Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.04.23. 21:55:17

Kash írta:
Nero. írta:Ez se az o golja volt gondolom...
Nem voltál rest előkeresni a topicját látom. :lol:
3 madridi vált ki a védőink közül úgy, hogy les sem volt majd 4 másodpercen keresztül egészen a gólig még csak a környéken sem volt egy Barcás sem.

Szerintem egyszerűen csődöt mondott a lestaktikánk vagy én nem tudom, nem gyakran lehet látni futbalistát ennyire tisztán 0 szögből visszatenni a labdát egy üres embernek a kapu előtt 7 méterrel.
Az utóbbi véleménnyel értek inkább egyet.
Egyébként az imént Kroos lövésénél gyönyörű volt a védése, pedig jól meghelyezte a német, és Pique takarásából lőtte el.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.23. 21:53:22

Nem aláfutni. Mondjuk csodálkozom, hogy 20 perc kellett ahhoz,hogyide írjon valaki a gól után. :D

Ezt viszont nagyon kiszedte, Modric lövését szintén.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.04.23. 21:52:16

Nero. írta:Ez se az o golja volt gondolom...
Nem voltál rest előkeresni a topicját látom. :lol:
3 madridi vált ki a védőink közül úgy, hogy les sem volt majd 4 másodpercen keresztül egészen a gólig még csak a környéken sem volt egy Barcás sem.

Szerintem egyszerűen csődöt mondott a lestaktikánk vagy én nem tudom, nem gyakran lehet látni futbalistát ennyire tisztán 0 szögből visszatenni a labdát egy üres embernek aki a kapu előtt volt 7 méterrel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kash 2017.04.23. 21:54:42-kor.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.23. 21:49:18

Mit kellett volna csinálnia?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.23. 21:44:48

Ez se az o golja volt gondolom...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.04.16. 14:12:29

csababarca írta:veb érvelését még el is tudom fogadni, még ha nem is értek vele egyet teljesen.
de amikor jönnek ilyen fifa ratingsel, ami könyörgöm egy játék.... :lol: :lol: :lol: majd objektív tényként beállítják, hogy Ruffier vagy anyám kínja jobb kapus...ez valahol felháborító, és rettenetesen színvonaltalan.


rossz kapusnak lenni barcelonában, mi meg sóvárgunk a bravúrok után. kicsit benne van szerintem, hogy a mi csatáraink az összes kapust naggyá tudják tenni, telibelövik őket, mert bénák Lajosék. Ez a Rulli is fogott tegnap kettőt, ami bravúr, közben meg eltalálták kétszer a támaszkodóját...ezek a csatáraink kritikái egyébként.
De akkor Rulli is jobb ennyi erővel.
Biztos kiszedte volna Prieto lövését is, jah, nem.

Abszolút egyetértek ezzel. Bőven vannak bravúrjai is, 1vs1-ben a szűk elit tagja. Ha potyáról beszélünk is max. 1-2 volt a szezonban. Aki meg Bravoval hasonlítja össze vegye azt is számításba, hogy milyen védelem volt akkor mögötte és milyen van most.
A PSG ellen is, ha nincs az a bravúrja nem vagyunk az elődöntőben.
A szezon ilyetén való alakulása legkevésbé rajta múlik.

Ha megnézzük az utóbbi 20 év Barca kapusait szerintem kijelenthetjük, hogy ő eddig a legjobb. Baia óta max. Bravoval lehet összehasonlítani, de ő se volt egy bravúrkapus.

Ezeket a statisztikákat meg hagyjuk. Ha erre építenénk Suarez és Neymar még a top 10 közelében sem lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 10:52:02

veb érvelését még el is tudom fogadni, még ha nem is értek vele egyet teljesen.
de amikor jönnek ilyen fifa ratingsel, ami könyörgöm egy játék.... :lol: :lol: :lol: majd objektív tényként beállítják, hogy Ruffier vagy anyám kínja jobb kapus...ez valahol felháborító, és rettenetesen színvonaltalan.


rossz kapusnak lenni barcelonában, mi meg sóvárgunk a bravúrok után. kicsit benne van szerintem, hogy a mi csatáraink az összes kapust naggyá tudják tenni, telibelövik őket, mert bénák Lajosék. Ez a Rulli is fogott tegnap kettőt, ami bravúr, közben meg eltalálták kétszer a támaszkodóját...ezek a csatáraink kritikái egyébként.
De akkor Rulli is jobb ennyi erővel.
Biztos kiszedte volna Prieto lövését is, jah, nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.16. 10:43:46

visca el barca írta: igen, csak mellette van meccsenként 5-6 olyan bravújra, amiből TS-nek volt mondjuk az elmúlt 2 évbe egy fél. ez a különbség, a jó meg a klasszis kapus között. TS többnyire védi amit "kötelező" (tudom, ezt nehéz megítélni), de ennyi. földöntúli bravúrja van kb 5-6 meccsenként 1.

és továbbra is hangsúlyozom ez nem bántás, nekem nagyjából elég amit nyújt, de hogy a fél világ neuer utódját látja benne az vicc.
VEB,senki sem mondja, hogy már Neuer szint, de lehet az. Az pedig, hogy 2 évente mutat be bravúrt egyszerűen nem igaz. Csak a PSG meccsen mutatott 2 olyan védést, ami ahhoz kellett, hogy egyáltalán partiban maradjunk és egyik sem volt "elvárható". Én azt találom furcsának, hogy egyáltalán ez felmerül a mostani szezonja kapcsán. Egyszerűen nem értem.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.16. 10:04:48

palesz77 írta:hogy Donnarumma is képes még cudar dolgokra. Múltkor olyan öngólt kapott, ami után MAtS-ra a fél fórum rágyújtaná a házat legszívesebben szerintem.. :D
igen, csak mellette van meccsenként 5-6 olyan bravújra, amiből TS-nek volt mondjuk az elmúlt 2 évbe egy fél. ez a különbség, a jó meg a klasszis kapus között. TS többnyire védi amit "kötelező" (tudom, ezt nehéz megítélni), de ennyi. földöntúli bravúrja van kb 5-6 meccsenként 1.

és továbbra is hangsúlyozom ez nem bántás, nekem nagyjából elég amit nyújt, de hogy a fél világ neuer utódját látja benne az vicc.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.16. 09:59:21

Elég szélsőséges a megítélése, pedig szenzációs képességei vannak. Pech, hogy pont ez a szezon az, amikor ennyire széteső a csapat, ez is közrejátszik abban, hogy vannak még, akik kételkednek...
Tartom, hogy jövőre, egy összeszedettebb védekezés mellett a szűk elit tagja lesz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.04.16. 09:36:50

Senki se állította, hogy ő a világ legjobbja, de mondom aki néz Barcelona meccset már több, mint 10 éve, az látta mit művelt Valdes. Na ég és föld a két ember.

Nem hiszem, hogy nekünk most pont Neuerre lenne szükségünk 80 millió körüli összegért euroban, vagy egy másik top kapusra.

Úgy nyertük meg vele a BL-t első évében, hogy a bajnokságban nem is védett. Kivárta is a sorát megérdemli a lehetőséget, mert igazi sportember. A nagy sztárotok Bravo meg egyből lelépett, mikor el akarták tőle venni a bajnokságot.

Bőven tett azért, hogy a Barcelona első számú kapusa lehessen, és meg is érdemli. Ennyi a vélemény.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.16. 09:24:56

Samper írta:Nem lehet nem figyelembe venni, hogy az ilyen lehetetlen védelem mögött legfeljebb maga az isten lehet jó kapus.
Hát persze, de talán őt nem kellene belekeverni.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.04.16. 09:18:09

Nem lehet nem figyelembe venni, hogy az ilyen lehetetlen védelem mögött legfeljebb maga az isten lehet jó kapus.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.16. 09:10:00

mess2009 írta:nem tartom különösen jó kapusnak, bár nehezen tudom megfogalmazni miért is. van néhány rá ragasztott erény ami egyszerűen nem igaz: az hogy különösen pontosak lennének a kirúgásai....a tegnapi meccsen konkrétan alig volt ilyen, eltekintve attól, hogy mióta Umtitink van, a hazaadások száma megsokszorozódott :) és ilyenkor 10 méteren belül kiteszi valamelyik védőnek.
a bravúroknak tulajdonítottak zöme arról szól, hogy a csatár bele lövi a labdát (máskor meg nem!) szerintem egy jó "szakmunkás" szintet képes hozni, azzal pedig egyetértek, hogy nem miatta jöttek a nagy bukták de időnként neki is van sara.
Ja, és az nem erény, ha jókor van jó helyen mert az szakmunka. A tegnapi öngól is neki köszönhető, mert a nyomi képes volt hozzáérni.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.04.16. 09:02:56

nem tartom különösen jó kapusnak, bár nehezen tudom megfogalmazni miért is. van néhány rá ragasztott erény ami egyszerűen nem igaz: az hogy különösen pontosak lennének a kirúgásai....a tegnapi meccsen konkrétan alig volt ilyen, eltekintve attól, hogy mióta Umtitink van, a hazaadások száma megsokszorozódott :) és ilyenkor 10 méteren belül kiteszi valamelyik védőnek.
a bravúroknak tulajdonítottak zöme arról szól, hogy a csatár bele lövi a labdát (máskor meg nem!) szerintem egy jó "szakmunkás" szintet képes hozni, azzal pedig egyetértek, hogy nem miatta jöttek a nagy bukták de időnként neki is van sara.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.16. 09:00:07

eimenis1212 írta:
geridoss írta:
Aha, és akkor nézd meg, hogy hány éves TS,és mennyi a két kapuslegenda.

+kinek mennyi rutinja van.
Geridoss a mai "eszmefuttatásunkhoz" még 1 dolog, és én lezártam a kérdést. Megnéztem pár oldalt, hogy 2017-ben (2016-ban) mi a legjobb kapusok listája. Általában TS-t top15-20 közé sorolják (Fifa17 ratings is így). Ezek igen szubjektív értékelések, tudom, de iránynak jó, hogy hol lehet TS tudása és valós helye MA. A Barca igencsak top3 csapat már vagy 10 éve, és gondolom ez a cél az elkövetkező évekre is. Az a nagy kérdés hogy a barca tud-e várni TS-re 3-4 évet amire beérik, és el tud-e muzsikálni addig is (mint top3-as csapat) egy top10-top20 közötti kapussal ? És egyáltalán top3-top5-re be fog érni TS 27-28 évesen? (sztem nem, vagy ha igen akkor is a top5 végén fog megjelenni a neve, nem pedig az elején)
És mégvalami: amit én feszegetek mindig is vele kapcsolatban, hogy ha nem egy number 15. kapusunk lenne (mert ma kb. ez a reális helye a világ legjobb kapusai között), hanem egy top3-as kapusunk lenne, akkor vajon mennyi pontot mentett volna nekünk ez idén pluszban?

ps.: és értem én h TS a 24 évesek között nagyon ott van, de sztem az ellenfeleket amikor kapura lőnek nem érdekli a kapus életkora
Már ne haragudj, de ezzel a fogalmatlan kapussal nyertünk BL-t és bajnokságot. Mind kettő nagyban köszönhető neki. Erre jössz a top 3-as csapattal meg a top 20 kapussal. Nevetséges, de komolyan. 24 éves és még nem egyenletes a teljesítménye, majd az lesz, ez csak idő kérdése. Komolyan valaki is gondolja, hogy ha nem ő véd, akkor BL-t és Ligát nyerünk? Eszem megáll.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.04.16. 02:08:48

Látom, megvan a forduló "Gomese". :D

Én nem tudom, hogy akik itt nekiesnek a német porterónak, ők milyen meccseket néznek, melyik bolygón élnek. Az ő dolguk.

Én egyet tudok. fiatal, agilis, kiválóan passzol (sokszor középpályás megirigyelhetné), a csapatjátékban jól muzsikál. Van benne egy adag "őrültség", ami egy jó kapus alapvető "ismérve". Emlékezzetek Mascherano szavaira a PSG meccs után, amit Businak mondott: "MATS megőrült, beszélj vele". Emellett igazi csapatember is, a társakkal jól kommunikál, bravúrjai is vannak. Igen, van egy-két rossz döntése, de kinek nincs. Emlékeztek a 2002-es VB-döntőre? A nagy Kahn, mikor öltötte magára a "páncélmellényt"? :D S attól rosszabb kapus lett? Nem!

Csak amikor ter Stegen vagy bármelyik kapus "hibázik", az szembetűnőbb, mint amikor a csatár a 8 zicceréből egyet rúg csak be. Pedig ha a csatár a nyolc ziccerből 3-4-et berúg, akkor a kapus egy hibája, ha van, szóra sem érdemes. :D Fel sem tűnik senkinek sem.

Egyet tudok, s ez a véleményem: Zubizarreta óta ilyen kaliberű kapusunk nem volt. Én ezt gondolom. Még Bravo sem, aki "kiváló döntésének" köszönhetően a rémgyenge City padját melegíti. Erre mondják azt, hogy IJB. :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.16. 01:40:56

Nero. írta:Bravoval tobbb mint elegedett voltam.

...és biztos vagyok abban hogy ha a következő szezonban egy Alvessel vagy egy Asensioval vágnánk neki az évnek akkor jóval kevesebb gólt kapnánk. A Real is nagyot húzott Navassal, pedig nem volt egy bonyolult igazolás.
Pedig Bravo az utosló 3 hónapjára lényegesen visszaesett, és sajna azóta se talált magára. Tavasszal már nem hozta azt a pluszt mint előtte.

Ezt meg mire alapozod? Őszintén érdekel, mert nem tudom mitől lenne ez biztos. Ennyivel jobb kapusnak tartod őket, vagy miért? Navas meg idén amúgy pont visszaesett, MAtS konkrétan megbízhatóbb mint ő.

Vitához nagyon nem akarok amúgy szólni, bár azért azt megjegyezném félig offként, hogy Donnarumma is képes még cudar dolgokra. Múltkor olyan öngólt kapott, ami után MAtS-ra a fél fórum rágyújtaná a házat legszívesebben szerintem.. :D Ahhoz kétség se fér, hogy kivételes tehetség, de még benne is ott van a rutintalanságból adódó hibafaktor azért.

MAtS meg ha továbbra is legalább olyan jól véd, mint ebben a naptári évben - 90%-ában -, akkor nekem sok rossz szavam nem lesz felé.
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.04.16. 01:35:54

Nero. írta:
Nekünk sose jó semmi, az a nagy igazság.
Bravoval tobbb mint elegedett voltam.

veb: Igen, csakhogy egy Barcanak minimum B kategorias kapusra lenne szuksege, de egyebkent akar elit is johetne.

Még mielőtt valaki megvádolna azzal hogy TS ellenes vagyok, nem igaz. Pont hogy én vagyok az akit a legkevésbé se érdekel hogy milyen nevű játékos játszik én azt akarom hogy a csapatnak legyen jó és trófeákat nyerjünk. Bravoban az volt a jó hogy szinte soha nem írtunk a topicjába, és biztos vagyok abban hogy ha a következő szezonban egy Alvessel vagy egy Asensioval vágnánk neki az évnek akkor jóval kevesebb gólt kapnánk. A Real is nagyot húzott Navassal, pedig nem volt egy bonyolult igazolás.
Azert a vegevel nem teljesen ertek egyet :) Nezz at a tuloldalra, a topicjaba. Hat van ott minden, csak nem dicseret... :mrgreen: Szerintem nem veletlen, hogy a kapust posztot akarjak a nyaron erositeni.

Az teny, hogy az elso eveben top formaban vedett, de pl. iden, o is sok lepket mutatott be, s a madridistak szerint is sok pont ment el rajta. Vagy meg lehet nezni a nagy Neuer-t, most a BLben a Real 2. goljanal asszem, ha azt TS csinalja mar egybol bakinak van nezve, lepkekiraly, meg az effele hszok, kb. 2 napig a topicja porogne a legjobban, de hogy Neuerrel esett meg, kb a kutyat nem erdekli, hogy is van ez ? Arrol miert nem beszel mindenki ?

Valaki lenntebb irta, hogy sosem jo semmi. S nagyjabol errol van itt szo, nem hiaba mondjak, hogy a kutya is jo dolgaba vesz meg. Sajnos ez jellemzo rank, hogy mindig kell valami, valaki akiben hibat lehet kapni, keresni.
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.04.16. 01:02:08

Listákat írtok, rangsoroltok, csak tudnám, hogy pontosan mi alapján. Mindent bevet az ellentábor, hogy lejárassa TS-t, jó hogy nem az ő hibája a csapat hanyatlása... Joe Hart a lepkekirály helyet kapott a listán, ahogy látom, ráadásul elég előkelőt. Akinfeev? Volt egy jó tornája az oroszokkal, kikiáltották a jövő legjobbjának, és annyiban is maradt. Milyen lista ez? :D

Van jobb kapus TS-nél, ez egyértelmű. De ide nem Neuer meg Buffon kell. Egy jól működő szisztémában ide bravúrkapus kell. És olyan, aki kimagasló lábbal. TS mind a kettőnek megfelel, mert képes óriási bravúrokat bemutatni, és ez az első komolyabb szezonja, eddig csak másodhegedűs volt.

Kapusposzton a legfontosabb a rutin. Jóformán többet ér, mint a tehetség. Vagy legalábbis azzal egyenértékű.

Ja, egyébként hozzátenném még azt, hogy mivel a legtöbbet TS-t látod játszani, így látod az összes hibáját. Valami álomvilágban élhetsz, ha azt gondolod, hogy senki más nem hibázik, nem kap potyát vagy nincsenek hülyeségei. Gondolom a legtöbb kapusról csak ilyen best of, meg év védései videókat néztél, és akkor az alapján ők hibátlanok.

De akár hiszed, akár nem, Buffon, Neuer és de Gea (első szezonjában te jó isten miket művelt Angliában) is potyázott nem egyet, nem kettőt. Csak ezek ilyenkor a háttérbe szorulnak valamiért. :)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.16. 01:00:28

Nekünk sose jó semmi, az a nagy igazság.
Bravoval tobbb mint elegedett voltam.

veb: Igen, csakhogy egy Barcanak minimum B kategorias kapusra lenne szuksege, de egyebkent akar elit is johetne.

Még mielőtt valaki megvádolna azzal hogy TS ellenes vagyok, nem igaz. Pont hogy én vagyok az akit a legkevésbé se érdekel hogy milyen nevű játékos játszik én azt akarom hogy a csapatnak legyen jó és trófeákat nyerjünk. Bravoban az volt a jó hogy szinte soha nem írtunk a topicjába, és biztos vagyok abban hogy ha a következő szezonban egy Alvessel vagy egy Asensioval vágnánk neki az évnek akkor jóval kevesebb gólt kapnánk. A Real is nagyot húzott Navassal, pedig nem volt egy bonyolult igazolás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.04.16. 01:16:04-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.15. 23:56:50

visca el barca írta:kor nem kifogas a 18 eves donnarumma alazza a fel vilagot. ő, buffon, de gea, neuer, courtouis a top nalam utana jön az oblak, handanovic, lloris vonal utana meg ts 100 masik kapussal (leno, rui patricio. sommer stb)
írtuk is, hogy vannak esetek, mikor a kor átírja ezt, de általánosságban elmondható, hogy a kor nagyon is számít a kapusoknál.
Legjobb példa van der Saar...idős korára lett klasszis, előtt egy közepes portás volt.

Szubjektív a dolog, nálam Stegen semmivel nem rosszabb mint az Oblak,Handanovic, Lloris féle brigád.


Nekünk sose jó semmi, az a nagy igazság.
Ha választhattam volna kapust, kérdés nélkül a belgát hoztam volna anno (akkor még Donnarumma nem volt jelen), de rá semmi esély nem volt. Ahogy Neuerre és De Geara sem.

Többiek meg bőven egy szint a némettel, ilyen védelemmel ugyan úgy megkapnák a góljaikat, mint ő.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.15. 23:46:34

kor nem kifogas a 18 eves donnarumma alazza a fel vilagot. ő, buffon, de gea, neuer, courtouis a top nalam utana jön az oblak, handanovic, lloris vonal utana meg ts 100 masik kapussal (leno, rui patricio. sommer stb)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.04.15. 23:43:58

csababarca írta:
Szóval a lényeg, hogy ne röhögtess már ilyen idióta rangsorokkal, ahol olyanok előzik meg mint akiket fent írtam.
semmiképp nem röhögtetlek. Nem is írtam listát. (naná h a meg sem hivatkozott listára reagálsz, meg az általam SZÁNDÉKOSAN zárójelesen megemlített Fifa17-re)
De ha listát akarsz egy a SOK KÖZÜL:
http://www.telegraph.co.uk/football/201 ... the-world/" target="_blank

Szval látom sikerült a lényeget megragadnod.... Azt is írtam lehet vitatkozni ezeken a besorolásokon, de ahányat találtam TS-t a legtöbb a 15-20 hely közé sorolja. Ergo valahol arra lehet a helye.
Valdes szerintem sem volt top10. Sőt gyengébb volt mint TS (megtévesztő volt Valdes mert az egy az egyeket nagyon jól védte, emiatt piszok nagy bravúrokat tolt, de egyébként minden más fronton nem volt egy jó kapus - de ez másik téma). Csak az a barca még elbírta Valdest, ez már nem TS-t (sztem).
Tényleg kiszálltam, mert nehéz úgy beszélgetni hogy el sem olvasod Te sem h mit írtam hanem jössz Valdessel, egy olyan listát elemezgetsz amit zárójelben említettem meg (és jeleztem h több lista alapján, ráadásul leírtam h ezek a listák szubjektívek, lehet nem igazak, de az irányt ahol TS tart megmutatják). Emellett a lényeget Te sem akarod megérteni: hogy a top3-as top5-ös kapusok bravúrjai és pontmentései akár bajnokságot is jelenthetnek egy ilyen döcögős bárcának (mint amilyen ez a csapat ebben az évben)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.15. 23:23:11

Valdessel is elég jól elvoltunk, ő se volt top10es kapus soha, még ha sokan erőlködnek hogy beállítsák annak.

Azért megnézném azt a listát, hogy kit helyeznek a német elé jelenleg.
Most hirtelen őszintén Buffon,De Gea, Neuer, Courtios akiket egyértelműen elé mondanék.

Most megnéztem ezt a mértékadó fifa ratings cuccot, ilyenek vannak előtte mint Sommer, Subasic, Reina ( :lol: ), Hart, Fahrman, Rui Patricio, Mandanda, Ruffier, Bravo....
na ne szórakozzunk már könyörgöm. Bravo az, aki egyáltalán védett magas szinten, a többi kuka.
Ez a top10-20.

top 10ben meg akiket írtam, azokat el is fogadom.
Aztán Navas okés, elfogadom, Leno kb ugyanaz mint Stegen jóindulattal.
Oblak-Handanovic, okés el tudom fogadni, de Handanovic sem védett magas szinten kb soha.
Cech. Öreg, megkopott, régen sokáig top 3 volt, ma már vannak jobbak.

Szóval a lényeg, hogy ne röhögtess már ilyen idióta rangsorokkal, ahol olyanok előzik meg mint akiket fent írtam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése