Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.07. 14:32:33

Samper írta:Az a konteo tűnik leginkább valószínűnek, hogy nem Neymar volt a főszereplő, hanem az arabok berégtak, hogy lekerült a Kathar a mezről és hogy szórakoztunk Verrattival. Erre megmutatták...
Ez nekem is eszembe jutott amugy.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.08.07. 14:27:33

vinszentvega írta:Most olvasom, hogy Vermaelen megkezdte a szezonját, ma este nem játszik a csapokóenze ellen, mert fájdalamat érez a lábában. És Gomes sem...(remélem azért, mert tárgyalnak velük egy másik klubnál :D )
Az Everton hamarosan ajánlatot tesz Vermalenért, [Mundo Deportivo]
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.07. 14:24:02

zola8787 írta:
Aki pedig a City-t hozza fel, hogy sok pénz, stb, nézzem meg milyen játékoskerete van, ilyen Fernandinho félék, könyörgöm :D
Azért a City játékoskeretét lenézni...
Fernandinho. Kiemelsz egy embert.

Szinte minden poszton legalább olyan erősek, ha nem erősebbek, mint a PSG. Stones-Otamendi-Kompany kh-sort nem nézném le. Amellett azért DeBruyne, Silva, Gündogan, lehet, hogy Yaya nem két éves, de azért Mottat magasan veri. Amellett Sterling, Sané, Aguero, Gabriel Jesus.

És rengeteg fiatal tehetség van, akik már kiváló játékosok. G. Jesus, Sané, Sterling, Bernardo Silva, mind 20-22 évesek, de még Stones-t is ide lehet venni. A többi húzóember is jó korban van, egyedül Yaya és talán-talán Silva számít idősebbnek, a maga 31 évével.

Csak éppen csapatként nem tudnak összeállni. Mondjuk megnézném őket a francia bajnokságban. Nem venném biztosra azt a PSG egyeduralmat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2017.08.07. 14:30:58-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2017.08.07. 13:36:48

Most olvasom, hogy Vermaelen megkezdte a szezonját, ma este nem játszik a csapokóenze ellen, mert fájdalamat érez a lábában. És Gomes sem...(remélem azért, mert tárgyalnak velük egy másik klubnál :D )
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.07. 13:17:09

Es a legszebb, ha Neymar hathatós közreműködésével nem ejtjük ki őket (amivel egyébként pontosan semmire se mentünk, kivéve, h égtünk még egyet Torinóban), és esetleg sokáig jutnak, lehet, h eszükbe se jut leigazolni őt :D

Én mindenképp Dembelet favorizálom, benne érzem a lazaságot, a tökösséget, a technikai tudást, és sztem a német bajnokság semmivel sem könnyebb, mint a spanyol. Az ára pont nem érdekel, ha megvesszük, akkor van rá pénz. Ahogy bob meg palesz írja, én is bízom Valverdeben, sokkal jobb edzőnek tartom, mint itt sokan. Ennek a csapatnak sikerült már nagyobb neveket pótolni, akik karrierjük csúcsán távoztak, ennél pl sokkal megrázóbb volt Ronaldo vagy Figo távozása.

Btw, nagyon elfáradtam lelkileg az elmúlt szezonban, és úgy érzem, h nem vagyok felkészülve még az ideire :roll: :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.07. 13:03:01

https://twitter.com/CatalanEdition/stat ... 1963206656" target="_blank

Vicc, eddig még úgy volt, hogy szombat este leigazoltuk :mrgreen: . Jók ezek az átigazolási hírek. Egy csomó nevenincs önjelölt újságíró kelti a hangulatot, miközben a RAC1, Romero, a TV3 és az egyéb megbízható források hallgatnak, mint a sír. De lassan már semmitől sem riadnak vissza a szennylapok és a hozzájuk tartozó twitter-fiókok: ilyeneken kell csámcsognunk, hogy Dybaláért adunk 140-et+ a fél keretet, meg Iniestát :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.07. 12:52:08

Az a konteo tűnik leginkább valószínűnek, hogy nem Neymar volt a főszereplő, hanem az arabok berégtak, hogy lekerült a Kathar a mezről és hogy szórakoztunk Verrattival. Erre megmutatták...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.07. 12:46:09

Neymar leigazolása azért is jó nekik, mert a jó játékosok ezután számolni fognak a PSG-vel, mint opcióval. Eddig gyakran csak kiégett játékosok mentek oda levezetni nagy pénzekért, innentől viszont elkezdhetik komolyan venni a klubbot.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.08.07. 12:44:28

Chino írta:
Mondjuk a PSG talán jobban járt volna ha ezt a pénzt csapatépítésre fordítja. Legalábbis, ami a sportszakmai részét jelenti. IHa 220 milliót csapatszinten költenek el, szerintem jobban járhattak volna, persze a marketing és a pénz nem ezt diktálja. Illetve nem borult volna ekkorát a piac. 2-3 játékos többet adhatott volna, de hát nem ez a lényeg.
Ha komoly tényezők akarnak maradni, a következő 2, maximum 3 évben nagyon sok minőségi játékost kell pótolniuk és azokat nem fogják megkapni 100-120 alatt, könnyen meglehet, hogy maguk alatt vágták a fát a Neymar transferrel.
Én ebben látom azt, hogy sokadik szempont volt a sportszakmai rész. Az, hogy arab engem nem érdekel, lehet dél-kamodzsai is Khelafi, de hogy nem az volt az elsődleges szempont, hogy sikeres csapatot verbuváljon az 100%. A presztízs, a marketing és a kihaénnem mentalitás inkább közrejátszott.
Ez a 220 misi az araboknak olyan, mint nekünk egy fagyi. Ez nekik mindenben pozitív: az egyik legminőségibb fiatal játékost eltudtak csábítani egy erős csapatból, ráadásul marketing értékben is ott van az elején, ráadásul úgy felhúzták ezzel az árakat, hogy sok klub nem fog tudni venni normális játékosokat, de ők igen.

Szerintem ezzel az átigazolással mindenben nyert a Párizs, ők nem igazolnak 50 misiért egy Gomest. Most őszintén melyik a jobb? A világ egyik legjobb játékosa 220 millióért, vagy szimplán kidobni a kukába 50 milliót (gondolom itt Gomesre).

Igazuk van, ha nekem is végtelen pénzem lenne, megvenném a Diósgyőrt és hoznám a sok sztárt :D

Aki pedig a City-t hozza fel, hogy sok pénz, stb, nézzem meg milyen játékoskerete van, ilyen Fernandinho félék, könyörgöm :D
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.07. 12:40:46

MQuCsabi írta:Egyébként ott a City, belőlük sem lett BL esélyes csapat, pedig nem kevés lé van rájuk költve :D
Persze, ezt fellehet hozni, de azért a Citynek egy sokkal erősebb bajnokságban kell helytállnia, amit azért évről-évre megtesz, mellett a 2 kupa, és majd továbbá a BL. Attól függetlenül, hogy egyetértek veled abban, hogy nem esélyesek a BL-re, ráadásul a fő tengely már kiöregedőben -
bajnokságot már nyertek.. :)
Chino írta:[...]Ha csak a fele beválik már spórolunk igazolásokon és minőséget. Az, hogy most Denis, Arda meg Gomes van nem valószínű, hogy sokáig lesznek, sőt idén is mennek el, kérdés hányan.
Én szvsz kiváncsi vagyok, Gomez mit tud kihozni magával Valverde alatt, a szezon végére már nem az egyértelmű ludas volt a dolgokban.

Dembelé: Már az első pár meccsén, tavaly augusztusban is elég jól mozgott, a tehetségét nem kell szerintem firtatni, a pénz kérdéses a dologban. De ahol Mbappé 150-160 M€ körül menne el, ott nem hiszem, hogy egy 80-100 M€ akkora csoda lenne, és az alatt ne is várjuk a dolgot. Durva belegondolni, hogy anno Lucas Mouraért kiadott 40-45 millió mekkora felhördülést hozott, az akkor még csak 19 éves gyerekért, most meg a 160 millión senki nem lepődne meg Mbappénál. :? Infláció at it's best.
Amúgy meg ha jönne a srác, majd be is válna, lehet hozza majd a francia cimborákat is. :lol:

Ami igazán zavar, hogy a 10 évvel ezelőtti kép teljesen megfordult. A Real bárkit letud igazolni, és szívesen is mennek hozzájuk, mi meg szenvedünk, hogy a legnagyobbak jöjjenek ide, majd a két szék közül a földre csücsülünk. Persze az elnökségek ebben tősgyökeresen benne vannak, már csak személyükben, de amellett, hogy a La Masía leáldozóban van, a fiatal tehetségeket sem akarjuk berakni, ezt látva pedig ők mennek is tovább, hogy ne rekedjen meg a fejlődésük - hozzáteszem, még jó, hogy így döntenek. :evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára House 2017.08.07. 12:46:00-kor.
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.07. 11:57:50

visca el barca írta:
Chino írta:Mondjuk a PSG talán jobban járt volna ha ezt a pénzt csapatépítésre fordítja. Legalábbis, ami a sportszakmai részét jelenti. Igazából van két kiemelkedő játékosuk, a többi azért nem szűk elit. Van egy Draxlerük akik igazán jó és fontos láncszem volt és nem erre próbálnának építeni, hanem inkább ráhozzák a nyakára Neymart. Akik tényleg elit játékosok voltak már kiöregedőben vannak. Silva, Alves, DiMaria, De a Matuidi-Cavani duóban sem sok van és ők sem a top5 kategória. Ha 220 milliót csapatszinten költenek el, szerintem jobban járhattak volna, persze a marketing és a pénz nem ezt diktálja. Illetve nem borult volna ekkorát a piac. 2-3 játékos többet adhatott volna, de hát nem ez a lényeg.
szerintem ez csak ilyen önnyugtató szöveg. sokkal jobban jártak nemyarral, mintha 220-ért megvették volna mbappét meg vmi francia tölteléket, vagy vettek volna két bale/pogba féle bohócot. vagy akkor ránk is ránk lehetett volna sütni 4 éve, hogy neymarért kifizettünk 100-at, pedig abból a pénzből akkor még két igen jó focistát is lehetett volna venni + akkor még senki nem tudta mi lesz belőle, az ugribugri brazil bajnokság után mire lesz itt képes. lehet fikázni a psg-t, de mi is a markeing meg a hype miatt vettük meg. mond h nincs igazam :D

a kiöregedésről meg annyit, ha ők ez miatt gyengülnek, majd mi is fogunk, ini, masch 33-34, de 30+-nál jár messi, suarez, piq, turan, gyakorlatilag a fél kezdőnk """""öreg""""", rakéta, busi is inkább 30 mint 20...utánpótlás meg marlon, digne, denis suarez, pákó, andré gomes....
Semmi önmegnyugtatást nem érzek. Gyakorlatilag 2 poszton erősebbek, mint mi. Verratti és most Neymar.
Most hoztak egy embert, akivel gyakorlatilag kigolyóztak egy olyan játékost, aki húzóember volt. A fontos posztokat pedig ha minőségi játékosokkal akarják pótolni, az évente egyre drágább lesz. Nekik pedig még drágábban fogják eladni és az FFP-t sem lehet folyamatosan kijátszani.
Az öregedésről meg annyit, hogy ki lehet emelni Masch-ot meg Turant, de távolról sem meghatározó embereink. Messibe még bőven van 3-4 év, ahogy Piquénél sem sok a 30 év. Ráadásul mi most kezdünk az erősítésbe. Azért egy Coutinho-Dembelé páros nem éppen az életkort nyomja fel. Az utánpótlást sem kell ennyire lenézni. A kh poszt azért nem túl idős. Amellett, hogy Piquében van még 3-4 év, mellette egy Umtiti, Martinez, valszeg Marlon, Digne-nek nem sok szerep kell, de Cucurella 2 év múlva bőven átveheti a helyét és akár Albaval harcolhat. Középen van egy Alenank. Mellette egy Samper és úgy néz ki jön Cotinho és az igazán fiatal Dembelé. Ha csak a fele beválik már spórolunk igazolásokon és minőséget. Az, hogy most Denis, Arda meg Gomes van nem valószínű, hogy sokáig lesznek, sőt idén is mennek el, kérdés hányan.

De ami a lényeg, hogy lehet, hogy erősödik a Párizs, de hogy felmutathassák Neymar milyen befektetés volt és jöjjön az Aranylabda, ahhoz egy Bl-re szükség van (de legalább döntőre), és nem csak velünk kell "megküzdeni". Arról pedig ne is beszéljünk, hogy ki tudja, tud-e adni annyit a brazil, mint egy Messiás. Márpedig úgy állítják be.
Van még ott rajtunk kívül Bayern, Juve, Real, Chelsae, de akár egy City is elkaphatja, egyéni villanásokban ott sincs hiány. Utóbbiak is azért nem sikeresek, mert hiába vannak kiváló játékosok, csapatként még Guardiola sem tudta összepakolni őket. Ha ez nincs meg reszeltek.
Nálunk sincs már meg az az igazi összhang, mint mondjuk 3-4 éve, de azért bőven előrébb járunk. Ha sikerül a kp-t, a letámadást rendbe tenni (aminek mutatkoztak jelei) nagyot léphetünk és ha előre Dembelé is beváltja a hozzá fűzött reményeket szerintem többet értünk el, mint amennyit Neymarral veszítettünk.
Forca Barca!!!!
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.08.07. 11:46:35

visca el barca írta:
Kubla9 írta:
Kubla9 írta:Az első ajánlatunk Dembele gyerekért 70 millió+ bónuszok.
Dobták is vissza kapásból. Forrás:Di Marzio
Csak azt nem tudom hogy miért futunk felesleges köröket ilyen ajánlatokkal.
100 misi alatt nem fogjuk elhozni ha a sz...r sz...rt eszik is.
olyannyira nem, hogy a német lapok szerint 110 milla fixen az ára és nem kérnek játékost cserébe. vagy 110, vagy semmi. ennyiért kellene a halálnak...
Szerintem van bőven potenciál a srácban,fiatal,gyors,kétlábas.Adjuk oda nekik az összeget aztán jó éjszakát. Állítólag azóta volt egy 90 milliós ajánlatunk is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.07. 11:43:43

Kubla9 írta:
Kubla9 írta:Az első ajánlatunk Dembele gyerekért 70 millió+ bónuszok.
Dobták is vissza kapásból. Forrás:Di Marzio
Csak azt nem tudom hogy miért futunk felesleges köröket ilyen ajánlatokkal.
100 misi alatt nem fogjuk elhozni ha a sz...r sz...rt eszik is.
olyannyira nem, hogy a német lapok szerint 110 milla fixen az ára és nem kérnek játékost cserébe. vagy 110, vagy semmi. ennyiért kellene a halálnak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.08.07. 11:32:40

Kubla9 írta:Az első ajánlatunk Dembele gyerekért 70 millió+ bónuszok.
Dobták is vissza kapásból. Forrás:Di Marzio
Csak azt nem tudom hogy miért futunk felesleges köröket ilyen ajánlatokkal.
100 misi alatt nem fogjuk elhozni ha a sz...r sz...rt eszik is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.07. 11:13:53

Tocy írta:ne legyünk már naivak, jó üzlet a Barcelonának is, hiszen három klasszisjátékos árát kaptuk érte.
dehogy kaptuk :D szerited ahol egy mbappét nem adnak 150-ért, egy dembelét 100-ért, ott neymarért 220 reális ár? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2017.08.07. 11:07:57

Mondjuk azt én sem értem, hogy mi ezzel az igazolással az óriási probléma, mármint Neymaréval. Végre egy olyan üzlet, ahol majdnem háromszor annyiért adunk el valakit, mint amennyiért vettük, nem jó? :)

Az meg, hogy ki mennyit ér, meg mennyi az ára, az mindig relatív, nekünk ér 100 milliót mondjuk Coutinho, mert egyrészt van most száz milliónk, másrészt mindenképpen kell valaki és úgy fest, hogy ő a legjobb elérhető játékos, ezért számunkra ennyi az ára. Másnak meg 50 milliót sem ér, mert nem kell neki. Persze valahol szörnyű, hogy Coutinho és Dembélé 100-100 millió mondjuk, mert mindkettő messze van a Barca-szintű vezéregyéniségtől, klasszistól, nagyon-nagyon messze. De ez van a piacon, nekünk szükségünk van az elérhető legjobbra, ennyi az ára.

Ugyanez van a PSG-nél is: a lehető legjobb játékost kellett leigazolniuk és a "lehető" kategória most Neymar volt, akinek meg ennyi az ára. Van ott ennyi pénz rá? Van. Neymar el akar menni? El, innentől nincs is kérdés, ez jó üzlet Neymarnak, jó üzlet a PSG-nek és ne legyünk már naivak, jó üzlet a Barcelonának is, hiszen három klasszisjátékos árát kaptuk érte.

Mondom ezt úgy, hogy mindig a falra mászom attól, hogy fórumozók megmondják, hogy kinek mi az ára, meg mennyit ér, hiszen nekünk kicsit sem kell azzal foglalkozni, hogy kit mennyiért vesz meg vagy ad el a Klub, akármennyi rossz igazolást csináltunk az elmúlt jó pár év alatt, mégis volt pénz Neymarra, Suarezre, lett volna Verrattira is, bárkire, akit tényleg akar a vezetőség.

Hogy szakmailag mi jó és mi nem, az már más kérdés, nem látunk bele, hogy Valverde mit akar, de egy jól működő rendszerrel, szerkezettel, megfelelő állapotban egy Coutinho-Dembélé párossal is bátran ki lehet állni a Real ellen, pedig tényleg egyik se igazi klasszis. Csak az nem is kell, mert arra ott van Messi, ott lehet Suarez és ha egészséges, akkor Iniesta is. A bajnokságban meg a folyamatosság és a sikeréhség dönt, nem egy-egy klasszis és pontosan ezért az az igazi értékmérő - a BL-ben legalább akkora faktor a szerencse is, láthattuk ezt idén a Real lesgóljaival például...

Az valóban tanulságos, hogy a kivásárlási árat valahogy egyeztetni kellene, vagy kötelezővé tenni mindenhol, vagy eltörölni mindenhol, vagy egyszerűen ahol kötelező, ott úgy megállapodni a játékossal, ahogy a Real Madrid teszi.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.07. 10:19:18

Chino írta:Mondjuk a PSG talán jobban járt volna ha ezt a pénzt csapatépítésre fordítja. Legalábbis, ami a sportszakmai részét jelenti. Igazából van két kiemelkedő játékosuk, a többi azért nem szűk elit. Van egy Draxlerük akik igazán jó és fontos láncszem volt és nem erre próbálnának építeni, hanem inkább ráhozzák a nyakára Neymart. Akik tényleg elit játékosok voltak már kiöregedőben vannak. Silva, Alves, DiMaria, De a Matuidi-Cavani duóban sem sok van és ők sem a top5 kategória. Ha 220 milliót csapatszinten költenek el, szerintem jobban járhattak volna, persze a marketing és a pénz nem ezt diktálja. Illetve nem borult volna ekkorát a piac. 2-3 játékos többet adhatott volna, de hát nem ez a lényeg.
szerintem ez csak ilyen önnyugtató szöveg. sokkal jobban jártak nemyarral, mintha 220-ért megvették volna mbappét meg vmi francia tölteléket, vagy vettek volna két bale/pogba féle bohócot. vagy akkor ránk is ránk lehetett volna sütni 4 éve, hogy neymarért kifizettünk 100-at, pedig abból a pénzből akkor még két igen jó focistát is lehetett volna venni + akkor még senki nem tudta mi lesz belőle, az ugribugri brazil bajnokság után mire lesz itt képes. lehet fikázni a psg-t, de mi is a markeing meg a hype miatt vettük meg. mond h nincs igazam :D

a kiöregedésről meg annyit, ha ők ez miatt gyengülnek, majd mi is fogunk, ini, masch 33-34, de 30+-nál jár messi, suarez, piq, turan, gyakorlatilag a fél kezdőnk """""öreg""""", rakéta, busi is inkább 30 mint 20...utánpótlás meg marlon, digne, denis suarez, pákó, andré gomes....
Kubla9 írta:Az első ajánlatunk Dembele gyerekért 70 millió+ bónuszok.
Dobták is vissza kapásból. Forrás:Di Marzio
lentebb írtam.
Tromort77 írta:Lehet azon bosszankodni, hogy esik az eső, de nem érdemes. Kb ez ugyanaz a dolog. Én sem értem itt ezt a felháborodást. Mi is ugyanúgy egy felvásárló csapat is vagyunk. Mi mezünkön is ott virított, hogy Qatar. Amíg abból a pénzből megvettük Neymart addig rendben volt? Mert mi se aprópénzért vettük meg anno. Elment, nem kell ezen sírni.
ezt meg nagyon adom, kifizettünk érte 100-at, lallerért úgyszintén (jó, ő mondjuk megérte, mert azért előtt is világklasszis volt), most letesszük majd a jó esetben is 50-60 millás cou-dem pakkért a 220-at és akkor még mi panaszkodunk, hogy fel vannak verve az árak, holott mi csináljuk a cirkuszt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.08.07. 10:07:40

Az első ajánlatunk Dembele gyerekért 70 millió+ bónuszok.
Dobták is vissza kapásból. Forrás:Di Marzio
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.07. 09:30:51

Feast4 írta:
Ez biztos, de itt ne csak azt nézd hanem a marketinget is. Reklámokból tini lány vihogásból Neymar miatt óriási lóvé visszajön.Önmagában a mezeladás. A reklám meg a hírverés a transzfer körül.

Ha elolvasod a hsz-t pont ezt fejtettem ki, hogy a marketing stb. sokkal inkább szempont volt, mint az igazi csapaterősítés.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.08.07. 09:19:24

visca el barca írta: + van vmi hír arról is h valverde nem akar szabdulni AG-től, de vhogy bele akarjuk csempészni a coutinhos bizniszbe.
Na ha ezt meg tudják csinálni kalapot emelek. :mrgreen: :lol:
Chino írta:Mondjuk a PSG talán jobban járt volna ha ezt a pénzt csapatépítésre fordítja. Legalábbis, ami a sportszakmai részét jelenti.
Ez biztos, de itt ne csak azt nézd hanem a marketinget is. Reklámokból tini lány vihogásból Neymar miatt óriási lóvé visszajön.Önmagában a mezeladás. A reklám meg a hírverés a transzfer körül.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.07. 09:13:54

Egyébként ott a City, belőlük sem lett BL esélyes csapat, pedig nem kevés lé van rájuk költve :D
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.07. 09:11:34

Tromort77 írta:Lehet azon bosszankodni, hogy esik az eső, de nem érdemes. Kb ez ugyanaz a dolog. Én sem értem itt ezt a felháborodást. Mi is ugyanúgy egy felvásárló csapat is vagyunk. Mi mezünkön is ott virított, hogy Qatar. Amíg abból a pénzből megvettük Neymart addig rendben volt? Mert mi se aprópénzért vettük meg anno. Elment, nem kell ezen sírni.
Azért nem nagyon lehet összehasonlítani az eddigi árakat, azzal ami most történt. Akiket eddig mondjuk 40 millióért meg lehetett venni, azt még egy középcsapatnak is sikerülhetett, ma egy ilyen játékos 80-100 millió.
Nézzük me a mai nyáron, hogy felmentek az árak. Vegyük csak Mbappé esetét. A Monaco 130 milliós árcédulát tett rá, így biztosítva, hogy ne vigyék el, ha pedig valahogy mégis sikerül vehetnek belőle 2-3 játékost. A Realnak ez nagyon sok volt, a médiában is horror összegnek számított, Amikor elkezdődött a Neymar-ügy lett belőle 150, most 180 milliónál tart. És ez csak 2 hónap alatt. Most szerintem röhögve kicashelnék a 130 milliót.
De egy Dembelé sem 100 millió lett volna júniusban, ezt bátran ki merem jelenteni. Abba igazatok van, hogy folyamatosan mennek fel az árak és nagyon nem jó tendencia, de ezzel az egy transzferrel pillanatok alatt olyan változás állt be, mint az utóbbi 3-4 év során. Ilyen utoljára talán a Perez féle megalomán elszállás alatt volt. De még az se befolyásolt ennyire. És ennek közel sincs vége. Mosst ott tartunk, hogy már ez a szűk elit (Bayern, Real, Barca, Juve) sem tud igazán versenyezni, azzal az 1-2 csapattal, ami elkezdte ezt a tendenciát. A Chelsae is hasonló cipőben jár, bár ott inkább tudatos építkezés folyik.

Mondjuk a PSG talán jobban járt volna ha ezt a pénzt csapatépítésre fordítja. Legalábbis, ami a sportszakmai részét jelenti. Igazából van két kiemelkedő játékosuk, a többi azért nem szűk elit. Van egy Draxlerük akik igazán jó és fontos láncszem volt és nem erre próbálnának építeni, hanem inkább ráhozzák a nyakára Neymart. Akik tényleg elit játékosok voltak már kiöregedőben vannak. Silva, Alves, DiMaria, De a Matuidi-Cavani duóban sem sok van és ők sem a top5 kategória. Ha 220 milliót csapatszinten költenek el, szerintem jobban járhattak volna, persze a marketing és a pénz nem ezt diktálja. Illetve nem borult volna ekkorát a piac. 2-3 játékos többet adhatott volna, de hát nem ez a lényeg.
Ha komoly tényezők akarnak maradni, a következő 2, maximum 3 évben nagyon sok minőségi játékost kell pótolniuk és azokat nem fogják megkapni 100-120 alatt, könnyen meglehet, hogy maguk alatt vágták a fát a Neymar transferrel.
Én ebben látom azt, hogy sokadik szempont volt a sportszakmai rész. Az, hogy arab engem nem érdekel, lehet dél-kamodzsai is Khelafi, de hogy nem az volt az elsődleges szempont, hogy sikeres csapatot verbuváljon az 100%. A presztízs, a marketing és a kihaénnem mentalitás inkább közrejátszott.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.07. 08:48:31

a man utd vinné SR-t, ajánlottak érte 40 milliót, de visszautasítottuk. nem ennyi a kivásárlási ára? :-k

+ van vmi hír arról is h valverde nem akar szabdulni AG-től, de vhogy bele akarjuk csempészni a coutinhos bizniszbe.

+ elvileg megtettük az első hivatalos ajánlatot (már a sokadik elsőt :D ), demebeléért, 70 + ki tudja menni és milyen plusz bónusz, de a bvb nem tudja mit csináljon, mert a milan meg vinné aubameyangot és a kettőt nem akarják egyszerre eladni. ráadásul úgy vannak vele, ha mbaeppé 180, akkor dembele is ér annyit

ha jól értem, elég álmos vagyok még :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.07. 08:35:15

Elit csapatot csak néhány zsenivel tarkított csupa jó játékosból lehet építeni.Igazolások nélkül a mostani keretünk nem ilyen.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.07. 07:41:27

Tromort77 írta: Tripláztunk mi már úgyis, hogy Pedro rohangált a szélen. Nem azért mert szétszívatott mindenkit az oldalvonalnál, hanem azért mert illett a csapatba és ellátta a feladatát. Hatezer játékosunk van a keretben, úgy, hogy most a B-ben is van 1-2 kivételes tehetség. Nem dőlnék a kardomba akkor sem ha nem jönne már senki idén.
Pontosan! Sokan tényleg úgy beszélnek már, mintha Neymar nélkül semmit sem érne ez a csapat. Tavaly épp ez volt a nagy gyengeségünk, hogy túlságosan az egyéni villanásoktól függtünk, mert a csapatjáték gyenge volt. Ezért szajkózom én is, hogy az igazolások másodlagosak, meg kell találni az összhangot, ami nem is olyan rég még megvolt, azzal többet nyerünk, mint amit Neymarral elvesztettünk, vagy amit Coutinho, Dembelé, Dybala, vagy bárki más adhatna.
Válasz küldése