Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.08.24. 23:24:45

Grimaldo írta:Amikor Neymar jött akkor is hasonló hiszti volt a fórumon? :shock:
en ugy emlekszem, hogy igen, kabe ezen a vonalon:

"csak egy youtube sztar, rendes csapat egybol felrugja es semmit se tud csinalni, braziliabol egybol, nem volt koztes europai allomas, mint a tobbi brazilnak, nem fernek el messi mellett, oncelo cselezgetes"
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2017.08.24. 23:12:33

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A263330

Dembele teremtett helyzetei[/quote]

Sajnos sokan csak annyit látnak rajta, hogy fiatal. Egyébként mai árakon nézve Neymar is körülbelül ennyibe került, lezajlott azóta ekkora infláció. De Ő még pluszba egyetlen mérkőzést sem játszott Európában.[/quote]

Így van és ha továbbra is így fejlődik akkor 2 éven belül simán eléri Neymar szintjét ,akkor már persze mindenki verni fogja a mellét...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.24. 23:12:03

Hát igen, nyilván kockázatos, de melyik igazolás nem az?

Én ezek után sokkal inkább meg tudom bocsátani ha egy Dembelére adunk ki 120-at és nem válik be, mintha Gomesekre dobálnánk ki sorban a 40 milliókat.

Elég vissza nézni és számolgatni hogy mennyi pénzt vertünk el olyan játékosokra, akiknél már a leigazolásnál is lehetett tudni hogy jó eséllyel nem fognak bele illeni a focinkba.

Hatalmas pénz tény, de ha beválik megérte. Mellesleg Ronaldinhot anno 30 millióért vettük, és akkor egy éves szponzori szerződés került annyiba.

Ha azt nézzük hogy most 100 millió felett kapunk a Nike-tól akkor lényegében majdnem stimmelnek az arányok, még ha hihetetlenül el is szálltak az árak.

De ez alapból törvényszerű hogy ha növekednek a bevételek akkor a játékosok ára is növekedni fog, és nem egyszer beszéltünk róla hogy egyre több olyan kisebb klub is van akiknek nem szükséges elengedni a legjobbjaikat.
Avatar
Gaboo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:48:33

2017.08.24. 23:05:47

MessiNeymarSuarez írta:
Grimaldo írta:Amikor Neymar jött akkor is hasonló hiszti volt a fórumon? :shock:
35 millióért ajándék volt szóval nem volt...Várjunk.. :lol:

Amúgy a botrány 2014 január-februárjában tört ki, szóval több minit félévvel Neymar leigazolása után derült ki így nem számított.


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A263330

Dembele teremtett helyzetei
Sajnos sokan csak annyit látnak rajta, hogy fiatal. Egyébként mai árakon nézve Neymar is körülbelül ennyibe került, lezajlott azóta ekkora infláció. De Ő még pluszba egyetlen mérkőzést sem játszott Európában.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.24. 22:57:25

Grimaldo írta:Amikor Neymar jött akkor is hasonló hiszti volt a fórumon? :shock:
35 millióért ajándék volt szóval nem volt...Várjunk.. :lol:

Amúgy a botrány 2014 január-februárjában tört ki, szóval több minit félévvel Neymar leigazolása után derült ki így nem számított.


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A263330

Dembele teremtett helyzetei
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.24. 22:56:44

csababarca írta:
zola8787 írta: Nemfeküt anyiraa mi focnik, posztjais milyen. Bocsi :mrgreen:

ÉN sem örültem pár héttel ezelőtt, hogy ennyire drágán hozzuk, de már nem érdekel, az ő pénzük, jöjjön csak, max bukik a vezetőség, mi meg visszatérünk a Ronaldinho-s előtti korszakba, azt is túléltük, csak az előző jó pár év óta túlságosan elkényelmesedtünk, kb úgy ültünk le a tv elé, hogy ma mennyivel nyerünk.

kicsit tényleg olyan lett az utolsó mondat.... :lol:

de már felhúznak az értetlenséggel páran, meg ezekkel a nevekkel.
nem véletlen adtuk el Alexist anno, Carrasco meg ugyanaz mint Griezman, idén nem jött volna el. (halkan jegyzem meg, Griezman posztja is kérdéses, mert középen érzi jól magát...nem a baloson.)
Hazard meg...mentem aludni..
De komolyan egy 20 éves kölyök egy év Dortmunddal a háta mögött 150 misi? Persze h most annyi, mert a vezetés töketlen és aug végén próbál igazolni! Tudniuk kellett erről a Neymar dologról, előre látóan meg kellett volna alapozni az igazolásokat. Nem most kapkodva, amikor mindenki tudja, sürgős, nincs idő és még tele is a kassza!!!
Alexist meg hagyjuk. Jó volt ő itt, azóta pedig nagyon sokat fejlődött! Hazard meg... Ö is lett volna ennyi? Igen. Tett már le vmit az asztalra? Igen. Ennyi. Dembelé biztos ügyes srác, de nem ér 150 misit, még most sem! Nem hiszem, hogy nem lehetett volna találni valakit! Hogy kit? Nem én vagyok a játékos megfigyelő...
Emlékszem volt pár éve egy nagyon erős Milan, aztán az utóbbi években mi lett belőle... Nehogy a sorsukra jussunk... Ezzel a vezetéssel viszont sanszos.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.08.24. 22:54:54

Grimaldo írta:Amikor Neymar jött akkor is hasonló hiszti volt a fórumon? :shock:
Nem, mert elvolt sumákolva az összeg amit kifezettünk érte :lol:
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2017.08.24. 22:51:15

Amikor Neymar jött akkor is hasonló hiszti volt a fórumon? :shock:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.24. 22:48:13

Subinho írta:Tehát Dembelé a megmentő ember, a következő aranylabdás, a jelenlegi legnagyobb ígéret, aki felrázza és a hátára veszi a csapatot! Mert 150 millió ezt jelenti ugye. Ennyi pénzt kiadni, komolyan hihetetlen! Egyszerűen nem lett volna szabad! Mésfelé kellett volna fordulni. Hazard, Carrasco, Alexis, stb. Nem hiszem, hogy egy nyár alatt egy ember volt, aki megfelelt az elvárásoknak azon a poszton! Asszem ezzel megkoronázták a nyarat!
Nem mondtuk hogy Dembelé a megmentő ember, azonban ha tényleg jön, akkor az egyik égető posztra olyan ember jön a személyében, aki ha beválik, akkor Neymar hiányát tudja pótolni, és legalább azon a poszton megleszünk, már pedig a jelenlegi mozdítható emberek közül ő az akivel a legnagyobb a sansz hogy beválik.

Azért így jobb esélyekkel indulunk, múltkor volt téma arról hogy a támadó harmadban mennyire függ a siker a taktikán és mennyi a játékosok egyéni tudásán és megoldásain.
Legelőre főként olyanok kellenek, akik a lehető legmagasabb szintet képviselik, és képesek a különbséget jelenti egy meccsen, különben jóval nehezebben rúgunk gólt. (persze ehhez egy KP is kell)

Ettől még nem lesz hirtelen minőségi KP-nk, de legalább 1 poszttal kevesebb az ahol vészmegoldásokat kell alkalmazni, és lehet koncentrálni a KP megoldására.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.24. 22:48:06

Igaz, hogy a B csapat csatárai egy kivétellel újak ill most kerültek föl a juvenilből. De Valverdenek ismerkednie kéne velük, mert sorozatos sérülések esetén nincs más lehetősége.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.08.24. 22:45:17

zola8787 írta: Nemfeküt anyiraa mi focnik, posztjais milyen. Bocsi :mrgreen:

ÉN sem örültem pár héttel ezelőtt, hogy ennyire drágán hozzuk, de már nem érdekel, az ő pénzük, jöjjön csak, max bukik a vezetőség, mi meg visszatérünk a Ronaldinho-s előtti korszakba, azt is túléltük, csak az előző jó pár év óta túlságosan elkényelmesedtünk, kb úgy ültünk le a tv elé, hogy ma mennyivel nyerünk.

kicsit tényleg olyan lett az utolsó mondat.... :lol:

de már felhúznak az értetlenséggel páran, meg ezekkel a nevekkel.
nem véletlen adtuk el Alexist anno, Carrasco meg ugyanaz mint Griezman, idén nem jött volna el. (halkan jegyzem meg, Griezman posztja is kérdéses, mert középen érzi jól magát...nem a baloson.)
Hazard meg...mentem aludni..
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.08.24. 22:42:38

csababarca írta: Meg komolyan, Alexis? Itt volt, és egy erős közepeset hozott, minek hoztuk volna vissza? hátha most jobb lesz? nem feküdt neki annyira a mi focink, posztja se lenne itt.
Nemfeküt anyiraa mi focnik, posztjais milyen. Bocsi :mrgreen:

ÉN sem örültem pár héttel ezelőtt, hogy ennyire drágán hozzuk, de már nem érdekel, az ő pénzük, jöjjön csak, max bukik a vezetőség, mi meg visszatérünk a Ronaldinho-s előtti korszakba, azt is túléltük, csak az előző jó pár év óta túlságosan elkényelmesedtünk, kb úgy ültünk le a tv elé, hogy ma mennyivel nyerünk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.24. 22:38:33

looka írta:
Bob_Marley írta:Olyan opciót kellett volna találni, ami ár/értékben a legmegfelelőbb. Nem Dembelén áll vagy bukik a szezon, kicsit több összetevős. Ennyiért ahogy írták Hazardokat vesztegetnek vagy Griezmannt. RM kötődés ide vagy oda akkor már hoztam volna Di Mariat. Draxlert, de nem adja a PSG, oké. Akkor egész egyszerűen a külföldi illetve spanyol megfigyelő báziusnk nem jó. Abba gondolj bele, tavaly 15 millióért vették, tavaly is akart jönni, nem lett volna mert itt volt Neymar stb- Átrágtuk már ezt Chinoval, kölcsön lehetőség ott lett volna, arról nem beszélve, hogy 19 éves, jó beszoktatás lehetett volna első évben padról jönni. Nem, helyette még a játékoson is lesz egy óriási nyomás, s kiadunk majdnem tízszeresét érte. Felfoghatatlan butaság, s felelőtlenség a vezetőktől.
Kicsit olyan érzésem van, hogy alternatívát te sem tudsz felmutatni, csak zavar az igazolás (amit egyébként megértek, hogy miért), és ezért úgymond vagdalkozol.

Csak olyan nevet hoztál fel, akiket idén kb. lehetetlen lett volna leigazolni. Hazard eladására nem szorulnak rá, és az egyik legfontosabb játékosuk, bajnokcsapatból szerintem ő se jött volna. Griezmann vagy 5x elmondta már, hogy idén nem igazol el, mert nem hagyja cserben az Atlétit. Di Maríával kapcsolatban kijelentették, hogy nem eladó, Draxlerrel szintén, ráadásul tudjuk, milyen kiváló kapcsolatunk van a PSG-vel. Akkor ismét felvetődik a kérdés, hogy mégis kit hozzanak el?

Az, hogy mi történt tavaly igazából mindegy is, de, ha én lennék Dembelé, akkor látva azt, hogy itt a cserék mennyit játszottak az MSN helyén, kölcsönből hány játékosunk tért vissza és lett stabil kezdő, akkor egy másodpercig nem gondolkoztam volna, hogy ezt válasszam vagy inkább játsszak a BL-ben és a Bundesligában stabil kezdőként. Akár 15 millába került volna, akár nem, szerintem nem volt reális lehetőségünk megvenni. Az csak ráadás, hogy persze, jó volt Nizzában, de az a szezonja még közel sem mutatta meg, hogy alkalmas arra, hogy bejátssza nálunk a bal szélt. Továbbá egy viszonylag jó szezon után nem is szorultunk rá ezen gondolkodni, de lehetne még sorolni az érveket, hogy ez miért nem jöhetett össze.

Drága, oké, de szerintem a 105 millióval, ha valóban ennyi, ki lehet békülni, főleg a bevételek tudatában. Ha meg felkúszik 150-re, azt amúgy sem most kell kifizetnünk.
Nem is egy egy emberben kell soha gondolkozni, hanem rendszerben. Griezmann jövőre hozható lett volna, de lényegtelen is, mert mint írtam nem személyfüggő. Dembele-t mint játékost jónak tartom, nem ezen van a hangsúly, hanem hogy megértése. Ennyi pénzért nem, vilagklasszisok mozognak ennyiért. Másnak nincs Messije és tud csapatként működni, Dembelevel sem volt előrébb a Dortmund. Ezért mondom, hogy butaság volt ennyit fizetni.


Nem egy ember pótolja, Atleticoból nem lehetett volna igazolni, rendben. Németek, franciák tele vannak tehetségekkel, vagy mint írtam ott a Mané gyerek, vagy Williams-Valverde kapcsolat. Lehetett volna más felé is keresgélni és akkor teszem azt Seri+xy. Megvagyunk, szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2017.08.24. 22:43:19-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.08.24. 22:36:14

Griezman fix 100as árcédulával rendelkezik.
Szóval ott nem ugrálhatnak a matracék, persze lehet hosszabbít velük mégis szezon közben, és átírják ezt az összeget.

A megfigyelőink rossz munkát végeznek ez tény, lásd mennyi jó kis spanyol játékost igazolt a madrid az utóbbi pár évben...Asensiora nekünk is volt sanszunk állítólag, de elszúrták azt is, de nem vágom a teljes sztorit.

Nagyon sok összetevős ez a dolog, oldalakat lehetne erről írni, szerintem pl már ott elrontottuk, hogy belekényelmesedtünk a Xavi-Iniesta-Busquets kp-ba, amiből nem akartunk engedni. Persze ezért nem hibáztatom a vezetőséget, kb senki nem merte volna megbontani ezt a kp-t, még LE is nehezen vette rá magát. Erre most lehet ugrani fog pár ember, de privátban kifejtem annak aki akarja mit értek ez alatt...itt nem akarom mert off lenne bőven.


szerintem drukkoljunk a kis franciának, ha csak megközelíti Neymart (akit ugyanennyiért vettünk kb), már nem jártunk rosszul.

@looka: ha felkúszik 150re az azt jelenti, hogy jól teljesít (általában ugye ilyenekhez vannak kötve a bónuszok)...szóval akkor engem pl nem fog érdekelni, az a plusz 40-50 milla, amit ki kell még pengetni az évek alatt.
Subinho írta:Tehát Dembelé a megmentő ember, a következő aranylabdás, a jelenlegi legnagyobb ígéret, aki felrázza és a hátára veszi a csapatot! Mert 150 millió ezt jelenti ugye. Ennyi pénzt kiadni, komolyan hihetetlen! Egyszerűen nem lett volna szabad! Mésfelé kellett volna fordulni. Hazard, Carrasco, Alexis, stb. Nem hiszem, hogy egy nyár alatt egy ember volt, aki megfelelt az elvárásoknak azon a poszton! Asszem ezzel megkoronázták a nyarat!
így is fel lehet fogni, de írtál 3 olyan nevet, akik kb ugyanennyibe kerültek volna.
vegyétek már figyelembe, hogy kényszerben voltunk, és tudta minden csapat, hogy teli vagyunk. most ez olyan nehezen érthető? :D
Meg komolyan, Alexis? Itt volt, és egy erős közepeset hozott, minek hoztuk volna vissza? hátha most jobb lesz? nem feküdt neki annyira a mi focink, posztja se lenne itt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.08.24. 22:35:11

Ennyiért ahogy írták Hazardokat vesztegetnek vagy Griezmannt.
de ki veszegetett Hazardot meg Griezmannt az elmúlt 2 évben? Senki, innentől kezdve ezek az "állítások" teljesen feleslegesek.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.24. 22:32:15

Tehát Dembelé a megmentő ember, a következő aranylabdás, a jelenlegi legnagyobb ígéret, aki felrázza és a hátára veszi a csapatot! Mert 150 millió ezt jelenti ugye. Ennyi pénzt kiadni, komolyan hihetetlen! Egyszerűen nem lett volna szabad! Mésfelé kellett volna fordulni. Hazard, Carrasco, Alexis, stb. Nem hiszem, hogy egy nyár alatt egy ember volt, aki megfelelt az elvárásoknak azon a poszton! Asszem ezzel megkoronázták a nyarat!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.24. 22:30:51

Az valóban egy komoly veszély, h rajta lesz a nyomás. Azt kell lelkileg megugrania, sztem ezen múlik, h mi lesz a srácból. Nem tűnik túl eszesnek, ez sztem előny a dologban :)
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.08.24. 22:29:11

Bob_Marley írta:Olyan opciót kellett volna találni, ami ár/értékben a legmegfelelőbb. Nem Dembelén áll vagy bukik a szezon, kicsit több összetevős. Ennyiért ahogy írták Hazardokat vesztegetnek vagy Griezmannt. RM kötődés ide vagy oda akkor már hoztam volna Di Mariat. Draxlert, de nem adja a PSG, oké. Akkor egész egyszerűen a külföldi illetve spanyol megfigyelő báziusnk nem jó. Abba gondolj bele, tavaly 15 millióért vették, tavaly is akart jönni, nem lett volna mert itt volt Neymar stb- Átrágtuk már ezt Chinoval, kölcsön lehetőség ott lett volna, arról nem beszélve, hogy 19 éves, jó beszoktatás lehetett volna első évben padról jönni. Nem, helyette még a játékoson is lesz egy óriási nyomás, s kiadunk majdnem tízszeresét érte. Felfoghatatlan butaság, s felelőtlenség a vezetőktől.
Kicsit olyan érzésem van, hogy alternatívát te sem tudsz felmutatni, csak zavar az igazolás (amit egyébként megértek, hogy miért), és ezért úgymond vagdalkozol.

Csak olyan nevet hoztál fel, akiket idén kb. lehetetlen lett volna leigazolni. Hazard eladására nem szorulnak rá, és az egyik legfontosabb játékosuk, bajnokcsapatból szerintem ő se jött volna. Griezmann vagy 5x elmondta már, hogy idén nem igazol el, mert nem hagyja cserben az Atlétit. Di Maríával kapcsolatban kijelentették, hogy nem eladó, Draxlerrel szintén, ráadásul tudjuk, milyen kiváló kapcsolatunk van a PSG-vel. Akkor ismét felvetődik a kérdés, hogy mégis kit hozzanak el?

Az, hogy mi történt tavaly igazából mindegy is, de, ha én lennék Dembelé, akkor látva azt, hogy itt a cserék mennyit játszottak az MSN helyén, kölcsönből hány játékosunk tért vissza és lett stabil kezdő, akkor egy másodpercig nem gondolkoztam volna, hogy ezt válasszam vagy inkább játsszak a BL-ben és a Bundesligában stabil kezdőként. Akár 15 millába került volna, akár nem, szerintem nem volt reális lehetőségünk megvenni. Az csak ráadás, hogy persze, jó volt Nizzában, de az a szezonja még közel sem mutatta meg, hogy alkalmas arra, hogy bejátssza nálunk a bal szélt. Továbbá egy viszonylag jó szezon után nem is szorultunk rá ezen gondolkodni, de lehetne még sorolni az érveket, hogy ez miért nem jöhetett össze.

Drága, oké, de szerintem a 105 millióval, ha valóban ennyi, ki lehet békülni, főleg a bevételek tudatában. Ha meg felkúszik 150-re, azt amúgy sem most kell kifizetnünk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.24. 22:17:05

@Sanama
Olyan opciót kellett volna találni, ami ár/értékben a legmegfelelőbb. Nem Dembelén áll vagy bukik a szezon, kicsit több összetevős. Ennyiért ahogy írták Hazardokat vesztegetnek vagy Griezmannt. RM kötődés ide vagy oda akkor már hoztam volna Di Mariat. Draxlert, de nem adja a PSG, oké. Akkor egész egyszerűen a külföldi illetve spanyol megfigyelő báziusnk nem jó. Abba gondolj bele, tavaly 15 millióért vették, tavaly is akart jönni, nem lett volna mert itt volt Neymar stb- Átrágtuk már ezt Chinoval, kölcsön lehetőség ott lett volna, arról nem beszélve, hogy 19 éves, jó beszoktatás lehetett volna első évben padról jönni. Nem, helyette még a játékoson is lesz egy óriási nyomás, s kiadunk majdnem tízszeresét érte. Felfoghatatlan butaság, s felelőtlenség a vezetőktől.

És a jövőt tekintve is, fizetési rendszer a romokban, erre még rátettünk egy lapáttal, igazolni még nehezebb lesz, mert ha a Dortmund megtehette miért ne tenné meg más.


@csababarca, egyértelmű, hogy a vezetőség hibázott, hogy nem kerestek megoldásokat, hanem futnak két ember után idétlen idők óta.
Kép
Kép
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.08.24. 22:13:17

Bob_Marley írta: Borzasztóan érzelmileg fogod fel, én nem szoktam, csak hideg fejjel lehet. 222 millió az 222 millió, kétszer annyi mint bárki volt. Az hogy nem tudunk ezzel gazdálkodni, na az a szomorú. Más csapat ebből egy egész gárdát összerak, de felet biztos. Mi kiadjuk a 2/3-át egy emberre, grat.
De itt jön a képbe az, amiről már megannyi vita kerekedett ezen a fórumon, hogy mindenki tisztában van azzal, hogy 222 millió eurót kaptunk, ergo jóval áron felül fognak nekünk eladni. Mindenki. És mivel Neymar személyében a csapat egyik legfontosabb láncszeme ment el, minőségben kell pótolni őt, annak pedig ennyi az ára.

Hidd el, én sem támogatom. Ha megfájdul a fogad, és nem kontár munkát akarsz, elmész egy magán rendelőbe, aminek igen csak megvan az ára, de kifizeted, mert muszáj. (vagy elmész az ügyeletre, és kihúzzák az egész fogsorod, remélem érthető a példa :D )

Pótolhattuk volna olcsóbban is, de akkor a minőség is olyan. Azt meg nem hiszem el, hogy te nekivágtál volna a szezonnak egy Deulofeuval arra a posztra. Ardát ne vegyük ide, mert ő nem kell EV-nek. Ez tény. (én simán kipróbáltam volna oda a törököt kezdőként amúgy!)

Ahhoz kétség sem fér, hogy nem akar a csapat lejjebb adni a színvonalból, továbbra is harcban akarunk lenni a lehető legtöbb címért. Mivel nincs minőségi utánpótlás (házon belül szerintem megoldhatatlan lenne ez a poszt), így muszáj volt igazolni oda egy olyan embert, akiben ott van a lehetőség, hogy képes legyen pótolni Neymart. Lehet szimpatizálni a francia kölyökkel, de egy dolgot nem lehet elvitatni tőle -> ott van benne az, amitől az egyik legjobb lehet a világon.

Egyébként nagyon nem szoktam veled egyetérteni, de most megértem az aggodalmadat, én is sokallom nagyon, sőt már nevetségesen soknak tartom ezt az árat, de ilyen beteg világot élünk, ahol a piac kegyetlenül el van szállva. Sajnos muszáj alkalmazkodni, mert különben elszalad mellettünk a világ. És ha teszem azt várunk 1-2 évet, akkor még jobban a zsebünkbe kell nyúlni. Ja, és azt még nem is említettem, hogy ha lesüllyed a csapat színvonala, már nem annyira vonzó célpont olyan játékosoknak, akik kihúzhatnának minket abból a bizonyosból.

Nagyon rossz irányba tart a foci :/
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.08.24. 22:12:58

Szerintem nem érzelmileg fogja fel Nero sem, hanem szakmailag.
Neymar top3as játékos, Messi és Cé után ő jön. Játékban Cé előtt van.

1.) A vezetőségnek olyan perspektívát kellett volna mutatnia számára, hogy eszébe se jusson váltani. De pont mióta itt van, azóta folyamatos idiótaságok jellemik az egészet. Engem az lep meg,hogy a többi játékosunk nem unta ezt meg.

2.) Minden valamirevaló elnök tisztában lett volna vele, hogy ez a kivásárlás mit fog maga után vonni. Lehúzást. Megoldás mi lett volna? Hát talán elkezdeni tárgyalgatni már nyár elején az esetleges pótlásról, nem akkor amikor már a számlán hevert a 222milka, vagy mennyi. Onnantól kezdve, hogy a psg átutalta a pénzt, ki lettünk szolgáltatva a lehúzásnak...egyrészt, tudták, hogy van pénz, másrészt kényszerben is voltunk, mert nem lehet nekimenni egy Paco-Deu párossal az évnek. Jah de neki lehet, ha a Sevillával akarunk harcolni.

3.) dilettáns vezetőségnek egy Neymart eleve 500 millióra kellett volna biztosítani a kivásárlási árral. remélem Dembelére ráakasztották egyből ezt a cédulát minimum.

4.) Várnék neveket, hogy figyelembe véve a második pontot. Amit nem lehet figyelmen kívül hagyni. Szóval, hogy ki az az 5 ember akit meg lehetett volna venni összesen ennyiért, a Neymar transzfer okozta hatással együtt.


Összességében örülök Dembelének, még ha kiforratlan is, de így muszáj volt, kötelező elhozni ennyiért is. A másik francia gyerekért előbb adtam volna ennyit, de ez van, most ez volt a fontos.
Jelzem a csapat így sincs rendben, a kp-nk továbbra is romokban hever, ami az összes bajunkat okozta az elmúlt szezonban is. Szóval most, hogy ez lezárult, lehet réfeküdni a maradék pénzből valami kp-s igazolásra, mert egyelőre csak tömegre vagyunk meg, minőség még a kezdők esetében is bőven kérdéses.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.24. 22:10:49

Ennyiért nagy lutri, úgyhogy remélem nem lesz töketlen és vállalni meg kockáztatni fog, ahogy Neymar is tette, pont nem érdekel a hatékonysága, passzpontossága meg az, h mennyit hibázik :) Előnye a brazillal szemben, h van két év a lábában európai topligában és még fiatalabban is jön ide. Nagyon kiváncsi vagyok, kicsit így várósabb a szezon :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.08.24. 22:07:04

Az hogy nem tudunk ezzel gazdálkodni, na az a szomorú. Más csapat ebből egy egész gárdát összerak, de felet biztos. Mi kiadjuk a 2/3-át egy emberre, grat.
De mégis mit kéne csinálni áruld már el? Ha elhozzák a lehetséges opciók közül a legnagyobb ígéretet, akkor az a baj, hogy drága. Ha nem pótolják az a baj, hogy nem hozzák Dembelét. A vak is látja, hogy évek óta nem volt ekkora szüksége a csapatnak szélsőre, persze, hogy felár van mindenkin, akit meg akar környékezni a csapat.

Abba nem mentél volna bele, hogy Neymar helyett kapunk 117 milliót meg Dembelét? Akkor azt mondtad volna, hogy ez hatalmas összeg, ennyiért butaság nem eladni, cserébe kapunk egy hatalmas tehetséget, ezt a pénzt vissza lehet forgatni, stbstb.
Avatar
Gaboo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:48:33

2017.08.24. 22:06:23

Egyesek a pénzen annyit problémáznak, mintha az ő farzsebükből fizetné a klub Ousmane-t. :mrgreen: :mrgreen: Továbbá, ha olcsón veszünk, jön a kritika, hogy még egy középszer, ha drágán, akkor "fú de drága, túlárazott, kár volt", egyszerűen semmi nem jó egyeseknek. Én, mivel hosszabb ideje követem Dembélét, annyi Dortmund meccset néztem, amennyit csak lehetséges, mivel kedvelem a Borussiát, nos elmondhatom, hogy szerintem sokkal érettebb, mint a 20 éves Neymar. Első szezonjában több, mint 30 gólban játszott szerepet, és most gondoljatok bele, ha hasonlóan fejlődik, hol fog 25 évesen tartani. Iszonyatosan kétlábas játékos, akármelyik szélen magas szinten játszik, és tud támadó középpályást is játszani, az az 4-2-3-1-ben is tökéletesen használható. Egyetlen hátránya van, hogy még éretlen valamelyest, de ez minden fiatallal így van 90%-ban, itt fog tudni tökéletesedni. Összjátékban nagyon erős, rengeteg kulcspassza van, gólpassza, sikeres csele, amivel sokat fog adni a csapatnak. Sajnos fanyalgók mindig lesznek, ilyen az ember.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.24. 21:57:54

Nero. írta:
Bob_Marley írta: Fizetése is, ezek után bárki jön 10 milliót alsó hangon kérhet. Felfoghatatlan, Dortmund nagyobb üzletet húzott mint mi.
A számok ebben a transzferben számomra is felfoghatatlanok, az viszont még inkább hogy valaki még mindig pozitívumnak tartja Neymar eladását, ráadásul egy olyan aki általában reálisan es objektivan látja a dolgokat.
Hatalmas pofon volt a brazil távozása, kb. a legnagyobb az elmúlt 10-15 évben.
Borzasztóan érzelmileg fogod fel, én nem szoktam, csak hideg fejjel lehet. 222 millió az 222 millió, kétszer annyi mint bárki volt. Az hogy nem tudunk ezzel gazdálkodni, na az a szomorú. Más csapat ebből egy egész gárdát összerak, de felet biztos. Mi kiadjuk a 2/3-át egy emberre, grat.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése