Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.28. 10:31:32

annyi filmet láttam már életemben, hogy nem hittem, hogy találok még valaha 10 pontos moviet, de tegnap végre volt este egy nyugodt 3.5 órám így megnéztem végre oliver stone JFK - a nyitott dosszié című filmjét.

durva.
3.5 órás, de sztem 2x ha levegőt vettem a film alatt, ajánlom mindenkinek aki még nem látta és nem riad vissza a hosszú játékidőtől, zseniális darab. összeesküvés-hívőknek kötelező.

carrie fisher meg rip, bár csoda h ennyi kokóval meg piával kihúzta 60 éves koráig. már az első SW filmek alatt is durván tolt magába mindent
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.27. 23:19:39

Zsivány Egyes

Én sokat nem írnék, leírtatok már mindent, meg alapból se vagyok nagy filmelemző.. :D

Ser Barristan Selmy megvolt mindenkinek? :D 1 percig figyelni se tudtam a filmre miután megjelent, azon agyaltam, hogy hol láttam az öreget, és hol hallottam a hangját, de nagy nehezen leesett aztán.. :D (Amikor a lázadók tanácskoztak, hogy mitévők legyenek, akkor szerepelt, egy full fehérbe öltözött, idős vezetőféle volt.)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.27. 21:23:43

geridoss írta:Elhunyt Carrie Fisher. :( :cry: :cry:
Ég veled Leia hercegnő!
R.I.P :(

Jó kis nő volt, az egyik legjobb az SW világba de az én szerelmem Padmé volt. :)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3537
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.12.27. 19:26:55

Na Carrie Fisher eggyé vált az erővel... Szegény.Nem érte meg a harmadik részt...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.12.27. 19:26:17

Elhunyt Carrie Fisher. :( :cry: :cry:
Ég veled Leia hercegnő!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.12.26. 10:51:12

Újabb filmes kérdéssel fordulnék hozzátok.

Tegnap megnéztem A lakót Polanski főszereplésében. Hát, mit is mondjak, nem igazán értettem. :mrgreen: De lehet, hogy nem is kell, elég belemagyarázni egykét dolgot. :D

De azért ha van itt valaki, aki látta, és értette is, az elmagyarázhatná, köszi. :D
Nem láttam még amúgy egy filmjét sem, csak a Zongoristát, de ugye az teljesen más műfaj. Na majd ma megnézem az Iszonyat-ot, hátha... :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.26. 00:07:05

visca el barca írta:alien covenant

https://www.youtube.com/watch?v=H0VW6sg50Pk" target="_blank

a prometheus után nem várok tőle túl sokat, de hátha
Nem vagyok túl nagy sci fi rajongó, a régi Alien filmeket se láttam de a Prometheuson jól szórakoztam elég látványos lett. Tuti beülök rá bár így trailer alapján nem sok minden új lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.25. 10:39:07

alien covenant

https://www.youtube.com/watch?v=H0VW6sg50Pk" target="_blank

a prometheus után nem várok tőle túl sokat, de hátha
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.22. 19:00:47

ha már SW és karácsony

https://www.youtube.com/watch?v=Vd79mpzBnJ4" target="_blank

:D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.12.22. 12:03:49

Zsivány Egyes

Na végre még egy téma ahol nem tudok egyetérteni.

Szerintem nem volt jó, mégpedig korábban várható okokból. kíváncsi is voltam hogyan tudják ezt megoldani, és szerintem nem oldották meg.

Nem volt izgalmas. Ha nem is pontosan, de tudtad a film bejelentésekor mi lesz a vége. De inkább spoilerbe megy az a biztos:

Szóval: a karakterek bizonyos fokig érdektelenné váltak azzal hogy tudtuk hogy nem folytatják velük, a céljukat elérik, így egy nyitott kérdés marad hogy hogyan érik el. Itt kellet volna valami nagyot dobniuk, nálam annyira nem működött. Nem tudtam megszeretni őket ennyi idő alatt, így az elvesztésük sem hagyott űrt magam után. Számomra a film legvége döbbentett csak rá hogy igazából nem tetszett.

1. Mert ennyire semmit nem érezni akkor amikor a fő hősök hullanak mint a legyek, az ritka. Legalábbis én teljesen érzelem mentesen tudtam ez végignézni.

2. Amikor jött a meglepetésszereplő a végén, csak arra tudtam gondolni, hogy igen basszus itt el kezdődne egy JÓ film.

3. Forest Whitaker teljesen felesleges. (Valahol az ő halálától kezdtem felülni a székben.)

4. Darth Vader nekem két oldalúbbra sikerült mint másoknak: az érzés " nesze paraszt" ahogy nincs karácsony Kevin nélkül, úgy nincs Star Wars dilm fénykard nélkül... Indokolatlannak éreztem azon túl hogy BADASS de ennyi.

5. A magyar szinkron hazai védőszentje lehetnék imádom ahogyan megvalósítják, de ez töb helyen is botrányos volt. A csajé elmegy, a többi, csak röhejesebbé tette a filmet. Meg kell néznem eredetibe hátha javít az össz megítélésemen.

Pozitívumok is voltak:

1. Badass. Az volt a film hogy valami jót is mondjak, de főleg látványban, a storit azért még mindig pofátlan a legjobb Star Wars filmhez hasonlítani a Birodalomhoz... A botrányos CGI-tól, függetlenül, ami tényleg felháborítóan gagyi volt. Legalábbis CGI Admirális, a film látványa nagyon rendben volt. Hatalmas taps jár a kosztümösöknek.

2. Cassian na ő egy jó karakter volt, egy jó színésszel. Egy rétegelt karakter volt ami ebben az univerzumban elég ritka. (Karakterek tekintetében kellemes gyöngyszemek nekem az új filmek. Kylo és Cassian eddig parádé.
Szóval nem élvezhetetlen. Csak túlhájpoltnak érzem. Mondjuk fura ember vagyok, mert én továbbra is vállvetve kiállok az Ébredő erő és az 1-2-3 mellett. Tehát többségi megítélés szempontjából nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni a véleményemet. Nagy valószínűséggel a többség ezt a vonalat fogja szeretni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6635
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.22. 11:15:46

Zsivány Egyes

Mintha egy teljesen más "cégtől" jött volna, mint a 7. Semmi Disney nyálaskodás, erőltetett humor, helyette sokkal logikusabban felépített történet, érthető, hogy mi miért történik, és a karakterek is, nem egy mesében, hanem tényleg háborúban vannak.
Nekem nagyon bejött, hogy bemutatta a terrort, ami a galaxisban volt. Az 1.-2.-3. részben csomó virágzó bolygó (Naboo, Coruscant), itt meg lepukkant közel-keleti sivatag, munkatáborok, stb. :D

A történetbe abszolút nem lehet belekötni, ahhoz képest, hogy SW film, totál realisztikus. Értem ezt úgy, hogy nem igazán vannak logikai bukfencek

Mint a 7-be, amikor mindenki véletlen találkozik, véletlenül egyből használja az erőt, véletlenül pont ott szakad szét a föld, amikor a főgonosz félholtan fekszik a "hősnő" lába előtt stb.

Vaderből, meg okés, hogy el tudtam volna viselni sokkal többet, Sidiust is belerakhatták volna 1-2 jelenet erejéig, de amit Vader a végén csinált... :O Nincs tökölés, frankón lemészárolja az egész hajót.
A karaktereket is bíztam benne, hogy lesznek elég tökösek kinyírni, és mindegyik halála nagyon ott volt. Pl. Jyn és a srác halála is tök reális, hogy csak ölelkeznek, nem pedig kamu csókolózás meg szeretlek meg minden.
Humorból is épp annyi és olyan van, amennyi kell. K2 fantasztikus :D
Nálam 2 gyengepontja volt a filmnek:
1. Az utolsó kb. 45 perc (nem tudom mennyi, de aki látta a filmet tudja honnantól) tényleg patika, le a kalappal. Ami előtte volt kicsit szerintem sokáig volt elhúzva, nem unalmas, csak kicsit leült az gész. Ez betudható, hogy 1 film volt felépíteni a karaktereket és a sztorit is lezárni, nem egy egész trilógia.
2. Néha olyan érzésem volt, mintha egy tök másik stúdió csinálta volna és csak a SW jogok kb. felére lett volna pénz :D
A régi zenéket nem használták jól (az ázsiai srác meg Vader első jelenetén nagyon sokat dobott volna két erőteljes, eredeti zene.)
Vader ruhája viszont mintha valami olcsó cosplay lett volna, full műanyag, ezt sem értettem, kb. egy telefon lett volna egy rendes ruhát rendelni a forgatásra :D

Szinkronnal néztem végül, alapvetően nem volt nagy gond vele, de Vader és a meglepetésszereplő (akinek igazából 1 mondata volt) hangja nagyon rossz volt.
Aztán eszembe jutott, hogy mindkét szinkronhang elhunyt már, de azért ezeknél sztem jobbat is találhattak volna.

Nagyon sok jelenet nem volt benne a filmben, ami a trailerben benne volt, ezért nagyon kíváncsi lennék az újraforgatás előtti, "túl sötét" verzióra.

Mint nem számozott, különálló SW abszolút megállja a helyét, és a fináléja talán még a 3. rész végét is üti. A társaságunkban volt egy srác, aki még egyik filmet se látta, de mondta, hogy ez nagyon bejött neki, úgyhogy ezt tényleg nem csak a hardcore fanok fogják élvezni, van benne nyilván pár utalgatás, de nem erre épül az egész film.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.19. 17:22:58

blade runner 2 first trailer
https://www.youtube.com/watch?v=GDscTTE-P-k" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.12.19. 01:00:18

Welcome back, Star Wars :!:

Amikor Leia kimondta a végén, hogy "Hope", azért megkönnyeztem.
csababarca írta:

Amit Vaderből mutattak, na ez a Vader amit én mindig hiányoltam, bevallom, nekem az alaptrilógiában se volt félelmetes, de itt ahogy 1 percre elszabadult...tényleg hátborzongató volt...valahogy ilyenekből kéne több.

És ezért kéne egy Vaderes spinoff, a Jeditisztogatásról, mert az lehetne ilyen, elszabadulós, dühöngős cucc. Nem olyan öreges lassú, már már komikus vívás, mint ami az alapban volt.
Szóval az ilyen röhejes Bobafettet a népnek féle agymenések helyett inkább erre kéne a fanoknak ráállnia, hátha megvalósul vmi belőle, élőszereplős verzióban.
Ebben még mindig a Deceived és Darth Malgus viszi a prímet: https://www.youtube.com/watch?v=YdgmH9Vv2-I" target="_blank
Olvassátok el a regényt, Star Wars: The Old Republic, Árulás, igen jó sztori.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.12.17. 21:33:43

Rogue One

Irdatlan nagy csalodás volt nekem a 7, úgy hogy most nem is vártam sokat. Ennek ellenére most kellemesen csalódtam, kifejezetten élveztem és örülök hogy visszahoztak egy csomó régi arcot még ha csak pár mp erejéig is. Volt benne egy két gyerekes jelenet de ezt be tudom annak hogy főleg a 10 év körüli korosztálynak készült.

10/7 Még mindig nem ugrotta meg azt a gátat ami miatt azt mondanám hogy megérte felbolygatni az SW témát. A 8. résznek már nagyon ott kell lennie.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.16. 22:10:29

Szerintem a szinkron is fogyasztható lett, bár én nem is vagyok olyan szigorú velük. Bar azert ooyat en sem brm, ami nehany sorozat vsatornan folyik szinkron cimen. :-D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6635
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.16. 21:42:43

A Szívem szakad meg, de én szerda előtt nem tudom megnézni, csak addig bírjam ki spoilerek nélkül. Mondjuk ebben nem hisze, hogy akkora csavar lenne, de akkoris...
Baromira vártam már, a 7 nekem óriási csalódás volt, amikor elrendelték az újraforgatást, mert "túl sötét" lett, akkor kicsit alábbhagyott az izgalom, de a trailerek meggyőzőek, a "szuprcsapat" casting ellenére is.
A legtöbb kritika az egekig dicsőíti, sőt sok helyen azt olvastam, hogy még a Birodalom Visszavágot is veri.

Szinkronosan terveztem nézni (mert egy lusta állat vagyok olvasni :D ), de lehet inkább felirat lesz belőle...
Egy szó mint száz, nagyon várom, csak nehogy a végén túl magasak legyenek az elvárásaim aztán pofára esés legyen a vége :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.16. 20:23:31

Zsivány lett. Nekem is bejött, bár erről is olvastam nagyon lehúzós kritikát. PErsze vannak bugyuta párbeszédek ebben is, de nem vészes.

Az átprogramozott robot pedig egyszerűen zseni.
:mrgreen: =D>

Tényleg tapsoltak a moziban valahol?
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3537
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.12.16. 01:13:00

Bakker megnéztem én is.Zseniális...

Vader bakker...Oké folytofogás stb. de ez volt az akit vártunk.A pszihopata szörnyeteg.
A film pedig szerintem zseniális.Gyors pörög az utolsó 50 percben pedig konkrétan állt a bré! :D Azt kell mondjam a Birodalom Visszavág szintjén van nálam.(Jó persze első élmény, friss stb.)
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15419
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.12.16. 00:27:04

Nagyon gyenge a magyar szinkron ez tény, pedig pár éve,évtizede még elé jó hírben állt.
Felhígult az a szakma is.

A filmről, tegnap láttam, premier előtt...tyűűűhaa, az utolsó harmada az wtf.

Amit Vaderből mutattak, na ez a Vader amit én mindig hiányoltam, bevallom, nekem az alaptrilógiában se volt félelmetes, de itt ahogy 1 percre elszabadult...tényleg hátborzongató volt...valahogy ilyenekből kéne több.

És ezért kéne egy Vaderes spinoff, a Jeditisztogatásról, mert az lehetne ilyen, elszabadulós, dühöngős cucc. Nem olyan öreges lassú, már már komikus vívás, mint ami az alapban volt.
Szóval az ilyen röhejes Bobafettet a népnek féle agymenések helyett inkább erre kéne a fanoknak ráállnia, hátha megvalósul vmi belőle, élőszereplős verzióban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.12.16. 00:17:06

Rogue One:

Majd írok róla valamikor bővebben is, de

az utolsó negyvenöt perc valami hihetetlenül király. Amilyen lassan - és szerintem unalmasan, szétvágva - indul be, pont annyira ütős a vége. Amikor Vader az egyik utolsó jelenetben átment godmode-ba, majdnem elsírtam magam a gyönyörtől :D.
Nagyon erősen ajánlom, hogy NE magyarul nézzétek. Komolyan. Ha nem akartok fejvesztve menekülni, nem abban nézitek. Tényleg nem. Alapvetően nem vagyok haragtartó a magyar szinkronnal, és egy részét megértem, hogy miért lett ilyen, de teljesen kizökkentett

Vader hangja annak ellenére, hogy tudtam, az eddigi összes szinkronszínésze halott.
Higgyétek el, nem toltam túl az utolsó pár sort, és nem csak a spoileres rész az, ami hányingerkeltő a film szinkronjában.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2016.12.16. 00:46:00-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.09. 17:51:45

War for the Planet of the Apes | Official Trailer

Nagyon várós. Remélem most meg tudnak egyezni a Cinema Cityvel.. :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.11.24. 11:41:21

Tegnap megnéztem az A martfűi rém című filmet.

Nálam toronymagasan az évtized legjobb magyar filmje. Hihetetlenül sötét, nyomasztó és hátborzongató. Az, hogy igaz történet alapján, csak hab a tortán.

Aki teheti, nézze meg, nem tudom, vetítik-e még. Viszont 18+-os, erősen az.

Láttam a film előtt egy előzetest, a címe Split - Széttörve.
Beteszem ide az előzetest, egy horror-thrillerről van szó.

Aki kedveli a műfajt, annak jó szórakozást kívánok hozzá. Már most tudom, hogy nem sok jobb filmet fogok látni ennél 2017-ben! (hiába lesz Star Wars VIII :D )

Nagyon betegnek tűnik.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2016.11.23. 10:48:32

visca el barca írta:nem, az nem az egyenesen át. nekem is az jutott először eszembe, de ott nincsenek ilyen lélekvándorlós dolgok.
Megnéztem a trailerét, sajnos tényleg nem az. Amit én keresek az csak dráma, nincsenek benne horrorisztikus elemek.
Még egy dolog rémlik, de sajnos nagyon homályos (10+ éve láttam) - mikor "csapdába ejtik" a lelket, valami számítógéppel nézik a tárolót és egy csík látszik. A csík elkezd rezegni és ezt a rezgést dekódolják mint beszédet.
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.23. 10:30:57

nem, az nem az egyenesen át. nekem is az jutott először eszembe, de ott nincsenek ilyen lélekvándorlós dolgok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3537
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.23. 09:46:59

P.U.Y.O.L. írta:
messideco írta:Na ez felcsigázott, én is kíváncsi vagyok a filmre immár :)

szerk:
talán az Egyenesen át lesz a keresett cucc, már láttam régebb.
Az Egyenesen át baromi jó film, remek színészekkel. Csak ajánlani tudom, de nem teljesen illik arra, amit keres a kolléga. Viszon engem is érdekelne, ha megtalálja valaki, mert nem rémlik a film.
Szerintem sr az.Ott a halálközeli élményekből visszahozott jelenések kezdték el terrorizálni őket.
Kép
Válasz küldése