Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.05.21. 18:04:42

David Luiz interjú, itt már nem volt szomjas :lol: :
http://www.youtube.com/watch?v=ZFLUH44Neug

De lassan már úgy tűnik, hogy néhány fórumernek jobban fáj a Chelsea győzelme, mintha a RMadrid/ManCity nyert volna.

Ja, most jut eszembe, Romeu BL győztes lett!
herlius írta:
Mikaos írta:A Chelsea egy másodosztályú csapat, jelenleg nincs Európa legjobb 10 közt - ez kicsit furán hangozhat a megnyert BL-döntőjük után.
Azért túlozni sem kellene. Mondj már 9 olyan európai csapatot, aki egyértelműen jobb lenne náluk és 10-ből 7-8 alkalommal simán ütné őket. Ne a bajnoki helyezésükből indulj ki, mert ott az előttük végző csapatok már régóta nem kettős (sőt, hármas!) terhelés mellett játszanak.
Ha 10 nincs is, de 6 van, és több csapaton meg lehetne még vitatkozni.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2012.05.21. 17:33:47

Varatrix írta:
mes_que_un_club_ írta:http://sportgeza.hu/futball/2012/05/21/ ... _bl-donto/

:D :D :D
Az az ember vazzze!!!
2 szezon 64 mérkőzésén 12 gólt lőttél öcsi!
Mégis min csodálkozol?
Kicsit el van szállva magától ez az ember...
Egy csatár eredményességének fokmérője az általa lőtt gólok száma.
Kíváncsi vagyok, hogy mondjuk abban az esetben, ha mi megyünk tovább a döntőbe és Pep nem rakta volna kezdőbe Pedrot, aki idén kb ugyanúgy teljesített mint Torres (Pedro: 47 meccs, 11 gól; Torres: 46 meccs, 11 gól), ő vajon fel lett-e volna háborodva... Erősen kétlem.
Valóban végig gondolhatná, hogy milyen teljesítményt produkált idén. Azzal viszont egyetértek, hogy tárgyaljanak a távozásáról. Szerintem az ő karrierjében nincs több lehetőség. Jól járna ha a Abramovic mester visszaengedné Madridba. Ettől függetlenül remélem ez nem járna Falcao bevonásával, mert ő egy végtelenül színpatikus játékos, a Chelsea meg egy végtelen antipatikus klubb.
De most miert? Elmondta, hogy csalodott, hogy nem kezdhetett a dontoben. Melyik jatekos nem lenne az? Nem erzi jol magat. Ez is ertheto, megvettek 1csillio penzert, erre nyomjak tovabb ugyanazt az alomfocit amit elotte, es amibe tokeletesen alkalmatlan jatekos, ha az erossegeit nezzuk.

Klasszis tamadonak tartja magat, ami azert valljuk be, nem akkora arcossag, mert valoban jo jatekos.

De! Nem azt mondta, hogy helye lett volna a kezdoben, hanem azt, hogy csalodaskent elte meg, hogy nem jatszhatott a BL dontoben, es tarygalni akar a csapattal mik a terveik, mert nem erzi jol magat. Mind logikus es ertheto.

A teljesitmenye a Chelszkijben egy kalap kaksi, ez teny, de ettol meg hogy ne lenne csalodott (hogy nem jatszott) es erezne jol magat (ha olyan jatekot jatszik a csapata amiben o testidegen)?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.21. 17:04:35

herlius írta:A Chelsea menetelése kapcsán felrémlett bennem a tavalyi nyolcaddöntős meccsünk az Arsenal ellen. Az elképesztő bénázások között elvesztett első meccs után a visszavágón az Arsenal helyzet nélkül "rúgott" nekünk gólt, majd az utolsó percben Mascherano önfeláldozó becsúszása kellett, hogy ne essünk ki az Arsenal egyetlen ziccere után. Ma a kutya sem emlékszik már a tavalyi Arsenal-ra, pedig kb 5 centire voltak attól, hogy egy hasonló csodát hajtsanak végre, mint a Chelsea, akinek a teljesítményét most annyira isteníti a szakma. Lehet itt tartásról meg akaraterőről regélni, de az igazság az, hogy ezen a szinten a szerencsefaktornak óriási a szerepe. Akár egyetlen fűszálon is múlhat egy csapat sorsa.
Nem mondta senki, h nem. Néha gyakorlatban hajszálon múlik, h vki győztes, v. vesztes lesz, holott a két fogalom igencsak messze áll egymástól. De a veszteseket elfelejtik, csak a győztesek neve marad fent.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.05.21. 15:53:24

A Chelsea menetelése kapcsán felrémlett bennem a tavalyi nyolcaddöntős meccsünk az Arsenal ellen. Az elképesztő bénázások között elvesztett első meccs után a visszavágón az Arsenal helyzet nélkül "rúgott" nekünk gólt, majd az utolsó percben Mascherano önfeláldozó becsúszása kellett, hogy ne essünk ki az Arsenal egyetlen ziccere után. Ma a kutya sem emlékszik már a tavalyi Arsenal-ra, pedig kb 5 centire voltak attól, hogy egy hasonló csodát hajtsanak végre, mint a Chelsea, akinek a teljesítményét most annyira isteníti a szakma. Lehet itt tartásról meg akaraterőről regélni, de az igazság az, hogy ezen a szinten a szerencsefaktornak óriási a szerepe. Akár egyetlen fűszálon is múlhat egy csapat sorsa.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2012.05.21. 14:55:03

A sors 2 Bl címet vett el tőlük.2008-ban és 2009-ben.Az élet mérlegszerű, amit elvesz azt előbb vagy utóbb visszaadja.(sokan itt elvakultan, a hazai meg nem adott büntetővel takaróznak, a 2009-es meccs kapcsán, de hát Londonban min 4-et kellett volna adni nekik) 2008-ról meg Terry tudna mesélni.

Megérdemelték sztem.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.21. 14:49:01

visca el barca írta:mindegy, amugy tök feleslegesen megy itt a vita, van két tábor, az egyik okádik a cselzitől, a másik is, viszont ők elismerik őket.
az egyik tábor szerint rég nem látott szerencsesorozat kellett hozzá, a másik szerint meg nagyon jól védekeztek, meg többet tettek a sikerét, mint mások. én ezért szálltam be.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.21. 14:33:53

papek89 írta:Ez a Chelsea ( vagyis ez a generáció ) nem hiszem, h több BL-t nyerni fog. Elérték a céljukat, megnyerték, már nem lesznek motiváltak. Az elmúlt 8 év alapján már kijárt nekik is. Ez kb olyan meglepetés volt, mint a Liverpool 2005ös BL győzelme. Senki nem várta volna pont tőlük. A Chelsea jövőre már a 8 köz jutásnál ki fog esni.
Részben egyet értek veled, ebben a Chelsea magját alkotó generációnak sztem is ez volt az utolsó nagy dobása. De, h jövőre milyenek lesznek, arra a nyári átigazolások is hatással lesznek. Mindenesetre Di Matteonak és a Abramovicsnak is észre kell vennie, h hiába nyerték meg most a BL-t, a jövőben erre a magra már nem érdemes építkezni, komoly változások kellenek.
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.21. 14:19:18

Ez a Chelsea ( vagyis ez a generáció ) nem hiszem, h több BL-t nyerni fog. Elérték a céljukat, megnyerték, már nem lesznek motiváltak. Az elmúlt 8 év alapján már kijárt nekik is. Ez kb olyan meglepetés volt, mint a Liverpool 2005ös BL győzelme. Senki nem várta volna pont tőlük. A Chelsea jövőre már a 8 köz jutásnál ki fog esni.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.05.21. 13:58:43

Mikaos írta:A Chelsea egy másodosztályú csapat, jelenleg nincs Európa legjobb 10 közt - ez kicsit furán hangozhat a megnyert BL-döntőjük után.
Azért túlozni sem kellene. Mondj már 9 olyan európai csapatot, aki egyértelműen jobb lenne náluk és 10-ből 7-8 alkalommal simán ütné őket. Ne a bajnoki helyezésükből indulj ki, mert ott az előttük végző csapatok már régóta nem kettős (sőt, hármas!) terhelés mellett játszanak.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.05.21. 13:56:10

visca el barca írta:
kristop írta:focival. futballal.
értem. tehát továbbra is ott vagyunk, hogy labdabirtkolással és kapuralövéssel.
kár h a focit nem arra játsszák, mert akkor nem tizenX kupát hanem 102-t nyertünk volna az elmult X évben

mindegy, amugy tök feleslegesen megy itt a vita, van két tábor, az egyik okádik a cselzitől, a másik is, viszont ők elismerik őket.

ennyi. innentől sztem felesleges győzködni ilyen téren egymást.

inkább örüljünk neki h a mi csapatunk nem ilyen.
Szerintem nincs itt ellentét a két tábor között, csak félreértés. Ez a Chelsea-generáció sokat letett az asztalra, egy bl-sikert megérdemeltek, csak nem most volt a legildomosabb (nem erre játsszák), ez van. Mindenesetre mi egy szórakozóhelyen néztük a meccset és az igen csak laikus Chelsea-szurkoló barátomat piszkáltam egész este :D Na neki a következőt mondtam: A Chelsea futballja és az, hogy eljutottak eddig, az komoly sportteljesítmény, rengeteget dolgoztak, de az én szememben nem futballteljesítmény. Tehát elismerem a szívüket és a munkájukat, de ez a csapatbuszt is segítségül hívó játék az én szememben nem fér bele a futball kategóriába. Volt mikor mást játszott a Chelsea, de idén szinte csak ezt.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.05.21. 13:46:53

kristop írta:pont azért volt ordas nagy mák a chelsea bl győzelme, mert ha százszor próbálnák meg ugyanezt, abból nyolcvanszor kiesnének a napoli ellen, a maradék húsz alkalomból tízen a benfica ellen, aztán még ha tíz alkalommal tovább is mennének, ellenünk tízből kilencszer kikapnának és pont most volt ez az egyetlen alkalom amikor bejött nekik.

mind a négy párharcban alárendelt szerepet játszottak. mondjatok már még egy ilyen gyenge bl győztest az utóbbi időkből, akit minden szembejövő szinte alázott, aztán valahogy mégis továbbmentek. a bl kieséses szakaszban az idei inter szintjén tartotta mindenki a chelseat, mert tényleg olyan szinten játszottak. egy tízemberes benfica játszott velük és hagytak ki üres kapus helyzeteket. de nyilván az is a chelsea érdeme. meg hogy sanchez a kapufára emeli, vagyhogy messi két kapufája kifelé pattan, esetleg fabregas tiszta helyzetei a kapuval szemben, satöbbi.

játékban nullák voltak, védekezni esetlenül védekeztek, és mégis megnyerték. amit persze megérdemeltek, de kábé lottóötös szintű szerencse kellett hozzá, ezt kumma nehéz vitatni, és nem is értem miért próbálják néhányan. lottót is megszokták nyerni, pedig lehetetlen szinte, most összejött nekik, ettől független kanyarban sincs pl mourinho interéhez képest ez a chelsea, pedig az is alaposan túlvolt hypeolva.
+1

Úgy látszik, a történelem ismétli önmagát. Néha kötelezően el kell jönnie egy ilyen győzelemnek is. Egyszer a görögök, egyszer a Chelsea. :P
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.05.21. 13:43:28

Na, hát újabb sötét évet zártunk. A Madrid bajnoki címe, a Chelsea BL-győzelme után már csak egy portugál EB-győzelem kéne...

A Chelsea nem védekezett jól. Most sem. Nem tudom, ki találta ki ezt, de mi legalább a két meccsen 5-5 gólt rúghattunk volna, és a Bayern is ugyanennyit a döntőben.
Hihetetlen szerencsés csapat a Chelsea, az már igaz. Hajszálon múlt minden egyes továbbjutásuk vagy győzelmük. Úgy, hogy az adott ellenfél labdái általában kifelé pattantak: kis túlzással a gólvonal is kapufaként működött.

Nem rossz csapat a Chelsea, az is igaz. De nem tudom, mikor éreztem utoljára, hogy ennyire rossz helyre került a BL-serleg. (Azt hiszem, a 2004-es Porto volt ilyen.)
A Chelsea egy másodosztályú csapat, jelenleg nincs Európa legjobb 10 közt - ez kicsit furán hangozhat a megnyert BL-döntőjük után. De normál esetben -mint írtam- úgy kellett volna kiesniük a BL egyes fázisaiban, hogy szabály szerint ki vannak tömve.
A Bayern peches volt - mint mi is, mint a Napoli is, mint a Benfica is.

Újra azt demonstrálta ez a sport, hogy antifocival sikert érhetsz el: hogy elég párszor érintened a sportod tárgyát és lényegét, hogy elég beállni a gólvonalra, hogy mindenféle kreativitást nélkülözhetsz, hogy semmibe veheted az embereket és szembeköpheted őket egy nagy adag ganéval.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.21. 13:38:35

kristop írta:focival. futballal.
értem. tehát továbbra is ott vagyunk, hogy labdabirtkolással és kapuralövéssel.
kár h a focit nem arra játsszák, mert akkor nem tizenX kupát hanem 102-t nyertünk volna az elmult X évben

mindegy, amugy tök feleslegesen megy itt a vita, van két tábor, az egyik okádik a cselzitől, a másik is, viszont ők elismerik őket.

ennyi. innentől sztem felesleges győzködni ilyen téren egymást.

inkább örüljünk neki h a mi csapatunk nem ilyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.21. 13:24:17

visca el barca írta:
kristop írta:akit minden szembejövő szinte alázott
mivel? kapuralövéssel vagy labdabirtoklással? :D
focival. futballal. pár meccset biztos láttál azok közül, legalább a két barca ellenit biztos.

számomra egyszerűen felfoghatatlan ez a győztek, akkor jók is voltak és kész, merthát győztek. mert egyszerűen nem voltak azok. ettől függetlenül nyerhetnek persze, nem az nyer mindig aki jobb, előfordul százévenként ilyen. viszont ettől még nem lesz tökéletes ez a védekezés, hiába csak egyet kapnak. kidolgoztak ellenük millió helyzetet, ami csak a másik csapat [auto_cenzúra] múlt, ilyenkor nagyon messze van a tökéletes védekezéstől egy csapat. közel tökéletes volt a realnak párszor ellenünk, hiddinkes chelseanek, az internek az első meccsen ellenünk, de ez nem. és nem csak ellenünk, de a bayern, vagy benfica ellen is lyukas volt eléggé ez a csodavédekezés.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.21. 13:11:05

kristop írta:akit minden szembejövő szinte alázott
mivel? kapuralövéssel vagy labdabirtoklással? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.21. 13:05:56

pont azért volt ordas nagy mák a chelsea bl győzelme, mert ha százszor próbálnák meg ugyanezt, abból nyolcvanszor kiesnének a napoli ellen, a maradék húsz alkalomból tízen a benfica ellen, aztán még ha tíz alkalommal tovább is mennének, ellenünk tízből kilencszer kikapnának és pont most volt ez az egyetlen alkalom amikor bejött nekik.

mind a négy párharcban alárendelt szerepet játszottak. mondjatok már még egy ilyen gyenge bl győztest az utóbbi időkből, akit minden szembejövő szinte alázott, aztán valahogy mégis továbbmentek. a bl kieséses szakaszban az idei inter szintjén tartotta mindenki a chelseat, mert tényleg olyan szinten játszottak. egy tízemberes benfica játszott velük és hagytak ki üres kapus helyzeteket. de nyilván az is a chelsea érdeme. meg hogy sanchez a kapufára emeli, vagyhogy messi két kapufája kifelé pattan, esetleg fabregas tiszta helyzetei a kapuval szemben, satöbbi.

játékban nullák voltak, védekezni esetlenül védekeztek, és mégis megnyerték. amit persze megérdemeltek, de kábé lottóötös szintű szerencse kellett hozzá, ezt [auto_cenzúra] nehéz vitatni, és nem is értem miért próbálják néhányan. lottót is megszokták nyerni, pedig lehetetlen szinte, most összejött nekik, ettől független kanyarban sincs pl mourinho interéhez képest ez a chelsea, pedig az is alaposan túlvolt hypeolva.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.21. 12:50:55

Azt hiszem ár/teljesítmény függvényében nyugodtan nevezhetjük minden idők legrosszabb igazolásának, talán Seva Chelsea-be igazolása, és Kaka Madridba igazolása vetekszik vele, de ennyire gyatrák még ők sem voltak.

Még jó, h Torres ilyen önkritikusan áll a dologhoz, elismeri, h nem megy neki, és nem másokat hibáztat érte. :lol:

Valóban távoznia kéne, vissza Spanyolországba. De lehet, h már az AM is túl nagy kihívás lenne számára.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.05.21. 12:30:37

mes_que_un_club_ írta:http://sportgeza.hu/futball/2012/05/21/ ... _bl-donto/

:D :D :D
Az az ember vazzze!!!
2 szezon 64 mérkőzésén 12 gólt lőttél öcsi!
Mégis min csodálkozol?
Kicsit el van szállva magától ez az ember...
Egy csatár eredményességének fokmérője az általa lőtt gólok száma.
Kíváncsi vagyok, hogy mondjuk abban az esetben, ha mi megyünk tovább a döntőbe és Pep nem rakta volna kezdőbe Pedrot, aki idén kb ugyanúgy teljesített mint Torres (Pedro: 47 meccs, 11 gól; Torres: 46 meccs, 11 gól), ő vajon fel lett-e volna háborodva... Erősen kétlem.
Valóban végig gondolhatná, hogy milyen teljesítményt produkált idén. Azzal viszont egyetértek, hogy tárgyaljanak a távozásáról. Szerintem az ő karrierjében nincs több lehetőség. Jól járna ha a Abramovic mester visszaengedné Madridba. Ettől függetlenül remélem ez nem járna Falcao bevonásával, mert ő egy végtelenül színpatikus játékos, a Chelsea meg egy végtelen antipatikus klubb.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
mes_que_un_club_
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.05.21. 12:17:24

http://sportgeza.hu/futball/2012/05/21/ ... _bl-donto/

:D :D :D
Az az ember vazzze!!!
2 szezon 64 mérkőzésén 12 gólt lőttél öcsi!
Mégis min csodálkozol?
Kicsit el van szállva magától ez az ember...
Egy csatár eredményességének fokmérője az általa lőtt gólok száma.
Kíváncsi vagyok, hogy mondjuk abban az esetben, ha mi megyünk tovább a döntőbe és Pep nem rakta volna kezdőbe Pedrot, aki idén kb ugyanúgy teljesített mint Torres (Pedro: 47 meccs, 11 gól; Torres: 46 meccs, 11 gól), ő vajon fel lett-e volna háborodva... Erősen kétlem.
Pep! Gracias por todo!
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.05.21. 12:13:31

LG írta:Véleményem szerint más dolog törekedni a győzelemre, és más dolog gyakorlatban is komoly lépést tenni felé.
Ezt magamra fogom tetováltatni.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.05.21. 12:09:53

miihii írta:
LG írta: Valóban nem védekeztek tökéletesen, de hatékonyabb volt az ő védekezésük, mint a miénk, vagy Chelsea-jé

(Utóbbi gondolom a Bayerné akart lenni ;) )

Szted hatékonyabb volt,sztem meg pont azért nem volt hatékony,mert nem maguknak köszönhették,h ne szedtek be tőlünk 5-6 gólt pölö,hanem amikor már veszett a fejsze nyele,akkor jöttek a ritkán láthatóan "hatalmas malacok,amik mondjuk a kapufára nyomták a labdát" :D
Számszerűen nézve valóban eredményesebb védekezést mutattak,mivel kevesebbet kaptak,mint lőttek.Viszont a lehetőségek -ha csak a 100%os ziccereket nézzük- tükrében még hatékonynak sem nevezném.A hatékony védekezés nálam olyan,amikor az ellenfél nem nagyon tud helyzeteket kidolgozni,ziccerbe kerülni,tehát lényegében kiheréli a másik támadójátékát. Ez nem annyira történt meg,mindössze egész elképesztő módon úsztak meg olyan szitukat,amiket sorozatban ennyiszer nagyon kevesen. (De talán még egy-egy meccsen belül is,ha mondjuk az elődöntő meccseit nézzük...)
Valahogy nekem is hasonló érzéseim voltak a Chelsea-vel kapcsolatban. A legelképesztőbb az, hogy egy laza fejszámolás után is az jön ki, hogy legalább 3x annyi helyzetünk volt most ellenük, mint 2009-ben, ahol szvsz sokkal tökéletesebb volt a védekezésük, csak talán fejben nem voltak ott kellően a kulcspillanatokban (nem verték be a ziccereiket amikor kellett). De lehetne említeni a 2 évvel ezelőtti Inter-t is, amelyik a 2 elődöntő alatt bizony sokkal kevesebb lehetőséget adott nekünk, mint a mostani Chelsea. Tehát számszerűen valóban hatékonynak tűnt a produkciójuk, de kellett ehhez bizony jó adag mázli is, amit sportszerűen Di Matteo is elismert. Ekkora ordas mázlisorozat bizony nem gyakran adódik a futballtörténelemben, ettől függetlenül az érdemeiket kár elvitatni.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.05.21. 10:59:18

LG írta: Valóban nem védekeztek tökéletesen, de hatékonyabb volt az ő védekezésük, mint a miénk, vagy Chelsea-jé

(Utóbbi gondolom a Bayerné akart lenni ;) )

Szted hatékonyabb volt,sztem meg pont azért nem volt hatékony,mert nem maguknak köszönhették,h ne szedtek be tőlünk 5-6 gólt pölö,hanem amikor már veszett a fejsze nyele,akkor jöttek a ritkán láthatóan "hatalmas malacok,amik mondjuk a kapufára nyomták a labdát" :D
Számszerűen nézve valóban eredményesebb védekezést mutattak,mivel kevesebbet kaptak,mint lőttek.Viszont a lehetőségek -ha csak a 100%os ziccereket nézzük- tükrében még hatékonynak sem nevezném.A hatékony védekezés nálam olyan,amikor az ellenfél nem nagyon tud helyzeteket kidolgozni,ziccerbe kerülni,tehát lényegében kiheréli a másik támadójátékát. Ez nem annyira történt meg,mindössze egész elképesztő módon úsztak meg olyan szitukat,amiket sorozatban ennyiszer nagyon kevesen. (De talán még egy-egy meccsen belül is,ha mondjuk az elődöntő meccseit nézzük...)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.21. 10:51:39

ozsimiki írta:
bence-barca írta: Másodszorra viszont: nem tettek érte semmit? Hát egy ilyen védekezést összehozni biztos mindenkinek megy...látjuk a többi csapat általában mire megy ellenünk ezzel... :roll:
Igen, ilyen védekezés majdnem mindenkinek megy, csakhogy azért nem róluk beszélünk, mert ellenük belőttünk 10ből mondjuk 5 ziccert, Chelsea ellen meg 10ből 0,5öt. Szóval az a többi 10-20 csapat is képes lesz mindig is X-elni ha mi kihagyunk mindent, meg akár megverni minket 1-0ra, ha még ennél is több mindent kihagyunk...

Miihii "ez irritál ezért" utolsó pár sorát teljesen adom.

Vegyétek már észre,hogy még csak nem is védekeztek jól...nem hiszem el,hogy ezt nem láttátok...
De mégsem képesek... mert ha belegondolsz hány olyan húdenagy ziccere vt a Bayernnek? Lőtték 16oson kívülről a labdákat...ha vt 5 rendes ziccerük. Innentől kezdve azért elég jól védekeztek. Nem hibátlanul, mert az az 5 ziccer becsúszott, de szerintem azért azt ellehet nézni... Mert ugyan a statisztikánál magas a kapura lövések száma, de a Robben féle stadion pókhákózást v a Kroos lövések amik mindig legalább 5mrel mentek el a kapu mellett/ fölött nem lehet komolyan venni. Szóval ne a statisztikád nézzed, h hány lövése vt a Bayernnek. Azokat kerressük ki, amikből valóban lehett volna is gól. Mert akkor még az 5tel fölé is lőttem lehet...Mert Cechnek nem sokat kellett bravúroznia...és annál a maradáknál meg ő vt a kulcs. Mert lehet 10-20 csapat a továbbiakban képes tőlünk pontot rabolni ezzel a játékkal, De maximum csak minden 10. csapat. Mert lehet kihagyunk sok helyzetet, de egy idő után bemegy. Mert ha nem egy ilyen kapus áll ott a kapuban, akkor azért általában megtaláljuk a rést. Londonban is meg otthon is, ha nem Cech áll a kapuban, akkor azért valószínű kedvezőbb eredmény születik...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.21. 00:57:23

Messa írta:
bence-barca írta:Másodszorra viszont: nem tettek érte semmit? Hát egy ilyen védekezést összehozni biztos mindenkinek megy...látjuk a többi csapat általában mire megy ellenünk ezzel... :roll: Mondjuk úgy, ők a saját térfelükön tettek meg midnent a sikerért...és amiért ezt ilyen szinten sikerült leművelniük megérdemelték. Mert ebben idén ők vtak a legjobbak. Ha nekünk nem is tetszik ez a felfogás...mert mindenki úgy lesz győztes , ahogy játszani bír. Ha épp ezzel a taktikával akkor ezzel...Mindenesre aki azt mondja érdemtelenül nyertek az nem nagyon lát bele a foci taktikai részébe, ami pedig egy igencsak fontos tényező...
Mondom ezt úgy, h mi sem játszunk csúnyán ill. tegnap ink Bayernnek szorítottam!
Itt a lényeg miihii hsz-ében alattam. Senki nem vitatja, hogy eszméletlen jól tudnak védekezni, de az már nem a "taktika" gyümölcse, hogy Messi, vagy Schweini sorsdöntő helyzetben kapufára bombázza a büntetőt...
Nem a taktika gyümölcse, de épp emiatt nem érdemli meg az emlitett két csapat a győzelmet, mert sorsdöntő helyzetekben hibáztak, míg a kékek nem. Lőtte volna be Messi, akkor most nem kéne mindezen vitatkoznunk. :lol:
LG írta:Pedig nagyon egyszerű, mivel az nyer, aki több gólt rúg, igy góllövéssel lehet legtöbbet tenni a győzelemélt. Az labdabirtoklással, kaput el nem találó, kapusba lőtt, kapufára lőtt lövésekkel, kihagyott 11-kel nem kerülsz közelebb a győzelemhez.
Szóval nálunk is többet tettek a győzelemért. :D Hát persze. Meg lehet ezt közelíteni filozofikusan is, de felesleges ennyire túlbonyolítani. Két merőben más véleményen vagyunk, én ezeket az érveket soha nem fogom tudni elfogadni, sőt inkább mosolyognom kell rajtuk.
Véleményem szerint más dolog törekedni a győzelemre, és más dolog gyakorlatban is komoly lépést tenni felé.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.21. 00:46:43

bence-barca írta:Másodszorra viszont: nem tettek érte semmit? Hát egy ilyen védekezést összehozni biztos mindenkinek megy...látjuk a többi csapat általában mire megy ellenünk ezzel... :roll: Mondjuk úgy, ők a saját térfelükön tettek meg midnent a sikerért...és amiért ezt ilyen szinten sikerült leművelniük megérdemelték. Mert ebben idén ők vtak a legjobbak. Ha nekünk nem is tetszik ez a felfogás...mert mindenki úgy lesz győztes , ahogy játszani bír. Ha épp ezzel a taktikával akkor ezzel...Mindenesre aki azt mondja érdemtelenül nyertek az nem nagyon lát bele a foci taktikai részébe, ami pedig egy igencsak fontos tényező...
Mondom ezt úgy, h mi sem játszunk csúnyán ill. tegnap ink Bayernnek szorítottam!
Itt a lényeg miihii hsz-ében alattam. Senki nem vitatja, hogy eszméletlen jól tudnak védekezni, de az már nem a "taktika" gyümölcse, hogy Messi, vagy Schweini sorsdöntő helyzetben kapufára bombázza a büntetőt...
LG írta:Pedig nagyon egyszerű, mivel az nyer, aki több gólt rúg, igy góllövéssel lehet legtöbbet tenni a győzelemélt. Az labdabirtoklással, kaput el nem találó, kapusba lőtt, kapufára lőtt lövésekkel, kihagyott 11-kel nem kerülsz közelebb a győzelemhez.
Szóval nálunk is többet tettek a győzelemért. :D Hát persze. Meg lehet ezt közelíteni filozofikusan is, de felesleges ennyire túlbonyolítani. Két merőben más véleményen vagyunk, én ezeket az érveket soha nem fogom tudni elfogadni, sőt inkább mosolyognom kell rajtuk.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Válasz küldése