Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2017.01.22. 22:28:51

Akik hiányolták tőle a bravúrokat, úgy gondolom ma elégedettek lehetnek. :D
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.15. 18:53:16

S.Agüero írta:Ezek szerint Te meg a Bayern, vagy a City elleni meccset nem láttad, hogy hozzak pár ellenpéldát. :)

De ezek szerint nem ugyanazokat a meccseket láttuk, úgyhogy megyek is inkább Felcsútra.

Úgy mondjátok ezt a "senki kapus"-t, mintha minden második meccsen potyázna. De nekem ebben a szezonban egyedül a Celta gólja jut eszembe, ami potya volt.
Ne bosszankodj, csak ezért regizett be, mondjuk tök feleslegesen.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.15. 18:30:21

Mozi+ csatornán lassan kezdődik a Hetedik, nem kellene oda iparkodnod?

Én már elfogadtam a "bármilyen helyzetben is mindenképp meg kell játszani valakit" dolgot, nem idegelem magam emiatt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.15. 18:25:22

Ezek szerint Te meg a Bayern, vagy a City elleni meccset nem láttad, hogy hozzak pár ellenpéldát. :)

De ezek szerint nem ugyanazokat a meccseket láttuk, úgyhogy megyek is inkább Felcsútra.

Úgy mondjátok ezt a "senki kapus"-t, mintha minden második meccsen potyázna. De nekem ebben a szezonban egyedül a Celta gólja jut eszembe, ami potya volt.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.15. 18:24:49

Erős túlzások de ha továbbra sem fejlődik megnézném Cillessent, nyáron pedig rá kell menni Diego Alvesre vagy valamelyik más rutinosabb rókára a ligából. Azzal nem lehet mellé lőni lásd Bravo vagy Navas.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
johndoe83
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.01.15. 18:06:14

2017.01.15. 18:19:41

Hali!

Olvasom itt a hozzászólásokat, de látom sok ember nem azokat a meccseket nézi, amiket én és még pár ember..
Mert szerintem azon aztán igazán nem lehet vitatkozni, hogy ez egy totál béna senki kapus!
Mert azért az, hogy mikor kapura lövik a labdát, és nem pont az ölébe esik, vagy nem araszol felé lassan, azt nem fogja meg. Bár éppen tegnap volt, hogy egy lassan guruló labdát nem talált el elsőre, majdnem begurult a kapuba..
Rá sem mozdul az átlagos lövésekre sem, áll mint egy birka..
Én nem értem, hogy ez kinek a rokona, kedvence, vagy lekötelezettje..de szánalmas amit itt a Barcelona művel.. Mindkét közvetlen elődje sokkal kompetensebb volt. Mondjuk az edző is lassan ezt bizonyítja magáról.

Szerintem itt már nagyon érik a kapus csere. De akinek van egy csepp józan esze, azt látja ezt. Akinek meg ez egy normális teljesítmény, az inkább felcsút meccset kellene hogy nézzen inkább.. :?

ui: Szivesebben látnék itt mondjuk egy Oblak-ot. Ha meg lehetne szerezni, már sokkal nagyobb könyebbség lenne. :idea:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára johndoe83 2017.01.15. 18:26:45-kor.
Tromort77

2017.01.15. 18:02:17

Normandia írta: Leginkább azért, mert nincs kinek megjátszania. Törekszik, hogy emberhez menjen, de mint írod is legtöbbsör lefejelik őket. Ez nem feltétlenül az ő hibája. Inkább rúgja fel, mint hogy csínbe adja egy közelebbi játékosnak.
Szerintem itt a 20-30 méter a lényeg, mármint, hogy miért nem rúgja ki előrébb. Cillessen nekem pont azért tetszett mert minden előre vágott labdája indítás volt Suareznek. Suarez meg nagyon jól tud a védőkkel a nyakán harcolni.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.15. 17:42:34

kz86 írta:Azt elmagyarázhatná valaki, hogy miért jó az, hogy ha nem tudja megjátszani valamelyik védőt, akkor rendszeresen 20-30 méterre rúgja ki a labdát és mivel a fejpárbajokat rendszeresen elveszítjük, ezért minden ilyen kirúgás után már a saját térfelünkön elkezdheti az ellenfél a támadásépítést úgy, hogy a csapatunk fele az ellenfél térfelén van. Tegnap is volt több ilyen szituáció és egy jobb csapat ezeket könyörtelenül kihasználná. Amúgy jelenleg szerintem is középszerű kapus. Kellett volna még neki 1-2 év a kupákban, mielőtt első számú kapust csinálnak belőle.
Leginkább azért, mert nincs kinek megjátszania. Törekszik, hogy emberhez menjen, de mint írod is legtöbbsör lefejelik őket. Ez nem feltétlenül az ő hibája. Inkább rúgja fel, mint hogy csínbe adja egy közelebbi játékosnak.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.01.15. 11:22:29

Azt elmagyarázhatná valaki, hogy miért jó az, hogy ha nem tudja megjátszani valamelyik védőt, akkor rendszeresen 20-30 méterre rúgja ki a labdát és mivel a fejpárbajokat rendszeresen elveszítjük, ezért minden ilyen kirúgás után már a saját térfelünkön elkezdheti az ellenfél a támadásépítést úgy, hogy a csapatunk fele az ellenfél térfelén van. Tegnap is volt több ilyen szituáció és egy jobb csapat ezeket könyörtelenül kihasználná. Amúgy jelenleg szerintem is középszerű kapus. Kellett volna még neki 1-2 év a kupákban, mielőtt első számú kapust csinálnak belőle.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2017.01.13. 11:00:19

Szerintem MatS jó kapus lesz. Egyre jobb lesz. Ne feledjük el, hogy egy 92-es születésű, 24 éves játékosról beszélünk és persze még nem Top kapus de ha kap még egy két szezont ugyan úgy szárnyalni fog mint pl a Atleticonál anno Courtois vagy De Gea..

Ezt a videót láttam nem rég MatS ról nekem tetszett és azért voltak neki bőven bravúrjai :)
https://www.youtube.com/watch?v=asf5ZDUmCZY
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.01.09. 20:45:28

Azért ez a mostani Barca nem olyan acélos, hogy kapusként ki tudjon emelkedni.
Szerintem Valdesnél sokkal jobb és túl sokat foglalkozunk vele....
Bravo és közte kellett választani, már ha kellett logikus, hogy a jóval fiatalabb kapus mellett döntöttünk.
Biztos van nála jobb kapus, de rosszabb is. A szezon meg nem rajta megy el. Ha nem vagyunk képesek gólokat rúgni, akkor nehogy már a kapust vegyük elő.

Meg kell hajtani a meccsek elejét és nem lenne itt gond. Akkor még egy-két hiba is beleférne hátul. De így, hogy elől nem muzsikálunk, jóhogy észrevesszük a hátsó hibákat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.09. 17:28:08

ab1daL írta:
visca el barca írta:és ezeket nem rosszallásból írom, mert tényleg nem tehet a gólokról, de egyszerűen tényleg soha semmi "meccsben tartós" bravúrja nincs.
Ha nem tehet a gólokról, nehéz olyat védeni, hogy meccsben tartson minket.. :lol:
nem tudok mit kezdeni Veled ha nem érted miről beszélek. de megpróbálom elmagyarázni.
a nem tehet a gólokról, azt jelenti, hogy nem potyázik, meg nyel be alaplövéseket. védése viszont nulla.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.09. 16:36:33

Normandia írta:Palesz!
Komolyan kiváncsi lennék, hogy mennyi a kaput eltaláló lövés a mi kapunkra és mennyi az ellenfeleinkére.
Ha midnen igaz, a bajnokságban átlagosan 2,5-et véd meccsenként, a BL-ben 2-t. Nekünk meg 6,1 kaput eltaláló lövésünk van meccsenként a 16,6 próbálkozásból - per meccs ez is nyilván. Gólt meg 17-et kaptunk eddig a bajnokságban 17 meccsen, BL-ben 6 meccsen 4 gól. Nem vagyok benne biztos, hogy mindent jól néztem, de reálisnak tűnik.
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.01.09. 16:23:40

Subinho írta:Bizony, bizony... a nagy tehetségnek kikiáltott Ter Stegen... A jövő kapusa. 10 évig meg van oldva a kapus kérdés, stb, stb... Megkapta a lehetőséget, igazából nincs verseny helyzetben, kényelmes, középszerű. Ami kapura megy, az be is megy általában. Jobb esetben árnyékra vetődik, rosszabb esetben csak nézi és rá sem mozdul. Sajnos azt kell mondjam, bárki is lesz a Barca kapusa, TS egy 2. számú kapus, nem több. Lehet itt mondani, hogy Bravo sem jó mostanában, igen, így van, neki egyszerűen nem jött be Anglia, itt viszont bizonyított, a mindenkori legjobb Barca kapusok között van!!!
Az azert eros tulzas, hogy a legjobb kapusok kozt van Bravo.. Amig a vedelem elotte jol muzsikalt addig persze hogy jobban ment neki(is).. A 38 meccsbol meg volt kb 8,10 max, amire azt lehetett mondani, hogy rangado. Csinalt o is bravurokat, de melle voltak potyai is, vissza lehet nezni nyugodtan, csak a szep emlek stb,stb... Meglehet nezni a Cityben mit nyom, nincs elotte vedelem, kb annyit is er. Stegen teny nincs formaba, de ha megnezitek centiken mulnak a goljai, a Real ellen is beleutott, 3,4 centi es kiszedi, ugyan ugy ma is, vagy a Bilbao elleni kapufa is.. Es akkor ott van a baj, hogy ha azokat kiszedi, az akkor elvarhato kell legyen egy ilyen kapustol, de ha potyat, ha golt kap akkor meg levan huzva... :?
Szerintem a versenyhelyzet jobb volt neki, de nem kell temetni ot, van benne spiritusz, csak ugyan ugy mint a csapat nagyresze, o sincs toppon, majd ha 2,3 ev mulva se lesz fejlodes, akkor lehet beszelni a lenayzo fekveserol, addig szerintem nincs miert..

Aztan ezt igy gondolom en, de ez a Bravo istenittes, meg Stegen lehuzas, mar nem hiszem hogy aktualis.
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2017.01.09. 16:08:06

visca el barca írta:és ezeket nem rosszallásból írom, mert tényleg nem tehet a gólokról, de egyszerűen tényleg soha semmi "meccsben tartós" bravúrja nincs.
Ha nem tehet a gólokról, nehéz olyat védeni, hogy meccsben tartson minket.. :lol: Meg lehet nézni Bravot a Cityben. Totál homályon van, hatalmasat esett vissza.. Nincs ezzel a gyerekkel (mert igen, még gyerek) semmi baj, idővel tapasztaltabb, és még jobb lesz, mint most, pedig most is az egyik legígéretesebb kapus a jelenlegi mezőnyben, ha lehet egyáltalán ígéretnek nevezni egy BL győztes kapust..
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.09. 15:58:08

Palesz!
Komolyan kiváncsi lennék, hogy mennyi a kaput eltaláló lövés a mi kapunkra és mennyi az ellenfeleinkére. Nem tudom az eredményt, de nagyban fogadnék, hogy jóval kevesebb a mi kapunkat eltaláló, mint az ellenfeleinkét. Könnyebb bravúrt hozni 10 kapuralövésből, mint 3-ból. Tegnap is, ha jól emlékszem 2 lövés ment középre és egy meg amiből a gól lett, ahhoz meg nem bravúr, hanem kapushiba kellett volna, a rövidet feladva talán foghatta volna.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.09. 14:11:55

Bizony, bizony... a nagy tehetségnek kikiáltott Ter Stegen... A jövő kapusa. 10 évig meg van oldva a kapus kérdés, stb, stb... Megkapta a lehetőséget, igazából nincs verseny helyzetben, kényelmes, középszerű. Ami kapura megy, az be is megy általában. Jobb esetben árnyékra vetődik, rosszabb esetben csak nézi és rá sem mozdul. Sajnos azt kell mondjam, bárki is lesz a Barca kapusa, TS egy 2. számú kapus, nem több. Lehet itt mondani, hogy Bravo sem jó mostanában, igen, így van, neki egyszerűen nem jött be Anglia, itt viszont bizonyított, a mindenkori legjobb Barca kapusok között van!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.09. 11:40:52

Kash írta:Szegény Stegen, már bakik nélkül is bevan támadva. :(
egyem a kis szívét, nehogy már még sajnálni kelljen. senki nem támadta be, csak megjegyeztük, hogy semmit nem véd, ami lövés kaput talál az gól.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.01.09. 11:03:03

Szegény Stegen, már bakik nélkül is bevan támadva. :( Milesz itt még ha bakizik...
Belejön ő is kis idővel, mint a csapat többi tagja, az sincs jól, hogy minden meccsen találunk 2-3 játékost akik jól teljesítettek a többieket meg elküldjük az anyjába. Tegnap Stegen nem bakizott, ergó a gólról nem tehet...Bravúr? Volt neki bőven és lesz is a jövőben ebben mindenki biztos lehet, jön majd egyszer egy olyan meccs, ahol minden összejön neki...Bravot visszasírni meg felesleges, láthattuk a City kapusaként remekül ellátta a feladatát...Kommunikáció hiánya fenéket, elrúgni a labdát minden kapusnak tudnia kell, ő lepasszolta az ellenfélnek.

Mellékesen amig Bravo ittvolt, egy rossz szóval nem ílettem, imádtam mikor kifogta a büntetőket és a magabiztosságát, Stegent preferáltam igen és preferálom még mindig, de Bravo is egy nagyszerű kapus és ha Stegen nem lenne, vele is 100%-van kiegyeznék...De amit egyesek itt lenyomnak Stegennel kapcsolatban, az már nevetséges.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.09. 10:58:00

Azért Bravo utolsó szezonjára sem úgy emlékszem, mint aki megváltotta a világot, és idén sem teljesít fényesen.
Elismerem, hogy ter Stegen formán kívül van bravúrok terén, de a védelem sem könnyíti meg a dolgát, ahogy Matyi írta lejjebb. Sok mozdítható kapus pedig nincsen, aki érkezhetne a helyére és képes lenne megjátszani a labdát nyomás alatt.

Másrészről ha félpályától rohanhat le az ellenfél bármiféle ellenállás nélkül, akkor a lendület meghozza általában a gyümölcsét. A játékot kell megszervezni úgy, hogy ez ne forduljon (ennyiszer) elő. Az sem sokat segít, hogy a belsővédők nem a leggyorsabbak, így pláne ki vannak szolgáltatva a sebességből érkező támadóknak. Mascherano részéről pedig nem ez az első, hogy rossz irányba indul el és gólt kap belőle a csapat. Umtiti hiányzott, valakinek gyorsnak is kell lennie ilyen feltolt védelemmel.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.09. 10:52:57

Nero. írta:Emlékszem anno ha voltunk ketten a fórumon akik Bravot akarták elsőszàmúnak még a triplázás után.
Sztem rosszul emlékszel.

Ebben a történetben sokadrangú szereplő TS, ráadásul a helyében tegnap megkérdeztem volna minimum 3 védőmet, h mégis mi a jó anyátokat műveltek.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 10:42:21

Emlékszem anno ha voltunk ketten a fórumon akik Bravot akarták elsőszàmúnak még a triplázás után.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.01.09. 10:16:12

Dettó tegnap döbbentem csak rá hogy mennyire hiányzik Bravo a csapatból. Roszul döntöttünk, remélem fejlődik még a német.... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.09. 10:02:13

eimenis1212 írta:előveszem....
Nyáron nagyon mellette voltam. És ekkorát nem tévedtem rég barca terén, mint vele kapcsolatban. Nem az övé volt ez a gól, de tök jellemző amit csinál: soha nem rántja ki a csapatot a szrból. Egy nagy kapusnak ezt kéne tenni. Néha neki kéne lenni annak aki megnyeri nekünk a meccset. Sajnos be kell látnom h ő egy középszintű kapus, fél év elég volt h lehessen látni: tőle ennyit lehet várni. ( De legalább most vetődött a lövés után és nem végignézte... az is haladás)
Nem a mai meccse miatt írtam, de már 2-3 hónapja megfogalmazódott bennem, és ma sem tudott ő lenni a nyerő ember
este lusta voltam már fórumozni, de dettó ez a véleményem.

a gólokról nem nagyon tehet, olyan hűdenagy bakijai sincsenek mostanában, viszont ami kapura megy (és nem az ölébe lövik) azt mind benyeli. egyszerűen én is pont az érzem mint Te, hogy nem mondható el róla, hogy "nah igen, ma TS nyerte meg nekünk a meccset"

és ezeket nem rosszallásból írom, mert tényleg nem tehet a gólokról, de egyszerűen tényleg soha semmi "meccsben tartós" bravúrja nincs.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.08. 23:49:29

Köszönöm a videót, egy percig néztem, találtam benne egy bravúrt. Ilyet össze lehet állítani MAtS-ról is. :) De most nem fogok linkelgetni, nem látom értelmét.
Válasz küldése