál, én is irtam azert h nem egyszeru a történet.
a tévedések meg hosszútávon kiegyenlitik egymást ez tény.

de akkor is, képzeld el a szitut, ma este 0-0, aztán a 88. percben kampóorr lő megint egy 2 méteres lest amit benéznek és kiestünk. akkor is azt mondod majd, h oh hát emberek, hibázhatnak...

(persze ez megint igaz lehet forditva is, mi nyerünk egy lesgollal)

vmi átmenetet mégis kell találni, mert ez igy nem jó. félidokent egy-egy challange sztem bőven belefér. 3 perc. kiszalad a biro, megnézi a már készenlévő hiperlassításokat és kész.
Ha így lesz Téged is meg a bosnyák-svéd barátunkat is megkeresem:D
most, hogy így leírtad nem is hangzik olyan rosszul, de akkor is nehezen venné be a gyomrom(lehet csak az első kedvező ítéletig).
lehet kicsit rosszul írtam, nem feltétlen vagyok ellene csak valami olyan megoldást találjanak ki az okosok ami elfogadható.valami hasonlót mint Ti írtok.csak ne legyen az mint az amerikai fociban.
Forca Barca
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.10. 14:55:11

Maxi írta:...
persze, jogos amit írtál, én is irtam azert h nem egyszeru a történet.
a tévedések meg hosszútávon kiegyenlitik egymást ez tény.

de akkor is, képzeld el a szitut, ma este 0-0, aztán a 88. percben kampóorr lő megint egy 2 méteres lest amit benéznek és kiestünk. akkor is azt mondod majd, h oh hát emberek, hibázhatnak...

(persze ez megint igaz lehet forditva is, mi nyerünk egy lesgollal)

vmi átmenetet mégis kell találni, mert ez igy nem jó. félidokent egy-egy challange sztem bőven belefér. 3 perc. kiszalad a biro, megnézi a már készenlévő hiperlassításokat és kész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.10. 14:45:21

recrea írta:Maxi, részemről:

1. Amit feltettél kérdést, arra nagyrészt válasz az eredeti hozzászólásom, tehát: korlátozva lenne a használata (1-2/meccs).

2. Szerintem nem vagy pontosan tisztában, hogyan és mire használják a videóbírót. Nem arról szól, h összeül az öt bíró, az edzők, meg a kispadon helyet foglalók és megvitatják, h mi történt.

Egyébként nem vezetném be, hosszútávon kiegyenlítődnek a dolgok, a tévedések, a hibák, a szerencse, ráadásul mi (Barca) eddig egész jól jöttünk ki belőlük.
Ezzel megint nem értek egyet, hogy mi jól jöttünk ki belőle:)de ezen nem fogunk összeveszni.

Eléggé kifacsart véleményt próbáltam leírni, megfogalmazni.de mondom nem támadás volt, de szerintem nem ez a megoldás.hiába a korlátozás.mások vagyunk más véleménnyel.
Forca Barca
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.04.10. 14:41:50

Maxi, részemről:

1. Amit feltettél kérdést, arra nagyrészt válasz az eredeti hozzászólásom, tehát: korlátozva lenne a használata (1-2/meccs).

2. Szerintem nem vagy pontosan tisztában, hogyan és mire használják a videóbírót. Nem arról szól, h összeül az öt bíró, az edzők, meg a kispadon helyet foglalók és megvitatják, h mi történt.

Egyébként nem vezetném be, hosszútávon kiegyenlítődnek a dolgok, a tévedések, a hibák, a szerencse, ráadásul mi (Barca) eddig egész jól jöttünk ki belőlük.
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.04.10. 14:36:38

Én nem igazán értek azzal egyet, hogy szabdaltabb lenne a játék a videó bíróval. Most is áll a játék a kérdéses szituációkban, mert a játékosok úgyis reklamálnak ezekkel fél-egy perc úgyis elmegy ilyenkor, ennyi idő alatt egy ember simán megnézi a visszajátszásokat és a játékvezető fülére tud szólni.
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.04.10. 14:28:49

recrea írta:
visca el barca írta:...ha nem is kellene mindent visszanézni, legalább a golokat (bár akkor minden csatár, mindent rálőne, még 2 m-es lesről is), vagy csinalhatnák mint amerikai fociban, hogy az edző dobálja a zászlót. igaz h durvan széttördelné a játékot... egy ilyen meccsen mint a tegnapi, az utolsó 10 perc fél óra lett volna, kb 20 mp-nyi folyamatos játékkal. ugye a foci azért is jó mert a kereskedelmi csatornák tudnak musoridót tervezni stb stb, szoval nem egyszerű, de ezért veszik fel a sok pénzt a fejesek, oldják meg...
Ez egyszerű, mindegyik edző egyszer kérheti a videót egész meccsen, vagy kétszer, mindegyik félidőben. Meg is van oldva.
Mondjuk nekem mindegy, jó ez így is, 100 éve működik, legalább van miről ugatnunk.
Nem ellenetek irányul csak ezeket ragadom ki, no offense.
Ti tényleg ezt szeretnétek, hogy az edző dobáljon zászlókat vagy videóbírót?hogy ilyen esetekben 10 perc 30 perc alatt teljen el míg emberek megnézik mi történt, hozzátéve azt a TÉNYT, hogy ott is lehetnének nézeteltérések és már is jönne a csalás vád.vagy őket is ellenőrizné valaki?meg a valakiket is valaki?és őket ki??vagy, hogy kérhessen "challenge"-et az edző?aki onnan a félpályától általában csak azért reklamál olyan hevesen mivel a játékosai is azt csinálják(lesről beszélek) nagyon kis százalékban láthatja ő onnan, hogy valóban az volt-e.Nem beszélve arról, hogy egy Mourinho típusú edző mit csinálna mondjuk a fehér zászlóval a kezében.
Ettől függetlenül felháborító amit művelnek a bírók mostanában, bár emberek ők is, hibáznak és nem szabad elfelejteni,. hogy a drága média és egy két szenzációhajhász újságíró(és a buta szurkolók)miatt szerintem rajtuk van a legnagyobb nyomás.
De ilyen erővel tegyünk robotot egy csatár helyett, vagy azt a robotkapust a kapuba akivel Messi bohóckodott mert az élő csatár kihagyta a helyzetet a kapus meg lepkézett egyet.Persze ezek nagyon szélsőséges példák.

A videóbírót(vagy inkább a chipes megoldást) egyetlen esetben támogatom.a gólnál(bár ha a 4. és 5. dísz akarom mondani bírónak lenne beleszólása a meccsbe ez se kéne, mivel ő onnan mindent lát, csak kb annyit szólhat bele a meccsbe mint én itthonról)

Igazából, ismétlem nem ellenetek szólt a mondandóm hanem az egyetlen olyan sport mellett ami folyamatos és nem áll állandóan valami miatt a játék(szabálytalanságokon kívül).Gondoljunk bele milyen hosszú lenne egy 90 perces meccs?ki bírná ezt végig ülni?szóval én inkább abban keresem a megoldást, hogy ha egy játékost meg lehet büntetni, lehessen egy bírót/partjelzőt(vagy mi már a neve:D) is.keményen, ne egymást nemi szervén lógjanak a fejesek, hanem keményen lépjenek rá a tökükre ha ilyeneket hibáznak.ne egyszer kétszer, hanem mindig.mivel játékosok álmait(lehet soha vissza nem térő álmait)teszik tönkre ezzel.
Forca Barca
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.04.10. 13:28:26

a lesgólokkal kapcsolatban, elég gyakori ebben a szezonban...és ráadásul a csapatok sorsát is nagyban befolyásolja...jó lenne valami megoldás, mert hosszú távon ha így megy tovább nagyon nagy konfliktusok is kialakulhatnak..
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.10. 12:20:25

Persze hogy azon mulik, ki hogy látja, de épp itt vna a baj :lol:
Hiszen semmi nem történik, ha két méteres lesre azt mondom, ja! Én nem láttam lesnek. A négy hülye haverommal együtt :lol:
Végülis mindegy, én már ne mtippmixelek és nézni is egyre kevesebb meccset nézek :? A másodikat inkább bánom, mint az elsőt.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.04.10. 12:13:00

visca el barca írta:...ha nem is kellene mindent visszanézni, legalább a golokat (bár akkor minden csatár, mindent rálőne, még 2 m-es lesről is), vagy csinalhatnák mint amerikai fociban, hogy az edző dobálja a zászlót. igaz h durvan széttördelné a játékot... egy ilyen meccsen mint a tegnapi, az utolsó 10 perc fél óra lett volna, kb 20 mp-nyi folyamatos játékkal. ugye a foci azért is jó mert a kereskedelmi csatornák tudnak musoridót tervezni stb stb, szoval nem egyszerű, de ezért veszik fel a sok pénzt a fejesek, oldják meg...
Ez egyszerű, mindegyik edző egyszer kérheti a videót egész meccsen, vagy kétszer, mindegyik félidőben. Meg is van oldva.
Mondjuk nekem mindegy, jó ez így is, 100 éve működik, legalább van miről ugatnunk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.10. 11:57:59

tegnap a dortmund meccs második félidejét néztem:

lassan itt az ideje a videobírónak. platininek meg blatternek akár tetszik akár nem. 5 biro van a pályán és hihetetlen, hogy nem vesznek észre egy 2m-es lest (a mi meccsünk). tegnap két lesgól is volt, ráadásul a 3. dortmundinál 2x is... ilyen szinten ez már sok. persze emberek ők is, tévedhetnek, de mikor már ekkora a tét és milliárdos pénzek forog kockán ez már sok.

ha nem is kellene mindent visszanézni, legalább a golokat (bár akkor minden csatár, mindent rálőne, még 2 m-es lesről is), vagy csinalhatnák mint amerikai fociban, hogy az edző dobálja a zászlót. igaz h durvan széttördelné a játékot... egy ilyen meccsen mint a tegnapi, az utolsó 10 perc fél óra lett volna, kb 20 mp-nyi folyamatos játékkal. ugye a foci azért is jó mert a kereskedelmi csatornák tudnak musoridót tervezni stb stb, szoval nem egyszerű, de ezért veszik fel a sok pénzt a fejesek, oldják meg.

amugy csori malagát nagyon sajnálom, de két ilyen flipperes golt kapni nem lehet a végén. főleg a második dortmundi gol volt duva, mikor talán pont santa cruz volt az aki a beivelt labdának csunyan alászaladt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.04.10. 11:45:42

MQuC írta:Jo, most az a szabálx, hogy ha a haja szála is előbb van, mint a labda, akkor les. Szerintem ez nem jó szabály. A labda vonalaban van Eliseu, ezt szerintem tovább is lehetne (ha nem lenne a szabály :lol: ) engedni. A Dortmund lese szerintem egyértelműbb volt.

A lesszabályt pedig visszaállítanám arra, ami talán két éve még érvényben volt, hogy amig egy picit is takarásban van a játékos, addig nem les. De ez már a saját árnyháborúm :P
Itt nem a les ténye a kérdés, hanem az, h Te minek akarod látni?! Este kapnánk egy ilyet a P$G ellen, akkor meg biztosan les lenne. :lol:
A Dortmundét 10-ből 9-szer észreveszik.

Szerintem sosem volt ilyen szabály.

Régebbről én sem emlékszem ennyi hibára, de lehet, csak mi fújjuk fel a dolgokat a nagy szurkolásban.

Elképzelni nem tudom, h ne verjük meg őket este. Amúgy a Juvéra is kíváncsi vagyok, nem temetném még őket. Egy gólnál megint nyílt, de tegnap láttuk, h kettőt lehet rúgni két perc alatt, és ezt a Bayern is elég jól tudja. Amilyen peches sorozatuk van a BL döntőkben, még ez is benne van a pakliban.
gyu75
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2009.06.12. 21:19:36
Tartózkodási hely: Párkány

2013.04.10. 11:38:40

a malagai második gól ha les is volt akkor talán pár centi, mert a labdát kell nézni nem az embert , ez ne tévesszen meg senkit ... s a labda - szerintem - egy vonalban volt Eliseuval
http://www.youtube.com/watch?v=ZXJOuJYnRy8
szépen be van lassítva, a 9 mp nél ... szoval szerintem nem les s ilyen iramban ezt el lehet engedni simán mert ha les is akkor max pár centi

a másik felén a harmadik dortmundi gól viszont 2 x volt les ! Eloszor négyen a beívelésnél , utána Reus berúgja kozépre Santana lábárol a malaga védore pattan, onnan kifelé ... sitt jon a leshelyzet ugyanis Shieber mikor kapura pockoli akkor a gólvonalon áll egy azaz 1 malaga védo akire megint rápattan s róla pattan Santana elé , aki LES en áll mivel elotte csak 1 játékos van ami ugyanazt jelenti minha a kapus állna ott !!! Willy a 23 számú játékos vonalában áll, ill. fexik

http://www.youtube.com/watch?v=_ck8Ba3d7Lw

véleményem szerint ez nagyobb bírói baki volt mint Ibra lesgólja .. négyen lesen utána meg még egyszer les s megadják ? s ez ér továbbjutást ?

az igazsághoz tartozik hogy a játék alapján a dortmund érdemelt továbbjutást de a Malaga ezt nem érdemelte meg !
Nem érzem úgy, hogy Cesc rosszul teljesített volna, sőt összességében nagyon is jó meccsen van túl. Volt két olyan helyzete, amit 10-ből 9-szer értékesít, most nem jött össze neki.
Tito Fabregasrol
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.10. 11:15:22

Jo, most az a szabálx, hogy ha a haja szála is előbb van, mint a labda, akkor les. Szerintem ez nem jó szabály. A labda vonalaban van Eliseu, ezt szerintem tovább is lehetne (ha nem lenne a szabály :lol: ) engedni. A Dortmund lese szerintem egyértelműbb volt.

A lesszabályt pedig visszaállítanám arra, ami talán két éve még érvényben volt, hogy amig egy picit is takarásban van a játékos, addig nem les. De ez már a saját árnyháborúm :P
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.04.10. 11:03:57

MQuC írta:Az a technológia, amiről beszélsz már jó ideje létezik. A szemüveg :D

Ezek egyértelműen olyan itéletek voltak, amit szabad szemmel is (5 bírónak pedig pláne) simán észre lehet venni.
Egyébként a mocskos NSO és a digis kommentátor is hajtotta, hogy a Malaga gólja is les volt, sszerintem pedig egyáltalán nem. A labda vonalaban volt a csatár..
Les volt a Malaga gól, nézd meg a digis összefoglalókat. A Dortmund harmadik gólja előtt pedig "csak" az ívelésnél volt les. Előbbit szerintem nehéz észrevenni, utóbbit általában be szokták húzni, főként, h 4-en álltak lesen.

Mindettől függetlenül a jobb csapat jutott tovább. Játszhatnánk velük két sportszerű, élvezetes meccset az elődöntőben, aztán jusson a jobbik a döntőbe. "Amott" meg gyilkolja egymást a két nehéz.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.10. 09:16:35

Az a technológia, amiről beszélsz már jó ideje létezik. A szemüveg :D

Ezek egyértelműen olyan itéletek voltak, amit szabad szemmel is (5 bírónak pedig pláne) simán észre lehet venni.
Egyébként a mocskos NSO és a digis kommentátor is hajtotta, hogy a Malaga gólja is les volt, sszerintem pedig egyáltalán nem. A labda vonalaban volt a csatár..
Kép
Válasz küldése