Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.18. 12:03:49

Normandia írta:
kz86 írta: Szerintem nem a klubhűség miatt maradt, hanem azért, mert akkoriban max a Barca lett volna neki előrelépés. Lehet, hogy elfogult vagyok, de én úgy látom, hogy Ronaldonak kizárólag az egyéni elismerés fontos és szarik a csapatra. Az elmúlt években ezt többször is bebizonyított a folyamatos hisztijeivel, amikor nem passzolnak neki vagy egy csapattársa belövi előle a gólt, mert jobb helyzetben van, vagy a fenyegetőzéseivel, hogy nem érzi jól magát a csapatnál, mert a Madrid nem tolja eléggé a szekerét az aranylabda-szavazások előtt, stb... Max a rekordjai emelik klub-legendává, nem a hozzáállása.
Ezzel meg nagyon egyetértek. Persze ettől még ezt a korszakot róla fogják elnevezni, mert rekordjai a klub címei róla szólnak, de hol van ő egy Raul-hoz képest hozzáállásban.
Sok igazság van benne, de hozzá kell tenni, hogy ez a játékosok kb. 99 százalékára igaz vmilyen mértékben, a maradék 1 százalék, akinek fontosabb a klubhűség a saját karrierjénél is. Szóval ezt nem vetném a portugál szemére.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.12.18. 08:40:30

Normandia írta:
kz86 írta: Szerintem nem a klubhűség miatt maradt, hanem azért, mert akkoriban max a Barca lett volna neki előrelépés. Lehet, hogy elfogult vagyok, de én úgy látom, hogy Ronaldonak kizárólag az egyéni elismerés fontos és szarik a csapatra. Az elmúlt években ezt többször is bebizonyított a folyamatos hisztijeivel, amikor nem passzolnak neki vagy egy csapattársa belövi előle a gólt, mert jobb helyzetben van, vagy a fenyegetőzéseivel, hogy nem érzi jól magát a csapatnál, mert a Madrid nem tolja eléggé a szekerét az aranylabda-szavazások előtt, stb... Max a rekordjai emelik klub-legendává, nem a hozzáállása.
Ezzel meg nagyon egyetértek. Persze ettől még ezt a korszakot róla fogják elnevezni, mert rekordjai a klub címei róla szólnak, de hol van ő egy Raul-hoz képest hozzáállásban.
lehet, szőrszál-hasogatás, de: annyiban örülhet és örül is a csapata sikereinek amennyiben abból neki (is) haszna származik. aminek valóban nem örül és néha elég látványosan nem, ha másnak van sikere és neki nincs.
ez pedig valljuk be, az emberi természet "bugyrából" jön és legkevésbé CR. specifikus.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.18. 08:27:54

Szerintem meg ezek nagyon eros túlzások. Nem veletlen hogy soha nem mondott meg rosszat rola egyetlen csapattársa, excsapattarsa sem. Amugy meg Raul pont az az ember aki egyszerre volt Madrid angyala es ordoge.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.18. 07:48:44

kz86 írta: Szerintem nem a klubhűség miatt maradt, hanem azért, mert akkoriban max a Barca lett volna neki előrelépés. Lehet, hogy elfogult vagyok, de én úgy látom, hogy Ronaldonak kizárólag az egyéni elismerés fontos és szarik a csapatra. Az elmúlt években ezt többször is bebizonyított a folyamatos hisztijeivel, amikor nem passzolnak neki vagy egy csapattársa belövi előle a gólt, mert jobb helyzetben van, vagy a fenyegetőzéseivel, hogy nem érzi jól magát a csapatnál, mert a Madrid nem tolja eléggé a szekerét az aranylabda-szavazások előtt, stb... Max a rekordjai emelik klub-legendává, nem a hozzáállása.
Ezzel meg nagyon egyetértek. Persze ettől még ezt a korszakot róla fogják elnevezni, mert rekordjai a klub címei róla szólnak, de hol van ő egy Raul-hoz képest hozzáállásban.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2016.12.18. 07:27:54

Veidt_madridista írta:
francisco franco. írta:Ööö nem teljesen értem, ha a meccseken átélt megalázást érted (pl: 5-0) ott, hogy lehetett vezére a csapatának?
Nem konkrétan 1-1 mérkőzésre értem, hanem az egész korszakra. Ez eléggé kisarkított amit írok, de a sok alázás ellenére egyszer sem mondta hogy el akarna menni, hogy a könnyebb utat akarja választani. Odaállt felemelt fejjel a következő mérkőzésen is és ugyanúgy beleadott mindent, sokszor egyedül tartva reményt a csapatban (a Barca elleni meccsekre értem pl ezt). És Madridban érett be igazán, itt lett egyike a korszak két nagy játékosának. Szépen lassan klublegendává nőtte ki magát, és ez nem is elsősorban a sok rekorddal érdemelte ki. Ha majd visszagondolnak rá az emberek, akkor mindenki a Real Madriddal fogja azonosítani. És ez sokat jelent nekem. Pedig távolról sem a kedvencem.
Szerintem nem a klubhűség miatt maradt, hanem azért, mert akkoriban max a Barca lett volna neki előrelépés. Lehet, hogy elfogult vagyok, de én úgy látom, hogy Ronaldonak kizárólag az egyéni elismerés fontos és szarik a csapatra. Az elmúlt években ezt többször is bebizonyított a folyamatos hisztijeivel, amikor nem passzolnak neki vagy egy csapattársa belövi előle a gólt, mert jobb helyzetben van, vagy a fenyegetőzéseivel, hogy nem érzi jól magát a csapatnál, mert a Madrid nem tolja eléggé a szekerét az aranylabda-szavazások előtt, stb... Max a rekordjai emelik klub-legendává, nem a hozzáállása.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.17. 09:22:34

francisco franco. írta:
Veidt_madridista írta:vezére volt a csapatnak egy olyan érában ahol jópár megalázást kellett elviselnie a csapatnak és a szurkolóknak
Ööö nem teljesen értem, ha a meccseken átélt megalázást érted (pl: 5-0) ott, hogy lehetett vezére a csapatának?
Nem konkrétan 1-1 mérkőzésre értem, hanem az egész korszakra. Ez eléggé kisarkított amit írok, de a sok alázás ellenére egyszer sem mondta hogy el akarna menni, hogy a könnyebb utat akarja választani. Odaállt felemelt fejjel a következő mérkőzésen is és ugyanúgy beleadott mindent, sokszor egyedül tartva reményt a csapatban (a Barca elleni meccsekre értem pl ezt). És Madridban érett be igazán, itt lett egyike a korszak két nagy játékosának. Szépen lassan klublegendává nőtte ki magát, és ez nem is elsősorban a sok rekorddal érdemelte ki. Ha majd visszagondolnak rá az emberek, akkor mindenki a Real Madriddal fogja azonosítani. És ez sokat jelent nekem. Pedig távolról sem a kedvencem.
Kép
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2016.12.17. 08:58:56

Veidt_madridista írta:vezére volt a csapatnak egy olyan érában ahol jópár megalázást kellett elviselnie a csapatnak és a szurkolóknak
Ööö nem teljesen értem, ha a meccseken átélt megalázást érted (pl: 5-0) ott, hogy lehetett vezére a csapatának?
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.16. 23:53:02

Nero. írta:Viszont láthatták játszani a brazil Ronaldot vagy Zidanet. Ezt az irdatlan nagy marketinget és hisztériát leszámítva CR körül szerintem nem ennyire egyértelmű az első helye, hogy negyvenet verjen egy másik klublegendára.
Mendes mindig azzal jön hogy Ronaldo a MU és a Real valaha volt legjobbja de szerintem ez így nagyon merész.
CR több trófeát nyert itt, nagyságrendekkel több meccse van már most a klub színeiben, ha tényleg marad 2021-ig akkor 500-nál is több lesz neki. Szinte az összes klubrekordot megdöntötte, vezére volt a csapatnak egy olyan érában ahol jópár megalázást kellett elviselnie a csapatnak és a szurkolóknak. Erre a korszakra úgy fog visszaemlékezni a legtöbb ember mint amikor itt volt CR. Ez a kifütyülés meg...R9-t, Zidanet ugyanúgy fütyülték és bizony neki kis voltak gyenge meccseik bőven. A klublegenda státusz egyébként sem arról szól hogy ki milyen jó játékos volt. R9 például 3x jobb volt mint Raúl, de nem kérdés hogy ki volt a nagyobb madridi. Egyébként számomra a top5 (nem sorrendben) az Raúl, Casillas, CR, Gento és di Stefano.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.16. 21:35:12

Nero. írta:Viszont láthatták játszani a brazil Ronaldot vagy Zidanet. Ezt az irdatlan nagy marketinget és hisztériát leszámítva CR körül szerintem nem ennyire egyértelmű az első helye, hogy negyvenet verjen egy másik klublegendára.
Mendes mindig azzal jön hogy Ronaldo a MU és a Real valaha volt legjobbja de szerintem ez így nagyon merész.
Akik az elmúlt 10 évben kezdték el követni a futballt, ők még ZZ-t és R9-et sem látták, legalábbis nem fénykorukban.

Meg ahogy írod, a marketing, meg a hype, ez a kettő egyre jelentősebb tényező a labdarúgásban. 20 év múlva egy ilyen szavazást szerintem biztos, hogy az aktuális szupersztár fog nyerni. Ha nem is lesz a Realnál akkor R9, ZZ, CR7 kaliberű egyéniség, a média fogja az erre legalkalmasabbat, és még náluk is nagyobbra fújja.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.16. 21:23:58

Viszont láthatták játszani a brazil Ronaldot vagy Zidanet. Ezt az irdatlan nagy marketinget és hisztériát leszámítva CR körül szerintem nem ennyire egyértelmű az első helye, hogy negyvenet verjen egy másik klublegendára.
Mendes mindig azzal jön hogy Ronaldo a MU és a Real valaha volt legjobbja de szerintem ez így nagyon merész.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.16. 21:09:53

Nero. írta:
S.Agüero írta:4 éve ilyenkor 13 ponttal mentünk a Real előtt, amikor Titoval az első 19 bajnoki után 18 győzelemmel és egy döntetlennel álltunk. :shock: :)
Spanyolhonban dontogettuk a rekordokat de Europaban sajnos teljesen sulytalan volt az a csapat.

A Marca szavazoinak 56%a szerint CR minden idok legjobb Real játékosa, mögötte 18%al jött Di Stefano. Ezt igen érdekesnek találom főleg hogy a publikum elég gyakran kifütyüli.
Gondolom a Marca szavazói egy tágabb kör, mint akik kijárna meccsre, köztük rengeteg újmadridistával, akik jó esetben is max csak hallottak Di Stefanoról.

Ez a minden idők legjobbja amúgy is hatalmas baromság. Mintha egy végvári vitézt hasonlítanánk össze egy kommandóssal, hogy melyik a jobb katona. A II. VH előtti játékosok közül pl. nem nagyon maradtak fent nevek a köztudatban, pedig nem hiszem, hogy akkor ne lettek volna kiemelkedő egyéniségek, csak ugye nem volt még ekkora médiafigyelem, hype, nemvolt BL, Aranylabda, meg ilyenek.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.16. 21:00:32

palesz77 írta: A szavazók több mint fele állítom nem is látta Di Stefanot játszani, ezeken a szavazásokon mindig a modern kor csillagai "nyernek". Ha a Sport szavaztatná meg a valaha volt legjobb Barca kezdőt, a keret 80%-a az utóbbi 10 évből kerülne ki állítom, pedig előtte se kutyaütők futkostak a csapatnál..
Jó hát azért Di Stefano nem most játszott. :D Jó lesz az szerintem 90%-nak is amúgy.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.16. 20:55:58

Nero. írta:A Marca szavazoinak 56%a szerint CR minden idok legjobb Real játékosa, mögötte 18%al jött Di Stefano. Ezt igen érdekesnek találom főleg hogy a publikum elég gyakran kifütyüli.
A szavazók több mint fele állítom nem is látta Di Stefanot játszani, ezeken a szavazásokon mindig a modern kor csillagai "nyernek". Ha a Sport szavaztatná meg a valaha volt legjobb Barca kezdőt, a keret 80%-a az utóbbi 10 évből kerülne ki állítom, pedig előtte se kutyaütők futkostak a csapatnál..
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.16. 20:55:17

Nero. írta:
S.Agüero írta:4 éve ilyenkor 13 ponttal mentünk a Real előtt, amikor Titoval az első 19 bajnoki után 18 győzelemmel és egy döntetlennel álltunk. :shock: :)
Spanyolhonban dontogettuk a rekordokat de Europaban sajnos teljesen sulytalan volt az a csapat.

A Marca szavazoinak 56%a szerint CR minden idok legjobb Real játékosa, mögötte 18%al jött Di Stefano. Ezt igen érdekesnek találom főleg hogy a publikum elég gyakran kifütyüli.
Ettől még lassan az összes klubrekord neve az ő neve mellett található.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.16. 20:40:40

S.Agüero írta:4 éve ilyenkor 13 ponttal mentünk a Real előtt, amikor Titoval az első 19 bajnoki után 18 győzelemmel és egy döntetlennel álltunk. :shock: :)
Spanyolhonban dontogettuk a rekordokat de Europaban sajnos teljesen sulytalan volt az a csapat.

A Marca szavazoinak 56%a szerint CR minden idok legjobb Real játékosa, mögötte 18%al jött Di Stefano. Ezt igen érdekesnek találom főleg hogy a publikum elég gyakran kifütyüli.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.12.16. 12:57:08

4 éve ilyenkor 13 ponttal mentünk a Real előtt, amikor Titoval az első 19 bajnoki után 18 győzelemmel és egy döntetlennel álltunk. :shock: :)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.13. 18:07:01

Nem kell vele foglalkozni skacok. Ő ilyen és változni már nem fog. Felesleges ezeken rúgózni meg bosszankodni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.13. 17:32:10

Persze, hogy az egoja szolt belole, mindig az szol, de ebbe szerintem semmi tiszteletlen vagy bicskanyitogato nem volt most. Elnezve az Aranylabda szavazast meg meg sajnos valamilyen szinten igaza is van. Ha egy csapatban jatszananak, es o 20-al tobbet lone, megis gyengebben jatszana, akkor is ot szavaznak meg ebbe a remdszerbe..
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.12.13. 17:01:23

Másik topikban már volt.
Szerintem is a mérhetetlen egója mutatkozott meg ebben a nyilatkozatban. Mások szerint nem..
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.13. 16:47:56

Ronaldo megint alkotott :D

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9983114599" target="_blank

Nem tud kibirni egy nyilatkozatot ugy h ne hangsulyozza h o a legjobb? :d

Legközelebb:
"Ujságíró? : ki a legjobb anyuka a világon?
Ronci: hát persze hogy az enyém, de szerintem én jobb lennék"

:D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.12.12. 11:35:38

Labda üresbe játszása és kijátszása és abból egy jó beadás, ami üresen találja a társat miért ne lehetne kidolgozott helyzet?
Ezt írtam én is, hogy ha üresen áll bent valaki, akkor helyzet, máskülönben szerintem nem.
De a beadásaiknál nem lehet mindig ezt mondani, sőt, azt sem, hogy üresbe játszanák a szélre. Nagyon sokszor csak megtolják a védő mellett és lövik be.
Na mindegy, most ezen fölösleges vitázni. Neked kidolgozott helyzet egy beadás, nekem nem, ennyi. :D

Még azért valami, ha helyzet egy beadás, akkor miért ilyen kevés %-át értékesítik? :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.12.12. 10:43:59

Igazából szerintem perpillanat ők abban többek mint mi, hogy képesek pocsék játékkal is sorozatban elhozni a három pontot.Ez egy bajnokaspiránsnak egy veszettül hasznos képesség.Ez az ami nekünk most nem megy.Nagyon jó lett volna ha meg tudjuk csapni őket szerintem vetítettek volna s lendületből.Most elég sokáig nem lesz olyan meccsük ahol vetélytársra találhatnak.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.12. 09:58:54

S.Agüero írta:Egy beadás nálam sosem lesz kidolgozott helyzet, maximum akkor, hogyha üresen áll bent a támadó... Hogy lehetne valami kidolgozott helyzet, hogyha a támadón ott a védő?

Na mindegy, szerintem elég messze vannak a jó csapatjátéktól, ez vissza fog ütni.
Labda üresbe játszása és kijátszása és abból egy jó beadás, ami üresen találja a társat miért ne lehetne kidolgozott helyzet? Szélre dolgozzák ki, hogy jöjjön a beadás. Vagy ugye Ramos fejese ziccer volt, négy méterről fejelt tök üresen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.12.11. 23:09:47

Egy beadás nálam sosem lesz kidolgozott helyzet, maximum akkor, hogyha üresen áll bent a támadó... Hogy lehetne valami kidolgozott helyzet, hogyha a támadón ott a védő?

Na mindegy, szerintem elég messze vannak a jó csapatjátéktól, ez vissza fog ütni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.11. 20:14:39

Tényleg mókás, hogy valaki felhozza a beadásokat. :D Bevállalta? Igen úgy találta el, miközben egy tökéletes beadás jött, mi az ha nem kijátszás? És megsúgom Vác nyert így bajnokságot sőt az Atletico is a pontrúgások nagymestere volt egy időben. Félre értés ne essék, egyik se nyeri meg idén a bajnokságot. :D De tényleg vicces, ezt a játékot eredményre és gólokra játsszák. Top atletikus embereik vannak, egyik legjobban kontrázó csapat, mire építsenek ha nem az erősségeikre? Ők rúgták a legtöbb gólt, veretlenek. Nincs miről beszélni, egyelőre.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése