Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.18. 14:33:41

babaking írta:hány olyan meccs volt amit 1 kapuralövéssel sikerült lehoznotok?
Olyan azért hál istennek nem sok. :D

Amúgy részben igaz, pont az első Klub VB döntő és az akkori Európai Szuperkupa Döntő is ugyanúgy hosszabbításos meccs volt nálunk is, nem túl fényes játékkal. Voltak ott is hullámvölgyek, a 10/11-es "csodacsapat" is emlékeim szerint eléggé visszaesett tavaszra, mégis a többség a szépre emlékszik inkább csak abból az évből. Vagy pl Eto'o az utolsó szezonjában, tavasszal sorra hagyta ki az ajtó-ablak ziccereket, olyan volt mint Suárez, mégis milyen jó szezonnak tűnik az nála így a távolból, főleg a BL döntős gólja miatt. Bár lehet csak én vagyok így vele.. :D

Arra meg kíváncsi leszek, hogy mikor lesz olyan, hogy egy ilyen ki-ki meccset nem a Real húz be, tényleg már-már hihetetlen, hogy ilyenkor mindig ők jönnek ki jobban. Most gondolok pl a kapufára, 90. perc utáni ajtó-ablak helyzetre.. Nyerhettek volna ugyanúgy a japánok is, nem tettek szerintem sokkal kevesebbet a győzelemért, mégis 4-2 oda. Nagyon érzi ezt a Zidane féle Madrid, kíváncsi leszek meddig lehet ezt így hozni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.18. 14:23:48

Nyilván nem nyertek minden meccset 5-0-ra, de hány szép meccs volt a Barcának, és hány szép meccse volt a Zidane-féle Real Madridnak?

Azért az vicces volt, amikor a bíró előkapja a sárgát, meglátja Ramost akinek már volt sárgája, ezért inkább visszateszi... :lol:
babaking
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2016.12.18. 14:20:50

azért valljuk be az idő sok mindent megszépít... hány olyan meccse volt a top barcának ahol egész meccsen csak ment körbe körbe és körbe körbe a labda minden fajta helyzet nélkül? hány olyan meccs volt amit 1 kapuralövéssel sikerült lehoznotok? Nyilván senkit nem érdekelt mert nyertetek.

Elhihetitek nem fogunk minden meccset behúzni, és jönni fognak a nagyobb győzelmek is. De inkább ez mint a hullámzó játék. Egyébként ha átnéztek a másik oldalra, a fórum egy része ott is látja a problémákat, mert azok azért még vannak itt bőven, erőnléti, taktikai, forma ügyi.
Arról nem is beszélve, hogy állandóan tele van sérülttel a csapat, és még nem volt állandóság, csak szerencsére mély a pad és bárki játszik képes eldönteni a meccset.

Ahogy a csúcs Barca sem nyert minden meccset 5-0 ra ez a Real sem fog. Pláne egy ilyen értelmetlen mikiegér kupán ahova 15 órát kell utazni, és 3 napja a szállodából sem jöttek ki. Ennek ellenére sima lett volna a meccs ha nem lazázzák el.
Madridista.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.18. 14:16:48

Vicc hogy ez a csapat veretlen már miota.. :lol:

Egy vidéki kiscsapat oktatja, és lehet tizi nélkül égtek is volna tovább...
Remélem hamarosan elfogy a mákos rétes, el kéne rabolni Zidane személyi séfjét... :lol:

Idén ennél a csapatnál szvsz jobb volt a Juve, Bayern,Atleti, Barca.

Persze mi rontottuk el ott, hogy kiejtettük magunkat az Atletivel, akik természetesen döntőfóbiások.

Komolyan srácok, elég megnézni a mi menetelésünket, és a Real menetelést..Hozzájuk képest mindent toronymagasan magabiztosan nyertünk, a játékot elnézve.
Most jönnek az eredmények a túloldalon, de nagyon lagymatag játékkal.
Ahogy Laportáék mondták Cruyffal: Nemcsak az számít hogy győzz, hanem az hogy AHOGYAN győzöl.
Avatar
BarcaFan1998
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.12.18. 13:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2016.12.18. 14:10:44

azért megint megsütötte Zidane a mákos rétest... :evil: =D>
Barca333 írta:
Maxi írta:NEm az zavar, hogy emgint nyernek, hanem, ohgy ilyen gyengék és mégis nyernek!!!!
KOMOLYAN MONDOM VILÁGI VICC!!!
Végre más is felismerte ezt! Én sem tudom miben rejlik a szerencsén felül, hogy Zidane óta nyernek mint a gép, de hogy nem a világ legszebb játékával az biztos. Talán mentálisan vannak csúcsra járatva, mert a játékuk az mintha csak annyi lenne, hogy minden meccsen a minimumot hozzák, de tényleg. Ha meg nem vezetnek, kicsit felpörögnek, aztán vissza. Érdekes.
hol vannak a MI győzelmeinkhez képest játékban...
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2016.12.18. 14:06:43

Maxi írta:NEm az zavar, hogy emgint nyernek, hanem, ohgy ilyen gyengék és mégis nyernek!!!!
KOMOLYAN MONDOM VILÁGI VICC!!!
Végre más is felismerte ezt! Én sem tudom miben rejlik a szerencsén felül, hogy Zidane óta nyernek mint a gép, de hogy nem a világ legszebb játékával az biztos. Talán mentálisan vannak csúcsra járatva, mert a játékuk az mintha csak annyi lenne, hogy minden meccsen a minimumot hozzák, de tényleg. Ha meg nem vezetnek, kicsit felpörögnek, aztán vissza. Érdekes.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.18. 14:01:48

D.i.N.h.O írta:"Apró" játéklvezetői segítséggel
Azért ne felejtsd el, hogy egy szabályos gólt meg nem adtak meg.
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2016.12.18. 13:49:23

NEm az zavar, hogy emgint nyernek, hanem, ohgy ilyen gyengék és mégis nyernek!!!!
KOMOLYAN MONDOM VILÁGI VICC!!!
Forca Barca
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.18. 13:45:49

Eléggé gáz, hogy hosszabbítás kellett, többek között, a győzelemhez. Mind1, remélem a tavasz majd hozza a szokásost.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2016.12.18. 13:41:10

"Apró" játéklvezetői segítséggel és Cr extrahiperszuperklasszis teljesítményével csak berántják a kis arany logót ami eddig csak átok volt az adott szezonra..nem sajnálom tőlük. :D
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2016.12.18. 13:33:42

Azért az a Ramosos jelenet amikor a zsebéhez nyúlt a bíró, majd inkább mégsem, azért az kriminális volt.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.12.18. 13:30:16

TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.18. 13:20:46

90. percben 2-2 az állás a Klub VB döntőben, Ramos gólra mehet a fél ház.. :D Nem rossz meccs amúgy, helyzetek mindkét oldalon. Benzema nagyon jól játszik, CR mezőnyben szinte csak ront, de 11-esből azért belőtt egyet. Zidanet viszont nem értem, lehet még mélyebb is a keretük mint nekünk, erre a 80. perc körül cserél először. Lehet a hosszabbításra készül, nem tudom, de ez így elég érdekes, főleg hogy lenne hol változtatni..

CR 1v1-be kegyetlen amúgy mennyire gyenge lett.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.18. 12:03:49

Normandia írta:
kz86 írta: Szerintem nem a klubhűség miatt maradt, hanem azért, mert akkoriban max a Barca lett volna neki előrelépés. Lehet, hogy elfogult vagyok, de én úgy látom, hogy Ronaldonak kizárólag az egyéni elismerés fontos és szarik a csapatra. Az elmúlt években ezt többször is bebizonyított a folyamatos hisztijeivel, amikor nem passzolnak neki vagy egy csapattársa belövi előle a gólt, mert jobb helyzetben van, vagy a fenyegetőzéseivel, hogy nem érzi jól magát a csapatnál, mert a Madrid nem tolja eléggé a szekerét az aranylabda-szavazások előtt, stb... Max a rekordjai emelik klub-legendává, nem a hozzáállása.
Ezzel meg nagyon egyetértek. Persze ettől még ezt a korszakot róla fogják elnevezni, mert rekordjai a klub címei róla szólnak, de hol van ő egy Raul-hoz képest hozzáállásban.
Sok igazság van benne, de hozzá kell tenni, hogy ez a játékosok kb. 99 százalékára igaz vmilyen mértékben, a maradék 1 százalék, akinek fontosabb a klubhűség a saját karrierjénél is. Szóval ezt nem vetném a portugál szemére.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.12.18. 08:40:30

Normandia írta:
kz86 írta: Szerintem nem a klubhűség miatt maradt, hanem azért, mert akkoriban max a Barca lett volna neki előrelépés. Lehet, hogy elfogult vagyok, de én úgy látom, hogy Ronaldonak kizárólag az egyéni elismerés fontos és szarik a csapatra. Az elmúlt években ezt többször is bebizonyított a folyamatos hisztijeivel, amikor nem passzolnak neki vagy egy csapattársa belövi előle a gólt, mert jobb helyzetben van, vagy a fenyegetőzéseivel, hogy nem érzi jól magát a csapatnál, mert a Madrid nem tolja eléggé a szekerét az aranylabda-szavazások előtt, stb... Max a rekordjai emelik klub-legendává, nem a hozzáállása.
Ezzel meg nagyon egyetértek. Persze ettől még ezt a korszakot róla fogják elnevezni, mert rekordjai a klub címei róla szólnak, de hol van ő egy Raul-hoz képest hozzáállásban.
lehet, szőrszál-hasogatás, de: annyiban örülhet és örül is a csapata sikereinek amennyiben abból neki (is) haszna származik. aminek valóban nem örül és néha elég látványosan nem, ha másnak van sikere és neki nincs.
ez pedig valljuk be, az emberi természet "bugyrából" jön és legkevésbé CR. specifikus.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.18. 08:27:54

Szerintem meg ezek nagyon eros túlzások. Nem veletlen hogy soha nem mondott meg rosszat rola egyetlen csapattársa, excsapattarsa sem. Amugy meg Raul pont az az ember aki egyszerre volt Madrid angyala es ordoge.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.18. 07:48:44

kz86 írta: Szerintem nem a klubhűség miatt maradt, hanem azért, mert akkoriban max a Barca lett volna neki előrelépés. Lehet, hogy elfogult vagyok, de én úgy látom, hogy Ronaldonak kizárólag az egyéni elismerés fontos és szarik a csapatra. Az elmúlt években ezt többször is bebizonyított a folyamatos hisztijeivel, amikor nem passzolnak neki vagy egy csapattársa belövi előle a gólt, mert jobb helyzetben van, vagy a fenyegetőzéseivel, hogy nem érzi jól magát a csapatnál, mert a Madrid nem tolja eléggé a szekerét az aranylabda-szavazások előtt, stb... Max a rekordjai emelik klub-legendává, nem a hozzáállása.
Ezzel meg nagyon egyetértek. Persze ettől még ezt a korszakot róla fogják elnevezni, mert rekordjai a klub címei róla szólnak, de hol van ő egy Raul-hoz képest hozzáállásban.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2016.12.18. 07:27:54

Veidt_madridista írta:
francisco franco. írta:Ööö nem teljesen értem, ha a meccseken átélt megalázást érted (pl: 5-0) ott, hogy lehetett vezére a csapatának?
Nem konkrétan 1-1 mérkőzésre értem, hanem az egész korszakra. Ez eléggé kisarkított amit írok, de a sok alázás ellenére egyszer sem mondta hogy el akarna menni, hogy a könnyebb utat akarja választani. Odaállt felemelt fejjel a következő mérkőzésen is és ugyanúgy beleadott mindent, sokszor egyedül tartva reményt a csapatban (a Barca elleni meccsekre értem pl ezt). És Madridban érett be igazán, itt lett egyike a korszak két nagy játékosának. Szépen lassan klublegendává nőtte ki magát, és ez nem is elsősorban a sok rekorddal érdemelte ki. Ha majd visszagondolnak rá az emberek, akkor mindenki a Real Madriddal fogja azonosítani. És ez sokat jelent nekem. Pedig távolról sem a kedvencem.
Szerintem nem a klubhűség miatt maradt, hanem azért, mert akkoriban max a Barca lett volna neki előrelépés. Lehet, hogy elfogult vagyok, de én úgy látom, hogy Ronaldonak kizárólag az egyéni elismerés fontos és szarik a csapatra. Az elmúlt években ezt többször is bebizonyított a folyamatos hisztijeivel, amikor nem passzolnak neki vagy egy csapattársa belövi előle a gólt, mert jobb helyzetben van, vagy a fenyegetőzéseivel, hogy nem érzi jól magát a csapatnál, mert a Madrid nem tolja eléggé a szekerét az aranylabda-szavazások előtt, stb... Max a rekordjai emelik klub-legendává, nem a hozzáállása.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.17. 09:22:34

francisco franco. írta:
Veidt_madridista írta:vezére volt a csapatnak egy olyan érában ahol jópár megalázást kellett elviselnie a csapatnak és a szurkolóknak
Ööö nem teljesen értem, ha a meccseken átélt megalázást érted (pl: 5-0) ott, hogy lehetett vezére a csapatának?
Nem konkrétan 1-1 mérkőzésre értem, hanem az egész korszakra. Ez eléggé kisarkított amit írok, de a sok alázás ellenére egyszer sem mondta hogy el akarna menni, hogy a könnyebb utat akarja választani. Odaállt felemelt fejjel a következő mérkőzésen is és ugyanúgy beleadott mindent, sokszor egyedül tartva reményt a csapatban (a Barca elleni meccsekre értem pl ezt). És Madridban érett be igazán, itt lett egyike a korszak két nagy játékosának. Szépen lassan klublegendává nőtte ki magát, és ez nem is elsősorban a sok rekorddal érdemelte ki. Ha majd visszagondolnak rá az emberek, akkor mindenki a Real Madriddal fogja azonosítani. És ez sokat jelent nekem. Pedig távolról sem a kedvencem.
Kép
francisco franco.
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016.04.15. 11:48:57

2016.12.17. 08:58:56

Veidt_madridista írta:vezére volt a csapatnak egy olyan érában ahol jópár megalázást kellett elviselnie a csapatnak és a szurkolóknak
Ööö nem teljesen értem, ha a meccseken átélt megalázást érted (pl: 5-0) ott, hogy lehetett vezére a csapatának?
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.16. 23:53:02

Nero. írta:Viszont láthatták játszani a brazil Ronaldot vagy Zidanet. Ezt az irdatlan nagy marketinget és hisztériát leszámítva CR körül szerintem nem ennyire egyértelmű az első helye, hogy negyvenet verjen egy másik klublegendára.
Mendes mindig azzal jön hogy Ronaldo a MU és a Real valaha volt legjobbja de szerintem ez így nagyon merész.
CR több trófeát nyert itt, nagyságrendekkel több meccse van már most a klub színeiben, ha tényleg marad 2021-ig akkor 500-nál is több lesz neki. Szinte az összes klubrekordot megdöntötte, vezére volt a csapatnak egy olyan érában ahol jópár megalázást kellett elviselnie a csapatnak és a szurkolóknak. Erre a korszakra úgy fog visszaemlékezni a legtöbb ember mint amikor itt volt CR. Ez a kifütyülés meg...R9-t, Zidanet ugyanúgy fütyülték és bizony neki kis voltak gyenge meccseik bőven. A klublegenda státusz egyébként sem arról szól hogy ki milyen jó játékos volt. R9 például 3x jobb volt mint Raúl, de nem kérdés hogy ki volt a nagyobb madridi. Egyébként számomra a top5 (nem sorrendben) az Raúl, Casillas, CR, Gento és di Stefano.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.16. 21:35:12

Nero. írta:Viszont láthatták játszani a brazil Ronaldot vagy Zidanet. Ezt az irdatlan nagy marketinget és hisztériát leszámítva CR körül szerintem nem ennyire egyértelmű az első helye, hogy negyvenet verjen egy másik klublegendára.
Mendes mindig azzal jön hogy Ronaldo a MU és a Real valaha volt legjobbja de szerintem ez így nagyon merész.
Akik az elmúlt 10 évben kezdték el követni a futballt, ők még ZZ-t és R9-et sem látták, legalábbis nem fénykorukban.

Meg ahogy írod, a marketing, meg a hype, ez a kettő egyre jelentősebb tényező a labdarúgásban. 20 év múlva egy ilyen szavazást szerintem biztos, hogy az aktuális szupersztár fog nyerni. Ha nem is lesz a Realnál akkor R9, ZZ, CR7 kaliberű egyéniség, a média fogja az erre legalkalmasabbat, és még náluk is nagyobbra fújja.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.16. 21:23:58

Viszont láthatták játszani a brazil Ronaldot vagy Zidanet. Ezt az irdatlan nagy marketinget és hisztériát leszámítva CR körül szerintem nem ennyire egyértelmű az első helye, hogy negyvenet verjen egy másik klublegendára.
Mendes mindig azzal jön hogy Ronaldo a MU és a Real valaha volt legjobbja de szerintem ez így nagyon merész.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.16. 21:09:53

Nero. írta:
S.Agüero írta:4 éve ilyenkor 13 ponttal mentünk a Real előtt, amikor Titoval az első 19 bajnoki után 18 győzelemmel és egy döntetlennel álltunk. :shock: :)
Spanyolhonban dontogettuk a rekordokat de Europaban sajnos teljesen sulytalan volt az a csapat.

A Marca szavazoinak 56%a szerint CR minden idok legjobb Real játékosa, mögötte 18%al jött Di Stefano. Ezt igen érdekesnek találom főleg hogy a publikum elég gyakran kifütyüli.
Gondolom a Marca szavazói egy tágabb kör, mint akik kijárna meccsre, köztük rengeteg újmadridistával, akik jó esetben is max csak hallottak Di Stefanoról.

Ez a minden idők legjobbja amúgy is hatalmas baromság. Mintha egy végvári vitézt hasonlítanánk össze egy kommandóssal, hogy melyik a jobb katona. A II. VH előtti játékosok közül pl. nem nagyon maradtak fent nevek a köztudatban, pedig nem hiszem, hogy akkor ne lettek volna kiemelkedő egyéniségek, csak ugye nem volt még ekkora médiafigyelem, hype, nemvolt BL, Aranylabda, meg ilyenek.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.16. 21:00:32

palesz77 írta: A szavazók több mint fele állítom nem is látta Di Stefanot játszani, ezeken a szavazásokon mindig a modern kor csillagai "nyernek". Ha a Sport szavaztatná meg a valaha volt legjobb Barca kezdőt, a keret 80%-a az utóbbi 10 évből kerülne ki állítom, pedig előtte se kutyaütők futkostak a csapatnál..
Jó hát azért Di Stefano nem most játszott. :D Jó lesz az szerintem 90%-nak is amúgy.
Válasz küldése