Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.14. 12:35:33

Mihu írta:Ezek vajon tudnak két olyan összefüggő mondatot mondani, amiben nincs benne a bíró és/vagy a játékvezető szó?

„Realista vagyok, Welbeck megnyerte ellenem a fejpárbajt a gólnál, de nem volt szöglet. A bírók néha segítenek neked, néha nem. Nem szeretném ezt értékelni – mondta csalódottan Sergio Ramos.

Továbbá ez az álszentség kegyetlenül visszataszító...kritizálja a bírót, majd közli hogy nem szeretné ezt értékelni. Akkor hogy is van ez?
Én teljesen megértem, elég idegesítő, amikor jogtalan gólt rúg az ellenfél, főképp, ha épp rólad fejelik. Mondjuk Ramos azt elfelejtette hozzátenni, h a (szokásos) könyöklésénél (szokásosan) elmaradt a piros lap. Nagyon bírom, mint játékos, de undorító stílusa van a pályán. Az álszentségről mondjuk annyit, h Pep ezt 4 évig ugyanígy csinálta a nyilatkozataiban.
JOseppe írta:CR szokásos flegma fejvágásaitól eltekintve, a tegnap meg süvegelte a tisztelt Sallói úr a portugál viselkedését a pályán.
Azt tudni kell róluk (Sallói, Bánki), h orbitális nagy Real és CR fanok, tavaly elcsíptem egy olyan műsort, amiben könnyed 10 percben szidták a Barcát meg Messit, a Digi meg elégedetten hagyta folyni a műsort, holott nem élő adásba való volt a stílusuk.
Cseri írta:Gyakran elhangzó kritika a Barca kapcsán,hogy unalmas az állandó passzolgatás, a tegnapi játék mutatott rá,hogy ezeknek a passzoknak a végrehajtás sem könnyű hiszen,ha emlékeim nem csalnak a passzok pontossága egyik csapat esetén sem érte el a 70%-t.
Ez egy nagyszerű észrevétel. A minap írtam az egyik topikba, h főként azért ilyen sikeres a jelenlegi Barca, mert az alapokat (az általad említett passzokat pl) technikailag tökéletesen, pontosan, gyorsan és begyakoroltan csinálja, nem szükséges a játékosoknak a fülén pörgetni a labdát. Ezt nem tudja se a Mu, se a Real, azért szórnak el ennyi labdát, mert 5-6-7 játékos képes erre a csapatukból. Aki a meccsenkénti 500 passz, 90% passzpontosság és a sikerességünk között nem érzékeli a brutális összefüggést, az nem látja a fától az erdőt.
Barcaman14 írta:A MU max. 60-70%-on pörgött....
Ezt valaki egyszer elmesélhetné nekem, h mit jelent.

A meccsről: Szerintem kifejezetten élvezetes meccs volt, bár árnyalja a képet, h minden izgulástól mentesen, realos és mus haverjaim között néztem, rajtuk is jól szórakoztam. Mezőnyben lefocizta a Real a MU-t, kicsit meglepő módon, nagy helyzetei mégis utóbbinak voltak. Ha ennyit tud a MU, szerintem az kevés, cseppet sem tartok tőlük, ellenben a sokak által lesajnált Realtól igen, épp ezért szurkolok annak, h essenek ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2013.02.14. 13:08:42-kor.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4092
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.02.14. 10:29:20

Ezek vajon tudnak két olyan összefüggő mondatot mondani, amiben nincs benne a bíró és/vagy a játékvezető szó?

„Realista vagyok, Welbeck megnyerte ellenem a fejpárbajt a gólnál, de nem volt szöglet. A bírók néha segítenek neked, néha nem. Nem szeretném ezt értékelni – mondta csalódottan Sergio Ramos.

Továbbá ez az álszentség kegyetlenül visszataszító...kritizálja a bírót, majd közli hogy nem szeretné ezt értékelni. Akkor hogy is van ez?
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.02.14. 10:28:35

CR szokásos flegma fejvágásaitól eltekintve, a tegnap meg süvegelte a tisztelt Sallói úr a portugál viselkedését a pályán.Az ő megitélése szerint, CR nem feltétlenül beképzelt, csak lehet hogy sokan rosszul itélik meg őt a pályán. :D Majd hozzá tette, hogy a portugál mindig tiszteletben beszélt mindenkiről, a volt edzőitől (utalt itt Ibrára, mint aki nem ezt tette Peppel.) kezdődően az ellenfél játékosain át keresztül.Majd hozzá tette,hogy ő nem provokálta sohasem az ellenfél játékosait mint pl. ahogy ő szerinte (Leo a buszparkolóban.) hanem ő tiszteletben tartott eddig mindenkit. :? Egyébként én a Bánki Dodó szakértelmét jobban csípem.De ettől fügetlenül a MUtól többet vártam volna. :cry: Jones helyett én pl. Andersont jobban elnéztem volna. :wink:
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.02.14. 10:37:07-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.14. 09:41:37

Cseri írta: Gyakran elhangzó kritika a Barca kapcsán,hogy unalmas az állandó passzolgatás, a tegnapi játék mutatott rá,hogy ezeknek a passzoknak a végrehajtás sem könnyű hiszen,ha emlékeim nem csalnak a passzok pontossága egyik csapat esetén sem érte el a 70%-t.
Bizony ez engem is meglepett. A MU esetében még elfogadható ez az érték, de a Real-tól nagyon szokatlan a 65%-os passzpontosság. Ilyen mutatóval nálunk max Messi vagy Pedro hozza le a mecset, de hogy egy spanyol élcsapat átlaga ennyire gyenge legyen, az meglepő. Ilyen passzpontosság mellett nehéz is felépíteni normálisan a támadásokat. Ráadásul a passzok mennyisége sem volt sokkal több, mint a MU-nál, tehát még csak különösebben meg sem mozgatták a betömörülő védelmet. Érezhetően többnyire első szándékból támadták a kaput, ehhez viszont a MU védelme jobban hozzá van szokva a PL-ben.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.14. 09:03:18

Izgalmas, igazi feszült hangulatú BL rangadó volt, de koránt sem volt ez annyira jó meccs. Egyik csapat sem játszott jól. A MU-nak voltak ziccerei, de mezőnyben nagyon keveset mutattak, vagy akartak mutatni, mert helyenként a küzdőszellem sem volt az igazi náluk. De Gea-nak sokat köszönhetnek! Fergusontól pedig nagy húzás volt, hogy Welbeck-et kezdőbe jelölte.
A Real pedig ugyan fölényben volt , de nem voltak túl meggyőzőek.

A MU max. 60-70%-on pörgött, de így is elért egy viszonylag jó eredményt. Idegenbeli gól megvan, vereség elkerülve. Az Old Traffordon egy teljesen más meccsre számítok, Mu fölénnyel és továbbjutással.

A másik meccset nem láttam, de az nso elemzését olvasva élvezetesebb volt, a Sahtar kontrázott és összességében a Dortmund uralta a meccset, bár a védelem megint bizonytalan volt. :roll: Jó ez a 2-2, otthon tovább kell jutni!

Ma EL, a Spurs-Lyon és Leverkusen-Benfica meccset érdemes lesz megnézni szerintem.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.14. 08:29:16

Hát szerintem az alábbi idézet 1 Madridista embertől mindent elmond:
Cslódtam. Egy emberben. Mit mondanátok ti minden a kieséses szakaszban, hazai pályán, egy angol csapat ellen az oltozoben? /Mármint ez lenne az a híres taktika, ami végett a meccs elotti sajtótájékoztatón kioktatom az újságírókat, majd húzok egy teljesen váratlant - felkuldom a szokványos kezdocsapatot/. Ne engedjétek oket szoglethez, ne kapjunk gólt. Erre egy félido alatt rúgnak 8 szogletet meg egy gólt... Aztán jonnékek a special one otleteim, ami csak nekem jut eszembe /azért vagyok Special One/: hogy ugye forgassuk a 2 hónapok óta impotens csatárunkat! Meg ha már levettem Di Mariat és Ozil kikerul a szélre, kit teszek be kozépre? Nem, nem egy kreatív játékost /Kaká nagyot játszott a hétvégén/, hanem két kedvencem - Modricot és Pepét! Hát 1:1-nél, hazai pályán, ezek igazán special one otletek, senkonek nem jutna eszébe! Madridban edzo még soha nem kapott ennyi hatalmat. És kiket hozott egy talicska pénzért? Coentraot, Carvalhot, Essient meg Modricot... Csalódtam. Mounak tényleg újra Angliában a helye. HALA MADRID!
Azt hiszem tényleg napról napra csökken a népszerűsége...
Amúgy teljesen 1gyetértek ezzel a szurkolóval, Kaká tényleg jól pörgött, és a lehetőséget is megérdemelte volna...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2013.02.14. 07:49:01

A tegnapi Real-Mu meccs számomra is csalódást jelentett,elsősorban az angolok játéka miatt,a 3 egymást követő pontos passzok számát kis túlzással egy kezemen megtudnám számolni.Az is igaz,hogy a real nyomott és javarészt kezében tartotta a meccset,de ne felejtsük el Ők voltak otthon, a manchester amiért jött elérte, nem kaptak ki ráadásul idegenben gólt szereztek,meglepne,ha hazai pályán is így játszanának. Gyakran elhangzó kritika a Barca kapcsán,hogy unalmas az állandó passzolgatás, a tegnapi játék mutatott rá,hogy ezeknek a passzoknak a végrehajtás sem könnyű hiszen,ha emlékeim nem csalnak a passzok pontossága egyik csapat esetén sem érte el a 70%-t. Bízom benne,hogy a visszavágó jobb játékot fog hozni és a mu pontosabb lesz a befejezéseknél.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
argyelan
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2011.09.08. 14:24:05

2013.02.13. 23:46:18

jobban jártam volna a sahtar-dortmund meccsel, mert ez kínszenvedés volt.
ez védekezés volt, amihez a real nem igen tudott hozzászokni a cirkuszban ahol bohócok az ellenfelek. :wink:
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.02.13. 23:27:45

A meccs alapjában véve izgalmas volt, ennek ellenére a szinvonalával nem voltam megelégedve. A Real akart inkább, de nagyon kevés volt az ötlet a játékukban, a MU pedig - bár tudatosabbnak tűntek taktikailag - komoly technikai hiányosságokkal küzdött. Alapvető labdakezelési hibákat vétettek olyan momentumokban, amikor veszélyes akciót vezethettek volna, de sokszor még a saját térfelükön is életveszélyes cselezgetésekbe, passzolgatásokba bonyolódtak, amiből rendszerint labdavesztés lett. Kicsit olyan érzésem volt, mintha a 2008-as Barca-MU kínszenvedős BL-elődöntőt néztem volna. Mindenesetre ha ennyi a legtöbb ebben a két csapatban, akkor már a következő kör is necces lehet a most továbbjutónak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.13. 23:13:57

ferninho írta:a szögletről itt a végén:
1.
lehet a félidőben rászóltak a sporira, hogy a United gól előtt nem is volt szöglet azt visszaadta
2.
92:33nál ment ki a labda és 27 sec alatt nem bírták elvégezni, aztán meg ott pampognak. tény, nem ez a megszokás, de volt rá idejük bőven.

a meccsről meg csalódtam egy picit a Manchesterben, tudnak ennél többet is, remélem a köv. meccsen már nem ezt művelik le és mutatnak is valamit, bármilyen furán is hangzik ez :P
Itt csak annyi a gond,hogy megítélte a szögletet. Ha kimegy a labda,és azt mondja elég volt, lefújja,nincs semmi,de itt megítélte, aztán nem engedte elvégezni. egy tizenegyes előtt áll 2 percet a játék, mégse fújja vissza.

Amúgy ez a mu nagy csalódás,bár mondhatni ezért jöttek, de ha nem lépnek, úgy pottyannak ki a bl-ből mint annak a rendje. Rooney momentum nélkül, a top1-es van Persie mindent kihagyott,még azt is, amit talán Sánchez is megoldana.
Hiába volt jobb végig a real, a nagy helyzeteket a mu hagyta ki. (Welbeck, Persie 2x)
Azt nem értettem, hogy a real miért a levegőben akarja megverni a mu-t? ha a földön tartották volna 3 passz erejéig a labdát, az angolok úgy futottak volna egymásnak, ahogy kell, fogalmuk nem lett volna, ehelyett a real erőltette az íveléseket. érthetetlen.

A real meg idegenben is fog találni egy gólt, szóval ez az eredmény a mu-nak se jó. Mindenesetre, az kiderült, hogy a realt át lehetne importálni a premier league-be,oda valók, nyomatják azt a stílusú focit. jobban jártam volna a sahtar-dortmund meccsel, mert ez kínszenvedés volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.02.13. 22:52:03

a szögletről itt a végén:
1.
lehet a félidőben rászóltak a sporira, hogy a United gól előtt nem is volt szöglet azt visszaadta
2.
92:33nál ment ki a labda és 27 sec alatt nem bírták elvégezni, aztán meg ott pampognak. tény, nem ez a megszokás, de volt rá idejük bőven.

a meccsről meg csalódtam egy picit a Manchesterben, tudnak ennél többet is, remélem a köv. meccsen már nem ezt művelik le és mutatnak is valamit, bármilyen furán is hangzik ez :P
madridista
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.02.13. 22:47:36

Én is a Dortmund-Bayern kettőst érzem még erősnek, de azért a Real-MU páros is megnehezítené a dolgunkat. Idén ugye 4 meccsből 1 győzelem, 2 döntetlen és 1 vereség a Real ellen, az MU-nak meg idén jól kijön a lépés (lásd mai meccs), plusz azért vannak ott olyan egyéniségek, akik a semmiből is képesek gólt lőni. A Barca az esélyes mindkettő ellen, de azért nem mérföldekkel. Bármelyik esik ki, az teljesen jó :)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.13. 22:45:33

Jelenleg a Dortmund-Bayern kettőst veszélyesebbnek gondolom. Aztán meglátjuk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.02.13. 22:45:23

azt jólmegoldották, hogy a kontráikat ki iktatták csakhogy túl nagy árat fizettek (fizethettek volna pontosabban) de hogy ennyire átengedjék nekik az egész pályát.... hát ez bizony szánalmasnak tűnt még akkor is ha végül megúszták döntetlennel. az viszont teljesen reális (ezt a meccset látva) hogy a Madrid akár otthon is megfoghatja őket! ha ki támadnak rá fáznak a kontrák miatt. semmi sem dőlt el.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.02.13. 22:44:23

Rivaldo11 írta:Mocskos csaló. Előszőr elfelejt a Welbeck elleni szabálytalanságért pirosat adni, most meg szögletnél lefújja...ehhez pofa kell.
Mindegy. Ebből a párból nem ellenfél egyik sem, ha hozzuk amit tudunk.
Azért én ezzel nem értek egyet, szerintem pont ez a két ellenfél lenne a legkeményebb a egész mezőnyből :D
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2013.02.13. 22:42:59

Wow, tényleg egy szöglet miatt vagytok felháborodva? :D Letelt a hosszabítás, plusz ők se nagyon siettek elvégezni. Nem megszokott az igaz, de azért nem egy tizenegyes volt, vagy 100%-os ziccerben kilépő les elnézése :)

Érdekes meccs volt amúgy szerintem, lehetett volna könnyen 3-1 is, fura mert a Barcelonának szoktak ilyen meccsei lenni, amikor kihagynak mindent, aztán jön a meglepetés a végén. Amúgy ez nagyon jó eredmény az MU-nak, otthon biztos, hogy jobbak lesznek, a gyengébb játék ellenére otthon inkább ők nyernek. Főleg ha még akkor is Diego Lopes véd (nem tudom Casillas meddig sérült), őt elég bizonytalannak éreztem.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.13. 22:39:43

Így lefújni egy meccset elég nagy genyaság.
A MU kontrákra állt be. Kibekkelték. Remekül védekeztek, a RM-nak iazán nagy ziccere csak egy volt a 2. félidőben, a De Gea lábbal védése. A többi távoli lövések voltak, több-kecesebb sikerrel, amiket De Gea tudott védeni.
Tisztább ziccerei a MU-nak voltak, amit- sajnos - nem tudtak kihasználni. Van Persie hogy ott hogy tudta ilyen szerencsétlenül eltalálni a labdát....
AS jutott róla egyből az eszembe..
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.02.13. 22:39:39

Ilyet se igen látni,h a hosszabbítás LETELTE ELŐTT ítéli meg a szögletet ugye, és azt nem engedi elvégezni már...ilyenkor engedni szokták, és ahogy nem lesz belőle semmi, lefújják, vagy ha lesz,utána :D

mind1, még talán így is örülhet a M.U. az x-nek, bár RvP azt a 100%os ziccert belőhette volna. meg a csodagyerek Varane-t akár utolsó emberként ki is állíthatták volna (bár talán nem egyértelmű,h utolsó ember volt,de a szabálytalanság az)

ettől függetlenül izgalmas visszavágó lesz, otthon magasabb fordulatszámon fog pörögni a United,az biztos.

GO M.U.!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.13. 22:38:14

Mocskos csaló. Előszőr elfelejt a Welbeck elleni szabálytalanságért pirosat adni, most meg szögletnél lefújja...ehhez pofa kell.
Mindegy. Ebből a párból nem ellenfél egyik sem, ha hozzuk amit tudunk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.02.13. 22:38:14

Ezzel gyakorlatilag elvett egy gólszerzési esélyt a MU-tól...
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.02.13. 22:37:19

Ez mekkora trééé :lol: Nem engedi elvégezni a szögletet, pedig még le se telt éppen a hosszabbítás. :lol:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
FCB-Mate-FCB
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2011.01.23. 19:03:22
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.13. 22:36:18

Ezt a patkány bírót!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.02.13. 22:31:49

és még minket neveznek színésznek , Romos két remek alakítással színészkedett ki 2 sárgát
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.02.13. 22:26:00

Az öregasszony a lelátón meglátta hogy jön Pepe azt' sírva fakadt. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.13. 22:12:53

közben a szatyor donyeck megszerezte a vezetést, egy gyönyörő góllal.. hummels meg a haverja a kanyarban sem voltak... :roll:

szerk: odaát de gea oriasit jatszik, gyakorlatilag ő tartja életben a mu-t...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2013.02.13. 22:26:36-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése