Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 14:36:57

zknym írta:
visca el barca írta:hazard olyan mint fabregas. van két jó hónapja akkor minden róla szól, utána meg a sehol nincs. isten mentsen tőle. az egyik leginkább túlsztárolt pali a piacon.
minden vélemény tiszteletet érdemel ezért sem dobok rá egy negatív választ, és mivel nincs is Hazard a szóbeszédben, pletykákban így nincs is értelme folytatni.
Amúgy vannak róla pletykák :D De ilyenkor kb. minden nevet bedobnak, lényeg, hogy továbbszőjjék a sztorit.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2017.07.28. 14:25:45

visca el barca írta:hazard olyan mint fabregas. van két jó hónapja akkor minden róla szól, utána meg a sehol nincs. isten mentsen tőle. az egyik leginkább túlsztárolt pali a piacon.
minden vélemény tiszteletet érdemel ezért sem dobok rá egy negatív választ, és mivel nincs is Hazard a szóbeszédben, pletykákban így nincs is értelme folytatni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.28. 14:19:44

hazard olyan mint fabregas. van két jó hónapja akkor minden róla szól, utána meg a sehol nincs. isten mentsen tőle. az egyik leginkább túlsztárolt pali a piacon.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.07.28. 14:15:05

Márpedig a Dembele/Mbappe/Dybala trióból egyik sem fogja tudni hozni azt a szintet. Lehet, hogy Ney egy promadonna de attól még a védelmet meg tudta bontani laza bokamozdulattal. Dybala, nem értem, túl van sztárolva. Minden évben kikiáltanak valaki Messi utódjának.
Mbappe, volt egy jó fél éve, na jó legyen egy éve? De abban is mi volt a jó? Az hogy gyors(?), én sajnos nem látok semmi különlegeset a játékában. Dembele, nekem dettó mint Mbappe.
Aki érdemben tudná pótoilni, az szerintem Hazard, ő a lehetetlen küldetés (szerintem), és szó sem volt róla a mediában sem szóval mindegy is.
Én mindaddig bízok Neymarban míg Ő vagy az apja(...) nem nyilatkozik, hogy menni akar.[/quote]

Hazard-ot írtam már én is, szerintem is ő tudná csak pótolni jelenleg, de, őt nagyon nehéz lenne elhozni London-ból, bár 120-130 körül lehet elengednék. Dembelé viszont, ha egyből nem is, idővel azért top4-5 játékos lehet simán.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 14:02:09

zknym írta:...
Neymart egy az egyben senki nem váltja ki, ez igaz. Viszont Neymar utód+jó középpálya > Neymar+gyenge középpálya.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2017.07.28. 13:57:18

Cestus írta:Minden lehetőség meg lesz arra, hogy brutál keret jöjjön össze a pénzből. Kérdés, hogy a vezetőség akar-e feszített tempóban melózni egész augusztusban. Muszáj lesz nekik. Nem abban az esetben buknak meg, ha Neymar eligazol, hanem ha nem tudják elfeledtetni a távozását.
Márpedig a Dembele/Mbappe/Dybala trióból egyik sem fogja tudni hozni azt a szintet. Lehet, hogy Ney egy promadonna de attól még a védelmet meg tudta bontani laza bokamozdulattal. Dybala, nem értem, túl van sztárolva. Minden évben kikiáltanak valaki Messi utódjának.
Mbappe, volt egy jó fél éve, na jó legyen egy éve? De abban is mi volt a jó? Az hogy gyors(?), én sajnos nem látok semmi különlegeset a játékában. Dembele, nekem dettó mint Mbappe.
Aki érdemben tudná pótoilni, az szerintem Hazard, ő a lehetetlen küldetés (szerintem), és szó sem volt róla a mediában sem szóval mindegy is.
Én mindaddig bízok Neymarban míg Ő vagy az apja(...) nem nyilatkozik, hogy menni akar.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 13:44:18

Minden lehetőség meg lesz arra, hogy brutál keret jöjjön össze a pénzből. Kérdés, hogy a vezetőség akar-e feszített tempóban melózni egész augusztusban. Muszáj lesz nekik. Nem abban az esetben buknak meg, ha Neymar eligazol, hanem ha nem tudják elfeledtetni a távozását.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.07.28. 13:23:22

visca el barca írta:egy normális klubnál kb így nézne ki ez a nyár

andre gomes 40, turan 30, rafinha 30 + én még DS-t is eladnám ez 100-120 + neymar 220

ez összesen 340 millió euró, ebből bőven kijönne coutinho meg dembelé még túlárazva is, és maradna a kasszában egy 100-as is + a töltelékektől is megszabadulnánk

semedo, vidal, piq, masch, marlon, umtit, alba, digne
busi, ini, SR, rakitic, samper, coutinho (esetleg DS)
messi, suarez, pákó, dembelé, dölöfu

lenne egy brutális keretünk, plusz még maradna egy 100as is a pénztárban.
Ezt nagyon adnám én is. Rafinha-n akin el lehetne gondolkodni, de vele kapcsolatban csak a Barcelona orvosai tudnának biztost mondani, milyen típusúak a sérülései, mennyire fogékony ezekre.

Akitől én mindenképp tartanék és folyamatosan megy róla a cikkezés: Mbappe. Tehetséges, szó se róla, de egy egy szezonos játékosért 150 millió körüli összeget... háát.. Dembelé-t is húzósnak érzem kicsit. Én ezért hajlanék talán Dybala felé, az ő megszerzése lenne viszont a legnehezebb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.28. 12:59:05

egy normális klubnál kb így nézne ki ez a nyár

andre gomes 40, turan 30, rafinha 30 + én még DS-t is eladnám ez 100-120 + neymar 220

ez összesen 340 millió euró, ebből bőven kijönne coutinho meg dembelé még túlárazva is, és maradna a kasszában egy 100-as is + a töltelékektől is megszabadulnánk

semedo, vidal, piq, masch, marlon, umtit, alba, digne
busi, ini, SR, rakitic, samper, coutinho (esetleg DS)
messi, suarez, pákó, dembelé, dölöfu

lenne egy brutális keretünk, plusz még maradna egy 100as is a pénztárban.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.07.28. 12:38:16

Nyilván mindenkinek megvan a saját kis forgatókönyve arról, hogy mit is szeretne a jövőben, én tegnap leírtam az egyiket, miszerint hoznám Coutinhot és Dembelét már idén. Viszont ha a PSGnek be kell vonnia valakit az üzletbe, akkor én kötném az ebet a karóhoz, és ragaszkodnék Verrattihoz és egy zsák pénzhez. Nálam ez 140-150 millió + Verratti ideális üzlet lenne. Közben meg jó lenne lezsírozni Coutinhot valahogy 80-90 körül. Az ő értékét csökkenteni lehetne Rafinhával vagy Gomessel amennyiben igény tartana rá a Pool. Egyébként az említetteket mindenképpen elpasszolnám. Így néne ki a csapat akkor Busi/Samper, Rakitic/SR, Verratti/Ini - Messi/DS, Suarez/Paco, Coutinho/Deu. Természetesen Ardára is kötnék egy masnit. Alne meg fel-fel járogatna néha. Így kb, maradna Ney árából 60-70 millió + az eladások, ami 80-90 milliót hozna. Ebből leelőlegezném Dembelét, és hoznám jövőre, sőr még egy lelátó befedésére is maradna a zsebünkben... :-) Na befejeztem az álmodozást...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.28. 11:48:26

Egyáltalán nem katasztrófa Rafinha, de kezdőként már csak a sérülékenysége miatt sem lehet számolni vele, csereként pedig most már másnak is járna a lehetőség: SR középpályásként, Alena, Samper.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.28. 11:46:42

Andris írta: És ami a legfontosabb, ő azon kevesek egyike a keretben, aki felvállalja az 1-1 elleni párharcot. Az MSNen kívül nem is tudom, ki ilyen még a keretből.. néha Iniesta? Senki más.
Hát, szerintem a sebessége miatt ebben se olyan jó. Néha bevállalja tényleg, de szerintem közel sem olyan sűrűn, hogy az hiányozna majd. SR például szerintem több embert ver meg 1v1-ben mint ő, nagyobb sikerességgel is, de ezt csak szemre mondom most, nincs kedvem utánanézni - akinek van, annak köszi. :D
Andris írta:Ugyanakkor Samper és Alena nagyon jól festenek. :) Remélem látjuk őket kezdőként idén, legalább annyit, mint a be nem vált urakat tavaly.
Bárcsak..
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.28. 11:29:44

A sérülékenységet félretéve azt tudnám mondani, hogy a büdös életben el nem adnám Rafinhát 80 millió alatt. Fiatal, erős, tehetséges, tökéletes 12.-13. ember volt mindig, mikor egészséges volt, saját nevelés. És ami a legfontosabb, ő azon kevesek egyike a keretben, aki felvállalja az 1-1 elleni párharcot. Az MSNen kívül nem is tudom, ki ilyen még a keretből.. néha Iniesta? Senki más.

Sokkal nagyobb érték a srác, mint amilyennek gondolják itt sokan, és amilyennek látszik.

Viszont nem tudom megítélni semmilyen szinten, hogy egy pech szériáról beszélünk nála, vagy ennyire sérülékeny.. utóbbi esetén nyilván jól járnánk egy 30-40 milliós üzlettel, még ha sajnálnám is.

Ami a középpályánkat illeti Rafinhán felül: Iniesta, Rakitic, Sergi Roberto, Busquets. Ezzel a négy emberrel lehet igazán számolni, a többiek semmit se nyújtottak még, és egyikükben sem látom az igazi átütő erőt vagy tehetséget, vagy ennek valami kombinációját. Turan és Denis amúgy is inkább támadók, Gomes meg egy lomha alibiember benyomását kelti gyakorlatilag kivétel nélkül. Van még valaki?

Ugyanakkor Samper és Alena nagyon jól festenek. :) Remélem látjuk őket kezdőként idén, legalább annyit, mint a be nem vált urakat tavaly.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.28. 11:29:39

Ardát miért a középpályára számoljátok? 10-ből 9-szer szélső támadó már 1 éve, lehet keveset is mondtam. Most Valverde is 2-ből 2-szer szélsőt játszatott vele. Szerintem az ő jelenléte max Deu perceit befolyásolja, de a középpálya zsúfoltságát nem. Ami attól még nyilván létező probléma, Alenával és Samperrel együtt 3 kezdőt kirakhatnánk középpályásokból - sajnos minőség más kérdés - úgy, hogy még érkező nem is jött oda. Nyilván egyikük se fog játszani jövőre nagyon - pedig inkább kéne, mint egyeseknek -, de úgy is +1 ember van, meg még az érkező.. Nem nagyon tudom feldolgozni ezt a dolgot, max akkor, ha senki az égegyadta világon nem jelentkezik be értük. De azt meg azért nehezen tudom elképzelni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.28. 11:22:55

palesz77 írta:Liverpool are willing to pay €30M - €40M for Barcelona midfielder Rafinha (24). Arsenal, Tottenham, Milan & Inter are also interested. [MD]

Hát ha ez véletlenül igaz lenne, azonnal csomagolnék neki..
Ha tényleg lenne valóságalapja szerintem már a felével is jól járnánk. Kapnánk 18-20 milliót és szűkítenénk a kp-t. Mondjuk speciel nálam ő lenne az aki marad. Arda-Suarez-Gomes mehetne és csak azután adnám a brazilt.
Azt mondjuk nem értem a tötököt miért marasztalják ennyire. Magas a fizetése, volt kb. 3-4 jó meccse. Nem hiszem ennyire nem lennének kérői, hogy még egy húszasért se lehessen eladni. Egy Busi-Robi (Samper)-Rakitic-Ini- Coutinho (Rafinha) kp. már bőven minőségi lenne, mind a padot, mind a kezdőt tekintve, így még pár meccsre Alena is beférne. Persze szép álom.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.28. 11:17:54

palesz77 írta:Liverpool are willing to pay €30M - €40M for Barcelona midfielder Rafinha (24). Arsenal, Tottenham, Milan & Inter are also interested. [MD]

Hát ha ez véletlenül igaz lenne, azonnal csomagolnék neki..
Jaja... ezt én sem értem. Középpályás után rohangálunk, miközben egy plusz kp-nk már van S.Roberto személyében. Ha veszünk vkit, akkor az plusz 2 ember az amúgy is telített kp-n. Arda, Gomes párostól mindenképp meg kéne válni, de ha jön egy kp, akkor Rafitól vagy Denistől is. Úgysem fognak játszani csak minden 5. meccsen perceket, akkor is kb. minek...
Az már csak egy plusz adalék, hogy az említett játékosokból elég nagy bevételt lehetne generálni. Coutinho 100-asa meg is lenne belőle.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.28. 11:04:17

palesz77 írta:Liverpool are willing to pay €30M - €40M for Barcelona midfielder Rafinha (24). Arsenal, Tottenham, Milan & Inter are also interested. [MD]

Hát ha ez véletlenül igaz lenne, azonnal csomagolnék neki..
majd du. lenyilatkozzák, hogy fontos láncszem, nem eladó és valverde számít rá mint 5437856837543267843. számú középpályás. aztán szeptemberben vki agyonrúgja, és megint kihagy fél évet. :?

szerencsétlen nyomorék vezetőség, már rég el tudták volna adni az AG+arda+rahi pakkot 100-ért...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.28. 10:15:32

Coutinho ügyletbe nyugodtan be lehetne vonni . Ott játszhatna rendszeresen és kibonthatná a szárnyait, teher és fleelősség is lenne rajta. Kérdés, milyen állapotban tud visszatérni és hogyan bírná angliát.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.28. 09:35:41

Liverpool are willing to pay €30M - €40M for Barcelona midfielder Rafinha (24). Arsenal, Tottenham, Milan & Inter are also interested. [MD]

Hát ha ez véletlenül igaz lenne, azonnal csomagolnék neki..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.27. 17:52:16

Ugyanakkor én nem értem ezt a közhelyet, hogy annyira orrnehezek vagyunk, a védelmünk 0 stb. Kevesebb gólt kaptunk, mint az agyonsztárolt Real, és a pontvesztéseink zöme is 1:0, 2:1 stb volt.
A Bl-ben is mindenkinek az marad meg, hogy 4-et kaptunk a Juvetól és a PSG-től. Azt is vegyük figyelembe, hogy ezen a 4 meccsen csupán egyszer sikerült gólt rúgni. Jó, akkor egy hatost, de ott is csak egy gólt kaptunk.
Nem is a védelemmel volt a baj, ők még sokszor szerintem erőn felül is teljesítettek, a középpálya volt átjáró ház. De ez szerintem nem azt jelenti, hogy ne lennének jó középpályásaink, LE taktikája nem működött, hiába lett volna itt Coutinho vagy Verratti, itt maga a koncepció volt rossz. Ezt javítani szvsz fontosabb, mint az igazolások.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.27. 15:53:12

Eddig mindenki istenkedett, hogy Klopp úgyse engedi el Coutinhot. Most a 150-es hírre senki se azt mondja, hogy na lám, mégiscsak adják, hanem azt, hogy ennyiért ne. Egy alkufolyamat van, aminek végén vagy jön, vagy nem. De ne istenkedjünk a távolból és ne felejtsük el, hogy mit mondtunk tegnap.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.07.27. 14:26:20

visca el barca írta:a két katalán lapnál érezhetően csökkent a kattintások száma, ezért most gyorsan bedobták mbappét is.
Igen,itt is van a cikk róla.http://www.sport.es/es/noticias/barca/m ... na-6193175" target="_blank [-X [-X [-X [-X [-X
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.27. 14:24:06

Cestus írta:
visca el barca írta:ha coutinho tényleg 150, akkor rohadjon el a liverpoolban :D 100-at se ér, nem hogy 150-et. jó hogy már nem 300 millió. bár ha a realnak kellene gondolom vhol 40-45 körül lenne :mrgreen:
A Reálnak a teljes jelenlegi kezdő középpályája (a négyes is) 100 millióból meg volt :D
Nekünk meg 20 millából. :mrgreen:

Most lenne kb. 200-250 millió nekik. Csak Kroos olyan 100-120 körül. Modric is hiába idősödik 70 alatt akkor sem lenne mozdíítható, ha meg Iscot is odavesszük...

A Coutinho 80+xy=100 millió sajnos korrekt ár, még lehúzásnak sem nevezhető.

Az a Neymar=100+Verratti sem vagyok benne biztos, hogy megérné. Lehet nem szeretni a brazilt, de jelenleg Messi mögött a világ valószínűleg legjobb játékosa. Egy Verratti-Coutinho pakk sem biztos, hogy hozna annyit. Az biztos, hogy Neymar előbb vagy utóbb lécelni fog, de jelenleg hatalmas plusz, ő az aki hátára tudja venni a csapatot, ha Leonak nem sikerül.

Ugyanakkor én nem értem ezt a közhelyet, hogy annyira orrnehezek vagyunk, a védelmünk 0 stb. Kevesebb gólt kaptunk, mint az agyonsztárolt Real, és a pontvesztéseink zöme is 1:0, 2:1 stb volt.
A Bl-ben is mindenkinek az marad meg, hogy 4-et kaptunk a Juvetól és a PSG-től. Azt is vegyük figyelembe, hogy ezen a 4 meccsen csupán egyszer sikerült gólt rúgni. Jó, akkor egy hatost, de ott is csak egy gólt kaptunk.

Coutinhoval kapcsolatban pedig nem osztom azt az álláspontot amire sokan hivatkoznak, hogy túl támadó, nem védekezik. Azért mert ilyen szerepkörben játszik, nagy szabadsága van, nem jelenti azt, hogy nem képes. Elég csak Neymar-ra gondolni. Mindenkinek az volt a gondja, hogy nem fog védekezni, mert a Santosban és a válogatottban se nagyon tette/teszi. Most a támadóink közül magasan ő az aki a legtöbbet robotol hátra is.
De Init is fel lehet hozni példának. Amikor a taktika megkövetelte odatette magát védekezésben is.
Forca Barca!!!!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.07.27. 14:07:55

MessiNeymarSuarez írta:Hát igen, bár mostanában egy Kroos valószínűleg nem 30-ért menne el, mint ahogy Rakitic sem.
Emlékeim szerint mindkét játékos utolsó évében volt, az azért számít, de ha van több év hátra akkor 60-80 millió úgy néz ki manapság a normális. Persze ha megnézzük a legtöbb klub bevétele megduplázódott pár év alatt szóval érthető ha az árak és a fizetések is nőnek
94:39 6 - 1
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.27. 13:55:58

A Reált meg Dembelével hozták szóba. 80m euró+Ceballos kölcsönben ajánlatot dobott vissza a Dortmund. A következő az lesz, hogy a Real megvenné Neymart a Barca meg Bale-t.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése