Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.26. 18:28:10

Varverdenek szerencséje, hogy nem állt elő határozott elképzelésekkel. A Neymar ügy úgy bekavart, hogy most nézhetné. Nyilván az elküldésekbe lesz némi beleszólása. És a vadonatúj B-ben ki tudja, van-e sötét ló, aki az év során befut. Nem beszélve a téli átigazolási időszakról. Így most várjuk a fejleményeket.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.07.26. 18:06:20

Stalkyard írta:
Kíváncsi lennék Valverde mennyire van aktívan jelen a keret alakításában. Mert azért LE az első évében igencsak beleszólt, ő kérésére jöttek kulcsjátékosok kifejezetten. Itt most nekem Valverde eddigi reakcióiból az jön le, hogy ő örül hogy itt van, mindegy ki jön, ki marad, amilyen keretet adnak neki azzal fog kezdeni valamit. Ennek se örülnék túlzottan, mert azt hittem, határozottabb elképzelései lesznek változások terén és ezek tetten érhetők lesznek igazolásokban is.

Meglátjuk, még az elején járunk.
Tudni én sem tudom.
Az azonban szerintem biztos, hogy akármelyik másik edző is jött volna, valaki kellett volna a jobbosra, középre és a középpályára.
Jobbost megoldottuk, jobb opciónk nem lett volna Semedo-nál, ahogy Marlon is ideális igazolás volt.
Deulofeu kérdéses, de ha Rafinha és Munír mennek, kell majd valaki előre a szélekre is. Én még azért titkon reménykedem Arda távozásában is. :lol: :lol:
A középpálya jó kérdés. Ha Valverde valóban vissza akar térni a támadóbb középpályához és a hatékonyabb csapatvédekezéshez, ám legyen, Coutinho nem rossz megoldás. Bár én jobban örültem volna, ha egy védekezőbb típusú embert hozunk.
Neymar távozása kavarja meg a lapokat annyiból, hogy ha ő megy, akkor pláne belefér egy támadóbb szellemű középpálya. Arda-val vagy Deulofeu-val Neymar helyén.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.07.26. 17:49:27

Ini szerepében viszont el tudnám képzelni maximálisan.

Arra viszont kíváncsi lennék hogy ez mennyire sportszakmai igazolás, és mennyire van valós, tudatos terve a stábnak a szerepével kapcsolatban, vagy csak annak tudható be hogy Verrattiról lecsúsztunk és kellett valami nagyobb név. Mert ha utóbbi, az elég aggasztó...

Kíváncsi lennék Valverde mennyire van aktívan jelen a keret alakításában. Mert azért LE az első évében igencsak beleszólt, ő kérésére jöttek kulcsjátékosok kifejezetten. Itt most nekem Valverde eddigi reakcióiból az jön le, hogy ő örül hogy itt van, mindegy ki jön, ki marad, amilyen keretet adnak neki azzal fog kezdeni valamit. Ennek se örülnék túlzottan, mert azt hittem, határozottabb elképzelései lesznek változások terén és ezek tetten érhetők lesznek igazolásokban is.

Meglátjuk, még az elején járunk.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.26. 16:52:16

S.Agüero írta:A Mundo arról ír, hogy már a Liverpool is elfogadta az ajánlatot (80+ millió euró), a Barca képviselői hamarosan Angliába utaznak, hogy felgyorsítsák a papírmunkát.
az jó, mert már az összes képviselőnk ott van :D vajon hány ember kell aláírni 62? 63?

amugy ha a főoldali mundos cikkre gondolsz, abban nem az van h 70+10-et ajánlottunk?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 16:41:45

A Mundo arról ír, hogy már a Liverpool is elfogadta az ajánlatot (80+ millió euró), a Barca képviselői hamarosan Angliába utaznak, hogy felgyorsítsák a papírmunkát.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.26. 16:13:03

Ez nem csak addig tilos, míg el nem kezdődik az átigazolási időszak?
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10098
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.26. 15:54:29

Nem úgy van hogy jó nagy adag büntetést/feljelentést kapunk ha aktív szerződéssel bíró játékossal egyezkedünk a klub engedélye nélkül?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 14:41:19

Nem elvenni kell a labdát, hanem kikényszeríteni az ellenféltől, hogy hibázzon. Csínbe ment passz, elpasszolás, hogy nyomás alatt ne tudjanak jó döntést hozni, és rúgják inkább előre a labdát, és építkezhessünk újra.

Rakitic-csel többet veszítünk szerintem labdakihozatalban SR-rel szemben, mint amennyivel többet robotol. És nálunk még mindig ez a játék kulcsa, egy jó labdakihozatallal mezőnyfölényt tudunk kialakítani, területek nyílnak meg egy-egy line breaker passzal. :)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.26. 14:31:06

recrea írta:
hajnesz írta:nekem a kedvenc közhelyem az, hogy a védekezés csak akarat kérdése :lol:
Nekem meg az, amikor olyan formálnak véleményt a pályán történtekről, akik életünkben nem játszottak nagypályán meccset.

Meglepődnél milyen vakokat lehet megtanítani rendszerben védekezni. A védekezés tanulható és akarat kérdése. Ha valakinél ez a mondat ezt jelenti, h Suarez is lehet középső védő, annak fejben gondjai vannak.
Ezzel a baj csak az, hogy még mindig aktiv vagyok. Attól függ, hogy ki mit ért védekezés alatt.
Ezekkel a személyeskedésekkel meg éppen le lehetne állni, ha nem tudsz rendesen érvelni, és megvédeni a saját igazad, akkor nézd tovább a fotelből a meccset,

a végét kitöröltem
. off vége.
Igen, meg lehet tanitani embereket, de kell olyan ember, aki a kulcspillanatban elveszi a labdát az ellenféltől. Palesz jól leirta, Coutinho/Iniesta féle középpályások megzavarják az ellenfelet, lezárják a passzsávokat, de 1v1-ben csak nagyon ritkán fogják elvenni a labdát az ellenféltől. Ha Rakiticet is kiüldözzük a csapatból, mert nem támad eléggé, akkor mégis ki marad a védőkön kivül, akinek ez az erőssége? Más lesz a helyzet, mikor már nem lesz Busquets, de mig ő van, szerintem kell egy középpályás, aki robotol helyette is. Ha nektek kevés Rakitic, akkor kell helyette igazolni egy hasonló kaliberü, de jobb játékost.
palesz77 írta:A támadó harmadban való, meccseket eldöntő momentumokhoz szerintem még nem született olyan rendszer, ami az egyéni képességeket háttérbe tudná helyezni...
Szerintem én nem is erről irtam, mert (Neymar eladásával is) egy Suarez-Messi kettős több, mint elégnek kellene, hogy legyen. Más csapatoknak fele ennyi sincs, mégis partiba vannak velünk, hogy lehet ez? Eddig is csak akkor volt bajunk a támadással, ha LE fél csapatot kicserélte, ebben a szezonban nagyobb baj volt a labdakihozatal, valamint a védekezés. Nem néztem utánna, szerintem nem sok meccset hoztunk le rúgott gól nélkül, a baj az, hogy rengeteget kaptunk. Sajnos Verratti elérhetetlen, mást meg (szerintem) felesleges megvenni drága pénzért.
Valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy a védekezés jobban múlik az edzőn, a támadás meg jobban múlik a keret minőségén.
Épp jó, hogy felhoztad Guardiolát, épp ő irja a könyvében, hogy neki az a dolga, hogy a labda 30m-re kerüljön az ellenfél kapujától, a többi a támadók dolga. Én úgy érzem, nekünk több, mint jó támadóink vannak.
Guardiola focija se ért volna semmit a jó védekezés és szervezett labdakihozatalok mellett, ha nincsenek ilyen képességű emberei az akciók befejezésére - passzok, cselek, gólok amikre gondolok itt.
Volt olyan idő, mikor a sokat szidott Pedro, és Villa(Sanchez/Henry) szaladgált Messi mellett, és mégis mi voltunk a világ legjobbja. Úgy érzem, ha a támadópotenciált akarjuk fokozni, az mind a védekezés kárára fog menni, amit nem akarok, tavaly is elég katasztrofálisak voltunk ilyen téren. Még azt szerettem volna leirni, hogy bár a gólokkal lehet meccseket eldönteni, nagyon ritkán nyer olyan csapat, akinek nem közel tökéletes a védelme.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.26. 14:29:08

palesz77 írta:Seri se az, a mezőnymunkája neki viszont tényleg elég halovány. Nem túl erőszakos a termete mellé, párharcokat nem nagyon nyer, nála Coutinho szerintem lényegesen jobban védekezik, agresszívabb és nehezebb elnyomni. Még ha nem is egy poszt a kettő. Lehet kicsit visszásnak hat az első része alapján a hsz-emnek, de ő már az a szint, ami nekem is túl halovány. Aztán persze lehet meglepne..
:D Serit csak azért írtam, mert az ilyen típusú játékosok közül egyedül vele hoztak minket hírbe. De tényleg egyszezonos játékos és nagy zsákbamacska lenne. Sampernek meg én is örülnék, ha le tudná hozni ezt a hiányposztot. A Granadás meccsei meg a mostani baráti meccs alapján inkább ezt a szerepkört láttam nála, mint a Busquets-utódot.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.26. 14:01:18

hajnesz írta:nekem a kedvenc közhelyem az, hogy a védekezés csak akarat kérdése :lol:
Nekem meg az, amikor olyan formálnak véleményt a pályán történtekről, akik életünkben nem játszottak nagypályán meccset.

Meglepődnél milyen vakokat lehet megtanítani rendszerben védekezni. A védekezés tanulható és akarat kérdése. Ha valakinél ez a mondat ezt jelenti, h Suarez is lehet középső védő, annak fejben gondjai vannak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.26. 13:47:05

hajnesz írta:nekem a kedvenc közhelyem az, hogy a védekezés csak akarat kérdése :lol:
Mondjuk ezt szerintem kicsit félreérted, nem hiszem, hogy ez arra szólt, hogy bárki lehet jó védő - lévén egy középpályásról volt szó. De azt a szintet, amit egy középső középpályásnak hozni kell védekezésben, azt egy jó edző és rendszer mellett meg lehet tanulni szinte mindenkinek manapság, Ini se volt soha egy bulldog, mégis elég jól felvértezte magát e téren. Nyilván valamilyen szintű affinitás kell hozzá, de Coutinho közel sem olyan gyenge mint sokan írjátok. Vele szerintem ilyen gond nem lenne, legalábbis ha még hajlandó lenne 1 lapáttal rátenni a mostani teljesítményére, és nem látom okát, hogy miért ne tenné. Meg persze nem kell feltétlen az 1v1-es párharcok 100%-os megnyerésére gondolni, az is rengeteget segít ha tudja melyik passzsávot zárja le, hogy a "kívánt helyre" tereljék aztán a labdát, vagy ha letámadja az éppen labdát kapó embert jó pillanatban, akkor sokkal nagyobb eséllyel rontja el a tovább passzt, stb. Láttuk már rengeteg meccsen, tavaly is - csak akkor kevesebben -, hogy amikor az egész csapat megy mint a gép, és szervezetten letámadnak, akkor bőven jók vagyunk a sok gyengén védekező játékossal is.
hajnesz írta:Csak az a baj, hogy ti mindig egyénekben gondolkodtok, és nem csapatban.
Bob is írta ezt, erről jól el lehetne vitázni. De egy jól védekező csapatot "könnyebb" összerakni gyengébb játékosokból, mint egy jól támadót. A támadó harmadban való, meccseket eldöntő momentumokhoz szerintem még nem született olyan rendszer, ami az egyéni képességeket háttérbe tudná helyezni, viszont akár csak a Pep féle csapatra gondolva, jól védekezni tudót össze lehet rakni olyan játékosokból is, akiknek nem az ütközés és pusztítás a fő profilja - Cruyff féle csapatról nyilván nem tudok nagyon nyilatkozni, de amit láttam, az alapján ott se futkosott sok ilyen játékos. És ismét értem ezt a védők előtti vonalakra, a védelemnek elitnek kell lenni hátra is nyilván, a párharcokat megnyerni szinte mindig, nálunk pedig a széleken ez még kérdéses azért lássuk be, ezzel tisztába vagyok én is.

Valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy a védekezés jobban múlik az edzőn, a támadás meg jobban múlik a keret minőségén. Mindegyikhez kell a másik is, de nem véletlen, hogy még Guardiola focija se ért volna semmit a jó védekezés és szervezett labdakihozatalok mellett, ha nincsenek ilyen képességű emberei az akciók befejezésére - passzok, cselek, gólok amikre gondolok itt.
Cestus írta:Egy Xavira hajazó hatos középpályás tényleg mindenképp kellene. Van ilyen típusú játékos most a piacon (Jean Seri-n kívül)?
Seri se az, a mezőnymunkája neki viszont tényleg elég halovány. Nem túl erőszakos a termete mellé, párharcokat nem nagyon nyer, nála Coutinho szerintem lényegesen jobban védekezik, agresszívabb és nehezebb elnyomni. Még ha nem is egy poszt a kettő. Lehet kicsit visszásnak hat az első része alapján a hsz-emnek, de ő már az a szint, ami nekem is túl halovány. Aztán persze lehet meglepne..

szerk.: Bocsi, vak vagyok, a hatost hajtósnak olvastam. :D
Andris írta:Mit szóltok, ha azt mondom, hogy engem pl Koke emlékeztet gyakran arra, ahogy Xavi mozgott a pályán és a csapaton belül.. ?
Ő szerintem esélytelen lenne, még 50 milliós kivásárlási árral is. Most írt alá valami 2026-ig vagy meddig, elmondta már, hogy ott érzi a legjobban magát, Atma legenda akar lenni, stbstb. Szerintem ő egy Totti féle karriert fog befutni, mehetett volna nagyobb klubba, de a szíve hazahúzott..
pep71 írta:azért Verratti nem olyan gólerős meg két posztot azért ő sem tud egyedül bejátszani.., ő tényleg inkább mélységi irányító, nem ér annyit oda a kapu elé, mint Coutinho, aki azon kívül, hogy nagyon kreatív és gólerős, szerintem simán meg tudja oldani mélységi irányító posztot is amolyan Xavi-san, főleg, ha egy Busquets, Iniesta kettős van mellette, akik szintén kiválóak a labdakihozatalban.
Mondjuk erre szerintem ő egyáltalán nem lenne alkalmas, nagyon nem az a fazon. Amint megkapja a labdát, rögtön a kaput keresi, vagy a kiugratási lehetőséget, sokkal támadóbb felfogású, minthogy ezt a posztot bejátssza. Akkor már inkább Iniből nézem ki, hogy egy Coutinho mellett kap egy mélységibb, visszahúzódóbb szerepkört, neki a stílusa is meglenne nagyjából hozzá.

De igazából már itt van erre a szerepre a tehetség a csapatban, nem egy Xavis szerepre pont, inkább Pirlo féle mélységire, de ingyen van, szereti a klubot, ebbe a fociba nevelkedett. Nem értem miért csak én gondolok erre.. :mrgreen: (És mindjárt beoltanak 60-an, VEB-bel az élen.. :D
Samper írta:Ha jól foglalkoznak vele, Samperből kiváló mélységi irányító válhat. És még nem is kell fizetni érte más csapatnak. Addig meg Mascherano tud ott kisegíteni, ha megszabadítják a kh játék kötelmeitől.
Na erre a druszája is ezt írja pont. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.26. 13:36:40

Tobias88 írta:
Stalkyard írta:Én vagyok az egyedüli, aki Verratti alternatívájának Kokét tudná elképzelni? Bár valószínűleg hasonlóan lehetetlen lenne őt elhozni...
Egyébként kicsit húzom a szám Coutinho-ra, mert egy erős támadókp nagyon is elférne a csapatban, de egy világklasszis mélységi ember még mindig hiányzik.. És Verratti kb egyben megoldotta volna a kettőt. Így, ahogy modják többen, még szükség lenne egy Verratti szerű arcra...
Ha jól foglalkoznak vele, Samperből kiváló mélységi irányító válhat. És még nem is kell fizetni érte más csapatnak. Addig meg Mascherano tud ott kisegíteni, ha megszabadítják a kh játék kötelmeitől.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2017.07.26. 13:31:13

Andris írta: Mit szóltok, ha azt mondom, hogy engem pl Koke emlékeztet gyakran arra, ahogy Xavi mozgott a pályán és a csapaton belül.. ?
részemről pipa, de kizárt h. az Atma eladja "nekünk" a kp.-ja motorját! (Amolyan Verrattis fíling :roll:
Andris írta: És persze Thiago. Lehet, hogy kicsit karcos a személyisége, mint pl Neymarnak vagy Alvesnek, de imádtam a srácot. És azóta még magasabb színvonalon teljesít, a Bayern egyik legjobbja.
Na őt kellene inkább vissza csábítani, eleve Xavi utódját láttuk benne és most mint írtad is teljesen beérett a feladatra + Barca DNS + beilleszkedési problémák kizárva.
A vezetőség legnagyobb hibája volt elengedni..., nem kell a duma h. Pep hívta, egyszerűen a brutál terített kp-n nem volt perspektívája még hosszútávon sem, a klubb ikon Xavi-val és Fabre-val.

Csak nála is ugyan az az 1 negatívum van, az a baromarcúapuka! :cry:
Andris írta: Coutinhot nem bánnám egyébként, de csak úgy, ha még függő prémiumokkal is kétszámjegyű marad az ára. Egyébként inkább Neymar helyett tudom elképzelni, nem mellé még x. játékmesternek.
Én nem finnyáskodom, ha 100M az ára, csengessünk és jöjjön már, kellenek a boldogsághormonok! :D
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.07.26. 13:20:32

Stalkyard írta:Én vagyok az egyedüli, aki Verratti alternatívájának Kokét tudná elképzelni? Bár valószínűleg hasonlóan lehetetlen lenne őt elhozni...
Egyébként kicsit húzom a szám Coutinho-ra, mert egy erős támadókp nagyon is elférne a csapatban, de egy világklasszis mélységi ember még mindig hiányzik.. És Verratti kb egyben megoldotta volna a kettőt. Így, ahogy modják többen, még szükség lenne egy Verratti szerű arcra...
azért Verratti nem olyan gólerős meg két posztot azért ő sem tud egyedül bejátszani.., ő tényleg inkább mélységi irányító, nem ér annyit oda a kapu elé, mint Coutinho, aki azon kívül, hogy nagyon kreatív és gólerős, szerintem simán meg tudja oldani mélységi irányító posztot is amolyan Xavi-san, főleg, ha egy Busquets, Iniesta kettős van mellette, akik szintén kiválóak a labdakihozatalban.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.07.26. 13:15:30

Stalkyard írta:Én vagyok az egyedüli, aki Verratti alternatívájának Kokét tudná elképzelni? Bár valószínűleg hasonlóan lehetetlen lenne őt elhozni...
Egyébként kicsit húzom a szám Coutinho-ra, mert egy erős támadókp nagyon is elférne a csapatban, de egy világklasszis mélységi ember még mindig hiányzik.. És Verratti kb egyben megoldotta volna a kettőt. Így, ahogy modják többen, még szükség lenne egy Verratti szerű arcra...
150 millió eurós kivásárlási ára van és az többször lenyilatkozta mindenki az ATMA-tól hogy maximum azon az áron lehet elvinni
94:39 6 - 1
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.07.26. 13:14:37

Végre egy normális nevet dobtak be!!! Coutinho nagyon komoly erőstés lenne, mostani felkészülési meccsen amúgy hátrébb játszott mint eddig szokott, ő volt az középpályás a Pool-ban aki elkérte a labdát a védőktől, tőle indult szinte minden támadás, mégis rendre odaért a kapu elé is.
Ha Gomes helyett ő játszana jövőre, már az óriási erősítés lenne, ő érzi a kényszerítőket, 16-oson kívülről is életveszélyesek a lövései, egy Busi-Coutinho-Ini középpálya azért elég labdaügyes lenne 8) csak tényleg a kp-ról szórják már ki a selejtet, mert ez így nagyon sok ember 3 posztra..kezdhetnék Gomes-el.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.07.26. 13:11:37

Én vagyok az egyedüli, aki Verratti alternatívájának Kokét tudná elképzelni? Bár valószínűleg hasonlóan lehetetlen lenne őt elhozni...
Egyébként kicsit húzom a szám Coutinho-ra, mert egy erős támadókp nagyon is elférne a csapatban, de egy világklasszis mélységi ember még mindig hiányzik.. És Verratti kb egyben megoldotta volna a kettőt. Így, ahogy modják többen, még szükség lenne egy Verratti szerű arcra...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.26. 12:50:48

Cestus írta:
torrestoni írta:Amennyiben Coutinho érkezik és Neymar megy, sokkal inkább elképzelhető, hogy a brazil lesz valamilyen formában Messi és Suarez társa, nyilván nem teljesen szélsőként. Ezért kellene még mindig egy Verrattihoz hasonló stílusú középpályás.
Egy Xavira hajazó hatos középpályás tényleg mindenképp kellene. Van ilyen típusú játékos most a piacon (Jean Seri-n kívül)?
Gondolkoztam már sokat rajta, de nem igazán tudom, ki lehetne ilyen. Pedig ha középpályást veszünk, szerintem csak ilyet lenne érdemes.
Mit szóltok, ha azt mondom, hogy engem pl Koke emlékeztet gyakran arra, ahogy Xavi mozgott a pályán és a csapaton belül.. ?

És persze Thiago. Lehet, hogy kicsit karcos a személyisége, mint pl Neymarnak vagy Alvesnek, de imádtam a srácot. És azóta még magasabb színvonalon teljesít, a Bayern egyik legjobbja.

Coutinhot nem bánnám egyébként, de csak úgy, ha még függő prémiumokkal is kétszámjegyű marad az ára. Egyébként inkább Neymar helyett tudom elképzelni, nem mellé még x. játékmesternek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.07.26. 12:49:22

Kimmich-et nagyon megnézném nálunk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.26. 12:17:25

torrestoni írta:Amennyiben Coutinho érkezik és Neymar megy, sokkal inkább elképzelhető, hogy a brazil lesz valamilyen formában Messi és Suarez társa, nyilván nem teljesen szélsőként. Ezért kellene még mindig egy Verrattihoz hasonló stílusú középpályás.
Egy Xavira hajazó hatos középpályás tényleg mindenképp kellene. Van ilyen típusú játékos most a piacon (Jean Seri-n kívül)?
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.07.26. 12:16:32

kapitány írta:Nem arról van szó, hogy a Barca ki tud-e fizetni 200 millát bárkiért, hanem hogy folyamatosan kerülnek elő orosz, arab, kínai, amerikai stb. milliárdosok, akiknek nem gond ekkora összeget kifizetni. Vagy legyen mindenhol kivásárlási ár, vagy ne legyen sehol. Én annak örülnék, ha sehol sem lenne.
Pénzügyi fair play azért beleszól. Akármennyit nem tudnak kifizetni, nyereségessé kell tenni azt a klubot hogy több éven keresztül jól tudjanak igazolni. Ebben a szezonban ugye még +30 millió engedmény van, a következőben viszont tudtommal lemegy nullára
94:39 6 - 1
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2017.07.26. 12:14:25

Amennyiben Coutinho érkezik és Neymar megy, sokkal inkább elképzelhető, hogy a brazil lesz valamilyen formában Messi és Suarez társa, nyilván nem teljesen szélsőként. Ezért kellene még mindig egy Verrattihoz hasonló stílusú középpályás.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.26. 12:14:11

Lassan le kellene bonyolítani pár eladást. Jön a középpályára SR, talán Samper és egy új igazolás. Alsó hangon két-három középpályást el kellene adni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2017.07.26. 12:14:27-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2017.07.26. 11:10:09

Kovbal88 írta:
hajnesz írta:Szerintem nem azzal van a baj, hogy egyes játékosoknak van kivásárlási áruk, hanem azzal, hogy a klubok megtehetik, hogy 5+ évre iratnak alá szerződéseket, ezzel ellehetetlenitve a játékosok szabad mozgását. Ha 2éves szerződések lennének, akkor rögtön más lenne a leányzó fekvése.
Igy sokkal többet érne mondjuk a klubhüség, meg a többi manapság elcsépelt fogalom :D
Sajna butaságokat beszélsz. Hiába lenne Verrattinak 200 milliós kivásárlási ára, ugyanúgy nem tudnánk elhozni. Neymarnak is a 220 már olyan magas, hogy józan ésszel nem éri meg elhozni ennyiért. Gazdaságilag nem fér bele a dologba. És eddig a focit a gazdasági érdekek mozgatták és nem az egyéni megalománia. (kivéve a Real)

A szerződések hossza, pedig a játékosokat is védi, éppen ezért nehéz megszabadulni pl Douglastól. Ilyen esetekben nem csak a sztár játékosokra kell gondolni, hanem az összes játékosra. Sokszor pont a játékos szeretne hosszabb szerződést magának. Főleg az idősebb játékosoknál van ez.

Egy szerződés hosszabbítás csak annyit jelent, hogy drágábban tudják eladni a játékost és nem azt, hogy eladhatatlan.

Szóval a lényeg minden játékos mozdítható lásd Neymar. Az ár attól függ, el akarja-e engedi a klub és hogy az adott klubnak mennyi pénze van. A játékosok és menedzsereik valamint a klubok képviselői tisztában vannak a játékszabályokkal. És ismerik a kiskapukat. Azért tart napokig hetekig egy szerződés létrehozása.
Nem arról van szó, hogy a Barca ki tud-e fizetni 200 millát bárkiért, hanem hogy folyamatosan kerülnek elő orosz, arab, kínai, amerikai stb. milliárdosok, akiknek nem gond ekkora összeget kifizetni. Vagy legyen mindenhol kivásárlási ár, vagy ne legyen sehol. Én annak örülnék, ha sehol sem lenne.
Válasz küldése