Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.05.21. 20:05:49

Remélem nem rúg mestrehármast. Jó lenne, ha Suárez maradna a második a gollövőlistán.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.05.21. 20:03:32

Picit átlátszó a Malaga. Odapasszolja a védő a saját térfelén a labdát.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.21. 20:03:06

visca el barca írta:inkább fogadjunk, hogy meddig húzza a malaga :D 3 percre tippelek. demikélisz majd """"""véletlenül"""""" elcsúszik :D
Sokat mondtál. :D

Ez így hamar ment, Ronaldo elképesztő formában van sajnos.
Kép
Kép
Kép
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2017.05.21. 19:40:45

Egyébként nem jól emlékszem, hogy a Real idén januárban és a most nyáron nem igazolhat a transzferban miatt? Vagy lemaradtam valamiről és valami csoda folytán csak Télen nem igazolhattak? Ha már így csilliárdokat akarnak adni egy-egy játékosért.. :D
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.21. 17:20:18

Azért említsük meg kicsit Sandro Ramirez nem gyenge teljesítményét a Malagában. 14 gól, 3 gólpassz. Este frankón bajnokot csinálhat a Barcából:) Ha már az elnök ott nem éppen nekünk drukkol, ő azért tehetne nekünk egy szívességet.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.21. 17:09:24

Ez van, hosszu ido utan most mi vagyunk kiszolgatott helyzetben de ezt csak magunknak koszonhetjuk senki masnak. Majd jovore nem kell lenezni a kisebbb csapatokat es nem kell egybol 5-6 alapembert pihentetni plane ha full kozepszerekkel van tele a pad.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.05.21. 16:54:51

Szerintem gondosan megkoreografált műsorra lehet számítani, amelynek elemei között szerepel egy Ramos öngól, potyagól Navasnak meg egy büntető a Malaga részére. Aztán 3-0-ról visszahozzák x-re a 90. percre :D

Mindez persze felesleges lesz, mivel a Barca meccsével egy időpontban játszanak, így a célközönség nagy része inkább a Barca meccset fogja nézni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.05.21. 16:37:16

Szerintem a Margit,mint ahogy azt az úriemberek klubjához illik még vezetni is engedi majd a valagát,hogy a Barca reménykedhessen,oszt' majd a világlegjobbja kiegyenlít :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.21. 15:46:00

S.Agüero írta:Sandro kivégzi őket. :mrgreen:
Lehet Míchel tutira megy és be se teszi. :D

Én egy sok gólos döntetlent érzek, 3-3 körül.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.21. 15:14:08

Sandro kivégzi őket. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.21. 14:28:08

inkább fogadjunk, hogy meddig húzza a malaga :D 3 percre tippelek. demikélisz majd """"""véletlenül"""""" elcsúszik :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.21. 13:23:31

Mondjuk a Telegraph értesülései annyit érnek, mintha én írtam volna.. :D Nem hiszem, hogy tényleg ennyit ajánlottak érte már most.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.21. 13:15:15

S.Agüero írta:According to reports, Monaco have rejected a world-record £103m bid from Real Madrid for Kylian Mbappe.

18 éves gyerekért. :lol:
akármikor hoznám ennyiért is ha rajtam múlna, kegyetlen nagy potenciál van benne.
de realban fog kikötni sajna, idén, vagy jövőre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.21. 13:03:31

According to reports, Monaco have rejected a world-record £103m bid from Real Madrid for Kylian Mbappe.

18 éves gyerekért. :lol:
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.05.19. 18:24:14

Barca szurkolóként arra is emlékszem, hogy hogy nyerte meg a Chelsea a BL-t 5 éve, nem csak azt tudom, hogy ki győzött. És szerintem egy Bayern szurkoló fejében is benne van, hogy hogy nyertük meg mi 2011-ben, ahogy a mi emlékezetünkben is, ahogy a Bayern 2013-ban. Abban a két évben űrfocit tolt a későbbi győztes végig. A München győzelmét tehát én "semleges" szurkolóként is sokkal nagyobbnak tartom, mint a Real tavalyiát.

2016... Szerintem ez az év a foci egyik fekete éve volt.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.05.19. 16:19:46

Szerintem amirol irsz Kash az csak minket Barca es Real drukkereket erdekel hogy hogy nyertunk BL-t es hogy mennyire volt elvezetes, a semleges szurkolok jobbara csak arra emlekeznek, hogy ki nyerte meg a cimet.
Pl. en a Dortmund-Bayern dontot se lattam soha mert nekem erdektelen volt az a meccs, de gondolom a Bayern volt a legjobb csapat ha megnyertek abban az evben, nem kulonosebben foglalkoztat hogy hogy. :D
De kivancsi lennek mas hogy van ezzel en is.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.05.19. 16:08:42

Viszont egy dologgal nem értek egyet az mégpedig a Barcelonát csak a Barcelona verheti meg
Én ha jól tudom lentebb azt írtam, hogy a Real rajtunk kívül bárkit meg tud verni, nem azt, hogy minket csak saját magunk, de lehet én fogalmaztam rosszul.

Persze, a mi menetelésünk látványosabb volt és ha engem kérdeztek, a 2 szezonnal ezelőtti BL győzelmünk is sokkal epicebb volt -amikor európa bajnokait vertük végig az ajaxtól a juventusig- de mint mondtam ezt mi látjuk így, kíváncsi lennék semleges szakértő véleményére, akár többet is meghallgatnék, hogy nekik mi erről a véleményük.

Természetesen nekem mint Barca szurkolónak alap, hogy a mi sikereink a maradandóbbak, de azért kívnácsi lennék egy kőkemény semleges szakértő mit mondana, bár lehet ez csak engem érdekel.
Kép
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.05.19. 13:58:51

Kash írta:
Rivaldo11 írta:
A beárnyékolást nem kell szó-szerint érteni, azokat a címeket és azt ahogyan megnyertük, nem fogja tőlünk elvenni senki, de a Real menetelése, 3 BL 4 év alatt ami egyik címvédés igenis beárnyékolhatja mindezt, a nyers adat/statisztika világában élünk, vegyük pl Ronaldot, az egész média televan vele, hogy mekkora GOAT és hasonlók, most fogja nyerni zsinórban a 3.(?) aranylasztiját amivel beéri Messit...Ez nem fogja Messi eredményeit is beárnyékolni? Dehogynem.
Hogy árnyékolná már be Messi eredményeit? jelenleg mindenki a világon, akinek 1 csöpp esze is van a focihoz tisztában van vele, hogy ki a jobb játékos, a portugálokon és elvakult reál drukereken kívül ezt mindenki el is ismeri. ha meg 20 év mulva leülsz valaki mellé 1 kocsmába és belöki h ronci a világ valaha volt legjobbja, hát morzsolj el 1 könnycseppet, mert megérdemli a csávó, és halál nyugodtan állj tovább.

Akit meg a statisztikák érdekelnek, az halál nyugodtan legyen reál drukker, mondja azt hogy 4/3, de statisztikák alapján is erősebbek vagyunk bőven, nyilván lehet azt mondani, hogy nézzük a 15/16 és 16/17es idényt CSAK és akkor kupák számában egál van.

Sokan nagyon túlspilázzák ezt a dolgot, megnyerik megnyerik, ez a csapat soha nem lesz korszakos, amíg a játékuk teljesen jellegtelen, és a legjobban jellemezni talán azzal lehetne hogy egy 2005ös angol középcsapatéhoz hasonlít, addig legalábbis biztos nem.

És én tartom magam ahhoz, hogy a foci elég sorsszerű, pl az a chelsea annyi ideig volt ott bl közelben, hogy egyszer a sors ugy hozta hogy megnyerjék (más magyarázat nemigen van arra), és ez a rengeteg téves bírói ítélet, az amit ramos megengedhet magának,utolsó perces mákgólok, stb, rohadtul visszafog ütni, és eljön még az a kor mint annó mikor 8 évig cumiztak a 16 között a lyontól meg romától.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.05.19. 13:28:41

Egyébként meg mit számít? Ne legyünk már ennyire kissebségi komplexusosak. Nincs is miért.

A kérdés az, hogy mi melyik csapatra fogunk emlékezni, melyik adott kitörölhetetlen élményeket. Igazából nem is kérdés. Innentől engem nem érdekel a téma. Ha a címek száma miatt szeretném a focit, alapból realos lettem volna.
Nekem idén sem az volt a fő bajom, hogy nem nyerünk címeket, hanem a játék... helyenként vállalhatatlan volt. De ez már zárójeles téma.

De ahogy alattam írták, Ronaldinhot, a Pep-teamet, a 2011-es Bl döntőt, az MSN korszakot sosem cserélném el a Real elmúlt két BL cmére ( egyikre sem igazából).
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.19. 13:21:05

Én is úgy gondolom, hogy még ha címet is véd a Real, előbb fognak emlékezni a Pep-féle csapatra az emberek, mint a duplázó Realra.
babaking
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2017.05.19. 13:05:05

Én sem gondolom, hogy a mi esteleges címvédésünk beárnyékolná a ti Pep korszakotokat, azokat a sikereket nem veheti el senki. Maximum elveszítetek néhány divatdrukkert, mert átjönnek hozzánk.

Viszont egy dologgal nem értek egyet az mégpedig a Barcelonát csak a Barcelona verheti meg.
Ha jó formában vagyunk, ha minden klappol... ha ha ha. Ti is tudjátok, hogy mi lenne ha a nagyanyámnak pöcse lenne :mrgreen:

Amire ki akarok lyukadni, hogy a sport nem úgy működik, hogy van egy világlegjobb csapata, és mindenki más csak akkor nyerhet, ha nekik épp nem megy. Minden csapatnak vannak jobb és rosszabb időszakai.

Az El Classicókból meg sosem érdemes kiindulni, általában nem számít semmit a forma. (nyílván voltak meccsek ahol ez nem volt igaz, de azokra a meccsekre nem emlékszem vissza szívesen)
A mostani meccsből ti arra emlékeztek, hogy megvertetek minket és jobbak voltatok (jogosan), én meg arra, hogy 10 emberrel is ki tudtunk egyenlíteni és utána (abszolút hülyeség gyanánt) a győzelemért mentünk. Ha bejön akkor itt is más a megítélése a meccsnek. És megint oda jutottunk, hogy ha a nagyanyámnak.. :mrgreen: :mrgreen:
Madridista.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.19. 12:21:19

Továbbra sem értem, mit árnyékolna be, és miért?
Azt pedig recrea nagyon jól leírta, mi különbözteti meg a nyerő csapatot a korszakostól. Ahhoz úgy is kéne játszani.
Mondjuk aki nem látja őket játszani, annak biztosan korszakosak.
Ha meg már itt tartunk...korszakos csapat bárkit megver...nem pedig x csapaton kívül bárkit.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.05.19. 12:18:29

Rivaldo11 írta:Ezt a beárnyékolás dolgot imádom! :D Beárnyékolja? Mit jelent ez? Vagy akkor azokat a címeket már meg sem nyerük? Vagy hogy kell ezt érteni?
A kutya sem fogja azt gondolni, hogy ez egy korszakos madrid. A perez éra előttiről sem gondolja senki, hiába nyettek két bl-t azok is. Ahhoz ugyanis nem elég nyerni... a Pep féle sikereket sem árnyékolhatja be semmi, mert bár az a csapat is "csak" két bl-t nyert, olyat adott a világnak, mint csapat még soha. Most ha nyernek még egy bl-t, mi lesz? Dobjuk ki a címeinket? Nemrég csaptuk őket a saját pályájukon, ha jó formában vagyunk, még mindig csak nyomozzák a labdát ellenünk, és nekem személy szerint ez sokkal többet számít-már a jövőre nézve is-mont hogy nyernek e bl-t, vagy sem.
Véletlenül sem játszik közre az, hogy csak mi nem akarjuk azt hinni, hogy a Realnal épp valami korszakos zajlik? :D 4 év alatt 3. BL nyerhetik meg ebből lesz pont egy címvédés, a jelenlegi középpályájuk az egyik legerősebb, produkáltak egy óriási veretlenségi szériát és rajtunk kívül bárkit megtudnak verni, ami rólunk most nem mondható el...Alibi, semmilyen játékkal nem lehet 4 év alatt 3 BL-t nyerni.
A média csak úgy ömledezik tőlük...Ha mi és a futbalt szeretők nem is, de majd a média korszakos csapatot csinál belőlük, azért szerintem itt többről van szó.

A beárnyékolást nem kell szó-szerint érteni, azokat a címeket és azt ahogyan megnyertük, nem fogja tőlünk elvenni senki, de a Real menetelése, 3 BL 4 év alatt ami egyik címvédés igenis beárnyékolhatja mindezt, a nyers adat/statisztika világában élünk, vegyük pl Ronaldot, az egész média televan vele, hogy mekkora GOAT és hasonlók, most fogja nyerni zsinórban a 3.(?) aranylasztiját amivel beéri Messit...Ez nem fogja Messi eredményeit is beárnyékolni? Dehogynem.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.19. 10:01:35

Rivaldo11 írta:Ezt a beárnyékolás dolgot imádom! :D Beárnyékolja? Mit jelent ez? Vagy akkor azokat a címeket már meg sem nyerük? Vagy hogy kell ezt érteni?
A kutya sem fogja azt gondolni, hogy ez egy korszakos madrid. A perez éra előttiről sem gondolja senki, hiába nyettek két bl-t azok is. Ahhoz ugyanis nem elég nyerni... a Pep féle sikereket sem árnyékolhatja be semmi, mert bár az a csapat is "csak" két bl-t nyert, olyat adott a világnak, mint csapat még soha. Most ha nyernek még egy bl-t, mi lesz? Dobjuk ki a címeinket? Nemrég csaptuk őket a saját pályájukon, ha jó formában vagyunk, még mindig csak nyomozzák a labdát ellenünk, és nekem személy szerint ez sokkal többet számít-már a jövőre nézve is-mont hogy nyernek e bl-t, vagy sem.
Én azt gondoltam, h ez mindenkinek egyértelmű :D

Nem véletlenül kaparnak ennyire a játékosok meg a szurkolók sem, erőből húzzák a BL-t, bajnokságot, de a játékukból semmi nem fog megmaradni, Pep csapata sztem örökre beírta magát a memóriába, náluk is. Írtam a másik topikban, h majd akkor kezdek el aggódni, ha egy jó Barcát előznek meg. Egyébként 2012-ben elindult náluk valami, jól játszottak, mi is sokszor csak kerestük a labdát ellenük, bajnokságot nyertek és nüanszon múlt a BL is. Bárki bármit mond, Mourinhoval szakmailag léptek előre, örültem, h elküldték, mert veszélyes csapat volt, de már nekik se fért bele a portugál személyisége. Hiába most nyertek BL címeket, az egy sokkal jobb csapat volt szerintem.

Az a Pep csapat valami kultikus csapat volt, ahogy érkezett, ahogy játszottunk, ahogy búcsúzott, ahogy agyonvertük őket, a 2-6, az 5-0, ahogy SAF tehetetlenül remegett a kispadon, Iniesta gólja, a Coldplay dal, a saját nevelésekkel felálló 11. Én nem vagyok ez érzékeny gyerek, de szíventalált az a korszak. Ahogy a 90-es évek Barcája legelőször, úgy másodszorra ez, nem a mai csapatba vagyok szerelmes, azokba voltam. Anyám azt mondta, csecsemő koromban nem bőgtem annyit, mint a Pep korszak idején :wink: Ez a foci gyerekek. És ez azóta is fáj Madridban, tudom, mert évente 1-2 alkalommal járok oda.

És ebben még benne sincs Dinho :oops: Róla meg felesleges is pötyögni. Kapták a gyomrosokat rendesen.

Ti, fiatalok, kupákban méritek, meg izmoztok ezen, h kinek mennyi van, dehogy ez számít. Ez kb olyan, mintha a farkatokat méregetnétek, csak nem az számít, hanem az, h ki viszi el meg...ni a csajt :D

Még egy dolog Pephez....én nem tartom a világ legjobb edzőjének, a stílusát sem különösen kedvelem, de az azért nem véletlen, h 3 évnyi munka után a világ legkeresettebb és legjobban fizetett edzője lett 40-es évei elején. Nem tudom, ez feltűnt-e mindenkinek?! :lol:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.19. 07:28:50

Az a baj, hogy az említett Real elleni meccs mentalitásából csak egy picit vittek volna át a srácok a hulla gyenge Depor elleni lélektelen játékba, vagy említhetném az Alavest is akiket több góllal szoktunk verni, akkor most másról beszélnénk.... Ez a Real semmivel nem jobb, mint az elmúlt években, ugyanazt hozzák, mi lettünk gyengébbek és hát ennyivel....
Válasz küldése
cron