Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.20. 09:10:50

Kiváncsi vagyok mi lesz a vége. Remélem nem az lesz a forgatókönyv mint mindig hogy a City a Real ellen elfelejt focizni és lemossák a pályáról őket, mert akkor a Realnak egyértelmű az újabb BL trófea. Mert a másik ágon bármelyiket megveri az fix.
Csak is Puyol
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.20. 07:23:30

jarvis írta:
2023.04.19. 22:51:42
Bayern miért van ennyire kiakadva a bíróra, semmi olyat nem csinál/ítélt, ami ne lenne jogos vagy korrekt.
jól mondod, a bíró jogos dolgokat csinált. Igaz, hogy az ellenük fújt 11-esre is. Épp csak megborotválta a kezét a labda a védőnek, semmi akaratbeli mozgás a labda felé, a labda semmilyen irányt nem változtatott. Gratulálok a szabályoknak. Most, hogy van VAR, simán be lehet lassítani vizsgálni egy-egy esetet. Igaz minek, ha teljesen mindegy hogy ér kézhez a labda mindenképp szabálytalan.
Megjegyzem a City elleni kezezés is necces volt ebből a szempontból. Már igazságosság szempontjából.
Hosszú és parttalan vita volna a kezezés téma megnyitását, de kabaré, amit így ez előidézhet egy meccsen, és itt meg is történt.
Ettől függetlenül a City egyértelműen hozta a két meccset, jobbak voltak.
Szeretném azt mondani, hogy ez az RM ellen is így lesz, de szinte biztos vagyok benne, hogy ott 50-50 paritás lesz.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.20. 05:08:08

Nagyon örülök Milánó szebbik(Milan) felének,kellenek ők az európai elitbe,hiányoztak már onnan, remélem döntöznek is. Másik oldalról is a tradicionális csapatnak drukkolnék,ha az nem a Margit lenne :) Pep miatt menjen tovább a cici.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.20. 01:55:01

Ezt már csak a City bukhatja el.....de nem bukják el, kizárt.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.20. 00:34:10

pep idén megcsinálja, madrid nem mákolhatja megint be.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 23:49:53

Mondjuk egy Rüdiger-Alaba-Militao sort lenyomtak párszor az 50 kilós embereink elég durván. Nem hiszem, hogy ezen múlik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.04.19. 23:36:12

Elnézve a ket csapat védőit , elképzeltem h rajuk eresztenenk az 50 kg os am de életveszélyes dribbling tamadosorunkat Raphinhat Torrest Fatit Dembelet ( mondjuk ő legalabb el tud futni előlük …. micsoda kabaré lenne :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 22:52:23

A Citynél sokmindenen javított, hogy 1-2 hónapja megérkezett az AV-i klasszis Grealish. Így már 3-4 tarthatatlan támadóval rohangálnak elöl, és ilyen befejezővel szerintem már nagyon nagy esélyesek lesznek a RM ellen, mentális erő ide vagy oda. Náluk is van egy szint, amit ha megugrik az ellen, akkor fejjel és rutinnal már nem fogják tudni kezelni. Még nekünk is van ilyen állapotunk, nemhogy a Citynek. Ha azt a szintet odateszik, akkor abból ilyen kivégzés is lehet akár.

Viszont most már biztosan lesz egy milániói döntős. Ha a Madrid mégis bevergődne a döntőbe, ott egy olyan csapatot kéne legyőzniük, akikkel meg fognak szenvedni, mert ott buszozás lesz ellenük, és nem fognak tudni jobbra-balra kontrázgatni. Ezt nem csípik különösebben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.04.19. 22:51:42

Bayern miért van ennyire kiakadva a bíróra, semmi olyat nem csinál/ítélt, ami ne lenne jogos vagy korrekt.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2023.04.19. 22:45:16

ezt bezzeg videózzák =D> :mrgreen:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 22:38:51

davi10 írta:
2023.04.19. 22:34:34

Azért szerintem a Bayern-ben nincs benne, hogy egy 3 gólos hátrányt ledolgozzon, elég takaréklángon ég most a City, emiatt nem temetném őket.
Szerintem ha idén nem tudják kiejteni a Real-t akkor tényleg soha. Eléggé egybevannak, Pep is mintha megtalált volna egy gálakezdőt a folyamatos kombinálás helyett. A Real-nál meg Militao kisárgázta magát, és Alaba is kérdéses az odavágóra.
jaja, igazad van.
csak én könnyelműnek látom sok esetben a cityt még mindig, és elképzelem, ahogy majd eltökölnek helyzeteket, amik megbosszulják magukat.
mint ahogy tavaly is lezárhatták volna a párharcot, meg az odavágón se kellett volna 3 gólt kapni.

de komoly párharc lesz az biztos.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.19. 22:34:34

csababarca írta:
2023.04.19. 21:45:16
Na ez a bajom a cityvel, és ezért nem tudok hinni benne, hogy a realt ki tudják verni.
Pont az ilyen momentumok miatt.
Azért szerintem a Bayern-ben nincs benne, hogy egy 3 gólos hátrányt ledolgozzon, elég takaréklángon ég most a City, emiatt nem temetném őket.
Szerintem ha idén nem tudják kiejteni a Real-t akkor tényleg soha. Eléggé egybevannak, Pep is mintha megtalált volna egy gálakezdőt a folyamatos kombinálás helyett. A Real-nál meg Militao kisárgázta magát, és Alaba is kérdéses az odavágóra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 22:31:28

Azért Upamecanoénál rosszabb védőteljesítményt nem sokan hozhattak eddig le egy oda-visszavágó rendszerű BL duplán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.04.19. 22:23:50

Hát ez a Haaland gyerek egy állat :D

Nem különösebben kedvencem a City de a Bayernt viszont kifejezetten nem szeretem, nem bánom őszintén hogy sok góllal fognak kiesni.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2023.04.19. 22:22:02

Inter ellen nem szokás tizit fújni úgy látszik. Ráadásul vissza se nézi… vicc ez a VAR továbbra is.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 21:53:28

Fújható volt, nem mondom, hogy hiba.

Citynek le kellene higgadnia, mert felesleges sárgalapokat kapnak, feszültek 3-0-ás előnyben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.04.19. 21:47:34

csababarca írta:
2023.04.19. 21:45:16
Elég könnyű síppal befújt tizi volt ez.
Hát nem volt nagyon látványos de szerintem egyértelmű, főleg úgy, hogy először hátra tette a kezét majd könyökkel mégis belenyúlt a lövésbe. Nem változtatott nagy irányt a labda de igazából mindegy is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 21:45:16

Elég könnyű síppal befújt tizi volt ez.

Na ez a bajom a cityvel, és ezért nem tudok hinni benne, hogy a realt ki tudják verni.
Pont az ilyen momentumok miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.04.19. 21:40:52

Szégeny Upamecano jól elintézte a Bayernt :D de még le is szorította a kezét aztán mégsem [-X

Szerk.: de Fortuna is vele van, kap egy pirosat amit visszavonnak les miatt majd kap a City róla egy tizit amit Haaland fölé rug :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.04.19. 21:28:05

Lehet a németek iránti antipatia mondatja velem,de azért megnéztem volna azt a norvég kiugrást nem Stuttgartbol,hanem valami közelebbi kamera nézetből. És esetlegesen egyvonalbeli kamerából


Inter vezet, erik az a városi derbi, parádés
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 21:00:20

bence0330 írta:
2023.04.19. 19:10:49
....
Értelek, de nem értek egyet.
A játékunk minősége sem ér fel az elit klubokhoz, sajnos.
Persze, ha 100%-ot hozunk, mint mondjuk a BM ellen 40 percig, akkor igen. Csak ez ritka mint a fehér holló, még a bajnokságban gyengébb csapatok ellen sem tudjuk ezt a minőséget tendenciaszerűen hozni. Ez baj.

A többi fejtegetés ahogy mondtam, feltételezések garmadája.
Az eredmények önmagukért beszélnek. És sajnos a jó játék sem mindig párosul eredménnyel, ezt is fejtegettem, hogy a mi stílusunkra ez hatványozottan igaz. Ha meg nem adunk 100%ot akkor szinte garantáltan bukó.

Nem állítom, hogy a stílusunkkal nem lehet eredményesnek lenni, viszont a játék minőségével amit mutatunk hosszútávon, szinte biztosan nem, ez kiderült.
Realnak kicsit olyanok vagyunk, mint a BL nekünk. De azért pl ki-ki meccsen a kupában lerendeztek sajnos minket.

Na mindegy, jövőre ennél amit mutatunk több kell, mert abban szerintem egyetértünk, hogy még egy bl csoportkörös kiesés (várhatóan az első kalapból) az már sokaknál nem fog beleférni, szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.04.19. 20:41:01

Csak ket dolog ami fölmerült itt beszélgetésekben
-
1.Xavi nem épít csapatot:

Szerintem a csapat felet kialakitotta 2023 ra ( es nem Pique Lenglet Bellerin Alba Róberto stb kell nézni egyszerre, jezusom csoda h agyonvertek mindenhol),a Hátsó-Középső szekciót +1-2 ….
nyilván ez pont nem az a szekció amitől nyalcsorgatva ülsz le Barca meccset nézni es nem ezzel fogod lebombazni Európát, de Szükségszerű enelkul esélyed sincs a fentire!
Itt meg van a kellő minőség a gond csak annyi h nincs ( támadó ) JHV es Busquets 35 millio éves !
Felállás: 4-2-3-1
Szerintem igy voltunk a legstabilabbak es a legprosszivebbek is egyszerre !
Védekező részleg pipa
Felállás pipa

TS
Kounde - Araujo - Christensen - Balde
————Busquets — De Jong ————

Eddig megvagyunk szerintem!
Viszont ami ezután jön elorefele na az totál homaly !!!

2. Miben miert “jobb” a Real:

Egy tipikus győztes klub annak minden előnyével es terhevel , azon kívül szerintem nem sok mindenben sőt !
De Egy dologban mindenképp , náluk a csapat orra az nagyon meg van komponálva, nálunk a bal oldal luft nekik a legerosebb , a jobbosuk beugros poszt nálunk Dembele/Raphinha val a legerosebb ugyanúgy vannak vének es nagyon fiatalok is
Viszont a Modrich -Valverde - Vinicius - Benzama es tok mindegy Rodrigo vagy Assensio 5-6 os fogat borzasztóan érzi vakon egymást… látszik a goljaikon, a tamado passzjatekonaz egyerintokon , a visszatett labdakon stb … es nyilván egyénileg is top a legtöbb !

Ebben vagy ettől nagyon eredményesek!
( persze nem tudjuk mi van ha náluk is kiesne egyszerre Modrich es Vinicius mondjuk hosszabb időre )

Ehhez képest a Barcanal a Pedri Lewandowski érződik de ha hozza teszem még Ribertot Fatit Torres Gavit Raphinha a kepletbe hat neha ugy érzem mintha aznap az öltözőben találkoztak volna először !
Itt sok dolga van meg Xavinak , nincs osszeszokotsag nincs összhang igy sebesség es pontosság sincs es azert egyéni képességekkel is gondok vannak pár embernél !
Ennyi a különbség :-)

-
A 4-2-3-1 bol 6 megvan profilra, marad 4 hely ebből kezdő szint Pedri Lewandowski Dembele … maradt 1 hely , alapbol bal oldali poszt az senkinek nem jo vagy nem eleg jo …:O
Es jönne a ballábas Messi ?!
-
Kounde - Araujo - Christensen- Balde
————-Busquets —De Jong ————
Messi ————-Pedri——— Dembele
——————Lewandowski—————

- de az igazi kicsi jatekos gyémánt alakzat :-)

————-Pedri———
B Silva——————Gavi
————-Messi———-
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.19. 19:32:00

Persze, hogy sokan a negatív dolgokat emelik ki, hiszen a BL-ben továbbjutásos rendszer dönti el a végjátékot, így nem is az a döntő, kinek hány jó meccse volt a szezonban, hanem az, hogy kinek volt kevesebb rossz meccse. Hiába veri szét egy csapat az ellenfeleit ősszel, ha tavasszal becsúszik néhány rossz meccs, máris rossz szájízzel ér véget számára a szezon. Néhány rossz meccsen, akár egyetlen rossz meccsen is állhat vagy bukhat egy szezon.

A Ligában 29 meccsen 53 gólt szereztünk. Ez nagyon kevés. A mérvadó nemzetközi meccseinken hat meccsen hat gól. Nagyon kevés. Tavaly tavasszal pozitívabban láttam a jövőt, mint most. A szurkolók szerintem nem türelmetlenek. Ha látnák a fejlődést, nem bánnák, ha ennek beérése időbe kerül. Csak nem látható ez a fejlődés. A védelem meg lett erősítve, ez a csapatrész erősödött. A középpálya állóvíz, csatársorunk gyakorlatilag nincs.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.19. 19:24:12

bence0330 írta:
2023.04.19. 19:10:49
A Citytől alighanem nagyon messze vagyunk.
nyaron veluk is 2-2 volt az eredmeny, ha jol emlekszem

persze, felkeszito baratsagos volt, de akkor is, legalabb nem remegtek a labak

edit: https://www.youtube.com/watch?v=Q4j_UAw0TIw kozben utananeztem, 3-3 volt
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 19:10:49

csababarca írta:
2023.04.19. 15:44:05
...
Hát ja, nagy helyzetek, ami a Lewy kategóriának már majdnem ziccer, pár tényleges ziccer, meg egy nyíltan elcsalt büntető Dembélére. Meg összességében úgy játszottuk át a rettegett BM középpályát 1-2 érintésekből kontrákkal, hogy azt sem tudták, hol vannak. Azért ha az első félidő 0-4, akkor sem szólhattak volna semmit a bajorok. De tényleg ők maguk is lenyilatkozták, hogy jobbak voltunk, nekünk kellett volna nyerni.
Ezen kívül kb minden szavaddal egyetértek, én a stílusvitára reagáltam, mert az folyik már 1-2 napja. Ha egyszer egy csapat fölé tudunk nőni, és kialakítunk sok gólszerzási lehetőséget, és mégis vesztünk, akkor nem a stílusunkkal volt a baj, hanem az élességgel. És persze, hogy nem ez számít, a BL 95%-a fejben dől el, ha két legalább polcra hasonló szintű csapat találkozik. És abban mi vagyunk a leggyengébbek talán egész Európában. Ezt sosem vitatom, sőt.
De ennek semmi köze ahhoz, hogy tikitakázunk-e (amúgy szerintem nem, csak tanácstalanul passzolgatunk, ha betomörül az ellen, mert nincs jobb ötlet...), vagy kontrázunk, vagy bármi, ha egyszer a helyzetek megvannak, és mindenki lába reszket, még a szezon amúgy legjobb kapusáé is, mikor nagy meccs van. Messze nem a stílussal van a legnagyobb gond, azt most a teljes csapatot kinyírva kb nem is tudjuk játszani. Azzal van a gond, hogy bárkivel játszunk, bizonyos meccseken akár óriási fölényben is, lehet tudni, hogy úgy sem fogunk nyerni, mert úgyis kihagynánk akár még 3 tizit is, ha ezen múlna a továbbjutás. Ezt kell megoldani, addig nem érdemes szerintem kb semmi mással foglalkozni, mert tökmindegy. Ne kell RM-i magasságokba emelkedni, ez még náluk is kivételes időszak most, de egy átlagos szintre fel kéne érni fejben, anélkül mindegy mit csinálunk. Nem is értettem, hogy mostuk le a pályáról a Madridot egy kupadöntőben. Gondolom ez volt az a régi érás eset, mikor annyival vagyunk már jobbak egy meccsen belül, hogy még bénázva is be tudjuk verni a gólokat.

A MU is nagy falat volt, bár a 180 percet nézve kb egál volt szerintem a meccs (az is a kulcsemberek nélkül), de ezt meg arra reagáltam, hogy "fényévekre vagyunk a topcsapatoktól". A MU-Inter-BM-től sem voltunk fényévekre, az tuti, a világverő Reálnál meg konkrétan mi vagyunk az esélyesek. A Citytől alighanem nagyon messze vagyunk. Vagy egy abszolút csúcson lévő BM-től, esetleg szintén csúcson lévő PSG-től, de ez már nekem kérdéses.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése