Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.27. 06:34:20

Normandia írta:Ez nálad mánia ezt a stadionépítéses megjegyzésedet minden magyarfocival kapcsolatos hozzászólásodba belefűzni?
IGEN!
Ezért a komoly hozzászólásért kár volt "tollat" ragadnod és szétoffolnod a témát, amúgy meg tovább lehet görgetni, ha valami nem tetszik! :roll:

Remélem mostmár kialakul valami stabil kezdő és felállás, mert az EB-n már nincs idő kisérletezni. Ott majd legyen a szigetlakókkal x, szomszédainkat verjük meg és jöhet a népünnepély :D
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.27. 04:14:55

messideco írta:Amúgy nagy +1 neked, igazad van. A romániai és a hollandiai bukta nagyon elrontotta az összképet, úgy nézett ki, hogy a válogatott amit felépített viszonylag sikeresen, az le is épül...
Egy pont kellett volna még a VB potselejtezohoz Egervarival, a Románok itthon a 90.be egyenlítettek 11esből. Azelőtt éveken át nem voltunk ilyen közel akár egy pótselejtezőhöz is...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.03.27. 03:25:07

Amúgy nagy +1 neked, igazad van. A romániai és a hollandiai bukta nagyon elrontotta az összképet, úgy nézett ki, hogy a válogatott amit felépített viszonylag sikeresen, az le is épül...
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.26. 22:12:10

mahitoo írta:Én sem értem a nyafogókat. Attól, hogy kint vagyunk az EB-n, mit vártatok? Megnyerjük? A horvátokat egy ötössel zavarjuk haza? Pár hónap alatt nem lesz 22 világklasszis játékosunk, a játékunk nem lesz olyan, mint a Barcáé. Kijutottunk, abból kell főzni, amink jelenleg van, és ahhoz képest a mai bőven elfogadható volt. Ha nem leszünk pofozógépek, és a játékosok hasonló akarással, mentalitással fognak játszani, mint ma, én már elégedett leszek. A többi erőn felüli lenne, legyünk realisták.

Nem Gera hibája, hogy abban a szerepben és 90 percet játszik, ahol ma. Én bírom Nagyot, remek focista lehet, de ma Elekkel előrébb voltunk.
Pontosan, és ez nem Pintért igazolja. Dárdaival kezdődött a változás, mentalitásban és szervezettségben jelentősen fejlődtünk a korábbiakhoz képes, és ezt hozta az eredményeket, és hozhat néhány pontot akár az EB-n is.

A játékosok egyéni képességei sok esetben azért hagynak kívánnivalót, vannak amatőr hibák, de tudtuk eddig is, hogy nem világklasszisok vannak a keretben. Ez a csapat ennyit tud, több nem nagyon van benne jelenleg, de én bizom benne, hogy ezzel a játékkal is lesz keresnivalónk az EB-n. A megkezdett út jó, csak folytatni kell, és ha sikerülne jobb képességű játékosokat kinevelni, akkor a játékunk is jobb, és látványosabb lehet a jövőben.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.03.26. 21:34:17

Én sem értem a nyafogókat. Attól, hogy kint vagyunk az EB-n, mit vártatok? Megnyerjük? A horvátokat egy ötössel zavarjuk haza? Pár hónap alatt nem lesz 22 világklasszis játékosunk, a játékunk nem lesz olyan, mint a Barcáé. Kijutottunk, abból kell főzni, amink jelenleg van, és ahhoz képest a mai bőven elfogadható volt. Ha nem leszünk pofozógépek, és a játékosok hasonló akarással, mentalitással fognak játszani, mint ma, én már elégedett leszek. A többi erőn felüli lenne, legyünk realisták.

Nem Gera hibája, hogy abban a szerepben és 90 percet játszik, ahol ma. Én bírom Nagyot, remek focista lehet, de ma Elekkel előrébb voltunk.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.03.26. 21:23:14

Egy ilyen erős horvát csapat ellen ennél többet nem nagyon várhatunk. Ha tudjuk hozni ezt a játékot az EB-n is akkor akár még pontot/okat is szerezhetünk. Csak így tovább =D> .

Óriási szerencsénk van , hogy Rakitic lesérült mert amit néha leműveltek azt rossz volt nézni. Szegény Mandzukicnak majdnem eltörték a lábát :D
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2016.03.26. 21:18:14

A kedvenc jelenetem az volt, mikor a világlegjobbközéppályását úgy lezavarták a srácok az oldalvonal mellé, hogy egy taccsra kipasszolt labdára futotta... :mrgreen:

Nem látok olyan nagy gondokat, mint a legtöbben, ez a meccs nekünk ugyanúgy edzőmeccs volt, mint nekik, a gyakorlásról szólt. Kicsit szoktuk az iramot, meg azt is, hogy milyen, mikor játszós csapat van a túloldalt.

Két ellentétes félidő, az első nagyon gyatra, a második kifejezetten jó, a statisztikák, a mutatott játék és a helyzetek alapján is igazságos az X egy olyan válogatott ellen, aminek a szintjére még barátságos meccseken sem pályáztunk évek óta... Több lelkesedést uraim. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.26. 20:52:34

Másodikat talán megnézném újra, az elsőt ha kényszerítenek se.

De jó volt az újabb beszólás, értelmes volt.
Ja, nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.26. 20:40:19

csababarca írta:Az Elek-Gera páros elképesztően lassú, megyei szint kb se, ketten nem lehetnek egyszerre a pályán, de inkább egyik se. Gerának egy utolsó 20-30 perc illene, de hát a neve...
Mást nem tudtam leszűrni a meccsből amit meg kellene említenem.
Talán nézd meg.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.26. 20:36:47

Az Elek-Gera páros elképesztően lassú, megyei szint kb se, ketten nem lehetnek egyszerre a pályán, de inkább egyik se. Gerának egy utolsó 20-30 perc illene, de hát a neve...
Mást nem tudtam leszűrni a meccsből amit meg kellene említenem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.26. 20:29:35

mahitoo írta:Akkor az a realitás, hogy egész jók vagyunk, és jogosan ikszeltünk a horvátokkal . :D
Teljesen jogosan X-éltünk.Sőt, ha van egy kis ész elől, akkor nyerhettük volna a meccset. A mf az nagyon rendben volt hátúl és középen egyaránt, elől vagyunk még fogalmatlanok és sokszor rossz döntéseket hozunk. Erre rágyurnak még, akkor nem leszünk pofozógépek. Egyébként a horvátokat is megleptük az agresszív presszinggel, látszott rajtuk, hogy nem igazán tudnak ezzel mit kezdeni. Grat a fiúknak, csak így tovább!!!
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 20:07:28

Szomszédainktól nem kaptunk ki mostanában (románok két iksz, most horvát iksz), osztrákok ellen biztosan van egy pontunk. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2016.03.26. 20:01:42

Ez így egyáltalán nem volt rossz. A látottak alpján szerintem bőven előrelépett a csapat az elmúlt évekhez képest. A középpálya meg a védelem egyértelműen feljavult, ennyi labdaszerzést biztos hogy rég nem láttam magyar válogatott meccsen. Egyedül a támadással nem tudnak mit kezdeni még a fiúk, Szalai pl. botrányos volt. Pozitívum mindkét szélső védőnk, meg Dzsudzsi is Gera is elég jól nyomták szerintem.
Kleinheslernek meg elképesztő tüdeje van, neki nagyon kellenek majd a játékpercek nyárig a werderben, mert látszik hogy van benne tehetség, csak sokat hibázik még.
Nem váltották meg a világot a fiúk, de egy 1-1 a horvátok ellen egyáltalán nem rossz eredmény, ráadásul a második félidőben látottak azért adnak okot bizakodásra.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 19:57:25

Én úgy láttam változott, mert Németh nagyon szélen volt és visszább játszott az elsőben. Maradt a 4-5-1 , de Niko közelebb volt a kapuhoz és inkább volt ez 4-3-3.

Szívben sokadjára bizonyítják, a fiúk hogy rendben vannak. Persze talán az is benne volt, hogy a horvátok visszább vettek nem akartak lesérülni, de a második párharcokban, futásban, lehetőségekben nagyon rendben volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.03.26. 19:55:33

Akkor az a realitás, hogy egész jók vagyunk, és jogosan ikszeltünk a horvátokkal . :D
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.26. 19:49:33

Na, a 2. félidő egész értékelhető, a lelkesedéssel nincs baj :) A félidei csereberénél a felállásunk is változott, vagy csak posztra érkeztek az emberek?
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 19:34:56

Nero. írta:Nem azt mondom, hogy ne nézzétek meg, félszemmel én is nézem, de az eredmény meg a mutatott játék nem meglepetés, mert ez a realitás. Ezek a játékosok erre a teljesítményre képesek, és igen, van akinek egy labdaatvetel is nehézséget okoz.
A maximumot próbálják magukból kiadni ez dicséretes. Második félidő meg jobban sikerül mint az első.
Persze benne lehet az is, hogy a horvátok nem erőltetik. Elején is megnézték mit tudunk, ritmust váltottak jöttek a lehetőségek, gól. De mi is léptünk, úgyhogy ez így rendben van.

Na ez igen, mekkora szabi volt, sokat melóztunk érte. Szép volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.26. 19:30:42

Nem azt mondom, hogy ne nézzétek meg, félszemmel én is nézem, de az eredmény meg a mutatott játék nem meglepetés, mert ez a realitás. Ezek a játékosok erre a teljesítményre képesek, és igen, van akinek egy labdaatvetel is nehézséget okoz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 19:27:10

Másodikban sokkal keményebbek vagyunk, lehetőségek is megvoltak. Szerencsére nem az jött be, hogy majd a horvátok még váltanak egyet, mi váltottunk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.03.26. 19:18:28

Nem értem mi a problémátok, egy sokkal erősebb csapat ellen játszunk, és ha nem is vagyunk jók, azért ez nem egy botrányos teljesítmény. A második félidőben meg kifejezetten jók vagyunk.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.26. 18:55:38

Nero. írta:Amikor leültetek a TV elé mit gondoltatok, hogy az elmúlt hónapok alatt mindenki megtanult focizni a klubjában?
Azért még nézhetjük, ugye? :)

Labdaátvétel azért szerintem elvárható már ezen a szinten, de ezek szerint nem. Sajnos marad a küzdés.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.26. 18:55:31

Tudomásul kell venni, hogy az aranylábúink annyit tudnak, mint a lelkes amatőrök.
Csak EB-n jöjjön ki jobban a lépés a megfelelő meccsen és ne legyünk közröhej tárgya [-o<
Szerk.: épp ráérek, evidens, hogy nézem a nemzeti csapatunk mérkőzését! Nyugodjál meg, nem okozott meglepetést, csak a szokásos idegbajt okozzák :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2016.03.26. 18:59:55-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.26. 18:54:39

Nero. írta:Amikor leültetek a TV elé mit gondoltatok, hogy az elmúlt hónapok alatt mindenki megtanult focizni a klubjában?
én azt gondolotam h unalmas az mkb és mivel lusta voltam felkelni, így átkapcsoltam a focira :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2016.03.26. 19:02:32-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.26. 18:52:53

Amikor leültetek a TV elé mit gondoltatok, hogy az elmúlt hónapok alatt mindenki megtanult focizni a klubjában?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 18:35:09

Perisic-csel nem bírunk, a gólnál Dzsudzsák nagyon nem jött vissza....Onnantól meg elcsúsztunk és még simán át is rúgták.

Bosszantó, mert lennének jó labdakihozatalok, jó mozgások vannak, de tényleg sok technikai hiba van.
Horvát Jhv-n lehetne keresnivalónk, ő sokat hibázik.

Jó hogy átküldték Dzsudzsákot, Perisic nagyon és azon az oldalt jobban tud talán érvényesülni.

Durva látni, hogy akkor váltanak ritmust, amikor akarnak és akkor nagy a baj. Viszont totál egyoldalasok. Kíváncsi vagyok hogy a második félidőre ez fordul-e esetleg egy két cserével vagy anélkül és eddig csak altattak. Nekünk meg pontosabban kéne játszani.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése