Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.17. 19:01:31

MessiNeymarSuarez írta:Komolyan bárki is hibáztatná ha lelépne ilyen igazolások mellett?

Láthattuk hogy tegnap is konkrétan a középhátvédek elé kellett jönnie ha labdát akar..

Erre nem képes reagálni már több mint egy éve a vezetőség, és nem minőségi játékosokat igazolnak, ide hoznak egy rakás Gomes-féle játékost a nyakára hogy" nesze, te vagy Messi, oldd meg"

Mert ha meg lenne a csapat minőségben, vagy igazolnánk normálisan, és úgy buknak el az még oké, de így hogy már 2 éve látszik hogy mi a hatalmas nagy baj, és ennek ellenére sem hajlandóak változtatni a vezetőségben, az több a soknál...

Most komolyan, mire kell Messi akkor? Visszazülleni Iniesta, Neymar és többiek nélkül ugyanígy sikerülni fog, és BL selejtezőért harcolni, most ehhez Messi miért pazarolja el az utolsó éveit, ha nem képesek a csapatot érdemben erősíteni, csak a pénzt elverni?
Ez igaz, de tegyük hozzá, ez nemcsak a vezetőség hibája, LE sem állt a helyzet magaslatán már az utolsó évében, és egyelőre Valverde sem tud mit kezdeni a helyzettel. Mondjuk az bíztató, hogy már ő is belátta, hogy ez az út nem vezet sehova és ki kell találni vmit. Mert itt a gyengébb keret mellett komoly szerkezeti és taktikai gondok is vannak egy ideje, és ezek orvoslása legalább olyan fontos, mint Coutinhot (esetleg Serit) és Dembelét leigazolni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.17. 18:52:38

Komolyan bárki is hibáztatná ha lelépne ilyen igazolások mellett?

Láthattuk hogy tegnap is konkrétan a középhátvédek elé kellett jönnie ha labdát akar..

Erre nem képes reagálni már több mint egy éve a vezetőség, és nem minőségi játékosokat igazolnak, ide hoznak egy rakás Gomes-féle játékost a nyakára hogy" nesze, te vagy Messi, oldd meg"

Mert ha meg lenne a csapat minőségben, vagy igazolnánk normálisan, és úgy buknak el az még oké, de így hogy már 2 éve látszik hogy mi a hatalmas nagy baj, és ennek ellenére sem hajlandóak változtatni a vezetőségben, az több a soknál...

Most komolyan, mire kell Messi akkor? Visszazülleni Iniesta, Neymar és többiek nélkül ugyanígy sikerülni fog, és BL selejtezőért harcolni, most ehhez Messi miért pazarolja el az utolsó éveit, ha nem képesek a csapatot érdemben erősíteni, csak a pénzt elverni?
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2017.08.17. 18:44:10

LG írta:
Nero. írta:
Samper írta:Ha nem hosszabbít, Barto bukása tuti.
Soha nem fog itt hagyni minket. Pique mellett o lenne az utolso, viszont meg van hozza az ereje hogy megbuktassa a vezetőséget egy perc alatt.
Szerintem naiv vagy. Ha jelentősen visszaesne a csapat teljesítménye, olyannyira, hogy nem lenne esélyünk címek nyerésére, neki meg Aranylabdára, szerintem simán dobbantana, a hírek szerint már nem egyszer elgondolkozott róla,l".
jelentősen visszaesett a csapat teljesitménye, és ez ilyenek meccsek mint a tegnapi meg a vasárnapi nehezen emészthetőek..es nincs esélyünk trofeakat nyerni idén, illetve van, de hogy mi nem vagyunk favoritok sehol az tuti! Talán a leggyengébb keret amiota Messi itt van, sőt a leggyengébb! 1 szót sem szolhatunk ha jövőre ingyen lelép.. talán ezért is lenne fontos még most a nyaron erősiteni, mert ezt is kockaztatjuk. Ugyhogy lehet alkuldozni itt még 2 hetet a dortmund liverpoolal, de nem biztos hogy most kéne sporolni, hiszen eddig is észnelkul és tulárazva vettünk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.17. 18:03:55

Nero. írta:
Samper írta:Ha nem hosszabbít, Barto bukása tuti.
Soha nem fog itt hagyni minket. Pique mellett o lenne az utolso, viszont meg van hozza az ereje hogy megbuktassa a vezetőséget egy perc alatt.
Szerintem naiv vagy. Ha jelentősen visszaesne a csapat teljesítménye, olyannyira, hogy nem lenne esélyünk címek nyerésére, neki meg Aranylabdára, szerintem simán dobbantana, a hírek szerint már nem egyszer elgondolkozott róla, gondolom a fizetését sem hiába emelgetik évente.

Pique meg szerintem nem akkora culé, mint sokan tolják, szerintem inkább celebkedni szeret, meg a Realt köpdösni, és sokan ezt értelmezik tévesen hatalmas lojalitásnak a klub felé. Holott anno már egyszer lelépett a jobb lehetőségek miatt, egyszer meg látványosan kakilt a csapatra, Lucho kezei alatt "tért vissza".
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.08.17. 17:46:48

Most már nem tudom melyik topicban írjam mert már minden és mindenki érintve van, de ennek a vezetőségnek minél előbb takarodnia kell.
Ha Neadjisten ezek miatt elveszítjük Messit, szerintem rájuk gyújtják a Nou Campot. És a hamuból épül egy új nagy csapat.
De viccet félretéve, remélem Laporta figyeli az eseményeket és készülődik már. Vagy Benedito ha képesnek érzi magát rá.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.17. 17:38:44

Igazad van, elfelejtettem a ciklust.
Kép
Kép
Kép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2017.08.17. 17:25:11

Bob_Marley írta:Az is lehet, hogy az új esetleges igazolások miatt a fizetése külön van, hogy ne legyen ebből FFP gond, remélem ez vagy valami hasonló és nem még többet akarunk adni, vagy kér.
FFP nem lehet, hároméves ciklusban nézik, 2015-2018 közötti mérleg nem lehet 30 millió eurónál nagyobb értékben veszteséges. Lévén, hogy a klub évek óta nyereséges a beszámolók alapján, ez kizárja az FFP-t, mint indokot, pláne, hogy 222 millió euró most érkezett a klubkasszába.
.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.17. 17:08:47

Az is lehet, hogy az új esetleges igazolások miatt a fizetése külön van, hogy ne legyen ebből FFP gond, remélem ez vagy valami hasonló és nem még többet akarunk adni, vagy kér.
Kép
Kép
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.08.17. 17:05:30

Most az az ábra -tegnap- hogy Messi középpályás is volt és csatár is. Ez egyszerre nem fog menni. Kit inditson, vagy ki inditja Őt ? Itt a gond. Vagy befejzőt kell hozni, vagy előkészitőt. De lehetőleg 2-2 főt. Ennyit nem tudunk perkálni. Mi nem. Sajnos nem irt alá még, nem tudom miét, de nyugtalanitó és nem lehet véletlen.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.17. 16:56:33

Mestre most nyilatkozta hogy Messi nem irt még alá de a szóbeli megállapodás megvan.

Ehhez képest Bartomeu 1-2 honapja mondogatta hogy Messi már aláirt de külön eseményen akarják bemutatni a szerződést


Ezeket a kamugépeket komolyan...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.17. 16:41:38

Samper írta:Ha nem hosszabbít, Barto bukása tuti.
Soha nem fog itt hagyni minket. Pique mellett o lenne az utolso, viszont meg van hozza az ereje hogy megbuktassa a vezetőséget egy perc alatt.

Barto bukása amugy mar így is tuti, ha holnap hozza Dembelet meg Coutinhot akkor is.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.17. 16:23:01

Ha nem hosszabbít, Barto bukása tuti.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.14. 14:12:45

nekem nincs instás regem, de állítólag szó szerint ezt tette ki (ne bannoljatok lécci' :mrgreen: )

"Elb*szott egy nap, de fel kell kelni és továbbmenni. Ez még csak a kezdet"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2017.08.13. 09:54:10

Azt hiszem újfent tőle várhatjuk majd a csodát leginkább, de szerencsére a szuperkupában (is) jól szokott neki menni. A sporton volt is pár napja egy jó kis infografika. (Jobb oldalt van egy elírás, 2016. lenne az.)

Annyival egészíteném ki, hogy nem csak a Barcában ő a sorozat (jogelődöket nem néztem) legeredményesebb játékosa, hanem összetettben is. Raúlt előzi közvetlenül, a spanyolnak 7 gólja volt 12 meccsen.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.08.10. 15:22:32

[quote="Samper"]Messi megállapodott a Barcaval, de még nem írt alá. Nem gondolom, hogy ő is lelépne/quote]

Ahogy elnézem a nemzetközi piacot ma semmi sem lehetetlen.
Bele kellene nyúlnia a FIFA-UEFA fejeseinek az átigazolások ma kialakuló gyakorlatába, mielőtt nagyobb baj lesz. Sok területen van verseny korlátozó szabályozás, éppen itt miért nem lehetne. Egyik országban van kivásárlási ár, máshol nincs. Egyik területen röghöz köthető a játékos, máshol azt csinál amit akar.
Nagyon rossz irányba megyünk és éppen minálunk robbant a bomba a 222 milliós Neymar-ral. Ez a transzfer aztán felárazási cunamit indított el. Ráadásul eszköz is egyes klubok kezében, hogy pusztán pénzügyi manőverekkel, igazi vásárlási szándék nélkül, keresztbe tegyenek a másiknak.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.10. 10:28:15

Messi megállapodott a Barcaval, de még nem írt alá. Nem gondolom, hogy ő is lelépne, de egy nyilatkozatot adhat az aláíráskor, amit nem tesznek a kirakatba.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.03. 13:05:00

Nero. írta:
Messias2 írta:Remélem, plusz motiváció lesz számára, hogy a brazil takony lelépett.
Erősnek tartom ezeket a kifejezéseket. Jó pár címhez hozzá segített minket. :roll: A saját élete, azt csinál amit akar.
A "jövőre meg ugyis lefocizzuk a tevehajcsárokat" stb. mondatokkal meg szerényebben mert bármi történhet.
Egyet értek, szerintem se menjünk át köpködésbe, meg ne is üljünk túl magas lovon.

Viszont azt fontos presztízskérdésnek tartom, hogy ne Neymar nevessen a végén. Ezek után, ha PSG kiejtene minket az ő vezérletével, annak nagyon rossz üzenete lenne, hiszen igazolná a döntését, és lehet olyan játékosok, akik most vacillálnak, követnék a példáját. Ha mi üssük őket, akkor viszont a közvélemény rajta fog nevetni, hogy a pénzt választotta a sikeresség helyett. Bár nyilván ez a kérdés hosszabb távon dől majd el, az első ütközetnek is biztos komoly visszhangja lenne.

Messinek - ha már az ő topicjába vagyunk- pedig meg kell mutatnia, Neymar nem tud kilépni az árnyékából, igazolhat bárhová is. Amúgy is össze kéne kapnia magát az argentinnak, bár az éves teljesítményével elégedett vagyok, a formaidőzítésével viszont nem, a BL-re nem tudta felépíteni magát, már zsinórban másodszor.
Messi ilyenkor is nő a szememben. Hány és hány arab csapat serette volna megszerezni? Milyen fizukkal csábították? De ő maradt. A hűség nála többet ér.
Viszont Messinek jóval hosszabb és mélyebb a közös múlta a klubbal, kölcsönösen sokat köszönhetnek egymásnak, sorsuk sokkal inkább összefonódott, mint a brazillal. Nála az sem lehetett motiváció, hogy kilépjen vkinek az árnyékából, hiszen nagyon régóta ő csapat legnagyobb sztárja. Na, az ő eligazolása 100x inkább megrázott volna, mint brazilé.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.03. 11:11:59

Messias2 írta:Remélem, plusz motiváció lesz számára, hogy a brazil takony lelépett.
Erősnek tartom ezeket a kifejezéseket. Jó pár címhez hozzá segített minket. :roll: A saját élete, azt csinál amit akar.
A "jövőre meg ugyis lefocizzuk a tevehajcsárokat" stb. mondatokkal meg szerényebben mert bármi történhet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2017.08.03. 10:30:41

Messi ilyenkor is nő a szememben. Hány és hány arab csapat serette volna megszerezni? Milyen fizukkal csábították? De ő maradt. A hűség nála többet ér. =D>
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.08.02. 22:01:05

Remélem, plusz motiváció lesz számára, hogy a brazil takony lelépett.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.02. 00:11:26

gamerpapa írta:Sajnos erős érveket hoztatok fel, és sikerült elvennetek a naiv optimizmusom. Kétségtelen, az MSN (szerintem) a világ eddigi leghatékonyabb támadósora. Ha Messire még több figyelem jut, akkor kakiban vagyunk. A szokásos nemzetközi szünet utáni botladozásainkkor jó lenne egy kis plusz, ami átlendít ezeken a meccseken. Én Gomes formajavulásában is bízok. (Oké, talán tényleg túl naiv vagyok..) Az is igaz viszont, ha formában van az argentin, akkor tudjuk hogy nem gond számára öt védőt sem kicselezni és bevarrni. Márpedig az előjelek szerint formában van. Ezt viszont nem vehetitek el tőlem! :D
Szerintem meg ezek az érvek részigazságok és te látod jól. Nem vitatom, hogy Leo és Ney jól megértik egymást és biztosan nehezebb lenne nélküle, de azért ez nem egy lehetetlen küldetés. Messi olyan komplexen lát a pályán, ahogyan a foci történetben kevesen és úgy hogy azt hoz helyzetbe kis túlzással, akit akar. Pontosan tudja, hogy mikor kire hegyezze ki a játékot, ha Umtitire kellene arra is képes lenne. Tehát én annyira nem esek kétségbe ezek véget, ha Ney dobbantana. Egyébként meg Pedrítót simán visszahoznám, ha nincsen Neymar. Ő és Leo szintén ismerik egymás minden mozdulatát. Valszeg Pedron nem is múlna a dolog.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2017.08.01. 11:57:56

Sajnos erős érveket hoztatok fel, és sikerült elvennetek a naiv optimizmusom. Kétségtelen, az MSN (szerintem) a világ eddigi leghatékonyabb támadósora. Ha Messire még több figyelem jut, akkor kakiban vagyunk. A szokásos nemzetközi szünet utáni botladozásainkkor jó lenne egy kis plusz, ami átlendít ezeken a meccseken. Én Gomes formajavulásában is bízok. (Oké, talán tényleg túl naiv vagyok..) Az is igaz viszont, ha formában van az argentin, akkor tudjuk hogy nem gond számára öt védőt sem kicselezni és bevarrni. Márpedig az előjelek szerint formában van. Ezt viszont nem vehetitek el tőlem! :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.01. 11:42:14

gamerpapa írta:Amúgy van egy megérzésem.. Messi bombaformában lesz idén. A kis barátunk csendesen készülget, Neymar esetleges PSG-be való távozása pozitív hatással lesz rá. Egyrészt mert hozzá fogják hasonlítgatni Neymart, és lesz egy új nemezise CR lassú kikopását követően. Másrészt rengeteg kreativitást veszítünk a brazil klubváltása miatt, nagyobb területet kell bejátszani egy ilyen típusú játékosnak a 16-os körül, ebben pedig Messi a világ legjobbja. A tavalyi gyengébb szereplést követően szerintem alapvetően éhes lesz a társaság, Leoval az élen.

Kövezzetek meg, de ha nem sikerül komoly erősítést bezsebelni aug. végéig, akkor is pozitív előérzetem van a következő szezont illetően. Természetesen ez nem azt jelenti hogy nem örülnék egy minőségi igazolásnak.

Chinoval egyetértek, Neymarral csak jó hatással voltak egymásra, nagyon jól összejátszottak, tényleg zseniális dolgokat műveltek, ezt nagyon nehéz lesz pótolni, pláne ha azt nézzük hogy jelenleg a jobb oldal is halott...Most már a bal oldal is halott lesz?


Neymar elmenetele viszont már azért is rossz, mert így Messit jobban lehet fogni, nem köti le a védőket Neymar, és tavaly is elég volt a legtöbb meccsen az, ha Messit levették a pályáról, most meg már méginkább így lesz sajnos..

Így is konkrétan középpályást és támadót kellett játszania Messinek egyszerre, volt akinek adja a labdákat és aki belövöldözze, konkrétan 2 ilyen ember is, most meg már csak Lajos lesz, ha nem jön rendes pótlás..
A KP-ról nem is beszélve, ott sem erősítettünk még mindig, pedig már csak 1 hónap van hátra..


A probléma alapból az is, hogy Messi KP-ra visszajárása részben kompenzálás, mert a KP-nk sajnos nem elég ütős, és ez egyre inkább lefele megy, már 2015-ben is vissza kellett járogatnia, most meg már végképp, ha ő nem volt bombaformában, alig kaptak Neymarék értékelhető labdát, Messiről nem is beszélve...Egyre kevesebb volt az a tipikus eset hogy Messi kapu előtt megkapja, kicselez 2 embert és belövi, mert jellemzően a kezdőkörnél került hozzá a labda, mert ott(is) erősen kell segitenie

Edzések alapján csúcsformában van, de láthattad a válogatottnál is mit ért az hogy csúcsformában van, ha falábú Higuainokra jött ki az akció vége, és nem pl Messire.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.01. 11:30:30

gamerpapa írta:Amúgy van egy megérzésem.. Messi bombaformában lesz idén. A kis barátunk csendesen készülget, Neymar esetleges PSG-be való távozása pozitív hatással lesz rá. Egyrészt mert hozzá fogják hasonlítgatni Neymart, és lesz egy új nemezise CR lassú kikopását követően. Másrészt rengeteg kreativitást veszítünk a brazil klubváltása miatt, nagyobb területet kell bejátszani egy ilyen típusú játékosnak a 16-os körül, ebben pedig Messi a világ legjobbja. A tavalyi gyengébb szereplést követően szerintem alapvetően éhes lesz a társaság, Leoval az élen.

Kövezzetek meg, de ha nem sikerül komoly erősítést bezsebelni aug. végéig, akkor is pozitív előérzetem van a következő szezont illetően. Természetesen ez nem azt jelenti hogy nem örülnék egy minőségi igazolásnak.
Messi játékára nagyon nagy hatással volt Neymar. Iszonyatosan érezték egymást, szóval én ennek az ellenkezőjét érzem. Az igazi játszótársa kikopik mellőle, ezt nagyon nehéz lesz pótolni, plusz több ember jut rá, nem csak Messit kellett levédekezni, a brazil nagyon megosztotta a figyelmeket. Ez azért egy Deu/Arda esetében másképp fog kinézni.
Forca Barca!!!!
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2017.08.01. 11:07:02

Amúgy van egy megérzésem.. Messi bombaformában lesz idén. A kis barátunk csendesen készülget, Neymar esetleges PSG-be való távozása pozitív hatással lesz rá. Egyrészt mert hozzá fogják hasonlítgatni Neymart, és lesz egy új nemezise CR lassú kikopását követően. Másrészt rengeteg kreativitást veszítünk a brazil klubváltása miatt, nagyobb területet kell bejátszani egy ilyen típusú játékosnak a 16-os körül, ebben pedig Messi a világ legjobbja. A tavalyi gyengébb szereplést követően szerintem alapvetően éhes lesz a társaság, Leoval az élen.

Kövezzetek meg, de ha nem sikerül komoly erősítést bezsebelni aug. végéig, akkor is pozitív előérzetem van a következő szezont illetően. Természetesen ez nem azt jelenti hogy nem örülnék egy minőségi igazolásnak.
Válasz küldése